DEK 95 HIRT 95 BETAALDE erharding heeft weinig effect ®Stem 1 eregeningsverbod Hulster Ambacht nog steeds van kracht Vocalitas en Good Company repeteren volop Politie in Zeeland rolt drugsnetwerk op Provincie dringt aan op maatregelen Elf Atochem en Péchiney PLAATSELIJK nieuws DAG klapper UtSHM ertigduizend gulden voor fietspad waterleidingbossen weggegooid geld Aandeelhouders staan lachend buitenspel stem ZEELAND C2 Mm jk Rode Kruis houdt in Axel manifestatie Welkomstpakket nieuwe inwoners van IJzendijke Axelaar mishandeld DINSDAG 7 MEI 1996 3 ■5 :en :en zen en Den (4x) aas m Noordstraat Vismarkt Burchtstraat Garenmarkt W.C. Serlippens Noordstraat W.C. Zuidpolder ,e verslaggever .Het beregeningsverbond in het gebied aterschap Hulster Ambacht is nog steeds Jacht. De Drie Ambachten heeft het ver- Le Kanaalzone gisteren juist opgeheven, jjjje van Sluis in Oostburg zal in ieder jjeze week geen verbod instellen. E, van Goethem van Hulster Ambacht is re week ingestelde verbod op beregening van landbouwpercelen met oppervlaktewater nog steeds van kracht omdat er te weinig neerslag is gevallen. Twintig tot 25 millimeter schat hij. „En op sommige plaatsen nog maar vijftien millimeter," aldus Van Goethem. Van Goethem vindt het 'moeilijk te zeggen' wan neer het verbod in Oost-Zeeuws-Vlaanderen wordt opgeheven. „Dat is helemaal afhankelijk van het weer van deze week." Volgens de waterschap-woordvoerder wordt het verbod goed nageleefd. „De mensen zijn zich bewust van het belang ervan. We controleren regel matig of men zich eraan houdt. In ieder geval heb ben we tot nu toe nog geen overtredingen geconsta teerd." De regenval van eind vorige week heeft waterschap De Drie Ambachten in tegenstelling tot Hulster Ambacht gisteren wèl doen besluiten het verbod met onmiddellijke ingang op te heffen. „Het beoogde peil kunnen we nu weer goed handhaven," stelt woordvoerder F. Verhaar. Het verbod is daarom niet meer nodig, en volgens Verhaar ook niet meer verantwoord gezien de 'enorme belangen van de landbouwers' die er mee gemoeid zijn. „Vooral als het gaat om de bollente- lers." Het verbod is volgens Verhaar de afgelopen weken zeer goed nageleefd. Het Vrije van Sluis heeft tot op heden nog geen ver bod ingesteld. „We bekijken het van dag tot dag. Gelukkig lijkt het erop dat het weer zich enigszins in goede zin wijzigt. Maar één zwaluw maakt nog geen zomer," zegt een woordvoerder. Volgens hem zal het Vrije deze week geen verbod meer instellen. |we verslaggever De veertigduizend die de provincie jaar spendeerde aan beter berijdbaar maken het fietspad door de jeidingbossen bij je zijn in het water, of in het zand, gesme- ige droogte of nat weer jet voor fietsers een hele om het pad te volgen. De (ate had liever gezien dat petsverbinding, die evenwij- ian de voormalige sppoor- jriding richt grens loopt, tijk werd verhard, l-éen dergelijk karwei zou al Xenkele tonnen kosten. De facie bleek wel bereid uit ■uropees subsidiepotje veer- Tsille beschikbaar te stellen J: bet provisorisch aanbren- ïjanwat verhardingsmateri- 1 De grootse putten werden Impt en vanaf de Molen- :t pad geëgaliseerd en llietje verhard. let geweldig li echt geweldig is het alle- Iniet," zegt de Hulster wet- lierG. van de Voorde. „Het l:ste befietsen als het niet te |iivan de droogte of vol met sen staat van de regen. Het lil je noemt een echt toeris- liietspad." fff niet gekozen is voor bij- eeld een asfaltverharding ill niet alleen te maken met K Binnen de Hulster gemeen- Btiek was men niet erg te n over een asfaltlint door sen. Uiteindelijk zag men I bij de provincie ook niet Vatten. |<i we nu hebben, is een «avriendelijke oplossing, man de resultaten betrekke- liijn," drukt Van de Voorde pog zacht uit. jsche zijde daan de Belgische zijde heb- t plannen om de voormalige pwegbedding te asfalteren |«et gehaald, laar wordt gewerkt met n en ander milieuvriende- pateriaal. 