Sportgala 1996 in Sas van Gent ëeuws sporttalent van het jaar veren HV Hulst kiest voor de Belgische bond jandra Temmerman en Rutger Veerman genomineerd voor Sportgala Het tempo ligt een heel stuk hoger' B2 VTNIEUWS kort jnderuit rouwen Olympia ompetitie se Beemden >ed op dreef ire in België SPORT ZEELAND Omlijstende activiteiten moeten verkiezingen extra glans geven lopt Brugge SPORTNIEUWS KORT Toernooi RIA in Westdorpe Vierde Jas Haak-voetbaltoernooi NK jeugdschaken voor E-jeugd Tiende triatlon van Hoek 'Oudjes' willen De Veerhoek inwijden Finale volleybalbeker in Hulst 'Prettiger spelen dan in Rotterdam' DINSDAG 7 MEI 1996 bit Hulst miste maar net doorstt0 t Europees kampioenschap anker' Int begon hij hoopvol met een 2,1 Grethen. Daarna won hij ooky mee leek hij vrijwel zeker van ea Bat ook zijn poulegenoten Grethe i werd het slotduel in de poule te lent belang. Dat duel verloor n a set met slechts twee carambole. Be hij naar de derde plaats in de |middelde. plaats vast te houden in de vierde titie voor vrouwen verzekerde het een plaats in de nacompetitie voor Deze promotiewedstrijden met de aeklassen start zondag 12 mei met h Son-Gilze-Rijen. Donderdag 15 de wedstrijden Olympia-Son en programma en de nacompetitie h met de duels Gilze-Rijen-Olym. petitie voor mannen scoorde Mat- Rapide het meest met 17 treffers a Terneuzen kwam tot 12 treffers ie tot 11 en zijn clubgenoten Riep irden 10 keer. Kuijpens van Olympia met voor aar liefst 22 keer doel. Haar team- iorde 16 keer en Rapide-speelster Treffers. i in de eerste klasse van het afde- wonnen door SPS. Op het MEVO- joeg uit Poortvliet de noodzakelijk tegen DFS met 1-0. de eerste helft de meeste en beste 'earn benutte die niet. De enige en ninuten in de tweede helf gescoord Ie eerste Zeeuw in de Haagse Beem-1 110 kilometer. Dit met een tijd van j winst was voor Gerard Kappert. pVERIGE ZEEUWEN Meulmeester 36.34, Ron Abuijs 37.21, Jo-1 lallen Dynamo) 41.20, Marianne de Voogt j lilde (beiden AV'56) 52.48, John Guiquier-j Imo) 1.00.00, Jan Roose (AV'56) 1.08.58. lieuw-Namen verorbert marathons idetje eet. Tijdens het open Belgisch rij na Antwerpen en Rotterdam zijn weken tijd. ap van de drie uur met 2.55.08. Ook en heeft de smaak te pakken. Met een uitstekende marathon. Willy tmen liep naar een tijd van 3.08.27. j ter de Vocht in 2.13.18. pakte in het Belgische Bredene de nd uit 7 kilometer lopen, 40 kilome- pen. Haar winnende tijd was 1 uur, idigde op 5 minuten als tweede. De sche senior Benny Vansteenlandt in DINSDAG 7 MEI 1996 .•Snelders Ln Gent - „Wij zien het alleen als een stukje pro- Je voor de gemeente Sas Gent op zich, maar zeker alle individuele sporters 'sportverenigingen binnen gemeente. Vooral het jjjgingsleven is voor mij altijd de kurk waarop on- maatschappij drijft." Een tboezeming van wethouder minie van sportzaken Je gemeente Sas van jt de plaats waar vrijdag ,Béi het Sportgala van Zee- gehouden wordt. laar waren wij reeds en- ■ijtiiast toen ons ter ore kwam Leen dergelijk Sportgala ge- Ijenwerd in Burgh-Haamste- E Opvoorhand hebben wij, Lmbtenaar Ruud Luteijn en mijn persoontje, onze interesse getoond en onze kandidatuur ge steld. Tijdens dat gebeuren werd ons enthousisame alleen maar aangewakkerd. Het past zeker in ons sportbeleid. Vergis je niet, in de gemeente Sas van Gent bedrijft twintig procent van de bevolking sport. Dat is landelijk gezien een hoog percen tage. In het kader daarvan is het pas send dat we een dergelijk evene ment binnen onze gemeentegren zen halen. Tevens is het natuur lijk een stukje promotie voor de gemeente zelf. Je profileert je er mee, maar onze doelstelling is toch promotie van de sport in het algemeen." Vrijdag 10 mei is het zover. Dan vormt het