riif Warm onthaal Parijse hooligans Ster DE STEM Silooy volgt Maas naar Bielefeld Braziliaans avondje doet Oranje swingen Matthaus beëindigt interlandcarrière UITSLAGEN standen Van lier Met Europese bekerfinale wil Brussel schande van Heizel-drama uitwissen Zeeuwen m Bekkers schoenen m x Tweede zelfmoord Huldiging Ajax op de Dam Bayern achterop door nederlaag Feyenoord dupe van spelersruil sportnieuws Brouwer en De Boer vervangen Jacobs Juventus dreigt Turijn te verlaten Souness weg bij Galatasaray Hans Janssen over naar profboksen Bosman weg bij Anderlecht Mogelijk controles °p doping Handmade men's shoes Kerkstraat 10, Oosterhout, tel. 0162-453873 ■Hl Amsterdam (anp) - Sonny Si- looy vertrekt naar Arminia Bielefeld. De 32-jarige verde diger van Ajax heeft overeen stemming bereikt met de Duitse club uit de tweede Bundesliga over een tweejarig contract. Eerder tekende Rob Maas van Feyenoord een drie jarige verbintenis bij Biele feld. De contracten van Silooy en Maas gelden alleen als Bielefeld promoveert naar de hoogste afde ling. De kans daarop is zeer groot. De club beschikt over drie geroutineerde oud-internatio nals. Dat zijn doelman Stein, middenvelder Von Heesen en aanvaller Walter. Silooy ziet zijn overgang naar Bielefeld als een uitdaging. „Bielefeld is een enorm ambitieu ze club die nog grote kans heeft naar de Bundesliga te promove ren. Ze hebben uit de laatste zes wedstrijden tien punten nodig. Dus dat is te doen." De verdedi ger vindt niet dat Bielefeld met hem een vedette heeft binnenge haald. „Ik hoop met al mijn erva ring die ik bij Ajax heb opge daan, iets extra's te kunnen bren gen." Voor Silooy wordt Bielefeld de derde club in zijn carrière. Hij begon zijn loopbaan bij Ajax. Van 1987 tot 1989 speelde hij voor de Franse club Matra Ra cing Paris, die inmiddels is opge heven. Na twee seizoenen keerde hij te rug bij Ajax. Vorig seizoen, toen de Amsterdammers de wereldbe ker en de Europa Cup voor lands kampioenen veroverden, kreeg hij geen enkele speelminuut. Si looy zou dit seizoen vertrekken naar FC Tirol, maar de transfer naar Oostenrijk ketste af omdat een plaatselijke krant in Wenen schreef dat de club op het punt stond een wandelend lijk te ko pen. Dit gezien de vele blessures die de verdediger in zijn loop baan heeft gehad. Na de medi sche keuring keerde Silooy terug naar Amsterdam. Tirol wilde hem niet meer hebben. Na het mislukken van deze transfer kreeg hij door een blessure van Reiziger verrassend nog een kans bij Ajax. Hij maakte onder meer zijn op wachting in de Champions Lea gue in de kwartfinales tegen Dortmund en de tweede halve fi nale tegen Panathinaikos. De fi nale van de Europa Cup voor landskampioenen op 22 mei in Rome tegen Juventus wordt waarschijnlijk zijn afscheids- wedstrijd bij Ajax. De kans is groot dat hij de plaats inneemt van de geschorste Reiziger. Silooy won in 1987 met Ajax ten koste van Lokomotiv Leipzig de Europa Cup voor bekerwinnaars. In 1992 voegde hij daar de UE- FA-beker aan toe na de overwin ning van Ajax op Torino. Hij speelde in totaal ruim 260 com petitiewedstrijden voor de Am sterdammers. Hij kwam 25 keer uit voor het Nederlands elftal. Brussel (anp) - Vooral voor de Boulogne Rouge houdt voetbalstad Brussel de adem in. De harde, ex- treem-rechtse supporters kern van de Franse beker finalist Paris Saint Ger main (PSG) heeft een be denkelijke reputatie hoog te houden. De Parijse