Strijd telt mee voor Giant Cup terk deelnemersveld Omloop Frank Geensen wil erin vliegen Fotofinish en computeruitslagen De Boskreek verliest degradatieduel feeuwen moeten het opnemen tegen Belgen en Brabanders Gele en blauwe trui SPORT ZEELAND B2 >RTNIEUWS kort] ;r vervangen Jacobs ijn te verlaten Ltasaray naar profboksen Iiderlecht STANDEN F Omloop komt tot stand door samenwerking van twee bonden Mogelijk controles op doping 'Ik probeer mijn gezicht te laten zien in de Omloop' Amateurkoers in Sluis is sterk bezet Nicole Mechielsen Omloop-miss Tennisteam Sluiskil op weg naar Zeeuwse hoofdklasse WOENSDAG 8 MEI 1996 soortmedewerker De stichting •NSDAG 8 MEI 1996 DEEL I t Volendam in de eredivisie houden '34 is de opvolger van de maanaa» 'Jcobs, maar mist het trainersdipl0Bijl arom werd Jan Brouwer, wel in het i, aan De Boer toegevoegd. Dinsdao le cursus betaald voetbal. Hij is eeij meldingen. 6jn: De Boer (AFC'34), Boeve (DVS'331 i Utrecht), Hoekstra (FC Den Haag) d; i afd. Amsterdam), Kaiser (TOP össl l (Helmond Sport), Maaskant (FC Zwol Spijkerman (Rohda), Van Staa (Hera" I Zwam (UVS). ijn te verlaten. De voetbalclub kan strijden in Bologna spelen voor de rijn betaalt. Juventus is op 22 mei in jax in de finale van de Champions ie Alpi, gebouwd voor het WK voet- in een voetbaltempel door de aanleg tor sommige toeschouwers bijna 200 t stadion kostte zes jaar geleden nog het drievoudige van de begrote kos- [o, dat degradeerde naar de Serie B, >en gulden huur af aan de gemeente ïtus terecht voor 5,5 ton. „De huur rzitter Bettega. „Anders vertrekken Ieme Souness moet op zoek naar een het Turkse Galatasaray verlengt het chotse international niet. Secretaris b van oud-Feyenoorder Ulrich van april in conflict met de Turkse voet- supporters. Hij plantte demonstra- mstip na de bekerzege op vijand Fe- keroverwinning was Souness dit sei- datasaray. De club staat vierde in de litgeschakeld in de strijd om de UE- de belangrijkste kandidaat om Sou- na het EK in Engeland afscheid als ilftal. Galatasaray zou er 1,6 miljoen Terim naar de club te halen. •ijden als amateur en vijf nationale okser Hans Janssen de overstap naar ;e Eindhovenaar debuteert komende tersveld in Rotterdam in een partij xemburger Kalem Chiad. gang naar de profs sneller dan ver- f stap pas willen maken na de Olym- lanssen was een van de Nederlandse laar slaagde er ruim een maand gele- lense Vejle niet in het begeerde start- d toen in de eerste ronde uitgescha- in Atlanta niet met boksers vertegen- erlaat de Belgische voetbalclub An- verlangde een tweejarig contract, Verder gaan dan één seizoen. Bosman i van Verona, Le Havre en Standard |evenwel het liefst terugkeren naar 11-3, 158. 0- 1 0- I 0- I 0- i>en- (rra- en 0- t 0- fouot Dui) na |yo- Jui) ihoff ^4- 4- pdiy -12. leid- .teve ales: 25- fsson 21- ?ers- lales: fii-16 on) - 1-21 |Toth iljoen gulden. Eerste ronde: Moya (Spa) - Schal- I ken (Ned) 6-3 6-4. Pinehurst. Mannen, 450.000 gul den. Eerste ronde: Spadea (VSt) - Woodforde (Aus/1) 7-6 6-2, Wood- bridge (Aus/2) - Goossens (Bel) 6-4 6-3, Rafter (Aus) - Mantilla (Spa/7) 6-3 6-2, Raoux (Fra) - Joy ce (VSt/8) 6-1 7-6, Fromberg (Aus) - Sell (VSt) 6-2 6-2, Meligeni (Bra) - Maggi (Spa) 6-4 6-3, Hadad (Col) - Szymanski (Ven) 1-6 6-2 6-4. VOETBAL Tweede elftallen, eredivisie Uitslagen: Vitesse-Willem II 4-0, Ajax-Roda JC 0-3, FC Utrecht- Feyenoord 1-0, NAC-Volendam 1- 3, PSV-FC Twente 3-2. eerste divisie A: NEC-RKC 2-1, Fortuna S-Eindhoven 1-1, Den Bosch-TOP 3-0, VW-Excelsior 1- 6, Helmond S.