119.^11 Mo ens moet klapper' nog maken 39.-J NNING DE STEM fOC/NSF verzekert zich tegen te veel medaille-winnaars Bruijn Volleyballers verslaan Olympisch kampioen piesekoop/Noor, zilveren paar ondanks gebrek aan 'interactie' Van Hooijdonk terug in de Beatrixstraat UITSLAGEN standen Rehhagel beschuldigd van racistische taal mM amm leeper moest honderden leugentjes over transfer naar AZ vertellen I Tot gisteren wekte Moens dus de j odruk dat hij nog geen keuze I tad kunnen maken. Hij wist al- dat het AZ zou worden. Zelf R-GOUDSMID feyenoord ziet af van Kreek B sportnieuws KORT Bert Jacobs mag seizoen niet afmaken Van Burik mist seizoenopening Cassani stopt met wielrennen Olympia's Tour het laatst in Ossendrecht HOCKEY Ï996 sport irfddyvan der Beek '(|)(lal - André Bolhuis be- jje gisteren op Papendal tie en meest opmerke- ujjeuws tot het laatst. Na ;i,ele verhandeling over «de dopingcontroles on- rKederlandse atleten en de itatering hoe moeilijk het kwalificatie-normen [Atlanta op elkaar af te jjeo, sprak de Olympi- de mission gewoon jjairover geld. t in de geschiedenis i Nederlandse Olympische is, die op de Spelen een |e behalen als beloning keiharde guldens. Goud levert 60.000 gulden op, zilver en brons zijn goed voor respectievelijk 40.000 en 20.000 gulden. Bij de teamsporters wordt een verdeelsleutel gehanteerd. Tij dens een persbijeenkomst op Pa pendal nam Bolhuis onder ande ren de twaalf volleyballers als voorbeeld. Wint de ploeg van bondscoach Joop Alberda goud dan krijgen de spelers ieder 17.320 gulden uitgekeerd. „Ik hoop dat deze geldbedragen motiverend werken, ja, ik ben er haast van overtuigd dat dat ook zo is," aldus Bolhuis. „Ik vind het wel jammer dat we deze honore ring pas zo laat bekend hebben kunnen maken. Het lag in de be doeling dit plan eind vorig jaar te lanceren. Dan hadden waar schijnlijk nog meer sporters er een schepje bovenop gedaan." De prijzenpot wordt gefourneerd door sponsors. Mocht straks in Atlanta de ene na de andere medaille om een Ne derlandse hals worden gehangen dan zorgt een door het NOC/NSF afgesloten verzekering voor de dekking. Bolhuis schat het aantal Neder landse deelnemers in Atlanta rond de 250, de grootste Olympi sche Oranje-équipe ooit. Nu de Olympia-vlam reeds door de Ver enigde Staten trekt, wordt het aantal twijfelgevallen steeds gro ter. Bijvoorbeeld schermster Per- nette Osinga, wielrenster Yvonne Brunen, tafeltennisser Trinko Keen en het beachvolleybalduo Klok-Van der Kuip lijken buiten de boot te vallen. Het fenomeen wild, card houdt menigeen in de Olympische race. Bovendien kunnen afzeggingen hier en daar voor wat meer ruimte zorgen. De kwalificatie-normen van na tionale bonden, internationale federaties en het NOC*NSF zijn vaak zo verschillend te interpre teren, dat de betrokkenen soms helemaal de weg kwijt raken. Klok en Van der Kuip hebben zelfs een kort geding (woensdag in Arnhem) aangespannen om hun gelijk te krijgen. Bolhuis ging op deze zaak uiter aard niet al te diep in, maar zei wel momenteel inzake Klok-Van der Kuip door de wereldvolley- balfederatie te worden gesteund. „We hanteren de afgesproken kwalificatie-eisen en ook de data waarvóór of waarop aan die eisen moet worden voldaan," aldus Bolhuis. „Het hanteren van die data kun je kinderachtig noemen, maar je moet toch zichtbare en tastbare afspraken en feiten heb