r ...als ik word «spanningen Zandstraat beloond bruikers vinden dienstverlening van PSD 'ruim voldoende' Atletiekdag Terneuzen trekt veel deelnemers POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws DUIVEN sport emeente ,xel sM Zestig jaar bij elkaar jgTEM ZEELAND C3 Het Wapen van Breskenl smer Tafelen in Nederland |nd mei menu 41.- p.p. 12 mei moederdag Bel 06-899 86 00. DMAKING fovincie treft dit jaar snelheidsremmende maatregelen: formatieavond rkeersplannen Breskens ^lsestraat Omslag afgesloten Veere pleit voor s-voetveer fiets- Taxibedrijf uit Goes kandidaat prijs vervoer gehandicapten Zakkenrollers Brandje Snelheid Gewond Dode vogels Radarkasten Philippine Westdorpe Terneuzen Oostburg Sluis Morgen wedstrijden Zeeuws kampioenschap schoolvoetbal Creil J El 1996 *59 DINSDAG 7 MEI 1996 Hotel - Café Restaurant Grote Kade 33 BRESKENS Tel. 0117-381401 V^V' Reubesoep van lamsvlees en meiknolletjes) gse forelfilet met zalm en wijnsaus 'se roompudding met bitterkoekjes if J,,» verslaggever j - De Provinciale Stoom- Kjensten in Zeeland (PSD) kun- i informatievoorziening aan jjjgrs van de veerdiensten |ijmondjesmaat verbeteren. (assistent)-agenten en kapi- bijgepraat worden over u met 2 pers. het meimenu reserveert betaalt u 2 personen slechts 60. n een blik van verstandhouding, respect, de waardering en Dat vrijwilligerswerk loont, tderlanders inmiddels beamen. ENTELIJKE DIENSTEN thouders van Axel maken de gemeentesecretarie, als Werken van de gemeente MEI a.s. de GEHELE DAG LOTEN is, in verband met et gemeentepersoneel. verzocht met het boven- ïouden. sn wethouders voornoemd, burgemeester ins, secretaris wnd. ziek jj. ik omvang giaag l.c boekje 'Tuixn leven en dn») m/v k on- rllicht Adres: tV'"S IWde: over O..,OAl. I, AJ.„..V-rOi. A de wijze van informatieverstrekking via omroepinstallaties en lichtkranten. Verder is een speciaal 06-nummer nuttig voor informatie over de PSD-diensten en moeten werkstudenten, die aantreden voor tijdelijke hand- en spandiensten, mede ingezetworden voor het geven van informatie. Zo reageert de leiding van de PSD op het onderzoeksrapport 'Heen en Weer', waarin resultaten zijn neergelegd van een enquête onder gebruikers van de veer diensten. Hieruit blijkt dat ondervraagde gebrui kers de dienstverlening van de PSD in het algemeen als 'ruim voldoende' beschou wen. Dat geldt ook voor informatie over dienstregelingen, zij het dat het lande lijke 06-nummer voor openbaar vervoer als onvoldoende wordt beschouwd. Al bij al concludeert de onderzoeker dat het oordeel van de veergebruikers geen aan leiding geeft tot een grondige herbezin ning op de wijze waarop de PSD zijn rei zigers informeert over de normale en/of gewijzigde vertrek- en aankomstijden. Waarbij opvalt dat mondeling verstrekte informatie beter overkomt dan die via omroepinstallatie of lichtkrant bij de veerpleinen. De PSD-leiding onder schrijft ook dat de organisatie nu niet op haar lauweren moet gaan rusten. „Men mag pas tevreden zijn als het oordeel van de veergebruikers 'goed' is." De leiding sluit zich overigens aan bij een PSD-medewerker die een over de dienst