Kusteiland is geen luchtkasteel' I Werkloze leraar die baan weigert wordt meer gekort Alleen in Weekblad Privé Tussen hemel en aarde Wachtlijsten cursus Nederlands erg lang Sport 7 koopt groot deel rechten HMG Voorkeursbehandeling voor burgemeesters opgeheven gemeenten Minder heenzendingen wegens cellentekort I'Sl CABRIO A3 Stuurgroep ziet wel degelijk mogelijkheid schiereiland voor Nederlandse kust IfiSÏESgCSïS Met uitneembare Gezondheidsspecial MARISKA HULSCHER liet invalide vriend in de steek TWaak je moeder hoteldebotel met de Hotelbon 7 ons speciale en wrmingsplan. f overlijden maal niets. BESTEM BINNENLAND God niet op rand euro I Büversum (anp) - Sport7 heeft een groot deel van de sportrech- van de Holland Media Groep overgenomen. De nieuwe «zender heeft nu het recht om gedurende drie jaar het ten- I ^toernooi van Wimbledon en het US Open op Flushing IKeadow uit te zenden. Veronica stopt met Nieuwslijn Zeer explosief kobaltpoeder gestolen beaphar SNEL WEER TERUG BIJ HET BAASJE! Je regelt 't op het postkantoor x 51 liv. extra's, bj. ..v.a. 17.950.- p.m. 264.- gen, st.bekr., 21.950.- p.m. 329.- in abs. .v.a. 14.950- p.m. 224.- leur, bj. .v.a. 14.950.- p.m. 224.- ider intr., sporl- 23.950.- p.m. 359.- Icontr. stuurbekr. sportvelflen, 10.950.- p.m. 164.- ivelgen, 5 versn., sportintr.. div. 6.950.- p.m'104.- ;rco, voorzien van alle opties, bj. 19.950.- p.m. 299.- automaat, voorzien van alle op- 16.950.- get. glas, stuurbekr., div. 24.950.- p.m. 374.- get. glas, div. extra's, bj. v.a. 4.950.- p.m. 75.- tr.haak, enz., bj. '87/'89 v.a. p.m. 104.- ■persoons, stuurbekr., centr. ver- 12.950.- p.m. 194.- Ic, 5 versn., sportvelgen, sportin- 11.950.- p.m. 179.' 5 versn., get. glas, div. acc. bj. 7.950.- p.m. 119. ietint glas, siervelgen, div. extra's, 8.950.- p.m. 134. illic, 5 versn., st.bekr., benz. en/of 8.950.- p.m. 134. ;n., metallic, trekhaak, dubb. spie- 8.950.- p.m. 134 s. siervelgen, benz. en/ot LPG, .v.a. 18.950.- p.m. 284. Sedan, 5 versn., stuurbekr., benz. .v.a. 14.950.- p.m. 224. 3 nemen in onze verwarmde te showroom. ■ersn., stuurbekr., centr. vergr., v.a. 15.950.- I versn., sportintr., benz. en/of LPG, v.a. 8.950.- In, sportintr., 5 versn., digitaal v.a. 9.750.- l-schuifdak, getint glas, trekhaak, V93v.a. 15.950.- |n., sportintr., siervelgen, div. v.a. 16.950.- rtr. vergr., stuurbekr., getint glas v.a. 10.950.- 15 versn., open dak, trekhaak, bj. ..v.a. 13.950.- ons, elek. ramen, bj. 22.950.- sportvelgen, ver- 24.950.- 3, elek. ramen, 20.950.- ergr., elek. ramen, 34.950.- iv. opties, bj. .v.a. 16.950.- sportvelgen, elek. 17.950.- metallic, airco, ihuifdak, voorzien 129.000.- A.B.S. stuurbekr., 19.950.- I Nieuwprijs .nu 19.950.- rbekr., 4x elek. ra- bj. '93 .25.950.- elgen, getint glas, 17.950.- en, schuifdak, div. 30.950.- c ramen, div. op- 14.950.- lotenhout, div. op- 18.950.- airco, airbag, elek. centr. vergr., 32.950.- centr. vergr., elek. 22.950.- ruise contr., 4x jer, zeer complete 26.950.- amen, alarm, half .v.a. 16.950.- ipties, bj. 34.950.- liv. opties, bj. '85 tot v.a. 9.7850.- 9.950.- 'IdenisJn- p.m. 344.- p.m. 374.- p.m. 314.- p.m. 524.- p.m. 254.- p.m. 194.- p.m. 299.- p.m. 299.- p.m. 389.- p.m. 269.- p.m. 464.- p.m. 224.- p.m. 283.- p.m. 494.- p.m. 344.- p.m. 404.- p.m. 344.- p.m. 524.- p.m. 146.- p.m. 149.