ben om te kunnen selecteren?" Wat betreft het te voeren doping- beleid richting Spelen liet Bol huis er geen misverstand over be staan dat zondaars zonder par don worden uitgesloten voor At lanta. Alle Oranje-deelnemers en Olympische kandidaten hebben inmiddels contracten getekend, waarin zij hun medewerking ver lenen aan zogenaamde out-of- competition controles, die wor den begeleid door het Nederlands Centrum voor Dopingvraagstuk- ken. Het was curieus om te zien hoe gisteren tijdens een golfinstruc- tie-dag op Papendal al een paar Olympische sporters van de dri ving-range werden geplukt om subiet hun plasje in te leveren. Bolhuis: „Maar we maken er be slist geen heksenjacht van." -489T- lloorlvarPenris liassluis - PSV wilde hem graag hebben, Feyenoord hing aan libel, maar keeper Oscar Moens koos uiteindelijk voor het I zojuist gepromoveerde AZ. Hij is immers pas 23. „Als ik nu al Bof 28 zou zijn, dan was het een heel ander verhaal. Joh, ik Jismnet kijken. Die grote klapper kan ik altijd nog maken." rel. 0115-694118 Wijk kon Moens gisteren het |Éuws bekend maken. Hij had j zijn krabbel onder een liiajarig contract met de Alk ie club gezet, maar zondag npelde hij alle geruchten die richting nog als absolute nzin. Hij wilde zich eerst met I Co Ahead Eagles concentreren lop de strijd tegen degradatie. I Dat lukte niet, maar Moens I vindt dat hem niets te verwijten Ivalt. I Sterker nog, het was ook voor I Moens beter geweest als de ploeg l it Deventer niet gedegradeerd I tas. Als zijn werkgever in de I eredivisie was gebleven, had hij I beduidend meer gekost dan de n van nu. „AZ zal wel blij zijn. Ik niet. Als we niet waren igradeerd, had ik wat extra aan de transfer kunnen I overhouden. Daarnaast is degra- litren natuurlijk gewoon een I verschrikkelijke ervaring." leugentjes werd hij ook behoorlijk moe van alle leugentjes die hij moest ver tellen om de transfer geheim te houden. Honderden keren ver kocht hij nee als de overgang naar AZ ter sprake kwam. „We hadden afgesproken dat we er over zouden zwijgen, dan houd ik me daar aan. Dat anderen dat niet doen is jammer, maar daar kan ik niets meer aan verande ren." Sportief en financieel was AZ volgens Moens gewoon de beste keuze. Feyenoord haakte op het laatste moment af omdat hij te duur zou zijn, bij PSV was hij absoluut tweede keeper geworden. „Er was geen sprake van enige con currentie met Ronald Waterreus. Ik ben nog jong en wil graag on der de lat staan. AZ wil een se rieuze subtopper worden in de eredivisie en daar sta ik zeker onder de lat." Keepersproblemen Moens begon op twaalfjarige leeftijd met voetballen bij de C- tjes van MSV'72 uit Maassluis. Al snel werd duidelijk dat hij een groot talent tussen de palen Oscar Moens, Feyenoord vond zes ton te veel voor hem. was en verhuisde hij naar de toenmalige profclub SW. Vier jaar later stond Moens één sei zoen in het tweede van Ajax on der de lat, om daarna ruim drie jaar bij Excelsior het doel te ver dedigen. In november van het vorig jaar nam Go Ahead Eagles, dat met grote keepersproblemen kampte, Moens over van de Rot terdamse eerste divisieclub. „Dat was maar goed ook. Ik was blij dat Go Ahead de stap durfde te zetten om een doelman uit de eerste divisie over te nemen. Het is voor een keeper sowieso erg moeilijk om van club te verande ren, maar als je anoniem in de eerste divisie