Ontmoediging Leedvermaak Oude liefde roest toch Stekeblind LIJK nieuws erneuzen wil Gemaakt door natuur en mensen ks wil uitste svernieuwing ering van Zaamslag In de plaotseluke polletiek kanta HÉ JA, DAT KEN I Kanarie jpport Onder invloed In de slip ZEELAND C4 plan Steenen Beer Rondje Braakman Dodenherdenking rk-kerkdiensten pc-kerkdiensten pastoriediensten HERINNERING ZATERDAG 4 MEI 1996 Qfl kleedkamer van de voetbalver.!! eniging aan de Baljuw Vel ter weg. Cadzand - Een 27-jarige man! uit Breskens is op de Ringdijk aangehouden met te veel dranl op achter het stuur. Hij blies, 900 microgram en dat leverde hem een rijverbod van tien uur en het verlies van zijn rijbewijs!' St.-Jansteen - Een 46-jarige vrouw uit Heikant reed afgelo pen donderdagmiddag over de Wilhelminastraat richting haa: woonplaats. Bij een wegversmalling moest ze remmen omdat een auto haar tegemoet kwam rijden Daarbij raakte ze met haar voertuig in een slip en botste tegen een lantaarnpaal. De voorzijde van de auto raakte daarbij aanzienlijk bescha digd. jjSTEM ZATERDAG 4 MEI 1996 au- gaf |t af- ddag fising Beide - op. lange I, is in paus- hij land ËOost- pontje I diens |e van een Jan de Wie- fer van ind bij dstrijd lor het (waren ngsten Irsprille pht van is,(een tam). 2. tg, 604 |Clinge, oroeck, i Misil- West- htoclub mei de in de Een lengte van circa 35 kilometer, eenvou dig van opzet, waaraan een ie der kan deelnemen. Inschrijven voor deelname in de wedstrijd- of toerklasse is vanaf 13.30 uur mogelijk in café De Vier Em mers aan de Markt in Oost burg. Start eerste deelnemer om 14.30 uur. Voor elk team is een prijs beschikbaar. WANDELVIERDAAGSE - DA Oostburgse wandelvierdaagse, de oudste in de regio West- Zeeuws-Vlaanderen, wordt dit jaar van 20 tot en met 23 mei afgewerkt. De start is iedere avond bij het Zwincollege in de locatie van het voormalige Oostdijke aan de Nieuwstraat 81 in Oostburg om 18.30 uur. De afstanden die gewandeld kunnen worden zijn: vijf en tien kilometer. Er kan vanaf 18.00 uur worden ingeschreven in de kantine van eerderge noemde scholengemeenschap. lee land Rond verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van dag blad De Stem. Bijdragen deze week van Jeanette Vergouwen, Rinus Verberkmoès, Camile Schelstraete, Peter Oggel en Frank Deij. De re dactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme inzendingen, en niet op rijm. Voor tips, wetenswaardigheden op-en/of aanmerkingen belt u: 0115-645769. U kunt ook schrijven naar: Postbus 145, 4530 AC Ter- neuten- ïteraadsfractie van GroenLinks (GL) i Vernieuwingsprojecten uitstelt of sobei ps van de inwoners te ontzien. Haarmee geval voor die nieuwe project ellen tot vooruit te schuiven. Wat het hui-! oen gul- dige stadsvernieuwingspla jijks be- Steenen Beer betreft, vindt aanko- partij dat de uitvoering soberda lering uit kan door de verlichting van de, Ivangen. Oostkolk en de aanleg van trapja Iers kie- naar de Scheldedijk maar niet uit |n plaats te voeren, i de ge- Andere maatregelen die GL. De raadsfractie in gedachten hee daarmee om de korting op het gemeenti Steenen fonds op te vangen zijn verhog van de van de toeristenbelasting en vei^ de gang koop van de gemeentelijke kwe kerij. Een rekensommetje kon' lok voor volgens GroenLinks uit op eea| Iverbete- lastenstijging van elf gulden petj |t en het hoofd van de bevolking per jaf ge buidel Het scenario van de gemeen! kost de bevolking volgens GL 23 in ieder gulden per hoofd, per jaar, 1)l GEDACHTE dringt zich de laatste tijd wel eens op. Want men zou het welhaast toch gaan denken: Terneuzen voert een ontmoedigingsbeleid. Kom toch vooral niet in de binnenstad! Doet u dit toch, dan maken wij let u moeilijk, moeilijk! Terneuzen afficheert zich gaar ne als de stad der Zeeuws- ylaamse steden. Mede daartoe ligt de binnenstad al wekenlang op de schop, om deze stede van de Vliegende Hollander verder op te stuwen in de vaart der vol keren.