- USIEF EXCLUSIEF 11111 VRIJDAG 10 MEI 1996 nen Haag (anp) - Minister Ritzen (Onderwijs) gaat meer korten op de uitkeringen van werkloze leraren die weigeren een andere baan te aan vaarden. De huidige kortingen, va riërend van 5 tot 10 procent, hebben volgens Ritzen te weinig effect. Bitzen zei dit gisteren in de Tweede Ka mer tijdens een overleg over de wacht eden, de uitkeringen in het onderwijs, pie kosten de overheid jaarlijks ruim een miljard gulden. Ritzen vindt dat veel te ,eel. Hij heeft reeds diverse maatregelen «ïomen om meer werkloze leraren weer aan het werk te krijgen. Die leveren vol- ms hem te weinig op. Ritzen zei nog niet te weten hoeveel hij het kortingsper centage wil verhogen. Werkloze leraren worden opgeroepen door de uitkeringsinstantie (ÜSZO) als er een baan vrijkomt. Sinds december 1995 hebben 4800 mensen een nieuwe baan geweigerd. Slechts in vijftig geval len werd vervolgens op de uitkering ge kort. USZO moet 'veel directer en doel treffender optreden', aldus Ritzen. Overigens maakte Ritzen bekend dat er signalen zijn dat de uitgaven aan uitke ringen in het onderwijs zich in 1996 lij ken te stabiliseren. Dat zou voor het eerst sinds jaren zijn. Mogelijk is zelfs sprake van een daling. Echt harde aan wijzingen heeft Ritzen echter nog niet. De Kamer leverde andermaal zware kri tiek op diverse maatregelen om de uitga ven aan uitkeringen te verlagen. Volgens diverse fracties moeten scholen mensen ontslaan om docenten met een uitkering een baan te kunnen geven. Ritzen zei dat dit zeker niet de bedoeling is. Bovendien hebben de vakbonden en de organisaties van schoolbesturen ingestemd met de desbetreffende regeling. „Iedereen was dus van haver tot gort op de hoogte van de gevolgen," aldus Ritzen. Hij wil de kwestie binnenkort met de betrokken or ganisaties bespreken. Ook kreeg Ritzen het verwijt dat hij de uitkeringen heeft verlaagd van mensen die vrijwillig met ontslag zijn gegaan, in de veronderstel ling dat zij hun uitkering (70 procent van het laatst verdiende loon) vervolgens tot hun oude salaris konden aanvullen met een klein baantje. Ritzen heeft daaraan sinds 1 januari een einde gemaakt. Bij verdiensten worden gekort, zodat 70 procent van het oude salaris overblijft. Een. aantal mensen zou volgens de Ka mer nu echter minder ontvangen dan de 70 procent. Ritzen reageerde als door een adder gebeten. „Dat gebeurt dus niet! Zeventig procent is de bodem." Als mensen toch minder geld krijgen, heb ben zij volgens Ritzen formulieren ver keerd ingevuld. Ritzen irriteerde zich bijzonder aan klachten van de Kamer over kortingen op de oude regeling die 30 procent bijverdiensten toestond. Volgens de vier grote fracties (PvdA, WD, D66 en CDA) heeft Ritzen daarmee oude af spraken geschonden. Volgens Ritzen hebben de scholen en de mensen die wer den ontslagen die regeling echter ge bruikt als een gouden handdruk. „Mensen belden op om te vragen hoeveel uur ze moesten werken om hun uitkering te kunnen aanvullen! Dat is een buiteng- woon oneigenlijk gebruik van de rege ling. Daarvoor was hij nooit bedoeld." Mensen konden op hun vingers natellen dat zij zouden worden gekort, aldus Rit zen. Dat acht hij niet meer dan recht vaardig omdat daardoor jongere mensen aan werk kunnen worden geholpen. Den Haag (anp) - Het plan om een zogenoemde Kustloca- tiete bouwen in zee tussen Hoek van Holland en Scheve gen, verdient nader onderzoek. Dat concluderen zo'n I honderd deskundigen die onder leiding van de Stuur- groep Kustlocatie het vraagstuk nader onder de loep heb ben genomen. i aanbevelingen en overwe gen zijn gisteren gepresen- I teerd in het rapport De kwaliteit van het concept. I De stuurgroep (een initiatief van provincie en bedrijfsleven) enteerde in oktober '95 een I haalbaarheidsstudie in verband met het plan te gaan bouwen in se. Ook toen waren de leden van je groep optimistisch over het I plan, dat een uitwerking is van het 1982 stammende plan-Water- groep stelt voor een nieuwe kuststrook aan te leggen als