-MW 1-4, Dord. '90 -RBC 2-0. WIELRENNEN DuPont Tour. Zesde etappe, Sa lem - Blacksburg: 1. Armstrong (VSt) 216 km in 6.06.58, 2. Hervé (Fra) 1.10, 3. Robin (Fra) 2.48, 4. Garcia-Casas (Spa), 5. Echave (Spa), 6. Hampsten (VSt), 7. Pa- tuelli (Ita), 8. Rominger (Zwi), 9. Plaza (Spa), 10. Merckx (Bel). Klassement: 1. Armstrong 23.18.33, 2. Hervé 2.53, 3. Romin ger 3.59, 4. Merckx 4.29, 5. Robin 4.35, 6. Plaza 4.37, 7. Garcia-Casas 4.49, 8. Echave 4.50, 9. Hampsten 4.58,10. Gonzalez (Spa) 4.59. Lud- wig wint eerste etappe Vierdaagse van Duinkerken Vierdaagse van Duinkerken. Eerste etappe, Duinkerken - Fon- taine-au-Pire: 1. Ludwig (Dui) 183,6 km in 4.19.02, 2. Gaumont (Fra), 3. Desbiens (Fra), 4. Zabel (Dui) 0.07, 5. Zanette (Ita), 6. Kasputis (Lit), 7. Milesi (Ita), 8. Vasseur (Fra), 9. Moncassin (Fra), 10. Cauz (Ita) 0.11. Algemeen klassement: 1. Ludwig 4.18.52, 2. Gaumont 0.04, 3. Des biens 0.06, 4. Zabel 0.17, 5. Zanet- te. Ronde van Romandië. Eerste etappe, Basel - La Vue-des- Alpes: 1. Tonkov (Rus) 155,8 km m 4.10.03, 2. Richard (Zwi), 3. Gueri- ni (Ita) 0.09, 4. Francesco Casa- grande (Ita) 0.20, 5. Rebellin (Ita). 6. Gianetti (Ita), 7. Berzin (Rus), Olano (Spa), 9. Bramati (Ita), l"- Gontsjenkov (Oek) 0.54, 52. vos kamp 8.22, 92. Van der Steen 11.07, 99. DeJongh 16.37. Algemeen klassement: 1. Richarf 4.15.10, 2. Tonkov 0.07, 3. Guerin' (Ita) 0.15, 4. Olano 0.18, 5. Rebellm 0.21, 6. Gontsjenkov 0.24, 50- Y° kamp 6.58, 91. Van der Steen 11.18, 99. DeJongh 17.00. Elf Trim Bond en de Bel- ie vnje Bond hebben dit „je handen ineen geslagen ^jubileumuitgave van de van Zeeuws-Vlaan- op het programma te j De driedaagse telt mee jde Giant Cup. Ijjich is dat natuurlijk al een r;lj, want tot nu toe was er op fje'iertrimgebied nooit een ^overschrijdende samenwer- Kijk, op loopgebied doen gjjal "iet SV Aloy al jaren, Ijjjop wielergebied is dit voor je liefhebbers een primeur, ks natuurlijk wel samenwer- j tussen comités, maar niet nde bonden onderling," al- dus Remy Mangnus, de voorzitter van de trimbond in Zeeuws- Vlaanderen. Op vrijdagavond 10 mei wordt om 19.00 uur het startschot gege ven in Lamswaarde. Daar komen de trimmers en cyclosportieven aan de start voor een wedstrijd over 80 kilometer. Ook voor de B- en C-trimmers is er een voorwed strijd. Zij vertrekken een minuut later dan de grote broers en die nen 50 kilometer af te leggen. In Lamswaarde loopt het par cours over het traject dat ook de finale vormt van de Delta Toer. De organisator van deze Delta Toer is trouwens gedurende drie dagen speaker in de Omloop. De streep wordt getrokken in de Dreef en de renners rijden naar Duivenhoek en de Kruispolder om zo langs de Van Remorte- lestraat terug in Lamswaarde te komen. De organisatie is blij met de komst van speaker Bert van Gils uit Vlissingen. „Ook een bewijs van de samenwerking en de ver beterde verhoudingen tussen trimbonden en de KNWU. We staan met z'n allen voor hetzelfde doel en daarom is het normaal dat een dergelijke samenwerking kan plaatsvinden," aldus Mang nus, die met zijn VIP-bus in Lamswaarde en Philippine zal staan. Er zullen overigens twee speakers gedurende drie dagen present zijn. Ook qua gastvrou wen wordt het een dubbelspel. Zowel de Vrije Bond uit België als de Zeeuws-Vlaamse trimbond laat een 'Omloop-miss' opdraven. Na Lamswaarde wordt uitgewe ken naar Stekene. In de Kerk straat in café Schuttershof, het home van Stekene Sportief, vindt de inschrijving plaats. Om 14.30 uur en 16.00 uur worden de ver schillende categorieën