eroen Burm is goed op dreef Petra de Feyter is succesvol atrick van Passei boekt Spurtzege Toernooiwinst voor team De Zwaantjes >lgl Baars op ihove snelste p Zaamslag 8 >s t7h li*- DezaJte^.ar STANDEN KSESKSLi üSTEM SPORT ZEELAND B7 eslaagd concours hippique De Zwinruiters in Nieuwvliet-Bad Axelse amazone had de keuze tussen auto en paard leraar Paardensport ferste seizoenpalm voor Sluiskilse amateur wielrennen NTTB schaft regeling buitenlanders af SPORTNIEUWS KORT Wiererkoers in Yerseke Derde plaats voor Oostburg Avondwedstrijden in Terneuzen Avondwedstrijden in Zierikzee Wielerronde van Wemeldinge Turnbond is gedrag broers Selk zat VI AAN DAG 13 MEI 1996 B6 g- y- ■Up- d- 2 }e rg -'t NMKwmn-rTTMiii 2-SBOZ 8 7-1, De Golfbrtker-Lu do et Emergo 2 8-0. Zevende klasse (269): Swaecke TP Animo 3 2-, Tiola-Soubure 4 a Olympia-Zierikzee 3 1-7, Kruinin gen-SBOZ 7 6-2. I^umn- Zevende klasse (270): Animo 2- Dnye 2 6-2, 't Halve Maantje 2-De Puije 8-0, Mattemburgh-De Zoom 5 2-6, Souburg 5-BatW Kreek™ DISTRICT MANNEN Hoofdklasse: Duiveland-De Pi kenhof 2-4, MLTC-'t Halve Maan" tje 5-1, Philten-Game'78 2-4 De Boskreek-Souburg 2-4. Eerste klasse A: Slagvast-Kapelle 3-3, Animo-De Bongerd 5-1 Ga me'78 2-Kruiningen 1-5, Yeréeke- Westerschouwen 3-3. Eerste klasse B: Bru-ten-Sluiskil 1-5, De Schelde-Smash 1-5, Sou burg 2-Zierikzee 4-2, Waarde-St - Annaland 2-4. Tweede klasse A: Game'78 3-SJEF 0-6, De Bongerd 2-Ovezande 1-5 Souburg 5-Zer Oirts 1-5, Kruinin- gen 2-Hontenisse 2-4. Derde klasse A: Smash 2-Schoon- dijke 2 5-1, Sluiskil 2-Goblin 2-4 Animo 3-DOS 3 6-0, Hoedekens- kerke-Philten 2 0-6. Derde klasse B: De Schelde 3-Tio- la 2-4, SJEF 2-Goes 2-4, Smash 3- Souburg 6 4-2, Drive-MLTC 3 1-5 Vierde klasse A: MLTC 5-Animo 4 0-6, Con Forza-Dauwendaele 3 2- 4, Yerseke 2-De Splinter 3-3, Sou burg 7-De Boskreek 4 4-2. Vierde klasse B: Goblin 2-Goes 2 1-5, De Boskreek 3-Dauwendaele 2 5-1, Hulster Ambacht 2-De -Schelde 5 0-6, MLTC 4-Smash 4 3- 3. Vijfde klasse A: De Eikenhof 3- Animo 7 4-2, Ludo et Emergo-De Boskreek 5 5-1, Axel-Game'78 4 0-6. Vijfde klasse C: Bathse Kreek 2- Animo 6 4-2, De Eikenhof 4-Hans- weert 2 4-2, Game'78 5-'t Swaecke 2 1-5, Goes 4-'t Halve Maantje 4 3- Hoofdklasse 35+: Animo-MLTC 1- 5, Hontenisse-MLTC 2 4-2, 't Hal ve Maantje-Noord Beveland 2-4, De Schelde-Hulster Ambacht 4-2. Eerste klasse A 35+: Vogelvlucht- Brouwershaven 1-5, Animo 2-Ga- me'78 2 3-3, De Stoof-Scelveringe 4-2, Schoondijke-Ludo et Emergo 1-5. Eerste klasse B 35+: De Golfbre ker-De Bongerd 2-4, SJEF-Animo 3 4-2, Hulster Ambacht 2-Kapelle 2-4, Hansweert-Game'78 1-5. Tweede klasse A 35+: Slagvast- Bathse Kreek 6-0, Sluis 2-Animo 4 3-3, Philten-Axel 5-1, Kapelle 2- MLTC 3 4-2. Tweede klasse B 35+: Domburg- Sluis 5-1, Tiolar-Vogelvlucht 2 6-0. Zaamslag-Slagvast 2 4-2, Zer Oirts-Souburg 2-4. Derde klasse A 35+: Goes-Con Forza 3-3, 't Halve Maantje 3-Ka- pelle 3 2-4, Game'78 3-Animo 5 3- 3. Derde klasse B 35+: Tiola 2-Animo 7 5-1, Ador Sport-MLTC 4 2-4, DOS 2-Philten 2 4-2. Derde klasse C 35+: Hoek-Ludo et Emergo 2 5-1, Sluiskil-Yersefte 6- 0, Souburg 2-Zaamslag 2 5-1. ■0. [De 4 aal ai re 2 De m- ïs- TC aal MAANDAG 13 MEI 1996 Uze paardensportmedewerker Lvvliet-Bad - Jeroen Burm, de 20-jarige automonteur Köpellebrug, glunderde van oor tot oor toen hij in de We van het M-springen bij de paarden fluitend naar [Vjofdprijs reed. Burm met Elegant van de ruitersport- Mulst, die zich van de achttien deelnemers met twee -binaties voor de barrage meldde, haalde geen splinter jet houtwerk en scoorde de snelle tijd van 