HET i Toppers in juniorendriedaagse ISH0W Ook/Van der Kuip: 'kampioenen van de achterdeur' Geen begeleiding politie tijdens \Iv tijdrijden Terneuzense Boys chakelt Hoek uit Informatie voor trimlopers Titel voor Wilfred Geijs ij Doeland) GEFFEN Nederland zonder schermsters naar OS talianen opnieuw van de partij in jubileumuitgave UITSLAGEN standen IRJAARS- hameunk SPORT ZEELAND B2 /ERZORGINGS- ENTRUM )N DERS jDHEDEN :VERZORGING IUMMARKT Organisatie rekent er wel op 3 Hoek verzorgen rras met uw ^ankje. 'oerkom van Balen diamantzwart Iwit blauw wit rood blauw met. blauw blauw alle merken auto's olendijk 24, Tel. 0115-441273 WIELRENNEN Sportpromotie Zeeuws-Ylaanderen actief WIELRENNEN Zeeuws kampioenschap tijdrijden sportnieuws KORT Polsstok Boebka doorgezaagd Van Bon vierde in DuPont Tour FIFA wijzigt voordeelregel 'Zeven wereldrecords zwemmen' DONDERDAG 9 MEI 1996 fiets door middel van de 1119-95 voor 99.95 lege verpakking geld waard rootverpakking hondenvoer, m (anp) - NOC/NSF wil zich op geen en- sianier inspannen om de beachvolleybal- Klok en Van der Kuip op het olympische s j te laten acteren. Tijdens een door de Stellers aangespannen kort geding, dat 'jdag diende in Arnhem, noemde NOC- tuurslid Loorbach het duo de kampioenen Jde achterdeur. jjjjtjef gezien hebben Marko Klok en Michiel Ier Kuip niet zoveel te zoeken op de Olympi- f Spelen, vindt NOC/NSF. Bovendien spelen ze Jt ,jan'een half jaar nauwelijks samen, waar in® door van een serieuze voorbereiding geen sprake kan zijn. Beiden spelen in de zaal. Klok was zelfs afwezig bij de zitting, omdat hij zich met zijn Duit se club Friedrichshafen heeft geplaatst voor de playoffs. Klok en Van der Kuip eisen dat de sportkoepel hen meteen zal aanmelden voor het Olympische toer nooi. Op straffe van een dwangsom van 100.000 gul den. Ze beroepen zich op de Europese titel die ze vorig jaar behaalden tijdens een gedevalueerd toer nooi. De wereldbond FIVB ruimde in het speelsche ma een plaats in voor continentale kampioenen. Eerder ging NOC/NSF, dat andere eisen (de wereld ranglijst) hanteert, akkoord met nominatie van het tweetal voor Atlanta. Dat gebeurde door druk van de FIVB, die op een gegeven moment dreigde ande re teams, ook de zaalploeg, uit te sluiten. Loorbach noemde FIVB-voorzitter Acosta een 'verlicht des poot' en sprak van chantage. Volgens NOC/NSF is al tijdens de wedstrijdserie om de Europese titel, die zes toernooien omvatte, aangegeven dat de koepel andere criteria hanteert en in verder overleg met de FIVB zou treden. Later is een nieuwe overeenkomst gesloten tussen wereld bond, NOC/NSF en de nationale bond NeVoBo. De FIVB stemde uiteindelijk in en heeft Klok en Van der Kuip inmiddels vervangen in het schema. Vol gens raadsman mr J. Roovers is echter nog ruimte over. NOC is niet van plan die te benutten. „Dan wordt het wel een heel krakkemikkig achterdeur tje," zei Loorbach. Rechter mr. D. Van Dijk opperde nog de suggestie dat NOC kan overwegen de twee gewoon te sturen. Als de FIVB het goed vindt, wat maakt het dan uit? Loorbach wees die gedachte van de hand, vanwege de eerlijkheid ten opzichte van andere sporters. „De Olympische Spelen zijn geen zaak van lang leve de lol, er is nog een plaats in de bus." Uitspraak: maandag 13 mei. t 20.00 uur 00-20.00 uur. Telefoon 0115-441355 Van onze sportmedewerker Itrneuzen/Axel - De begeleiding van wielerkoersen wordt