Vragen over personeel Veerhoek Meisjes van 'Djee' pakken Zeeuwse titel Toeristische wandelroutes 'op maat' in en rond oude Aardenburg UITSLAGEN Weer vol programma bij Hulsterloofeesten DUIVEN SPORT Eerste steenlegging bij zorgcentrum Coensdike Sluis-Aardenburg wil verdere herindeling zien te voorkomen IDESTEM ZEELAND C4 idenhof B.V. DE POELIER 3 v.a. v.d. Berghe \LEIS kx b.v. SPARTA :TSEN ROMEIN iciële Canon Video-dealer fotovak Ook privatisering Oostburgs sportcomplex blijkt nog een heikel punt te zijn Jjetsen in Vtenisse !;l1 Terneuzen Koersbal aartingen Gaaibollen Schietingen Creil Lof voor intiatiefnemer Van de Wijnckel Woninginbraken in Retranchement 996 X 70 DONDERDAG 9 MEI 1996 lEN Wij houden van wielersport Hoofdweg Noord 54 1574 RC Zuiddorpe itions ent |gebreid wildassortiment Gravenstraat 336 Clinge CU O w CU c Nieuwstraat 2 Koewacht Tel. 0114-361315 va/V 12 BJ HOEK 78 weststraat 32 axel tel. 0115-562093 ()(l onze verslaggever tjrdenburg Tijdens een toeristische infor- ^tiemiddag in hotel-conferentieoord De tijerschans in Aardenburg zagen drie nieuwe jsndelroutes het levenslicht. jlidJels de Kreken- en Bomenroute, de Wallenroute je Schansenroute wordt de belangstellende toe rt! of cursist attent gemaakt op kleine wetens- jardigheden in en rond Aardenburg. jjigemeester C. van Liere van Sluis-Aardenburg eerste map met routes en andere wetens waardige informatie aangeboden. Tevens kon gis termiddag in De Elderschans (hernieuwd) kennis gemaakt worden met toeristische trekpleisters als de Aardenburgse escargot-kwekerij, Portaal van Vlaanderen in Terneuzen, de Forellenfarm en het Visserijmuseum in Breskens, en Stichting Mediator met wijnkelder en galerij in Aardenburg. Allemaal mogelijke doelen voor een dagje-uit. Met deze kleinschalige activiteiten wordt volgens T. Maenhout van het Toeristisch Bureau Zeeuws- Vlaanderen ingespeeld op de wensen van de (dag)toerist die steeds meer maatwerk wil. En toe risme, zo zei zij gistermiddag, is belangrijk voor Zeeuws-Vlaanderen. „Het is de tweede motor van de regionale economie, waarbij het gebied achter de kust steeds belangrij ker wordt. Productontwikkeling is nodig, evenals het inspelen op de wensen van de bezoeker. Een tevreden gast maakt reclame en komt terug, een teleurgestelde zegt misschien niets, maar blijft weg." Zowel bedrijfsleider F. Hamelink als burgemeester Van Liere stipten nog even de nu achter de rug zijnde problemen van het studiecentrum-conferen tieoord aan. „Het verleden is begraven," zei Van Liere, die opmerkte dat in het bekende Slotemaker de Bruine-Instituut een zeer betrouwbare partner van het centrum is gevonden. „Wij kunnen wat betreft toeristische mogelijkheden een rol spelen," zei Hamelink. Met zijn 70 kamers en 110 bedden is De Elderschans het grootste hotel in de streek, dat niet alleen als overloop van de kust uitstekend fungeert en daar naast flink wat groepen kan herbergen. „Wij zien het zomerseizoen met vertrouwen tegemoet," aldus Hamelink. yan onze correspondent Oostburg - De toekomst van het personeel van het huidige sportcomplex De Veerhoek en de privatisering van het nieuwe sportcomplex aan de Baljuw Veltersweg in Oostburg zijn de leikele punten die nog opgelost moeten worden vóór de inge- truikname van het complex. Vooral de rechtspositie van het personeel roept de nodige vrage^p. get name PvdA-raadslid L. plaatste gisteren nog wat kanttekeningen. Vol- hem was het zwembadper- jueel in De Veerhoek nog onwetend over de nieuwe situ atie. Het college stelt namelijk een detacheringsover- «nkomst