:genheid IlSTE ONISTE NI/V BZ Heer doden op Zeeuwse wegen INBRAAK BEVEILIGING ledenland B.V. programma voor 'Bertlia Strikes Again' is zo goed als rond De Stuiker onthuld bij herdenking in Heikant Schepentrekkersrit van TC Sas van Gent DE STEM ;5."ssr DAG klapper POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws UITSLAGEN ferkeersslachtoffers in Zeeland vaker naar ziekenhuis dan elders in het land ZEELAND A6 ticulieren tr gefeliciteerd Deze Visser [eau voor Belgische Zaken G.A.K. raat 58 - Terneuzen mi huis in de krant nensen over de vloer. I ïi! juni een speciale presen- -ZEELAND WÊÊ S^ntiMxpioitatie stemenZVK geuzen: ?te^456iav Spullen voor rommelmarkt Tienduizenden bezoeken Bevrijdingsfestival Jongerenbureau richt zich op de vakantie Dartmarathon in Axel is voor goed doel het veiligste adres Nieuwe dominee voor Terneuzen Diefstal snorfiets T-shirts gestolen Auto in sloot Spugen bestraft Inbraak caravan Auto's opengebroken Snelheidscontrole Binnenstadverbod Brommer in brand Etalageruit vernield Kaartingen Schietingen jSSTBM MAANDAG 6 MEI 1996 pedankje, jubileum, /velijk, verloving, prestatie, examen, iham enz. lolom 0,65 incl. BTW, regel verplicht, f afbeelding, 'mm 26.-incl. BTW. sven op aanvraag, niet geretourneerd. 1313 of geef uw tekst :aatsing af bij één van Schriftelijke opgaven ■d geaccepteerd, indien Ikend zijn, ook indien uw bijgevoegd is. s het recht voor teksten ïn redenen te weigeren, klachten bereiken over de behoudt de uitgever zich om de naam van de jer bekend te maken. [hout NB. Mevr. Bastiaanse-v d v.d. Kolk in Breda. Albert van ■Niels v.d. Heuvel in Terheyden Ts in Raamsdonksveer. wil ik feliciteren, met zijn 50 jaar! Je vriendin. COMPUTER-SYSTEMEN SOFTWARE-ONTWIKKELING COMPUTER- EN OFFICE SUPPLIES KANTOORINRICHTING In jonge, enthousiaste mede- iture ontstaan voor |inje: WO/MEAO-niveau. ierne talen, iele eigenschappen, inctioneren in teamverband. van zelfstandigheid. dynamische baan, uitstekende pdaire arbeidsvoorwaarden en ksfeer. j wordt verzocht hun schrifte- |.v. binnen een week te richten van de sociale verzekeringen or Belgische en Neder- trbeiders bij het arbeids- op sociaal verzekerings verhouding Nederland- ten in de maand mei te ensdag 8 mei a.s. en ver- 12e woensdag van elke ;ins van 10.00-14.00 uur op toevallig iemand 5000 gulden iedt voor uw huis pakt u z'n bod misschien. Ivertentie kost stukken minder ekt meer bieders, want: aar weet van wanten en kranten ^onze correspondente [It - Het programma van ^evenement 'Bertha Strikes ■L' 1996 is zo goed als Het vierde Volksfeest ij,Hulst op het terrein Ha- I jprt in Hulst krijgt zater- II John Tura, die zijn fans jst maar niet kan verge- lylotenvoor de vierde editie, die in Bertha goes Rodeo mee krijgt, komen binnenkort in de roulatie. Het eerste lotwordt aangeboden aan burgemeester A. Kessen en de prijzen worden ge trokken door deelnemers op een mechanische rodeostier. „Dit is, zover wij kunnen nagaan, de vierde keer dat we een trek king van een loterij hebben die in Nederland uniek is. De trekking door middel van de koeienvla is ondertussen al in vele plaatsen in Nederland gekopieerd. Naast de loterij is er een podiumprogram ma, dat klinkt als een klok met muziek van een hoog feestgehal- te. Ons publiek wil dit en krijgt dit dus. Met een dergelijk pro gramma onderscheiden we ons