Doorbraak in zaak Robin Keukens r i ORNELISSEN JBELEN Begijntje 7,5 Miljard en geen cent meer voor 'flitstrein' Zuidelijk Toneel wil naar Breda elecom Zwaarbeladen Golfje Terlouw: Extra ronde dijkverzwaring nodig Organisaties Turken bewaakt na aanslagen r DE STEM \Sport Politie arresteert overbuurvrouw van verdwenen Bredase kleuter ZONDAG GEOPEND KEUKENS >tste specialist geopend V jstival toe t- 149554 ((nbiedingen. jjgEUS reisbureau bv ^BRUGSTRAAT 22 te BREDA Jantje Beton' japter mee Jiskefet eindigt met iullo-feest Gids De Stem reviseert drukpers IJeer alcohol in Jeeu'ws verkeer Driekwart doet aan Podenherdenking Derde ticket JEFA-Cup gloort Bestuurders CTSV wllen meer geld kitten straffen onservatieven af 'pvang-orgaan as'elzoekers loet inkrimpen 'Risico overstroming veel groter' 5 Apparaten Gratis Opnemen van vakantie mag flexibeler Weekend 'Voorziening Eindhoven slecht' ACATURES^ 0p zoek naar werk heeft vandaag ruim 210 vacatures. Maak er werk van L AA >ij Studio eweest donker eiken, blank gepati- cersen, gekleurd eiken en... ;n. Uitsluitend kwaliteit NIJNENBERG 6, 076-5877755 «ijk® Oosterhout, Etten-Leur, Roosendaal, Bergen op Zoom en Tilburg DE STEM Jaargang 1 «ndaag IN DEZE KRANT I iijstraks het laatste fluitsignaal I Jonken heeft, stapt hij onder I Louche, kleedt zich aan, I pitteen glas en gaat naar huis. I ,;'der geen bombarie. I jjuan met de mooiste kromme I fenen wn Nederland stopt er- I *fee:'Jantje Beton', Jan Wouters. tLj"" aan Zee, Leidschendam, "«erenBudel. Golfbreker Het trio corpsballen van Jiskefet is ongekend populair. Overal hoor je hun kreten ais 'lullo' en "sgoed'. Maandagavond de laatste uit zending. Met muziek van de Bredase feestband Bentzat. deeld In de drukkerij van dagblad De Stem is het momenteel een drukte van belang. Kei hard werken drukkers en andere technici aan een ingrijpende revisie van de drukpers. Die moet er toe lei den dat De Stem volgend jaar meer mogelijkheden heeft om pagina's met kleurenfoto's en -advertenties te drukken. Bo vendien moet op die pers vanaf half 1997 het Brabants Nieuwsblad worden gedrukt, wat ook extra capaciteit vergt. Lieuzen - Het alcoholgebruik Ier Zeeuwse automobilisten vijftien procent hoger dan in 'iestvan het land. De autogor- daarentegen is minder popu- r. Vergeleken met andere Ne- ianders dragen Zeeuwen bui de bebouwde kom tien pro- li minder hun gordel. Dit zegt Stichting Wetenschappelijk :oek Verkeersveiligheid. |JE ZEELAND - C1 - Driekwart van de lederlanders doet vandaag mee j de Dodenherdenking, blijkt liteen onderzoek van het NIPO. Jural ouderen willen actief temen. Zeven op de tien 18- Jjssers denkt dat de dodenher- j over tien jaar nog be aat, 13 procent denkt van niet. TWEER (oud weekeinde tanoord tot noordwestenwind zorgt in het weekeinde voor nogal koud weer. Vandaag veel bewolking en nog een enkele lui. Morgen enkele opklaringen tnoverwegend droog. kist - De kans bestaat dat Ne- voor het UEFA-Cup- wnooi een derde ticket krijgt, voor Europa Cup-finale in zal de Europese voetbal- mie de verdeling definitief vast- Uen. IZIESPORT - B2 ag - Twee van de drie ont- bestuursleden van het van Toezicht voor de So- iale Verzekeringen (CTSV) eisen hogere schadeloosstelling t» staatssecretaris Linschoten Sociale Zaken en Werkgele- jfflkeid. De oud-bestuursleden 'an Leeuwen (WD) en Van Ot- irloo (PvdA) zijn niet tevreden ®t de toegezegde afkoopsom- die voor Van Leeuwen *000 en voor Van Otterloo ''WO gulden bedragen. I® BINNENLAND - A4 «den - De Britse kiezers heb- 1(1 de Conservatieven van pre- Major bij gemeenteraads gen een forse nederlaag Toch blijft Major een Pmistisch man, want het ver- ,®was kleiner dan voorspeld. Cï BUITENLAND - A5 'ijswijk - Nu het aantal asielzoe- ts geslonken, moet ook het traal Orgaan Opvang Asiel- ÜT8 (C0A) zijn capaciteit te- *Bg«n. Het aantal bedden K.j 'jjOO) en het personeelsbe- (2400) moeten aanzienlijk (,er worden. De meeste mede- knnnen waarschijnlijk JfJ! herplaatst. Dicht gaan «n j asieihoot Bibi Progress Wlrecht en centra in Zeist, Door Mariëtte Mulkens en Silvie de Peijper Breda - De politie heeft gis