IET DE DE T N DER POEL opman Perscombinatie weg 1flPAUis Of B.v. SUco kiridisch gevecht om Palm-bier duurt nog wel even voort ONDA 'Gevallen zakenvrouwhelpt lotgenoten Chemische industrie is voorzichtig optimistisch Shell wil verzoening met Ogoni's Nigeria Philips spreekt weer met industriebonden Personeel krantenuitgever: Crisis bedreigt zelfstandig uitgeefbeleid „gSTEM ECONOMIE A6 K„i lf wenst el es n.8i ferkweek 37 |mr bij PLM Dong en ha san moet oen auto s Rugroepen I's» onze verslaggever ogen - Op vrijwillige basis leten dagdienstmedewerkers KPLM Glasdivisie in Dongen lnhidige ATV-toeslag van 2,5 laent omzetten in zes extra Isstervrije dagen. „Daarmee is li 11-urige werkweek bij PLM Iteikt." Nutricia ziet af van geding ECONOMIE KORT Directeur BFI Nederland treedt af Duitse aannemer schrapt 2000 banen Free Record Shop stapt in software Fusie Time Warner en Turner onzeker Mulder Boskoop opnieuw in het rood 1996 llll DONDERDAG 9 MEI 1996 La. 'ngesti I542 ■y- 0115- f 0115- r3ar 9 Aëhoëk 442557 4*8414 U^tnI/butiei •rsy/ faxn°ek berj - *R. VAN DER POEL, HULST - 4561 GC - TEL. 0114-314485, FAX 0114-319063 Km M/jr. d 1.5 DXi 06-93 d 1.3 DX 04-92 d 1.5 DXi 11-92 d 1,5i Automaat 03-90 d 1.61 04-88 d 1.2 Sp. 02-84 11.5 EX 06-87 e 1.8 EX 07-83 4d 2.01 01-94 4d 2.0L 12-90 4d 2.0i EX 11-89 d 2.5i Automaat 01-88 31.3S 03-87 1.3 Surf 11-86 esel 09-86 .90 Bestel 05-93 ,4iE 03-94 ld 1.1 08-84 05-93 a 1.6 GL 01-85 Golf 3d 1.6 09-90 2.0i 09-87 061.000 055.000 063.000 039.000 135.000 180.000 220.000 292.000 067.000 037.000 260.000 130.000 115.000 068.000 283.000 041.000 020.000 137.000 040.000 185.000 225.000 216.000 onze rechtbankverslaggever j Het gevecht tussen Inter- J, Nederland en Palm over de ui of Interbrew verplicht is in de Lcazaken waar zij Oranjeboom Lakt, ook Palm-bier te verkopen, X niet in de eindfase. Uuis in beroep gegaan tegen het voor vonnis van de Bredase [(.gedingrechter Leijten over het na- ,0 van de commerciële overeen- stvan februari 1993, waarin dat was sproken. Interbrew spant een bo- uprocedure aan om door het horen -getuigen onder ede te kunnen laten Cistellen dat deze overeenkomst in timber 1995 wel degelijk met weder zijds goedvinden is beëindigd. Gisteren diende voor mr. Leijten het kort geding waarin Interbrew wil dat het Palm Nederland wordt verboden nog langer onrechtmatige en/of misleidende mededelingen te doen aan het adres van de afnemers van Interbrew. Interbrew wil ook dat Palm aan 2286 horeca-onder- nemers een rectificatie stuurt op twee brieven die Palm hen in maart heeft ge stuurd. Palm-advocaat mr. Van Overbeek zegt dat het vonnis van Leijten van 7 februari voor grote onrust onder de horeca-afne- mers van Palm heeft gezorgd. Palm ziet het afwijzen van haar eis dat Interbrew zich moet houden aan de overeenkomst van de Verenigde Bierbrouwerijen Bre- da-Oranjeboom BV uit 1993 als een vrij brief voor Interbrew om haar eigen am berkleurig Lieve-bier te promoten bij de kasteleins die al Oranjeboom verkopen. Interbrew heeft VBBR vorig jaar overge nomen. Palm voorziet een forse omzetdaling, ook als zij in het hoger beroep in het gelijk gesteld wordt. Horecabedrijven die dan overgeschakeld zijn op Lieve kunnen niet zo maar weer overschakelen op Palm. Volgens mr. Van Overbeek heeft 'het door Interbrew georkestreerd ge schil' maar één doel: Palm uit de Neder landse markt drukken. Het voorlopig vonnis van