van vele popfestivals. Ons devies is: een avond met veel plezier en niet te moeilijk," aldus Evert Verwer. De prijzenpot bevat 3500 en er komt een extra attractie in de vorm van een speciale hetelucht ballon. De kinderen kunnen zich vermaken op een springkussen en met twee ballonnen-uitdelende clowns. Ook is er, van 18.30 tot 19.45 uur, een kinderdisco. Om 20.00 uur gaat het 'volwas sen' programma van start met als eerste artiest een plaatselijk ta lent: Martin Joos uit Klooster- zande, die bekende covers zingt van Nederlandstalige artiesten zoals Malle Babe van Rob de Nijs. Hij moet de tent in de juiste stem ming brengen. Na hem klimt de zevenkoppige band Just Kidding The Funky Horns op met covers in alle gen res van reggae tot rock, van dan ce tot soul. De Belgische driekop pige formatie Bingo maakt furore met nummers met een carnavals geluid, zoals Ara-beat en In de' Sahara tussen de kamelen. Na een heet half uurtje neemt discjockey Patrick Roelands het over met populair klassieke num mers die hij de zaal laat meezin gen onder de noemer Bertha goes Classic. Voor de verrassingsact maakt Huub Hangop zijn op wachting. Deze supergekke ar tiest is onder meer bekend van het tv-programma Call-tv en van hits met de titels: 'Wat ben je le lijk van dichtbij' en 'Je bent pas echt een vent in de shoarmatent'. Rond middernacht komt de klap per van de avond. De organisatie laat, volgens eigen zeggen, een pittig balletje rollen, maar wil het fijne van de verrassingsact niet onthullen. „Tenslotte is het een verrassing... maar het wordt een stijlvolle die past in die pe riode. Het is geen omgekeerde striptease of travestie-act, maar wel eentje waar de sterren van voorgaande edities bij verble ken." L onze verslaggever Itrneuzen - In Zeeland komt een groter percentage van Laantal verkeersslachtoffers in het ziekenhuis terecht a elders in het land. Negenendertig procent van de Lusen die hier verwondingen oplopen in het verkeer ra- |ien ernstig gewond of overlijden. In de rest van Neder- Ldis dat percentage 26. L blijkt uit cijfers van de litichting Wetenschappelijk On- ijaoek Verkeersveiligheid 01). De stichting heeft onder •ier een vergelijking gemaakt sen het aantal verkeersslacht- in de perioden 1984-1986 11991-1993. Sitleit dat er in Zeeland meer skeersslachtoffers in een zie- iis terechtkomen, wil niet j dat er meer slachtoffers ipde wegen vallen, je cijfers zeggen alleen iets over i ernst van de verwondingen. Je zogenaamde 'verkeersmorbi- ileit' (het aantal verkeersslaeht- fiersper jaar per duizend inwo- b) bedraagt over de periode [-1993 in Zeeland gemiddeld In de rest van Nederland is fal 3,2. leeftijd Je meeste slachtoffers vallen in ie leeftijdscategorieën 18 tot en 4 jaar en 25 tot en met 39 jar. Wat dat betreft wijkt Zee land nauwelijks af van de rest van Nederland. Opvallend is dat het aantal slachtoffers in de leeftijdscatego rieën 'dertien tot en met vijftien', 'vijftig tot en met negenenvijftig' en zestig jaar en ouder is toege nomen, terwijl in de rest van Ne derland het aantal slachtoffers in die groepen kleiner werd. Gewonden De Zeeuwse wegen waar eén maximum-snelheid van tachtig of negentig kilometer per uur geldt, eisen de meeste verkeers- gewonden (42 procent). En ook dat is opmerkelijk. In de rest van Nederland ligt dat percentage op 22. Daar staat tegenover