termorgen de overbuurvrouw van het verdwenen Bredase meisje Robin Bogers aange houden. Het gaat om de 27-jarige T.J. bij wie het kind voor het laatst geweest is, voordat het verdween. Diverse buurtbewoners hebben gezien hoe rechercheurs de 27-ja rige Bredase geboeid uit haar huis in de Heusdenhoutsestraat haalden en meenamen. De politie wil dit niet bevestigen, maar zegt wel dat er een vrouw in verzeke ring is gesteld. De moeder van Robin Bogers wil de gisteravond niets over de aan houding van haar overbuur vrouw zeggen. Pannenkoeken De bijna vierjarige Robin, was vo rige week woensdag bij de buur vrouw pannenkoeken aan het eten toen ze rond 13.00 uur even naar huis wilde om thuis een por- temonneetje te halen. Daar is ze nooit aangekomen. Diverse getuigen hebben ook ge zien dat de politie in het huis ge sproken heeft met de vriend van de verdachte. Het pand is van onder tot boven doorzocht waarna 'dozen vol spullen' meegenomen zijn. De vriend is niet gearresteerd. Hij is met baby Kevin naar elders ver trokken. Zoontje De verdachte vrouw heeft zelf vorig jaar december haar zoontje Nicky verloren. Het kind had die middag gespeeld bij zijn vrien dinnetje Robin. Kort nadat hij thuiskwam stierf hij onverwacht. De vrouw woont sinds ongeveer twee jaar in de Heusdenhout sestraat. Buurtbewoners om schrijven haar als een afstande lijk type. De recherche denkt dat de vrouw antwoord moet kunnen geven op de vragen waar Robin is en wat er met het kind is gebeurd. Vuilstort De politie is voor de derde dag bezig geweest om op de vuilstort van Zevenbergen naar sporen van Robin te zoeken. In totaal wil de politie tweedui zend ton huisvuil bekijken. Tot nu toe heeft zij daar geen bruik bare informatie aangetroffen. Tips In totaal heeft de politie duizend buurtbewoners benaderd. Van hen zijn er bijna zeshonderd thuis bezocht. Naar aanleiding van een televi sieuitzending op donderdag avond zijn nog eens 23 tips bin nengekomen. Daar zat volgens de politie woordvoerder niet de gouden tip tussen. Arnhem - De regering heeft een rekenfout gemaakt bij het be palen van de dijkhoogte die nodig is om het gevaar op overstro mingen terug te dringen tot één keer in de 1250 jaar. Ook na uitvoering van de Deltawet Grote Rivieren ligt het risico in werkelijkheid veel hoger. Dat betoogt Jan Terlouw, Com missaris der Koningin in Gelder land, in het gisteren gepubliceer de jaarverslag van de Nederland se Waterschapsbank. Volgens Terlouw is er maar één conclusie mogeiijk: het proces van dijkver zwaring kan en mag niet ophou den in het jaar 2000. Het kabinet doet er volgens hem goed aan om nu al honderden miljoenen te reserveren voor een nieuwe, noodzakelijke ronde van dijkverzwaring. Meteen na de eeuwwiseling moet met dat werk begonnen worden. Terlouw wijst erop dat de kans op zorgwekkend hoogwater in de loop der jaren gaat toenemen, vooral door kli maatveranderingen. De huidige ronde van dijkverzwaring kan die ontwikkeling niet bijbenen. Jarenlang heeft de dijkverzwa ring in een impasse verkeerd. Pas na afloop van de kerstvloed van '93 en de watersnood begin '95 kreeg het werk een nieuwe im puls via de Deltawet voor de Gro te Rivieren. Maar zelfs de dijk vakken die nu volgens die nieuwe wetgeving verstevigd worden, kunnen het wassende water 'vol gens Terlouw slechts tijdelijk ke ren. „De conclusie is dat er geen ze kerheid bestaat over de veilig heid die wij echt hebben nadat de dijken zijn verbeterd," schrijft Terlouw. Daarmee sluit hij zich aan bij waarschuwingen, die eerder ai zijn geuit door Duitse en Neder landse klimatologen en door meeste dijkgraven. Ook zij zijn van mening dat de dijkverzwa ring 'een permanent proces' dient te zijn en dat er nu al geld moet worden gereserveerd om meteen na 2000 een nieuwe ronde van dijkverbetering in gang te kun nen zetten. VERVOLG OP BINNENLAND - A3: Water is vooral de laatste decen nia gestegen Hans Verkerk Keukens heeft deze week een spectaculaire actie. Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nu koopt, krijgt u van Hans Verkerk een oven, kookplaat, afzuigkap, voedselrestvermaler en koel kast gratis! Kom nu snel echt geld verdienen en vraag naar de snelle beslisserskorting. Wij garanderen u de beste keuken en het beste ontwerp voor de beste prijs! 5 MEI '96 Alleen op zondag 5 mei krijgt u een vaatwasser extra bij aan schaf van een complete keuken. Bij aanschaf van een complete badkamer krijgt u de eerste 25m2 tegels gratis!!! GOES RINGBAAN WEST 2b - 0113-216451 Den Haag (anp) - Werkge vers en werknemers mogen zelf bepalen hoe ze met bo venwettelijke vakantiedagen omgaan. Alles dat boven de wettelijke vier weken uit gaat, mag worden opge spaard of afgekocht. Ook wordt het mogelijk om per werkweek enkele uren vakantie op te nemen, bij voorbeeld voor het combine ren van werk- en zorgtaken. Het kabinet is gisteren met deze wetswijziging akkoord gegaan. In de huidige wet mogen bovenwettelijke va kantiedagen slechts twee jaar worden opgespaard. Ook het afkopen van dagen of het opnemen van vakantie per uur is momenteel niet mogelijk. Dit beperkt werk gevers en werknemers bij het maken van cao-afspraken. Van onze Haagse redactie Den Haag - De aanleg van de hoge-snelheidslijn op Neder lands grondgebied mag in to taal niet meer dan 7,5 miljard gulden kosten. Aanvankelijk was 6,1 miljard uitgetrokken. Het kabinet ging gisteren echter akkoord met een verhoging van dat bedrag. De aanleg van een tunnel van 9 kilometer door een deel van het Groene Hart in Zuid-Holland vergt 900 miljoen extra. Daarnaast is nog eens 535 miljoen uitgetrokken voor knel punten elders langs het tracé, zo- Premier Kok'Bij 7,5 miljard trekken we de grens.' foto anp wel ten zuiden als ten noorden van Rotterdam. „Bij die 7,5 miljard trekken we echt de grens," aldus premier Kok gisteren in een toelichting op het kabinetsbesluit. „Als er nog andere wensen komen vanuit de bestuurlijke hoek of vanuit de Kamer, dan moet het geld daar voor uit de lengte of uit de breed te komen. Je moet ook de verhou ding tussen kosten en baten van het project in het oog blijven houden." De al eerder aan België toegezeg de compensatie voor de extra kosten van het door Nederland gewenste traject tussen Breda en Antwerpen -langs de autoweg A16/E19 valt buiten de 7,5 mil jard. De Belgen zouden de 'flitst- 8 "7 10311 000225 I I I I I ZATERDAG 4 MEI 1996 LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 2.00 - ZATERDAG: 2,50 INHOUD In de weekend-bijlage vandaag niet alleen aandacht voor de in grijpende verbetering van de pers, maar ook voor de wijzigingen in het media landschap van Zuidwest- Nederland. Verder een ver haal over vroeger, toen machinezetters beter spie gelschrift dan hun eigen handschrift konden lezen. deele 6 KATERNEN De Binnenkrant A2 Binnenland A3/A4 Buitenland A5 Economie A6/A7 Beurs A8 Sport deel B Zeeland deel C Gids deel D RTV-programma's D3/D4 Ragazzi D5 Weekendbijlage deel E Kleintjeskrant Van onze verslaggever Breda/Eindhoven - Het Zuidelijk Toneel wil zich in Breda vestigen, en is in die stad van harte welkom. Het theaterge zelschap wil zo snel mogelijk weg uit zijn huidige stand plaats Eindhoven. De directeur van het Zuidelijk Toneel, Ivo van Hove, heeft dat voornemen gisteren bekendge maakt. Hij heeft genoeg van de gebrekkige theatervoorzienin gen in Eindhoven. Het Bredase gemeentebestuur en de directie van het Chassé Theater bevestigen dat de con tacten tussen Het Zuidelijk To neel en Breda al een tijd heel serieus aan de gang zijn. De vestiging van de groep in deze stad is in gevorderde staat van verwezenlijking. De Bredase wethouder van Cultuur, J. Gielen: „Wij zijn er enthousiast over. Het Zuidelijk Toneel heeft een aantal eisen voorgelegd waaraan een vesti gingplaats volgens hem moet voldoen. Het hangt nog op het vinden van een geschikte de potruimte. Die moet hoog ge noeg zijn, én op niet al te grote afstand van het Chassé Theater liggen. Maar hoe dan ook: ze zijn hier welkom." De directeur van het Chassé Theater, Reg ten Zijthof, is bui ten zichzelf van enthousiasme. „Als het Zuidelijk Toneel naar Breda komt, dan ga ik letterlijk uit mijn dak," aldus ten Zij- thoff. „Een toneelgezelschap geeft een grote meerwaarde aan de