Nieuw werk Zuidelijk Toneel DE STEM 'Harde garanties van Breda zijn toch wel noodzakelijk' Kikker Radio start met kinderfeestje Scala in Milaan waagt stap naar tv Ramses Shaffy weer in 'Tour de Chant' Vroeger ik maar een bewegend poppetje Ivo van Hove ontbreekt op programma van komend seizoen Veel meer matinee in nieuw seizoen Chassé peSTEM Ivo van Hove van Zuidelijk Toneel: Voormalig danseres Penney de Jager bouwt aan zangcarrière Nieuw station richt zich op kinderen van nul tot negen Theater ook op Internet Sidney Poitier speelt Nelson Mandela in Iv-film nederland 1 nederland 2 nederland 3 belgië frans 1 belgië frans 2 duitsland 1 Duitsland; „Ik ben allergisch voor de boodschap dat ongeluk kan worden teruggebracht tot een chemische stoornis in de her senen." Rutger Kopland, dichter Gids Van onze kunstredactie Harde garanties van de ge meente Breda zullen volgens directeur Ivo van Hove van Het Zuidelijk Toneel noodza kelijk zijn, wil zijn gezelschap zich in Breda kunnen vesti gen. Vorige week werd bekend dat het repertoiretoneelgezel schap uit Eindhoven zich in Breda zou willen vestigen. „Ik wil het publiek in Eindhoven, waar wij in zes jaar tijd een ster ke band mee hebben opgebouwd, niet zomaar in de steek laten. Maar wij zitten hier met het pro bleem van huisvesting en de ge meente Eindhoven heeft ons slechts vage beloften gedaan om die op te lossen", aldus Van Hove. Volgens de toneelleider is er nog steeds geen zicht op dat de Eind- hovense Stadsschouwburg de nieuwe middenzaal gaat bouwen die zijn gezelschap nodig heeft. Evenmin bestaat er besluitvor ming over een ruimere huisves ting dan de huidige kantoren met repetitieruimte aan de Kleine Berg in Eindhoven. Beide culturele voorzieningen zijn opgenomen in een knelpun tenoverzicht van de gemeente Eindhoven, die Het Zuidelijk To neel jaarlijks 70.000 gulden be taalt voor het kantoorgebouw aan de Kleine Berg, maar nog steeds geen knopen heeft doorge hakt. „Ik begin enigszins nerveus te worden", zegt Van Hove, „dat wij in het jaar 2000 nog altijd niets hebben." De toneelproductiekern in Eindhoven is de afgelopen ja ren uitgegroeid tot een echt ge zelschap met mensen in vaste dienst, waardoor er een perso- neelsverdubbeling is ontstaan. „Onze repetitieruimte aan de Kleine Berg is volstrekt onvol doende om er grote zaalproduc ties aan te kunnen maken, terwijl de Stadsschouwburg van Eind hoven geen moderne middenzaal heeft. Vanuit Breda is ons gewe zen op de uitstekende midden zaal van het Chassé Theater. Daar vinden ze het ook leuk om een eigen huisgezelschap te heb ben." „Ik heb een keertje een gesprek met de cultuurwethouder ge had", aldus Van Hove, „die mij vertelde dat er extra geld is voor cultuur, maar dan vooral voor amateurgroepen. De grote vraag is echter of de politiek in Breda geld wil besteden aan een be roepsgezelschap. Mocht dat wel zo zijn en Eindhoven kan ons niet op korte termijn helpen dan wil ik het aanbod uit Breda wel ste vig in overweging nemen. Maar het is beslist niet zo dat ik per se weg wil uit Eindhoven." Ivo van Hove: „Ik begin enigs zins nerveus te worden. foto e. schellens De toneelleider wijst er op, dat zijn voorstellingen in Eindhoven een omvangrijk eigen publiek Door Peter van Vlerken De naam van Ivo van Hove, alom geprezen als een van de toonaangevende theatermakers van dit moment in Neder land, ontbreekt komend seizoen als regisseur van een nieuwe productie van Het Zuidelijk Toneel. In zijn plaats komen gastregis- houd ik niet van", zegt Van Hove. seurs