speelt... Dan had ik nu waarschijnlijk nog bij Excel sior gezeten." De kwaliteiten van Moens ble ven in zijn tijd bij Excelsior ech ter ook niet onopgemerkt. Iedere kenner voorspelde hem een grote toekomst op het hoogste niveau. „Klopt, ik heb veel talent," zegt hij. „Waarom zou ik zeggen dat het niet zo was als iedereen roept dat het wel zo is?" Moens is een allround keeper, sterk op de lijn vanwege zijn goed reflexen, maar met zijn lengte van 1.92 FOTO VINCENT W. JANNINK meter eveneens een heerser in de lucht. Moens waarschuwt wel voor al te veel optimisme. „Ik heb tenslotte pas twintig wed strijden op het hoogste niveau gekeept. Het blijft koffiedik kij ken of ik nog hogerop kan. AZ wil trouwens toch een subtopper worden, dat is dus al een aardig niveau. Maar inderdaad, de ech te top is mijn doel." ud en diamant zijn de basis gen. De diamant wordt n door de spanning van de en combinatie van een naar door de eenvoud, tijdloze end ook nu weer ontworpen en n ons eigen atelier. Feyenoord zoekt verder naar een linksback, nu ■stel Kreek heeft laten weten niet op die plaats te willen spe- plervan Padova, onlangs met zijn club naar de Italiaanse Serie B gegradeerd, werd door Feyenoord begeerd als opvolger van Ruud Onlangs toonde ook Roda JC interesse in de ex-Ajacied. De wgers zagen in hem de ideale vervanger van Barry van Galen. Wat contact liep op niets uit. «mllen doorgaan met scouten," zo zei Feyenoords hulptrainer «rt Meijer gisteravond. „Ik ben net terug uit Portugal omdat daar "mare spelers voor ons zouden rondlopen. Die zijn er ook wel, i de toppers zijn gelijk zeer duur als wij onze belangstelling to- Mogelijk moet Feyenoord ook op zoek naar een nieuwe man Lk rHe Boateng. De transfervrije verdediger staat naar verluidt "'Wangstelling bij SSC Napoli. De Italianen zouden een enorm voor Boateng over hebben, zo liet zijn zaakwaarnemer Sigi 6 weten. wd Schuiteman heeft zondag tijdens de laatste competitiewed- J van het voetbalseizoen zijn mediale knieband verrekt. De verde- l'Pvan Feyenoord viel in het duel tegen Heerenveen al na vier mi- geblesseerd uit. In eerste instantie werd rekening gehouden met zwaardere blessure. München (afp) - Otto Rehhagel, oud-trainer van Bayern Münehen, heeft zich schuldig gemaakt aan racistische uit latingen. Dat zegt Mehmet Scholl, speler van de Zuid-Duit se club, in een interview met weekblad Der Spiegel. Rehhagel werd tien dagen geleden ontslagen nadat Bayern het thuisduel met Hansa Rostock had verloren. Voor de wedstrijd zou Rehhagel, volgens Scholl, de spelersgroep hebben gewaarschuwd voor Akpoborie, de Nigeriaanse spits van Rostock. „Jullie weten ook dat de negers jullie plaatsen willen innemen," zou Rehhagel in de kleedkamer van het Olympia-stadion in Mün chen als peptalk hebben gebruikt. Scholl, Duits international met een Turkse vader, stoorde zich aan die opmerkingen. „Al moeten we niet hypocriet doen, iedereen roept wel eens wat. Ik zou degene, die nog nooit iets over minderheden heeft geroe pen, graag eens willen ontmoeten. Maar het valt niet goed te pra ten, racisme moet worden uitgebannen," aldus Scholl. Haarlem (anp) - De nationale volleybalploeg heeft de rentree van Ron Zwerver gevierd met een overwinning op olympisch kam pioen Brazilië. In de eerste van twee oefenwedstrijden won Oranje maandag in Haarlem met 3-1. De setstanden waren 