'iat het fietspad daar op de [ithzelf al keiharde bedding lis daar wel uitstekend op te Aan Belgische zijde ilt nu gewerkt aan de verhar- 1 van het deel tot aan de s Ven'olgens komt dan nog Ijtak vanaf de Shondstraat in pGillis-Waas tot aan de Hei- 't to Sint-Niklaas aan de voltooid is, ligt er een Pd dat zowel voor school- k-fietsverkeer als voor recre ate fietsers een ideaal alter- r 's voor de drukke N403. paal op Nederlands grond- f blijft het voor de fietsers p"en aanmodderen. EDITIE zeeland |,i*jaa<32,4532CG rl'5 645769, fax 0115-645742. ¥u!j"' Peter °99e' (editiechef), mlilAssem'Franl< van Cooten, fe J ij, "e'n van der jJWMd de Puysseleijr. E"'«73700, fax 0113-273701. Maas (provincie wed. life-,143'4561 O" U«W7°, fax 0114-372771. ^,/fer™(GeJlach Hochstenbach, Ej wij. 0115-645751 fWa9 0115 -645753 ^en: KS32'4532« Stnw 4"'.,ax 0115-645741 S - '9ers: fiiCf'privé°115-563976, l oekhoven, mmers, privé 0115-562354 ba"70rdi9ers: kv.r«,?r?ncle' Privé 0114-314570, "'aeten privé 0114-316755. *W'830-17.00 uur Gisteravond werden tijdens de repetitie de laatste nootjes opgepoetst. VERVOLG ZEELAND 1 Hij noemt de roep om deze extra vergadering een 'spel dat niet past binnen de verhoudingen van de Zeeuwse politiek en het Zeeuwse bestuur'. Maar het gezelschap reageert lauw en laat het erbij. Geen motie wordt ingediend, geen besluit genomen, geen standpunt vernieuwd. Een beetje geblaf, maar geen enkele beet. Het duurt toch nog een klein uur voor het besef groeit dat dit een volstrekt verloren ochtendbesteding is. Maar de kleine veertig aandeel houders zijn niet helemaal voor niets gekomen. Directeur Stoter heeft zich voorbereid op veel meer tegenstand en aan het begin van de zitting een kleine show op poten gezet. Bij de overhead-pro jector. Het bericht over de frau derende nutsdirecteur is het leukst, maar Stoter opent met dia grammen waaruit blijkt dat de gemeentelijke heffingen de laatste jaren nogal zijn gestegen. De zaal zit vol burgemeesters die ineens ongemakkelijk gaan schui ven op hun stoelen. Want burge meesters vinden doorgaans slechts positieve berichten over hun gemeenten reuze leuk. 'U moet peren met peren vergelij ken', roept burgemeester Steen kamp van Hontenisse. Stoter gaat onverdroten door. Hij haalt er een diagram bij dat toont dat zelfs een lokale krant percen tueel duurder is geworden dan de tarieven van gas, licht en water. Opnieuw gelach. De verslaggever van de lokale krant kleurt licht en lacht meesmuilend mee. Zo is de extra-aandeelhouders vergadering van DELTA een one- manshow van Stoter geworden en zijn de aandeelhouders al lachend verder buitenspel gezet. De aan deelhouders hebben geen stelling kunnen nemen, laat staan wat eigen wensen door kunnen druk ken. Maar wie had dat ook gedacht? Het is immers zo'n maandagmorgen die niemand mist als-ie er niet was geweest. Van onze correspondente Terneuzen - Terwijl de meeste organisatoren van muziek- en theaterprogramma's al hardop dromen over de vakantie, wordt er