sport- en evenemen tencomplex De Vlaanderen te Sas van Gent het bolwerk van dit Sportgala van de Zeeuwse Sport raad. Dan worden tussen 20.00 en 22.00 uur de genomineerden voor de verschillende verkiezingen voorgesteld en tevens de win naars bekendgemaakt. Naast de ze verkiezingen zijn er tal van omlijstende activiteiten. Het gebeuren begint om 15.00 uur met de ontvangst van de ge nomineerden en de genodigden (tussen de 75 en 100 personen) in de bovenzaal van het Vlaande- ren-complex. Om 15.30 uur volgt een rondleiding per autobus door Sas van Gent. Men brengt een be zoek aan tal van sportaccommo daties, zoals het gerenoveerde en fraai ogende zwembad, het sport park in aanleg van de voetbalver eniging Corn Boys en men laat te vens het binnensportgebeuren en andere projecten de revue passe ren. Na een buffet gaat de evene mentenzaal om 19.00 uur open voor andere gasten en de geno digden. Om 19.30 uur begint het sportga la. Dat wordt geopend met muzi kale beweging, een flitsend en bruisend geheel van dans, acro batiek en muziek. Daarna ver zorgt de Sasse turn- en gymnas tiekvereniging THOR een demon stratie trampolinespringen op muziek. Om stipt 19.35 uur wordt het gala geopend door de voorzit ter van de Zeeuwse Sportraad, Jan Kruize. Aansluitend houdt burgemeester Van Rest van Sas van Gent een welkomswoord en geeft Hybride Verte uit Gent een dansdemonstratie Om 20.00 uur worden de genomi neerden voor het jong Zeeuws sportalent voorgesteld, om 20.40 uur is er de bekendmaking van de genomineerden en winnaars sportploeg en sportvrijwilliger en om 21.35 uur bekendmaking win naar sportman/vrouw van het jaar met aansluitend bekendma king sporttalent 1996. Tussen doorzijn er tal van demonstraties van diverse verenigingen op sportief en muzikaal vlak, met daaronder het project 'Fair Play'. Tevens wordt de gemeente be kend gemaakt waar het sportgala 1997 gehouden wordt. „Wij zijn er klaar voor," besluit wethouder Marquinie. „Een ge nerale repetitie wees aan dat al les naar behoren zal verlopen. We hopen dan ook dat we velen een aangename avond bezorgen en dat we tevens een positief steen tje bijdragen tot het sportgebeu ren in het algemeen." fk heeft de goede start in de compe- i met 3-13 van Brugge te winnen. In |inst zonder te spelen. Brugge kwam )NK 3-13 - Man van de match was er bij de Terneuzenaren hield vijf blagen tegen. Zijn ploeg scoorde in let 0-11. Dit mede dankzij een home goede dubbel van Manuel Hooy. 3-11, maar moest in de achtste in- Jn, omdat Het Zeeuwse Honk uitliep veilig stelde. leidde zich onlangs aan bij Olympia fH-GOES 12-0 - Goes was opmeuv sterkte present en werd daardoor een een gretig Oudenbosch, dat nog een promotiewedstrijden. De uitslag laat lelijkheid te wensen over. OVERIGE UISLAGEN MANNEN - Spirit-Ommoord 1-1, Zevenbergen-so - kse Waard-Pollux 1-1, Spijkenisse-rrin- VROUWEN A: HSD-Spijkenisse 0-3. EINDSTANDEN MANNEN p., Rapide 22-38, Hoekse Waard 22-34, rm ptenisse 22-26, Spirit 22-26, Ommoord u -22, Souburgh 22-21, Prinsenbeek u-m -15, Forcial 22-5, Goes 22-2. J-25, Prinsenbeek 18-18, Rapide 1 - 1 18-4. Veerman, de jonge en Ilauws sportalent van het jaar »r Fred Rabout yenburg/Hoofdplaat - vrijdag 10 mei in het jasse sport- en evenemen- pcomplex De Vlaanderen i zevende editie van het leeuwse Sportgala wordt ftgewerkt, waarbij het tus- Dennis de Nooyer, Er- i Groen en Dennis Vos- tgaat om Zeeuws sport- ta 1995, zijn Rutger feman en Sandra Tem pelman wellicht al een il- armer of rijker. Het weetal West-Zeeuws- (laamse sporters is immers Zeeuwse sportpers I» de Zeeuwse Sportraad pomineerd om tot sport- ilffitvan 1995 verkozen te i®le kandidate is de Goese ju nk Jessica van der Spil. Voor talentvolle atleet uit Aardenburg, die is