mr. Leijten heeft dat zijns in ziens in de hand gewerkt. Hij had gisteren nog geen vrede met dit vonnis: „Geen rechter zou toch geloven dat Palm zo maar onvoorwaardelijk op een woensdagmiddag mondeling had in gestemd met een plotselinge beëindiging van die overeenkomst?" Hij vond dat zijn cliënt middels de twee brieven van maart niets onoirbaars heeft gedaan. Hij wees de eisen van Interbrew van de hand. Mr. K. Limperg, raadsman van Inter brew, oordeelde dat Palm na het verloren geding via de media Interbrew stelselma tig in een kwaad daglicht heeft gesteld en onjuiste en misleidende informatie over het vonnis van Leijten heeft verspreid. Hij vond dat de brieven van Palm tot grote verwarring en onzekerheid bij de Oranjeboom-afnemers hebben geleid en dat ten nadele van Interbrew. Hij ver weet Palm dat zij helemaal geen keuze vrijheid voor de consument beoogt, zoals de brouwer benadrukte, maar juist ex clusiviteit van Palm in de Interbrew- cafés. Hij vond het een teken aan de wand dat Palm haar eisen in het appèl van het kort geding nog heeft aange scherpt: Interbrew moet geen Palm-bier meer leveren, zij mag niets anders meer leveren in het amberkleurig segment in de zaken waar zij Oranjeboom verkoopt. Mr. Limperg verzette zich fel tegen de 'hetze' van Palm dat Interbrew dit bier van de Nederlandse markt wil wegdruk ken. Hij stelde dat de Belgische bier brouwer alle mogelijkheden heeft haar succesvolle product op de Nederlandse markt af te zetten. Vonnis op 15 mei. tóerdam (anp) - Het aftreden, gisteren, van R. Blom als [stuurslid van PCM Uitgevers en als directievoorzitter j Perscombinatie heeft grote commotie onder het per- Leel veroorzaakt. Uitrezen dat het zelfstandig uit geleid van de Perscombinatie Kde tocht komt te staan. Blom al gisterochtend plotseling af, slat hij meende zijn positie als limlievoorzitter van Perscom- aatie en bestuurslid van PCM bl langer te kunnen verenigen, «te oorzaak vormde een ver- |ail van inzicht met PCM-top- ii C. Smaling over het te voe- i beleid, met name het red- jgsplan voor het noodlijdende ooi. pergang i en Parool-hoofdredacteur in der Zee ontwikkelden sa- ia een plan om Het Parool van |iondergang te redden. Het plan it neer op omvorming van de ant tot een formaat van hand- formaat, het zogenoemde liloid-model. gaf hiervoor, zoals de llirnemingsraad het noemt, 'knipperend groen licht', r staat vooralsnog tamelijk reserveerd tegenover het plan. lik adverteerders zouden maar pig op hebben met dit for- heeft j%o (afp) - Nissan moet op 'fan het Japanse ministe- van Verkeer 1,05 miljoen «os terugroepen wegens «Mdgevaar. In de Japanse "•«-industrie was in 1970 ®r het laatst sprake van ingrijpende maatregel. moest Toyota 770.000 Jos repareren. Mêaat om twintig model- van Nissan. Volgens het yhsterie bestaat er brand- weSens een defecte k i sator' Nissan geeft IkJ i d°or fabricagefouten ™uiting kan ontstaan. li"8 aut°'s zijn daardoor in I W gevlogen. slachtoffers Ir® er niet. Nissans in Europa heb- ■(5een last van de defecte lt», ator> aldus Nissan °Pe in Amsterdam. zeer ver- |®-bestuurer Damoiseaux is leden over het akkoord dat di- e en vakbonden hebben ge- Ittn over een nieuwe CAO met lalooptijd van één jaar. Ook di- Isiieen de Unie zijn tevreden. I-totaal waren wel drie onder- plehngsrondes nodig om voor |i)S5 medewerkers een CAO te Pp. Pljuli krijgt het personeel een Pwerhoging van 2,5 