wegge schoten. In België worden de ki lometers opgevoerd naar 90 voor de 'A-categorie en 60 kilometer voor de B/C-categorie. Zondag is de finaledag in Philip pine waar de stichting Wieier Trim Bond zelf voor de organisa tie zorgt. Een noodgreep, omdat het Wielercomité in Philippine die dag betrokken is bij het voet ballen in Philippine en zodoende haakte men af. De trimbond was echter niet van z'n stuk te krijgen en stroopte daarom zelf de mou wen op. In Philippine worden de renners opnieuw apart wegge schoten. De B/C-categorie gaat om 13.30 uur van start voor een rit over 60 kilometer en de A-ca tegorie begint omstreeks 15.15 uur aan het laatste karwei over niet minder dan 100 kilometer. Scouting Terneuzen zorgt voor de afzetting van de wegen. In Philippine ziet het parcours er als volgt uit: Laureijnestraat-Ha- venpIein-Kanaalpolder-Kleine Stelleweg-Isabelleweg-Kruis- weg-Mosselpolder en de Laureij- nestraat waar de streep wordt ge trokken. Inschrijven in hotel Au Port bij Frank Wiskerke. In de feestzaal worden ook de prijzen uitgereikt, waar naast de geld prijzen ook prachtige prijzen in natura te verdelen zijn. jonze sportmedewerker «swaarde - „Het moeilijke bij trimmers is dat ze soms Uje laatste dag besluiten wel of niet aan de start te ko- j, Kijk, bij de KNWU heb je een voorinschrijving en jiweet je als organisatie wat je te wachten staat. Wij nu isniet. Ja, op papier heeft natuurlijk een aantal renners Lschreven, maar dat geeft ons nog geen houvast, al iiben we goede hoop dat we nu eens echt kunnen uit jen met een goed deelnemersveld. Voor een dergelijke .eerdaagse is dat ook nodig. Met weinig deelnemers het weinig zin verder te gaan," aldus Honk Pieters, Êetaris van de stichting Wieier Trim Bond, die samen t zijn vrouw Kitty en jurycoördinator Marco Herwegh mberg werk heeft verzet voor de vijfde Omloop. |tor het eerst wordt er flink met gesmeten. Dat kan Kt het toehappen van sponsors kerke - overigens al voor de ijle keer hoofdsponsor - en jblad De Stem en het samen- ken met de Belgische Vrije nd waar Luc Berkenbosch uit ede de scepter zwaait samen iaog enkele wielerfanaten. De srdaagse telt mee voor de int Cup, een circuit van grote Istrijden waarvoor aan het tivan het jaar zo'n tien mille itrdelen zal zijn. De leider in Mant Cup na een drietal wed- is Antwerpenaar Luc nekoek, die in de Ronde van st-Vlaanderen een magistrale Istrijd reed door 100 kilome- linde aanval te rijden. Op het latst kwam hij net wat tekort op m als Van Renterghem, die ktweede eindigde. Vrije Bond is aan iduidelijk opmars bezig. Vori- ,f week werd door de WAOD - al zo'n Belgische trimbond concurrentie met de Bel- slie Wielrijders Bond al jaren de Ronde van Oost- laanderen met start en finish in fem verreden. Zo'n 120 ren- s kwamen aan het vertrek met taderde leden van de bond van «Berkenbosch. „Ik heb ook die inrichter dat ze jaar ook maar eens aan •werking moesten denken, p, als wij op 1 mei een derge- pekoers inrichten, dan blijft de hst bond nergens. Ik vind toch tanden meer moeten samen- len niet tegenwerken. Met «Nederlandse collega-bond is tt innige band ontstaan en dat Weiden tot nog meer. bekend [whien dat we volgend jaar a kijken naar een Omloop in het weekend valt a extra rit op zaterdag of Dat kan allemaal inge- |M worden en dan komen er nog meer ploegen Mwant een meerdaagse is er "an onze sportmedewerker Stekene/Lamswaarde kans dat er tijdens de Omloop van Zeeuws- ^anderen voor trimmers Secontroleerd zal worden 8P doping is beslist aan wezig. kelk geval hebben de co- Jjk® allemaal opdracht ge- hegen een lokaal ter be schikking te stellen indien er controle wordt uitge roerd. Volgens de Belgische %Bond is de Vlaamse Ge- ®eenschap 'scherp' in het ®voeren van controles. stichting Wieier Trim tand zal de uitslag van de taers in St.