'Kinderbescherming vaak laks' Britse 'HSL uitdaging voor de BY Nederland' Oud-bestuursleden CTSY eisen hogere ontslagvergoeding Surinaamse Samenwerking Eindhoven Airport-Schiphol Tamils in hongerstaking Cliëntenorganisaties dienen klacht in bij de Tweede Kamer american dream? premier Majoi DE STEM BINNENLAND Haagse agenten schieten man neer Ir. Bos: HSL-race nog niet gelopen Loco-burgemeester Valkenswaard in opspraak geraakt >\?aauwe/ 'Paars op z'n best' Verdachte van overvallen op hotels gepakt DE STEM COMMENTAAR Europees model BINNENLAND KORT Gele kaart voor nodeloos alarm Betere medische zorg gevangenissen CDA gevoelig voor pleidooi Simonis nESTEM Onderzoek naar spionage in nelgische leger zouden 11111 ZATERDAG 4 MEI 1996 A4 Eindhoven (anp) - Eindhoven Airport kan alleen blijven voortbestaan, indien het op korte termijn nauw gaat sa menwerken met Schiphol. Dat staat in het rapport Part nerschap Welschap, dat giste ren in Eindhoven is gepresen teerd. Het rapport is de uitkomst van een reeks onderzoeken naar de toekomst van voormalig vlieg veld Welschap, uitgevoerd door de provincie Noord-Brabant, de gemeente Eindhoven en de direc ties van beide luchthavens. Door gebruik te maken van eikaars ontwikkelingsmogelijkheden, al dus het rapport, kunnen Schiphol en Eindhoven Airport in de toe komst de eigen economische ba sis versterken. Om verschillende redenen zou een zelfstandige exploitatie van Eindhoven Airport op den duur niet meer mogelijk zijn. De rede nen zijn het terugtreden van Daf en Philips als aandeelhouder en verder de vrees, dat ook het Rijk geen heil meer ziet in financiële ondersteuning en de verliezen die het vliegveld in de loop der jaren leed. De voorgestelde samenwer king tussen beide luchthavens zou voor de regio Eindhoven tot het jaar 2015 naar verwachting (direct en indirect) 3600 nieuwe banen opleveren. Het aantal pas sagiers via de Eindhovense lucht haven zou door de geplande sa menwerking in diezelfde periode stijgen van 211.000 tot 486.000. Dit alles betekent een groei van het aantal vliegbewegingen tot 20.000 per jaar tegen 15.500 nu. De groei van het luchtvervoer kan een gunstige invloed hebben op de bereidheid van internatio nale bedrijven om zich op be drijfsterreinen in de buurt van de Eindhovense luchthaven te vesti gen. De voorgestelde samenwerking betekent voor Schiphol een bete re benutting van de capaciteit. Het businessplan voorziet in de aanleg van een snelle busverbin ding tussen Eindhoven en Am sterdam. Door Schiphol op die manier beter bereikbaar te ma ken voor toeristen en zakelijk verkeer kan'het weglekken van passagiers naar andere grote in ternationale luchthavens, zoals Brussel en Düsseldorf, worden voorkomen. De bedoeling is, dat reizigers uit de zuidelijke provi- nicies en België, alvorens in de bus te stappen, al in Eindhoven inchecken, waardoor zij op Schiphol nauwelijks meer hoeven te wachten. De kosten van het sa menwerkingsproject ramen de onderzoekers op 25 miljoen gul den. Dit bedrag is deels nodig om de vermogenspositie van Eindho ven Airport op peil te brengen. De partijen, verenigd in Partner schap Welschap, starten binnen kort besprekingen met enkele kleinere gemeenten in de omge ving, waarmee het vliegveld in het verleden een overeenkomst heeft gesloten over het aantal vlieguren. De gemeenten (Best, Veldhoven, Vessem en Oirschot) staan zeer sceptisch tegenover de plannen. Eind 1996 moet duide lijk zijn of de samenwerking haalbaar is of niet. Leidschendam (anp) - „De Raden voor de Kinderbe scherming handelen on zorgvuldig en in strijd met het bestuursrecht." Dit concludeert een onderzoek van het Platform Samen werkende Cliëntenorgani saties in de Jeugdzorg en het Familierecht. Kinderbescherming weigert zich bovendien te verantwoorden voor de vaak ingrijpende beslissingen die ze nemen, aldus de onderzoe kers vrijdag. Als later wordt ge klaagd over kindermishandeling, geven ze niet thuis. De