41,08. ■gh de Bot van de Oranjeruiters uit Moerstraten ialdeéén balk uit de lepels in 42,70. ;te is benoemd als Zeeuws district- 1 september Jan-Willem Baars op lam gaat. )or districtstennisleraar. Eind mei se- volgt een uiteenzetting over het de beleid door de commissie geselec- in- teerd jeugdtennis en het nieuwe )n- trainersduo. Dit geschiedt op een di- zogenaamde ouderavond waarbij PB aan de ouders van de geselecteer- op de tennisjeugd het beleid wordt log bekend gemaakt. „Hoewel bin- rse nen het districtsbestuur en de er- commissie geselecteerd jeugdten- de nis vanzelfsprekend het vertrek een van Jan-Willem Baars betreurd ni- wordt, ziet men met de benoe- en, ming van Luc Govers in een full- nc- time functie de toekomst voor de ele geselecteerde en in de toekomst in nog te selecteren jeugd met ver- ee- trouwen tegemoet," aldus Jaap Everwijn namens het tennisdis- nt- trict Zeeland. ihove won de negen kilometer lange iport Promotie Zeeuws-Vlaanderen ■gen Reuzenhoek. De Terneuzenaar it Angelo van Goethem. „Het moet allemaal nog even wennen en bovendien zitten in een wat ongunstige peno Veel atleten hebben net een ma rathon afgewerkt of werken da naar toe," aldus initiatiefnemer Chris Verhage. In totaal kwamen veertien deelnemers op deze op ningsavond af. Op de negen i meter trok Angelo van Goethem gelijk fel van leer. Henk van tenhove bouwde zijn weds J aanmerkelijk beter op dan jonge Terneuzenaar die na J kilometer het gezelschap van Van Tatenhove die over meeste reserves bleek te bes ken. UITSLAGEN Vrouwen: 1. Annie R e ij n gol'a neuzen) 28.30, 2. Catrien de F°° (Axel) 28.30. ,0 45, 2. Mannen: 1. Camiel de 3 jan Romain van Hoecke 20-a 30. Geelhoedt (allen Terneuzen) zl- 9 KM Tatenhove Mannen: 1. Henk van (bejden 33.04, 2. Angelo van Goethem 1 (Vo_ Terneuzen) 33.06, 3. Wil B 1 ^aes gelwaarde) 34.21, 4. r FeYter (Terneuzen) 34.39, ^.Frê fJUt (Axel) 39.59, 6. Wim Bakker TerneU. Francois de Deckere (beid 3m- zen) 41.14, 8. Dick Verhelst (z. slag) 48.06, 9. Piet van de Weg neuzen) 48.08. lv Broodman met Gobert van Zwinruiters legde weliswaar outloos basisparcours af, laeeg driekart strafpunt zijn ruiterbroek wegens ,/erschrijding. Hij pakte jee toch de derde envelop, jnguiter Ilyo de Loos van de Oranjeruiters, behaalde ctice het brons in de ZZ- Met Nadir in de Z-klasse hij een balk uit de lepels jm daarmee op de vierde terecht. Hij pakte in de L- in een veld van dertig ners, de hoofdprijs. De ,Hier staan stevige par ked aan de maat, waar- o. :egd wordt dat het zwaar iiDaarvan zeg ik, dat het tijd dat dit gebeurde, want dit we hier hebben. Dan ien we ons ook meten met de :entie tijdens de concour- buiten Zeeland." Die par- sen waren van ontwerper Schilleman uit Biervliet, ie dressuur was er een flinke rnrrentieslag. De 29-jarige I uit Heikant Chris- van Dorsselaer met Harvy de ruiterclub Hulst moest in eZ-klasse drie puntjes toegeven rlna Nijssen met Ikarus van i-Beveland. Zij behaalde zil- met 190 punten. In de ZZ- sse dressuur was het een ie dag voor Miranda Weyer- imet Djuck uit Koudekerke, ivoorDe Scheldestad uitkomt. zowel in de eerste als Ie proef de hoofdprijs en twee keer een winstpunt, puike prestatie als debutante lie Z-klasse. ieratievertegenwoordiger oout de Feyter uit Zaamslag: lit was hier een goed concours goede sport. Een uitstekende ireiding op het grote con- dat zaterdag 13 juli wordt houden op dezelfde locatie." UITSLAGEN DRESSUUR 'aarden: 1. Ina Nijssen met Ika- (Zuid-Beveland), 2. Christian Dorsselaer met Harvy (Hulst) 3. ïja Dekker met Gerina (Gouwe