hooligans wisten onlangs nog een heel peloton op roerpolitie op de vlucht te jagen. Zover willen politie en Rijks wacht het in Brussel vandaag rond de finale om de Europese beker voor bekerwinnaars tussen PSG en Rapid Wien, niet laten komen. Een politiemacht van ze ventienhonderd mensen staat ge reed om het evenement in goede banen te leiden. Brussel wil na de rampwedstrijd Liverpool - Juventus in 1985, waarbij door supportersrellen 39 doden vielen, laten zien weer be langrijke voetbalduels aan te kunnen. Evenementen zoals ook het EK in het jaar 2000. De Bel gische voetbalbond organiseert dat samen met Nederland. Het vroegere Heizel-stadion in Brus sel is daarvoor één van de geno mineerde speelplaatsen. Gammel De schokkende dood van de Itali aanse supporters had elf jaar ge leden plaats in een uiterst ge brekkig en gammel stadion. Een stadion waarin brooddronken Li- verpool-aanhangers gemakkelijk het vak van de Italiaanse tifosi konden binnendringen. Aanhan gers die zich op de staantribunes nauwelijks uit de voeten konden maken. Vorig jaar herdacht Brussel de Heizelramp door een nieuw begin te maken. Het stadion is volledig gerenoveerd. Alle staanplaatsen hebben plaatsgemaakt voor zit- tribunes. En om de schande hele maal uit te wissen is de naam van de sporttempel omgedoopt in Ko ning Boudewijn-stadion. Beproeving Vanavond volgt de eerste zware beproeving voor het vernieuwde stadion. Zowel Rapid als PSG brengt elk dertienduizend fans mee. Die ondergaan op de lucht haven Zaventem of aan de Frans- Belgische grens bij Rekkem al uitgebreide controles. Ook de vijftienhonderd gevreesde Franse Boulognes Rouges. Wie geen kaartje kan tonen, moet onmiddellijk terug naar huis. Ook dient elke toeschouwer met zijn entreebewijs een identiteits kaart te overhandigen. De orga nisatie hoopt daarmee alle chao tische toestanden rond de kaart verkoop uit de wereld te helpen. Bij de rampwedstrijd van elf jaar geleden ontstonden juist proble men doordat te veel kaarten wa ren verkocht. Het aantal zitplaat sen is voor de gelegenheid met 2300 teruggebracht tot 36.700. Voor Belgische of neutrale toe schouwers zijn slechts vijfdui zend kaartjes beschikbaar. De twee clubs dragen zelf bij aan de ordehandhaving door de inzet van 120 'stewards'. Verder zullen camera's alle bewegingen van de supporters continu vastleggen. De aanhangers worden in de loop van de dag door politie en Rijks wacht gevolgd. Voor noodgeval len staan behalve de zeventien honderd politiemensen ook nog eens 150 collega's te paard en tien wagens met sproei-installaties paraat. De diverse ordediensten hebben vooraf hun activiteiten op elkaar afgestemd. Elf jaar ge leden was van enige coördinatie absoluut geen sprake. Buurtbewoners in Laken, de wijk rond het stadion, bereiden zich op een veldslag voor. De organi satie vertrouwt erop elf jaar later wel op alle rampscenario's te zijn voorbereid. r m Rapid Wien, vanavond tegenstander van Paris Saint Germain én een 'oude bekende' van Feyenoord, bereidt zich voor in Brussel: (vlnr) Christian Stumpf, Carsten Jan- cker, Michael Hatz en Roman Pivarnik foto reuters Door Eddy van de Beek Groningen - De Braziliaanse avond in Groningen was broeie rig, lang en boeiend. In de bomvolle Martini-hal ontbraken op de tribune tijdens de oefenwedstrijden tussen de vrouwen- en mannenteams van het Zuid-Amerikaanse land en Oranje het gebruikelijke Latino-tromgeroffel en de