Johan Simons en Peter van Kraaij naar Eindhoven, zal Dora van der Groen weer een stuk voor haar rekening nemen en staat een co-productie met Cie. de Koe op het programma. „Er was eenvou dig geen plaats meer voor mij", schertst Van Hove. In een toelichting op het nieuwe toneelseizoen zegt hij dat de uit nodigingen aan Simons, Van Kraaij en Cie. de Koe al van lang geleden dateren. „Ze hadden pas dit jaar tijd. Dat ik geen regie doe is niet de bedoeling geweest. Het is toeval." Vanwege de successen van zijn voorbije regies, is door toneellief hebbers met enige teleurstelling gereageerd op het ontbreken van een nieuw Van Hove-stuk. „De mensen denken dat ik een sab batjaar wilde, maar dat is niet zo." Van Hove werkt aan een filmproductie, een erotische thriller op basis van het toneel stuk 'Judith' van Hebbel. Het maken van een bioscoopfilm blijkt een werk van lange adem. Bovendien is Van Hove bezig met de voorbereidingen van een pro ductie voor het Holland Festival van volgend jaar. Het gaat om 'Faces' naar de film van John Cassavetes, waarvan het script eigenlijk een toneelstuk is. Ger- ard-Jan Rijnders maakt de verta ling, Harry de Wit de muziek. Het stuk zal in juni '97 in Amsterdam te zien zijn, in november van dat jaar volgt een tournee. Er zit geen thematische samen hang tussen de voorstellingen die Het Zuidelijk Toneel in het sei zoen '96-'97 uitbrengt. „Daar Dora van der Groen regisseert 'Salomé'. foto Patrick g. meis „De samenhang zit tussen de re gisseurs. Zij hebben in samen spraak met mij een stuk gekozen, waarvan zij de noodzaak voelden dat zij het absoluut moesten ma ken. Als dat niet het geval is, lukt het niet." Overigens zit aan de keuze van Simons en Van Kraaij ook een experimenteel kantje. Beiden maken hun eerste grote zaal-productie. Simons doet bij HZT 'Troyaanse Vrouwen' van Euripides, dat niet de overwinnaars toont, maar de verliezers die de slachtpartij heb ben overleefd. Opvallende aan wezige in dit stuk is zangeres As- trid Seriese. Oscar Wilde Het tweede klassieke stuk van HZT is volgend seizoen 'Salomé' in de versie van Oscar Wilde. Sa lomé danst voor Herodes en eist in ruil daarvoor het hoofd van een gevangen profeet. Camilla Siegertsz speelt Salomé, Pierre Bokma is als gastaeteur aange zocht voor de rol van Herodes. De regie is in handen van Dora van der Groen, te beschouwen als tweede vaste regisseur bij HZT. Peter van Kraaij gaat aan de slag met 'Liebelei' van Schnitzler dat in zijn regie is omgedoopt tot 'Flirt'. Vier mensen bepalen in het stuk hun houding ten opzich te van de liefde. De co-productie van Het Zuide lijk Toneel en Cie. de Koe wordt 'Lucifer' van Joost van den Von del. De aartsengel komt in op stand omdat God de mensen heeft verheven boven de engelen. Eigen manier „Opvallend is", zegt Ivo van Ho ve, „dat alle regisseurs erom be kend staan dat zij toneelteksten op een heel eigen manier benade ren. Simons kiest voor een muzi kale invalshoek, Van Kraaij is vooral psychologiserend bezig, terwijl Dora van der Groen naar gebeeldhouwde teksten streeft. Cie. de Koe brengt de teksten zo danig dat ze een absurdistische werldng krijgen." Enigszins in de schaduw van de grote zaal-producties speelt de jonge Ramsey Nasr, sinds vorig jaar vast acteur bij Het Zuidelijk Toneel, komend seizoen zijn af studeervoorstelling 'De doorspe ler'. Amsterdam (anp) - Voor het eerst in tien jaar begint Ram ses Shaffy in september aan een 'Tour de Chant', waarin hij solo zal optreden. Onder de titel Ramses '96 zal de 