steeds moeilijker. De grotere wedstrijden krijgen in elk ge tal nog steeds politiebegeleiding, maar nieuwkomers zul len het in deze sporttak zonder die begeleiding moeten stel- filgens Axelse organisator Ap let Doelder zal er ook politie leiding zijn tijdens het na- jonaal kampioenschap tijdrij- h in Hulst dat in juni wordt inreden. Maar volgens politie- hctionaris Frans de Smet zal ie begeleiding van zijn korps 11 niet komen. „We hebben te weinig mankracht om het alle- aan te kunnen. De be- le wedstrijden krijgen is nog wel de begeleiding, nar nieuwe evenementen meten daar niet op rekenen, een nationaal kampioen- aldus De Smet. Ap den Doelder, zelf nauw be trokken bij de organisatie, re kent overigens wel op die bege leiding. „Ik zou niet weten waarom niet. Het ziet er allemaal zon nig uit. We hebben nog wel een gesprek, maar daar verwacht ik geen obstakels. Van de ge meente Hulst krijgen we alle medewerking en dat is alle maal ook toegezegd," aldus Den Doelder. Maar als Frans de Smet woord houdt zal er dus geen begeleiding komen. Deze zaak zal zeker nog een staartje krijgen. VOETBAL GEKSE WAARD ENBOOM" O Hoek Dn 19.000.- 7.250.- 5.250.- 6.500.- 6.950.- 13.750.' 6.000.- 7.250.' A-JUNIOREN :de divisie C: Terneuzen Al- fPapendrecht Al 1-3, Neptunes ■SVV Al 0-4, Oranje Wit Al- ialsteren Al 0-0, Internos Al- Wit'28 Al 2-1, EDS Al- ïffaicord A2 0-3. tierde divisie: HW'24 Al-Wal- theren Al 1-1, STEEN Al fawen Al 3-4, Kapelle Al- ütetinge Al 4-1. toep A2: Heinkenszand Al- Zierikzee Al 2-6, RCS A2-Arne- muiden Al 3-1. toep A3: ZSC Al-Oostkapelle M Oostkapelle Al niet opgeko men. toep A4: Breskens Al-GPC Al 6-5. toep A5: Corn Boys Al-Ter- oeuzense Boys Al 4-4, Vogel- wrdeAl-AZW Al 0-2. toep A6: 's-Heer Arendskerke itMevo Al 3-0, SSV'65 Al- WvelandAl 1-5, Zierikzee A2- woetinge A2 2-3. toep A7: Dauwendaele Al- «toingen Al 3-1, Wemeldinge -Zeelandia Al 8-1, Riüandia Al-Patrijzen Al 2-2. toepas: Nieuwland Al-Veere B-JUNIOREN Heide divisie: Dauwendaele Bl- Terneuzense Boys BI 0-3, Goes Bl-Krabbendijke BI 2-3. Groep B2: SKNWK Bl-Bruse Boys BI 2-1, Middelburg B2- Klöetinge BI 0-3. Groep B3: Jong Ambon Bl-Wal- cheren BI 2-4, Lewedorpse Boys Bl-Yerseke BI 1-0. roep B4: Arnemuiden Bl-RCS 2-7, GPC Bl-Heinkenszand 3-3. Groep B6: Aardenburg Bl-Bres- kens BI 4-2, Philippine BI STEEN BI 0-4. Groep B7: Zierikzee B2-Kloetin- ge B2 4-1, Duiveland Bl-Wemel- dinge BI Wemeldinge BI niet opgekomen. Groep B8: Meeuwen Bl-Colijns- plaatse Boys BI 2-3, Seroosker- ke Bl-Oostkapelle BI 9-1. Groep B9: Hoedekenskerke Bl- Apollo BI 2-5. Groep B10: GPC B2-Walcheren B2 2-4, RCS 3-Middelburg B3 7- 1. Groep Bil: Sluis Bl-Terneuzen- se Boys B2 0-2, Hoofdplaat Bl- Zaamslag BI 8-4, Terneuzen B3- Sluiskil BI 0-6. Groep B12: SDO Bl-IJzendljke BI 3-0. C-JUNIOREN Hoofdklasse: Zierikzee Cl-Ter- neuzen Cl 1-4, Middelburg CI RCS Cl 1-4. onze sportmedewerker ■®Mizen In de strijd om de afdelingsvoetbalbeker voor Mien heeft Terneuzense Boys zich geplaatst voor de halve ^Hetwon in en tegen Hoek met 4-1. In de halve eindstrijd Bde formatie van coach Martin van de Ende Oostkapelle %nstander. '"hde e Jekervoetbal Gissingen bereikte de halve in Kerkwerve met 5-1 van WIK. De Vlissing- Jwen spelen in de halve fi- kw^Serooskerke. a-TEKNEUZENSE BOYS eerste helft een gelijk wedstrijd, met de beste j00r de bezoeksters. Een le met 0-1 werd afgeslo- ,r een heffer van Inge Suy 8 48e minuut op aangeven felln v 2egers de bal in het j Halverwege de helft werd het door de- er opnieuw een via een kopbal gescoord «voorzet van Debbie Bak- ■*ol!eUZense B°ys hield het verdei4°®en moest terug 1 Unfit11?' 