Knokkende Basting sneuvelt in halve finale Derde Europees ticket daagt FIFA heeft moeite met benefiet Bosman Ferrari-fans juichen en Verstappen zwoegt Senna leeft nog op Imola l/IMEL B.V. JVASPIK Hogelijk extra deelnemersplaats voor Nederland in UEFA Cup-toernooi UITSLAGEN standen Jon Dahl Tomasson wijst aanbod Ajax af Breda Chassèveld SPORT B2 TENNIS ufianastraat 36 Joon 0416-311236 dekker mag weg sportnieuws KORT WK dammen in Rusland Smits redt Pacers Wielrenner Delion beëindigt loopbaan Honkbalduel gestaakt door aardbeving Wielerploeg San Marco in problemen Neptunus hofleverancier honkbalploeg Squashers degraderen uit hoogste groep BILJARTEN VOLLEYBAL GOLF IJSHOCKEY WIELRENNEN Internationals naar de rechter v.a. Do. 2 mei t/m z0 12 mei Voorstellingen dagelijks 20.00 uurZa 4 mei n.oo 15oo uur Wo. 8 en Za n mei 15.00 20.00 uur Zondags 14.00 18.00 uur Kaartverkoop bij de VW Willemstraat 17-19 tel.: 076-522 24 44' En v.a. 30 april dage lijks v. 10 t/m 20 uur Jaan de circuskassa od |het Chassèveld jSSTEM I I ZATERDAG 4 MEI 1996 RAAD NIEUW violan met. div.atc. NIEUW tourmalingroen div. atc. NIEUW tourmalingroen div. act. NIEUW tourmalingroen div. act. NIEUW bornitmet. div. atc. NIEUW ozuritblauw met. div. acc. NIEUW briljant zilver div. acc. NIEUW azuritblauw div. acc. NIEUW briljantzilver div. acc. NIEUW wit NIEUW UKLASSE briljantzilver div. acc. 1993 malachirgroen div. acc. 1994 90-SER1E parelgrijs div. acc. 1989 blauw-zwart div. acc. 1991 bordeauxrood div. acc. 1990 almandinrood div. acc. 1993 blauw-zwart div. acc. 1988 blauw-zwart div. acc. 1990 )0-SERIE DIESEL malachirgroen div. acc. 1994 malachirgroen div. acc. 1993 antraciet div. acc. 1991 malachirgroen div. acc. 1994 rosenholtz div. acc. 1994 blauw-zwart div. acc. 1991 rookzilver div. acc. 1990 blauw-zwart div. acc. 1992 blauw-zwart div. acc. 1989 donkerblauw div. acc. 1989 lO-SERIE BENZINE bornit div. acc. 1993 ostralzilver div. acc. 1990 almandinrood div. acc. 1991 blauw-zwart div. acc. 1991 parelgrijs div. acc. 1990 blauw-zwart div. acc. 1988 blauw-zwart div. acc. 1988 antraciet div. acc. 1991 donkerblauw div. acc. 1990 rookzilver div. acc. 1989 blauw-zwart div.acc. 1988 blauw-zwart div. acc. 1986 rozenholtz div. acc. 1994 beryl met. div. acc. 1992 blauw-zwart div. acc. 1990 blauw-zwort div. acc. 1989 parelgrijs div. acc. 1988 140 S-KLASSE onyxgrijs div. acc. antraciet div. acc. impala div. acc. blauw-zwart div. acc. pojettrood div. acc. antraciet div. acc. malachirgroen div. acc. donkerblauw div. acc. -126 S-KLASSE blauw-zwart div. acc. blauw-zwart div. acc. parelgrijs div. acc. parelgrijs div. acc. pojettrood div. acc. blauw-zwart div. acc. antraciet div. acc. nauticblauw div. acc. rookzilver div. acc. distelgroen div. acc. SL-SERIE blauw-zwart div. acc. impala div. acc. blauw-zwort div. acc. I994 1993 1992 1992 1992 1991 1991 1991 198/ 1990 198/ 1990 1985 1983 tEEMDE MERKEN raut. on 3.0i Cabrio 2.0 i.e. 00 2.2i RN zwart beige met. bruin rood zwart met. rood met. 1991 1990 1992 1992 19/6 1985 1995 1989 1993 ^Wilma Loop ■■sterdam - De Brabanders voeren I, boventoon op het NK tennis. Drie t ie vier finalisten komen uit het wbantse land. Bij de vrouwen gaat w vandaag tussen de als tweede ge ëtste Amanda Hopmans uit Riel jganneke Ketelaars uit Mariahei- de (als vierde geplaatst