in de Grote Kerk in Terneuzen flink gerepeteerd. Het Kamerkoor Vocalitas verzorgt zaterdag 11 mei een interessant programma en nodigt een koor uit Hulst uit om voor de intermezzi te zorgen. Samen met de leden van een ad hoe kamerorkest werden gisteravond de laatste nootjes opgepoetst. Dirigent Arie Karreman wees nog eens op het belang van de gelijke inzetten en het zuiver intone ren. De vocalisten hebben er duidelijk zin in. Een con cert aan het einde van een seizoen valt bij het publiek altijd goed in de smaak. Met de magere maanden, wat het cultuuraanbod betreft, in zicht wil men nog even een brokje cultuur meepikken. Vocalitas is opgericht in 1978 door Arie Karreman en heeft een omvangrijk repertoire opgebouwd. Alle stijlperioden van de muziekgeschiedenis zitten in de muziekmappen. Het koor trad op in Vlaanderen en Engeland en werkte mee aan radio en televisiep rogramma's. Een specialiteit van Vocalitas is de verzorging van het concert Lessons and Carols in Sas van Gent, een evenement dat de traditie van Cambridge volgt. De meeste koorleden zien de uitvoering van de vrijwel Van onze verslaggever Middelburg - Zowel Péchiney als Elf Atochem, beide in Vliss- ingen, hebben van de provincie een brief ontvangen waarin wordt gedreigd met bestuursdwang als niet op korte termijn bepaalde maatregelen worden genomen. Elf Atochem blijft in gebreke bij het inrichten van een magazijn. Tot tweemaal toe is geconsta teerd dat tussen de gescheiden vakken in het magazijn niet, zoals voorgeschreven, een gang pad van minstens 3,5 meter aan wezig is. Bij controles is gebleken dat tus sen opslagrekken ook nog ver schillende goederen zijn opgesla gen, zodat van een pad geen sprake is. Tot 15 juni krijgt het bedrijf de gelegenheid het maga zijn conform de verleende ver gunning in te richten. Zo niet, dan volgt bestuurlijk optreden. „Dat kan bestaan uit het opleg gen van een dwangsom, toepas sen van bestuursdwang of intrek ken van uw vergunning," staat in de brief te lezen. De directie van Péchiney heeft, ondanks aanmaningen, nog steeds geen financiële zekerheid gesteld in verband met mogelijke bodemverontreiniging. Met ingang van 1 maart vorig jaar moest het bedrijf die zekerheids stelling afgeven in het kader van de uitvoering van het 'Besluit opslaan in ondergrondse tanks' (BOOT). Die financiële zekerheidssteliing moest begeleid gaan met resulta ten van een bodemonderzoek. Dit laatste is inmiddels in bezit van de provincie. Vóór 1 juli moet de zekerheidsstelling afgegeven zijn. Van beide brieven is een afschrift verzonden aan de Offi cier van Justitie en de gemeente Vlissingen in verband met moge lijk strafrechtelijk optreden. St.-Jansteen SCHUIVERS - Nu de schutters vereniging St.-Jan weer over een eigen accommodatie beschikt, worden diverse activiteiten opnieuw opgezet. Een daarvan is de oefenschietingen, waarbij belangstellenden gratis kunnen kennismaken met de handboog sport. Leden van de vereniging zijn deze avonden aanwezig om eventueel aanwijzingen te geven en er wordt materiaal beschik baar gesteld. Deze oefenschietin gen worden om de twee weken gehouden, telkens op donderdag om 19.30 uur. De eerste oefen avond is donderdag 9 mei op het terrein van de schuttersvereni ging St.-Jan. Zaterdag 11 mei is er een huldeschieting voor de Europese kampioen J. Vlaem- inck. Deze schieting begint om 14.30 uur. Voor St.