procent, pkomt verder een onderzoek om Pfloegenroosters aan te passen, pit er minder lang achter el- gewerkt hoeft te worden, t afgesproken het zieken- p 100 procent te handha- »s Damoiseaux is het per- 1 wel ontevreden over het tuk waarmee de directie func- sverandert en ploegendienst- Werkers overplaatst naar de flienst. Dat betekent vaak ^•verlies aan inkomen. Daar- 1 wordt binnenkort overlegd De ondernemingsraad Smaling laten weten baasd te zijn over de onverwach te ontwikkeling. „De raad be treurt het dat het binnen het PCM-bestuur niet mogelijk is ge bleken het collegiaal bestuur, zo als dat binnen de onderneming afgesproken is, in tact te hou den." De raad is nu bevreesd dat het autonome uitgeefbeleid van Pers combinatie in gevaar komt. De raad wijst erop dat bij de vor ming van PCM als holding van Perscombinatie, Dagbladunie en Meulenhoff uitdrukkelijk is afge sproken dat het uitgeefbeleid van Perscombinatie ook door Pers combinatie zelf wordt vormgege ven. „Nu Smaling gedelegeerd direc teur van Perscombinatie is ge worden, zou deze afspraak wel eens in gevaar kunnen komen. De raad zal binnenkort bij het PCM- bestuur om opheldering vragen," aldus or-voorzitter M. Laan. Smaling liet via zijn secretaresse weten niets te willen toevoegen aan het persbericht van PCM. Ook over de angst van de or voor het zelfstandig uitgeefbeleid van Perscombinatie viel geen com mentaar te krijgen. Vrees De aanvankelijke vrees dat Van der Zee zijn hoofdredacteurschap van Het Parool zou opgeven, werd niet bewaarheid. Van der Zee koos eerder voor de krant en heeft deze keuze gisteren her haald. „Ik sta voor mijn krant en voor mijn mensen," is het standpunt van de hoofdredacteur. Blom trad in december 1993 toe tot de directie van Perscombina tie, uitgeefster van De Volks krant, Trouw en Het Parool. Daarvoor was hij directeur van de Nederlandse Diepdruk Indus trie in Deventer, onderdeel van VNU. Zoetermeer (anp) - Het voedings middelenconcern Nutricia ziet voorlopig af van een kort geding tegen de Dierenbescherming om dat die beloofd zou hebben haar omstreden postercampagne tegen het bedrijf te staken. Dat heeft Nutricia-directeur K. de Jong gistermorgen verklaard, enkele uren voordat het geding zou dienen voor de rechtbank in Den Haag. Maar de Dierenbe scherming ontkent dat ze heeft toegezegd de posteractie te stop pen. De woordvoerster bevestigt dat beide partijen spreken over een schikking. „Maar de posters, gaan pas weg als er keiharde af spraken liggen met Nutricia." Het conflict heeft betrekking op een campagne die de Dierenbe scherming vorige week samen met de Stichting Natuur begon. Die campagne richt zich tegen experimenten die Nutricia tot voor kort deed met het eiwit lac- toferrine. Door Jan Smit (anp) Diemen - Het kan raar lopen in een mensenleven. Twee jaar geleden was Antoinette van Rossum nog directrice van een florerend modellen- en artiestenbureau. Inmid dels, failliet en een illusie ar mer, zet ze zich belangeloos in voor lotgenoten. „Twee jaar geleden had ik nooit gedacht dat ik dit ooit zou gaan doen." Van Rossum is initiatief neemster van de Stichting Li berty, een organisatie die hulp biedt aan zakenvrouwen die buiten hun schuld in moeilijk heden zijn geraakt. Althans, dat was aanvankelijk de bedoeling. De kans is groot dat die doel groep wordt uitgebreid. Met mannen, naar aanleiding van 'de overstelpende hoeveelheid reac