af te sluiten met de Stichting Sportcomplex in oprichting voor de inzet van het gemeentelijk zwembadperso neel. Wethouder C. Bolijn ant- lüordde gistermiddag tijdens m gecombineerde commissie- Bgadering van Openbare Wer- ta en Financiën dat het perso- neel twee weken geleden geheel tp de hoogte is gebracht. Zij taadrukte met klem, dat de positie van het personeel de eer ste prioriteit heeft. „Als de hui zo blijft, is niemand legen," zei ze. He wilde nog wel weten hoe let gerelindien het complex in particuliere handen overgaat, hoe het is geregeld indien een eelslid dan niet wil. Ik vind dat we die zaak goed moe ten regelen," was zijn stellige Mijn bleef de zaak van de posi tieve kant bekijken en stelde dat te met het personeel wel tot ing zullen komen, it er ook nog een statuut. Eventuele pro- zijn echter pas tegen die tijd goed te bekijken. Maar een particulier zal ook gebonden zijn aan regels en voorschriften van de zwembaden." Zij vond dan ook dat er geen 'zwarte scena rio's' bedacht moesten worden, want die komen er volgens haar niet. Oe commissie mocht zich verder buigen over een voorstel tot ver huur van de sporthal met squashbanen aan een stichting i.o. Het college heeft nog geen geschikte kandidaat gevonden om de zaak over te nemen. Wethouder Bolijn vertelde de raadsleden wel, dat er sinds gisteren gesprekken gevoerd worden met een gegadigde. Horeca Nederland heeft voor de gemeente Oostburg de zaak op een rijtje gezet. Het voorstel is om tot volledige privatisering te komen. Op die manier kan de gemeente nog wat btw terugvorderen aangezien de constructie 'Sales and Lease back' niet meer van toepassing is. Om toch al op 1 juni de deuren te kunnen openen, zal de Stichting Sportcomplex i.o. zolang de zaken waarnemen. Er is al een bestuur gevormd, waar afge vaardigden in zitten van de atle tiekvereniging, van zwemvereni ging Scheldestroom en de zaal voetbalvereniging alsmede wet houder Bolijn en W. Naessens. De officiële opening van het sportcomplex staat gepland voor zaterdag 29 juni. De strijd om de Zeeuwse titel schoolvoetbal is gestreden. avond voortgezet met een karaok- eshow. Vin onze correspondent faiw-Namen - De Hulsterloofeesten, georganiseerd door mtbalvereniging Hulsterloo uit Nieuw-Namen, worden dit jaar voor de twaalfde keer gehouden. Westen zijn dit jaar 16,17,18, 'a 19 mei. Begonnen wordt don- tóag 16 mei met een schieting •Pie liggende wip in de tent en 's minds is er een barbecue voor 4 leden en sympathisanten van (vereniging. ™)dag 17 mei zijn er 's middags Wtalwedstrijden voor de jeugd, «aarbij gestreefd wordt om alle Wlelftallen van de club aan bod ('aten komen. Vrijdagavond is er »n weer de traditionele avond 'Wde jeugd met disco en later op «avond een optreden van The «in uit België. Zaterdag 18 mei "er iets geheel nieuws te doen, inamelijk een volleybaltoernooi, in i*fflwerking met de plaatselijke jWeybalvereniging Nienavoc. Dit "~M is op het voetbalveld, 's h is het weer tijd voor de feestavond, die de laatste *a_is uitgegroeid tot een beleve- veel mensen trekt uit de Van onze correspondent Oostburg - Het meisjesteam van basis school St. Jozef uit Eede heeft het weer voor elkaar gekregen. Voor de vierde keer pakten ze de Zeeuwse titel in het school voetbal. Niet achter elkaar want vorig jaar pakten ze er net naast. De overwinning betekent dat het team en de supporters van 'Djee' zoals deze kern in het West-Zeeuws-Vlaamse dialect genoemd wordt de reis naar Zeist kunnen boeken. Daar worden ze op 29 mei verwacht voor de