genomineerd voor de titel foto camile schelstraete. Zwemster Sandra Temmerman doet in Sas van Gent tijdens het sportgala van de Zeeuwse Sport raad een gooi naar de titel 'Zeeuws sporttalent van het jaar'. foto camile schelstraete. Scheldestroom-zwemster Sandra Temmerman is het de tweede keer dat ze de tweede stemronde tijdens de voorverkiezing over leefde. Vorig jaar moest ze Erwin Simpelaar en Elisabeth Willebr- oordse voor laten gaan. „Ik had nooit meer op een tweede keer gerekend. Je hebt het nog wel al tijd in je achterhoofd zitten, hoopt er op, maar ergens denk je dat je 'je beurt' wel hebt gehad," aldus de 16-jarige inwoonster van de buurtschap Slijkplaat, die een moeilijke periode doormaakt. Eind april immers werd ze op haar brommer geschept door een automobilist, waaraan ze naast de nodige blauwe plekken een ui terst beschadigde knie overhield. „Mijn zomerseizoen kan ik wel vergeten. Geen Zeeuws of Neder lands kampioenschap waar ik zo vurig op gehoopt had, maar reva lideren. Dan maar weer lang zaam de draad oppakken," ver zucht ze huppelend op krukken. De nominatie is dan ook een pleister op de wonde voor de ma vo-scholiere, die dit jaar voor haar eindexamen zit. Schitterend Ze kende een schitterend seizoen. Tijdens de Zeeuwse zomerkam- pioenschappen pakte ze op de 18 onderdelen, waaraan ze deelnam, 17 keer een medaille. Daarvan hangen er dertien gouden in de woonkamer. Vier keer was er zil ver en een keer een 'niet'. Dit op de 50 meter vrije slag, waarop ze als 'superlaatste' arriveerde, zo als ze het zelf stelt. „Ik werkte die dag een enorm zwaar programma af. Kort na de 50 meter vrij - er zat maar één mannenonderdeel tussen - moest ik de 200 vlinders lag doen, dus heb ik die 50 vrij maar als een verplicht nummer uitgezwommen. Tijdens het Nederlands kam pioenschap pakte ze eveneens het nodige eremetaal, zowel tijdens de winter- als zomerkampioen- schappen. Zo werd ze op de 100 meter rugslag tweede, waarmee ze met een paar tiende van een seconde boven de limiet voor uit zending naar de Europese jeugd kampioenschappen bleef. „Dat was naast de vele leuke momen ten verreweg het minst leuke mo ment van het afgelopen jaar. Ik baalde als een stekker. Was er zo dicht bij. Gelukkig wist zich nie mand op de rugslag voor het Eu ropees kampioenschap te plaat sen. Dat verzachtte mijn pijn enigszins." Voor dit seizoen had ze grote plannen. „Op de Zeeuwse kam pioenschappen wilde ik er eens lekker tegenaan gaan en ook op de Nederlandse had ik mijn zin nen gezet, zeker nu ik, omdat ik in een andere leeftijdscategorie val, uit kon komen tegen de na tionale top, die daar de limieten voor Atlanta moet zwemmen. Het doet pijn, maar och het leven gaat gewoon verder." Veerman Rutger Veerman is er straks in de Vlaanderenhal voor het eerst bij. De 15-jarige Aardenburger, lid van AV De Wielingen, zorgt er voor dat de atletieksport op het sportgala opnieuw vertegen woordigd is, nadat Anjolie Wisse (twee jaar terug) en Erwin Sim pelaar (vorig jaar) er voor zorg den dat het Zeeuwse sporttalent uit dezesporttak kwam. Veerman geeft fe kennen uiterst verrast te zijn toen hij de nomi natie in de bus kreeg. „Ik ben de jongste van het spel en dat geeft me al een brok voldoening. Wie straks op de hoogste trede mag plaatsnemen is een taak van de keuzecommissie." Veerman is, evenals Temmerman, leerling van het Oostburgse Zwincollege en kende een 'boerejaar' bij de C-ju- nioren, dat begon met de Zeeuw se crosstitel. Daarvoor liep hij naar zilver op de 800 meter tij dens de nationale indoorkam pioenschappen om op de 1500 meter outdoor het goud te pak ken. Goud was er dit seizoen ook al toen hij in de Haagse Houtrusthal de beste B-junior van Nederland was op de 1500 meter. Op het