ÉS). wde proef: 1. Eppo Roovers met M (Paardebloem), 2. Eppo :rsmet Jappeloupe, 3. Miranda jssenmet Ikarus (Zuid-Beveland), w's: 1. Angela Daane met «iijk'sOrin (Zuid-Beveland), •paarden: 1. Miranda Weyermans 'Djuck (Scheldestad), 2. Anneke lambucq met Gentle (Weelrui- 3. Cathaline van Gorsel met 'so (Vlaandertseruiters). w proef: 1. Miranda Weyer- js met Djuck, 2. Suzan Malcorps Houston (Zwinruiters)3 ^ePhernambucq met Gentle. '-paarden: 1. Janette van Gorsel Inchalla (Vlaandertseruiters), 2. Mien Crucq met Glenn (Wakhe id Karin de Feber met H. Medly Tweede proef: 1. Monique Hellemun met Fiksone (Oranjeruiters), 2. Theo Perdaen met Jozias, 3. Annet Merk met Goofv (beiden Zwinruiters). M2-paarden: 1. Carla Haak met Icara (Oranjeruiters), 2. Laura Broodman met Mister Ed (Zwinrui ters), 3. Marjan van Dijk met Enanda (Weelruiters). Tweede proef: 1. Marjan van Dijk met Enanda, 2. Evelien Sturm met Heaven Star (Honteruiters), 3. Marja Kielman met Imposant (Oranjerui ters). L-paarden ring 3: 1. Luc Savat met Kairouan, 2. Donny Morel met Ibra him (beiden Zwinruiters), 3. Mascha Bustraan met Kimberley (Zuid- Beveland). Tweede proef: 1. Krista Pluymers met Jamie (Paardebloem), 2. Helen Nooyen met Jemy-Martin (Gouwe Reyers), 3. Carmelina den Boer met Daimini (Oranjeruiters). Ring 4: 1. Helen Nooyen met Jemy- Martin, 2. Mieke van den Bosch met Gentleman (Graeve Jan), 3. Angeli- que van den Adel met Joly (Oranje ruiters). Tweede proef: 1. Ad Murre met Jamarette, 2. Renee Bruggeman met Kalusha, 3. Luc Savat met Kairouan (allen Zwinruiters). B-paarden ring 5: 1. Nasja Frusch met Geraldine (Graeve Jan), 2. Gilles Quist met Jalvo (Weelruiters), 3. Sara Baes met Bagheera (Graeve Jan). Tweede proef: 1. Moniek Verhage met Hurbic (Scheldestad), 2. Corry Corré met Kartouche (Zwinruiters), 3. Gilles Quist met Jalvo. Ring 6: 1. Nadine Timmerman met Edelroos (Oranjezon), 2. Jan Noord- hoek met Kortgene (Zwinruiters), 3. Petra Tollenaar met Iphissintels (Oranjeruiters). Tweede proef: 1. Florine Boogaard met Victor (Weelruiters), 2. Nathalie Tarant met Hinde (Zwinruiters), 3. Nadine Timmerman met Edelroos. Ml-pony's categorie C: 1. Mariet Koster met Julia (Zuid-Beveland). Tweede proef: 1. Marriet Koster met Julia. Categorie D/E: 1. Jeanine Heystek met Laika, 2. Jolanda Verton met Arrabel (beiden Zuid-Beveland), 3. Deborah Benschap met Fury (Weel ruiters). Tweede proef: 1. Jeanine Heystek met Laika, 2. Ruth Jakobsen met Fury X, 3. Ingrid Jakobsen met Axceen Ansfried (beiden Oranjezon). M2-pony's: 1. Aimee de Rooy met Lize (Weelruiters), 2. Petra Maas met Esprit (Graeve Jan), 3. Wendy Moel- ker met Helenique (Paardebloem). L-pony's categorie D/E: 1. Marei van Dijk met Eva, 2. Rosalie Boone met Galant (beiden Weelruiters), 3. Maaike Hamelink met Pinto (Schel destad). Tweede proef: 1. Rosalie Boone met Galant, 2. Carola Paauwe met King (Zuid-Beveland), 3. Marei van Dijk met Eva. Categorie C: 1. Eline de Zeeuw met Yakari (Kleppertjes). Tweede proef: 1. Eline de Zeeuw met Yakari. B-pony's categorie DE: 1. Evelien de Winne met Pierrot (Hulst), 2. Miranda Prins met Larissa (Zwinrui ters), 3. Clara Ruisswn met Silvia (Hulst). Tweede proef: 1. Angela Daane met NN 2. Deborah Taalman met Plache du Marche (Zwinruiters), 3. Stefan Meyers met Falco. Categorie AB/C: 1. Stephanie de Frel met Jolly van het Hazelarenhof, 2. Mieke de Regt met Rakker (beiden Kleppertjes), 3. ex aequo Esther Kos ter met Brucc (Biezenruiters) en Eline Pauwels met Dyfrdwy Mar- chog (Hulst). Tweede proef: 1. Stephanie de Frel met Jolly