België wil vermogens aanpakken Lekkend vluchtelingenschip verlaat Ghana weer Britse politie vreest acties neonazi's tijdens EK voetbal 4 Han KOOP MET ZEKERHEID Wies Voor een kei Mama Willeke mama Mama Mama Ma Statobremjolo Patricia!! Sport Spaanse koning Juan Carlos dankt koningin Beatrix '/re elke fietstas kan wel een bom de allerliefste om in te "lijsten" Marian Met v.d. Born valt te praten! Lieve mama van een moeder, kusjes, Marissa en Lindsey kusjes, Marley en Melissa. i V Voor de allerliefste Voor de allerliefste Rinaldo, Lorenzo, Raffaëlla en Giorgina j Voor de allerliefste een dikke kus Nanda en Mike Lieve Een dikke kus Mariska 0 Hulst nodig #r beveiliging Ualleivogels [medert Hoek lubbel verlies Uers «jrijfsongeval lil man leven Dinton ruim voor rivaal Dole Je bent de allerliefste moeder van de hele wereld. feliciteert Cantona beslist Engelse Cup Final Dick Jaspers klopt Blomdahl «ken mag van de m een knaak Hurder worden N vrij in India Por links kabinet Ty"1' z'et er naar u't HOGER ONDERWIJS SPD - 2 JAAR NIMA A/B - 114 JAAR 7 x PER WEEK NIEUW Nederlanders niet buiten schot Lady Di dreigt met verkoop kroonjuwelen BREDA iEENDERTV.D.BDRN aftO 33 en 37, 4815 HR BREDA, Tel. 076-5223166 DE STEM kusjes van: Evelien, Charlotte, Stephanie en Papa een grote bos bloemen Okkie van de hele wereld JAARGANG .De ondernemersvereni- Ijuist Reynaertstad' wil dat geënte Hulst meebetaalt ju nieuw beveiligingspro- iet winkelgebied. Gedacht jan een bedrag van 17.000 L evenveel geld als Hulst Ejjtis aan de stadswachten. 1 "è'rdwijnen binnenkort uit Lisbeeld, [jSELAND - A6 Kampioenskandidaat Cteeft zaterdag op eigen ter- Ij) je eerste klasse B van het Lzaterdagvoetbal een be- Lnde 2-5-nederlaag gele iden De Valleivogels. Hoek desondanks met een voor tij van vier punten op naaste LdOVO en nog drie duels ■annog uitzicht op de titel. V)RT-B10 Jlnen-De Nederlandse vol- j is de World League ttlen met twee nederlagen. 0-3-nederlaag van zater- de confrontatie in ioven gisteren in een zege iJ-1 voor de Italiaanse man- IIP0RT-B1 pi - Tijdens werkzaamhe- iiaterdag op het bedrijfster- iran Recycling Dongen BV in gen is een 54-jarige werkne- riit Genderen om het leven men. De man werd geraakt iienlaadvoertuig dat op weg s naar één van de loodsen, i nog onbekende oorzaak nhij onder het voertuig te il. Het slachtoffer was op slag ll iigton - Uit een opiniepei- iïinTime Magazine en CNN ildat 51 procent van de Ame- »n tevreden is met de ma- I uaarop president Bill Clin- J injn werk doet. Zijn concur- I Iworde presidentsverkiezin- iBobDole, krijgt de steun van (meent van de ondervraag- Groetjes je dochter Femke. mm VANDAAG IN DEZE KRANT Eric Cantona was zater dag opnieuw de grote man bij Manchester Uni ted. De kleurrijke Frans man besliste kort voor tijd de Engelse Cup Final door tegen Liverpool de enige treffer te maken. zie-b1 Dick Jaspers heeft in Oos tenrijk een Grand Prix- toernooi gewonnen. De driebander uit St.