dat in Zee land 'slechts' 38 procent van het aantal verkeersslachtoffers valt op wegen waar een maximum snelheid van vijftig kilometer per uur geldt. In de rest van Neder land ligt dat percentage daar veel hoger: zestig procent. Start van dertiende sterrittencompetitie li» onze correspondent Sckoondijke - De dertiende editie van de Zeeuws-Vlaamse sterrittencompetitie start woensdag 8 mei met de Schepentrek- terit met TC Sas van Gent als organisator. Woensdag 28 au- ftstas wordt in Westdorpe de laatste rit verreden. De competitie telt, evenals vorig W zeventien sterritten. Dit aan kile zijden van de grens met or- (ttsaties die zijn aangesloten bij Nederlandse (NFTU) en de (BBR) bond. Grote fa ciei is ongetwijfeld weer de •natie van TC Axel die de afge- tepen drie jaren de titel pakte en «totaliteit vijf keer op de hoog- trede van het podium kwam. ig jaar werd een record aantal hemers genoteerd met 2099, «neerkwam op een gemiddelde van 123,47. „Het rijden van ster- Jta zit duidelijk in de lift," al- Peter Bartelson uit Schoon- die dit seizoen opnieuw •petitieleider is. Kalender JwKdag 8 mei: TCSa's van Gent R, 1 Schippershuis). (SeM)3 m6i: TI° 0ostburg Wattle '"neuzen: Wndsuaatu, 4532 CG ^5-645769, fax 0115-645742. «euren: Peter Oggel (editiechef), t?n..c'en Assem, Frank van Cooten, ï«dcneu,K£ Harold de Puysseleijr. "jfetraat 1,4461JK J113-2737°0, fax 01T 3-273701 "sur: Cees Maas (provincie- chef), Rein van der &a„rkt14a'4561 CW iïi. ^'70, fax 0114-372771. uren: Gerlach Hochstenbach, «Verstoeten. «Svl32,'453205 Cn 5740'fax0115-645741 iSenwoordigers: 'toaBmtÜ?' P"vé 15-563976, Cn' en, ^"«meiS, privé 0115-562354 fcoordigers: Nan 5.» Bra"de, privé 0114-314570, erstraeten privé 0114-316755. N W.Vm "Sstijden: vr- 8.30 -17.001 Van onze correspondente Hengstdijk - Het comité van het Midzomerfeest, dat ten behoeve van de restauratie en het onderhoud van de Ca- tharinakerk in Hengstdijk wordt gehouden, zit verlegen om spulletjes voor de rom melmarkt. Deze rommelmarkt is een van de trekpleisters van het Midzomerfeest, dat op 29 juni wordt gevierd. Iedereen die oude of nieuwe spullen voor deze markt wil schenken, kan deze afgeven op de adressen: Koningsdijk 17, Kerkstraat 18a of Ple vierstraat 6. Bellen kan ook: 0114-682156 (682685 of 682118). Alles is welkom: huishoude lijke artikelen, speelgoed, boeken, gezelschapsspelen, meubilair, gereedschap, elektrische apparaten en dergelijke. Het vlasmonument De Stuiker in het centrum van Heikant. Woensdag 22 mei: TC Axel (café Cambrinus). Woensdag 29 mei: WTC Waar schoot (café De Witte Zwaan Wa tervliet). Woensdag 5 juni: WTC Graauw (café Modern). Woensdag 12 juni: TC HAS (café Cambrinus Axel). Woensdag 19 juni: RTC Pannen- schuur (kantine Pannenschuur Nieuwvliet). Woensdag 26 juni: Wielertoerist (café De Tol Eede). Woensdag 3 juli: RTC Delta (kan tine Delta Terneuzen). Woensdag 10 juli: TC Aardenburg (De Jonge Leeuw). Woensdag 17 juli: WTC Maldegem (Steaming Inn Maldegem). Woensdag 24 juli: WTC Zwinhoe ve (kantine Zwinhoeve Retranche- ment). Woensdag 31 juli: WTC Melle (Den Ogenblik Bassevelde). Woensdag 7 augustus: WTC Ben- tille (café Tramstatie Bentille). Woensdag 14 augustus: TC Bres- kens ('t Vissershuis). Woensdag 21 augustus Freew- heel'79 (café Bon Ami Schoondij- ke). Woensdag 28 augustus: TC West dorpe (café 't Oude Raadhuis). Er