Docters van Leeuwen aangeklaagd 1 I 'Afschaffing minimumloon niet nodig' 'Wettelijk verbod op salmonella-kip' Hoge Raad erkent zwijgrecht journalist RPF: ministersploeg heeft geen missie Deelnemersaantal Fietsdag groeit Zeevaart- Maritiem Officier Analyse DESTEM BINNENLAND A3 'Ambtsgeheim geschonden' De horizon verbreders Raadslid D66 Venlo met de dood bedreigd Meerderheid Nederlanders tegen IVF oudere vrouwen BINNENLAND KORT Oud-CDA-Kamerlid Borgman overleden Duizenden bezoekers bij Novib Graven vernield in Kerkdriel Bonden met lege handen bij Philips PvdA met toekomstscenario's de boer op Verpleeghuisbewoners willen meer zakgeld Ondergedoken huisarts weer thuis Oud-leraar bekent ontucht beaphar SNEL WEER TERUG BIJ HET BAASJE! SUPERMARKT VAN HET JAAR CS® KOFFIE NAAR KEUZE pak 250 gram normaal per pak 279 MEI 1996 A2 tannië en Ierland: den en met name in nsdag ook in Schot- tselijk wat regen, ngeland ook enkele perioden. Maxima aden, bij zon lokaal uxemburg: Wolken vrijwel overal droog', peratuur ongeveer Midden-Frankrijk: in oostelijke departe- og af en toe regen, oog en vooral in het zonnige perioden, plopend naar 17 gra- krijk: In de Alpen, ook de Pyreneeen, n toe regen. Verder vooral dinsdag perio- zon. Bij de monding hone op beide dagen Geleidelijk minder xima oplopend naar i, in de Provence en Iddellandse Zee mo- graden. Flinke zonnige perio- oog. Middagtempera- 17 graden bij Porto het zuidoosten. Flinke perioden met djwel overal droog. In doosten waait eerst Tramontana. Maxima raden langs de Golf aje tot circa 25 in het he Eilanden: Zon, af- d met wolkenvelden en kans op een bui. rond 23 graden. en Ibiza: Droog en end zonnig. Minder axima rond 22 graden, aandag nog op uitge- chaal regen- en on- ien. Dinsdag geleide- g en meer zon. Maxima graden, dinsdag enkele oger. land en Kreta: Wisse- "olkt en vooral in het en noorden enkele re- onweersbuien. Maxima ssen 19 en 23 graden, d: In de Duitse Alpen en vooral maandag pe- ~et regen. Elders wol- en, maar weinig of geen Middagtemperatuur graden, op plaatsen t zon enkele graden ho- land: Maandag veel re- 'nsdag geleidelijk wat Middagtemperatuur r 13 graden. Aan* de k van het Alpenmas- og en vrij zonnig, mid- peratuur tussen 22 en en. rijk: Overwegend be- ~n perioden met regen, 'k ook onweer. Middag- atuur ongeveer 15 gra- j wat zon ruim 20 gra- MAANDAG 13 MEI 1996 ssing cryptogram zaterdag ^ontaal: 5. Krikkemikkig; 7. kiP; orts; 9. partijideologen; II- koersval; 14. struikroverij, ig; 16. spekje; 17. recMsbl)' 1; 20. Jan Steen. ikaal: 1. Breinaald; 2. verklik :htje; 3. girorekening; 4. tiascw apiteinskamer; 8. speelwe 'K, jzend; 13. voorposten50 Arno. ®JFS Utrecht (anp) - De afschaffing van het wettelijk minimum loon is wellicht niet nodig. Dat zei CDA-fractieleider Heer- ma zaterdag op een bijeenkomst van de jongerenorganisatie van zijn partij, het CDJA, in Utrecht. jUs er meer mensen aan het werk kunnen worden geholpen door verlaging van de werkgeverslas ten of door opvulling van de loonschalen tussen het mini mumloon en de lage CAO-scha- Ienvindt Heerma dat 'ookprima'. De partijraad van het CDA be sluit op 1 juni over de toekomst die het wettelijk minimumloon van de partij moet hebben. De Strategische Beraadsgroep, die een toekomstvisie voor de partij heeft geschreven, kwam in zijn rapport van eind vorig jaar uit op afschaffing van het minimum loon. Werkenden zouden dan wel recht moeten hebben op aanvul ling van hun inkomen tot het niet nader omschreven 'sociaal mini- Dat sociaal minimum mag van Heerma absoluut niet liggen on der het niveau van het huidige minimumloon. „We mogen niet tornen aan het inkomen", aldus de CDA-leider. Dat is volgens hem momenteel 'eerder te laag dan te hoog'. Heerma vindt dat het CDA zich niet moet laten verleiden tot een discussie over de 'retoriek van Melkert of de