door de or- gjsatie). De Oosterhoutse Yvette Ljng sneuvelde in de halve finale. sj de mannen speelt het zich af tussen tja van Lottum uit Waalre en de jong- deelnemer van het toernooi de zeven- 1Peter Wessels uit het Gelderse Elburg. De organisatie vaiï het NK ten nis kon gisteren het noodscenario in de kast laten liggen. Het scenario dat vorig jaar uit de hoge hoed werd getoverd na dat de editie van 1993 totaal verregend was en er geen enkele partij kon worden uitgespeeld. De KNLTB veranderde de regelementen waardoor het voortaan mogelijk wordt om bij regen uit te wij ken naar de overdekte hallen. De tennis sers mochten de weergoden op de blote knieën danken dat ze niet naar binnen hoefden. De matten die in het Amstel- park liggen zijn namelijk van zo'n slech te kwaliteit en bovendien zo slordig neergelegd dat echt tennissen onmoge lijk is en bovendien niet zonder risico. Dus vertrokken de halve finalisten drie uur nadat ze de eerste ballen hadden ge slagen voor een hernieuwde poging naar buiten. Dit keer zonder de ballenkinde- ren. Die hadden zich gedurende de re genpauze zo zitten vervelen dat ze zich na een uurtje afmeldden bij de organisa tie. Hopmans en de Oosterhoutse Basting maakten er een thriller van op baan tien. Nadat Hopmans de eerste set met 6-1 in haar zak had gestoken en in de tweedse set op een 2-4 voorsprong kwam dacht iedereen dat het snel afgelopen zou zijn. Basting, die in Amsterdam pas haar der de toernooi speelde na een zware enkel blessure, knokte echter terug en wist de tweede set te pakken. In de derde set was een tie-break nodig om de beslissing te brengen. Nauwelijks een uur later stond het tweetal overigens alweer tegenover elkaar op de baan. Nu in de dames dub- belfinale waar alweer Hopmans, nu met haar partner Stephanie Gomperts, aan het langste eind trok. Finales, vrouwendubbel: Hopmans/Gom- perts (4) - Basting/Sentis (1) 6-4 7-5. Gemengddubbel: Niemantsverdriet/Baan - Bink/Burgersdijk (2) 2-6 7-5 7-5. Vrouwen, halve finales: Ketelaars (4) - Hoogendoorn (1) 6-4 7-5, Hopmans (2) - Bas ting (3) 6-1 4-6 7-6. Mannen, halve finales: Van Lottum (1) - Sluiter (6) 6-2 1-6 6-1 6-2, Wessels (8) - Kempes 2-6 6-3 7-5 7-5. München. Mannen, 680.000 gulden. Kwartfinales: Muster (Oos/1) - Philippoi ui/2) - Karba- ooussis (Aus) 6-3 0-6 6-2, Becker (Dui/2) cher (Dui) 7-6 7-6, Dosedel (Tsj) - Gumy (Arg) 6-1 6-3, Moya (Spa) - Ivanisevic (Kro/3) 6-3 6-4, Praag. Mannen, 585.000 gulden. Kwartfinales: Kafelnikov (Rus/2) - Javier Sanchez (Spa) 6-1 6-1, Emilio Sanchez - Martin (Spa) 6-0 6-3, Ruud (Noo) - Vacek (Tsj/6) 6-1 6-3. Atlanta. Mannen, 500.000 gulden. Tweede ronde: Reneberg (VSt/2) - Wheaton (VSt) 6-4 6-2. Hamburg. Vrouwen, 725.000 gulden. Kwartfinales: Halard (Fra/6) - Schultz (Ned/3) 6-0 6-1, Martinez (Spa/2) - Drago- mir (Roe) 6-4 6-2, Pierce (Fra/4) - Hingis (Zwi/5) 7-6 6-2, Sanchez (Spa/1) - Montaüo (Spa) 6-4 6-2. Bol (Kro). Vrouwen, 200.000 gulden. Kwartfinales: Suarez (Arg/8) - Kruger (ZAf) 6-0 7-5, Pizzichini (Ita) - Kleinova (Tsj) 6-3 6-2. mor Henk Mees 2eist - De kans bestaat nog j jat Nederland bij de verde lg van de 117 deelne- sersplaatsen in het UEFA 1 ftp-toernooi een derde I ticket krijgt toegewezen. 