jongste Nederlands crosskam pioenschap voor B-junioren pak te hij als eerstejaars al de bron zen plak. Voorts liep hij vorig baanseizoen de vier beste tijden ooit door een Zeeuw bij de C-ju- nioren gelopen. Dit met 2.01,10 op de 800, 2.45,56 op de 1000 en 4.12,05 op de 1500 meter. Tijden die dit seizoen (op de 800 meter is dat al gebeurd) ongetwijfeld scherper gesteld zullen worden. Veerman, die op achtjarige leef tijd bij de pupillen begon, wil ook tijdens de nationale baankam- pioenschappen op het podium komen. „Als het een beetje meezit moet dat lukken," aldus de man die door Kim Reynierse wordt ge traind en zoals hij zelf zegt: „Er veel voor moet doen, maar nog meer voor moet laten." Iets wat hij overigens met veel plezier doet. Aan de keuzeheren straks in Sas van Gent de taak om uit dit duo en Jessica van der Spil het Zeeuwse sporttalent van het jaar te kiezen. Westdorpe - De voetbalvereniging RIA uit Westdorpe houdt zon dag 12 mei het zevende toernooi voor lagere elftallen. Dit gebeu ren staat weer in het teken van de ontmoeting Nederland-België. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur op het sportpark aan de Kapittelstraat en zijn omstreeks 17.00 uur afgelopen. DEELNEMERS Nederland: OSDO (Amsterdam), Quick (Nijmegen), IJzendijke 3, DCL (Rotterdam), Old Stars (Westdorpe), Flying Dutchman (Westdorpe). België: Zeistar, Benny Sport, Oost-Rozenbeke, Euromold, FC Jean Jau- res, Young Ones en FC Verschelden. Biervliet - De voetbalvereniging Biervliet houdt zaterdag 25 mei het vierde 'Jas Haak-jeugdvoetbaltoernooi'. Het toernooi staat open voor C-junioren en D-, E- en F-pupillen.De F-pupillen be ginnen om 09.00 uur en hun toernooi duurt tot omstreeks 11.00 uur. Daarna starten de D-pupillen en als hun toernooi omstreeks 13.00 uur afgelopen is komen de E-pupillen in actie. Dat toernooi is rond 15.00 uur afgelopen en vanaf dat tijdstip beginnen de C- junioren. Het gebeuren is om 17.15 uur verleden tijd.De deelne mende clubs zijn: Aardenburg, Axel, Biervliet, Breskens, Corn Boys, Graauw, Groede, Hoek, HW'24, Oostburg, RIA, Sluis, Spui, Terneuzen en Walthon's Herscham. Zoetermeer - In de kantine van het IBM-kantoor in Zoetermeer wordt zaterdag 11 mei het nationale kampioenschap schaken voor teams van de E-jeugd gehouden. Aan dit kampioenschap voor de jongste schakers (tot en met 10 jaar) nemen veertig teams deel. Zeeland wordt vertegenwoordigd door de SVWZV uit Oost burg, dat met twee teams present is. Hoek - De Stichting Triatlon Hoek houdt zaterdag 22 juni de tiende editie. Dit met wedstrijden over een kwart, achtste en voor de jeugd een mini-triatlon. Zowel op de achtste als op de mini kan er door trio's deelgenomen worden, hetgeen impliceert dat een lid van de ploeg ieder voor zich het zwem-, fiets- of looponderdeel voor zijn rekening neemt. De inschrijvingen lopen volgens Mare Groosman nog niet storm. Wel heeft tweevoudig ex-winnaar Jan Louisse zich al voor de kwart triatlon aangemeld. Men kan zich aanmelden bij Mare Groosman. Oostburg - Rik Henry en Dick van Heijst, al 25 jaar onafgebroken actief in het West-Zeeuws-Vlaamse zaalvoetbal, willen de nieuwe sporthal in Oostburg, die eind juni wordt geopend, op gepaste wijze met hun sport inwijden. Ze zijn op zoek gegaan naar alle zaalvoetballers die gedurende 25 jaar actief zijn geweest in De Veerhoek, die op 1 mei zijn poorten sloot en binnenkort een ande re bestemming krijgt. Van Heijst: „Het zou leuk zijn om jongens die 25 jaar lang in De Veerhoek actief zijn geweest eens bij elkaar te krijgen om een openingswedstrijd te spelen. We hebben er al een aantal op kunnen snorren, maar we zijn bang dat we er een aantal vergeten, want een kwart eeuw is niet niks. Daarom vragen we iedereen die sinds 1971 in De Veerhoek zaalvoetbal, zowel re creatief als bij de KNVB heeft gespeeld, zich te melden." Hulst - In sporthal Den Dullaert in Hulst wordt zaterdag 11 mei de finale van de strijd om de Zeeuwse volleybalbeker gespeeld. Bij de vrouwen is de favorietenrol weggelegd voor kampioen Savok, bij de mannen moet YVC hoge ogen gaan gooien. De wed strijden beginnen om 10.15 uur. Wedstrijdschema: 10.15 uur: BOK-Dynamo'70 2, Savok-Scheldesport en Morres 2-Savok. 