dogmatiek van Wij- ers'. Minister Melkert van Sociale Zaken (PvdA) liet eerder deze week weten 'geen geduvel met het minimumloon' te wensen. Zijn collega Wijers van Economi sche Zaken (D66) drong in een vraaggesprek met NEC Handels blad juist wel aan op de afschaf fing van het minimumloon. De CDA-leider was het niet eens met de kritiek op de Tweede-Kamer fractie over de wet op de deeltijd arbeid, die het wettelijk recht op werken in deeltijd vastlegt. De christen-democraten hebben daartegen gestemd hetgeen hen op het verwijt 'gebrek aan toe komstvisie' van de CDA-vrou- wenorganisatie kwam te staan. Volgens Heerma moeten eerst de sociale partners daar maar eens afspraken over maken. „Moet dit soort dingen nu altijd via de overheid", vroeg hij zich af. Het CDA is pas voor wetge ving op dit vlak als werkgevers- en werknemersorganisaties er niet zelf uitkomen. Heerma haalde verder fel uit naar de Vereniging Milieudefen sie. Het dreigement om het lucht verkeer bij Schiphol volledig te gaan ontregelen door ballonnen met zilverpapier op te laten, gaat hem te ver. Sommige actiegroe pen gedragen zich als een stel verwende kinderen die zijn ge wend altijd hun zin te krijgen. Ze gaan etteren als dat eens een keer niet kan, aldus de CDA-voorman. Den Haag (anp) - De twee voormalige rechercheurs Langen- doen en Van Vondel van de criminele inlichtingendienst (CID) Kennemerland dienen binnenkort een klacht in tegen de hoog ste procureur-generaal Docters van Leeuwen. Volgens de twee heeft de super- pg zijn ambtsgeheim geschonden. De advocaat van Van Vondel, mr. G. Spong, heeft dit afgelopen weekend bevestigd. Het voormalige Haarlemse 'ko- ningskoppel' beschuldigt Docters ervan dat hij als opdrachtgever van het rijksrecherche-onder zoek naar de CID Kennemerland tegen de afspraken in gegevens in de openbaarheid heeft gebracht. De rijksrecherche beloofde aan mensen die werden gehoord dat ze niet met naam in het openbare rapport zouden worden genoemd. Docters van Leeuwen bekrach tigde deze belofte in september vorig jaar in een brief aan burge meester Pop van Haarlem. Tegenover de rijksrecherche heb ben mensen verklaringen afge legd in de veronderstelling dat ze anoniem in het rapport terecht zouden komen. Ook andere politiemensen en in formanten zouden overwegen een klacht tegen Docters in te dienen. Van Vondel en zijn voormalige chef Langendoen kwamen in de IRT-affaire fors in opspraak. In de strijd tegen de georganiseerde misdaad gingen ze volstrekt hun eigen gang en overschreden alle grenzen. Ze regisseerden tal van drugstransporten en gebruikten miljoen guldens aan crimineel geld. De twee hebben altijd ge zegd dat het Openbaar Ministerie volledig op de hoogte was van hun praktijken. Langendoen is geschorst. Van Vondel heeft de politie verla ten en heeft tegenwoordig een de tective-bureau. Tegen de twee loopt nog een strafrechtelijk on derzoek. Een woordvoerder van het Open baar Ministerie zei in een reactie dat Docters van Leeuwen en de rijksrecherche bij het onderzoek uiterste zorgvuldigheid hebben betracht, ook met betrekking tot de veiligheid van mensen. „Wij wachten daarom de klacht in alle rust en vertrouwen af." Den Haag (anp) - Het ministerie van Volksgezondheid is voor een wettelijk verbod op het op de markt brengen van met sal monella besmette kip. Het verbod kan in de Warenwet vastgelegd worden, zo bepleitte Directeur Gezondheidsbeleid Van Hoogstraten van VWS in een vraaggesprek met het blad Tref punt. Dertig procent van de kippen is besmet met de bacterie en een verbod zou dan ook grote gevol gen hebben voor de pluimveesec tor. Bovendien gaat de overheid er vanuit dat consumenten weten <ht zij een salmonella-besmet ting kunnen voorkomen door eie ren en kipprodukten lang genoeg te verhitten. Van Hoogstraten is een groot voorstander van een verbod. „De