62-jarige zanger niet alleen zijn grote successen brengen, maar ook nieuw werk. Voor het eerst brengt hij klassiekers van grote namen als Gilbert Bécaud, Toon Hermans en Cole Porter ten ge hore. Aan het programma zullen ook de zangeressen Martine Grünwald, Manuëla Kemp en Rolinha Kross en entertainer Ni co van der Linden meewerken, evenals een zesmansorkest, aldus producent American Songbook Productions. De muzikale leiding zal in handen zijn van pianist Henk Ruiter. De première van Penney de Jager: „Als ik iets wil, ben ik een doorzetter. foto van de meulenhof Door Rein van Willigen Penney de Jager is weer in beeld, niet langer als danse res maar als zangeres. Na veel jaren in de shows van de groten der aarde als Tina Turner en Julio Iglesias te hebben gedanst, neemt ze nu zelf deze plek in. „Als ze me vroeger in Toppop-periode zagen, werd er vaak gedacht dat ik geen stem had." De lounge van het Eindhovense Dorinthotel telt een handvol ge vulde tafeltjes, waaraan zaken lieden druk met elkaar in ge sprek zijn. Penney de Jager is er - de afgesproken tijd ten spijt - niet. Na ruim een half uur wach ten arriveert zij dan toch. De vertraging blijkt te zijn opgelo pen bij het zoeken van hotel en parkeerplaats, legt danseres en zangeres De Jager uit. „Ik ben niet met dansen gestopt, maar er zijn andere dingen voor in de plaats komen. Zoals zin gen. Ik ben altijd ballet blijven doen, iedere dag mijn work-out. Tot voor kort danste ik bij mijn zingen. Ik concentreer me nu meer op het zingen zelf." Want De Jager wil bekend worden als zangeres. Met enkele optredens per maand en een in eigen beheer uitgege- ven cd zijn de eerste stappen ge zet. Er van bestaan kan ze nog niet, hoeft ook niet. „Ik vind het leuk, er komt publiek luisteren. Maar ik weet dat showbizz illu sie is, glamour." Zonde Naast Toppop werd ze bij het grote publiek vooral bekend door de Willem Ruis Sterren show. „Nadat Willem Ruis was overleden, ben ik nog twee jaar doorgegaan. Zulke shows ma ken ze niet meer en ik begon me af te vragen: 'Moet ik dit nog eeuwig doen?' Je geeft maar en je geeft maar. Gewoon een streep trekken en iets nieuws beginnen, dat vond ik niet zo moeilijk. Het is ook een ontdek kingsfase. Reisde ik vroeger met een auto vol meisjes naar de voorstelling, nu ging ik alleen. Anders, wel even wennen." Terugkijken doet De Jager lie ver niet. Haar roemruchte hu welijk met Ekseption-leider Rick van der Linden blijft na de opmerking 'zonde dat zo'n groep uit elkaar is gegaan' onaange roerd. De verhalen rond Toppop en Willem Ruis heeft ze ook al ein deloos verteld. „Bij het verhui zen kwam ik vijf grote dozen te gen met allemaal interviews met mij", merkt De Jager op. Ze vertelt over haar werk op de cruise-schepen. „Dagelijks twee optredens, dat is net als dansen topsport bedrijven. Zingen vind ik net zo lekker als dansen. En ik kon ervaring opdoen." Vechtertje De Jager omschrijft zichzelf als levenslustig, positief denkend en een vechtertje. „Ik vind het onzin iets vanuit het negatieve te benaderen." Het begrip man netjesputter vindt ze geen leuk woord. ,;Als ik iets wil, ben ik een doorzetter. Je doet het al leen. Niet dat ik eenzaam ben, totaal niet, maar er is niemand die tegen je zegt: kom maar hier." Haar cd zorgde voor de nodige publiciteit. „Er is een nieuwe generatie die mij niet kent. Mis schien dat ze van hun ouders wel eens wat gehoord hebben over mij. Ze willen wel even we ten hoe het allemaal zit en hoe oud je bent. Vroeger was ik maar een bewegend