Cliënte norganisaties hebben naar aan leiding van het onderzoek een klacht bij de Tweede Kamer in gediend. De onderzoekers bekeken de dos siers van de raden in Almelo, Zwolle, Lelystad, Leeuwarden, Amsterdam, Haarlem, Den Haag, Rotterdam, Dordrecht, Utrecht en Breda. Gebleken is, dat de ra den weigeren om klachten over kindermishandeling nader te on derzoeken. Zij motiveren deze weigering met een beroep op hun beleidsvrijheid. Deze weigerin gen zijn geen incidenten, maar een dagelijks terugkerende klacht. Het Platform wijst erop, dat de raden via het Burgerlijk Wetboek een wettelijke verplichting heb ben-om alle meldingen van kin dermishandeling serieus te ne men. „In het Oosten van het land speelde een zaak waarbij vol doende objectieve aanwijzingen waren, dat een vijfjarig meisje door haar moeder werd mishan deld," aldus Platformsecretaris mevrouw J. Groenewegen. Maar „de Raad voor de Kinderbescher ming weigerde toch de zaak te onderzoeken." Het platform bestaat onder ande re uit de Vereniging Ouders voor Kinderen, het Nederlands Comité voor de Rechten van de Mens, de Stichting Scheiden en Blijvend Ouderschap, de Vereniging voor Nader Onderzoek Rechtspleging en de Stichting Nader Onderzoek naar de Nederlandse Rechtsple ging Familiezaken. Den Haag (anp) - Agenten hebben gisterochtend in de Haagse wijk Loosduinen een 24-jarige Hagenaar neerge schoten na een achtervolging door die wijk. De verdachte werd geraakt in een been, dat brak. Hij is in het zie kenhuis geopereerd. Over zijn motieven is nog niets bekend. De politie kwam de man op het spoor, nadat mensen de latere schutter in een auto zagen zitten. Hij sliep vermoedelijk. Naast hem lag een vuurwapen. Toen de man doorhad dat de poli tie rond zijn auto scharrelde, stapte hij uit en schoot. Bij de achtervolging losten de agenten een waarschuwingsschot. De man schoot twee keer terug. Hij sprong in het water, maar de agenten dwongen hem op het droge, maar de man wist nog niet van ophouden. Toen is gericht geschoten. Den Haag (anp) - Ingenieur Wil lem Bos, de geestelijk vader van de zogeheten Bos-variant voor de hoge-snelheidslijn, blijft ervan overtuigd dat zijn tracé zal over winnen, ook al heeft het kabinet gisteren anders besloten. Het kabinet acht het idee van Bos om het HSL-spoor langs de be staande snelwegen A4 en A13 te leggen te duur en het zou proce dureel te veel extra werk beteke nen. „De race is nog lang niet gelopen. De Tweede Kamer moet er nog over beslissen. Voordat de eerste spade de grond in gaat, zijn er waarschijnlijk ook nog wel nieu we verkiezingen geweest. In de tussentijd zal het gezond ver stand zegevieren," aldus de Zoe- termeerse ingenieur, die thuis in zijn vrije tijd het alternatieve tra ject bedacht. Door Hans Matheeuwsen Valkenswaard - De gemeente raad in Valkenswaard wil een on derzoek naar de PSV-trip van lo co-burgemeester A. van Loon en enkele ambtenaren van de ge meente. Dat zeggen de fractievoorzitters in een eerste reactie. CDA-wethouder Van Loon (grondzaken) is in opspraak ge raakt omdat hij in gezelschap van ambtenaren, een architect, een aannemer en een installateur de wedstrijd Barcelona-PSV op 5 maart heeft bezocht. In een anonieme brief aan burge meester H. Tops wordt gesugge reerd, dat zij in Barcelona zaken met elkaar hebben gedaan. De deelnemers zouden bovendien de kosten, 1510 gulden, maar ge deeltelijk (400 gulden) zelf heb ben betaald. In Valkenswaard doen deze ge ruchten al langer de ronde. Tops noemt de situatie ongelukkig en onhandig. De burgemeester is bovendien niet gelukkig met de sfeer van ge heimzinnigheid, die is geschapen. Hij lijkt tot nu toe echter genoe gen te nemen met de verklaring van zijn wethouder en de vier be trokken ambtenaren dat zij de reis uit eigen zak hebben betaald. Een groep Tamils is gisteren op het Plein in Den Haag een hongerstaking begonnen. De actie is een protest tegen de regering van Sri Lanka en de voortdurende