1 Daags voor Europa Cup-fi- sate in Rome (22 mei) zal de Europese voetbalunie IlIEFA) de verdeling defi nitief vaststellen. De extra derde deelnemersplaats voor Nederland daagt omdat de IGEFA in het toernooi voor ko- ;i send seizoen een plaats heeft ge reserveerd voor de winnaar van li 1996. In het geval Bayern Mün- chen na de 2-0 zege op Bordeaux ie UEFA Cup wint, zal die gere serveerde plaats vrijvallen. Bay- im heeft zich via de Bundesliga ei gekwalificeerd. Wanneer ze j kampioen wordt zal de club uit München in de Champions Lea- gue uitkomen. Indien Bordeaux alsnog de UEFA Cup wint komt I ie bekehoudersplaats aan Bor- I deaux toe. Zonder Europees suc- I «blijft Bordeaux verstoken van I Europa Cup-voetbal omdat het joh als zestiende van Frankrijk niet meer kan plaatsen daarvoor. Verleden B Volgens gebruik in het verleden tornt de vacante plaats van de ïekerhouder toe aan het best ge- kwalificeerde land met twee ieelnemers. Nederland komt dit jaar als eerste daar eventueel voor in aanmerking. Op de rang- I lijst die bepalend is voor de in schrijving voor het komend sei- neemt Nederland de negen- ia plaats in. De beste drie landen krijgen vier vertegenwoordigers, ie volgende vijf ieder drie ploe- i gen in het UEFA Cup-toernooi. Door de resultaten van Ajax, I Feyenoord en PSV in het lopende seizoen heeft Nederland inmid- iels een positie verworven die vanaf medio 1997 recht geeft op I tóe deelnemersplaatsen: deinzet I 'oor komend eredivisie-seizoen. Effl woordvoerder van de Euro pese voetbalunie wilde gisteren j nog niets zeggen over de kansen van Nederland op een derde plaats met directe ingang. Voor de kwalificatie voor Euro pees voetbal in het nieuwe sei- noen is het vooralsnog wachten »P rie bekerfinale van 16 mei tus sen PSV en Sparta. Bij winst van plaatst de Eindhovense P'oeg zich voor het Europa Cup toernooi voor bekerwinnaars en fomt na Feyenoord nummer vier aanmerking voor UEFA Cup voetbal. Bij een zege van Sparta jj rie bekerfinale blijft UEFA Cup-voetbal alleen weggelegd voor PSV en Feyenoord en gaat Sparta als bekerwinnaar Europa Vooralsnog moeten vijf clubs zich vastklampen aan hun kansen op evierde plaats. Roda JC heeft de oste uitgangspositie met 54 pun- Sparta en Heerenveen staan P 3 terwijl Vitesse en NAC er «vergaarden, slotronde van de eredivisie le- OD "?or^en hechts beslissingen PU de degradatiezone. De ploeg e als achttiende eindigt degra- mÜc' de nummers zestien en ze- kB u .worden verplicht tot een Jkansing in de nacompetitie sie TOr dubs uit de eerste divi- Ï!Je. Jkijd tegen degradatie fin Ai. slechtste papieren. Ahead Eagles telt ook 22 pun- dn \?aar een beter doelsal- Voor overwerk in de nacom- UfcL moeten verder FC m.,ec™Volendam en in mindere De Graafschap vrezen. (anP) - Den Bosch laat I Dekker vertrekken siM,Ieyenoord- De eerste-divi- ïen i! ^bbelde lange tijd te- een >?aar gunt Dekker nu toch iaugS»Wa'Uitdaging als hoofd "ëdopleichng in Rotterdam. Door Bert Willemsen Imola - De juichende Italia nen rond het 'Circuit Enzo e Dino Ferrari' in Imola be steedden gisteren tijdens de eerste trainingen voor de Gro te Prijs van San Marino geen aandacht aan het gezwoeg van Jos Verstappen in de Ar rows. Zij hadden louter oog voor een andere rode bolide: de Ferrari van wereldkampi oen Michael Schumacher. Het Italiaanse optimisme kent geen grenzen nadat Schumacher afgelopen zondag op de Nürbur- gring aan de overwinning mocht