landelijke kwartfinale. Gisteren in Oostburg aan de Baljuw Veltersweg was het eigenlijk een thuiswedstrijd voor hen. Coach Johan Baert hoefde zijn pupillen niet 'scherp' te maken. Dat waren ze toch al want Eede is nu eenmaal een voetbalnest. Vrij vlot werd de poulewinst gepakt en speelde het team zich in de finale. Het had in de Willebrodersschool uit Zoute- lande een taaie tegenstanden. Na de twee keer zeven minuten reguliere speeltijd stond het 1-1 zodat volgens de reglementen de strafschoppen over winst of verlies zouden beslissen. De meisjes van de St. Jozef beheersten deze dicipline van het voetbal het best. Zij misten FOTO WIM KOOYMAN er ook een maar zagen hun tegenstanders er twee om zeep helpen. Hun vierde Zeeuwse titel was binnen. In totaal speelden tien teams de finale in Oostburg waar Vic de Ruysscher en zijn schoolvoetbalcommissie West-Zeeuws- Vlaanderen deze finaledag vlot afwerkten. Daarbij had hij de steun van de plaatselijke voetbalclub SV Oostburg. Eindstand ZK meisjes zeventallen basisscholen: 1. St. Jozef Eede, 2. Willebrodersschool Zoute- lande, 3. De Geule Terneuzen, 4. De Basis Goes, 5. De Regenboog Tholen, 6. De Moolhoek Kapelle, 7. De Meerpaal Brulnlsse, 8. 't Mozaiek Oost Souburg, 9. Casembrootschool Middelburg, 10. De Schakel Vogelwaarde. jaar staat The Corner Cats op Programma, dat hits uit de vijftig en zestig ten gehore 'ft- Daarna verschijnt John a, met een geheel nieuw reper- e Als slotvedette treedt de e™e zangeres Wendy van °P- Verder is aanwezig dj Jj ^oelancls. Zondag 19 mei ut i de feesten afgesloten met t|e wedstrijden van Hulsterloo 1 Kieldrecht. Hierna wordt de ,^ei®-'n/Kloosterzande ook 5 meente Hontenisse neemt aS 11 mei deel aan de Lan- In samenwer- Ifr u de VW-Terneuzen is de D ""Meroute ontwikkeld. WCeHtr!ktZichUit0Verde "ontenisse en Terneu- '.I,e moo,^ert ,de deelnemers langs lotte ..f.e Pakjes. Ze kunnen de 'flanoo van 32,5 Kilometer of sen é?U'e van ^2>5 kilometer %hii? arten Kan vanaf 09.00 %t WV-kantoor aan de k-L Terneuzen of Het Hengstdijk. Kloosterzande - Clubgebouw Rozen hof, 27 personen: 1. H. de Gucht/L. Neve, 2. J. Rombout/A. Cornelissens, 3. C. van Meelen/J. Vereecken. Terhole - KBO, Dorpshuis: 1. C. Freijzer-van Hoeij/A. Hemelaar-van Himst, 2, E. Volleman-Caluwé/A. van Driessche, 3. G. Freijzer-Heme- laar/A. Lauwers. Zuiddorpe- 't Kaaike: 1. H. van Waes/W. de Bock, 2. F. Roeland/Van der Sijpe, 3. A. de Meij/M. D'Hondt. Clinge - Malpertuus, dertien perso nen: 1. P. van Broeck/G. de Witte, 2. C. Baeyens/M. Vonck-van de Keelen, 3. E. Akkermans/W. Vertongen. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, tien personen: 1. E. de Waal-de Waal/R. de Waal-Cambeen, 2. A. Rottier/R. Reyns-de Kort, 3. M. de Maat-de Waal/J. de Waal-Hamelink. Axel - Gregoriuscentrum, dertien personen: 1. P. Durinck/J. la Heyne, 2. A. Willemsen/I. Zegers, 3. M. de Meester/E. Snoek. Westdorpe - Zaal Concordia, zeven tien personen. Mat 1: 1. C. de Kever/E. de Smet, 2. W. Kalle/F. Verhoosel. Mat 2: 1. E. D'Haene/A. de Pachter, 2. A. Jansen/M. de Bock. Clinge - Malpertuus, KBO, 26 perso nen, Mat 1: 1. C. van Gijsel/C. Baey- ens, 2. E. Akkermans/W. Vertongen. Mat 2: 1. L. Buyze/G. de witte, 2. L. de Wit/M. Deyaert. *K Axel - Kaartclub Ons Genoegen, (Vrije kaarting). Bieden: 1. Marco Herman, 2. Leon Martinu, 3. Ingrid van Eenennaam. Jokeren: 1. Anke Verhelst, 2. Nellie den Beer, 3. Roza Theunissen. Eindstand supercup: 1. Leen de Kraker, 2. Machiel Kaijser, 3. Cees Stoutjesdijk. Uzendijke - Bridgeclub IJzendijke, vijfde wedstrijd. Groep A: 