14-16 16-14 15-7 en 15-13. Het duel, voor een volle hal, duurde bijna tweeëneenhalf uur. Zwerver keerde maandag, na een wekenlange pauze om een knie- en liesblessure te laten genezen, terug in de ploeg die komende zo mer voor goud gaat in Atlanta. Vier jaar geleden verstoorde Bra zilië die droom in Barcelona. Al- Isiisli '®ya (anp) - Het dubbelspel Pt kan |Hi jrlogers - jlst, Tel. 0114-312214 il '96 t/m 24 mei '96. Vriesekoop en Emily Itu tn°g groeien. Dat zegt Ik) t' »De onderlinge in- moet beter," meent de Gro- ïtafeltennisfanaat. 'ische koppel was niettemin bij ze kampioenschappen in Bra- |l!SI;^°ed op elkaar afgestemd. Met medaille bekroonden beiden ^fVond een succesvol toernooi, zbbelspel althans. Meer ereme- v°er Oranje in de Slowaakse leverde in het enkelspel liltacue,en Pmke prestatie door de laat- bjt aaien, voor de derde keer in let ^aan' e viervoudige na- •''vulJ!Inp'oene won maandag achter- Ist van T yan Italiaanse Arisi (3-2) "mrnir Hongaarse Batorfi (3-1), de isenj J1® van de ranglijst. In de ver ban Duitse Elke Schall moest ar m. ®aandagavond uiteindelijk |ltot) c.-j. re erkennen: 3-0. Vriese- me en Trinko Keen en Emily Noor sneuvelden al in de derde ronde van het enkelspel. Dankzij Vriesekoop en Noor viel er maandagavond voor de uitgespeelde Ne derlandse ploeg toch nog iets te vieren bij het EK. Beiden 'dubbelen' nog niet zo lang met elkaar. Daarom reageerde het NOC/NSF aanvankelijk niet bijster en thousiast op hun kandidatuur voor At lanta. Door een kwalificatietoernooi in Frankrijk dwongen beiden toch vrij sim pel een olympisch startbewijs af, evenals Gerdie Keen en Mirjam Hooman. In te genstelling tot het laatstgenoemde duo, dat al in de eerste ronde bij het EK pijn lijk onderuit ging, maakten Vriesekoop en Noor in Bratislava hun uitverkiezing meer dan waar. De finale tegen het ingespeelde Duitse koppel Struse/Schall, individueel de nummers 1 en 37 van de Europese rang lijst, begon hoopgevend voor Oranje: 21- 12 in de eerste game. Daarna gaven Vriesekoop en Noor, die voor de eerste keer in een EK-finale stond, de partij echter langzaam uit handen: 15-21 16- 21. „We zijn er heel dichtbij geweest, maar met zilver mogen we uiteindelijk best te vreden zijn," sprak Noor, die een paar uur eerder ook al van Struse in het en kelspel had verloren. „Ons winstpunt op 16-15 in de derde game was een cruciaal moment. Het was wel degelijk een foute service van Struse, maar ze maakten daarover onnodig veel herrie. Dat kostte ons een beetje concentratie en misschien daardoor ook wel de partij." De tweede plaats in het dubbelspel maakte voor Vriesekoop het twintigste EK toch nog een beetje goed. Want in de ochtenduren beleefde ze op tafel 16 van de bijhal Mladost een persoonlijk drama. Terwijl om haar heen alle partijen al lang waren afgelopen, leverde Vriese koop een wanhopige strijd tegen een jon ge Roemeense, Mihaela Steff genaamd. Zeventien jaar pas, onbekend nog, maar voor de duivel nog niet bang. En dus ook niet voor Vriesekoop, met haar 34 lentes twee keer zo oud als haar kleine oppo- nente. Het generatieconflict bood een adembe nemend schouwspel. Wat de 'oude dame' ook probeerde, het aanstormende talent had vrijwel overal een antwoord op. Steff, die als één van de grootste talenten van Europa te boek staat, toonde zich supersnel, veelzijdig en brutaal achter de tafel. Vriesekoop