exotische sambadans, maar op het veld werd er volop geswingd. In dit geval door Nederland. Vijfduizend toeschouwers - voor Nederlandse volleybalbegrippen een enorm aantal, Braziliaanse ploegen spelen vaak voor een veelvoud daarvan - zagen giste ren de vrouwen van bondscoach Bert Goedkoop met 2-3 (9-15,15- 7,15-6, 0-15, 6-15) verliezen. La ter haalden de lange mannen van Joop Alberda uit tegen de rege rend Olympisch kampioen: 3-0 (15-10,15-5,15-11). De prestatie van de Oranje-vrou wen mocht er wezen. Sinds 1970 verloor Nederland altijd met 0-3 of 1-3 van de huidige nummer twee van de wereld. Gisteren hielden Cintha Boersma en haar ploeggenoten Brazilië aardig be zig. Alleen de 0-15 in de vierde set detoneerde. In het kader van de positieve benadering wenste coach Goedkoop begrijpelijker wijze alleen de eerste drie speel perioden te benadrukken. „In de eerste drie sets hebben we volleybal van hoog niveau laten zien, later konden we het niet af maken," sprak de Amsterdam mer, die na de slecht bezochte Haarlemse Volleybal Week de ambiance in Groningen een vera deming noemde. Vanavond oefent Goedkoop met zijn team in Zwolle weer tegen de Braziliaanse ploeg, die straks op de Spelen van Atlanta één van de favorieten is voor het goud. Op zondag 26 mei begint in Osaka het Olympische kwalificatie toernooi waar Nederland haar laatste kans krijgt om zich te plaatsen voor Atlanta. De mannenploeg van Oranje maakte er tegen de Zuid-Amari- kaanse tegenstrever een ware show van. Brazilië, in zijn sterk ste opstelling met vier spelers uit de basis van 'Barcelona', was niet opgewassen tegen het reusach tige blok van Nederland. Alberda stuurde, evenals een dag eerder in Haarlem, de basis Zwerver, Van de Goor, Held, Van der Meu- len, Görtzen en Blangé het veld in. Pakten de Brazilianen maan dag nog een set, gisteren moesten zij een 3-0 nederlaag incasseren. Nederland, vier jaar geleden in Olympisch Barcelona nog pijnlijk afgetroefd door de Zuid-Ameri kanen, begint zaterdag in Eind hoven tegen Italië aan de World League. Groningen. Vriendschappelijke in terlands. Mannen: Nederland - Brazilië 3-0 (15-10 15-5 15-11). Vrouwen: Nederland - Brazilië 2-3 (9-15 15-5 15-6 0-15 6-15). Trabzon - De nederlaag van Trabzonspor in de Turkse compe titie tegen Fenerbahce (1-2) heeft opnieuw tot een zelfmoord ge leid. Een 12-jarige jongen heeft zich enkele dagen na het verlies opge hangen. Direct na de wedstrijd had een 27-jarige fan al zelf moord gepleegd. Trabzonspor verspeelde door het verlies de kans op de landstitel. Amsterdam (anp) - Als Ajax 22 mei ten koste van Juventus in Ro me voor de tweede maal op rij de Europa Cup voor landskampioe nen verovert, biedt het gemeentebestuur van Amsterdam de spe lers 24 mei een ontvangst aan op de Dam. De huldiging voor het paleis op de Dam zal om 16.00 uur met een 'muzikaal programma beginnen. Om 18.30 worden de spelers ver wacht. Aansluitend volgt om 20.00 uur een rondvaart door de grachten. De route wordt later bekendgemaakt. Ondernemers in de binnenstad zijn overigens tegen een huldiging op de Dam omdat ze omzetderving en overlast vrezen. Het Mu seumplein, waar doorgaans de huldigingen plaatshebben, is niet beschikbaar wegens herindeling en het daar neergestreken Cir que du Soleil. Bremen (dpa) - Voetballer Lothar Matthaus heeft na zestien jaar zijn interlandcarrière beëindigd. De 35-jarige middenvel der, die 122 maal het shirt