-Jan is het de eerste keer in zijn meer dan 100- jarig bestaan dat het een Euro pees kampioen in zijn midden heeft. J. Vlaeminck schoot zich vorig jaar tot Europees kam pioen in Aardenburg. Clinge UITSTAP - De ANBO afdeling Groot-Hulst/Clinge maakt dins dag 14 mei een uitstap naar Dud- zele, waar in de Gallo-Romeinse wijnkelder uitvoerige informatie over het brouwen van wijnen gegeven wordt. Na de middag maaltijd wordt onder leiding van een gids een rondrit langs de pol derdorpen Damme, Heille, Aar denburg, St.-Jan in Eremo, Mid delburg (België) en Westkapelle gemaakt. Rond 17.00 uur wordt een stop gemaakt in Dudzele, waarna men huiswaarts keert met nog een avondhalte. Opgave leden tot 10 mei, daarna ook niet-leden. GAME '78 - Tennisvereniging Game '78 houdt voor de tweede maal een open vrouwentennis toernooi op de banen van de club. Het toernooi is maandag 20 mei tot en met vrijdag 24 mei van 09.00 tot 13.00 en van 13.00 tot 19.00 uur. Er worden wedstrij den van één uur gespeeld in enkel- en/of dubbelspel in poule systemen. Inschrijfgeld enkelspel 12,50, dubbelspel 10 per per soon. Opgave is mogelijk bij S. Schauwaert-Mel, Beukelzstraat 27, of bij T. Bosman, W. van Saeftingelaan 7, De Klinge. Nieuw-Namen GEZINSFIETSTOCHT - Het feestcomité van Nieuw-Namen houdt zaterdag 11 mei een fiets tocht voor alle inwoners. De inschrijving is in café St.-Cecilia om 13.00 uur. Voor koffie of fris kan men onderweg terecht in 't Schuurke op Den Oude Doel. ZANGKOOR - Zaterdag 11 mei zal het zangkoor uit Nieuw- Namen de mis verzorgen in Kloosterzande. Na de mis bren gen de leden van het koor een bezoek aan het plaatselijke Chi nese restaurant. Kieldrecht TENTOONSTELLING - Vrijdag 24 mei is de opening van de ten toonstelling 'Bloemenpracht'. Deze is ingericht door de plaatse lijke Culturele Raad en het Davidsfonds. De opening wordt om 20.15 uur verricht door P. Deckers, schepen van onderwijs, verkeer en middenstand en tevens voorzitter van VZW Cul tuur Centra werkgroep Kield recht. Er is ook een onthulling van het beeld 'Smid en aambeeld'. Dit beeld is het werk van Karei Snoeck. De onthulling wordt verricht door R. Heirwegh, sche pen van cultuur en toerisme. Aansluitend is er een receptie. Clinge OUDE SPULLEN - De fanfare Weldoen door Vermaak haalt zaterdag 11 mei tussen 10.00 en 12.00 uur weer oude spullen op. Wie wat heeft wordt gevraagd van te voren contact op te nemen met de familie Stienen. TOCHTEN AXEL Avond Vierdaagse - 5-10-15 km - vertrek kantine AZW vanaf 18.30 uur(6t/m 10 mei) BRESKENS Avond Vierdaagse - 5 en 10 km - start Hotel Wapen van Breskens - 18.30 uur (6 t/m 9 mei) HULST Avond Vierdaagse - 5 en 10 km - start Den Dullaert -19.00 uur (7 t/m 10 mei) VLISSINGEN Avond Vierdaagse - 5-10-15 km - Clubhuis Zeelandsport Baskenburg- plein -18.00 uur - 4,50 (vanaf ma) DIVERSEN SLUISKIL Bloemschikken voor vergevor derden - 't Meulengat - ZVU/SKI - 19.30 uur SAS VAN GENT Avondfietsvierdaagse - Tourclub Sas van Gent - 't Schippershuis - inschrijven 18.00-19.00 uur - 25 km Koersbal - St.-Albert -13.30 uur CLINGE Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur Volksdansen, zang en biljarten - Malpertuus (KBO) -13.30 uur GRAAUW Jokeren - gemeenschapshuis -13.30 uur KLOOSTERZANDE Vleeskaarting - Café de Reizende Man-19.30 uur WESTDORPE Koersbal - Concordia -13.30 uur AXEL Koersbal - De Halle -13.30 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café Zondagsvermaak - 14.00 uur WALSOORDEN Schieting voor bejaarden - café Rue du Nord-13.30 uur KIELDRECHT Schieting voor bejaarden - 't Sleepbootje -13.30 uur NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - café St.