2es minuten voor Schil anda Zegers een mJhTen en de in~ i13' verdween in het at Ieek de eindstand ,maar na een minuut in M o! j aa8de de tot op dat n in 1 de wedstrijd ge- lino lglsche internationa ®e Reijns fraaie treffer 1-3 op het score bord te brengen. In de 51e minuut werd het nog 1-4. Een doelpunt uit een corner gescoord door de uitblinkster in dit duel, Esther de Bat. WIK-VLISSINGEN 1-5 - Rust 0- 2, Denise Remijn 0-1, Maringe Vogel 0-2, Elle Vaane 1-2, Jesse- mijn Krijger 1-3, José Verhage 1- 4, Monique Baljue 1-5. Door Eddy de Schrijver Axel - De stichting Inter nationale Juniorendrie daagse Axel houdt van daag, donderdag 9 mei, een bijeenkomst in 't Lastig Portret. Dit zegt overigens niets over de organisatie zelf, maar het is een uit- gaanscafé in Axel. Voorzitter Ap den Doelder is en thousiast over zijn tiende jaar als voorzitter. Voor Den Doelder een mijlpaal en dat moet gevierd worden. Trouwens, het wordt de vijftiende uitgave van deze drie daagse voor junioren. Italië en Duitsland staan aan de start en dat |s best een karwei geweest. In beicfó landen zijn er zware wed strijden op de Axelse data. „Wim Jeremiasse heeft bemiddeld voor de Italianen en daar zijn we hem dankbaar voor," aldus Den Doel der. Tien jaar voorzitter van een wed strijd die meetelt voor de Coupe du Monde is geen kleinigheid. „Ik doe het nog steeds graag. We heb ben een prima ploeg mensen bij elkaar en al het werk wordt goed verdeeld. Zo kunnen we dit kar wei met zijn allen goed behap pen," licht Den Doelder toe. Vijftien jaar Juniorendriedaagse. De historie leert dat deze meer daagse vanuit het jeugdwielren- nen voort is gekomen en wel van uit de Vlassersronde waar Walter van Acker als eerste zijn schou ders onder zette. „Precies weet ik het niet, want ik ben nu tien jaar bij de club," zegt Den Doelder. Vrijdag voor pinksterzaterdag barst het wielergeweld in de ge meente Axel los met een rit in Zuiddorpe. De renners rijden rondje kern^uiddorpe en zullen zeker de kasseien van Bontekoe in de kuiten en bilspieren voelen na afloop. Zaterdagochtend is er zoals gebruikelijk een individue le tijdrit en 's middags om 17.00 uur start de rit in lijn in Axel bij cultureel centrum De Halle. Die zelfde middag zal Jean Marie Pfaff de fiets beklimmen en een toertje doen rond Axel, Dat doet hij dan in gezelschap van tal van ex-vedetten, zoals Gerrie Rnete- mann, Henk Lubberding, Jo de Roo en Piet Rentmeester. Ook van Belgische zijde worden klep pers verwacht en zelfs is het nog mogelijk dat Eddy Merckx aan de start zal staan. Opperbest Ook Steven Rooks en Jean Paul van Poppel hebben een uitnodi ging ontvangen. „Het wordt weer een hele happening en de gezel ligste reünie van het jaar. De sfeer is altijd opperbest. We heb ben de derniekoers afgeblazen om verzekeringstechnische rede nen. Dan houdt alles op. De vei ligheid van de deelnemers staat bij ons voorop. Daarnaast had den de oudere renners niet zo veel zin in een derniekoers, want zij willen heus wel op de fiets klim men, maar dan in een gezapig tempo waarbij er tijd is voor een praatje. Dat laatste telt het meest," legt Den Doelder uit. De laatste rit is weer Koewacht- Moerbeke-Koewacht met