verlening klagende veergebruiker het vol gend opwekkend bericht meegaf: „Beter een half uur voor de boot, dan een half uur in de file." verslaggever jitraat - De inspanningen je inwoners van de bum-t in Zandstraat bij Philip- ,0m de doorgaande weg hun woonplaats ver- heiliger te krijgen, wor- acht jaar eindelijk Iprovincie presenteert van- - tijdens een informatieve jomst in buurthuis De lit - haar plan om de ver- pligheid in Zandstraat te n. De uitvoering vindt Ishijnlijk dit jaar nog plaats, latomobilisten trekken zich ren dag geen snars aan i maximumsnelheid (vijftig I-fier per uur) in Zandstraat. i breed en dat nodigt uit ijhard rijden. Een scheiding jweg en fietspad ontbreekt lit maakt de situatie, met ivoor de spelende kinderen, "buurtschap erg onveilig. kaïtruste bewoners voerden [tt verleden meer dan eens verbetering in die situatie te krijgen, lade oplossingen werden Ier nooit gevonden. Een proef snelheidsremmende padde ls! bijvoorbeeld, liep op niets jaar kwam er een nieuw waardoor de veilig- verder verslechterde, gereedkomen van de it bij Sluiskil namelijk, ilen steeds meer vraehtwa- taifeurs de weg door Zand- it als sluiproute. Daarom urn de buurtschapbewoners kween brief aan provinciale «laat met het verzoek nu Isael actie te ondernemen. Acht jaar lang hebben de inwoners van Zandstraat actie gevoerd om de doorgaande weg veiliger te krijgen. 1 kwam goed door ((provincie, die er een onder- aan waagde. Met als resul- liaternog dit jaar verbetering kstuatie komt. Er komen hin- sen (drempels en wegver- ingen) in de doorgaande weg r ie buurtschap om de snel- Ivanhet verkeer te remmen, linden stoepen, fietspad en kivakken opnieuw bestraat aijgt het wegdek een nieuwe 'We verslaggever ms - Mensen die in de ie omgeving wonen van het I lie van de rijksweg 61 van wispunt Roofack te Bres- jfotaan Schoondijke krijgen g 9 mei uitleg over de wegverbeteringen in *r van het verkeersproj eet -vaam Veilig Verkeer, «jeenkomst is om 19.30 uur "DeUitkomst aan de Lan- is Breskens. ijtondere aan dit landelijke Sratieproject is dat |J®den al in een vroegtij- m bij de plannen voor t. 'gen aan het wegennet «betrokken. Ze staan als 'te mee aan de tekentafel weg-verbeteringsplan- 'Wze verslaggever slag - De Axelsestraat !(®islag is vanaf woens- Uei tot en met vrijdag afgesloten voor alle !r ®et uitzondering van /®gers. Het gaat om het "™iaf de Brouwerijstraat i het Plein, in verband reconstructie. De ver- ng betreft de aanleg van e riolering en een Jasfaltlaag 0®gaande verkeer rich- tjiu wordt omgeleid via 61, kruispunt Sint UK® Spui- Het verkeer t wordt via deze vanaf Mar- i tiij ^emmingsverkeer f. ,ens de werkzaamhe- fuik maken van de reuwerijstraat, Toren- tB Voorburcht. Van onze correspondent Terneuzen- Driehonderd leerlingen hadden zich ingeschreven voor de atletiekdag voor basisscholen uit Groot-Terneuzen, zaterdag in het Zuidersportpark. De A-B-C en D-pupillen uit de Hoogspringen 1. Wouter Blokland, 2 groepen 4, 5, 6, 7 en 8 van de basisschool bekampten elkaar in de onderdelen sprint, versprin gen, balwerpen, hoogspringen en kogelstoten. De Meerpaal leverde relatief de meeste deelnemers. P. Jonkman reikte na afloop 120 prijzen uit. Uitslagen: C-pupillen jongens: 40 m. 1.Michael Verbey, Kelshour Oliveire, 3. Frans Flemming. 