kust- lediging, met daarachter iw land. Door de vorming van I een groot lagune-achtig meer, Utrecht (anp) - Het Hu manistisch Verbond (HV) wil het randschrift 'God met ons' niet op de rand van de euro. De humanisten vinden dat het randschrift op gespannen voet staat met artikel 1 van de Grondwet. De overheid zou er het bestaan van God mee erkennen en daarmee 'in morele zin ongodsdienstigen' achterstellen. Het hoofdbestuur van het HV reageert met de verkla ring op berichten dat de mi nister van Financiën zou overwegen een randschrift pp de Euro te willen handha ven, Het God zij met ons prijkt momenteel op de rand van de gulden en de rijks daalder. Volgens Financiën kijkt minister Zalm of het technisch mogelijk een rand schrift aan te brengen. Over de tekst is nog geen besluit genomen. Volgens de humanisten geeft de overheid met het rand schrift een voorkeursbehan deling aan de levensovertui ging van christenen, terwijl het merendeel van de Neder landse bevolking zich niet langer tot een christelijke stroming rekent. HetHV wil wel een levensbe schouwelijk neutrale tekst waarin een groter deel van de Nederlandse bevolking rich kan herkennen'. Maar het randschrift mag ook ach terwege blijven. 1.. et™G samenwerkt met RTL, |t, J/r mei het duel met Chi- J® °P 4 juni dat met Ier- Wt7 is bedoeling dat Jtta», augustus de uitzen- EaL Start' Wimbledon, dat ï^lGiRTLH1 jaar noJ bij ■ivr \KTL) te zien zijn. Flus- 12 icea°oW'dat °p 26 augustus kèren°P, Part7 te volgen' Wis- 00k bekend dat ^Aiyic?6 ?aam ma& aanhouden. P kort -,amse.rechtbank heeft kan het oude strand intact blij ven en worden bestaande duinen niet aangetast. De deskundigen vinden dat het pretentieuze plan eigenlijk nog wel wat spannender kan. „Er is behoefte aan een kwaliteits- sprong," meldt het rapport. „Ge mikt dient te worden' op een bre de high-tech sector." Dat zou ook goed zijn voor het toerisme. De uit de kluiten gewassen zand bank zou zo rond het jaar 2010, de streefdatum van het project, een 'must-bestemming' voor dag jesmensen kunnen worden. Het nieuwe schiereiland biedt goede mogelijkheden om ver voersstromen in goede banen te leiden. De deskundigen denken daarbij aan een tolsysteem. De verbindingen met het oude land wil de stuurgroep bewerkstelli gen door middel van bruggen en. tunnels. Het openbaar vervoer zal aan sluiten op 'randstadraü'. Dit net werk van openbaar vervoer be staat overigens ook alleen nog maar op de tekentafel. De ge raadpleegde denktank vindt toch dat er op dit g;ebied nader onder zoek gewenst is. De deskundigen vinden ook dat er meer ruimte moet worden ge reserveerd voor het creëren van nieuwe natuurwaarden, mede als compensatie van het verlies van natuurwaarden in bestaande duingebieden. In de haalbaar heidsstudie waren de geluiden hierover positiever. Naast de acht kleinschalige woon- en werkge bieden met elk vijfduizend wo ningen, was het uitgangspunt van de opstellers van dat rapport het behoud van de natuur. Destijds viel zelfs het woord 'natuurver betering'. Ook over de financiering is het laatste woord nog niet gezegd. Het nieuwe land (17 kilometer lang en 2,7 kilometer breed) kost naar schatting 3,6 miljard gul den. De studiegroep verwacht dat na de financiële inbreng van ver schillende participanten een te kort van 600 miljoen gulden aan geeft. De private sector kan de fi nanciering van het plan nooit op brengen, zeggen de leden van de denktank. Op het gebied van de financiering moeten eventuele investeerders meer zekerheden krijgen. „Es sentiële faal- of succesfactor voor financiers betreft de ontsluitinng van de locatie op het bestaande land. De kosten daarvoor zijn niet in de