de aan komst op de Eikenlaan vanwege de Koewachtse paaltjes en con- courshippque-achtige bochten. Qua deelnemersveld zit Axel pri ma. „We hebben heel wat ploegen moeten afzeggen. Hadden het dubbele aantal renners kunnen laten vertrekken." De gecombineerde ploeg van Zeeland en Groningen is ook van de partij. Of er een Zeeuws-Vla ming start is nog onbekend. Fer- rie Koen uit Hulst behaalde een dertigste plaats en scoorde daar mee een punt, zodat hij qua pres taties in aanmerking zou moeten komen voor een selectie. Pierre Vermeulen heeft echter in deze het laatste woord. Opvallend is het starten van Bel gië in deze wedstrijd. Maar zo op vallend kan dat niet genoemd worden, want de Belgische Wie lerbond wordt zelfs door een Zeeuws-Vlaams bedrijf gespon sord, namelijk Morres Meubel uit Hulst. Die tekent trouwens voor de combinatietrui. Verder zijn Deto Jeans, Dow, ING en les de hoofdsponsors van Van onze sportmedewerker Zaamslag - De pas opgerichte Stichting Sport Promotie Zeeuws-Vlaanderen, waarvan Chris Verhage uit Zaamslag de initiatiefnemer is, belegt zeven achtereenvolgende vrij dagavonden loop-, trainings- en informatie-avonden voor al diegenen die interesse heb ben in het hardlopen. Dit beginnend op 10 mei en af sluitend op 21 juni. De meeste avonden worden de bijeenkom sten afgesloten met een tweetal trimlopen. Verhage: „Onze doel stelling is om trimlopers infor matie over hun sport te verstrek ken. Dit geldt voor zowel de be ginners als de gevorderden. Daarom juist hebben we de korte afstanden op 4,5 kilometer ge houden wat voor iedereen haal baar moet zijn." Plaats van de bijeenkomsten is steeds het gebouw van de basis school van De Reuzenhoek, gele gen tussen Zaamslag en Terneu zen, waar kleedgelegenheid aan wezig is. Alle bijeenkomsten be ginnen om 19.15 uur. PROGRAMMA Vrijdag 10 mei: gezamelijk inlopen, rekoefeningen met aansluitend trimloop over 4,5 en 8,5 kilometer. Vrijdag 17 mei: ioopscholing door Mike Niepce en fartek/snelheids- >trainingtadoor>AdiHendriksij5eidet^ international er in met een Van onze sportmedewerker Nieuwdorp - Het Zeeuws kampioen schap tijdrijden leverde bij de ama teurs de titel op voor Wilfred Geijs. De renner uit Kwadendamme liet na 19,6 kilometer de klokken stilstaan op 26.39.72. Een acceptabele tijd wan neer men in ogenschouw neemt dat er stevige wind stond op de polderwegen rondom Nieuwdorp. De dorpsgenoot van Geijs, Francois Franse, eindigde als tweede en Peter Mol klasseerde zich als derde. Opvallend was het tijdens dit kampioen- schap dat de trimmers Leo de Nooyer, Jo hnny van der Klooster en Gerard van Ant werpen en snellere tijd wisten te realiseren dan diverse amateurs. De 34-jarige Vlis- singer De Nooyer was met 26.39.72 zelfs toonaangevend Bij de junioren was Jac. Schuit, zoals werd verwacht, de snelste en de 15-jarige Ri chard Slabbekoorn maakte zijn favorie- tenrol waar bij de nieuwelingen. Van de drie vrouwen die van start gingen werd Boukje Doedee tot winnares verklaard, omdat het andere tweetal buiten mededin ging meereed. Doedee raakte op het ver keerde pad en dat verklaart haar slechte tijd van ruim 34 minuten. Bij de amateurs moest Michel Rommers, die vorig jaar kampioen werd, verstek la ten gaan wegens ziekte en Franklin Klaas- se ontbrak wegens werkzaamheden. UITSLAGEN Elite/neo-amateurs: 1. W. Geijs (Kwadendam me) 26.42.02, 2. F. Franse (Kwadendamme) 27.39.17, 