1000 meter: 1. Peter Reijn, 2. Dennis v.d. Schilt, 3. Tim van Gijs.Verspringen 1. Dennis v.d Schilt, 2. Jean van Drongelen, 3. Alli Fattah. Balwerpen: 1. Flemming, 2. Paul Laarhoven, 3. Johnny van Ney- enhof. C-pupillen meisjes: 40 m. 1. Karlijn Agten, 2. Anneke v.d. Berg, 3. Ester de Pooter. Verspringen: 1, Karlijn Agten, 2. Ester de Pooter, 3. Anneke v.d. Berg Chantal Buijze. Balwerpen: 1. Anneke v.d. Berg, 2. Ester de Poor ter, 3. Eveline Moes. B-Pupillen jongens 40 meter: 1. Timon van der Hooft, 2. Leon v. Fra- eyenhove, 3. Justin v.d. Veeke. 1000 meter: 1. Tjerro v Bambost, 2. Glenn Mirrer, 3. Marnix Haak. Verspringen 1. Jacen de Golfslag, 2. Umut Cogurcu, 3. Niek Lips. Balwerpen 1. Umut Cogurcu, 2. Niek Lips, 3. Jacen. B-Pupillen meisjes 40 meter. l.Souscha Verlinde Adrienne Bak ker, 2. Denise de Booy Janneke Loof. 1000 meter 1. Tessa Blocland, 2.Somara Bronne, 3. Rianise Victo- rina.Verspringen 1. Denise de Booy, 2. Rianise Victorina, 3. Daisy Oonk.Balwerpen 1. Debbie Magnus, 2.Gul Avci, 3. Janneke Loof. A-pupillen jongens le jaars: 60 meter. 1. Evert v Opdorp, 2. Boris v.d Wey,J Constancia. 1000 meter. Ï.Jeroen Stams, 2. Vincent vh West einde, 3. Adem Fekovic. Verspringen 1. Evert van Opdorp, 2. Tim Bogaart, 3. Michel Dekker. Balwerpen 1. Adem Fekovic, 2.J eroen Stams, 3. Maico v.d. Berg. 2e jaars 60 meter. 1. Vincent Loof, 2. Karim El Moktari, 3. Maarten Kolijn. 1000 meter 1. Wou ter Blokland, 2. Bart de Hoon, 3. Paul Reyes. Karim El Moktari, 3. Vincent Loof. Kogelstoten 1. Vincent Loof, 2.Marko Huisman, 3. Jan Pieter. A-pupillen meisjes le jaar: 60 m, 1. Laura Grguric, 2. Claudia Dieleman, 3. Joni Mirrer. 1000 m. 1. Myrthe Ramond, 2. Martine de Bruijn, 3. Anakiz Cogurcu. Verspringen 1. Angenika Kunne 2. Anakiz Cogurcu. 3. Laura Grguric. Balwerpen 1. Ana kiz Cogurcu, 2. Debbie Elve 3. Laura Grguric. 2e jaars 60 meter. 1. Jolien Bareman, 2. Stephanie Hamelink, 3. Jisca Doc- ters. Hoogspringen 1. Natya el Mokhtari, 2. Jisca Dokters, Danielle Blijleven. Kogelstoten 1. Natya el Moktari, 2. Nadia Syeda, 3. Wienada Kolbeeb D pupillen jongens. Hoogspringen 1. Emiel Goudzwaard, 2. Huibert Hamelink Jeffrey Snoek. Kogel stoten 1. Florin Popescu, 2. Sven Schieman, 3. Emiel Goudzwaard. C-pupillen meisjes Hoogspringen 1. Wendy Docters, 2. Rosalinda Huis man Ozge Bugday. Kogelstoten. 1. Wendy Dokters, 2. Mirva, 3. Nicole Kyriakou. Finales sprint: 40 meter jongens 1. Kelshour Oliveira. 80 meter meisjes 1. Patricia Davidse. 60 meter meisjes groep 7 1. Jolien Bareman. groep 6 Ï.Laura Grguric. 40 meter meisjes l.Denise de Booy. 80 meter jongens groep 8 1. Emiel Goudzwaard. 