-Cecilia - 20.00 uur HULST Dansen - KBO - De Lieve - 20.00 uur TERNEUZEN Dansen - SWOT - De Veste fit B - 19.00 uur Groei en Bloeiavond - klankbeeld 'Het Rijk der planten' - door T. Rom- mers - Zuidlandtheater -19.30 uur VEERE Veere 700 jaar - verschillende festi viteiten (do t/m wo) FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Money Train HULST De Koning van Engeland 20.00 uur 12 Monkeys 20.00 uur Critical Decision 20.00 uur Up Close Personal 20.00 uur Broken Arrow 20.00 uur Mr. Holland's opus MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Pasolini VLISSINGEN Alhambra 1 - 20.00 uur Up Close Personal Alhambra 2 - 20.00 uur Broken Arrow Alhambra 3 - 20.00 uur Copycat Alhambra 4 - 20.00 uur 12 Monkeys BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Critical decision 20.00 uur II Postino 20.00 uur Smoke GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Scar let Letter 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Bird cage 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Criti cal decision 14.30,17.00 en 20.00 uur Lisa 22.30 uur Mighty Aphrodite 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur The Juror 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Strange Days 20.00 uur Mr. Holland's Opus 14.30, 17.00 en 20.00 uur Dracula: Dead and Loving it 22.30 uur Sudden Death 20.00 en 22.30 uur Copycat 14.30, 17.00 en 22.30 uur Ace Ven tura: when nature calls 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur 12 Monkeys 14.30 en 17.00 uur Toy Story (Ned) 14.30 en 17.00 uur Toy Story (Eng) 20.00 en 22.30 uur Dead man Wal king 20.00 uur Sense and Sensibility 14.30 en 17.00 uur Babe, een buiten gewone big (Ned) 22.00 uur Heat KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Birdcage 20.00 uur Critical Decision 20.00 uur The Juror 20.00 uur Dead man Walking FOTO WIM KOOYMAN onbekende Marcuspassion van Telemann in 1993 als een hoogtepunt. „Vocalitas bezit een mooie balans en ons sterke punt is de koorkiank zowel in a capella-werken als in grotere werken met orkestbegeleiding. Zaterdag wordt het publiek wat dat betreft op zijn wenken bediend. We zingen een aantal motetten waaronder het acht-stemmige motet Ich will singen von der Gnade des Herrn van de Dresdener componist Hans Fahrmann, daarnaast zingen we een aantal liederen van Brahms. Over tegenpolen gesproken," stelt Karreman. Het orkest bestaat uit zes strijkers, twee hobo's, twee trompetten en een orgel. Vocalitas vertolkt samen met het orkest het Te Deum en de Missa Bre- vis in C (Orgelsolo-mis) van Mozart, de cantate Laudate Jehovam over Psalm 117 van Telemann en alleen begeleid door orgel wordt het Magnificat in a van Purcell gezongen. Het Hulster koor Good Company zorgt voor twee intermezzi. Deze groep staat onder leiding van Filips Pieters en zingt a capella werken van Stra vinsky, Elgar, Ohrwall, Vic Nees en Beelaerts. Deze laatste componisten verraden de interesse in Vlaamse muziek van de dirigent. Jos Verpoorten uit Terneuzen neemt de orgelpar tijen voor zijn rekening. Het concert op 11 mei begint om 20.00 uur. De toe gangskaarten kosten f 12.50. Houders van een CJP/PAS 65 en jeugd tot 12 jaar betalen een tientje. Van onze verslaggeefster Middelburg - De Zeeuwse politie heeft negen mensen aange houden. Ze worden ervan verdacht iets te maken te hebben