van het Duitse elftal droeg, neemt niet meer deel aan het EK voetbal in Engeland. Markus Hör- wick, de woordvoerder van zijn club Bayern München, heeft dit dinsdag bij de Duitse zender SAT I bevestigd. Recordinternational Matthaus voert problemen met zijn gezond heid aan als reden. Hij voelt zich niet meer honderd procent. Hij wil zich in de toekomst volledig op Bayern München richten. De middenvelder heeft nog tot juni 1997 een contract met de club. Bondscoach Berti Vogts was nog niet op de hoogte van de beslis sing van Matthaus. Hij werd tij dens de wedstrijd tussen Weder Bremen en Bayern München op de hoogte gebracht. „Ik moet zijn beslissing respecteren", zei de enigszins verraste coach. „Lothar weet zelf het beste hoe hij met zijn lichaam moet omgaan. Het geeft blijk van klasse dat hij zelf aangeeft dat hij een groot toer nooi niet meer aankan." De kans dat Vogts Matthaus, in 1990 en 1991 voetballer van de wereld, in zijn 22-koppige selec tie voor het EK zou opnemen was de afgelopen weken afgenomen. Sinds de terugkeer van zijn achil lespeesblessure in januari 1994 vond hij zijn grote vorm niet te rug. Vogts maakt maandag zijn ploeg voor het EK bekend. Matthaus liet na de eerste wed strijd in de UEFA-bekerfinale te gen Bordeaux, waarin hij zich na een uur liet vervangen, al weten dat de Europa Cup en het lands kampioenschap zijn hoogste prioriteit hadden en niet het EK. In 1992 miste hij door een knie blessure de Europese titelstrijd in Zweden. 18 december 1994 speel de hij zijn laatste interland. Duitsland won die EK-kwalfica- tiewedstrijd met 2-1 van Albanië. Matthaus benutte in het duel een strafschop, zijn twintigste en laatste treffer voor het nationale elftal. Bremen (sid/dpa) - Twee wed strijden voor het einde van de competitie heeft Bayern Mün chen vitale punten ingeleverd. Het verspeelde in Bremen tegen Werder een 2-0 voorsprong en verloor met 3-2. De Bulgaar Ko- stadinov gaf Bayern in het We- serstadion, het voormalige huis van de door Bayern ontslagen trainer Rehhagel, met doelpunten in de 14e en 23e minuut een veel belovend uitzicht (0-2) op de eer ste overwinning van Bayern in Bremen in zeventien jaar. Werder vocht in het uitverkochte stadion (29.800) knap terug. Hobsch op slag van rust en Bode twee keer na de rust bogen de achterstand om in een zege, 3-2. Uitslagen Bundesliga Uitslagen: Dortmund-Leverkusen 2- 0, Rostock -Schalke'04 1-2, 1860 Münch-Kaisersl. 1-1, Bremen-Bay- ern M. 3-2. Stand aan kop: Dortmund 32-64, Bayern M. 32-61, Schalke'04 32-50, M'gladbach 32-50, Rostock 32-49, Karlsruhe 32-47. Rotterdam - Feyenoord lijkt de komst van de Oostenrijke inter national Andreas Herzog (Bayern München) te kunnen vergeten De voorzitters van Werder Bre men en Bayern München onder handelden gisteren in München over een ruil tussen Mario Basler (Bremen) en Herzog. Feyenoord bood vorige week 3,5 miljoen gul den voor de middenvelder van Bayern, die uit München wil ver trekken omdat hij nauwelijks aan spelen toekomt. Dat bedrag vond manager Uli Hoeness veel te wei nig. Mochten de Bundesligaclubs overeenstemming bereiken, dan zal Bayern ruim drie miljoen Duitse Mark moeten toeleggen op de spelersruil. WOENSDAG 8 MEI 1996 Volendam - Dick de Boer moet Volendam in de eredivisie houdt» De 47-jarige trainer van AFC'34 is de opvolger van de maand» op non-actief gestelde Bert Jacobs, maar mist het trainersdipl0J voor het betaalde