kan worden afgestempeld tus sen 18.30 en 20.30 uur behalve op 21 en 28 augustus, dan is dat tus sen 18.00 en 20.30 uur. Heikant - In het centrum van Heikant werd gistermiddag het beeldje De Stuiker ont huld door René Martinet, Ruel van Houten en wethouder Paul Weemaes. Door het weg trekken van een doek kwam het fraaie beeld van een vlas ser, die het vlas op een stuik zet, tevoorschijn. Muziekvereniging Heikant beet gisteren de spits af met een be vrijdingsconcert. Daarna werd de verbouwde en vernieuwde locatie van de Rabobank heropend door directeur Lernout van de Rabo bank St. Jansteen. Daarna trok het muziekgezel schap, vergezeld van een groot aantal belangstellenden, naar het dorpscentrum waar het beeldje onthuld werd en waar een de monstratie van de vlasbewerking werd gegeven door de vlassers Guust Mortier en Achil van Looy uit Sint Jansteen. Met de plaatsing van dit vlasmo nument kan er niet voorbijge gaan worden aan de geschiedenis van Heikant als vlasdorp, meent René Martinet. Immers, zo'n ne gentig Heikantenaren verdienden in de jaren veertig en vijftig hun brood met de vlasbewerking. Van die vlassers zijn er nog zes in le ven. „Het beeldje, gemaakt door oud-vlasser Alfons De Hooghe, is mede zo waardevol omdat het stuiken van het vlas bepalend was voor de vlasoogst van een jaar," aldus Martinet. De tekst van de plaquette die op de sokkel van het beeldje werd foto wim kooyman geplaatst, 'Herinnering aan de velen die in de vlasbewerking hun brood verdienden', was van Jef Steijns, die samen met Marti net het initiatief. Wethouder Weemaes sprak na mens de gemeente zijn trots uit over het feit dat de dorpsgemeen schap van Heikant nu verfraaid is met het beeldje. Ook zei hij blij te zijn dat met de ingebruikname van de nieuwe bar van gemeen schapscentrum 't Heike de flinke uitbreiding van deze accommo datie is gerealiseerd. Van onze verslaggever Terneuzen - Het thema 'vakantie' staat de komende maanden cen traal bij het Jongeren Advies en Informatie Bureau (JAIB) in Ter neuzen. Jongeren kunnen bij het bureau terecht met alle mogelijk vragen over vakantie en vakantiewerk, zoals rechten en plichten als werknemer, verzekering en vei ligheid van condooms in het bui tenland. Daarnaast heeft het bureau een aantal mappen klaar liggen met informatie over jongerenvakan ties en vakantiewerk. Tienduizenden mensen hebben gisteren het Bevrijdingsfestival Zeeland in Vlissingen bezocht. Het festival stond dit jaar in het te ken van een actie die gevoerd werd voor vrije pers in voormalig Joe goslavië. Onder het motto 'Free press now; geen vrede zonder vrije pers' werd onafhankelijke radiostations, kranten en tijdschriften in Kroatië, Bosnië en Servië een hart onder de riem gestoken. Natuur lijk was er ook muziek. Een van de grootste publiekstrekkers was gevonden in de persoon van Marco Borsato. foto jaap wolterbeek (ADVERTENTIE) Van onze verslaggever Axel - Tussen de veertig en vijftig darters nemen zater dag 18 en zondag 19 mei aan een 24-uurs dartmarathon van café-Sonnehoeck aan de Oranjestraat in Axel. De opbrengst is bestemd voor Axelerando, het Axels muziekgezelschap dat be staat uit verstandelijk ge handicapten. Op het parkeerterrein naast Sonnehoeck komt een tent te staan, waar het dartevene ment zich afspeelt. De deelnemers beginnen za terdag 18 mei om 14.00 uur aan