supermarkten zou den dan namelijk tegen de produ centen zeggen 'zorg er maar voor dat ik kippen krijg die vrij zijn van salmonella. Is dat niet het ge val, dan koop ik je kippen niet.' Dat zou salmonella-doden voor komen." Een verbod is volgens de topamb tenaar makkelijk uitvoerbaar. De keuringsdienst beschikt over ap paratuur waarmee zij snel kan meten of een product met salmo nella besmet is. Salmonella kan nog niet voorkomen worden. Het gaat om een bacterie die niet uit te roeien is. „Dus wet of geen wet, die bacterie blijft," aldus Van Hoogstraten. Hij wil gewoon voorkomen dat besmette kippen in de handel komen. Het ministerie van Landbouw zegt in een reactie een verbod niet tegen te houden. In overleg met VWS is echter afgesproken dat het alleen zin heeft een ver bod in de Warenwet op te nemen, als er middelen zijn om salmonel la-besmetting effectief aan te pakken, aldus een woordvoerder. Daaraan wordt zowel door de pluimveesector als door de over heid hard gewerkt. Ook in Euro pees verband is er discussie over, aangezien vrijwel alle lidstaten met het probleem van salmonel la-besmetting kampen. Alleen als besmetting effectief terugge drongen kan worden, kan een verbod tot iets leiden, meent het ministerie van Landbouw. (ADVERTENTIE) 101) 'J81SU8A 'J8pUOSUi°0J 'duin Als je: - de wereld vanaf het water wilt zien - in teamverband wilt werken - baas wilt zijn over jouw eigen leven Schrijf je dan in bij de Hogeschool Zeeland voor de opleiding Maritiem Officier. Open dag 25 mei, 11.00 uur Technische en Maritieme Faculteit "De Ruyter" Boulevard Bankert 156, Vlissingen. Informatie 0 I 18*489229 Met een luide knal opende commissaris van de koningin van Noord-Brabant, F. Houben, zater dagochtend de landelijke fietsdag in Den Bosch. Enkele deelnemende dames schrokken nogal van het kanonschot. foto anp Den Bosch - Ongeveer 211.000 mensen, zo'n tienduizend meer dan vorig jaar, namen za terdag deel aan de 23e Nationale Fietsdag die samenviel met Nationale Molendag. Ook in West-Brabant en Zeeland stapten vele duizenden ondanks het vrij koude weer op de fiets. Ze zagen niet alleen veel van de omgeving, dankzij hun aankoop van routekaartjes kreeg de Hartstichting een donatie voor de opvang van kinderen met een aangeboren hartafwijking. De Brabantse commissaris van de koningin, mr. F. Houben, gaf 's ochtends in Den Bosch het start sein voor de Fietsdag. In 360 plaatsen konden mensen op de fiets stappen voor een tocht langs één van de 225 uitgezette routes. Op de Landelijke Fietsdag werd ook een primeur tje getoond: de groene-fietsen-wagen. Deze mo biele container met negentig fietsen wordt inge zet bij evenementen. Op vertoon van een geldige legitimatie kan gratis één van de fietsen worden geleend. Mensen met een bus- of treinkaartje krijgen voorrang. De 'groene fiets' moet helpen het autogebruik in de vrije tijd te beperken. In Zwolle werd bekend gemaakt dat als verkeers lichten zijn uitgerust met een apparaat dat de wachttijd aangeeft, het aantal fietsers dat door rood rijdt met 25 tot 30 procent vermindert. Dat bleek uit een onderzoek dat de afgelopen vier maanden op een kruispunt in Zwolle is gehouden. Wachttijdvoorspellers bestaan uit snel achter el kaar dovende lampjes. Ze geven aan hoe lang de fietsers moeten wachten. De wielrijders krijgen informatie over de wachttijd als ze op een knop drukken of over een zogeheten detectielus rijden. Een computer ontvangt dan een signaal en rekent de wachttijd uit. Van onze verslaggever Venlo - Het Venlose D66- raadslid M. van Hövell is de afgelopen dagen diverse keren telefonisch met de dood be dreigd. Tot twee keer toe kreeg het raadslid te horen: .