-Jansteen van vo- e week dinsdag mogelijk ^passen indien blijkt dat winnaar van de wedstrijd St,-Jansteen op de lijst ond van de Vlaamse Ge- - -••"wiaji. J! 'Ombonden hebben met schor,- afSesProken dat ?2mgen van zowel de Qtof Gemeenschap als de Hen ri Worden overgeno men de trimbonden in baar reden toe is. met meer op dit gebied. Tenmin ste, niet van een dergelijke pro fessionele omvang," stelt Berken bosch, die rekent op een flinke Belgische inbreng in de driedaag- In de A-categorie wordt elke rit 1200 gulden uitgereikt, hetgeen neerkomt om een dertigtal prij zen. Ook voor de B- en C-catego- rie worden prijzen gegeven. In el ke rit ontvangt de A-renner van boven en onder de 40 jaar een bloementuil. In de A-categorie komt ook een flink aantal bekende Zeeuwse trimmers aan de start. Allereerst de gloednieuwe ploeg van onder meer Capello en Van der Kloos ter. In die ploeg Gerben Suyk uit Kruimngen, de gebroeders West- strate en Johny van der Klooster. Bij de A-leden boven de 40 jaar zal Kees Beenhakker hoge ogen kunnen gooien. Edwin van Oosten is eveneens van de partij in de A-categorie. Hij liet in St.-Jansteen zien dat hij in vorm verkeert. Van Zeeuws-Vlaamse zijde worden renners als Rinse van Etten (deed het prima in St.-Jansteen), Karei Warnier, mogelijk Peter Picavet, die in september naar de wereld kampioenschappen duatlon mag, Rudie Buzeyn, Sjaak Beun, Mare Boelens en Frank Geensen van de ploeg slagerij Omer in Lams waarde verwacht. Patrick Bolssens komt met Put- tenaar Robbie Meijer en mogelijk Leo Beijer naar de Omloop. Drie sterke kleppers die nog verster king kunnen krijgen. Waarde Brands Fietsen heeft in Ad Polak een vaste waarde. Hij brengt mannen als Eric van de Wiel, Wim Kooijman en Rob Rabé met zich mee. Polak promoot deze ronde in het Brabantse en de kans dat er meer Brabanders dan andere jaren aan de start zullen verschijnen is zeer groot. Volgens Luc Berkenbosch is de komst van ploegen als Frietshop, Kik, James Team, Print Service, Gilais, Govaert Fijnproever, Omer en Bouterse Sportief zo goed als ze ker. Waasland onder leiding van voorzitter Erik Haek vaardigt ook een ploeg af. Niet zo verwon derlijk gezien het feit dat Walter van Acker daar altijd een flinke duit in de sponsorpot steekt. Lochristi met De Bisschop vaar-: digt naar Lamswaarde eveneens enkele renners af. In de B/C-categorie zijn dat ren ners als Koewachtenaren Mar tens en Van der Wee, Ronald Smits, Hennie Gijsel, Harrie de Bree, Harm van Hoeve, Tonnie van Poucke en Patrick van Daele, terwijl renners als Jurgen Thuy en Jos Liëvens in dit veld even eens hun prijsje kunnen rijden Van onze zuiderburen hebben zich Romain Boelens en Norbert de Coster al aangemeld. Ook Eric Claeys staat op de lijst van deel nemers. In de C-catgeorie kunnen ook de toerders van start. „We hebben de indruk dat deze Omloop qua sterkte de beste zal worden van allemaal. Maar dat kan met anders, want we hebben zelf met eigen ogen kunnen zien dat ze in België uit de voeten kunnen. Sommige Zeeuwse ama teurs zouden er nog moeite mee hebben om te volgen en dat zegt nogal wat. En ik denk dat we vol gend jaar wel meer comités warm kunnen maken voor een dergelij ke wedstrijd. We praten echter altijd eerst met mensen