ruiken. Vorig jaar werd de Duit ser tijdens de Grote Prijs van Ita lië in Monza nog bekogeld met bierblikjes, maar nu hebben de 'Ferraristi' hem in hun hart ge sloten. De combinatie Schumacher-Fer rari heeft de Formule I-gekte in Italië naar een nieuw hoogtepunt gestuwd. Op de Niirburgring werd vorig weekeinde voor 1,3 miljoen gulden aan Schumacher- petjes verkocht. De handelaren in Imola rekenen op een nog grotere omzet. Moeite Schumacher zelf deed alle moeite om de euforie in te dammen. „We hebben nog geen kans tegen de Williams-auto's," bezwoor hij. „Dat duurt tot de tweede helft van het seizoen." De relativeren de uitspraken gingen bij de Itali aanse racefans het ene oor in en het andere uit. Zij keken alleen naar het resultaat van de eerste twee trainingen, Schumacher reed sneller dan alle anderen. Fa voriet Damon Hill moest in de Williams meer dan anderhalve seconde toegeven. Als Eddie Irvi ne niet door een schuiver langs de baan was blijven steken, hadden de Ferrari's zelfs één en twee kunnen staan. „Dat is een verte kend beeld," verklaarde Schu macher de opmerkelijke verschil len. „De Williams-wagens reden met veel benzine en wij hadden heel weinig brandstof aan boord." Wel werd duidelijk dat Ferrari opnieuw een stukje van de achterstand heeft afgeknab beld. Aërodynamische verbete ringen aan de voorvleugel zorg den voor minder luchtweerstand en een sterkere motor leverde 20 pk winst op. Krachtbron Ferrari-teamchef Jean Todt ver klaarde weliswaar dat de nieuwe krachtbron gisteren nog niet was gebruikt, maar de trainingstijden deden anders vermoeden. De kwalificatietraining van vanmid dag zal meer duidelijkheid bren- De in Italië populaire Michael Schumacher controleert een regenband. gen over het krachtsverschil tus sen Ferrari en Williams. Jos Verstappen kwam tijdens de twee trainingen, die in de stro mende regen begonnen en met stralende zonneschijn eindigden, geen moment uit de schaduw van de toppers. In de eerste sessie stak hij even zijn neus uit de pit- box, reed één rondje en dook weer naar binnen. „Het is zinloos om risico's te nemen," luidde zijn verklaring voor de passiviteit. „Op een natte baan kan het altijd fout gaan. Er is beter weer voor speld." De meteorologische dienst in Bo logna had het goed gezien. Maar op het moment dat er echt hard gereden moest worden, stuitte Verstappen op de beperkingen van zijn Arrows. „Het is nog al tijd hetzelfde probleem. Als ik de limiet probeer op te zoeken, krijg ik te kampen met onderstuur. Dan wil de wagen in de bochten rechtdoor gaan. Wat we ook pro beren, de wegligging is tijdens de trainingen niet te verbeteren. Eerst zal er uitvoerig getest moe ten worden. Dat gaat volgende week gebeuren op het circuit in Silverstone." Meer dan een twaalfde plaats, ruim 2,3 secon den achter Schumacher, zat er gisteren voor Verstappen niet in. Imola (anp) - Ayrton Senna leeft nog steeds in de harten van de Formule 1-fans. De herinnering aan de twee jaar geleden tragisch verongelukte Braziliaan is dezer dagen op het 'Autodrome En- zo e Dino Ferrari' zichtbaar. Tal van spandoeken, onder meer met de tekst 'Ay rton sei sempre mei nostre cuore' ('Ayrton je bent nog steeds bij ons'), bewijzen aan de vooravond van de GP San Marino het Italiaanse eerbetoon. Donderdag hielden 200 leden van de fanclub 