met de invoer van drugs en de handel in verdovende middelen in Zeeland, met name op Walcheren. Het netwerk voerde de verdo vende middelen in uit Zuid-Ame- rika en speelde een rol in het bevoorraden van onder andere de plaatselijke handel op Walcheren en in Rotterdam. Politiewoord voerder J. van Mourick zegt dat er nog geen aanwijzingen zijn dat de bende ook in Zeeuws-Vlaan deren opereerde. Gisteren werd op twaalf plaatsen in Middelburg, Vlissingen en Hansweert huiszoeking verricht. Zes mensen, vier mannen en twee vrouwen, werden aangehouden plus een illegale vreemdeling. De politie trof daar verder twee wapens, enkele tienduizenden guldens baar geld, een auto en zestig gram heroïne aan. Op 16 april jl. werd in de Rotter damse haven op een schip dat uit Zuid-Amerika kwam twee kg pure cocaïne inbeslaggenomen, met een waarde van ongeveer 700.000 gulden. Later die dag werden op zeven plaatsen in Rot terdam, Leidschendam en Vliss ingen huiszoekingen verricht. Axel - De Provinciale Vrij- willigersdag van het Rode Kruis in Zeeland vindt dit jaar plaats in Axel en wel op zaterdag 11 mei. Axel is gastheer omdat de plaatselijke afdeling vijftig jaar bestaat. De manifestatie, die in het teken staat van het thema 'Medelanders', vindt plaats in en rond de Cito-hal- len. De manifestatie wordt om 10.30 uur officieel geo pend door kringcommissaris mevrouw Th. Balkenende- Sandee, waama om 10.45 uur de activiteiten en de provin ciale wedstrijden beginnen. De winnende ploeg vertegen woordigt de provincie Zee land op de landelijke wed strijden in september. Om 13.45 uur is er een demonstratie SIT (Sociaal Interventie Team) door het Rode Kruis West-Vlaande- ren. De prijsuitreiking van de provinciale wedstrijden is om 15.30 uur. Toen werden drie Rotterdammers aangehouden. De politie nam ook bij die gelegenheid enkele tien duizenden guldens, twee vuur wapens, een auto en een geringe hoeveelheid drugs in beslag. Het politie-onderzoek, waaraan behalve politiemensen uit Wal cheren ook de Rotterdamse poli tie meewerkten, heeft ongeveer acht maanden geduurd. Van onze correspondent IJzendijke - Acht gezinnen, nieuwe bewoners van IJzendijke, kregen gisteren een welkomst pakket ter waarde van ruim 200 gulden. Het werd overhandigd door Didier Buysse, voorzitter van de ondernemersvereniging, en 'prins Maurits' (Andre de Houck). Wethouder C. Bolijn wees erop dat het Mauritsplan niet binnen een jaar vol hoeft te zijn. „We hopen er een aantal jaren mee te doen en hebben nooit de illusie gehad dat het snel vol zou zijn. Het plan moet aan strengere eisen voldoen en in de loop der jaren een kwaliteitsplan worden. Het is een plan met uitstraling en dat heeft IJzendijke ook." De nieuwe bewoners werden daarna welkom geheten door Didier Buysse en prins Maurits. Beiden staken niet zuinig de lof trompet over de geneugten van het wonen in het vestingstadje. Axel - Een 48-jarige man uit Axel is zondag in de Weststraat in zijn woonplaats zodanig mishandeld dat hij enige tijd buiten westen is geraakt. De man kreeg toen hij op straat wandelde een klap op het achterhoofd, vermoedelijk met een bierfles. Toen hij buiten wes ten op straat lag is vervolgens ook zijn gezicht 'bewerkt'. Het slachtoffer liep een gezwol len rechteroog, letsel aan de rech- terkaak en een gat in het achter hoofd op. De man heeft volstrekt geen idee wie zijn aanvaller is geweest. De politie is op zoek naar getuigen.

de Stem | 1996 | | pagina 15