met wie we steeds hebben samengewerkt. Lijkt ons niet meer dan nor maal," zegt Pieters tot besluit FOTO WIM KOOYMAN Frank Geensen wil graag toeslaan in de komende Omloop van Zeeuws-Vlaanderen voor trimmers. Door Eddy de Schrijver Philippine - Frank Geensen rijdt ko mend weekeinde een thuiswedstrijd in de Omloop van Zeeuws-Vlaanderen voor trimmers en cyclosportieven. De Philippinenaar wil dan ook in deze driedaagse zijn gezicht tonen. „Ik vind het nooit leuk om zomaar mee te rijden in de groep. Nee, ik wil me laten zien en dat geeft me altijd de meeste voldoening. Strijden en dan ten onder gaan. Een uitslag is voor mij niet eens zo belangrijk. Als ik maar lekker kan sporten op een gezonde manier," laat Geensen weten. Frank Geensen heeft al een hele staat van dienst als wielrenner achter zijn naam staan. De 29-jarige renner reed voor ploegen als Thijs Tapijt en Het Luchtschip, toch geen kleine formaties. „Ik kon soms redelijk uit de voeten. Vooral op kasseien en als het wat omhoog gaat voel ik me in mijn element. Ik won trouwens ooit de bergprijs in Wallo nië." Geensen won bij de amateurs één wed strijd en dat was in België. „Mijn voorkeur gaat uit naar Belgische wedstrijden. Daar komen altijd heel wat renners aan de start. Ik heb gekozen voor een cyclosportieve li centie. Nu er pok bij de trimmers gekoerst mag worden is dat een ideale categorie. Ik vind dat veel meer amateurs mijn voorbeeld zouden moeten volgen. Als ik sommige jon gens zie rijden dan begrijp ik die niet. Nooit een prijs rijden, maar het om de status van amateur zijn doen. Dat begrijp ik niet. Als je als amateur leuke prijsjes kunt rijden is het een andere zaak, maar doe je dat niet dan is het toch gek dat je bij die amateurs blijft rij den omdat je dan kunt zeggen dat je ama teur bent. Nou, ik zie de stap naar cy closportieven of trimmers helemaal niet als een flinke stap terug. Als je de koersen eens bekijkt en de gemiddelden neemt, dan zegt dat voldoende." Mentaliteit Geensen reed bijna alle klassiekers als ama teur en deed dat zeker niet onverdienstelijk. In 1989 bijvoorbeeld leek hij in het Wieler weekend op weg naar de overwinning in de laatste rit in Breskens. „Ik geloof dat ik honderdvijftig meter voor de streep door een groep werd teruggepakt. Dan baal je na tuurlijk, maar ook toen wilde ik erin vlie gen. Die mentaliteit heb ik mezelf opgelegd. In die tweedaagse reed ik voor de wielerver eniging Zeeland en we reden allemaal in een zwarte trui, omdat Arjaan de Ridder net was overleden. Die periode en wedstrijd zal ik dus nooit meer vergeten." In de Ronde van Midden-Zeeland behaalde Geensen ooit een fraaie zesde plaats. Geensen rijdt bij de Belgische Vrije Bond en rijdt daar ook in een ploeg. „We hebben een Walter de Veerman en Marc Cocquit in de gelederen. Dat zijn jongens die het karwei aan de streep kunnen afmaken. Daar reke nen we in de Omloop een beetje op. Het moet kunnen. Ik heb lekker getraind en ken in Philippine het parcours op mijn duimpje. Ik ben er klaar voor en hopelijk wordt het een leuke wedstrijd. In Denderhouten wilde ik mijn banden testen, maar ik ging tegen de vlakte. Gelukkig kwam ik er zonder kleer scheuren vanaf en daarom heb ik zondag nog maar eens flink getraind. Mijn conditie is in elk geval redelijk goed." Van onze sportmedewerker Lamswaarde - In de vijfde Omloop van Zeeuws-Vlaande ren wordt er gestreden voor de gele en de blauwe trui. De gele trui wordt gesponsord door Wiskerke Mosselrestau rants uit Philippine en de blauwe trui wordt