werd bijkans gek van de linkshandige Roemeense, die op nog geen enkele ranglijst in Europa voor komt. In de tweede (21-15) en vooral in de vier de game (21-13) had Vriesekoop op basis van haar grotere wilskracht en ervaring nog wel een overwicht. Maar in de be slissende game (15-21) ging de tweevou dige Europese kampioen (1982 en 1992) compleet de vernieling in. Via 0-5, 2-8, 6-13,12-18 en 14-20 kwam er een onver wacht en een beetje triest einde aan het elfde en misschien wel laatste EK-optre- den van Vriesekoop in het enkelspel. „Het ging van ratseflats, in vijf games was het gebeurd", verzuchtte de Amster damse studente. „Ik kreeg geen gelegen heid om in mijn spel te komen. Ze ser veerde en speelde beresterk, voor mij was er geen redden aan. Ik kreeg de bal len links en rechts om mijn oren. Een DINSDAG 7 MEI 1996 DEEL Van onze verslaggever Breda - Celtic-spits Pierre van Hooijdonk keert zondag terug naar de Beatrixstraat in Breda. In een elftal van nog actieve oud- NAC'ers neemt de topscorer van de Schotse eredivisie het op tegen het huidige eerste team van NAC. Of de nu voor Feyenoord uitko mende Jean-Paul van Gastel ook speelt, hangt nog af van toestem ming van zijn trainer Arie Haan. Om 19.30 uur wordt de aftrap verricht voor de afscheidswed- strijd van het oude stadion. De wedstrijd staat onder leiding van de regelmatig in de eredivisie fluitende scheidsrechter Jack van Huiten uit Zevenbergen. Oud-trainer Ron Spelbos, thans werkzaam bij FC Utrecht, heeft ook toegezegd acte de présence te geven in Breda. Voor oud-NAC zullen uitkomen: Pierre van Hooijdonk (Celtic), Jean-Paul van Gastel (Feye noord, onder voorbehoud), Ton Cornelissen (Kozakken Boys), Jo hn Lammers (Willem II, komend seizoen RKC), Marcel Brands (RKC), Hans van den Dungen (België), Marco van Dijnsen (Bel gië), Arno Gabriels (Baronie), Jo- han Gabriels (België), Ron de Grauw (België), René Houtzager (Baronie), Edy de Schepper (Ba ronie, zat.), Jack Sweres (Baro nie), Danny Schrijvers (België), Gerard den Haan (Kozakken Boys), Marcel van Helmond (FC Den Bosch), Jack Koumans (TSC), Johan van de Laar (WVO) en John Smit (België). Er wordt regelmatig gewisseld zodat alle spelers aan bod komen. berda bracht zijn vedette maan dagavond voorzichtig. Na de eer ste set, verloren met 14-16, be keek Zwerver de rest van het duel van de zijkant. Brecht Rodenburg nam zijn plaats over. Alberda begon in Haarlem met Zwerver, Peter Blangé, Bas van de Goor, Olof van der Meulen, Guido Görtzen en Henk-Jan Held. Gaandeweg het duel liet hij de tweede keus opdraven. Die strijdt nog voor een plaats in de groep voor de World League Fi nale in eigen land en het olym pisch toernooi. Alberda heeft de komende weken nog enkele plaatsen te vergeven. grote teleurstelling, ja, maar ik verbind er voor mijn verdere toekomst nog geen consequenties aan. Ik heb ook nog geen tijd gehad om daarover na te denken." Bratislava. EK Mannen, enkelspel, derde ronde: Monrad (Den) - Keen (Ned) 4-21 21-11 21-11 21-19. dubbelspel, halve finales: Waldner/Persson (Zwe) - Kreanga/Kalinic (Gri/Joe) 21-17 21- 10, Grubba/Blaszczyk (Pol) - Rosskopf/Fetz- ner (Dui) 2i-16 21-17; finale: Waldner/Pers son - Grubba/Blaszczyk 21-15 21-11. Vrouwen, enkelspel, derde ronde: Steff (Roe) - Vriesekoop (Ned) 21-18 15-21 21-13 13-21 21-15, Boelatova (Ita) - Keen (Ned) 21-11 21- 16 