militaire agressie tegen de Ta mils die een eigen staat wensen in het noordoosten van het eiland. foto anp (ADVERTENTIE) Zeeland heeft meer dan... Zeeland heeft Paauwe in Goes! Kasten, tafels, stoelen, fauteuils. Oneindig gevarieerd. Ze hebben een atmosfeer van gesettelde pioniers. Amerikaanse geschiedenis en een erfenis van traditioneel vakmanschap tekenen zich in de degelijkheid en nostalgie van meubelen van Bob Timberlake. Als ze niet uit Amerika kwamen zou je ze een stoere Europese geschiedenis toedichten. en te koop. In Zee\»v 12000m 2 showroom Marconistraat 15, 0113 220840 donderdagavond koopavond Van onze Haagse redactie Den Haag - Premier Kok daagt het Ne derlandse bedrijfsleven uit zijn schou ders te zetten onder de aanleg van de Ho ge Snelheidslijn. Volgens hem kan het project een belangrijke impuls betekenen voor het ontwikkelen van nieuwe tech nieken en daarmee nieuwe werkgelegen heid. Het is de bedoeling dat de tunnel van negen kilometer door het 'groene hart' via onder grondse boortechniek wordt aangelegd. De premier bestrijdt, dat de keuze voor zo'n in Nederland nog niet op deze schaal toegepaste techniek grote financiële risico's met zich meebrengt. „Volgens de deskundigen die ons hebben geadviseerd, is die techniek toepas baar." Ook bij het maken van de plannen voor de Betuwelijn is een dergelijke techniek al ter sprake geweest. Toen is er echter voor geko zen die op dat traject niet toe te passen. Volgens Kok kan het actief inspelen op dit project het Nederlandse bedrijfsleven nieuwe impulsen geven. „We zullen in de toekomst steeds meer ondergronds moeten gaan bou wen, zeker ten behoeve van de infrastructuur. Anders lopen we bovengronds vast door ge brek aan ruimte. Ondernemers en investeer ders moeten hierover goed nadenken." Voorzitter H. Haverkort van de vereniging van ondernemers in de civiele betonbouw, juicht het besluit van het kabinet toe. „Drie maal hoera wat ons betreft." Nederlandse be drijven zullen volgens hem op korte termijn niet op eigen houtje een tunnel kunnen boren. „We hebben weinig ervaring met boren in natte grond. Daarom werken alle aannemers met buitenlandse partners." Haverkort is er echter van overtuigd, dat als alle plannen voor ondertunneling worden uit gevoerd, Nederlandse aannemers over tien jaar op dit terrein wereldwijd voorop lopen. Het is overigens niet mogelijk om de aanleg van de HSL exclusief te gunnen aan Neder landse bedrijven. Europese richtlijnen schrij ven voor dergelijke projecten een openbare aanbesteding voor. „Ik mag me natuurlijk niet nationalistisch opstellen, maar het zou me een lief ding waard zijn als de BV Neder land hier al zijn vernuft en creativiteit zou stoppen. Het zou toch doodzonde zijn, als de positieve effecten op de economie en de werkgelegen heid in andere landen terecht zouden komen. Ik zou zeggen: aan de slag allemaal," aldus de minister-president. De ruim 1,4 miljard extra uitgaven voor de HSL komen ten laste van de fondsen, die spe ciaal zijn opgezet voor de financiering van grote projecten. Die fondsen worden onder meer gevoed met de inkomsten uit de verkoop van het Nederlandse aardgas. Volgens pre mier Kok kan het besluit over de HSL beteke nen, dat andere projecten anders of later moeten worden uitgevoerd. Maar daarbij gaat het wel over een periode die loopt tot na 2005. VERVOLG VAN VOORPAGINA Volgens Kok is er geen sprake van winnaars of verliezers. „We hebben allemaal gewonnen, dit is paars op z'n best," aldus de pre mier. De regeringspartijen in de Twee de Kamer reageren gematig posi tief op het kabinetsbesluit. WD, D66 en dé PvdA herhaalden dat de extra 900 miljoen voor het 'groene hart' niet ten koste mag gaan van knelpunten langs het zuidelijk deel van het tracé. Het CDA beoordeelt de keuze zeer kritisch. Evenals voor de PvdA blijft voor de christen-democra ten aanleg langs de autowegen A4 en A13 nog steeds een reëele optie. Groen Links noemt de keu ze van