voetbal. Daarom werd Jan Brouwer, wel int' bezit van de vereiste papieren, aan De Boer toegevoegd. Dins/ werd De Boer toegelaten tot de cursus betaald voetbal. Hij is J van de zestien uit veertig aanmeldingen. De zestien toegelaten trainers zijn: De Boer (AFC'34), Boeve (DVS' Brandts (PSV), Van der Ham (FC Utrecht), Hoekstra (FC Den Haas) Jonge (Emmen), Jonker (KNVB afd. Amsterdam), Kaiser (TOP L Koopman (GA Eagles), Leushuis (Helmond Sport), Maaskant (FCZw le), Van Marwijk (SV Meerssen), Spijkerman (Rohda), Van Staa (Hm cles), Verbeek (Heerenveen), Van Zwam (UVS). Turijn - Juventus dreigt Turijn te verlaten. De voetbalclub kan volgend seizoen de thuiswedstrijden in Bologna spelen voor 4 helft van de prijs die hij in Turijn betaalt. Juventus is op 22 meun Rome de tegenstander van Ajax in de finale van de Champion League. Bovendien is het stadion Delle Alpi, gebouwd voor het WK voel- bal in 1990, een karikatuur van een voetbaltempel door de aanleg van een atletiekbaan, waardoor sommige toeschouwers bijna 21! meter van het veld zitten. Het stadion kostte zes jaar geleden noi net geen 200 miljoen gulden, het drievoudige van de u ten. Juventus en stadgenoot Torino, dat degradeerde naar de SerieB dragen jaarlijks elk 1,15 miljoen gulden huur af aan de gemeentt Turijn. In Bologna kan Juventus terecht voor 5,5 ton. „De hut moet omlaag," aldus vice-voorzitter Bettega. „Anders vertrekka we, zo simpel ligt het." Istanbul - Voetbalcoach Graeme Souness moet op zoek naar eet nieuwe club. Het bestuur van het Turkse Galatasaray verlengt be contract met de voormalig Schotse international niet. Secretari Ates Unal Erzen van de club van oud-Feyenoorder Ulrich vat Gobbel heeft dit verklaard. De 43-jarige trainer raakte in april in conflict met de Turkse voet balbond wegens opruiing van supporters. Hij plantte demonstra tief een clubvlag op de middenstip na de bekerzege op vijand Fe nerbahce. Afgezien van de bekeroverwinning was Souness ditsei zoen weinig succesvol met Galatasaray. De club staat vierde inde competitie en werd als snel uitgeschakeld in de strijd om de UE FA-beker. Fatih Terim lijkt de belangrijkste kandidaat om Sou ness op te volgen. Hij neemt na het EK in Engeland afscheid als bondscoach van het Turkse elftal. Galatasaray zou er 1,6 miljoen gulden voor over hebben om Terim naar de club te halen. Rotterdam - Na 104 wedstrijden als amateur en vijf nationale kampioenschappen maakt bokser Hans Janssen de overstap de professionals. De 22-jarige Eindhovenaar debuteert komende maandag in sporthal Schuttersveld in Rotterdam in een parti over vier ronden tegen de Luxemburger Kalem Chiad. Voor Janssen komt de overgang naar de profs sneller dan ver wacht. De Brabander had de stap pas willen maken na de Olym pische Spelen van Atlanta. Janssen was een van de Nederlandse kandidaten voor de spelen maar slaagde er ruim een maand gele den tijdens het EK in het Deense Vejle niet in het begeerde start bewijs te veroveren. Hij werd toen in de eerste ronde uitgescha keld. Nederland zal daarom in Atlanta niet met boksers vertegen woordigd zijn. Brussel - Johnny Bosman verlaat de Belgische voetbalclub An derlecht. De 31-jarige spits verlangde een tweejarig contract maar Anderlecht wilde niet verder gaan dan één seizoen. Bosmar kan kiezen uit aanbiedingen van Verona, Le Havre en Standarc Luik. De oud-ajacied wil evenwel het liefst terugkeren Nederland. sportmedewerker