'Gli Amici di Ayrton' een herdenkingsdienst op het circuit. Drievoudig wereldkampioen Senna kwam op 1 mei 1994 op 35-jarige leeftijd tijdens de GP van San Marino om het leven. Met een snelheid van bijna 300 kilometer per uur knalde de Zuid-Ame rikaan in de Tamburellobocht tegen een betonnen muur. Kilinisch was hij al dood toen hij naar het ziekenhuis van Bologna werd vervoerd, het offi ciële overlijdensbericht werd later op de avond bekendgemaakt. Een dag daarvoor was de Oos tenrijker Roland Ratzenberger tijdens kwalifia- tietrainingen om het leven gekomen. Het tragische race-weekeinde had tot gevolg dat het circuit voor 8 miljoen gulden drastisch werd aangepast. Ook dit jaar werden enkele snelle bochten, onder meer de Piratella, iets langzamer gemaakt. En er kwam nieuw asfalt. Een oordeel over de schuldvraag aan het ongeluk van Senna is na twee jaar nog niet geveld. Als oorzaak wordt een gebroken stuurstang genoemd. In dat geval zou het team van Williams-Renault, waarvoor Senna uitkwam, aangeklaagd kunnen worden. Hij verwacht vandaag een verge lijkbare startpositie te bereiken. Gesprek Verstappen had donderdag een uitvoerig gesprek met de nieuwe teambaas Tom Walkinshaw, maar echt veel wijzer werd hij er niet van. „Walkinshaw zei dat het heel moeilijk is om op korte termijn grote verbeteringen aan te brengen. Pas volgend jaar zal zijn invloed echt duidelijk wor den." Of Verstappen dan voor Arrows rijdt, is een ander ver haal. Hij staat hoog genoteerd op de transfermarkt, maar houdt de boot nog af. „Het is te vroeg om een beslissing te nemen. Eerst moeten de perspectieven voor Ar rows duidelijk worden. Veel zal afhangen van de motorleveran cier voor volgend seizoen. Brian Hart, die momenteel de motoren voor Arrows bouwt, levert zeker geen slecht werk. Maar bij hem werken 24 mensen. Bij Renault zijn dat er tussen de 150 en 200. Dat verschil tikt aan." Gaat Wal kinshaw weer in zee met Honda, dat na dit seizoen vrij komt bij het eerder door de Schot geleide Ligier-team? Verstappen.' „Dat gerucht heb ik ook gehoord. Meer weet ik niet, want Walkinshaw vertelt me ook niet veel." Den Haag - Op last van de FIFA is de benefietwedstrijd voor Jean-Marc Bosman, gepland voor 14 mei, tot nader order uitge steld. De wereldvoetbalfederatie wil eerst goedkeuring van alle nationale bonden van de spelers die voor het duel zijn uitgeno digd. Bosman wil via een kort geding het doorgaan van de wedstrijd bewerkstelligen. Dat geding dient op 7 mei. „Net nu Bosman zich opmaakt voor een leven zon der rechters, moet-ie weer terug de rechtbank," sprak Dupont, advocaat van de voormalige voet balprof. „De FIFA dwingt ons tot deze zet. We hebben geen keuze, als we niets doen gaat het duel misschien nooit meer door." Bosman kreeg het een juridische strijd van jaren voor elkaar dat het Europese Hof van Justitie het transfersysteem verbood. Dit was de FIFA een doorn in het oog. FIFPRO, de mondiale vakorgani satie van spelers, wilde met de betreffende wedstrijd de Belg op lucratieve wijze bedanken. John Blankenstein blijft nog een jaar actief als scheidsrechter in het profvoetbal. De KNVB heeft hem, ondanks het bereiken van de leeftijdslimiet, dispensatie verleend. De arbiter is momen teel 47. „Dan houdt het eigenlijk op," zei Blankenstein. „Maar men vroeg me nog een