huidige exploitatie meegenomen," staat in het rap port. ^ffêüfliïv 'ia uiim.'OG 4 Pakket omvat verder twee ^'rijden van het Nederlands j 1 UEFA-bekerwedstrij- j mede sublicenties voor de lit ei) Engelse voetbalcompe- -,j fde Golden Four atletiek- Ig rijden in Berlijn, Zurich, Ij,,, en Oslo. Twee oefenwed- llttl 6 bet Nederlands elftal Den Haag (anp) - Het lukt slecht om de wachtlijsten voor taal cursussen Nederlands voor allochtonen te verminderen. De be doeling was dat ze in 1995 zouden zijn weggewerkt. Er staan echter nog 11.000 gegadigden op de wachtlijsten. Een medewerker van het be drijf Elektron demonteert isola toren op elektriciteitspalen. In opdracht van het Friese elektri citeitsbedrijf NUON wordt het bovengrondse net in de provin cie geheel verwijderd. FOTO ANP Hilversum (anp) - Het com merciële televisiestation Ver- oncia stopt met de rubriek Nieuwslijn. Dat heeft Veroni- ca-directeur W. van der Meer de Walcheren gisteren bekendgemaakt. Naar verwachtig komt er morgen duidelijkheid over al dan niet doorgaan van Veronica Nieuws radio. Deze zender - eigendom van Veronica en Quote Media Van M. van den Biggelaar - draait al een tijd met een maan delijks verlies van zo'n 1 miljoen gulden. Veronica Nieuwslijn, elke werk dag van 19.00 tot 19.30 uur, is te duur en wordt te weinig bekeken. Van der Meer de Walcheren stel de dat de beslissing met het nieuwsprogramma niets te ma ken heeft met de problemen waarmee Veronica Nieuwsradio kampt. „Het Veronica-publiek ziet Nieuwslijn niet zitten," verklaar de de Veronica- directeur in het programma. De Holland Media Groep, waar van Veronica deel uitmaakt, is bezig RTL5 om te vormen tot een nieuwszender. Van der Meer de Walcheren verwacht dat de Wërknemëfs van Nieuwslijn daar werkgelegenheid kunnen vinden. Op welke termijn I\Tieuwslijn stopt, is meaè'afhankelijk van de start van de nieuwszender, waar mee de Europese Commissie ak koord gaat. Eerder liet de HMG weten al in september met het nieuwe themakanaal te willen beginnen. Arnhem (anp) - Onbekenden hebben begin deze week dertig blikken kobaltpoeder gestolen uit de Nederlandse Hardmetaal Fabriek in Arnhem. Het poeder, dat in afgesloten blikken zit, is zeer gevaarlijk en kan explode ren als er lucht bij komt. Ook als het niet ontploft kan het poeder ernstig gevaar voor de ge zondheid opleveren. Dat heeft een woordvoerder van de Arn hemse politie gisteren bekendge maakt. In totaal is achthonderd kilo van het gevaarlijke poeder ontvreemd uit het beveiligde magazijn, met een totale waarde van 125.000 gulden. (advertentie) geding bepaald dat de aanduiding '7' geen verwarring met het station Euro 7 oplevert. Het commerciële station, dat zich sinds 1994 richt op gezondheid, natuur, milieu en vrije tijd, had geëist dat Sport7 zijn naam ver andert. „Voorkeuzetoetsen zijn niet mo- nopoliseerbaar," stelde vice-pre sident mr. R. Orobio de Castro vast. „Het staat iedere exploitant van een televisiezender vrij om de consument ertoe te bewegen een bepaalde knop voor de door haar geëxploiteerde zender te benut ten." Verder vond Orobio dat in het beeldmerk van beide stations, waarin nadrukkelijk een '7' voor komt, de verschillen groter zijn dan de overeenkomsten. Dat Eu ro 7 investeringen heeft gedaan om kijkers ervan te overtuigen de zender op 7 te zetten, maakte op de rechter weinig indruk. Hij vond dat Sport7 dat recht ook heeft. Dit blijkt uit een evaluatie van het actieplan die minister Ritzen (Onderwijs) gisteren naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. De evaluatie is uitgevoerd door de Inspectie van het Onderwijs en het SVR, het Landelijk Studie- en Ontwikkelingscentrum