-Het credo hierbij is: doe vooral alles tegelijk, coördineer vooral niets! Het parkeerbeleid van deze Scheldêstad is eigenlijk al vol doende om moedeloos van te worden. Wel eens geprobeerd oti in de binnenstad te parke ren? Vrijwel alle plaatsen die ook maar enigszins in de buurt lig gen van bank, kantoor of winkel vijn inmiddels voorbehouden aan vergunninghouders. Dat be woners hun vehikel voor hun deur moeten kunnen stallen, da's aannemelijk. Maar of dit ook geldt voor al degenen die er kun werkdag komen doorbren gen? Laat de klant maar lopen! Of weieens geparkeerd op -bij voorbeeld- de Markt? Ook zo snel door uw geld heen? Waarin een kleine plaats groot kan zijn: De Terneuzense tarieven con curreren met die van 's lands gffite steden. Wel eens een enve loppe moeten ophalen op het ge meentehuis? Of weieens 'even' bij de bank moeten pinnen en uw auto 'even' met knipperlich ten aan achtergelaten? Bij te rugkeer luttele minuten later gegarandeerd een bon onder de ruitenwisser. Weieens op -bij voorbeeld- een woensdag naar de Herengracht gemoeten? De Blokken onbruik baar wegens werkzaamheden aan Steenen Beer, de doorgang tussen burgemeester Geillstraat en Markt evenzo. Via de Rose- gracht dan? Nee dus: week markt. Axelsestraat? Afgeslo ten. En hebt u dan eindelijk via om weg Scheldeboulevard en Bin- nenvaartweg bezweet uw'plaats van bestemming bereikt, uw briefje van honderd uit de mum- getrokken en uw parkeerbon geïncasseerd, kom er dan maar weer eens uit. De Blokken dus niet, dan maar via Zandstraat, Markt en De Jongestraat terug. Schone gedachte, maar niet meer dan dat. In Zandstraat ge duldig gewacht tot een vracht wagen is gelost, vervolgens de toegang tot de Markt afgesloten wegens werkzaamheden, uitein delijk toch een gaatje gevonden tussen kraan en hek. En bij het verlaten van de Markt via de De Jongestraat valt het oog dan op een bord: 'Parkeer garage'. De pijl wijst terug rich ting hermetisch afgesloten Markt... Je mag het natuurlijk niet zeggen, maar de gedachte dringt zich de laatste tijd wel eens op... (PO) inte Terneuzen subsidieert elke bezoeke mbad in Zaamslag met twee tientjes. D« sfractie van de Partij van de Arbeid (Pv il van het goede' vindt. college tegen de eigendomsoverdrach ïouders van 't Penantje aan de nieuwe 0 genaar van Scheldorado. E® beetje consequent mogen we een ter als raad wel zijn.' Oostburg - Trimelub Oostbup houdt morgen een 'rondje Braa man'. Dit is een vrije toertoc_ van 65 km. De start is bij cafe w Tol aan de Nieuwstraat tussei 08.00 en 09.00 uur. Sas van Gent - In de reeks - kondingen over de dodenhera kingen in Zeeuws-Vlaanderen abusievelijk het programma Sas van Gent weggevallen, m ze gemeente vindt de plecn 6 heid om 19.45 uur plaats W r.k.-kerk aan de Markt. Na korte dienst is er om 20.2U een rouwmars naar het m ment aan het Keizer Karelpl® onder leiding van harmom1 Vereenigde Vrienden. Bij het nument is er na Last Post, 1 Wilhelmus kranslegging défilé. t dhouders et zoveel >orzichtig ering van in alge- het be- je voor de je andere in de ge inmiddels eenteraad :r de forse et zwem- hier vol raten een verdienen bad heeft atietekort ictie dat u gingstaak- Id voor het slag en dat andere ex- op de ;chrijft de ïgen. an toe niet ijn gewor- Ivatisering. voor niets 'Drank maakt meer kapot dan je lief is,' is een slogan die lange tijd met de regelmaat van de klok over het beeldscherm rol de. Die ene zin komt boven drij ven bij hetgeen de hoofdmacht van Terneuzen onlangs in Zaamslag flikte. Een plaats waar Rinus Zegers, trainer van Axel, woont. Cf, vraag je je af, herleeft de al oude strijd tussen Axel en Ter neuzen. Een strijd tussen sup porters uit een periode dat bei den nog volwassen tweedeklas serwaren. 