„We komen je de keel door snijden". Ook kreeg ze de waarschuwing om zich niet meer in de raadszaal te laten zien. „Je kunt. het beste oprotten uit de raad", zo luidde een ander dreigement. Mevrouw Van Hövell heeft met een aangifté bij de politie gedaan. Een van de telefoongesprekken heeft ze op de band opgenomen. „Ik ben er helemaal kapot van. Dat mensen zo ver gaan in hun haat", aldus Van Hövell. Een woordvoerder van de politie be vestigde gisteren desgevraagd dat mevrouw Van Hövell telefo nisch met de dood is bedreigd. De dreigtelefoontjes houden ver band met de scheuring die vorige week binnen D66 in Venlo is ont staan. De Venlose D66-fractie telde drie raadsleden. Fractie voorzitter L. Steegs en raadslid J. Bouten stapten donderdag uit de fractie, omdat er volgens hun zeggen niet samen te werken was met mevrouw Van Hövell, die tot vorige maand de D66-fractie leidde. Hun vertrek ging gepaard met harde verwijten over onder meer het 'autoritaire optreden', van Van Hövell. Bouten toonde zich 'geschokt'. Den Haag (anp) - Een ruime meerderheid van de Neder landers is er tegen dat vrou wen tot 55 jaar met reageer buisbevruchting zwanger kunnen worden. 65,6 procent wijst In Vitro Fertilisatie (IVF) voor oudere vrouwen af. Dat leert een gisteren gepresen teerde opiniepeiling van bureau Inter/View in opdracht van het tv-programma Buitenhof. Van de ondervraagden zegt 29,2 procent geen bezwaar te hebben. Aanleiding tot de enquête is een recent advies van de medisch- ethische commissie van de art senorganisatie KNMG om vrou wen tot 55 jaar juist wél de kans te geven om via reageerbuisbe vruchting nog een kind te krij gen. Blijkens het onderzoek heb ben vooral vrouwen bezwaren te gen het voorstel. Van deze groep wijst 74 procent de IVF-methode voor oudere sexegenotes af, 23, 2 procent heeft er geen moeite mee, 2,8 procent maakt het niets uit. Bij de mannen zegt 57,2 procent nee, heeft 35,2 procent geen be zwaar en kan 7 procent het niet schelen. De enquête leert dat ouderen meer bezwaren koeste ren tegen reageerbuisbevruch ting voor vrouwen tot 55 jaar: 70 procent wijst het plan af. Bij de jongeren tussen de 18 en 34 jaar is het aantal tegenstanders bijna 60 procent. DE HOGE RAAD besliste vori ge week in een arrest, dat twee Limburgse journalisten niet hoeven te vertellen wie de bron nen zijn voor hun verhaal over omkoping door een aannemer uit Kerkdriel. Dat betekent dat de hoogste rechter in Nederland zwijgrecht of verschoningsrecht voor jour nalisten eindelijk erkent. In 1977 oordeelde de Hoge Raad nog dat 'de stelling dat de jour nalist een verschoningsrecht toekomt in haar algemeenheid niet kan worden aanvaard'. Journalisten hebben dat altijd beschouwd als een wettelijke ondergraving van het publieke vertrouwen in de beroepsgroep. Nu zegt hetzelfde rechtscollege dat 'het recht van vrijheid van meningsuiting en de daaruit voortvloeiende waarborgen in houden dat een journalist in be ginsel gerechtigd is zijn bronnen geheim te houden'. Dat is een draai van 180 graden. Bescher ming van journalistieke bron nen dient, erkent de Hoge Raad, een zwaarwegend belang in een democratische samenleving. Met de uitspraak wordt een in maart gewezen arrest van het Europese Hof voor de Rechten van de Mens gevolgd. Op basis van artikel 10 van het Europees Verdrag oordeelde dat Hof in een soortgelijke zaak, dat het verschoningsrecht voor journa listen volledig erkend moet wor den. Het arrest van de Hoge Raad maakt een einde aan een al vele jaren durende discussie over dit onderwerp. Waar bijvoorbeeld medici mochten zwijgen, kon via gijzeling geprobeerd worden om de journalist te dwingen zijn bronnen te onthullen. In de praktijk heeft dat tot tra- gi-komische voorvallen geleid. In 1988 was er bijvoorbeeld de affaire Nootdorp, waarbij een journalist van de Delftse Cou rant op last van de gemeente in gijzeling werd genomen, omdat hij een vertrouwelijk rapport publiceerde. Hij werd na een dag weer vrijgelaten omdat de rechter de gijzeling als een te