het darttoernooi, dat de klok rond duurt. Zij betalen geen inschrijfgeld. De op brengst van het evenement moet komen uit sponsorgel den en een verloting. De wedstrijd wordt gehou den in samenwerking met de Zeeuwse Dartbond. Oranjestraat 5 - Telefoon 0115 - 562710 Van onze verslaggever Terneuzen - De gereformeerde kerk in Terneuzen heeft ds. A. Klap tot nieuwe predikant be noemd. De kerk heeft daarmee na anderhalf jaar een nieuwe domi nee. Klap werkt momenteel in de ge meente Oosterbeek. Eerder was hij predikant in Doetinchem en Fijnaart. Hij begint 1 september in zijn nieuwe standplaats. Klap is volgens de beroepings commissie van de gereformeerde kerk geen vreemde. Hij bracht veel van zijn vrije tijd door in Breskens en omgeving. MARKTEN DE KLINGE Jaarmarkt - centrum - vanaf 10.00 uur MIDDELBURG Boeken 8t Verzamelmarkt - Markt - 11.00-17.00 uur THEATER SINT NIKLAAS Bedside Story - door Argus - Mu seumtheater Zwijgershoek - 20.00 uur (4 t/m 6 en 11 mei) TOCHTEN AXEL Avond-wandel Vierdaagse - 5- 10-15 km - vertrek kantine AZW vanaf 18.30 uur (6 t/m 10 mei) BRESKENS Avond Vierdaagse - 5 en 10 km - start Hotel Wapen van Breskens - 18.30 uur (6 t/m 9 mei) VLISSINGEN Avondvierdaagse - 5-10-15 km - Clubhuis Zeelandsport Baskenburg- plein -18.00 uur - 4,50 (vanaf ma) DIVERSEN VEERE Veere 700 jaar - verschillende fes tiviteiten (do t/m wo) CLINGE Dansen - Malpertuus (KBO) -13.30 uur Kaarting - café De Landbouw - 20.00 uur KIELDRECHT Schieting - 't Sleepbootje - 15.00 uur OSSENISSE Kaarting - De Jachthoorn - 14.00 uur ST. JANSTEEN Kaarting - Café De Kroon - 14.00 uur KOEWACHT Schieting - St.-Sebastiaan - 14.30 uur Koersbal - De Vlaschaard - 13.30 uur SAS VAN GENT Kaarting - St.-Albert -14.00 uur Avondsfietsvierdaagse - Tour club Sas van Gent - 't Schppershuis - inschrijven tussen 18.00 en 19.00 uur-25 km AXEL Kaarting - De Halle -14.00 uur SLUISKIL Yoga - 't Meulengat - SKI - 19.00 uur Repetitie muziekvereniging - 't Meulengat -19.30 uur Callanetics - 't Meulengat - SKI - 19.30 en 20.30 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Money Train HULST De Koning van Engeland 20.00 uur 12 Monkeys 20.00 uur Critical Decision 20.00 uur Up Close Personal 20.00 uur Broken Arrow 20.00 uur Dead man Walking 20.00 uur Mr. Holland's opus MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur Ben Hur VLISSINGEN Alhambra 1 - 20.00 uur Up Close Personal Alhambra 2 - 20.00 uur Broken Ar row Alhambra 3 - 20.00 uur Copycat Alhambra 4 - 20.00 uur 12 Mon keys BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Critical decision 20.00 uur Smoke 20.00 uur Lisa 20.00 uur Dead man walking GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Scarlet Letter 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Birdcage 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Cri tical decision 14.30,17.00 en 20.00 uur Lisa 22.30 uur Mighty Aphrodite 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Juror 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Strange Days 20.00 uur Mr. Holland's Opus 14.30, 17.00 en 20.00 uur Dracula: Dead and Loving it 22.30 uur Sudden Death 20.00 en 22.30 uur Copycat 14.30,17.00 en 22.30 uur Ace Ven tura: when nature calls 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur 12 Monkeys 14.30 en 17.00 uur Toy Story (Ned) 14.30 en 17.00 uur Toy Story (Eng) 