11.55 uur: Scheldesport-BOK, Ardito-Savok en YVC- Morres 2. 13.45 uur: Dynamo'70 2-Savok, Morres 2-Ardito en Savok- YVC. 15.15 uur: Savok-BOK, Scheldesport-Dynamo'70 2, YVC-Ardito. Van onze handbalmedewerker Hulst - De handbalvereniging HV Hulst heeft definitief geko zen voor aansluiting bij de Belgische bond. Bij de leden bestond weinig twijfel over deze keuze. Het alternatief was de afdeling Botterdam of misschien deelnemen aan de competitie van de afdeling West-Noord-Brabant. HANDBAL Woordvoerder Rik van Duysse, trainer-coach van de mannen: „We hebben het in een aparte bij eenkomst besproken, maar als we voor Rotterdam hadden gekozen was zeker de helft van de leden peedeklasser Ador Sport uit De Braakman in degradatiegevaar te Henk van de Voorde wsbens - Ador Sport heeft moeilijk in de tweede «isse van de landelijke ten- competitie voor mannen, «verwege neemt het team Braakman een degra- in. Robin Morel is I- vele nieuwkomers eerste team van Ador. ®l ondervindt het hogere ni- 'teaan den lijve. TENNIS Met is verschrikkelijk zwaar WnWeet'e k'asse- Bijna alle- ii,,., sPe'ers waarvan er een zelfs A2 is geweest. Het ligt een heel stuk hoger |ewend zijn. Gelukkig iet de laatste weken wat be- Lj Eobin Morel- Bres- Se, nfDsp?ekte vorig iaar nog iferios^reek in de Zeeuwse Wkompetitie. Het contrast Wgroot:- ^oor de overige ItJd Duncan Blackman, l Bentley en Joris Dhont, is weneens wennen geblazen. sterke eerste team van L-Tardut op het nippertje de hoogstf. ^lasse Merland overgebleven. Sterke man DjUj is nauwelijks ie^ e te breken. foto wim koi ,OYMAN Speelt tegenwoordig tak t n"1 België' Guid0 To1" Sttt r aits^and- Verder fun- t»M'm Langeraert thans als L2msïclÏPtain na geveld te d(i|. o8 r de ziekte van ïorjg ia'. Gorthmanns mocht "HidiLJn eens fuiken aan het Cr a ?m' 'fuuddels is hij beteren. Ador's hoop lge dagen is gevestigd op Tim van Veldhoven. Tegen de Bredase Tennis Club Ivy viel hij al eens eerder in deze competitie in. Het resultaat was navenant met een 3-3-eindscore. „Vanaf nu speelt Tim alles mee bij ons. Daarom heb ik goede hoop dat we in de tweede klasse blijven." Aanpassing Robin Morel zelf heeft de ergste aanpassingsproblemen achter de rug. In zijn single tegen Van de Horst van Roosendaal kwam dat tot uiting. „De eerste set verloor ik weliswaar met 6-2, maar in de tweede set kwam ik met 4-1 voor. Ik maakte een paar ongelukkige fouten en zakte vervolgens weg: 7-5. Ook in de dubbel, samen met Duncan Blackman, had er meer in gezeten. Hier werd het echter weer 6-2, 7-5." Morel voetbalde tot zijn zestien de jaar voor W Breskens, maar koos uiteindelijk definitief voor tennis. Bij de Boskreek speelde hij enkele jaren in de landelijke mixedcompetitie en in de lande lijke mannencompetitie bij Ador Sport 2. „Het eerste jaar werden we net geen kampioen. Er was in onze poule namelijk nog een sterk team: Animo. Het jaar erop werden we echter wel kampioen. We hadden een team met Duncan Blackman, An- gelo van Drongelen, Christiaan Vos en Joris Dhont. Een jaar later koos ik voor het naar de districts hoofdklasse gepromoveerde De Boskreek." Robin startte al op 7-jarige leef tijd met zijn favoriete sport. „Mijn vader tennist ook en van kleins af aan ging ik met hem mee naar de baan. Elke dag sloeg ik