gesponsord door dagblad De Stem. Deze laatste trui wordt verdiend door de meeste punten te verga ren tijdens knelspurten. Deze liggen aan het eind van de tweede en de vierde ronde gedurende de drie ritten. De eerste drie renners krijgen punten. Aan het eind van de ritten krijgt de winnaar de trui met een bijbehorende enveloppe met inhoud. Van onze sportmedewerker Lamswaarde - De jury van de vijfde Omloop van Zeeuws- Vlaanderen staat onder leiding van Jan van Hanegem uit Bors- sele. Hij wordt bijgestaan door zijn Belgische evenknie ge naamd Petito. „Hij is klein, maar kan dit als geen ander, van daar dat we die man louter en alleen kennen als Petito," zegt Berkenbosch. De jurycoördinatie is in handen van Marco Her wegh uit Heikant. Hij zorgt ook voor de begeleiding van de karavaan. De wedstrijdleider wordt op vrij dag en zaterdag gereden door Ar nold Suy uit Koewacht. Hij is be kend in het wereldje al is het voor hem de eerste keer dat hij in de Omloop voor trimmers zit. „Maar voor mij blijft dat allemaal het zelfde. Ik doe het voor de wieler sport en dan bestaan er geen in delingen of weet ik veel wat. Ik kijk er met genoegen naar uit en we zullen eens zien hoe het daar in zijn werk gaat," aldus Arnold Suy. De speaker van dienst is Bert van Gils uit Vlissingen. Hij krijgt as sistentie van een Belgische colle ga. „Maar samen komen wij er zeker uit," aldus Van Gils. Bram van de Velde uit Axel, Remy Mangnus uit Graauw en Peter Van onze sportmedewerker Sluis - De tijden dat hete West-Zeeuws-Vlaamse wie- Ierseizoen met de paasdagen in Groede werd geopend, lig gen al ver achter ons. In deze regio is nog slechts een vijftal KNWU-koersen overgeble ven. Dat betekent dat pas za terdag 11 mei het West- Zeeuws-Vlaamse wielersei- zoen wordt geopend. Dit in Sluis, waar de 39e Ronde van Sluis op de kalender staat. Een wedstrijd voor elite zonder contract en neo-amateurs, de vroegere amateurcategorie dus. Zij moeten op het 1600 meter lan ge, door de vele bochten, selectie ve parcours, 85 kilometer afleg gen. Vorig jaar won de Australiër Michael Hayman hier. Twee jaar terug Vital Timmermans. Beiden zijn er deze keer niet bij. De Au straliër is nog niet in Europa ge arriveerd en Timmermans fietst momenteel mee in het profpelo ton. Toch heeft het wielercomité van Sluis, bestaande uit Jan Wester- weele (voorzitter), Rinus de Moor (secretaris-penningmeester), Willy Schram, Ameir de Clerck en Piet van Eijk, een leuk deelne mersveld met onder meer Mario van Vlimmeren (winnaar jongste Omloop van De Braakman), Mi chel Rommers, Antoine Goense, Francois Franse, Wilfred Geijs en de Brabanders onder aanvoering van de ex-profs Peter Heeren en Anjo van Loon, met daarnaast de regionale mannen Martin de Jae ger en Rudi Rabout. Het startschot, verzorgd door burgemeester Van Liere, wordt om 18.30 gegeven. De finish wordt rond 20.30 uur verwacht. Start en finish zijn in de Hoogstraat. van Acker uit Hulst assisteren ook het jurykorps. De fotofinishapparatuur wordt bediend door twee zuiderburen en Honk Pieters zorgt voor het computerwerk. Er is een speciaal computerprogramma uitgedok terd en Pieters heeft er volop ver trouwen in. „Ik maak me er in elk geval geen zorgen om. Dit moet lukken. We klasseren alle ren ners, zodat iedereen kan lezen op welke plaats hij is geëindigd. Renners vinden dat belangrijk," stelt Pieters. Bij de inschrijvingen zitten Luc Lachaert, Kitty Pieters en Ella Dieleman. Die inschrijvingen vinden plaats in café De Lams oren in Lamswaarde, café Schut tershof in