60 meter jongens groep 7 1. Vincent Loof. idem groep 6 1 Evert van Opdrop. Van onze verslaggever Veere - De gemeente Veere dringt er bij Gedeputeerde Staten van Zeeland op aan een volwaardige fiets-voetveerverbinding tussen Vlissingen en Breskens te realise ren na aanleg van de Wester- schelde Oeververbinding. Veere wijst op het bestaande Masterplan Fiets Veere en omge ving dat beoogt het gebruik van de fiets in de gemeente en de omgeving te stimuleren. „Een adequate fiets-voetveerverbin ding kan hieraan een bijdrage leveren", is de stellige overtui ging van de gemeenteraad van Veere. Goes - Teletaxi Oosterschel- deregio, onderdeel van de Goese taxicentrale Citax Midden-Zeeland, is één van de acht genomineerden voor de OV Plus. Prijs 1996. Deze prijs wordt jaarlijks gegeven aan het beste systeem van aanvullend openbaar ver voer voor ouderen en gehan dicapten. Minister Jorritsma van Ver keer en Waterstaat en hoofd directeur Nouwen van de ANWB maken de naam van de winnaar vrijdag bekend tijdens de beurs Support 96 in de Jaarbeurs in Utrecht. Deze beurs is speciaal inge richt voor rvelaidatie en thuishulp. Aan de beurs is ook een congres verbonden over de vervoersmogelijkhe den voor ouderen en gehan dicapten. Teletaxi Oosterschelderegio is de enige Zeeuwse kandi daat Sluis - Opnieuw zijn in Sluis zakkenrollers in het weekeinde actief geweest. Een 49-jarige vrouw uit Heist mist haar por temonnee. Daarin zaten behalve een klein geldbedrag haar persoonlijke papieren. Van een vrouw uit Anderlecht werd haar beurs met 4000 francs plus haar rijbewijs en paspoort gestolen. Ook meldde een inwoonster van Maldegem het verlies van haar portemon nee. Zij is gedupeerd voor 10.000 francs en persoonlijke papieren. Koewacht - Waarschijnlijk door toedoen van spelende kin deren raakte aan de Nieuw- straat een haag van vijf meter hoge coniferen in brand. De brandweer had het vuurtje snel onder controle, niettemin brandden de coniferen tot de grond toe af. Terhole/Kapellebrug - Bij een snelheidscontrole op de Hul- sterweg zondagmiddag heeft de politie 64 overtredingen geconstateerd. Ter plaatste geldt een maximum van vijftig kilometer, de hoogst gemeten snelheid bedroeg 84 kilometer. Bij een controle maandagmor gen in Kapellebrug waren er 32 overtreders, de snelste reed 81 waar vijftig is toegestaan. De politie kondigt voor de komende dagen snelheidscon troles aan op de rijksweg N60 in Terhole (vandaag), de rijks weg N60 in Kuitaart (woens dag) en de rijksweg N61 in Vogelwaarde (donderdag). Terneuzen - Een 20-jarige Axelse scooter-bestuurster heeft maandagmorgen bij een aanrijding met een auto een gebroken knieschijf, een vlees wond aan een knie en verwon dingen aan haar rechterhand opgelopen. Op de Roosevelt- laan kwam zij in botsing met een auto, bestuurd door een 24- jarige inwoner van Terneuzen. Bij het afslaan verleende de man geen voorrang aan de scooter. Westkapelle - In het bos bij Westkapelle zijn in een milieu box ongeveer dertig dode beschermde vogels aangetrof fen. Het gaat om merels, lijs ters, spreeuwen, goudhaantjes en koolmezen. De politie ver moedt dat de dader de vogels met zogenaamde lijmstokjes heeft gevangen, maar daarbij vermoedelijk is gestoord. Zierikzee - Niet alleen in Zeeuws-Vlaanderen zijn de radarkasten langs enkele door gaande wegen doelwit van van dalisme, ook op Schouwen- Duiveland. Langs de provin ciale weg tussen Zierikzee en Haamstede vernielden onbe kenden de twee