poppetje. Niet dat ik me dat bewust was. Achteraf vind ik het uniek dat ik het heb meegemaakt. Tien jaar „Voor de buitenwereld maak ik nu een come-back. Maar ik ben hier al tien jaar mee bezig, het heeft tijd nodig. Stuurde ik een demo naar een platenmaat schappij dan ging de deur dicht. We hebben daarom besloten de cd zelf uit te geven. Grote maat schappijen durven niets meer." Van haar schijfje zijn ruim 8000 exemplaren verkocht, niet al leen in Nederland maar ook in Turkije en Indonesië. „Ik hoop dat ik dit jaar op promotietour in Azië kan. Ik geloof pas als ik het zie." Haar muziek om schrijft Penney als stevige swing, haar publiek als mensen die „nieuwsgierig zijn naar hoe ik zing." Ramses Shaffy. foto anp Ramses '96 is op 20 september in de Stadsschouwburg in Haarlem. Daarna trekt het programma tot eind november door het land. Van onze rtv-redactie Een bovenetage in hartje Amsterdam was gisterochtend vroeg het toneel van een luidruchtig kinderfeestje. Een studio, vier hoog in de Warmoesstraat, is sinds zeven uur de thuisbasis van het nieuwe station Kikker Radio. De zender, die zich richt op luisteraars van nul tot negen, is in Amsterdam en onmiddel lijke omgeving te horen. Binnen twee weken verwacht initiatiefnemer Bart Geeraedts dat het jongste station van Nederland bij 40 pro cent van de huishoudens op de kabel zit. Door bijdragen van kleine investeerders kan de commerciële zender het tenminste twee jaar uitzingen. Kikker Radio, beschikkend over zeven vaste medewerkers, lijkt een familie zaak. De driejarige Karei, zoon van Geerae dts, fungeert als directeur en programmalei der van het station. Karei en zijn één jaar jon gere zus Lotje hebben de komst van Kikker Radio hoogstpersoonlijk noodzakelijk en on vermijdelijk gemaakt. „Wij hadden er schoon genoeg van voor de driehonderdste keer die paar kinder-cd's af te DINSDAG 7 MEI 1996 DEELD1 trekken. „Wij hebben ons hecht verankerd in het Eindhovense culturele leven en dat kan je niet zomaar opgeven. Het afgelopen seizoen trokken onze voorstellin gen er 9000 toeschouwers." „In Breda zullen we eigenlijk he lemaal opnieuw moeten beginnen met het opbouwen van een vast publiek, want dat is nu nog lang zo groot niet als in Eindhoven. Ook zullen er harde garanties moeten komen ten aanzien van het gebruik van de middenzaal, want die zullen wij jaarlijks we kenlang moeten claimen voor re petities en voorstellingen." Daarnaast zal Het Zuidelijk To neel in Breda een royaal gebouw moeten inrichten als kantoor- en repetitieruimte, met een groot depot erbij voor de opslag van decors. De decors worden tegen woordig vijf jaar bewaard omdat ze nodig kunnen zijn voor een re prisevoorstelling in een volgend Van onze kunstredactie De grote vraag van het publiek uit Breda en de regio ott voorstellingen en concerten op de zondagmiddag heeft de directie van het Chassé Theater doen besluiten om in het seizoen 1996/1997 een groot aantal zondagmatinees te pro. grammeren. Niet alleen matinees met fami- lie(theater)voorstellingen maar ook met wereldmuziekconcer- ten (onder meer de Budapester Klezmer Band en Carmen Li nares) klassieke en lichte mu ziek en jazz, in alle drie de za len van de schouwburg. De uitbreiding van de zondag middagprogramma's in het theater is mede ingegeven door de goedlopende zondagmati nees van Chassé Cinema (de twee filmzalen). Die worden drukker bezocht dan de avond voorstellingen, vooral door ouderen die 's avonds niet graag de deur uit gaan. Het nieuwe theater- en con certseizoen in de