9e kans daarop is echter klein, want de kloof tussen beide hoofdmachten bedraagt mo menteel nog altijd twee klassen. Terneuzen wil dat waarschijn lijk zo houden. Zondag genoot de ploeg met volle teugen van het feit dat Axel van Vogel waarde verloor, terwijl de Ter- teuzenaren met dezelfde 2-0- öjfers bij RKTW in Tilburg de hoot inging. Dat missertje werd vergeten op het moment dat de spelers boorden dat Axel op nieuw geen kampioen was ge worden. „Er was nogal wat leedvermaak herinnert Henk Ottens, trainer bij de rood-zwarte bri gade uit Terneuzen zich. Met oame enkele spelers, die ooit on- regie van Rinus Zegers i, maakten zich vrolijk. y. Jt. 'MWi-Wt •fjt-Aa WMM - ~r A t vrJ •m i v"**? y? 14 •*v -mf* Gezongen werd er zelfs. Zeker na een vrij langdurig verblijf in de Raayberg in Bergen op Zoom, was het dolle pret bij de Terneu- zenaren. Eenmaal in Zaamslag aangekomen verlieten ze, onder impuls van Mike van Rossem, de hoofdweg om richting het huis van Rinus Zegers te koersen. De klok wees inmiddels 22.50 uur aan. Een tijdstip waarop Zaam slag op zondagavond slaapt. Van het gezang van de Terneu- zenaren, hangend uit en op de bus: „Rinus, ik zie tranen in je ogen," werd de nachtrust wreed .verstoord. „Een geintje," zei Ot tens hierover. „Een puinhoop," oordeelde Zegers, die melding maakte van tegen huizen en in tuinen pissende spelers. „Ik heb het niet gezien," zei zijn collega, die de omweg betreurde, maar het verder een zaak van teamlei der Loet van Dixhoorn achtte. Dat er een klacht bij de Terneu zense politie werd gedeponeerd, begreep men in Terneuzen niet. Er is toch 'sorry' gezegd, ruim voldoende toch. Want ach, Ter neuzen was Terneuzen toch niet. Een rode waas voor de ogen maakt nu eenmaal zwartgallig heid in de mens wakker. Daar moet je toch minimaal begrip voor op kunnen brengen. En dan weet je opeens waarom Terneu zen zijn kleuren zo gekozen heeft. (RV) HIJ keek me lang en peinzend aan. Uit zijn binnenzak dook hij, na wat heen en weer ge draai, een ietwat beduimeld boekje op. „Je weet nooit wat je voor schatten vindt, op een rom melmarkt. Ik ben geen trouw bezoeker, want meestal is het precies wat de organisatoren voorspiegelen: een ROMMEL- markt. Maar ja, ik had me laten verleiden om eens mee te gaan en dan wil je niet met lege han den thuis komen. Ik heb dit boekje gekocht voor een kwart je. Wat vind je tegenwoordig nog voor een kwartje nietwaar." Op de kaft stond geblokletterd: Ik weet Het! Verzameling van Huismiddelen. Meer dan 3000 raadgevingen en Recepten. Het is uitgegeven door Alma - Lun- teren in 1942. De 13de uitgave met 60-65.000 exemplaren. Hij slaat het boekje open en leest hardop: 'Dit boek behoort aan Petrus.... (adres)Wals oorden 1942'. In het boekje zit ten allerlei kleinoden: twee stortingsbewijzen van de post giro uit 1943, knipsels over het koninklijk huis, twee herinne- rings-insignes van Banneux, af deling Nederland en een klein briefje van ongeveer een vier kante decimeter. Hij legt met onderdrukte emotie het briefje voor mijn neus waarop in schoon schuinschrift te lezen staat. „Lieffe Juffrauw. Ik zouw wel graag met u kennis willen maken. Voel u daar zoms iets voor, zoo ja laat het mij dan weeten dan zal ik u nog wel zien te ontmoetten gier op de wal als gij het goet vind goor. En nu veelle groeten van mij....Piet." De man kijkt me wat