van het Hazelarenhof, 2. Var» onze paardensportmedewerker Axel - „Het bereiken van de Z-klasse dressuur in de paar densport betekende voor mij een hoogtepunt en tevens een hoofddoel," vertelt de 24- jarige Axelse Petra de Feyter. Dat hoogtepunt beleefde zij tijdens het indoordressuur- concours hippique van de kring Zeeuws-Vlaanderen, onlangs georganiseerd door de landelijke rijvereniging en ponyclub Graeve Jan in manege Magrette. Daar debuteerde Petra de Fey ter met Vamp van De Oranjerui ters in de hoogste dressuur- klasse. Ze scoorde meteen 180 punten, dus goed voor één winstpunt. Ze behaalde het zil ver met één puntje minder dan winnaar Jan Noordhoek met Edwin van De Zwinruiters. „Toen ik met mijn paard Vamp begon zo'n vijf jaar geleden, werd er door de 'kenners' gezegd: nou, in dat beestje, daar zit hoogstens een L-klasse dres suur in. Vamp was toen zadel mak, maar kon verder niets. Op dat moment zijn wij begonnen. Het werd een kwestie van vallen en opstaan, ook letterlijk. In het begin dat ik met Vamp op de concoursen startte, brak ik mijn been. Dus rijden vergeet het maar. Ik ben weer opgekrabbeld en op den duur in de M-klasse geraakt. Een jaar later brak ik weer mijn been, zodat ik er weer bijna een jaar uit lag. Wel ben ik in de wintermaanden nog gestart en inmiddels had ik in de M2-klasse zeven winstpunten bij elkaar gereden. Ik kon daarom gemakkelijk in de Z- klasse starten. Dat het de eerste keer zo positief zou uitpakken, eerlijk, dat had ik niet ver wacht." Hoe het begonnen is? „Toen ik vijf jaar oud was ging ik met een buurmeisje altijd melk en eieren halen op de boer derij van de familie Den Hamer- De Feyter in Smitssehorre. Daar was een Shetlandpony, die heette Tryke van Brummen. Die was daar om het gazon kort te houden, maar ik mocht er van die mevrouw, in de paarden sportwereld beter bekend als 'tante Chris' wel een eindje op rijden. Daar is het begonnen. Trouwens, Tryke van Brummen Petra de Feyter, de succesvolle amazone van de Ruitersportvereniging Axel. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. leeft nog steeds. Zij is 33 jaar en loopt nu in de wei bij Jan van Puyvelde-Murre in Koewacht. Groter Na Tryke kwam de New Forres ter Peter. Hij was groter, zo'n 1,30 meter. Die was ook van tante Chris. Daar ben ik wed strijden mee gaan rijden en werd lid van de ponyclub De Kleppertjes. Ik ben in de B- klasse dressuur gestart natuur lijk. Inmiddels was ik elf jaar en toen kwam Blue Boy, die ook weer groter dan Peter was, maar ook slomer. Daarmee heb ik het tot in de L2-klasse dressuuur gebracht. Vervolgens kwam de pony Ibrahim en daarmee ben ik doorgestoten tot Ml-klasse dressuur. Of ik wel aan springen heb gedaan? Dat springen heb ik wel geprobeerd, maar het ging nooit goed. Op de club werd het ook nooit gestimuleerd, nu nog niet. Wel heb ik in die tijd aan crosswedstrijden meegedaan. Op 18-jarige leeftijd kwam het paard Vamp in beeld. Een paard van André ie Feber. Dat paard verzorgde ik als André het te druk met zijn werk of met vakantie was. Want zelf had ik geen paard. Ik kreeg absoluut geen paard van mijn ouders. Wat later moest ik kiezen tussen een auto of een paard. Natuur lijk koos ik voor een paard. Toen Vamp te koop kwam was dat snel beslist. Zo is Vamp mijn paard geworden. Ik ben met Vamp de jongste dressuurama- zone in de Z-klasse bij de lande lijke rijvereniging De Oranjeui- ters, onderdeel van de Ruiter- sportvereniging Axel. Dit naast Lieveke Goossens, Janet van Puyvelde, Christian de Feyter en Anja van Vuuren.Mijn eerste beginselen