Bredase schouwburg wordt op 23, 24 en 25 augustus geopend met con certen van René Froger, ge volgd door een promconcert van Het Brabants Orkest op 27 augustus. Twee operapremières volgen al meteen in september: de barok- opera 'La liberazione di Rug- giero dall' Isola d'Alcina' van de vrouwelijke componist Francesca Caccini (1587-1640), een coproductie met de opera's van Amsterdam, Antwerpen, Brussel en Gent. En twee Ame rikaanse muziektheaterpro ducties in een programma rond de gangster Dutch Schultz door het Maarten Altena En semble, Nieuw Ensemble en Slagwerkgroep Den Haag. Het Brabants Orkest komt tien keer naar Breda, aangevuld door zes internationale orkes ten. Alleen Het Zuidelijk To. neel speelt al zijn voorstellin- gen in Breda, maar Toneel- groep Amsterdam dat sinds kort veel vaker in de eigen To- neelfabriek in Amsterdam blijft, brengt slechts drie pro. ducties. Het Nationale Toneel komt met vier stukken naar Breda. Ver- der staan onder meer gepro grammeerd: Art Pro, EO Theater, Theater van het Oos ten en de Vlaamse groepen De Tijd, Blauwe Maandag Com pagnie, Cie De Koe en Theater Antigone. Musicals Behalve het Andrew Lloyd Webber Musical Gala (twee weken vanaf 18 september) staan in Breda onder meer de musicals Sacco Vanzetti, West Side Story, Evita, Carlie, The Rocky Horror Show, Ein deloos, Singin' in the rain, Thi sound of music en Unforgetta ble - The music of Nat King Co le op het programma. In samenwerking met de Vere niging Vrienden van het Chassé Theater wordt er het komende seizoen een cyclus met lezingen en publieke confrontaties met bekende theatermakers gehou den. Zo zullen o.a. Hans Croiset (over zijn Vondelproductie) en Eddy Habbema (regisseur bij Joop van den Ende) hun op wachting maken. spelen of steeds weer diezelfde boeken voor te lezen", verklaart hun moeder, Corine Haitj- ma. Zij is ook medewerker. Geeraedts en Hai- tjma waren in toenemende mate ontevreden over het aanbod van de radio voor de jongste luisteraar. Ooit was er een programma als Kleutertje Luister (dat in latere, enigszins verloederde vorm Snotneus Ahoy heette), nu is er niets meer voor de allerkleinsten. „Als de jongste generatie niet met radio ver trouwd wordt gemaakt, bestaat de radio str aks niet meer", voorspelt Geeraedts. „Dan is er alleen televisie, dat is toch een verarming." Door onze correspondent Aart Heering Rome - Dinsdagavond om 20 uur zendt het Frans-Duitse com merciële tv-station ART rechtstreeks vanuit het Milanese Sca la-theater de première uit van het ballet Giselle van Jules Per- rot. Scala-directeur Carlo Fontana altijd een groot voorstander g weest van die privatisering, dit de onafhankelijkheid van de theaterleiding vergroot, maar waartegen de vakbonden zich (vergeefs) hebben verzet, omdat het personeel daarmee zijn amb telijke status zou verliezen. Door het terugtreden van de overheid dreigen echter ook de inkomstes te verminderen. De Scala maakt! vorig jaar op een begroting val circa 140 miljoen gulden een klei ne winst, maar daarbij waren ook overheidsbijdragen inbegrepea, die na de privatisering wegval len. Vandaar dat er in de toe komst nog andere spectaculair) (en lucratieve) initiatieven van d( Scala te verwachten zijn. Op 18 mei wordt het concert waarmee de dirigent Riccardo Muti zijn voorganger Arturo Tos- canini (1867-1957) eert, recht streeks uitgezonden door de Itali aanse televisie: vanaf 18 uur op RAI 1 (dat via de kabel ook in Me derland ontvangen kan worden en vanaf 19 uur op RAI 2. Op he programma staan