3. P. Mol (Kapelle) 28.14.38, 4 D. Me- su (Middelburg) 28.19.61, 5. E. Joosten (Goes) Papendal (anp) - Pernette Osinga en Indra Angad-Gaur gaan niet naar de Olympische Spelen. Het NOC/NSF heeft de voor dracht van de schermsters afgewezen. De gezamenlijke kwalificatie-eis Hippische sport: springplóeg van de KNAS (schermbond) en NOC/NSF betrof een plaats bij de eerste zestien op de wereld ranglijst per 1 april. Belangrijk argument bij de afwijzing voor de koepelorganisatie was dat beide schermsters ook na de recente goede resultaten (Osinga: zeven de wereldbekertoernooi degen in Boedapest; Angad-Gaur: winna res olympisch kwalificatietoer nooi floret in Como) niet tot de beste zestien van de wereld beho ren. De wielerploeg (weg individueel) is aangewezen. De ploeg toonde volgens het NOC/NSF vormbe houd in Parijs-Roubaix. Tristan Hoffman was daar de beste Ne derland op de twaalfde plaats, Servais Knaven eindigde als 30e en Leon van Bon als 32e. Neder land mag vijf renners afvaardi gen. Yvonne Brunen is zeker van deel neming aan de Spelen indien de wielerbond er in slaagt een wild card voor haar te verkrijgen. Na Bart Brentjes kan zijn collega mountainbiker Marcel Arntz ook naar Atlanta. Dirk-Jan van Ha meren kwalificeerde zich voor het olympisch baantoernooi door vijfde plaatsen op de 1 km in Ca ll en Havanna. Anne van Schuppen is als tweede atlete, na Ellen van Langen, ze ker van deelneming in Atlanta. De marathonloopster voldeed in Rotterdam met haar tijd van 2.31.26 aan de olympische limiet. De soling-zeilers Gerhard en Willem Potma en Frank Hettinga hebben zich eveneens geplaatst. Uitzending vindt plaats indien zij toestemming van de IYRU (inter nationale federatie) krijgen om te starten. Deelnemerslijst De Olympische ploeg bestaat mo menteel uit: Atletiek: Ellen van Langen en Anne van Schuppen. Badminton: Erika van den Heu- vel/Ron Michels, Erika van den Heuvel/Eline Coene, Joris van Soerland, Jeroen van Dijk. Beachvolleybal: Michel Everae- rt/Sander Mulder, Debora Schoon/Lisette van de Ven. Handboogsport: Ludmilla Arz- jannikova (mits Ned. nationali teit), Christel Verstegen en Henk Vogels. (vier), dressuurploeg (vier), Anky van Grunsven. Hockey: mannen-en vrouwen- ploeg (elk zestien). Honkbal: mannenploeg (twintig). Judo: Angelique Seriese (+72 kg), Karin Kienhuis (-72 kg), Claudia Zwiers (-66 kg), Jenny Gal (-61 kg), Tamara Meijer (-48 kg), Ben Sonnemans (-95 kg). Nominaties: Patrick Klas (-78 kg), Mark Hui- zinga (-86 kg), Danny Ebbers (+95 kg) en Jessica Gal (-56 kg). Kano (wildwater): Michael Reys en quotumplaats (Frits Sins of Maarten Holdrinet). Roeien: mannen acht, vrouwen acht, mannen twee zonder, vrou wen dubbelvier, vrouwen dub- beltwee, vrouwen lichte dubbel- twee, mannen lichte dubbel twee, mannen dubbelvier. Schieten: Hennie Dompeling (kleiduiven). Schoonspringen: Edwin Jonge- jans (3-meterplank). Softbal: vrouwenploeg (twintig). Tafeltennis: Bettine Vriesekoop, Mirjam Hooman, Gerdie Keen, Vriesekoop/Emily Noor, Hoom- an/Keen, Danny Heister, Hei- ster/Trinko Keen. Tennis: mannen-dubbel, drie mannen-enkel, Schultz, Schultz/Bollegraf. Volleybal: mannenploeg (twaalf). Waterpolo: mannenploeg (twaalf). Wielrennen: Bart Brentjens en Marcel Arntz, vijf mannen weg wedstrijd, twee mannen tijdrit, één man baan, één vrouw baan. Yvonne Brunen (vrouwen weg) na toewijzing wild card. Zeilen: Ron van Teylingen/Her- bert