ties' op een klein stukje in de krant. Tot haar verbazing bel den er meer mannen dan vrou wen. „Er is kennelijk sprake van een grote behoefte." Onbewust Uitbreiding van de doelgroep vormt wat Van Rossum betreft geen punt. Want de keuze voor gevallen zakenvrouwen heeft ze min of meer onbewust gemaakt en is zeker niet ingegeven door feministische idealen. „Ik heb de afgelopen anderhalf jaar ge woon heel veel vrouwen ont moet met dezelfde problema tiek. Vandaar die keuze." Dat uitwisselen van ervaringen heeft haar veel goed gedaan, vertelt ze. Pas na anderhalf jaar 'diepe persoonlijke crisis' vond ze de kracht om iets nieuws te beginnen: de Stichting Liberty in Diemen. „Eindelijk weer eens iets positiefs, iets opbouwends," verzucht ze. Constructief was ook de start van haar eigen artiesten- en mo dellenbureau, zes jaar geleden. Ze had volop succes, leverde 'het gezicht' van Veronica, maar veel meer wil ze daarover niet kwijt. „Dat ligt allemaal nogal gevoe lig en is bovendien nog onder de rechter." Van Rossums succes bleef niet onopgemerkt. Lieden met minder fraaie bedoelingen kruisten haar pad. Voor ze er erg in had namen die het heft in handen, met desastreuze gevol gen. Zo werden contracten met klanten van de één op de andere dag op een andere naam gesteld. „Toen ik er achter kwam, waren de zaak en ik kapot." Spreekverbod Inmiddels heeft de rechter haar voormalige compagnon een spreekverbod opgelegd. Ook kreeg Van Rossum een schade claim toegekend. Een schrale troost. Vooral de emotionele klap kwam hard aan. Ze was de wanhoop nabij, werd binnen een paar maand tijd twintig kilo lichter en zat emotioneel en fi nancieel volledig stuk. De pijn werd versterkt doordat ze zich naar haar voormalige opdracht gevers toe niet kon verdedigen. „Die namen het mij persoonlijk Antoinette van Rossum: 'Twee jaar geleden had ik nooit gedacht dat ik dit ooit zou gaan doen.' FOTO ANP kwalijk. Alsof ik een slechte ma nager was geweest." Terwijl de nasleep van het fail lissement haar emotioneel volle dig in beslag nam, moest ze ook nog eens alle zaken zelf afhan delen, want geld voor dure advi seurs was er niet. „En daar had ik dus de kracht niet voor." Dat alles zette haar aan het denken. „Ik dacht: ik zal toch niet de enige zijn die zoiets overkomt." Intussen weet ze beter. Maar daarmee is het probleem nog niet uit de wereld. „Juist na zo'n faillissement heb je een time-out nodig. Dan moe ten anderen het even van je overnemen. Zelf heb je daar de energie niet voor." Gesterkt door die ervaring ont wikkelde ze een half jaar gele den het plan voor de oprichting van Liberty. De stichting heeft zich inmiddels verzekerd van professionele steun. Bevriende advocaten en accountants stel len hun kennis ter beschikking, al dan niet tegen gereduceerd tarief. Zij moeten de gevallen zakenvrouwen en -mannen werk uit handen nemen als hun bedrijf in moeilijkheden raakt. Het slachtoffer zelf kan een maand op adem komen op een landgoed in Frankrijk. Miss-verkiezing Ook aan de financiering is ge dacht. Naast donaties en steun van grote bedrijven wil de stich ting 'ambassadeurs' werven via een miss-verkiezing. Voor da mes van 23 tot 35 die als fond senwerver voor de stichting geld moeten gaan verzamelen. Ter wijl de stichting zelf Nederland als werkterrein kiest, wordt de ze Miss Liberty-verkiezing een internationaal festijn. Volgend jaar vindt het evenement voor