1. De Doelder-Van Poelje, 2. echtpaar Koek. Groep B: 1. Van Reyen-Meijer, 2. Impens-De Wilde. Aardenburg - Bridge Club Aarden burg, oranjedrive: 1. dames Van der PeijT, 2. Lichteveld/Ramondt, 3. C. Schijve en partner. Laatste competi tiewedstrijd: A-lijn: 1. Groosman/De Kruijter, 2. G. de Smet/R. Standaert, 3. echtpaar Schijve. B-lijn: 1. echt paar Buijsse, 2. echtpaar Wiltink, 3. M. Onderdonck/F. de Rijcke. Hulst - Bridgeclub Hulst, vierde wedstrijd competitie, 62 paren. A- froep: 1. De Jonge-Koopman, 2. ruijns-Van Wijnsberghe, 3. Van Gaever-Van Waterschoot. B-groep: 1. De Maat-Van Laere, 2. Van Dorse- laer/Van Wijnsberghe, 3. Baggen- Van de Wielen en Nijs-Taalman. C- Groep: 1. echtpaar De Cock, 2. Voet- Van Hootegem, 3. Ter Burg-Basti- aansen. D-groep: 1. Seijdlitz-Van Opstal, 2. Lossie-De Ridder, 3. echt paar Du Puy. E-groep: 1. Huijskens- Schillemans, 2. Maas-Van Leeuwen, 3. Schol ten-Heiszier. Axel - Bridgeclub Axel, vijfde wed strijd voorjaarscompetitie. A-lijn: 1. Vermunt-De Wever, 2. Willems- Geertse, 3. Zaman-Wolfert en Schel- leman-Schreurs. B-lijn: 1. Bisschop- De Maagt, 2. echtpaar Brökling, 3. Keeman-IJsebaert. C-lijn: 1. Ant- heunis-Verlinde, 2. Jordens-Dooms, 3. Burm-Matthijssen. D-lijn: 1. Kindt-Van de Wind, 2. Geilleit-Van der Heijden, 3. echtpaar Van Aspe- ren. Axel - De Halle, 32 personen. Joke ren: 1. A. van de Wege, 2. J. Hame link, 3. R. Sponselee. Bieden: 1. R. Linthout, 2. N. van de Plas, 3. A. van Hoeke. Eindstand competitie joke ren: 1. J. Hamelink, 2. R. Sponselee, 3. mevrouw De Cock. Bieden: 1. C. Verschelling, 2. R. Linthout, 3. J. Verschuren. Graauw -* Gemeenschapshuis, 22 personen. Bieden: 1. P. van de Kloos ter, 2. mevrouw Boone, 3. J. Kamoen. Hulst - Zaal De Blaauwe Hoeve, zestig personen. Bieden: 1. K. Kay- ser, 2. L. de Vos, 3. A. de Kok. Clinge - Zaal De Landbouw, 28 per sonen. Bieden: 1. R. Verschuren, 2. A. Bertram, 3. F. Piessens. Jokeren: 1. J. Verbrugge, 2. mevrouw Dupont, 3. mevrouw Lambrechts. Clinge - Zaal de Gouden Kroopn, 24 personen. Jokeren: 1. mevrouw Van de Kelen, 2. mevrouw Warrens, 3. mevrouw De Cock. Bieden: 1. mevrouw De Vos, 2. E. Dankaert, 3. G. Maerman. Westdorpe - Zaal Concordia, 22 per sonen. Bieden: 1. P. de Guchteneir, 2. G. de Block, 3. A. de Krijger. Hengstdijk - Camping De Vogel, veertig personen. Bieden: 1. J. Hend- rikx, 2. P. Saman, 3. A. Ambrosini. Jokeren: 1. P. de Waal, 2. mevrouw Cordes, 3. mevrouw Segers.- Kloosterzande - Zaal De Klaroen, dertig personen. Jokeren: 1. R. Ver schuren, 2. mevrouw Van Kerkho ven, 3. mevrouw Taalman. Bieden: 1. mevrouw Hoop, 2. N. Goossen, 3. L. van Goethem. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, twaalf personen. Bieden: 1. F. van Eek, 2. E. Otto, 3. P. Valent. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, elf per sonen. Bieden: 1. R. Bogaert, 2. P. Baart, 3. L. D'Hondt. Koewacht - Zaal De Lange Akkers, 34 personen. Bieden: 1. A. Martens, 2. L. Maenhout, 3. J. Martens. Sas van Gent - Zaal De Engelenroos, 34 personen. Bieden: 1. E. Buyze, 2. C. van Biezen, 3. J. Boerjan. Jokeren: 1. mevrouw De Pan, 2. mevrouw Timmerman, 3. mevrouw Belviso. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, 25 per sonen. Bieden: 1. R. de Kort, 2. P. Pauwels, 3. T. Bleyenberg. Jokeren: 1. mevrowu De Kort, 2. mevrouw Van Cadsand, 3. mevrouw Bouchaut. Graauw - Gemeenschapshuis, 21 personen. Jokeren: 1. J. Kamoen, 2. P. de Caluwé, 3. mevrouw Van Dor- selaer. Westdorpe - Zaal Concordia, 28 per sonen. Bieden: 1. J. de Knuyt, 2. P. Dierikx, 3. W. Guineau. Axel - Gregoriuscentrum, achttien personen. Bridgen: 1. A. Riemens-J. Notschaele, 2. Scheele-Verstraten, 3. De Kock-Maas. Hengstdijk - Camping De Vogel, 33 personen. Jokeren: 1. mevrouw Voogt, 2. mevrouw De Nooyer, 3. mevrouw Cordes. Bieden: 1. J. Her mes, 2. P. Adriaansen, 3. W. Neve. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 26 personen. Bieden: 1. J. Maas, 2. E. Picavet, 3. G. Goossens. Jokeren: 1. mevrouw Van Driesche, 2. mevrouw Crombeen, 3. mevrouw Rademakers. Clinge - Zaal De Landbouw, 24 per sonen. Jokeren: 1. mevrouw Drub- bel, 2. mevrouw Van Kerkhoven, 3. R. de Vos. Bieden: 1. L. Buys, 2. R. Verschuren, 3. M. Mei. Sluiskil - Zaal Atlanta, 48 personen. Bieden: 1. J. Witte, 2. J. Vonhout, 3. mevrouw De Geus. Jokeren: 1. S. Dieleman, 2. R. Dieleman, 3. mevrouw De Bruyn. Terneuzen - Zaal Du Commerce, 49 personen. Bieden: 1. G. Boerjan, 2. mevrouw Van de Hemel, 3. H. van Doorn. Jokeren: 1. S. Dieleman, 2. mevrouw Herrebout, 3. J. Herrebout. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 48 personen. Bieden: 1. mevrouw De Deyne, 2. P. Pauwels, 3. mevrouw Van de Bergen. Jokeren: 1. mevrouw Platjouw, 2. mevrouw Van Driesche, 3. mevrouw Heirman. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 27 personen. Bieden: 1. Th. de Vet, 2. W. Mannaert, 3. J. de Loos. Jokeren: 1. mevrouw Lernout, 2. R. Roctus, 3. N. Goossen. Kloosterzande - Zaal Molenhof, 58 personen. Bieden: 1. mevrouw Van Geertruy, 2. mevrouw Dierikx, 3. mevrouw Testenbes. Jokeren: 1. L. Buyse, 2. mevrouw Weststrate, 3. mevrouw Jonkheym. Hengstdijk - Camping De Vogel, 45 personen. Bieden: 1. mevrouw Goos sen, 2. W. Zwaan, 3. R. Verstraten. Jokeren: 1. T. Weststrate, 2. L. Zwaan, 3. P. de Jong. Driewegen - Zaal Lippens, 53 perso nen. Bieden: 1. P. Cruson, 2. L. Stey- aert, 3. H. de Ruyter. Jokeren: 1. R. van Tichem, 2. N. de Leyer, 3. R. van Tiggelen. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, vijf tien personen. Hoge vogel: P. Rottier, rechter zijvogel: J. de Koek en A. Mannaert, linker zijvogel: F. Serra- rens, grootste aantal (9): R. Bun. Aardenburg - St.-Sebastiaan, 24 schutters, derde puntenschieting. Eerste hoge vogel: R. de Wispelaere, tweede hoge vogel: G. de Valcke, eer ste zijvogel: B. Jansen, tweede zijvo gel: N. van Daele, derde zijvogel: M. Minnaert, grootste'aantal (5): P. van Vooren. Stand: M. Minnaert en R. de Wispelaere 17 punten, Th. Lampaert en G. de Valcke 16, J. van de Wijnc- kel 15 punten. Eerste blokschieting, 24 schutters: P. van Vooren 2 blok ken, G. de Valcke en F. Veldkamp ieder 1 blok. Aardenburg - St.-Sebastiaan, 22 schutters. Hoge vogel: niet afgescho ten, eerste en vierde zijvoel: M. Min naert, tweede zij vogel: B. Jansen, derde zijvogel: H. Geernaert, groot ste aantal (8): Th. Lampaert. Blok schieting met 22 schutters: G. de Vriend 2 blokken, Th. Lampaert, G. de Valcke, B. Jansen en F. van Ecke allen 1 blok. Theo Lampaert werd winnaar van de medaille van de gemeente Sluis-Aardenburg. Kwadendamme - Vooruitgang, 48 schutters van dertien verenigingen. Wip 1: eerste hoge vogel: L. van de Boogaard, Willem Teil; tweede hoge vogel: J. Platschorre, Zorgvlied; eerse zijvogel: M. Aertsens, Robin- Good; tweede zijvogel: E. Rentmees ter, Willem Teil; derde zijvogel: M. Goeree, Zorgvlied; extra vogel: M. Oosthoek, Concordia; grootste aan tal (7): B. Roozen, Zorgvlied. Wip 2: eerste hoge vogel: P. Repkes, Victo ria; tweede hoge vogel: J. van de Guchte, Zorgvlied; eerste zijvogel: M. Pauwels, Robin-Good; tweede zij vogel: M. de Jonge, Soranus 2; derde zijvogel: P. Doene, Victoria; grootste aantal (7): M. Oosthoek, extra vogels: P. Doene, en J. van de Guchte. 