zwaar en dus onjuist middel be schouwde ten opzichte van 'een uit de hand gelopen dorpsrel'. Gijzeling is een vreemde verto ning in een tijdperk waarin de Wet Openbaarheid Bestuur ie dere burger en vooral de pers Door Frans van Mourik helpt om informatie te vergaren over zaken, die ten onrechte ge heim worden gehouden. Een ge meente die dat laatste doet, schoffeert de democratie. De journalist die de geheimhouding terecht doorbreekt, hoort be schermd te worden in plaats van in gijzeling te worden genomen. Journalisten hebben het niet er kennen van zwijgrecht steeds als een leemte in de wetgeving beschouwd. Want het moge zo zijn dat weinig regels over de journalistieke ethiek en be roepscode erg helder zijn, over de zwijgrecht is de beroeps groep het hartgrondig eens: te genover derden doet een journa list geen mededeling over de identiteit van zijn bronnen. Journalisten hebben altijd ge vonden dat hun bronnen hoe dan ook beschermd moeten worden. Niet als excuus om on geremd, ongecontroleerde onzin in de krant te zetten. Wel om al le mogelijke relevante informa tie over een onderwerp te kun nen vergaren, door de bronnen de garantie te geven dat zij ge heim zullen blijven. In de praktijk blijkt die garantie namelijk vaak de enige moge lijkheid om bij die informatie te kunnen komen. Als informanten niet kunnen rekenen op de dis cretie van de journalist, zwijgen ze. Zeker in gevoelige zaken. Tegen deze achtergrond mag de uitspraak van de Hoge Raad als zeer belangrijk worden aange duid. Waarbij we er vanuit gaan dat erkenning van de bescherming van journalistieke bronnen ook inhoudt, dat huiszoekingen bij journalisten en het in beslag ne men van journalistiek materiaal voortaan tot de verleden zullen behoren. Want ook dat schaadt het vertrouwen in de journalis tiek. Amersfoort - Het voormalige CDA-Kamerlid F. Borgman is za terdag na een langdurige ziekte in een ziekenhuis in Amersfoort overleden. Borgman (49) was laatstelijk burgemeester van Nij- kerk. Hij maakte daarvoor sinds 1978 deel uit van de Tweede Ka mer. Daar maakte hij vooral furore als woordvoerder volksge zondheid, met name in omstreden ethische kwesties als euthana sie en abortus. In 1990 werd hij burgemeester van Nijkerk, een post die hij in december 1994 om gezondheidsredenen neer moest leggen. Berg en Dal - Zo'n achtduizend mensen, waaronder veel kinde ren, bezochten gistermiddag de landelijke Novib donateursdag op het terrein van het Afrika-museum. Er werden diverse workshops gehouden die allemaal draaiden om het thema 'Duurzaamheid, het begrip waar wij voor staan'. „Doel van de dag is dat je eens kijkt waar het geld naar toe gaat. Ik ben zelf in Uganda geweest. Dat land is een goed voorbeeld van hoe het niet moet. Er wordt hard gewerkt, maar het geld wordt niet eerlijk verdeeld. Daar moet iets aan veranderen. De Novib kan daar bij helpen", aldus een bezoekster. Kerkdriel - Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zon dag 36 graven op de rooms-katholieke begraafplaats in Kerkdriel vernield. Ze trokken grafzerken omver. Van een aantal kinderg raven verwijderden ze ook de afdekplaten. De politie heeft geen idee wie verantwoordelijk is voor de grafschennis. Buurt- en spo renonderzoek heeft tot nu toe niets opgeleverd. De beheerder van de begraafplaats had om 1 uur 's nachts nog een ronde gemaakt en niets bijzonders opgemerkt. Zondagochtend kreeg hij een tele foontje van een geschokte bezoeker die de vernielingen ontdekte. Eindhoven - De Industriebonden FNV en CNV staan na een uit puttende onderhandelingsronde van meer dan vijftien uur bij Philips vrijwel met lege handen. Het overleg van afgelopen vrijdagnacht over een nieuwe CAO voor de ongeveer 44.000 werknemers heeft nauwelijks iets meer opgeleverd dan wat de Unie en de Vereniging van Hoger Philips Personeel al eerder hadden