het eerst plaats. Waar is nog niet bekend. Maar Van Rossum heeft al wel een presentatrice van for maat weten te strikken: Irvana Trump, de ex van de Ameri kaanse vastgoedmiljardair Do nald Trump. Die toezegging en de positieve reacties op haar plan geven de voormalige zakenvrouw kracht om door te gaan. Maar een zake lijke come-back is uitgesloten. „Door die hele toestand word je toch anders. Wat ik destijds deed, past niet meer bij mij." Weesp (anp) - De Nederlandse chemische industrie is voor zichtig optimistisch over de vooruitzichten. Na de inzin king in de tweede helft van 1995 onder invloed van de economische terugslag in Duitsland en andere Europese landen, zijn de vraag en de verkoopprijzen in het eerste kwartaal van dit jaar weer wat aangetrokken. Gedurende de rest van het jaar zal een verdere verbetering optre den, maar de fraaie winstcijfers van 1995 zijn niet haalbaar. Dat heeft de voorzitter van de Vereni ging van de Nederlandse Chemi sche Industrie (VNCI), R. van der Meer, gisteren verklaard. Van der Meer, bestuurslid bij Akzo Nobel, noemde 1995 'een uitstekend jaar' ondanks de problemen in het tweede semester. De gezamenlij ke winst van de Nederlandse che miebedrijven schoot omhoog van 3,2 miljard tot 5 miljard. Dit jaar zal er een daling optreden tot ongeveer 4,5 miljard. De omzet zal stagneren op bijna 50 mil- jard.De investeringen van de che mische industrie zullen dit jaar oplopen van 2,7 tot 3,1 miljard. Van der Meer is opmerkelijk posi tief over het investeringsklimaat in Nederland: „De miljarden- plannen van bijvoorbeeld de Amerikaanse bedrijven Arco en Eastman Chemical geven aan dat het klimaat niet slecht is." Volgens de VNCI-voorzitter is er de afgelopen jaren vooral wat be treft de milieuregelingen vooruit gang geboekt. De milieueisen in Nederland zijn nu beter verge lijkbaar met die in andere landen door verheldering van de regelge ving en versnelling van procedu res voor vergunningen. Op het gebied van arbeidskosten en arbeidsproductiviteit deed de Nederlandse chemie het de afge lopen jaren beter dan concurren ten in omringende landen. „Maar deze voorsprong mag niet verlo ren gaan nu men de loonkosten ook elders in Europa fors wil ver minderen. Lastenverlichting voor bedrijfsleven en burgers moet daarom hoge prioriteit houden," aldus Van der Meer. De VNCI heeft ook wensen op het gebied van verbetering van de in frastructuur. De overheid zou vooral meer moeten investeren in pijpleidingen ten behoeve van de chemische industrie. Een andere zorg betreft de beschikbaarheid van gekwalificeerd personeel. Nederland dreigt zijn voordeel op Van onze verslaggever Rotterdam- Shell wil zich verzoenen met de inwoners van het Ogoni-land in Nigeria. Shell heeft daartoe gisteren een actieplan aangeboden, waarbij de prioriteit ligt bij het op ruimen van alle olieverontreiniging in het gebied en het herstellen van de installaties. Shell wordt er door de Ogoni's en milieu-actiegroepen van be schuldigd het milieu in de Nigeriaanse delta verwoest te hebben tijdens de jarenlange olie-winning. Bij het intomen van de hevige protesten tegen Shell's aanwezigheid in het Ogoni-land zou de multinational samengespannen hebben met het Nigeriaanse le ger. Het geweld dat met de protesten gepaard ging, was voor de Shell Petroleum Developemt Company (SPDC) in '93 aanleiding om zich tijdelijk uit Ogoni-land terug te trekken. SPDC