's-Heerenhoek - VIOS, 57 schutters. Wip 1: hoge vogel: L. Verdonk, Con cordia; eerste en tweede zijvogel: H. van de Dries, Eensgezindheid; derde zijvogel: A. Rijk, ADLM; grootste aantal (6): B. Vermeulen, Zorgvlied. Wip 2: eerste hoge vogel: M. Ver donk, Concordia; tweede hoge vogel: C. Jeremiasse, zOrgvlied; eerste zij vogel: C. Stouthamer, Edele hand boog; tweede zijvogel: B. de Jonge, Spes Nostra; grootste aantal (6): M. Verdonk, Jacoba van Beieren; extra vogel: J. de Jonge, ADLM. Koewacht - St.-Sebastiaan, 84 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: G. D'Haens, tweede hoge vogel: G. Lodewijks, eerste zijvogel: J. Ver- meire, tweede zijvogel: Th. Tieleman, derde zijvogel: N. Taalboom, vierde zijvogel: M. van Vosselen. Wip 2: eer ste hoge vogel: A. Noens, tweede hoge vogel: P. Weemaes, eerste zijvo gel: N. Beenaert, tweede zijvogel: B. Dhanis, derde zijvoel: G. van Kwan tum, vierde zijvogel: A. Deenaert. Wip 3: eerste hoge vogel: G. Lode wijks, tweede hoge vogel: A. Laseur, eerste zijvogel: L. Deenaert, tweede zijvoel: A. martinet, derde zijvogel: P. Berat, vierde zij vogel: E. Verman dei, Lamswaarde - Zaal De Vier Jaarge tijden, 37 schutterrs. Hge voel: P. Bogaert, eerste zijvogel: A. D'Hondt, tweede zijvogel: G. Joossen, grootste aantal (7): Th. Boone. Zuiddorpe - St.-Sebastiaan, 86 schutters. Wip 1: eerste en tweede hoge vogel: A. Slok, derde zijvogel: A. Nimegeers, eerste zijvogel: G. Cocqheyt, tweede zijvogel: J. Ver- straeten, derde zijvogel: G. D'Haens, vierde zij vogel: G. Sergeant. Wip 2: eerste hoge vogel: A. Suy, tweede hoge vogel: E. Eertelde, derde hoge vogel: P. Elenwijk, eerste zijvogel: B. Esseling, tweede zijvogel: J. Standa ert, derde zijvogel: G. Poppe, vierde zijvogel: W. de Munck. KOEWACHT - Zaal 't Hoekske, 31 schutters. Hoge vogel: J. van Goet hem, eerste zijvogel: E. Fierens, tweede zijvogel: R. Schalkens, groot ste aantal (4): A. Mortier. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, negentien schutters. Eerste hoge vogel: E. Fierens, tweede hoge vogel: R. D'Hondt, eerste zijvogel: L. van Hoeke, tweede zijvogel: M. Suy, grootste aantal (5): H. D'Hondt. Hulst - Zaal De Kroon, 36 schutters. Wip 1: hoge en beide zij vogels: A. de Waal, grootste aantal (8): H. de Gucht. Wip 2: hoge vogel: P. van Kerkhoven, eerste zijvogel: E. de Kort, tweede zijvoel: R. Verschoten, grootste aantal (7): J. Dobelaaer. Zuiddorpe - Zaal Gemenetehuis.m elf schutters. Eerste hoge vogel: ER.D'HOndt, tweede hoge en beide zij vogels: D. Audenaerd, grootste aantal (7): M. Suy. Koewacht - St.-Sebastiaan, 58 schutters. Wip 1: eerste hoge en tweede zijvogel: M. Bijst, tweede hoge vogel: C. Vermandei, eerste zij vogel: N. Nimegeers, derde zijvogel: L. de Pauw, vierde zijvogel: W. de Vrieze. Wip 2: eerste hoge vogel: A. Suy, tweede hoge vogel: R. Wante, eerste zijvogel: G. Cocqheyt, tweede zijvogel: W. de Vrieze, derde zijvogel: J. Vermeire, vierde zijvogel: R. Jonk heym. Wip 3: eerste hoge vogel: J. Steel, tweede hoge en tweede zijvo gel: R. Andries, eerste zijvogel: W. Thoen, derde zijvogel: P. Steyaert, vierde zijvogel: N. Nimegeers. A. Wauters met elf van zijn duiven in de prijzen Terneuzen - Om 11.48.55 uur zaterdagmorgen 4 mei 'klokte' A. Wauters te Boschkapelle zijn eerste deelnemende duif aan de wedvlucht vanuit Creil. Daarna moest hij vijf minuten wachten voqrdat hij zijn tweede vogel kon constateren. Dat wordt niks vandag dacht hij, vijf