-Wille- brord klopte achtereen volgens de wereldtop pers Sayginer, Ceulemans en Blomdahl. ZIE - Bi INHOUD 2 KATERNEN De Binnenkrant Binnenland Buitenland Zeeland Gids RTV-programma's Sport A2 A3/A4 A5 A6/A7 A8 A9 deel B 'Haag - Als het aan de PvdA wit roken straks een stuk Ar. Kamerlid Oudkerk wil bet kabinet de tabaksaccijns gulden of een rijksdaal- rhoogt. Ook moet tabaksre- op den duur worden verbo- bet roken terug te drin- iwlthij. Koningin Beatrix heeft zaterdag in de Nieuwe Kerk in Middel burg de Four Freedoms Award uitgereikt aan de Spaanse koning Juan Carlos. De vorst nam de onderscheiding zichtbaar geroerd in ontvangst. De overige laureaten waren de Israëlische premier Pe res - zelf niet aanwezig - de Noord-Ier John Hume, de voormalig aartsbisschop van Canterbury Lord Runcie en directeur Jacques de Milliano van Artsen zonder Grenzen. Zij ontvingen de onder scheiding van de Roosevelt Stichting respectievelijk voor de vrij waring van vrees, vrijheid van meningsuiting, vrijheid van gods dienst en vrijwaring van gebrek. foto reuter Houd "bblijft voorlopig veel te koud JMetijd van het jaar. liegend droog, slechts af *ye de zon, maar voor de rest '«g weer. L binnenkort de eerste I "Wstische premier krijgt. I jfren^e Congrespartij, die parlementsverkiezingen Wend zware nederlaag f ben, zal de vorming van fe(Je«g steunen, zon- 1 J ze'f deel van uit te ma st,,6 01-jarige communist ttislsïlsd°or de linkse par- kandidaat-premier naar boven. Nland - A5 Door Paul de Schipper Middelburg - Chief constable John Allan staat met zijn han den in zijn zakken bij de Ba lanspoort. De koninklijke blauwe bus rijdt voor, het pu bliek juicht. Allan kijkt misprijzend naar de tientallen fietsen, slordig neerge zet tegen de gevels van de Mid delburgse herenhuizen: „Nie mand die daar kijkt. In elke fietstas kan een bom zit ten. Dat hebben ze bij ons ook een keer gedaan toen Thatcher op bezoek kwam." De veiligheids maatregelen in Middelburg mo gen dan zaterdag, ter gelegenheid van de uitreiking van de Four Freedoms Awards, knellend on gewoon zijn voor Nederlandse begrippen, voor de Engelse poli- tie-waarnemer gaan ze lang niet ver genoeg. Totale verbazing daarom bij spe cialist Allan, een man met 'IRA- ervaring'. John Allan werkt voor de politie-regio Kent in Zuid-En- geland. Hij is dit weekeinde in Zeeland op uitnodiging van de Middelburgse politie: „Om jullie methodes van personen-beveili ging te bestuderen." Allan beti telt zijn observaties als 'very in teresting' en 'heel verschillend met Engelse beveiligingsopera ties.'' 'Heel interessant' is zijn Brits- vriendelijke manier om aan te ge ven dat hij op zijn minst niets snapt van de manier, waarmee ze in Nederland met hun hoge gas ten omspringen en dat hij de voor ons doen strenge veiligheidsaan- pak in Middelburg op z'n zachtst gezegd nogal roekeloos vindt. „Neem nou jullie koningin. Die bus staat stil. Al het volk loopt erom heen. Gebeurt er iets dan kan ze niet weg. Bij ons komt ko ningin Elizabeth altijd met een auto. Bij een aanslag kun je gas geven. De weg is altijd vrijge maakt, maar hier is alles geblok keerd door het publiek. Kijk nou daar, een hele file auto's voor die bus. Wat moet jullie koningin als er een gek op haar afkomt? Hard weglopen?" Maar onze koningin wil gewoon lijk kinderen over de bol aaien. „Ja, dat is heel mooi, dat is jullie cultuur, maar in Engeland kan dat niet. Er zijn zoveel bedreigin gen voor dit soort mensen., Niet alleen de Hezbollah, bij ons heb je de IRA, in Frankrijk de Alge rijnen, in Duitsland de Kurden en dePKK." En in Nederland Hij haalt de schouders op. „Je hebt maar één gek nodig. Die kan vooraan staan. En jullie ko ningin is onbeschermd. Kijk nou, het publiek staat hier zo langs de straat. Bij ons gaan de toeschou wers achter dranghekken. Zoals jullie dit hier doen, kan in Enge land