onlangs geplaatste radarkasten volle dig. Ze werden compleet met de fundering in een nabijgele gen sloot gedeponeerd. De kas ten, die overigens nog niet eens waren aangesloten, wegen 250 kilo per stuk. De schade is nog niet bekend. foto wim kooyman OPBRENGST - De collecte voor de Nederlandse Hart stichting in Philippine en Zandstraat heeft een bedrag opgeleverd van 1429,30. BEJAARDENKOOR - Het bejaardenkoor viert vrijdag in het verzorgingshuis 't Verlaet het koperen jubileum. De leden komen rond 17.30 uur bijeen voor een drankje en een koud buffet. In de vroege avond wordt ter gelegenheid van het 12,5 jarig bestaan uiteraard ook gezongen, waar bij de schijnwerper sociaal wordt gericht op de leden die al vanaf de start bij het koor zijn betrokken. ALLIANCE FRANQAISE - De Zeeuws-Vlaamse afdeling van Alliance Frangaise sluit zater dag 11 mei het seizoen af met een bijeenkomst in het Terneu- zense etablissement Porgy Bess. De zanger en schrijver Louis Capart treedt op. De avond begint om 20.15 uur. OORLOGSMUSEUM - Het oorlogsmuseum 'Switchback' aan de Oude stad in Oostburg is vanaf deze week elke zondag geopend van 13.00 tot 18.00 uur. Het is het tweede seizoen voor dit museum, dat vorig jaar 2000 bezoekers trok. Het museum is vernoemd naar de Canadese aanvalsactie 'Switch back', ruim een halve eeuw geleden op West-Zeeuws- Vlaamse grond. Het museum is een initiatief van drie jonge verzamelaars van materiaal uit bezettingsjaren in deze regio. VOORJAARSMARKT - In ver zorgingstehuis Rozenoord is woensdag een voorjaarsmarkt. Dit gebeurt tussen 14.00 en 16.30 uur. Op de markt onder meer een plantenkraam, een kraam met handgemaakte artikelen uit Haïti, een Rad van Avontuur en een rommel markt. Van onze verslaggever Oostburg/Nieudorp - Op de sportparken in Oostburg en Nieuwdorp woprdt morgen, woensdag 8 mei, gestreden om het Zeeuws kampioenschap voor meisjes- en jongens-zeventallen. In Oostburg spelen de meisjes. Tien scholen komen hier in actie, waar onder drie uit Zeeuws-Vlaanderen. Dat zijn de Schakel uit Vogel waarde, de Geulle uit Terneuzen en de St. Jozefschool uit Eede. Verder zijn van de partij de Meerpaal uit Bruinisse, de Regenboog uit Tholen, de Casembrootschool uit Middelburg, de Basis uit Goes, de Mozaïek uit Oost-Souburg, de Moolhoek uit Kapelle en de Willibror- dusschool uit Zoutelande. De teams spelen in twee poules van vijf. In Nieuwdorp komen de jongens aan bod. Om de provinciale eer strij den hier de Sandeschool uit Kloosterzande, de Tweemaster uit Goes, de Octopus uit Nieuwdorp, de Beatrixschool uit Arnemuiden, de Branding uit Vlissingen, het Kompas uit Oost-Souburg, de Willibror- dusschool uit Zierikzee en de Kraal uit Tholen. De Zeeuwse kampioen bij de meisjes mag woensdag 29 mei naar Zeist om strijd te leveren voor de kwartfinales van het Nederlands kam pioenschap. Voor de jongens-zeventallen is er geen Nederlands kam pioenschap. De liefde bloeide op in Vlissingen. Inmiddels zijn ze alweer zestig jaar getrouwd, het echtpaar De Wis- pelaere-Houmes. Gisteren vierden de echtelieden hun diamanten huwelijksfeest in de recreatiezaal van De Blide in