20.00 en 22.30 uur Dead man Wal king 20.00 uur Sense and Sensibility 14.30 en 17.00 uur Babe, een bui tengewone big (Ned) 22.00 uur Heat KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Birdcage 20.00 uur Critical Decision 20.00 uur The Juror 20.00 uur Dead man Walking Axel - Een Axelaar deed aan gifte van diefstal van zijn snor fiets, die geparkeerd was op de Evertsenlaan in zijn woon plaats. De snorfiets is voorzien van een verzekeringsplaatje met nummer JZM-943. Terneuzen - Een winkelier uit Noordstraat meldde zich bij de politie nadat er zes T-shirts uit zijn winkel waren gestolen. De waarde van de shirts bedraagt zeshonderd gulden. Terneuzen - Een inwoonster van Terneuzen is vrijdagavond, ter hoogte van de Middensluis, met haar auto de sloot in gere den. De vrouw was tijdens het rijden onwel geworden. Zij is ter plaatse behandeld en naar huis gebracht. De auto is uit de sloot getakeld. Terneuzen - Iemand die het za terdagmiddag nodig vond om tegen een etalageruit in de Ar senaalstraat te rochelen, heeft daarvoor een bekeuring gekre gen. De eigenaar van de ruit be trapte de spuger op heterdaad. Ossenisse - Op een camping aan de Knuitershoek in Osse nisse werd een stacaravan opengebroken. De inbrekers hebben zich eerst tegoed ge daan aan de etenswaren en zich vervolgens met een slof sigaret ten uit de voeten gemaakt. - Nieuwvliet - De politie heeft dit weekend een persoon aan gehouden, die er van verdacht werd enkele auto's te hebben opengebroken. Dit gebeurde aan de Panoramaweg en de Zeeweg. De verdachte ontken de iets met de inbraken te ma ken te hebben. Na verhoor kon hij vertrekken. Clinge - De politie hield zater dag een snelheidscontrole aan de Woestijnestraat in Clinge, waar een maximum-snelheid van tachtig kilometer per uur geldt. De radar stond tussen 11.50 en 14.00 uur aan. Bijna driehonderd voertuigen pas seerden de politiepost. 34 Be stuurders reden te hard. De hoogstgemeten snelheid be droeg 118 kilometer per uur. Terneuzen - De politie heeft twee personen aangehouden die een pand aan de Eerste Ver bindingsstraat waren binnen gedrongen. Het tweetal heeft een proces-verbaal en een bin nenstadverbod gekregen. Terneuzen - In de Jongestraat in Terneuzen is in de nacht van zaterdag op zondag een brom mer in de brand gestoken. De politie heeft het vuur gedoofd, maar kon niet voorkomen dat het motorblok geheel verwoest werd. Terneuzen - In de Noordstraat in Terneuzen sneuvelde in de nacht van zaterdag op zondag een etalageruit. De schade was aanzienlijk. Wie de ruit ver nield heeft, is niet bekend. Er is direct nieuw glaswerk ge plaatst om diefstal te voorko men. Oostburg TAFELVOETBALTOERNOOI - In café Jumi aan de Nieüwstraat wordt zaterdag 25 mei een tafelvoetbaltoernooi gehouden. Er wordt gespeeld op vier tafels. De aanvang is 13.30 uur. Clinge - Malpertuus, veertig per sonen: 1. A. Picavet, 2. R. de Vos, 3. P. de Nijs, extra prijzen: 1. A. Hae- geman, 2. R. de Vos. Nieuw-Namen - Moed en Geduld: 1. J. van Campen, 2. L. Timmer mans, 3. C. de Winkel. Nieuw-Namen - Bij Nico: 1. R. Verbist-M. de Berge, 2. R. Sturm- H. van den Eede, 3. F. Blommaert- E. de Kint. Heikant - 't Heike, KBO, 34 schut ters. Hoge vogel: A. van de Bran den, eerste ziivogel: R. Dhondt, tweede zijvogel: Eb Fierens, groot ste aantal (6): L. van Kerkhoven.

de Stem | 1996 | | pagina 9