absoluut niet." OP BINNENLAND - A4: -Beveiliging op Hezbollah-niveau -Het feest der majesteiten -'Ik heb d'r rug gezien en half d'r gezicht' (ADVERTENTIES) hoeft niet duur te zijn! 076-52S0686/S2I5389 EINDHOVEN AIRPORT LONDON CITY Met Denim Air Gratis nieuwe dienstregeling Lady Di- vegge Op 5 mei vertrok de Bulk Challenge met ruim 3500 vluchtelingen uit Monrovia. foto reuter Monrovia - Het vrachtschip Bulk Challenge, dat gister middag de Ghanese haven Ta- koradi binnenvoer, is gistera vond weer vertrokken met 3500 Liberiaanse vluchtelin gen aan boord. Het vrachtschip was 's middags de haven binnengelopen nadat het een week lang voor de West- Afrikaanse kust had gevaren. Ondanks de schrijnende omstan digheden aan boord weigerden Ivoorkust en Ghana de opvaren den van boord te laten gaan. Volgens Artsen zonder Grenzen was de Bulk Challenge vier uur lang in de haven van Takoradi, zonder dat het schip echt heeft aangemeerd. Het kreeg een minimum hoeveel heid bevoorrading mee: brand stof, levensmiddelen, water en medicamenten. Daarop vertrok het in oostelijke richting, waar schijnlijk naar zijn thuishaven Lagos in Nigeria. Oooggetuigen hebben de Neder landse medewerkster van Artsen zonder Grenzen in Abidjan in Ivoorkust, Annelies Thiele, ver- MAANDAG 13 MEI 1996 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 2,00 - ZATERDAG: 2,50 Londen (dpa) - De Britse politie is bang voor supportersoorlo- gen in juni tijdens het Europees kampioenschap voetbal. Vol gens de Britse krant Sunday Times gaan groepen neo-nazi's en andere georganiseerde relschoppers straks in Engeland uitma ken wie de sterkste is. Duitse extremisten schijnen al contacten te hebben gehad met hun Britse 'collega's' om rellen tijdens het EK voor te bereiden. Beide groeperingen zouden apart en gezamenlijk de strijd willen aanbinden met Nederlandse en Turkse supportersmachten. De Sunday Times meldt dat met name de neo-nazi's van 'Combat 18' in het noorden van Engeland aanhangers werven om komende maand de orde rond en in de Brit se EK-stadions te verstoren. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft inmiddels vijf mil joen pond (ongeveer 12,5 miljoen gulden) uitgetrokken voor extra politie-controle. Woordvoerders van de politie verzekeren klaar te zijn voor hun taak. Agenten zullen al aanwezig zijn bij de overtocht van de bui tenlandse supporters. Daarnaast beschikt de politie over een lijst met 6000 namen van bekende hooligans. Rechters zul len ook 's nachts klaar staan om zaken van relschoppers snel af te handelen. Door Bert Schampers Brussel - De Belgische premier Jean-Luc Dehaene sluit niet uit dat er binnenkort vermogensbelasting wordt ingevoerd. Voor de socialisten is dat zelfs een voorwaarde om akkoord te gaan met andere belastingverhogingen, die Dehaene voor de Belgen in petto heeft. Voorzitter Louis Tobback van de SP vindt dat iedereen moet bij dragen om België de Economi- sche en Monetaire Unie '(EMU) binnen te loodsen. „Ik heb nooit een probleem gehad met een be lasting op vermogens," aldus Tobback. Hij denkt aan een be lasting op inkomens uit beleggin gen, speculatie en kapitaal. Tot dusver zijn Belgische rege ringen altijd bang geweest om de vermogens aan te pakken, uit vrees voor kapitaalvlucht. Om te ontsnappen aan de bronbelasting in hun land brengen veel Belgen nu al hun spaarcentjes naar Luxemburg en Nederland. Omgekeerd is voor oudere