stad. Die kans doet zich nu voor, en Breda moet beslist niet aarzelen." Volgens Ten Zijthoff maakt het niet uit waar de standplaats van het gezelschap is. „Het Zuidelijk Toneel is een onaf hankelijke onderneming, die vrij is in de keuze van z'n vesti gingsplaats. Het is een rijksge zelschap, dat als taak heeft Zuid-Nederland hoogwaardig toneel te bieden. De stand plaats is daarbij van onderge schikt belang." VERVOLG OP BINNENLAND - A3 'Groter publiek door Het Zuide lijk Toneel' Dit is toegestaan: een driezits-, een tweezitsbank en een fauteuil vervoeren met een Golfje. De banken kunnen bovenop de wagen en de stoel past nét achterin. Tijdens een grootscheepse verkeerscon trole door politie, douane en Milieu-inspectie op de A13 bij Delft konden de agenten de bestuurder slechts een goede reis toewensen: alles was goed en zonder uitsteeksels vastgebonden. 12.000 Auto's werden gecontroleerd. Zo'n 400 chauffeurs kregen een proces-ver baal, de meesten voor te hard rijden. foto anp Botterdam/Den Haag (anp) - De politie in Rotterdam heeft gis teren extra maatregelen genomen om Turkse instellingen in de Maasstad beter te beveiligen tegen aanslagen. Ze heeft hiertoe besloten nadat zelf uitgegaan. onbekenden in de nacht van don derdag op vrijdag probeerden brand te stichten bij drie Turkse instellingen in Den Haag en Rot terdam. De politie onderzoekt of de incidenten met elkaar verband houden. Waar de maatregelen in Rotter dam uit bestaan, wil de politie niet bekendmaken. Ze houdt een aantal panden al geruime tijd in de gaten via intensieve surveil lance met een gepantserde auto. Ook worden sommige instellin gen, zoals het Turkse consulaat, dag en nacht bewaakt. De Haag se politie wil niet zeggen of in die stad speciale maatregelen zijn getroffen. In Rotterdam ontdekte de politie eerst een beginnende brand bij de Turkse bank Demir-Halk aan de Parklaan. De agenten konden het vuur, vermoedelijk veroorzaakt door een brandbom, snel doven. Er is een schade van enkele tien duizenden guldens. Even later werden bij de Turkse bank Ga- ranti Bankasi aan de Westblaak sporen van brandstichting ge vonden. Hier was het vuur van- In Den Haag is een poging ge daan brand te stichten in een pand van een Turkse vereniging. De brandweer kon het vuur do ven. Getuigen hebben na het uit breken van de brand een auto zien wegrijden. De politie tast nog in het duister over de aanleiding tot en mogelij ke daders van de aanslagen. Ook is niet duidelijk of er ver band bestaat met soortgelijke eerdere aanslagen op Turkse doe len. (ADVERTENTIE) rein' liever langs Roosendaal en Bergen op Zoom geleid zien. In de komende .weken zal druk worden overlegd met de Belgische autori teiten, waarna het voorstel voor het complete Nederlandse tracé naar de Tweede Kamer zal wor den gestuurd. Het debat over de HSL kan dan in het najaar plaatsvinden. Premier Kok is blij dat de discus sie in het kabinet zonder grote problemen kon worden afgerond. Zowel milieuminister De Boer als haar collega Jorritsma van Ver keer en Waterstaat waren tevre den over de uitkomst. ■-VERVOLG OP BINNENLAND - A4: 'Paars op z'n best' OOK OP BINNENLAND - A4: 'HSL uitdaging voor de BV Neder land' Dit woord is vandaag in het nieuws. Een van de vele. Een krant vol. Nu de daad bij het woord: een echte Parker Roller-pen voor u, met uw woord(en) naar keuze erin gegraveerd, als u een nieuwe abonnee opgeeft. U de pen, de nieuwe abonnee om te beginnen twee weken de krant gratis. t -w Noteer als nieuwe abonnee: Naam; Adres: Postcode:Plaats: Telefoon (voor controle bezorging): De nieuwe abonnee betaalt per: maand autom. incassof 31,15 kwartaal autom. incassoƒ91,25 bank/gironrkwartaal acceptgiroƒ93,75 Oe Parkerpen zenden aan: Naam: Adres: Postcode;Plaats: In de pen moet komen te staan; (max. 15 letters) De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonnementsgeld ontvan gen hebben. Stuur deze bon In een open envelop zonder postzegel naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112,4800 VB Breda. E STEM. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND

de Stem | 1996 | | pagina 1