minuten verschil in aankomst is te lang. Maar in de daarop volgende vijf seconden arriveerden nog vijf van zijn vogels op het thuishok. Kort daarop nog vijf. Uiteindelijk resultaat: elf duiven op de uit slag binnen de eerste vijftien prijzen. Verder vielen er bij zijn vereniging van de zeven tien ingekorfde duiven vijftien in de prijzen. Bij EMM in Terneuzen wonnen de gebroeders Scheele de eerste zeven orijzen en verder 9, 10, 11,13,14,15 16 enzovoort. In totaal 31 prijzen op 41 deelne mende duiven. Verwachting Axel, 300 duiven, 1281.09mpm: 1, 3, 4 en 8. C. de Poorter, 2. P. de Poorter, 5. Comb. De Mul/Kop, 6 en 7. A. Remorie, 9. J. Verschuren, 10. K. Verbunt. Volharding Westdorpe, 85 duiven, 1259,55mpm: 1 en 4. P. Baecke, 2 en 10. J. de Visser, 3, 5, 6 en 7. Arn. van Paemel, 8 en 9. Comb. Gijsel/Istas. Sluiskilse Reisduif, 184 duiven, 1249,63mpm: 1. J. Harms, 2 en 9. J. Dane, 3, 4 en 10. O. Dehulsters, 5. M. de Smet, 6. F. de Beule, 7. A. Bouchaut en zoon, 8. Comb. Nachtegaal. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 206 duiven, 1287,59mpm: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9 en 10. Gebrs. Scheele, 8. H. Zegers. De Reisduif Philippine, 170 dui ven, 1262,69mpm: 1. T. de Bruijn, 2 en 5. T. van Limmen, 3. Comb. Rammeloo/Wiskerke, 4,6, 8 en 10. J. de Mul en zoon, 7 en 9. P. Plad- det. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 177 duiven, 1279,52mpm: 1, 2, 3, 4, 5, 7 en 9. A. Wauters, 6. D. Dob belaar, 8. L. Kerckhaert, 10. Th. Dobbelaar. Steeds Sneller Uzendijke, 141 duiven, 1280,68mpm: 1, 3, 5, 7 en 10. P. de Smet, 2, 4 en 6. F. Diele man, 8. M. Rodts, 9. G. de Boe- vere. Eerste de Beste Schoondijke, 93 duiven, 1205,94mpm: 1. C. Boog aard, 2, 4 en 6. P. de Jonge, 3. A. de Wever, 5 en 8. E. de Wever, 7. J. Huigh, 9. W. van de Velde, 10. H. de Wever. VZV Hoofdplaat, 266 duiven, 1248,22mpm: 1 en 9. P. de Poorter, 2, 3 en 5. Th. van de Velde, 4 en 10. J. Vermeere, 6. H. de Poorter, 7. B. de Poorter, 8. A. Gernaert. De Snelvliegers Oostburg, 203 duiven, 1249,llmpm: 1 en 2. J. de Smet, 3. R. Daansen, 4. J. de Krij ger en zoon, 5. W. van Hee, 6. M. P. Buijze, 7 en 8. R. van Hee, 9. A. de Wever en dochter, 10. W. Pre- nen. Strijd in Vrede Groede, 85 duiven, 1232,36mpm: 1, 2, 4 en 5. Mevrouw Buijze, 3, 6 en 8. A. Beun, 7. Mevrouw Ras, 9. H. Sim pelaar, 10. D. Verherbrugge. De Getrouwe Duif Cadzand, 146 duiven, 1222,68mpm: 1, 3, 5 en 9. J. van de Plasse, 2, 4 en 6. J. Kools, 7. D. van Kerkhoven, 8. C. Rie- mens, 10. W. de Die. Van onze verslaggever Aardenburg - De eerste steenlegging van het woonzorgcentrum Doensdike in Aardenburg werd door alle aanwezige sprekers aangegrepen om met lof en waardering te spreken over de vorig jaar op betrekkelijk jonge leeftijd overleden voorzitter en oud wethouder René van de Wijnckel. „Een man met visie op het toe komstig beleid in de ouderen zorg, een doorzetter die zich niet liet intimideren door de wijzi gingen in de wet- en regelgeving ten aanzien van die ouderen zorg," zei C. Dons, voorzitter van de stichting Thuiszorg Zeeuwsch-Vlaanderen. Even daarvoor had burgemester C. van Liere van Sluis-Aarden burg de eerste steen officieel gelegd. Hij sprak van een 'uniek project'. Ook daar waar het om betaalbare huurprijzen gaat. „Want door de razendsnelle ver koop van de kavels in de vrije sector kan de huurprijs gedrukt worden." Tijdens de receptie na de steen legging stond Van Liere nog stil bij een stukje historie, een woe lige tijd in de ouderenzorg, zoals hij dat noemde. Hij wees op het hoge percentage