onder meer® len uit de opera's Wilhelm van Rossini, Nabucco van vera en Manon Lescaut van P^®1, Een en ander vormt een her® king van het legendarische con cert waarmee Toscanini een n ve eeuw geleden de Scala op nieuw inwijdde. De Mila® schouwburg was daarvoor jaar lang onbruikbaar gev™ door de schade die het in - had opgelopen bij geaUljL. bombardementen. Voor de nezen en ook voor Toscanini die als antifascist naar Amu had moeten vluchten,maak' concert toen definitief een aan de gruwelen van de i» Wereldoorlog. In 1999 wordt de Scala aan uitgebreide verbouwing worpen. Een grondig opgek"1 schouwburg met meer zi P sen en meer voorstelling F jaar zal het nieuwe file® passend moeten inluiden, ste instantie ter gelegenhöd de honderdste sterfdag k.B| seppe Verdi (1901). Dat b wel, dat liefhebbers van oper ballet twee jaar lang niet kunnen betreden. In riode zal de architect o 8 Gregotti een hypermodern natief inrichten in de ge van een inmiddels geslot®., an, fabriek aan de rand van In Italië beginnen met deze voor stelling, uitgevoerd door de dan sers Alessandra Ferri en Massimo Murru, de uitzendingen van Te- le+3 Classica, een nieuwe abon- nee-tv voor klassieke dans en muziek. Tegelijk worden dezelfde beelden getoond op maxischer- men in Parijs, München, Milaan, Brussel en een twintigtal andere Europese steden. Wie op Internet is aangesloten, kan daarnaast nog per computer uitgebreide in formatie over het ballet opvra gen. (http:Wlascala.milano.it) Het is de eerste keer dat het eer biedwaardige, uit 1776 stammen de Teatro alia Scala zich waagt aan een zo omvangrijk en modern commercieel project. De tv-uit- zendingen vormen zo een prelude op de privatisering van de Scala en andere Italiaanse schouwbur gen waartoe de regering van Lamberto Dini enkele maanden geleden dagen heeft besloten. Kaapstad (ap) - De Ameri kaanse acteur Sidney Poitier gaat Nelson Mandela spelen in een Amerikaanse televisie film over de onderhandelin gen die leidden tot de afschaf fing van de apartheid in Zuid- Af rika. Mandeia's tegenspeler, de toen malige president F.W. de Klerk, zal worden gespeeld door de Brit se acteur Michael Caine. De opnamen voor de film, die de ze week beginnen, worden bijna allemaal gemaakt in Kaapstad en omgeving. De werktitel van de film luidt 'One man, one vote'. De Zuidafrikaanse acteur Sello Maake Ka-Ncube liet weten niet blij te zijn met de keus van Poi tier voor de rol van Mandela. „Het is toch ook ondenkbaar dat een Zuid-Afrikaan de rol van Malcolm X of Martin Luther King of wie dan ook zou spelen?", aldus Ka-Ncube. De Zuidafri kaanse filmproducerit Anant Singh treft momenteel voorberei dingen voor een film over het le ven van Mandela, die 'Long walk to freedom' moet gaan heten. 16.00 Journaal co? Goeiemiddag! ir Wild, Wild World of Animals, natuurserie .,<5 pedroomshow 747 Alle dieren tellen mee 814 Ein Heim für Tiere, serie 902 Mensen, daar draait het om, se- rie over het leven in een bejaarden huis 1930 Blik op de weg, verkeersmagazi- ne ,000 journaal/Weeroverzicht ffl30 Domburg, serie (3) 7123 Televizier, actualiteitenrubriek ,117 ongelooflijke verhalen, reporta- 21 ge-serie. Afl. 1 2250 De mythe van het moeder schap, documentaire over drie vrouwen die zich ongelukkig voe len als moeder (tot 23.30) 49 00 Beestenboerderij (tot 09.10) 4930 Wat 'n vondst! Afl. 7: Tele-foon (tot 09.45) ,400 Ik, Mik Loreland (tot 10.20) 1430 Fjildblommen: It piipkrüd (tot 10.50) 1100 Op zoek naar onze voorouders. Afl. 1: Lucy (tot 11.20) 13 59 Het