Neder landers fiscale emigratie naar België altijd aantrekkelijk ge weest. In het tijdschrift Account stelde fiscalist Dubbelman van KPMG Meijburg in Breda eind vorig jaar vast, dat het fenomeen bij deze groep Nederlanders op z'n retour is. De Nederlandse overheid is vol gens hem de laatste jaren wat soepeler is geworden tegenover vermogende landgenoten. Ook is de - belastingvrije - afkoop van pensioenen wegens emigratie ko men te vervallen. Van afkoop is in het verleden veel gebruik ge maakt, meestal door mensen met een goed salaris en bijpassend pensioen. Voor hen is het Belgische belas tingklimaat tamelijk mild. Over inkomen uit vermogen betaal je in België niet meer dan 14 pro cent. In Nederland wordt een progressief tarief berekend, dat al gauw kan oplopen naar 60 pro cent. Naar schatting wonen in België bijna 100.000 Nederlan ders, de meesten vanwege het belastingvoordeel. Londen - De Britse prinses Diana heeft gedreigd haar kroonjuwelen te verkopen, als er niet snel een goede fi nanciële regeling voor haar scheiding van kroonprins Charles komt. Onder de juwelen, die Diana naar verluidt al heeft laten taxeren, bevindt zich een tia ra die in 1914 is gemaakt voor koningin Mary. Deze zou bijna vijf miljoen gulden waard zijn. Koningin Elizabeth heeft ge zegd dat de juwelen niet Dia na, maar het Britse vorsten huis toebehoren. Diana legt dit naast zich neer, zij be schouwt de juwelen als een gift en derhalve haar per soonlijk eigendom. Diana stemde in februari, na aandringen van koningin Elizabeth, in met de beëindi ging van haar huwelijk. Maar ze wil wel geld zien: dertig miljoen pond. teld dat de opvarenden in uiterst slechte conditie verkeren. Artsen zonder Grenzen volgt het ramp schip met een klein bootje. „De mensen staan en slapen bo ven op elkaar. Het dek ligt vol uitwerpselen. Er is totaal geen ruimte. Het schip kan maximaal 80 a 100 mensen herbergen. De opvarenden zijn uitgedroogd en uitgeput door de brandende zon. Er is gebrek aan water, voedsel en medicijnen. Sommigen drin ken zeewater. Een vrouw is over leden. Er is diarree, dysenterie en longontsteking uitgebroken," zegt Thiele. Thiele: „Het is een politieke kwestie. Er zouden militieleden aan boord zijn. Maar daarmee worden de meer dan duizend vrouwen en kinderen genegeerd. Bovendien zijn alle mensen aan boord, of het nu militieleden zijn of niet, Monrovia ontvlucht uit angst voor hun leven." Hulpverleners beweren dat er inmiddels al meer dan 20.000 Liberianen met schepen en boot jes de hoofdstad Monrovia zijn ontvlucht. VERVOLG OP BUITENLAND - A5 Dit woord Is vandaag in het nieuws. Een van de vele. Een krant vol. Nu de daad bij het woord: een echte Parker Roller-pen voor u, met uw woord(en) naar keuze erin gegraveerd, als u een nieuwe abonnee opgeeft. U de pen, de nieuwe abonnee om te beginnen twee weken de krant gratis, Noteer als nieuwe abonnee: Naam: Adres; Postcode:Plaats:. Telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt per: O maand autom. Incasso31,15 O kwartaal autom. incassoƒ91,25 bankJgironrQ kwartaal acceptgiro93,75 De Parkerpen zenden aan: Naam: Adres: Postcode:Plaats: In de pen moet komen te staan: (max. 15 letters) 1 De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ontvan- gen hebben. Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112,4800 VB Breda. I l STEM. DAGBLAD VOOR ZUID WEST -N EDERLAN

de Stem | 1996 | | pagina 1