Stekene en Au Port in Philippine. Het is overigens vooralsnog niet toegestaan een rit over te slaan. „Dat is tegen de afspraak die we gemaakt hebben. Als iemand al leen de eerste rit rijdt kan dat, want we kunnen niemand ver plichten zaterdag en zondag ook te fietsen. De renners dienen ech ter wel voor drie dagen in te schrijven en te betalen. Zo simpel is het wel. Ritten overslaan kan koersvervalsing opleveren. Dat hebben we in het verleden oog luikend toegestaan, omdat we toen met wat minder renners aan de start kwamen. Dan was het pure noodzaak. We hopen dat de zaak er nu anders voor staat," al dus Pieters. Van onze sportmedewerker Terneuzen - De 16-jarige Nicole Mechielsen is de nieuwe 'miss Omloop van Zeeuws-Vlaanderen'. De Terneuzense Steelant- scholiere zit in haar exa menjaar en heeft het ui termate druk, maar ze wilde graag als 'Miss Om loop' fungeren. „Ik ken de wielersport niet zo goed. Zie af en toe wel eens wat in de krant of op de televisie, maar ik zal wel zien wat ik precies allemaal moet doen. De winnaars een kusje geven, is niet zo'n zwaar kar wei," aldus Nicole. Ze wil graag kapster worden en is dus op zoek naar een kapperszaak waar ze het be roep kan leren. Verder doet ze al elf jaar aan ballet bij Lilian Butler. „Dat doe ik ontzettend graag en zo ont span ik me op een leuke ma nier. Ik doe dat nog steeds met evenveel plezier als vroeger. Het geeft me een kick," aldus Nicole Mechiel- Van onze tennismedewerker Breskens - „Ik denk dat we realistisch moeten zijn. We hebben het absoluut niet meer in eigen hand met wedstrijden tegen 't Halve Maantje en MLTC voor de boeg," aldus Boskreek-aan- voerder Paul van Water schoot na afloop van het met 4-2 verloren gegane duel tegen mede-degrada tiekandidaat Souburg. TENNIS Voor de Bressiaanders zegevier de sterke man Tony Seen met duidelijke cijfers over Dirk Rempt. Adrie Risseeuw won in een spannende drie-setter van Alex de Böck. Kansen waren er ook voor Harry Riemens. Twee setpoints tegen Wim de Waal wist hij echter niet te verzilve ren. De Souburgse captain pakte uiteindelijk de bewuste eerste set met 10-8 in de tie-break voordat hij tevens de tweede set opeiste. Een andere degradatiekandidaat is Philten. Dat team verloor in Philippine met 4-2 van Game'78. In de eerste partij won de Cling- se aanvoerder Niek de Koster in drie sets van Koert van den Ak ker. Philten kwam langszij dankzij Paul Cortvriendt, die setpoints van zich afschudde te gen Patrick Vervaet en via 10-8 in de verlenging van de tweede set won. In het eerste dubbel speelden Koert van den Akker en Cortvriendt 'in een hogere versnelling' dan De Koster/Ver- vaet. Daarmee was het tweede punt voor Philten een feit. De Eikenhof bewees Philten en De Boskreek een goede dienst door in Nieuwerkerk Duiveland te kloppen. Mare de Brouwer beukte in een B2-partij André Goedegebuure van de baan. Ro bin de Witte gaf Piet Vreeke geen schijn van kans. Beide dub bels gingen eveneens naar de Koewachtenaren. Eindstand: 4- 2. De gedoodverfde kampioen MLTC won in Middelburg met 5-1 van 't Halve Maantje. In de eerste klasse A liet Sluiskil er tegen concurrent Bru-ten - in dè'"jacht op een ticket voor de hoofdklasse - er geen twijfel over bestaan wie de beste van de twee is. Het werd in Bruinisse 5- 1 voor de Sluiskillenaren. Alleen Henk Jansen verloor in een slo pende drie-setter van Wim Mar kus. In dezelfde klasse draait Smash uit St.