het kabinet onbegrijpelijk. Het meest beeldend is de negatie ve reactie van de Tweede-Kamer fractie van de SGP, die spreekt van een 'tunneltje voor het bloe den.' De stichting Natuur en Milieu verwerpt de keuze van het kabi net, omdat er sprake is van ern stige aantasting van het groene hart in dat deel dat niet wordt ondertunneld. Ook andere mi lieu- en actiegroepen reageerden negatief. Het gemeentebestuur van Den Haag is zwaar teleurge steld. De keuze van het kabinet betekent dat de HSL de residen tie links laat liggen. Den Haag wilde graag een van de twee an dere mogelijkheden, gekoppeld aan een eigen halteplaats. Rotter dam is blij dat er eindelijk een besluit is gevallen maar vraagt wel aandacht voor een aantal knelpunten in en rondom de stad. Het procinciebestuur van Zuid- Holland is ronduit tevreden. Amsterdam (anp) - De Amster damse politie heeft een 22-jarige man aangehouden, die vijftien hotels zou hebben overvallen. De totale buit bedroeg twintigdui zend gulden. De reeks overvallen op hotels in Amsterdam begon medio februa ri. De dader kwam 's avonds of 's nacht een hotel binnen, bedreig de het personeel achter de balie met een vuurwapen en verdween met het kasgeld of geld uit de kluis. Bij de overvallen vielen geen gewonden. DE afgelopen weken kwam het probleem van de op een sing van Justitie wachtende asielzoekers op schrijnende wiia naar buiten. Zelfmoorden, verwondingen en onderlinge vecht, partijen zijn zaken die in asielzoekerscentra te vaak voorko men. De reden van de incidenten is meer dan duidelijk. Angstige =l getraumatiseerde mensen moeten soms anderhalf jaar wacl ten op een antwoord op de belangrijke vraag: mogen we in Nederland blijven of niet. Een zaak die in veel gevallen lijk van levensbelang is. Immers, er zijn landen die volgens de internationale normem voor een belangrijk deel als veilig worden aangemerkt, maai waar de werkelijkheid er soms heel anders uitziet, zoals'in Iran en Irak. Wie uit die landen vlucht, hoeft na gedwongen terug, keer niet op enig pardon te rekenen. Verder dan het vliegveld komen de meesten niet. Daarna wordt er vaak niets meervam ze vernomen. Staatssecretaris Schmitz van Justitie is door de Tweede Kamer voor de zoveelste maal hard met neus op deze ontoelaatbare situatie gedrukt. Vooral de lange verblijfsduur in de asielzoe kerscentra is de veroorzaker van de gespannen sfeer en de ve le wanhoopsacties. De afgelopen periode is slechts een topje van de ijsberg bloot gelegd. Schmitz heeft beloofd om voor januari 1997 de wachttijd terug te brengen tot hoogstens een half jaar. Aan deze toezegging heeft zij zelfs haar politieke lot verbonden. Gezien de ernst van het onderwerp, zal de Tweede Kamer haar aan haar belofte houden. De aanpak van het vluchtelingenprobleem is echter niet alleen een zaak van het terugdringen van de lange wachttijden en hel speelt zeker niet alleen in Nederland. Het is een Europees pro bleem, waarmee steeds meer landen worden geconfronteerd, Van de op dat vlak zo noodzakelijke samenwerking is nog niet veel terecht gekomen. De Noorse en Nederlandse organisaties voor opvang van vluchtelingen hebben nu een bescheiden be gin gemaakt. Het is de eerste stap op een weg die moet leiden naar één Europees opvangmodel voor vluchtelingen. Houten - Particuliere alarmcentrales (PAC's) beginnen deze maand met een actie, waarbij zij klanten registreren die vaak no deloos alarm geven. Politie, brandweer en alarmcentrales hebben reeds jaren handenvol werk aan alarmsystemen die om onduide lijke reden afgaan. Een klant van zo'n centrale die binnen drie maanden na het eerste nodeloos alarm een tweede veroorzaakt, krijgt van de PAC een gele kaart. Gebeurt dat binnen drie maan den opnieuw, dan volgt een rode kaart. Vanaf dat moment moet de klant zelf controleren of zijn alarm echt is of niet. Hij kan niet naar een ander particuliere alarmcentrale stappen, want de hou ders van rode kaarten worden bij