voor de Volwasseneneducatie. In 1993 moesten 15.000 mensen wachten op een plaats bij een cursus. Een speciaal actieplan, Weg met de wachtlijsten, moest er voor zorgen dat de opeen hoping van kandidaten zou ver dwijnen. Het kabinet stelde daar voor 106 miljoen gulden beschik baar. In 1994 stonden echter nog steeds 15.000 mensen op de (advertentie) Hond of kal zoek? Zorg dat uw huisdier een Beaphar vlooienband draagt. De vinder van uw huisdier kan het op de band aangegeven S.O.S. nummer bellen en geeft het ID-nr. door. Beaphar brengt vinder en eigenaar met elkaar in contact. Vraag ernaar bij de dierenspeciaalzaak. wachtlijsten. Een jaar later wa ren dat er 4000 minder. Ritzen is daar tevreden over. Hij spreekt van een aanzienlijke verminde ring. In elk geval kunnen de ge meenten het probleem nu beheer sen, vindt Ritzen. Ritzen is vooral tevreden omdat het aantal deelnemers aan de cursussen Nederlands als tweede taal (NT2 in vaktermen) is geste gen van 69.000 in 1992 tot zo'n 116.000 in 1995. Cursisten volgen wekelijks meer uren onderwijs en dankzij het afnemen van een ni- veautoets worden meer cursisten geplaatst in een passende oplei ding. Hoewel er geen extra subsi die meer beschikbaar is voor het wegwerken van wachtlijsten, schrijft Ritzen dat er evenveel mensen cursussen kunnen blijven volgen als nu. Gemeenten geven hoge prioriteit aan de NT2-cursussen, aldus de evaluatie. Er zijn geen aanwijzin gen gevonden dat allochtone deelnemers Nederlanders ver dringen die niet kunnen lezen en schrijven, zoals werd gevreesd. Langdurig werklozen en vrouwe lijke allochtonen krijgen wel voorrang. De instellingen die cursussen geven moeten volgens de evaluatie meer aandacht schenken aan het sluiten van een leerovereenkomst met de cursis ten. Na de uitdrukking 'Een dubbeltje op zijn kant', die duidt op een hachelijke situatie, krijgt het Nederlands straks ook het gezegde 'Dat is een Euro op zijn rand'. Die nieuwe uitdrukking betekent zoveel als: in een voor twee partijen heel delicate kwestie toch een compromis weten te vinden. Het Humanistisch Verbond (HV) wil het randschrift 'God zij met ons' niet op de rand van de Euro. Want, zo redeneert het HV, christenen zijn inmiddels een min derheid in dit land en waarom zou je die voortrekken? Eerder had het ministerie van Financiën al laten door schemeren dat overwogen wordt een 'randtekst' te hand haven. Christenen zouden daar blij mee zijn. Als die randtekst er komt, moet het een neutrale tekst zijn, vindt het HV en anders maar geen. Er zal hoe dan ook een oplossing moeten komen, want de rand van de Euro is natuurlijk niet niets. Zo'n dappe re munt laat immers zien hoe ver onze beschaving ge vorderd is. Maar vindt maar eens iets dat voor beide partijen accep tabel is. 'Pecunia non olet', zal wel niet door de beugel kunnen. Zou 'Geld maakt niet gelukkig' iets kunnen Zijn/ MERIJN Van onze verslaggever Breda - Burgemeesters van gemeenten die door herindeling verdwijnen, krijgen voorrang bij de invulling van vacatures el ders in het land. De wachtgeldregeling wordt verbeterd, zeker voor burgemeesters die op de herindelingsdatum 58 jaar of ouder zijn. Die komen niet meer voor een nieuwe burgemeesterspost in aanmerking, maar wel voor een interessante financiële regeling. Dat blijkt uit de aangepaste 'so ciale leidraad gemeentelijke her indeling', die minister Dijkstal van Binnenlandse Zaken begin juni voorlegt aan het Georgani seerd Overleg Burgemeesters. De minister gaat daarmee in op een brief die hij kreeg van de burge meesterskring Baronie van Bre da. Daarin stelden de Brabantse bur gemeesters dat Binnenlandse Za ken,' hun "werkgever "dus, bij" "de herindeling volkomen voorbij dreigde te gaan aan hun belan- gèn. 