van het rijden zijn me bijgebracht door tante Chris, daarna door Levien Schieman, Cees van Beek, Gerard van Kra nenburg en tegenwoordig door Annmieke Picavet. Eveneens les krijg ik de laatste periode van de Z-klasse-amazone Nathalie Plattel uit Tilburg, die tegen woordig in Terneuzen woont. Ik krijg van haar praktische tips, waar ik veel aan heb. Niek Brugge met Floor (Zwinruiters) 3. Mieke de Regt met Rakker. SPRINGEN ZZ-paarden: 1. Anoek de Bot met Esperite (Huybergen), 2. Sabine van Steenpaal met Dingemanse Oslo (Oranjeruiters Moerstraten), 3. Ilyo de Loos met Factice (Oranjeruiters Axel). Z-paarden: 1. Sabine van Steenpaal met Acapulco, 2. Bram Klaasse met Erano (Walcheren), 3. Izak van Eyze- ren met Frühling (Weelruiters). M-paarden: 1. Jeroen Burm met Ele gant (Hulst), 2. Mare Merk met Goofy, 3. Mare Broodman met Gobert (beiden Zwinruiters). L-paarden: 1. Ilyo de Loos met Heiore, 2. Berend-Jan Schuring met Edelweis (Roosendaal), 3. Anou- schka Bevin met Halla (Zwinruiters). B-paarden: 1. Wim Morel met Haifa, 2. Marc Broodman met Ibar (beiden Zwinruiters), 3. Chris Boone met Cariose (Gouwe Reyers). Z-pony's: X. Stieven van Bunder met Diamantha (Hulst). M-pony's: 1. Carolein van de Plasse met Ambassador Delta Mossel (Zuid-Beveland), 2, Angelique de Beule met King of Daimond, 3. Angelique de Beule met Bon Amour (Hulst). ïne de ng- nd. eG ;bal af te en ker een uze ;as- 'at- 'er- >ei- ïiet oor og* ®hed Rabout - Patrick van Passei bijna een jaar 'droog'. 11 Hemelvaartsdag vorig J. ,Was bet geleden dat de ■ls 32-jarige van Pas- eens de bloemen mee l' buis mocht nemen, je was de naam van plaats waar dat e"de. Zaterdag klopte 'n de Hoogstraat in Sluis 0 van Vlimmeren in de ,en er waren dus weer ®bloemem nd IjWaarslechts 28 renners 1 er maar 18 geklas- *n»0WOr?en' bet rugnummer afhalen, kon alleen de oeien. De rest was een g verhaal. De criteriums Reeuwse zitten duidelijk in müaSSe' oudgedienden °8 steeds de dienst uit. ®bele uitzondering na niiki'-i g?en 'onë bloed aan. Men l104 eveneens fei)1°e 'e het nog voor," "'etcomiu of Moor van het teen "^e verzet- *i„rv4, c zaïeruag- «1»., geen onaardig tijd- fe»potenbe\0en 8°ed gevulde ïrenners aIIlgt amPer der" eLpnaaJ start- Er is hier ie ui "eetje ambiance." halveerd n*8 waren vlu§ cia' Na amper een uur reden nog tien man in de spits van de wedstrijd, terwijl er daarachter nog vier renners op het 1100 meter lange rondje rondfietsten. Kortom, weinig spektakel waar men het op deze gure avond in mei niet echt warm van kreeg. Na twintig van de 85 af te leggen rondjes werd een eer ste schifting doorgevoerd. Het peloton brak in twee stukken en zeventien man bepaalden het verdere verloop. Onder de man nen die de slag misten onder meer toch namen als Wilfred Geijs, Kees Schouwenaar en Ruud Zijl mans. Voor de rest zaten alle favorieten in de juiste wagon. Krampen De zeventien werden nog herleid tot tien, nadat men onder ande ren ook Johan van Schaik, geplaagd door krampen, was ver loren. Het enige boeiende was eigenlijk nog de finale, die in eer ste instantie werd ingeluid door een vijftal, bestaande uit Antoine Goense, Edward Farenhout, Mario van Vlimmeren, Patrick van Passei en Dennis Mesu. Met drie Middelkampers leek de zaak in kannen en kruiken. Alleen had men nog Edward Farenhout mee. Een man waar altijd rekening mee gehouden dient te worden. Hij reed dit sei zoen zeven criteriums, won er één, maar was nog nooit uit de eerste drie. Een man waar ze dus niet mee naar de streep moesten fietsen. Van Passei en Farenhout begrepen wat er onder deze omstandigheden met de over macht aan Middelkampers te Patrick van Passei gaat zegevierend over de meet in de amateurkoers van Sluis. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. doen stond. Om beurten proberen te ontsnappen. Van Passei was het eerst aan zet en het bleek gelijk de goede poging. Mario van Vlimmeren dichtte de kloof en achter dit duo dekten Goense en Mesu voorbeeldig de vlucht van hun ploeggenoot in de veronder stelling dat Van Vlimmeren in staat was het af te maken. De rappe Farenhout zat immers in hun tang. Het was buiten Patrick van Pas sei gerekend van wie de gedach- tengang niet in het Middelkamp scenario paste. Van ver ging hij de spurt aan en Van Vlimmeren was geklopt. Met lengtes zelfs. Edward Farenhout hield zijn 'op drie'in de criteriums vast, want hij klopte Goense en Mesu in de strijd om de derde plaats. UITSLAG 1. Patrick van Passei (Sluiskil) 90 km in 2 uur, 1 minuut en 12 seconden, 2. Mario van Vlimme ren (Hoeven), 3. op 5 seconden Edward Farenhout (Spijkenisse), 4. Dennis Mesu (Middelburg), 5. Antoine Goense (Lewedorp), 6. op 28 seconden Nico van de Klundert (Hoogerheide), 7. Fran cois Franse (Kwadendamme), 8. David Williams (Australië), 9. Dennis Brehm (Kamperland), 10. Peter Mol (Kapelle), 11. op 1 ronde Peter Heeren (Sprundel), 12. Frank Gommers (Philippine), 13. Anjo van Loon (Oosterhout), 14. Arno Duinhouwer (Brou wershaven), 15. Conno van de Sande (Overslag), 16. Jacky Fortrei (Breskens), 17. Ger Ger ritsen (Hoogerheide), 18. Fonny Kint (Axel). L-pony's categorie AB: 1. Stephan de Beule met Honey Girl (Hulst). Categorie D/E: 1. Angelique de Beule met Shinning Star, 2. Deborah Ben schop met Fury, 3. Kim de Loos met Marvel (Kleppertjes). B-pony's: 1 Miehelle Evertse met Simon (Weelruiters), 2. Esther de Vetter met Mister Rum (Hulst), 3. Daisy den Dekker met Cadanze (Zwinruiters). Papendal - De Nederlandse Tafeltennis Bond (NTTB) schaft naar aanleiding van het Bosman-arrest de buitenlan- derregeling af. Dat betekent dat een club in de Neder landse competitie met bij voorbeeld drie Russen of met drie Chinezen mag uitkomen. De bondsraad van de NTTB stemde zaterdag in met het voor stel van het hoofdbestuur. Het Europese Hof van Justitie heeft in de zaak Bosman de buitenlan- derregel, één buitenlander per team, nietig verklaard omdat die in strijd is met het Europese recht. Het hoofdbestuur van de NTTB had daarom voorgesteld de rege ling af te schaffen. Het ging daar mee verder dan de Europese tafeltennis bond (ETTU). Die vindt dat er in de Europa Cup maximaal één speler in een team mag uitkomen, die niet uit één van de aangesloten ETTU-landen komt. De NTTB hanteert ruimere maat staven omdat de bond aan een in Nederland woonachtige niet- Nederlander geen voorwaarden mag stellen voor deelneming aan wedstrijden. Volgens een onderzoek van het NOC/NSF in 1992 is dan sprake van discriminatie. „Vroeg of laat zal de ETTU zijn regelgeving dus opnieuw moeten aanpassen. Volgens de juristen zal dat in de toekomst discrimi natie worden genoemd," aldus topsportmanager Ton van Hap pen. Yerseke - Ruim vijftig amateurs en tachtig cyclosportieven gaan van start in de 21e wielerronde van Yerseke op zaterdag 18 mei. Een flink aantal vertrekkers dus en ook een kwalitatief sterk deelnemersveld in beide genoemde categorieën. Tevens staan er wedstrijden op het programma voor de Zeeuwse wielerjeugd, een zogenaamde 'dikke bandenrace' en een duel op racefietsen voor de jeugd die is aangesloten bij de twee Zeeuwse wielerclubs, de ZRTC Theo Middelkamp