is een joint venture van Shell met enkele andere olie maatschappijen Nu wil SPDC weer terugkeren naar het gebied. Het actieplan moet daar de weg voor vrij maken. „Het plan kan alleen worden uitgevoerd indien met de Ogoni-gemeenschappen overeenstem ming bereikt wordt over de veilige terugkeer van het personeel naar het gebied," aldus een persverklaring van Shell Nigeria gis teren. Shell wil in Ogoni-land de maatschappelijke projecten oppakken die de onderneming er voor 1993 uitvoerde. Ook wil Shell bekij ken of er behoefte is aan nieuwe ontwikkelingsprojecten. Daarbij wordt met name gedacht aan een opleidingsprogramma voor jon geren en een gezondheidsprogramma, zoals Shell die ook elders in Nigeria uitvoert. Volgens Shell is het actieplan vooral gericht op het aanpakken van problemen waarmee de Ogoni's kampen en niet zozeer op hervatting van de productie. Toen Shell zich in 1993 terugtrok uit het Ogoni-land lag de productie op zo'n 20.000 vaten per dag, 3 procent van de totale productie van SPDC in Nigeria. Shell wil pas met het actieplan beginnen na diepgaande bespre kingen met en na formele instemming van alle groeperingen in Ogoni-land. „Met de voorstellen laten wij zien dat wij verzoening nastreven," aldus B. Anderson, directeur van SPDC. Eindhoven (anp) - Philips heeft de industriebonden van FNV en CNV uitgenodigd voor een 'verkennend gesprek' over de nieuwe pensioenregeling. De vakorganisaties hebben daarmee ingestemd. Partijen treffen elkaar morgen in Eindhoven. Het bedrijf wil tijdens dat over leg het nieuwe systeem nader toe lichten. Philips constateert in de uitnodigingsbrief dat het pen sioensysteem voor de industrie bonden kennelijk een punt van zorg is. „Wij denken die zorg te kunnen wegnemen," aldus Phi lips. De onderneming is optimistisch gestemd over de afloop van dat gesprek en gaat uit van een suc cesvolle afronding, zo blijkt uit de brief. Aansluitend wil Philips ook nog bekijken wat er nu ver der moet gebeuren met het vast gelopen CAO-overleg. De nieuwe pensioenregeling maakt onderdeel uit van het CAO-akkoord dat Philips vorige maand sloot met de twee andere bonden, de Unie en de Vereniging van Hoger Philips Personeel. De industriebonden stonden bij dat overleg buiten spel omdat ze toen nog een 36-urige werkweek eis ten. Philips wilde daarom niet met hen praten. FNV en CNV hebben die eis tot verdergaande arbeidstijdverkor ting inmiddels laten vallen. Wel willen ze met Philips verder on derhandelen. De belangrijkste inzet daarbij is het pensioensys teem. Volgens beide bonden gaan de meeste werknemers er door de nieuwe berekeningsmethodiek op achteruit. Philips bestrijdt dit. In het oude systeem is het pen sioen gebaseerd op het laatst ge noten loon. De nieuwe regeling gaat uit van het gemiddelde inko men gedurende de hele loopbaan. Overigens krijgen de huidige werknemers de mogelijkheid om te kiezen. Dinsdag deden de in dustriebonden tijdens een grote in Eindhoven een dringend be roep gedaan op Philips om het cao-overleg te heropenen. Ge beurde dat niet, dan zouden er stakingen volgen. dat punt kwijt te raken. Het aan tal scheikundestudenten is sinds 1990 gehalveerd en ook op de middelbare scholen is er steeds minder belangstelling voor het vak. „Een dramatische ontwikke ling," aldus Van der Meer. Van der Meer erkent dat bij jon geren de vrees kan meespelen dat zij gezien de vermindering van de werkgelegenheid