de politie gemeld, aldus NV0B enVPB. Den Haag - Minister Sorgdrager van Justitie wil, dat de organisa tie van medische zorg in gevangenissen verbetert. De bewinds vrouw schrijft dit in een brief aan de Tweede Kamer over medi sche zorg in penitentiaire inrichtingen.Per inrichting wordt één arts aangesteld als hoofd medische dienst. In de opleiding voor in- richtingsarts komt bovendien meer aandacht voor het leren her kennen en inschatten van het risico op zelfdoding door de gedeti neerden. Staatssecretaris Netelenbos van Onderwijs heeft de Kamer ge schreven, dat het onderwijs aan jongeren in justitiële jeugdinrich tingen wordt verbeterd. Zo komt er in de toekomst voor elke leer ling een individueel plan, waarin staat hoe onderwijs en behande ling het best op elkaar afgestemd kunnen worden. In de wet wordt vastgelegd dat rijksinrichtingen verplicht zijn om onderwijs aan te bieden aan jongeren, die dat dan ook moeten volgen. Utrecht - Het CDA kan zich vinden in de oproep van kardinaal Simonis aan de partij om een principiëlere koers te varen. De christendemocraten nemen, nu ze in de oppositie zitten, rustig de tijd om hun dromen te verwoorden, zei partijvoorzitter J. Helgers gisteren na afloop van het halfjaarlijkse overleg tussen het CDA en de rooms-katholieke bisschoppenconferentie. Simonis zei vo rige week in een interview in het partijblad CD/Aktueel dat het CDA zich meer zou moeten profileren op het gebied van de ar moede in Nederland en de Derde Wereld. Op de partijraad in juni komt een plan aan de orde om het sociale minimum wettelijk vast te leggen. Tegelijkertijd wil het CDA banen onder het minimum loon scheppen. In die constructie wordt de overheid verplicht om voor die banen het loon tot het wettelijk vastgelegde sociale mini mum aan te vullen. Den Haag (anp) - Twee van de drie ontslagen bestuursleden van het College van Toezicht voor de Sociale Verzekeringen (CTSV) eisen een hogere schadeloosstelling van staatssecretaris Linschoten van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. De oud-bestuursleden Van Leeu wen (WD) en Van Otterloo (Pv dA) zijn niet tevreden met de toe gezegde afkoopsommen. Zij eisen een aanvullende vergoeding voor het niet-doorgaan van de hen toegezegde tweede ambtstermijn. Dat bevestigt mr. H. Knijff van het advocatenkantoor De Brauw Blackstone Westbroek. Volgens Knijff is staatssecretaris Lin schoten inmiddels schriftelijk van de aanvullende wensen op de hoogte gesteld. Bij de start van het CTSV zijn de drie bestuursleden niet voor de normale termijn van 4 jaar be noemd, maar voor respectievelijk 1, 2 en 3 jaar. Dit moest voorko men, dat elke vier jaar sprake zou zijn van het aftreden van het vol tallige bestuur. Eind vorig jaar is Van Rooijen, die toen door zijn eerste eenjarige periode heen was, voor een twee de termijn van vier jaar herbe noemd. Hierdoor had hij bij zijn ontslag dan ook recht op het hoogste bedrag aan loondoorbe taling (bijna 1 miljoen gulden). Van Leeuwen en Van Otterloo moesten het stellen met respec tievelijk 600.000 en 250.000 gul den. Volgens mr. Knijff heeft Linscho ten alle drie de bestuursleden de toezegging gedaan van een twee de ambtstermijn van vier jaar. Nu dit voor Van Leeuwen en Van Otterloo niet doorgegaan is, ont lenen zij aan die toezegging als nog een recht op schadevergoe- ding- j ,i Dit bedrag komt bovenop de overeengekomen loondoorbeta ling gedurende het restant van eerste benoemingstermijn. ,M' ders heeft de toezegging van de staatssecretaris geen enkele z® gehad," aldus de advocaat. Mr. Knijff wilde niet ingaan «P de hoogte van de aanvullend schadevergoeding. Bij volledig loondoorbetaling over vier W zou het gaan om bedragen van L miljoen gulden voor Van Leeu wen tegen 1 miljoen voer van terloo. Het ministerie van Social Zaken wil niet op de gang van za ken reageren. Een woordvoerdster wijst eropi dat Linschoten bij de baiofflps van de oud-bestuursleden inde daad