glazig aan en draait daarna het briefje om, haalt zijn leesbril uit zijn vest zak en leest voor: 'Juffrouw mag ik u naam ook weten a.u.b'. Hij wrijft even over zijn ogen en verzucht. „Toch een schoon lief desbriefje. Ik denk dat het nooit verzonden is en dat Piet zijn liefde nu wel al verroest is. Jam mer toch, er had iets moois uit kunnen groeien. Een ding weet ik nu welik ga toch eens meer naar een rommelmarkt." (JV) OOM Wim van Heikant kan er eigenlijk niet mee lachen. Beter gezegd: hij is ronduit verdrietig. En bovenal: hij wil er liever niet over praten. Zijn neef te Ter neuzen wel. Begin deze week een bericht in de krant: een vo gelkenner te Sint Jansteen meldt verheugd de aanwezig heid van de Europese kanarie tussen Hulst en Koewacht. Met de hoopvolle verwachting dat de vogel voor het eerst sinds be gin jaren tachtig in Oost- Zeeuws-Vlaanderen weer eens voor nakomelingen zal zorgen. Oom Wim en zijn neef weten be ter. Want oom Wim houdt die kanaries. Beter gezegd: hield. Want twee weken geleden ver kozen de meesten van zijn dier baren de vrijheid boven een ver blijf in de volière te Heikant, waarvan het slot het had bege ven. En zo blijkt: eén Europese kanarie maakt nog geen zomer. Een bouwwerk van natuur en mensenhanden. Te Aardenburg, de stad van kikker en St. Baafs. En van platanen. Het lijkt op een tempel, maar in de praktijk is het plaats van ontmoeting. Om wat te keuvelen over weer en voorbijgangers. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE DE KEUS voor het grote Bel gische ziekenhuis lag nochtans voor de hand. Dichtbij, acade misch, dus een leger specialisten voorhanden. De medische kennis en zorg op zo'n hoog peil dat je je lichaam tekort zou doen door voor een streekziekenhuis te kiezen. De verzekeringsmaatschappij was er ook wel blij mee, want de lig dagen waren er aanzienlijk goedkoper. Toen Jos, een broeder van dik in de veertig met het postuur van een bouwvakker, de zaal op kwam wist de Zeeuws-Vlaming dat hij een verkeerde keus had gemaakt. Jos keek de wereld in door een bril met glazen waar mee elke Nederlander zijn huis wel zou willen isoleren. Aan zijn handen vingers zo dik als braadworsten. In zijn taken pakket zat het opnemen van de temperatuur, het meten van de bloeddruk, en, bij hoge koorts, het met intervallen aftappen van drie buisjes bloed. Voor kweekjes. De dubbele beglazing zat de Zeeuws-Vlaming niet lekker. De eerste keer dat hij twijfelde aan het gezichtsvermogen van zijn persoonlijk verzorger was toen die, bij het nemen van de pols, de tijd bijhield op een gro te wekker. En daarbij de indruk wekte eer der oor te hebben voor het getik van de secondewijzer, dan oog voor het verspringen ervan. Later op de dag, toen de ther mometer 39,8 klokte, verscheen Jos zuchtend en kreunend aan zijn bed om bloed af te tappen. Op zijn materiaalwagentje geen dunne injectienaald, waarmee het labpersoneel meestal en vrijwel pijnloos werkte, maar een exemplaar dat veel weg had van een kitpistool. Daarmee experimenteerde Jos, met de gretigheid van een ge reïncarneerde Mengele, op de transparante armen van zijn steeds magerder wordende pa tiënt. Welgeteld elf pogingen had Jos nodig om drie zielige buisjes bloed bij elkaar te tappen. De volgende dag knoopte Jos, luchthartig, een gesprekje aan. Of de Zeeuws-Vlaming hobby's had. Jawel. Voetballen, bij de vetera nen. „Bij de veteranen?", klonk het ongeloofwaardig. „Maar hoe oud zijt u dan wel niet?" „Oh, toch al voorbij de veertig," kwam het antwoord uit bed. Jos weer: „Dat zou ik u niet geven. U kunt rustig tien jaar liegen." Toen wist de Zeeuws-Vlaming het zeker: Jos was stekeblind. (FD) Pofietiefc kan ard zijn. Ze zouwen d'r amets makaor de kop voor inslaon. de grote Steejen dan eeh. Ier oorta d'ammel veel rustuger gedaon. "eneigen, at vergaoruk is zijn z't nie seens, dan was't geen aordegeid endaorjast'r wel 's enen mee zijn vuist op taofel, die moe zijn keljèr wa kwijt. forest zeg al 's iets da niks omt lijfèt, maor ge weet oe atta gaot: nooit niks zeg, vraogen de mensen al gauw: zittie ook in de raod. ri>oi da d'overlest in Ulst: Wies van Duizen zittie in de raod? Enen wast'r zeker van. betten van nie. 