baarde - De sticht* li Trim Bond en de he Vrije Bond hebben lS de handen ineen gesla§ ibileumuitgave van van Zeeuws-Vla; L.n op het programma 'C De driedaagse telt n 0 &e Giani CuP- n 7jch is dat natuurlijk al 1 Lm want tot nu toe was ei rfrièlertrimgebied nooit ^overschrijdende samenw C ©ik, op loopgebied d dat met SV Aloy al ja: wielergebied is dit v wiie liefhebbers een prim; v is natuurlijk wel samenvf tussen comités, maar de bonden onderling," HOCKEY Ipoh (Mal). Mannen, Sultan Azlan Shah Cup. NEDERLAND - ZUID-KOREA 1- 1 (1-1). 5. Bree 1-0, 25. Jeon Jong- ho 1-1. GROOT-BRITTANNIË - INDIA 2-1 (0-0). 46. Garcia 1-0, 50. Prab- hakaran 1-1A 67. Mayer 2-1. AUSTRALIË - MALEISIË 7-1 (3- 1). 9. Nawawi 0-1, 28. Davies 1-1, 32. Choppy 1-2, 34. Choppy 1-3, 49. Stacy 1-4, 54. Kingston 1-5, 58. Smith 1-6, 60. Davies 1-7. Stand: 1. Australië 3-5, 2. Zuid- Korea, Maleisië 3-4, 4. Nederland 3-3, 5. Groot-Brittannië 3-2, 6. In dia 3-0. PAARDENSPORT Mannheim. CSI. Springconcours klasse S na barra ge: 1. Simon (Oos) Magnum 0- 28,81, 2. Schneider (Dui) Padua 0- 29,68, 3. Deyele (Dui) Cara Mia 0- 30,61, 4. Nagel (Dui) Franziska 0- 31,08, 5. McNaught (Zwi) Doen- hoff 0-32,79. Springconcours klasse S na barra ge: 1. Weinberg (Dui) Wpiti en Mandli (Zwi) City Banking 0- 38,19, 3. Bayha (Dui) Gudiana 0- 38,90, 4. Kirchhoff (Dui) Cliquot 0-39,61, 5. Merschformann (Dui) Ballerina 4-36,70. Grote Prijs van Mannheim, na barrage: 1. Sloothaak (Dui) Joly 0- 31,83, 2. Merschformann (Dui) Ballerina 0-33,68, 3. Kirchhoff (Dui) Jus de Pomme 0-34,39, 4. Nieberg (Dui) For Pleasure 4- 31,12, 5. Lansink (Ned) Duif 4- 34,61. gulden. Ëerste ronde: Moya (Spa) - Schal ken (Ned) 6-3 6-4. Pinehurst. Mannen, 450.000 gul den. Eerste ronde: Spadea (VSt) Woodforde (Aus/1) 7-6 6-2, Wood- bridge (Aus/2) - Goossens (Bel) 6-4 6-3, Rafter (Aus) - Mantilla (Spa/7) 6-3 6-2, Raoux (Fra) - Joy ce (VSt/8) 6-1 7-6, Fromberg (Aus - Sell (VSt) 6-2 6-2, Meligeni (Bra - Maggi (Spa) 6-4 6-3, Hadad (Col) - Szymanski (Ven) 1-6 6-2 6-4. VOETBAL Tweede elftallen, eredivisie Uitslagen: Vitesse-Willem II 4j0, Ajax-Roda JC 0-3, FC Utrech- Feyenoord 1-0, NAC-Volendam 1- 3, PSV-FC Twente 3-2. eerste divisie A: nec-RKC 2-1, Fortuna S-Eindhoven 1-1..U® Bosch-TOP 3-0, VW-Excelsior 1- 6, Helmond S.-MW 1-4, Dord. 90 -RBC 2-0. WIELRENNEN SNOOKER Sheffield. WK snooker. Finale (best of 35 frames): Hendry (Sch/1) - Ebdon (Eng/10) 18-12. Hendry voor zesde keer wereld kampioen, evenaring record Steve Davis. TAFELTENNIS UITSLAGEN EK Mannen, enkelspel, halve finales: Waldner (Zwe) - Gatien (Fra) 25- 23 17-21 21-17 21-6, Persson (Zwe) - Karlsson (Zwe) 21-13 21- 18 24-22. Finale: Waldner - Pers son 16-21 21-15 22-20 21-17, Vrouwen, enkelspel, halve finales: Struse (Dui) - Sehall (Dui) 21-16 22-20 20-22 21-17, Toth (Hon) - Schöpp (Dui) 21-15 21-12 11-21 18-21 21-8. Finale: Struse - Toth 21-6 21-18 21-13. TENNIS Hamburg. Mannen, 3,7 miljoen DuPont Tour. Zesde etappe, Sa lem - Blacksburg: 1. Armstrong (VSt) 216 km in 6.06.58, 2. Hervé (Fra) 1.10, 3. Robin (Fra) 2.48,4. Garcia-Casas (Spa), 5. Echaw (Spa), 6. Hampsten (VSt 7. ra tuelli (Ita), 8. Rominger (Zwi), Plaza (Spa), 10. Merckx (Bel). Klassement: 1. AnffiM 23.18.33, 2. Hervé 2.53, 3. R* ger 3.59, 4. Merckx 4.29, 5. F"™ 4.35, 6. Plaza 4.37, 7. Garcia-t 4.49, 8. Echave 4,50, 9. Hamp--, 4.58,10. Gonzalez (Spa) 4.59. Lud wig wint eerste etappe Vierdaags' van Duinkerken Vierdaagse van Duinkerken. Eerste etappe, Duinkerken - taine-au-Pire: 1. Ludwig 183,6 km in 4.19.02, 2 Gaan»" (Fra), 3. Desbiens (Fra), 4. Za (Dui) 0.07, 5. Zanette (Kal, Kasputis (Lit), 7. Milesi In k Vasseur (Fra), 9. Moncassrn 10. Cauz (Ita) 0.11. ,wjg Algemeen klassement: 1. 