bereikt. FNV-bestuurder T. Hagen was zwaar teleurgesteld dat het niet tot overeenstemming kwam. Arnhem - De PvdA gaat de komende maanden het land in met een aantal toekomstscenario's over sociale zekerheid en werkgelegen heid. Daarbij zullen acteurs uitbeelden hoe het in het jaar 2005 met deze thema's zou kunnen zijn gesteld. Doel van de bijeen komsten is de discussie binnen de partij 'aan te jagen', zo zei vice- fractievoorzitter K. Adelmund zaterdag op een partijbijeenkomst in Arnhem. Na augustus gaat de partij zich intern beraden over het toekomstige beleid voor sociale zekerheid en werkgelegen heid. Veenendaal - Het zak- en kleedgeld voor bewoners van verpleeg huizen is volstrekt ontoereikend. De toelage moet flink omhoog. Die opdracht heeft de Vereniging Belangenbehartiging Bewoners Verpleeghuisbewoners dit weekeinde meegekregen op de jaarver gadering in Veenendaal. Woordvoerder J. Boerma zei gisteren dat de gemiddelde verpleeghuisbewoner per maand ongeveer 300 gul den overhoudt voor eigen besteding. Maar daar gaat in veel geval len al zo'n honderd gulden van af voor bij voorbeeld koffie, pedi cure, kapper, uitjes en waskosten. Sint Nicolaasga - Huisarts S. Schat uit Sint Nicolaasga is dit weekeinde teruggekeerd naar zijn woonplaats. Meer dan een week heeft hij zich schuilgehouden op verschillende adressen. De arts, die het leven van een 72-jarige vrouw beëindigde zonder de daarvoor geldende regels in acht te nemen, werd 2 mei na twee weken voorarrest vrijgelaten. Het gerechtshof in Leeuwarden be paalde toen dat er geen gronden waren om de arts nog langer in voorarrest te houden. Grootebroek - Oud-leraar B. uit Venhuizen van het Martinuscol- lege in Grootebroek heeft bekend met een leerling ontucht te heb ben gepleegd. De man heeft de jongen tussen 1983 en 1988 vanaf zijn tiende jaar regelmatig ontuchtig betast. Dit gebeurde bij de oud-leraar thuis. Putten (anp) - Nederland wordt in feite geregeerd door een reeds demissionair kabinet-Kok. De ministersploeg heeft geen missie, het ontbreekt aan een samenhangende visie, het kabinet heeft geen ijkpunt en het weet niet waar het met de Nederland se samenleving naar toe zou moeten. Die kritiek uitte RPF-fractie- voorzitter Van Dijke dit weekend tijdens de federatieraad van zijn partij in Putten. Van Dijke geeft het paarse kabi net halverwege de regeerperiode een dikke onvoldoende. Er is sprake van 'dadendrang zonder samenhang'. Volgens hem is er alle reden 'om je af te vragen wat de ploeg van Kok eigenlijk nog doet in de Trêveszaal'. Het kabinetbeleid hangt als los zand aan elkaar, de onmacht re geert, 'verpakt in mooie woorden van marktwerking, eigen verant woordelijkheid en decentralisa tie'. Van Dijke herinnerde aan een uitspraak van vice-premier Van Mierlo kort na het aantreden van de coalitie van PvdA, VVD en D66 dat de missie van de paarse coalitie vooral being there was. De ministersploeg maakt zich volgens de RPF-voorman schul dig aan 'eerst doen en dan naden ken'. Dat maakt slachtoffers. Als voor beelden noemde hij dat bij de grote infrastructurele projecten natuur en milieu het slachtoffer zijn, dat de ingrepen in de sociale (ADVERTENTIE) Hond of kat zoek? Zorg dat uw huisdier een Beaphar vlooienband draagt. De vinder van uw huisdier kan het op de band aangegeven S.O.S. nummer bellen en geeft het ID-nr. door. Beaphar brengt vinder en eigenaar met elkaar in contact. Vraag ernaar bij de dierenspeciaalzaak. zekerheid vooral de zwakkeren treffen, dat het liberale drugsbe leid met name de verslaafde zelf en zijn omgeving treft, alsmede dat in het personen- en familie recht het belang van het kind nauwelijks aan bod komt. (ADVERTENTIE) ^996jf a&p winterswijk Aanbiedingen geldig van ma. 13 mei t/m wo. 15 mei 1996. A&P Services B.V. tel. 035-5483333. ELKE DAG GOED NIEUWS

de Stem | 1996 | | pagina 3