-Jansteen een zor geloze competitie. Zeker na de 5- 1-winst in Vlissingen op De Schelde. Game'78 2 staat troosteloos on deraan in de eerste klasse B. Te gen koploper Kruiningen zorgde Luc Missiaen voor het enige Clingse lichtpuntje: 1-5. Het Terneuzense Animo wisselde in de gloed van de rode lantaarn stuivertje met De Bongerd. Het ene winstpunt voor het team uit Kloetinge mag Ronny de Jong zich aantrekken. De Terneuzen- aar stond in de tweede set met 5- 1 voor tegen Jacco Nieuwenhuij- ze, kreeg vijf matchpoints, maar verloor uiteindelijk in drie sets. UITSLAGEN HOOFDKLASSE DUIVELAND-DE EIKENHOF 2-4 - André Goedegebuure-Marc de Brou wer 4-6, 0-6; Piet Vreeke-Robin de Witte 0-6, 2-6; Erwin Verbraak-Ru- di Martens 6-7, 7-5, 6-4; Jacco Fol- mer-Maikel van Jole 6-0, 7-6; Goe- degebuure/Folmer-De Brou- wer/Martens 4-6, 5-7; Vreeke/Ver- braak-De Witte/Van Jole 6-2, 4-6, 6- 7. MLTC-'T HALVE MAANTJE 5-1 - Marcel van Sabben-Marlon Wisse 6- 4, 6-1; Rogier van Housselt-Chris Versteeg 6-3, 6-1; Bjinse Bierma- Max de Rave 3-6, 6-3, 6-2; Ron Vroegop-Ward de Meulemeester 3-6, 2-6; Bierma/Van Housselt-Wis se/Versteeg 6-3, 6-3; Remco Maan- dag/Robert Carol-De Rave/De Meu lemeester 7-5, 6-4. PILTEN-GAME'78 2-4 - Koert van den Akker-Niek de Koster 5-7, 6-3, 1-6; Paul Cortvriendt-Patrick Ver vaet 6-4, 7-6; Peter van Veldhoven- Fred van Cauteren 4-6, 4-6; Pascal van Hurck-Leo van Hoye 4-6, 3-6; Koert van den Akker/Paul Cort- vriendt-De Koster/Vervaet 6-4, 6-1; Hans van den Akker/Peter van Veld hoven-Van Cauteren/Van Hoye 2-6, 3-6. DE BOSKREEK-SOUBURG 2-4 - Paul van Waterschoot-Erik Bakker 1-6, 0-6; Tony Seen-Dirk Rempt 6-3, 6-1; Harry Riemens-Wim de Waal 6- 7, 3-6; Adrie Risseeuw-Alex de Böck 7-6, 6-7, 6-4; Seen/Risseeuw-Bak- ker/De Böck 4-6, 4-6; De Waal/Rie- mens-Rempt/Rats 6-4, 3-6, 3-6. EERSTE KLASSE A ANIMO-DE BONGERD 5-1 - Ronny de Jong-Jacco Nieuwenhuijze 7-5, 5- 7, 2-6; Gerrit Perdok-Erwin Kole 6- 2, 6-1; Kees Kommers-Piet Evers- dijk 6-1, 7-6; Jan Veraart-Robert Kole 6-4, 6-0; Perdok/Hans Smol- ders-Nieuwenhuijze/Eversdij k 6-4 7-6; De Jong/Kommers-rKole/Kole GAME'78 2-KRUININGEN 1-5 - Egbert Versprille-Erwin de Keijzer 3-6, 0-6; Peter de Blok-Peter-Jan Manten 2-6, 3-6; Robert Vermeulen- Jeroen Manten 6-1, 2-6, 3-6; Luc Missiane-Michiel de Visser 6-4, 5-7, 6-1; De Blok/Frank Lammens- Peter-Jan Manten/De Keijzer 4-6, 6- 0, 1-6; Versprille/Missiaen-Jeroen Manten/De Visser 6-7, 7-5, 4-6. EERSTE KLASSE B BRU-TEN-SLUISKIL 1-5 - Peter Coppoolse-Jos Zegers 3-6, 2-6; Wim Markus-Henk Jansen 6-7, 6-4, 7-5; Cees Stouten-Han Matthijssen 0-6, 1-6; Hans Bouma-Marco van Aver- maete 2-6, 3-6; Coppoolse/Rinus Geense-Zegers/Jansen 0-6, 6-7; Markus/Stouten-Van Avermae- te/Matthijssen 5-7, 4-6. DE SCHELDE-SMASH 1-5 - Hans van de Linden-Reggie Bun 6-7, 2-6; Yann Guingo-Filip de Smet 2-6, 4-6; Rob van de Eyk-Alexander Bauwens 2-6, 2-6; Sander van Bakergem-Se- bastiaan Millenaar 6-3, 6-4; Van de Linden/Van de Eijk-Bun/De Smet 3- 6, 4-6; Bob Kats/Guingo-Mille- naar/Bauwens 3-6, 6-1, 4-6. OVERIGE UITSLAGEN Eerste klasse A: Slagvast-Kapelle 3- 3, Yerseke-Westerschouwen 3-3. Eerste klasse B: Souburg 2-Zierik- zee 4-2, Waarde-St.-Annaland 2-4. STANDEN (NA VIJF SPEELDA GEN) Hoofdklasse: MLTC 22 punten, 't Halve Maantje 20, Game'78 19, De Eikenhof 17, Souburg 12, De Bos kreek 11, Duiveland 10, Philten 9. Eerste klasse A: Kruiningen 23, Ka- pelle en Yerseke 17, Westerschou- wen 15, Slagvast 14, Animo 13, De Bongerd 12, Game'78 2 9. Eerste klasse B: Sluiskil 24, De Bru ten 21, Souburg 2 19, Smash en Zie- rikzee 16, De Schelde 13, St.-Anna- land 8, Waarde 3 punten.

de Stem | 1996 | | pagina 11