ouderen in de gemeente, eenderde van de bevolking. „Deze ouderen hebben behoefte aan zorg en juist de behoefte is nu de sleutel voor de mate van zorg. „Maar het gaat in het nieuwe Coensdike niet alleen om de ouderen. Ook het wijkgebouw van de kruisvereniging wordt erin ondergebracht en dat beklemtoont het open karakter van de instelling." Hij prees de initiatiefnemers van vijf, zes jaar geleden. Van Liere betreurde het daarom dat René van de Wijnckel het resultaat van zijn grote en gedurfde inspanningen niet meer heeft mogen zien. De voorzittger van de Woningbouwstichting deed gisteren een klemmend beroep op de provincie om te zorgen dat ouderen met bescheiden finan ciële middelen in centra als Coensdike kunnen blijven wonen. Dons stipte nog aan dat de bouw op tijd en binnen de begroting gaat plaatsvinden. „In het nieuwe centrum zullen de generaties elkaar blijven ont moeten en de bejaarden, die zolang mogelijk zelfstandig wil len blijven, voelen er zich veilig. Ook door het subtiele veilig heidssysteem van de sociale con trole." Aannemer Leenhouts hoopte dat ook de laatste steen van Coens dike met succes gelegd kan wor den. Van onze verslaggever Retranchement - Bij drie woninginbraken in dezelfde straat in Retranchement is audio- en video-apparatuur gestolen. Twee huizen waren eigendom van Duitsers, de eigenaar van de derde woning was gisteren nog niet bekend. Het betrof vakantiewoningen aan de Spaanse Galeienstraat. De werkwijze was in alle gevallen hetzelfde. Door het forceren van een raam aan de achterzijde waren de daders binnengekomen. Van onze verslaggever Sluis - In Sluis-Aardenburg gaat men niet met de handen over elkaar afwachten of het in de toekomst tot een verdere gemeen telijke herindeling komt. De nieuwgevormde gemeente Sluis- Aardenburg is hier mordicus tegen en daarom dat voor dit standpunt steun hogerop wordt gezocht. „Ik heb," zo zei burgemeester C. van Liere tijdens een werkbe zoek van de VVD-statenfractie, „onlangs een langdurig gesprek gehad met senator Hans Wiegel. Die heeft zijn steun in deze toe gezegd. Binnenkort ga ik praten met de Tweede-Kamerfractie van de WD. Wij rekenen in ieder geval ook op steun van onderaf, dus bij de provincie. De VVD-statenfractie heeft, hoewel zij nog geen standpunt terzake heeft, in elk geval toegezegd bereid te zijn tot een open dia loog met Sluis-Aardenburg," zei burgemeester Van Liere giste ren. Het tweede punt dat Van Liere ter sprake bracht tijdens het werkbezoek was het streekplan. Sluis-Aardenburg gaat zeker niet akkoord met de visie van de provincie dat in West-Zeeuws- Vlaanderen alleen Oostburg een 'dragende kern' wordt. „Wij kunnen niet instemmen met het feit dat wordt voorbijgegaan aan de functie van Sluis. Voor ons is dat een dragende kern met voor zieningen voor zo'n twintig- tot dertigduizend inwoners. Kijk naar de banken, de onderne mers. Bovendien is vanuit Vlaanderen, waarvoor Sluis ook dragende kern is, veel belang stelling voor wonen en dus ook voor bouwen in de gemeente," aldus Van Liere. Tijdens de rondleiding door de gemeente werd bezoek gebracht aan woningbouw in Retranche ment. In Sluis-Aardenburg vindt men dat voor natuurlijke aan was gebouwd moet kunnen wor den zonder het karakter van de dorpen aan te tasten. Voorts werd steun gevraagd voor de ontwikkeling van een camping annex complex zomerwoningen nabij de Elderschans. Van Liere drong aan op een spoedig stand punt van de provincie, zodat de uitwerking en ontwikkeling snel ter hand kunnen worden geno-

de Stem | 1996 | | pagina 19