vragenuurtje in de Tweede Kamer 1411 The Waltons, serie 1701 Danger Bay, jeugdserie 17 29 2Vandaag, actualiteiten met 17.30 en 18.00 Journaal; 18.43 Sportjour naal en vanaf 18.51 Hoofdpunten uit het nieuws gevolgd door het weer 1359 Zendingsjongerendag 19.32 Ik weet het beter, spelletje 20.00 Overal en nergens: Kirk en Chel sea Cameron, documentaire over de Hollywood-acteurs Kirk Came ron en Chelsea Noble 20.28 Christy, serie 21.13 Antenne: Vlees in Europa, 2-de- lige documentaire over dierenleed in de Europese Unie. Afl. 1 21.52 Nederland zingt 22.20 Wereld van verschil, bijbelstudie 22.51 PP: Uitzending RPF 22.54 Internet in de praktijk 23.26 Journaal 23.31 Middernacht klassiek: Werken van Handel door het Lodz Kameror kest (tot 00.03) 07.00 Journaal 07.07 Klokhuis 07.29 Ontbijt-tv, actueel magazine met elk half uur NOS-Journaal, 8.10 NOS-Sportjournaal en 7.45 en 8.16 Weer 09.05 PP: Uitzending CD 09.08 Kook tv 09.30 Vrouw-zijn 09.55 Gospelclip 10.00 Claro, Spaans voor gevorderden 10.30 Hier en Nu 11.07 Goeiemiddag! 11.59 MiddagEditie met om 12.00 NOS- 16.35 Neighbours, soap 17.00 la bande a Carlos, magazine 17.25 The Fall Guy, serie 18.30 Régions soir, actualiteiten 18.50 Cartes sur table, magazine019.10 Le quo- tidien des sports 19.30 Nieuws 20.10 Gé- nies en herbe, spelletje 21.05 Pulsations, gezondheidsmagazine. Thema: Plastische chirurgie 22.15 Frangoise et les siens, cultu reel magazine 22.50 Laatste nieuws (tot 23.15) 11.55 EK tafeltennis, halve finale dames en heren vanuit Bratislava 13.30 Records, at- letiekmagazine 13.55 Ping, tafeltennisma- jazine 14.55 EK tafeltennis, finale dames en heren 18.00 lei Bla-bla, kindermagazine '8.55 Neighbours, soap 19.30 Nieuws 20 00 Les géants du stade: Frans Peeters 20.10 EK tafeltennis, finale dames en he ren 22.10 Nieuws 22.40 Champion's 96, autosportmagazine 23.05 Cheval passion, paardensportmagazine (tot 23.30) J5-30 Morgenmagazin, ontbijttelevisie 03-00 Heute 09.03 Dallas, soap 09.45 Let's Jiove, ochtendgymnastiek 10.00 Heute 10.03 Auslandsjournal 10.40 Sport «tra/voetbal: Interland voor scholieren, Wtsland-Engeland 12.25 Sport Extraften- nis: AJp"toernooi van Hamburg 16.00 Ta- ti'in 16,03 F'le9e JI-OO Tagesschau '■10 Brisant, boulevardmagazine 17.55 verbotene Liebe, serie 18.25 Marienhof, serie 18.54 Auf Achse, serie 20.00 Ta- gesschau 20,15 Auf eigene Gefahr, mis- „ser'e 21-05 Sketch-up met Iris Berben wether Krebs 21.35 Plusminus, econo- ™ch"l^zine 22.05 Herbert Schnipsi, i 2J-30 Tagesthemen 23.00 Boule- j i- °- 'eikshow 24.00 Sport Extra: Bun- on«ar"!0etbal 00,25 Nachtmagazin T» Ellen, comedy 01.10 (ZW) Greta Gar- o-tydus: Ninotchka, speelfilm ■30 Zie Duitsland 110.45 Info Gesund- 0UnUma9aZ,ne 11,00 Heute 11-M Höhe" y',rke aus 'Lustige Musikanten' 12.35 taosm=aU 55 Pr«sseschau 13.00 Mit- ,4„ ET 12,45 Da"' Da"', spelletje 143a n! aus Lönrieberga, jeugdserie iorinnra Geburtstagsecke 14.40 PUR, naai 15 isïazin®.15,05 Lo9°- jeugdjour- Ge Jan P|nocchio, tekenfilmserie 15.40 flyinn n E 15,45 Heute 15,50 The ben „i °,rs'serie 16,35 Jcde Menge Le tt 45 t l Ahendmagazin met Heute Fo'sthau F?iva' mediamagazine 17.55 132Sri ienau, serie 19.00 Heute serie 2n ia Üfn<!S Freundschaft mit Herz, spelshm',, -u, n Spass' h°ogtepunten uit 21 on e ^en- hass?' met Steffi Graf Heute 22 i5 :n«POlitiek ma9azine 21,45 gaarsp hL rePortage-serie: De Hon- grensaan weerszijden van de 'oor zich*,i? 'e en Hongarije hebben 'on.Hetau j n 9rsnsovergang bevoch- ude saamhorigheidsgevoel van V

de Stem | 1996 | | pagina 22