'En dafterwijl er van de on geveer vijftig posten in Midden- en West-Brabant na de komende bestuurlijke herindeling nog on geveer twintig zullen overblijven. In de nieuwe regeling wordt on derscheid gemaakt tussen burge meesters tot 58 jaar en hun oude re collega's. De oudste categorie mag dus niet meer solliciteren, maar heeft evenmin een sollicitatieplicht naar andere banen. Het eerste jaar ontvangen zij honderd pro cent van hun laatstverdiende sa laris, de jaren daarna tot aan hun pensioen 75 procent. Als hun jon gere collega's ondanks de voor keursregeling niet snel als burge meester aan de bak komen, krij gen zij minstens twee jaar wacht geld. Dat was maximaal ander half, waarna het zo kon zijn dat de burgemeester in de bijstand belandde. Loopbaan Volgens de nieuwe regeling wordt sterker dan voorheen ge poogd dat te voorkomen, ook al doordat het ministerie belooft zich in te zetten voor de loopbaan van hen die als eerste burger bui ten de boot vallen. Ook kan een bureau worden ingeschakeld dat de oud-burgémeester professio neel begeleidt bij het zoeken naar een nieuwe werkkring of loop baan. Burgemeester A. Aarts van Gilze en Rijen, oud-voorzitter van de Christelijke Federatie Overheid personeel ziet wel wat in het voorstel van Dijkstal. „De rechtspositie van burge meesters was uitermate slecht," zegt hij. „Dat vindt nu blijkbaar ook de minister. Ik verwacht dan ook dat een behoorlijk aantal wijzigingen zal worden overge- Den Haag (anp) - De daling van het aantal personen dat we gens cellentekort wordt heengezonden lijkt zich voort te zetten. In het eerste kwartaal van dit jaar werden er in totaal 1043 per sonen heengezonden. Dat is gemiddeld zo'n 300 minder dan in de eerste kwartalen van de drie voorgaande jaren. Vorig jaar bedroeg het aantal heenzendin gen in het eerste kwartaal 1417. Dit blijkt uit cijfers van het mi nisterie van Justitie die minister Sorgdrager donderdag naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Onder de mensen die in het eerste kwartaal 1996 werden heenge zonden was er geen uit de zwaar ste categorie: verdachten van zeer ernstige misdrijven met een te verwachten strafeis van ten minste 18 maanden. Van de 1043 heenzendingen ging het in 602 gevallen om verdach ten van strafbare feiten tegen wie preventieve hechtenis was bevo len, in afwachting van hun pro ces. De overige 441 waren men sen die voortijdig (een paar we ken eerder) werden heengezon den nadat ze grootste deel van straf in de gevangenis hadden uitgezeten. Zij worden dan door het Openbaar Ministerie 'geruild' voor verdachten van zware delic ten voor wie anders geen cel voorhanden is. Dat gebeurt op basis van een richtlijn uit 1993 van de procureurs-generaal. Vanaf 1994 is er sprake van da ling van het aantal heenzendin gen. Dat heeft vooral te maken met de uitbreiding van celcapaci teit in de afgelopen jaren. In 1994 bedroeg het totaal aantal heen zendingen nog 5316. Vorig jaar waren dat er 4200. Ook voor de komende jaren heeft het kabinet extra geld uitgetrokken voor de bouw van cellen. De bedoeling is dat er zo'n 1500 worden gebouwd. (advertentie) Geef liet maar toe, zij is tocli al jaren je g'rootste liefde. Zou liet dan niet aardig' zijn om met Moederdag' eens flink uit te pakken? Door liaar een lekker lang' weekendje weg' cadeau te doen? Dat kan met de Hotclkon. ^int met de Hotelkon overnacht ze drie keer mét een partner in cén van de; 400 heerlijke Hotelhonhotels. De hon kost maar 75,-, is verkrijgbaar op elk postkantoor en is een jaar g'eldig'. Je hcht nog twee dag'en.

de Stem | 1996 | | pagina 5