in de chemie moeilijk aan de slag komen. „Maar die vrees in ongegrond. We nemen elk jaar veel mensen aan en het aantal werknemers heeft zich gestabiliseerd. Nu chemici schaars worden, zullen bedrijven erom gaan vechten." Oosterbeek - De algemeen directeur van BFI Nederland, mr. P. Schaling, heeft zijn functie neergelegd. Hij zegt toe te zijn aan een nieuwe uitdaging, maar heeft nog geen andere baan. Het bedrijf benadrukt dat Schaling zijn beslissing in goed overleg heeft geno men met het Amerikaanse moederbedrijf en dat hij als adviseur aan het bedrijf verbonden blijft. Onder leiding van Schaling groeide BFI Nederland (2200 werknemers) uit tot een van de grootste en meest succesvolle afvalverwerkingsbedrijven in Ne derland. De groei kwam tot stand door overnames en het samen voegen van ruim 60 bedrijven. Voor de 44-jarige Schaling is nog geen opvolger benoemd. Essen - De Duitse aannemer Hochtief, voor 48 procent eigenaar van Ballast Nedam, gaat dit jaar in eigen land 2000 van de 20.000 arbeidsplaatsen schrappen. Wegens 'de zwaarste crisis' in de Duitse bouw sinds de oorlog gaat het concern zich meer op het buitenland richten. Hochtief heeft op de zwakke bouwmarkt in Duitsland ook nog te maken met groeiende concurrentie van bui tenlandse bedrijven die lagere lonen betalen. Er werken op het ogenblik zo'n 200.000 buitenlanders in de Duitse bouw, terwijl 350.000 Duitse bouwvakkers werkloos zijn. Capelle a/d IJssel - Free Record Shop, verkoper van cd's, boeken en video's, gaat een winkelketen voor computersoftware opzetten. Ook zullen er cd-i's en cd-roms worden verkocht en randappara tuur voor computers. De eerste winkel gaat in september in Den Haag open en dient als een proefproject. Volgend jaar zal de for mule worden uitgebouwd tot 10 a 15 vestigingen in grotere Ne derlandse steden. Dat heeft directeur H. Breukhoven bevestigd. De keten gaat 'Max' heten, naar het geraamte van een 45.000 jaar oude mammoet, die Breukhoven eerder deze week in zijn bezit kreeg. Washington - De vorig jaar september aangekondigde fusie van de Amerikaanse mediaconcerns Time Warner en Turner Broad casting System (onder meer CNN) stuit op onoverkomelijke be zwaren van de autoriteiten in de Verenigde Staten. De Federal Trade Commission zal pas over een paar weken een definitieve beslissing nemen. Maar volgens de zegslieden bestaat er binnen het orgaan 'algemene consensus' over het blokkeren of ten minste ingrijpend wijzigen van de plannen. Time Warner en Turner zou den een te overheersende positie krijgen op het gebied van popu laire tv-programma's op de kabel. Boskoop - Voor het derde achtereenvolgende jaar heeft Mulder Boskoop (betonmixers, staal- en silobouw) rode cijfers geschre ven. Het verlies in 1995 bedroeg 958.000 tegenover 859.000 een jaar eerder. Desalniettemin meent grootaandeelhouder en ge delegeerd commissaris L. van Mook dat de basis voor een keer ten goede is gelegd. De vooruitgang die Mulder Boskoop boekte bij de productie van betonmixers in Boskoop, werd teniet gedaan door verliezen bij de werkmaatschappijen voor staal- en silobouw in Oosterhout. Deze activiteiten bleven afgelopen jaren uit de rode cijfers, maar kenden in 1995 een 'heel slecht jaar'. De prijzenslag die gaande is, leidt volgens Van Mook echter tot faillissementen en minder aanbieders, zodat herstel van het prijsniveau mogelijk is.

de Stem | 1996 | | pagina 7