tegen de muur. Nadat mijn vader zijn wedstrijd met andere leden had gespeeld bleef er nog een kwartiertje voor mij over. Dat was mijn lust en mijn leven. Toen ik begon met tennissen kreeg ik bij De Boskreek les van een Ame rikaan. Later bracht Han Matthijssen mij de beginselen bij. Na Matthijssen kreeg ik tennisles van Patrick Marteijn en Rob en Mike Simon. Bij Mike train ik nog steeds. De specifieke slagen heb ik van Mike en Rob geleerd. Van Rob heb ik het meest opgestoken. Hij is zelf heel fanatiek en zet zich voor honderd procent in." Tennisles Morel werkt bij Camping Napo leon Hoeve in Breskens. „Eerst als badmeester, nu bij de techni sche dienst. Daarnaast ga ik van de zomer tennisles geven. Na de technische school heb ik een jaartje Cios ge daan, maar dat vond ik te alge meen. Vorig jaar heb ik een tenniscur- sus in België - bij de Bloso ofwel de Vlaamse trainersbond - met goed resultaat afgelegd. Afgelo pen september ben ik een KNLTB-cursus in Best begon nen. In juni doe ik eindexamen voor de A-licentie." Twee jaar terug reeg Robin Morel enkele Cl-toernooizeges aaneen. In Cadzand won hij in de finale van Bart Gorthmanns, terwijl hij in De Braakman pas in de finale moest buigen voor de sterke Is raëliër Lior Kristal. In Breskens versloeg Morel in de dubbelfina- le, samen met Niek Stellenaar, het duo Pieter van Boheemen/To- Robin Morel van Ador Sport heeft er'nog vertrouwen in. ny Seen. Samen met diezelfde Seen zegevierde Robin Morel in de C-finales van het Terneuzense Vliegende Hollander-toernooi en de Open Ador kampioenschap pen. Qua speelstijl wacht Robin Morel zijn kans af. „Het liefst speel ik service-volley, maar daar heb ik foto wim kooyman de lengte niet voor. Ik zet druk vanaf de baseline en loop op als het kan." gestopt. De algemene tendens bij onze leden is dat het spelen in België als prettig wordt ervaren. De afstanden zijn goed te over bruggen. De sfeer onderling met onze tegenstanders is goed en het spelpeil sluit goed aan. Het enige minpunt voor de toe komst zou de gebrekkige jeugd- competitie kunnen zijn. HV Hulst heeft echter geen jeugdafdeling en in de nabije toekomst ziet het daar ook niet naar uit. We heb ben gewoon te weinig kader om jeugd op te vangen en daarnaast is gebleken dat de handbalsport toch niet zo leeft onder de jeugd van Hulst en omstreken. We slui ten niet uit dat we nog eens een jeugdafdeling opstarten en dan zullen we tegen die tijd bekijken hoe we die het beste in kunnen passen in competitiverband. Nu speelt dat geen rol en leek het ons voor de gehele vereniging de bes te oplossing ons definitief aan te sluiten bij België. Sportief kunnen we met de man nen op een redelijk seizoen terug kijken. Ondanks flinke tegensla gen in de vorm van langdurige blessures zijn we aan de onder kant van de middenmoot geëin digd. Belangrijk met het oog op vol gend seizoen is echter dat we als ■team verbeterd zijn. Er staat meer een collectief en ik heb dan ook vertrouwen in volgend sei zoen." Esther van de Lavoir, woord voerster voor de vrouwen van HV Hulst, is eveneens tevreden over de keuze voor België en over het verloop van de competitie. „We hebben dit seizoen voor het eerst sinds 1992 weer meegedaan met een vrouwenteam in competitie verband en met redelijk succes. Net als de mannen zijn we in de middenmoot geëindigd. In de cember 1994 zijn we met de wer ving begonnen en bij aanvang van de afgelopen competitie had den we tien speelsters, dus een basis om te beginnen. Inmiddels hebben we twaalf speelsters. Alle speelsters hadden al enigszins ervaring met hand bal. Daarnaast heeft trainer René de Bart er hard aan gewerkt de basis te verstevigen. Vooral defensief zijn we goed vooruitgegaan."

de Stem | 1996 | | pagina 11