een schriftelijke toezegg®» tot herbenoeming heeft gedaa Bij deze toezegging is editeie pliciet een slag om de arm ge»0 den voor de mogelijkheid tussentijds ontslag. Aanvullende financiële dingen voor de oud-best, den liggen overigens polities z gevoelig. De Kamer had eerdek laten weten de huidige aftd P sommen voor de oud-bestap den aan de hoge kant te vinden- Paramaribo (anp) - Het Surinaai ,r is eindelijk aan politieke ban t parlement heeft de wet op het Na 1Leger aangenomen, die de rechtsp ff van militairen regelt. De wet bep Lns dat het leger nooit meer als poli ftrument mag worden gebruikt. Parlementsvoorzitter Jagernath Lachi Vblij dat er nog voor de beëindiging j zittingsperiode van de volksvertej Lrdiging ordening is gebracht in de ,.n en bevoegdheden van het leger. Lst de verdediging van de soeverein n de territoriale integriteit tegen bui 1 ndse gewapende militaire agressie iet leger nu met bijzondere taken wor belast. Van onze redactie buitenland Londen - Ondanks de grote nederlaag van de Conser vatieven bij de donderdag gehouden gemeenteraads verkiezingen blijft de Brit premier Major optimis tisch. Hij moet uiterlijk over een jaar nieuwe ver- éezingen uitschrijven en denkt in die tijd de achter stand op Labour te kunnen inhalen. De vooraf aangekondigde ver plettering van de Conservatieven is echter uitgebleven. Ze behaal den 3 procent meer stemmen dan bij de raadsverkiezingen van een jaar geleden. Bij de bezetting van 150 gemeen telijke en regionale raden buiten Londen daalde de Conservatieve niettemin van 42 naar 21 procent. De oppositionele Labour kreeg 43 procent (was 34 procent), ter wijl de derde Britse stroming, de Liberaal-Democraten, 26 procent vergaarde. Natelling van de uitslagen in 149 van de 150 steden bleek Labour er 85 te hebben veroverd, een winst van 10, de Liberaal-Demo craten 23, vijf meer, en de Con servatieven drie steden, een ver lies van een. In de andere steden bad geen van de partijen een dui delijke meerderheid. Labour won 431 zetels, de Libe- aal-Democraten 142, terwijl de Conservatieven 536 van hun 1000 zetels verloren. Graadmeter De verkiezingen golden als een belangrijke test voor de eerstko mende verkiezingen voor het La gerhuis, die op hun laatst in mei 1997 moeten worden gehouden. Prominente Conservatieven za- ondanks de verliezen reden voorvertrouwen. Vice-premier Michael Heseltine over 'kleine maar wezenlij ke' verbeteringen, omdat het re- cordverlies van de Conservatie ven van meer dan 800 zetels bij de gemeenteraadsverkiezingen van vorig jaar zich niet heeft her haald. Labour-leider Tony Blair prees Ie voorsprong van 17 procent voor zijn partij als een 'opzienba rende ontwikkeling'. De beslis sing van de meer dan tien miljoen Britten die donderdag hebben ge stemd, bevestigt volgens de over tuiging van Labour de verkie- angsprognoses, die sinds twee Mr de oppositie een voorsprong op de regeringspartij van meer dan 20 procent voorspellen. Pure fantasie ■regeringskringen wordt er niet ?P prekend dat Major als resul- aat van de verkiezingen van onderdag al binnenkort de ver dingen voor het Lagerhuis zal aststellen. Ministers wijzen erop at er meer tijd nodig is om de ezers van de verbeterde econo mische toestand te overtuigen. over de mogelijkheid van een Jf6J-ng aan de toP van de C°n~ van'a en en teSehjk aan de top reêering wordt niet meer gesproken. wl'-u ^ad 'n Lagerhuis der- p"]ke speculaties als pure fanta- Slevan de hand gewezen. Van °uze correspondent van r> V Belgische minister on(w„ ,ns'e Poncelet heeft een SDirm-, aangekondigd naar de ütair §e-activiteiten van de mi- land n cd(ingendienst in zijn Sons h 6 ,mhhairen houden vol- ïelskou uant De IVlorgen ook 'ttpïIge?.inde8aten- :iesde krant is in de provin ce mir?et;wer.k °Pgericht, waar kform 7aire krlidrtingendienst lieu a verzamelt over mi- efoon? vredesactivisten. Ook te- l'taisch Van verdachte leden van de lef. y

de Stem | 1996 | | pagina 4