4.18.52, 2. Gaumont 0.04 3 DB biens 0.06, 4. Zabel 0.17,5. Z Ronde van Romandië. Eerste etappe, Basel - kaVu - Alpes: 1. Tonkov (Rus) 155,8Ikm 4.10.03, 2. Richard (Zwi), 3- GW ni (Ita) 0.09, 4. Francesco Ca grande (Ita) 0.20, 5. Rebel lm ff» 6. Gianetti (Ita), 7. Berzin ly Olano (Spa), 9. Bramati (Ita), Gontsjenkov (Oek) 0.54, 52 t kamp 8.22, 92. Van der Steen 11.07, 99, De Jongh 16.37. Algemeen klassement: 1. 4.15.10, 2. Tonkov 0.07, 3. Gu (Ita) 0.15,4. Olano 0.18,5. Ke 0.21, 6. Gontsjenkov 0.24, se. kamp 6.58, 91. Van der Ste® 11.18,99. De Jongh 17.00- Van onze sportmedewerker Lamswaarde - „Het mot nn de laatste dag besluit men. Kijk, bij de KNW1 dan weet je als orgamsat dus niet. Ja, op papier h< ingeschreven, maar dat hebben we goede hoop pakken met een goed de< meerdaagse is dat ook heeft het weinig zin ven secretaris van de stichti met zijn vrouw Kitty en berg werk heeft verz Voor het eerst wordt er flink geldprijzen gesmeten. Dat door het toehappen van spon Wiskerke - overigens al vooi vijfde keer hoofdsponsor dagblad De Stem en het san werken met de Belgische Bond waar Luc Berkenboscb Lede de scepter zwaait sai met nog enkele wielerfanaten meerdaagse telt mee voor at Cup, een circuit van g wedstrijden waarvoor aan eind van het jaar zo'n tien r te verdelen zal zijn. De leide de Giant Cup na een drietal v strijden is Antwerpenaar Pannekoek, die in de Ronde Oost-Vlaanderen een magist wedstrijd reed door 100 kilo ter in de aanval te rijden. Of laatst kwam hij net wat tekor mannen als Van Renterghem als tweede eindigde. De Belgische Vrije Bond is een duidelijk opmars bezig. ge week werd door de WAC ook al zo'n Belgische trim! die de concurrentie met de gische Wielrijders Bond al j aangaat - de Ronde van C Vlaanderen met start en fini: Aaigem verreden. Zo'n 120 ners kwamen aan het vertrek tweederde leden van de bond Luc Berkenbosch. „Ik heb gezegd tegen die inrichter d; volgend jaar ook maar eens samenwerking moesten den Kijk, als wij op 1 mei een de lijke koers inrichten, dan blij Wase bond nergens. Ik vind dat bonden meer moeten sar werken en niet tegenwerken, onze Nederlandse collega-bo een innige band ontstaan er kan leiden tot nog meer. Weekend Misschien dat we volgend raoeten kijken naar een On die geheel in het weekend met een extra rit op zaterd; ®ndag. Dat kan allemaal pland worden en dan komt gegarandeerd nog meer plo °P af, want een meerdaagse HIH Van onze sportmedewerke btekene/Lamswaarde De kans dat er tijdens Omloop van Zeeuv Vlaanderen voor trimm gecontroleerd zal wore °P doping is beslist aa wezig. 1". e'k geval hebben de antes allemaal opdracht egen een lokaal ter schikking te stellen indien en controle wordt uit. oerd Volgens de Belgis rije Bond is de Vlaamse eenschap 'scherp' in mtvoeren van controles. p Richting Wieier Ti ond zal de uitslag van ers m St.-Jansteen van ge week dinsdag moge' aanpassen indien blijkt in 1SMlaar van de wedsti sLi' ansteen °P da ^ond van de Vlaamse genschap. e trimbonden hebben tar afgesproken \n rsm§en van zowel j«ise Gemeenschap als worden overge dien H°°r ffimbonden «endaar reden toe is.

de Stem | 1996 | | pagina 10