en de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen. Bij de elite/neo-amateurs zitten heel wat kleppers die mee kun nen dingen in de strijd voor de bloemen. Zoals de Zeeuwen Antoine Goense, Francois Franse, Wilfred Geijs en Johan van Schaik. Franklin Klaasse start als plaatselijk favoriet. Laatstge noemde had nog niet ingeschreven toen deze voorbeschouwing werd gemaakt, maar het organiserend comité gaat er van uit dat Klaasse van de partij zal zijn. Zijn dorpsgenoot Patrick Tolhoek heeft andere verplichtingen en moet noodgedwongen verstek laten gaan. Een flink aantal Brabantse renners zal er ongetwijfeld voor zor gen dat er voldoende tegenwicht komt voor de reeds genoemde Zeeuwen. We denken daarbij aan Eric de Crom, Jos Elen, Peter Heeren, Mario van Vlimmeren, John Leijs, Ruud Zijlmans, Patrick Kroonen en Nico van de Klundert. Favorieten bij de cyclo-sportieven zijn onder anderen: John Akkermans, Jack Broeren, Ton Griep, Frans Hommel, Fred Krebbex, Kees Jonkers, Ton Keiler, Willem Varekamp, Johan Pemen en Ad Polak. De jeugdwedstrijden kunnen eveneens interessant worden voor het publiek, dat gratis toegang heeft. Start en finish zijn aan de Kor- ringaweg. Het programma ziet er als volgt uit: 13.00 uur dikke bandenwed strijd voor de jeugd van Yerseke van 8 tot en met 14 jaar; 14.00 uur cyclosportieven 60 km of 30 ronden; 15.30 uur jeugd van Zeeuwse wielerslubs; 16.15 uur elite- en neo-amateurs 90 km of 45 ronden. Cadzand - Het mannenteam van de basketbalvereniging Oost burg versloeg in de laatste competitiewedstrijd kampioen Mara- thon 2. Deze wedstrijd werd vorige maand afgebroken en moest opnieuw gespeeld worden. MANNEN EERSTE KLASSE ZEELAND OOSTBURG 1-MARATHON 2 67-62 - Zonder Patrick Marteijn verscheen de thuisploeg met een extra jeugdspeler. De wedstrijd was aardig en beide ploegen hielden elkaar goed in evenwicht. Na de 24-28-ruststand moest Oostburg wat gas bij geven. Marathon beschikt over drie goede schutters en het aantal driepunters dreigde een groot verschil te maken.. Een spannende eindfase zorgde voor de verdiende winst. Mark de Jonge (24 punten) en Willem van de Broecke (21 punten) waren de topschutters. Oost burg is op de derde plaats geëindigd na kampioen Marathon 2 en Souburg 2. Terneuzen - Het Terneuzense AV Scheldesport houdt woensdag 15 mei avondwedstrijden voor A-, B-, C- en D-junioren en trim mers. De mannen-senioren hebben een sprinttweekamp (100 en 200 meter) op het programma staan met daarnaast een 3000 en 5000 meter en discuswerpen. De vrouwen-senioren krijgen dezelfde loopnummers voorgescho teld en hebben voorts kogelstoten op het menu. Voor de trimmers is er een 3000 en 5000 meter. De aanvang van de wedstrijden op het kunststof van het Zuidersportpark is 18.30 uur. Zierikzee - Op sportpark De Bannink in Zierizkee worden dins dag 14 mei avondwedstrijden atletiek gehouden. Dit voor A-, B-, C- en D-junioren en senioren. Bij de mannen-senioren staan er op het programma een 100 meter, 110 meter horden, 5000 meter, discuswerpen, kogelstoten en polsstokhoogspringen. De vrouwen-senioren krijgen voorge schoteld een 100 meter, 100 meter horden, 1500 meter, hoogsprin gen en verspringen. De aanvang van de wedstrijden, georgani seerd door het plaatselijke Delta Sport, is 19.00 uur. Wemeldinge - De wielerronde van Wemeldinge, op Hemel vaartsdag, brengt achtereenvolgens aan de start: recreanten/B en C-trimmers (14.00 uur) en cyclo-sportieven en A-trimmers (15.30 uur). Bij laatstgenoemde categorie vertrekken als voornaamste kans hebbers Johan Pemen, Kees Jonkers, Jack Hommel en René Haast. Als bekende Zeeuwen zijn van de partij Marcel Gunst, Martin Stroosnijder, Jan Dingemanse en Pascal van de Broeke. Het parcours is gesitueerd op en rondom de Wemeldingse Boule vard en heeft een lengte van 1600 meter. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Het team De Zwaantjes/De Ridder/Jeruel heeft het eigen 20e Zilveren Bierpul-zaalvoetbaltoernooi gewonnen. In een spannende finale met nauwelijks krachtsverschil won dat team met 2-1 van W Crunchtime in de Terneuzense sporthal 't Zwaantje. ZAALVOETBAL Dit toernooi stond in het teken van sportiviteit. „We hebben geen wanklank gehoord. Ieder een, de scheidsrechters Piet de Reus en Machiel van Hese, spe lers en nauwst betrokkenen waren het over eens dat dit een uniek toernooi was," aldus Jan de Wolf, de enthousiaste stuwende kracht achter dit gebeuren. Tussen de bedrijven door werd, zoals jaarlijks gebruikelijk, strijd geleverd om de Gerrie Mühren- trofee. Maar liefst 25 voetballers namen aan deze vaardigheidstest deel en in de finale werd door de meest bedreven voetballers de bal minuten lang hoog gehouden. Voor de derde keer in successie won Marc Wieland van Terneu zen dit technische onderdeel en hij legde definitief beslag op de Gerrie Mühren-wisseltrofee. Het zaalvoetbaltoernooi werd gekenmerkt door grote producti viteit. Er werd 96 keer gescoord en daarmee komt het totaal aan tal treffers over de twintig edities op 1155 doelpunten. UITSLAGEN le/2e plaats: De Zwaantjes/De Rid- der/Jeruel-W Crunchtime 2-1, 3e/4e plaats: Mechielsen-Gemeent 1-1 (Mechielsen wint via strafschoppen), 5e/6e plaats: Houts Knipke-Dow 3-i, 7e/8e plaats: Bonded Stores-Buiten- lust 2-1, 9e/10e plaats: Bliek-Schip- pers 1-1 (Bliek wint via strafschop pen), lle/12e plaats: 't Keldertie- Qutility 4-1. Eindstand: 1. De Zwaantjes/De Rid der/Jeruel (Terneuzen), 2. VV Crun chtime (Terneuzen), 3. Mechielsen (Terneuzen), 4. Gemeente (Terneu zen), 5. Houts Knipke (Helmond), 6. Dow (Terneuzen), 7. Bonded Stores (Terneuzen), 8. Buitenlust (Cadzand), 9. Bliek (Eindhoven), 10. Schippers (Terneuzen), 11. 't Keldertje (Terneu zen), 12. Qutiiity (Terneuzen). Gerrie Mühren-trofee: 1. Mare Wie- land (Terneuzen), 2. Stefan Vercaute- ren (Cadzand), 3. Remco van Leeu wen (Terneuzen). Beste speler: Angelo Martlé (Buitenlust). Topsco rer: Simon van Hoeve (Mechielsen) 7 goals. Beste keeper: Jacky Buijze (Crunchtime). Minst gepasseerde keeper: Marco van Boven (Zwaan tjes). Mooiste goal: René van de Nieu- wenhof (Bliek). Sportiefste speler: Cocky van 't Westeinde ('t Keldertje). Sportiefste ploeg: W Crunchtime. Kopenhagen - De gebroeders Christian en Alexander Selk heb ben ruzie met de KNGB, de Koninklijke Nederlandse Gym nastiek Bond. De twee turners zijn voorlopig niet welkom bij de trainingen op Papendal. Wil Uijlenbroek, voorzitter van de KNGB-sectie wedstrijdsport, verwijt de broers chantage-prak- tijken tijdens het EK in Kopen hagen. De twee dreigden zich uit de ploeg terug te trekken als Alexander Selk niet bij het paardvoltigeren uit mocht komen. Ploegleider Matti Bakker zwichtte onder de druk en pas seerde Wybren van den Wal op dit onderdeel. De broers Selk presteerden vervolgens zwak. „We gaan bepalen onder welke voorwaarden de beide Selken bij ons kunnen blijven trainen," aldus Uijlenbroek. „We willen ze graag houden, maar niet tot elke prijs. We gaan komende week nog eens met de broers om tafel zitten. Maar laat duidelijk zijn dat er voor hen niets meer te onderhandelen zal zijn."

de Stem | 1996 | | pagina 19