Terneuzen, in het bijzijn van bewoners en familie. Geboren in Groede ging C. de Wis- pelaere als jonge man werken bij een heibedrijf in Vlissingen. Daar leerde hij zijn vrouw, J. Houmes, kennen. De liefde bloeide op en de twee stapten in het huwelijksbootje. Nu zestig jaar later genieten beiden op 84-jarige leeftijd nog een redelijk goede gezondheid en wonen in bejaardenhuis De Blide. Ze hebben een zoon, drie kinderen en drie achterkleinkinderen. Wethouder J. van Rooyen feliciteerde het echtpaar gisteren namens de gemeente. Th. de Brouwer deed dat namens het bestuur van De Blide. foto wiM kooyman Terneuzen - Aan de wedvlucht gehouden vanuit Roye werd door 733 Zeeuwse postduiven- houders deelgenomen. In totaal korfden ze 11.202 duiven in ver deeld over zeven rayons. Rayon 1: 1208 duiven, 1269,67mpm: 1, 6 en 7. C. Riemens, Cadzand, 2. P. de Poorter, Hoofdplaat, 3. J. Kools, Cadzand, 4, I,. den Dekker, Bres kens, 5. J. van de Plasse, Cadzand, 8. M. Rodts, Uzendijke, 9. A. Dusar- duijn, IJzendijke, 10. J. van Oosten- brugge, Breskens. Rayon 2: 1775 duiven, 1260,27mpm: 1. D. de Smet, Terneuzen, 2. Arn. van Paemel, Westdorpe, 3 en 10. A. Verpoorte, Terneuzen, 4. O. Dehul- sters, Sluiskil, 5. J. de Mul en zoon, Philippine, 6 en 9. C. de Poorter, Axel, 7. J. Braet, Heikant, 8. J. Dane, Sluiskil. Rayon 3: 631 duiven, 1257,50mpm: 1. E. van Deursen, St.-Jansteen, 2. Jos. Elegeert, Koewacht, 3, 5, 7 en 10. J. Dhanis, Hulst, 4. B. Dancka- ert, St.-Jansteen, 6. E. Verscueren, St.-Jansteen, 8. Rob. van Damme, Koewacht, 9. P. d'Hondt, Hulst. Rayon 4: 1627 duiven, 1261,74mpm: 1 en 6. J. Steenhard, Goes, 2. N. Krijger, Goes, 3 en 4. Mevrouw De Jonge, 's-Heer Arendskerke, 5. H. Beulens, Kwadendamme, 7. S. Branderhorst, Kamperland, 8. P. Rokven, Goes, 9. Joh. van 't Wesy- einde, Heinkenszand, 10. T. Jur- riëns, Kwadendamme. Rayon 5: 2035 duiven, 1262,01mpm: 1. 7, 8 en 10. J. de Schipper, Kapelle, 2. Comb. Jeremiasse, Wemeldinge, 3. K. Niemeijer, Hansweert, 4. J. Duinkerke, Wemeldinge, 5. P. van Schoonacker, Kapelle, 6. J. Zegers, Biezelinge, 9. P. Glas, Kapelle. Rayon 6: 1539 duiven, 1249,82mpm: 1 en 6. Comb. Van de Kamp, Noord- welle, 2 en 4. M. Bolle, Zierikzee, 3 en 5. J. Blom, Noordgouwe, 7. A. van de Linde, Zierikzee, 8. Mejuffrouw Quist, St.-Philipsland, 9. R. van de Linde, Zierikzee, 10. J. Bolier, Scherpenisse. Rayon 7: 2387 duiven, 1285,49mpm: 1, 2 en 10. H. Baas en zoon, Arne- muiden, 3. J. Cornelisse, Nieuw- en St.-Joosland, 4. P. Hengst, Westka pelle, 5, 6 en 8. K. Minderhout, Westkapelle, 7. Comb. Abee, Vrou wenpolder, 9. F. Albers, Vlissingen. De Voorwaarts Zaamslagveer, 231 duiven, 1266,53mpm: 1, 6 en 8. A. Schieman, 2 en 3. D. Nice, 4 en 7. F. Scheele, 5. H. de Feijter, 9 en 10. J. Braet. De Vrede Sas van Gent, 162 duiven, 1283,55mpm: 1 en 4. F. de Mul, 2. P. Goossen, 3, 5 en 8. B. van de Berghe, 6 en 7. Th. van Zeele, 9. W. Winne, 10. A. de Caluwè. De Eendracht Terneuzen, 166 dui ven, 1276,68mpm: 1, 2, 8 en 10. A. Verpoorte, 3. D. de Smet, 4. Ko. Buijze en zoon, 5. J. van de Berg, 6. J. Verplanke, 7. J. Geelgoedt, 9. Mol- let.

de Stem | 1996 | | pagina 17