'n Rondjen aon mijn kont, maor w'ènt wel moete vraogen aon vijfman. *?iee ikztt Ue Sc&aafazd. JJJan Jeusen die schijnt'r ook alt nog in te zitten, op Klooster dan vaneigen. geenjaoren meer iets van g'oren. Waor ettie zo lere zwijgen? J, r ik zijn van mijnen aprepo af, ik wil zeggen: ier gaota d'ammel zo ard nie. a°r afloop van de raod drinken de tegestanders 'n pint in de beste garmonie. tj 0 zat Sjaok overlest bij Ben en die aoi't over't ziekenuis. Niks anders as lof. n te beginnen wastij al eel ketent dattij d'r zukken aorduge verpleegsters trof log veel meer over de dokters. IJ aoi 'n akkefietsjen g'ad overlest. stampten mee zijn and ieverast tegen en da werkten toen niemer zo best. 'twaSt>r mee blijve lopen, maor 't beterden nie, eer 't tegendeel. Wier dik, wa blaut en ij voelden zijn eigen nie lekker in't gegeel. 1st t'oud zïekehuis, maor zoveel keun z'in die polikliniek nou ook weer nie. riost maor 's opgenomen oren, nie lank oor, ooguit voor n'n dag of twee, drie. 't 5?IS)ec'1* raP bekeken en zijn and, nie te geloven, t'aoi't nog nooit zo goed gedaon. R„»en veebeter as vroeger, ij kost'r, at most, ne spijker mee deur e plank slaon. vroog Sjaok, en da's dan't schone van de plaotseluke polletiek da zoiets kan: dagge ouwen kop nie ergest tegen gestampt èt, ijje daor dan geen spijt van?" Ah, i WEST-ZEEUWS-VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zond. 9.15 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria ten Hemelopne ming zat. 19 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper, zond. 10.30 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 9.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau- lus. zond. 10.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19.00 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zond. 9.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.00 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zond. 9.00 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 9.30 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Tri- niteitskerk). zond. 11 u. Verrezen Christus: zat. 19 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H, Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. zaterdag 4 mei ZEVENDEDAGS ADVENTIS TEN Terneuzen (Goede Herderkerk) 10 u. ds. H. van Rijn. Middelburg: (Doopsgezinde kerk) 10 u. ds. R. van de Wal. Vlissingen): ('t Anker) 9.30 u. ds. R. van ae Wal. zondag 5 mei HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg (Ontmoetingskerk): 10.30 u. Ds. H.Valk. Axel: 10 en 19 u. Ds. J. Maasland (HA). Biervliet: dienst te Biervliet. Breskens: 9.30 u. Ds. J. Leent- faar-v.d. Brug. Groede: 9.30 u. Ds. F. v.d Sar. Hoek: 10 u. Ds. A. v.d. Maas. Hontenisse: 11 u. Ds. A. de Meij Mecima. Hoofdplaat: dienst te IJzendijke. Hulst: zat. 9.30 u. Ds. A. de Meij Mecima en pastor L. Verver (Oec. dienst), zond. 9.30 u. Ds. A. de Me ij Mecima. Nieuwvliet: 10 u. Ds. C. Hoogen- doorn. Oostburg: 10 u. Ds. c. v. Duinen. Retranchement: 10 u. Ds. Hou- waart en de heer Sinke (Oec. dienst). Schoondijke: 9.30 u. Ds. M. Taal man. Sint Kruis: 9 u. Ds. H. Valk. Sluis: 9.30 u. mw. Kruidenier. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. Ds. F. Blokland. (Goede Herderskerk): 10 u. Ds. Broere en 19 u. Ds. M. Heijting. (Opstandingskerk): 10.30 u. Ds. M. Heijting. (Ziekenhuis De Honte): 17.45 u. Ds. D. Stap. (Ver pleeghuis 'Ter Schorre'): 10.30 u. dienst. Waterlandkerkje: 11 u. Ds. F. v.d Sar. IJzendijke: 9.30 u. Ds. C. v. Evert. Zaamslag: 10 u. Ds. H. Reinders. GEREFORMEERDE KERK DIENSTEN Axel: 10 u. ds. R. van Elderen, (HA), 19 u. (De Vurssche) ds. J. Maasland (HA). Terneuzen: (Goede Herderkerk) 10 u. ds. P. Broere, 19 u. ds. M. Heij ting. (Opstandingskerk) 10 u. ds. M. Heijting. (Noordstraatkerk) 10 u. ds. W. de Boer. Zaamslag: 10 u. ds. A. de Haan, 15 u. ds. R. van Elderen te Axel. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. Douma te Groningen. Hoek: 9. 30 en 15 u. ds. A. Souman. Terneuzen: 9. 30 u. ds. P. Storm, 15 u. ds. L. Leef tink. Zaamslag: 9.30 u. ds. L. Leeftink, 15 u. ds. P. Storm te Terneuzen. CHRISTELIJK GEREFORMEER DE KERKDIENSTEN Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulst: (Mavo school 'Het Rave lijn'): 10 u. A. v.d Meer. Terneuzen: (De Kandelaar) 10 u: dhr. R. Boogaerts. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 9 u. dhr. H. Geuze te 's- Heer Arendskerke. Nieuwvliet: 10 30 u.dhr. H. Geuze. Retranchement: 10. u. ds. Hou- waart, (in Ned. herv. kerk). DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. ds. T. Post- ma. Goes: 10 u. mevrouw C. Rezelman te Middelburg. Vlissingen: 9.30 u, dhr. R. Harm- sen (gespreksdienst). NIEUW-APOSTOLISCHE KERK Terneuzen (Schuberthof 31): 10.00 uur dhr. R. Brink. m m 1X1 Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pasto rie te bereiken. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. A. Ruyloft, Graauw, tel. 0114-635272. WEST-ZEEUWS-VLAANDE REN Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. Past. N. v. Waterschoot, tel. 0115- 491990 (bgg. Ziekenhuis Oost burg: tel. 0117-459000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuid dorpe - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. E. Erpelinck, tel. 0115- 451661. Aflevering 458 „NAAK AANLEIDING van het liedje van 2 maart jongstleden (Je bent met goud niet te betalen) kreeg ik ineens de kriebels, want dat refrein heeft 'mijn man-zaiiger' zeiden ze vroeger, 's maan dagsavonds meer dan eens voor mij gezongen," aldus M.M. van Domburg-Stuer uit Vogelwaarde. „Hij was namelijk lid van de 'Scheldezonen' en daar het zondags nogal eens uitliep en hij 's maandagsmorgens nog niet goed 'bij de tijd' was, stond, als hij 's avonds thuiskwam, de soep altijd klaar, want als die er niet was, zou ik wel kunnen uitkijken naar een an dere 'post'. Snap je, al bedoelde hij dat allemaal zo niet, maar je kent de mannen nietwaar....! Nu ben ik, helaas, alleen en daarom schrijf ik het liedje 'Herinnering' maar op. Het is van rond 1938." 'k Denk in eenzaamheid Aan vervlogen tijd. Toen ik jou, mijn lieve man, Als schat bezat. Dat is nu voor mij Al zo lang voorbij 't Zijn de schoonste dagen die ik hier ooit had. Refrein: Als de herinnering Vol zoete mijmering Weer op de stormen wijst Voel ik mijn hart opeens herleven 't Stemt mij gelukkig weer, Zo zalig als weleer, Toen jij mij zei: Ik hou, mijn lieveling, alleen van jou Het was de schoonste tijd Vol liefde en zaligheid. Het mooiste wat je maar kon geven, Jij was mij alles waard; Mijn paradijs op aard. Oh tijden van weleer, Oh schone dagen, keer toch weer. Refrein: 's Levens lentetijd Die 't geluk bereidt, Vliedt zo gauw mijn kleine vrouw, Door onze smart. Maar zo menig keer Denk ik toch steeds weer Aan wat is geweest met droefheid in mijn hart. Refrein: e- Pegam. 1

de Stem | 1996 | | pagina 41