21-7, Struse (Dui) - Noor (Ned) 21-11 21- 12 21-15, Hooman (Ned) - Arisi (Ita) 21-15 4- 21 16-21 22-20 21-16; vierde ronde: Hooman - Batorfi (Hon) 19-21 21-12 21-17 21-8; kwartfinales: Schall (Dui) - Hooman (Ned) 21-14 23-21 21-7. dubbelspel, kwartfinales: Vriesekoop/Noor (Ned) - Boelatova/Kovtoen (Ita/Oek) 21-17 18-21 21-16, Garkaukaite/Prusiene (Lit) - Batorfi/Toth 21-18 21-15, Struse/Schall (Dui) - Ello/Tu Dai Yong (Hon/Zwi) 21-17 21-19, Badescu/Ciosu (Roe) - Pelucho- va/Placha (Tsj) 19-21 21-16 21-18; halve fi nales: Vriesekoop/Noor - Garkauskaite/Pru- siene 21-15 13-21 21-16, Struse/Schall - Ba descu/Ciosu 19-21 21-16 21-18. finale: Struse/Schall - Vriesekoop/Noor 12- 2121-15 21-16. Volendam - Trainer Bert Jacobs mag het seizoen niet afmaken bij Volendam. De 55-jarige oefenmeester werd gisteren op non-actief gesteld. Jacobs tekende begin dit seizoen een driejarig contract met Volendam. Het ging niet best, de club moet in de na-competi tie degradatie zien te voorkomen. Maandag had de trainer een ge sprek met het bestuur. „We maakten ons zorgen. De trainer kon die zorgen niet wegnemen," aldus een woordvoerder van de Noord-Hollandse club. Zeist - NAC-verdediger Dick van Burik mist komend seizoen de openingswedstrijd. Van Burik ontving in het duel met Roda JC zijn vierde gele kaart en is automatisch geschorst voor een duel. Overige schorsingen: eén wedstrijd: Lurling (FC Den Bosch), Teixeira (FC Den Haag), Van Roon (Telstar), Vierklau (FC Utrecht), Valk (Volen dam). Breda - De Italiaanse beroepswielrenner Davide Cassani (35) is gisteren met onmiddellijke ingang gestopt. Cassani kwam op 13 februari in het Franse Carcassonne tijdens de training zwaar ten val. De revalidatie duurde veel langer dan was voorzien en daar om besloot de renner zijn carrière te beëindigen. Cassani was vijf tien jaar beroepsrenner. Hij won 29 wedstrijden. Zijn laatste overwinning dateert van 23 augustus vorig jaar in Lusiani (Italië). Ossendrecht - Olympia's Tour doet dit jaar (op maandag 20 mei) voorlopig voor het laatst Ossendrecht aan. Het dorp aasde op de start van de grootste amateurwedstrijd van Nederland, maar die is dit jaar gegund aan Hoogeveen. Het wielercomité in Ossend recht hoopt nu een grote nationale ATB-wedstrijd te mogen orga niseren. De eerste contacten zijn daarvoor met bondscoach Leo van Zeeland al gelegd. Ipoh. Azlan Shah Cup, mannen. AUSTRALIË - GROOT-BRIT- TANNIË 5-0 (1-0). 5. Stacy 1-0, 39. Stacy 2-0, 42. Davies 3-0, 52. Kingston 4-0, 57. Hager 5-0. ZUID-KOREA - AUSTRALIË 1-1 (0-0). 56. Lewis 0-1, 69. Shin Seok Kyo 1-1. Stand: 1. Maleisië 2-4, 2. Australië en Zuid-Korea 2-3, 4. Nederland 2-2, 5. India en Groot-Brittannië 2-0. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 18: Eerste prijs: geen win naar, tweede prijs: een winnaar, bruto 100.000 gulden, derde prijs: 56 winnaars, 1000 gulden, vierde priis: 112 winnaars, 250 gulden, vijfde prijs: 2807 winnaars, 25 gul den, zesde prijs: 10 gulden, zeven de prijs, 3928 winnaars, 5 gulden. Cijferspel 18: Vaste prijzen: eerste prijs: een winnaar, tweede prijs 5 winnaars, derde prijs: 21 win naars, vierde prijs: 268 winnaars, vijfde prijs: 2634. TENNIS Hamburg. Mannen, 3,75 miljoen gulden. Eerste ronde: Burillo (Spa) - Haar huis (Ned) 3-6 6-4 7-6, Gumy (Arg) - Siemerink (Ned/13) 6-4 6-7 6-3, Medvedev (Oek/11) - Carbonell (Spa) 6-2 7-5, Gross (Dui) - Hlasek (Zwi) 6-3 6-4, Corretja (Spa) - Vol- kov (Rus) 6-4 7-5. Rome. Vrouwen, 1,4 miljoen gul den. Eerste ronde: Jeayseelan (Can) - Kamstra (Ned) 7-6 6-3. WERELDRANGLIJSTEN Mannen: 1. Sampras (VSt) 4611 punten, 2. Muster (Oos) 4415, 3. Agassi (VSt) 3917, 4. Chang (VSt) 3845, 5. Becker (Dui) 3489, 6. Ivanisevic (Kro) 3256, 7. Kafel nikov (Rus) 2446, 8. Enqvist (Zwe) 2334, 9. Courier (VSt) 2241, 10. Ferreira (ZAf) 1830, 25. Siemerink 1137, 26. Krajicek 1121, 31. Haar huis 1042, 63. Schalken 810, 68. Eltingh 674, 166. Winnink 244, 197. Davids 202. Vrouwen: 1. Graf (Dui) 296,21 en Seles (VSt), 2. Sanchez (Spa) 232,97, 3. Martinez (Spa) 223,87, 4. Majoli (Kro) 183,24, 5. Huber (DUi) 156,25, 6. Rubin (VSt) 130,84, 7. Date (Jap) 127,80, 8. Sa- batini (Arg) 126,46, 9. Magdalena Maleeva (Bul) 116,78, 10. Daven port (VSt) 111,60, 13. Schultz 105,80, 42. Oremans 33,28, 56. Boogert 26,43, 90. Kamstra 16,40, 125. Rottier 12,04, 177. Vis 6,99, 194. De Weille 6,04. VOETBAL Programma na-competitie: Zaterdag 11 mei. Poule A: Den Bosch - Volendam, VW - Hera cles. Poule B: NEC - Emmen, Cambuur - Veendam. Zaterdag 18 mei. Poule A: Hera cles - Den Bosch, Volendam - VW. Poule B: Veendam - NEC, Emmen - Cambuur. Dinsdag 21 mei. Poule A: Den Bosch - VW, Volendam - Hera cles. Poule B: NEC - Cambuur, Emmen - Veendam. Zaterdag 25 mei. Poule A; VW - Den Bosch, Heracles - Volendam. Poule B: Cambuur - NEC (vrijdag 24 mei), Veendam - Emmen. Dinsdag 28 mei. Poule A: WV - Volendam, Den Bosch - Heracles. Poule B: Cambuur - Emmen, NEC - Veendam. Zaterdag 1 juni. Poule A: Volen dam - Den Bosch, Heracles - VW. Poule B: Veendam - Cambuur, Emmen - NEC. De wedstrijden op zaterdag begin nen om 19.30 uur, op dinsdag en vrijdag om 20.00 uur. De winnaars van de poules verdienen een plaats in de eredvisie. Diriamba. Voorronden WK. Conc- acaf zone. NICARAGUA - GUATEMALA 0- 1 (0-1). 30. Plata 0-1. Washington: Bolivia - El Salvador 1-1 (1-11. WIELRENNEN Basel. Ronde van Romandië. Proloog: 1. Olano (Spa) 4,3 km in 5.05, 2. Djavanian (Rus) 0.02, 3. Rebellin (Ita), 4. Gontsjenkov (Rus) 0.05, 5. Golay (Zwi) 0.06, 6. Richard (Zwi) 0.06, 7. Zberg (Zwi), 8. Heulot (Fra), 9. Bortolami (Ita) 0.08,10. Simon (Fra), 30. Voskamp 0.17. Port Lauragais. Ronde van de Au- de. Vierde etappe, Souilhanes - Port- Lauragais: 1. Marsal (Fra) 117 km in 3.21.11, 2. Koliasseva (Rus), 3. Boebnenkova (Rus), 4. Palmer (Can) 2.04, 5. Golay (VSt) 4.22. Algemeen klassement: 1. Koliasse va 10.49.09, 2. Marsal 0.17, 3. Boe bnenkova 0.32, 4. Palmer 3.31, 5. Jackson (Can) 4.34. DuPont Tour. Vijfde etappe, Mt. Airy - Roanoke: 1. Armstrong (VSt) 181 km in 4.41.19, 2. Robin (Fra), 3. Echave (Spa), 4. Merckx (Bel), 5. Hervé (Fra), 6. Rodriguez (Spa) 0.16, 7. Baffi (Ita), 8. Vicario (Spa), 9. Evanshine (VSt), 10. SantaMaria (Spa). Algemeen klassement: 1. Arm strong 17.11.44, 2. Rominger (Zwi) 1.01, 3. Nardello (Ita) 1.09, 4. Baffi 1.12, 5. Hegg (VSt) 1.26, 6. Merckx 1.31, 7. Bauer (Can) 1.37, 8. Plaza (Ita) 1.39, 9. Hervé 1.39, 10. Robin 1.41. Bogota. Ronde van Colombia. Veertiende en laatste etappe, tijd rit: 1. Contreras (Col) 26 km in 41.35, 2. Ramirez (Col) 0.38, 3. Sa- nabria (Col) 0.47. Eindklassement: 1. Sanabria 58.42.10, 2. Palacio (Col) 3.11, 3. Luis Gonzalez (Col) 3.13, 4. Bar- rera (Col) 3.50, 5. Jose Gonzalez (Col) 4.22.

de Stem | 1996 | | pagina 9