Dercksen (tornado), Dorien de Vries (mistral), Jan en Ben Kouwenhoven (470), Serge Kats (laser) en Margriet Matthijsse (europe), Willem Potma/Frank Hettinga/ Gerhard Potma (so ling). Zwemmen: Pieter van den Hoogenband (50 m en 200 m vrij), Marcel Wouda (200 m wissel), In ge de Bruijn (100 m vlinder), Kir- sten Vlieghuis (800 m vrij), esta fetteploeg mannen en vrouwen 4 x 100 vrij, estafette mannen 4 x 200 m vrij, estafette mannen 4 x 100 m wissel. Nominaties: Carla Geurts (200, 400, 800 vrij), Ange la Postma (50 m vrij), Minouche Smit (200 wissel), estafetteploeg vrouwen 200 m vrij. Ap den Doelder, al tien jaar lang de enthousiaste voorzitter van de stichting Internationale Junio rendriedaagse Axel. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE dit evenement. Een Belg zal fun geren als wedstrijdleider. Wie dat wordt is nog niet bekend. De gas ten kunnen opnieuw deelnemen aan helikoptervluchten boven Axel. Na afloop vanavond van de pre sentatie van de driedaagse wordt er een receptie gehouden vanwe ge de jubileumuitgave. trainers van AV Scheldesport. Vrijdag 24 mei: gezamelijk inlopen en rekoefeningen met aansluitend trimloop over 4,5 en 8,5 kilometer. Vrijdag 31 mei: gezamelijk inlopen en rekoefeningen met aansluitend trimloop over 4,5 en 8,5 kilometer. Daarna lezing door sportmasseur Gert-Jan van Doeselaar over sport blessures. Vrijdag 7 juni: gezamelijk inlopen en rekoefeningen met aansluitend trimloop over 4,5 en 8,5 kilometer. Vrijdag 14 juni: gezamelijk inlopen en rekoefeningen met aansluitend trimloop over 4,5 kilometer. Daarna lezing door Piet Vonck over lange afstandslopen en trainingsvormen. Vrijdag 21 juni: gezamelijk inlopen en rekoefeningen met aansluitend trimloop over 4,5 en 8,5 kilometer, gevolgd door afsluiting van het cir cuit met verloting. 28.39.29, 6. W. Schmid (Goes) 29.27.78, 7. J. Lu- teijn (Kapelle) 29.28.52, 8. M. de Jaeger (West- dorpe) 29.37.75, 9. C. Vroonland ('s-Gravenpol- der) 29.41.40, 10. P. van Bellen (Koewacht) 30.08.94. Junioren: 1. J. Schuit (Arnemuiden) 28.12.05, 2. P. Markusse (Middelburg) 30.45.60, 3. W. van Overbeeke (Kapelle) 31.26.09. Nieuwelingen: 1. R. Slabbekoorn (Kapelle) 30.17.14, 2. E Doedee (Kloosterzande) 31.58.51, 3. L. Luteijn (Kapelle) 32.55.34. Vrouwen: 1. B. Doedee (Kloosterzande), 2. T. Schuit (Arnemuiden), 3. J. van Hal (Middel burg). Trimmers: 1. L. de Nooyer (Vlissingen) 26.39.72, 2. J. van der Klooster (Lewedorp) 27.05.94, 3. G. van Antwerpen (Nieuwdorp) 27.31.39, 4. J. Ku- zee (St.-Annaland 28.08.73, 5. Adrie van Loon (Woensdrecht) 28.30.71, 6. S. Rommers (Ril land) 29.19.01, 7. Andy van Loon (Woensdrecht) 29.40.39, 8. J. Blok (Wemeldinge) 30.21.42, 9. H. Slabbekoorn (Kapelle) 30.26.58, 10. M. Wagen aar (Borssele) 30.38.33. Jeugd: 1. A. Kruijs Voorberge (Wemeldinge) 35.56, 2. B. Dronkers (Goes) 36.20. Rio de Janeiro - De douane op de luchthaven van Rio de Janeiro heeft de polsstok v^jp wereldrecordhouder Sergei Boekba doorge zaagd. De Oekraïner nam afgelopen weekeinde in de Braziliaanse hoofdstad deel aan de IAAF Grand Prix-wedstrijd. Hij won het polsstokhoogspringen met 5,75 meter. Bij het vertrek uit Rio zaagde het douanepersoneel de polsstok door omdat het wilde controleren of zich er geen verboden zaken in bevonden. „Er zijn geen woorden voor wat ze Boebka hebben aangedaan," zei Carlos Arthur, voorzitter van het Braziliaans Olympisch Co mité (COB), die net terugkeerde van een bezoek aan Atlanta. „De ze zaak brengt onze kandidatuur voor de Olympische Spelen van 2004 in gevaar. Al het werk dat we nu al gedaan hebben, zou dan voor niks zijn geweest." Bristol - Leon van Bon is dinsdag in de zevende rit van de DuPont Tour door de Verenigde Staten vierde geworden. De renner van de Rabobankploeg had een seconde achterstand op de Italiaanse winnaar Federico Colonna. Deze had voor de 177 kilometer van Wytheville in Virginia naar Bristol (Tennessee) een tijd nodig van vier uur, dertig minuten en 34 seconden. In de algemene rangschikking veranderde er aan de kop hoege naamd niets. De Amerikaan Lance Armstrong, goed voor vier rit- zeges, bleef aan de leiding met een ruime marge (bijna drie minu ten) op de Fransman Pascal Hervé. De Zwitser Tony Rominger is derde. Hij staat op drie minuten en 59 seconden. Colonna bleef in de eindsprint van een kopgroep van vijf renners de Canadees Steve Bauer (tweede) en de Amerikaan Tyler Ha milton (derde) voor. Van Bon en de Fransman Laurent Madouas (vijfde op vier seconden) finishten op enkele lengtes. De basis van de kopgroep werd al na ruim zeventien kilometer gelegd. De maximale voorsprong bedroeg na 109 km zes minuten en dertig seconden. De finish had een curieus tintje. De renners die aan de rechter kant van de weg over de streep gingen, bleven in de staat Virginia, diegenen aan de linkerkant bevonden zich in Tennessee. Tour DuPont. Zevende etappe, Wytheville - Bristol: 1. Colonna (Ita) 177,19 km in 4.30.34, 2. Bauer (Can), 3. Hamilton (VSt), 4. Van Bon (Ned), 5. Madouas (Fra) 0.04, 6. Baffi (Ita) 1.47, 7. De Clercq (Bel), 8. Thijs (Bel), 9. Smith (GBr), 10. Magnusson (Zwe). Klassement: 1. Armstrong (VSt) 27.50.54, 2. Hervé (Fra) 2.53, 3. Romin ger (Zwi) 3.59, 4. Merckx (Bel) 4.29, 5. Hobin (Fra) 4.35, 6. Plaza (Spa) 4.37, 7. Garcia-Casas (Spa) 4.49, 8. Echave (Spa) 4.50, 9. Hampsten (VSt) 4.58, 10. Gonzalez (Spa) 4.59. Düsseldorf - De wereldvoetbalfederatie FIFA heeft met ingang van 1 juli een wijziging aangebracht in de zogenaamde 'voordeel- regel'. In een circulaire aan de nationale bonden is meegedeeld dat de arbiter voortaan verplicht is een overtreding alsnog te be straffen als er van voordeel voor de partij in balbezit geen sprake is geweest. De scheidsrechter heeft twee a drie seconden om de wedstrijd alsnog te onderbreken. Tot nu toe bestond er geen dwingend voorschrift voor een scheidsrechter om de toepassing van de regel bij niet gebleken voordeel voor de ploeg in balbezit alsnog te onderbreken en de overtredende club te straffen. Praag (sid) - In het zwembad op de Georgia Tech University in Atlanta zullen tijdens de olympische wedstrijden zeven wereldre cords verbeterd worden. Dat voorspelt de computer. Alle records vallen bij de mannen. De 50 meter vrije slag wordt gewonnen in 24,66, de 200 meter in 1.46,63, de 400 meter in 3.43,20, de 100 meter schoolslag in 1.00,59, de 100 meter rugslag in 53,78, de 200 meter vlinderslag in 1.54,89 en de 400 meter wis selslag in 4.10,84. De berekeningen werden gemaakt door de Tsjech Victor Svoboda in Praag. Hij voerde alle ontwikkelingen van het zwemmen in de laatste vier jaar in de computer. Bij de vrouwen worden geen we reldrecords gebroken. De 200 meter vrije slag wordt gewonnen volgens Svoboda gewonnen in 1.57,11. Het wereldrecord staat op 1.56,78.

de Stem | 1996 | | pagina 11