jaartje door te gaan. Heel leuk. Ik geloof niet dat zoiets vaak voorkomt. De laatste die zoiets overkwam was als ik me niet vergis Bep Thomas, een jaar of acht geleden." Straffen betaald voetbal. Geschorst. Vijf wedstrijden: Van Houts (Eindho ven). Vier wedstrijden: Mols (FC Twen te), Schaap (NAC). Eén wedstrijd: Van Deene (AZ), Heerkens en Spork (Excel sior), Bekking (Eagles), Assorgia (Gro ningen), Gerritsen (Helmond Sport), Falix (Sparta). Boete. Trainer Van Dijk (Groningen), 150 gulden voor verbaal wangedrag. De blessure van Ronaldo valt mee. De Braziliaan, die donder dag in de halve bekerfinale tegen Roda JC (3-1) ongelukkig op zijn schouder viel, werd vrijdag me disch onderzocht. Uit röntgenfo to's bleek dat de vrees voor een gebroken sleutelbeen ongegrond was. Het botje tussen sleutelbeen en schoudergewricht is gekneusd. Ronaldo denkt zaterdag de trai ning te kunnen hervatten. Zon dag wordt hij in de thuiswed strijd tegen Go Ahead Eagles uit voorzorg niet opgesteld. Trainer Dick Advocaat hoopt in de be kerfinale tegen Sparta, op 16 mei in Rotterdam, weer over de spits te kunnen beschikken. Hans Segers heeft opnieuw ontkend betrokken te zijn ge weest bij een omkoopschandaal in het Engelse voetbal. De doel man van Wimbledon deed dat vrijdag bij een gerechtelijk voor onderzoek in Winchester. De zaak werd daarna opgeschort. Op 14 januari van het volgend jaar moet de Nederlander voor de rechter verschijnen. De Turkse bondscoach Fatih Terim heeft vrijdag gezegd zijn functie neer te leggen na de Euro pese titelstrijd, deze zomer in En geland. Hij wil bij topclub Gala- tasaray de Schot Graeme Sou ness opvolgen. Nederland krijgt na het EK te maken met Turkije. Beide landen werden bij de loting voor de kwa lificatie van de wereldtitelstrijd, vorig jaar december in Parijs, bij elkaar ingedeeld. De overige te genstanders in de betreffende groep zijn Wales, België en San Marino. Aad de Mos is geen kandidaat voor de functie van trainer van Sporting Lissabon. Dat heeft de voorzitter van de Portugese club vrijdag verklaard. Sporting is op zoek naar een trai ner en heeft daarvoor twee kan didaten op het oog. Dat zijn Wa- seige van Standard Luik en Tos- hack van Deportivo La Coruna. Het contract van Waseige loopt dit seizoen af, Toshack heeft nog een doorlopende verbintenis van een jaar. Den Haag (anp) - De tweekamp om de wereldtitel dammen tusen titelverdediger Guntis Valneris (uit Letland) en zijn Russische uitdager Alexei Tsjizjov begint op 20 mei in Jakoetsk. De match, die in totaal twintig partijen omvat, wordt gespeeld in vijf sets van vier partijen. De speler die drie sets op zijn naam brengt, is wereldkampioen. Indien een set geen winnaar oplevert, wordt op de vijfde dag ver der gespeeld volgens het sudden-death systeem met partijen van kortere speelduur. Atlanta - Met zeventien punten en negen rebounds leverde Rik Smits een aanzienlijke bijdrage aan de cruciale zege (83-75) die Indiana Pacers vrijdag behaalde in en op Atlanta. De Eindhoven- aar bleef daardoor van de partij in de play-offs van de Eastern Conference; de stand in de best-of-five serie tegen Atlanta Hawks is 2-2. De vijfde en beslissende wedstrijd is zondag in Indianapo lis. Parijs - Gilles Delion heeft een punt gezet achter zijn wielerloop- baan. De 29-jarige Fransman was bezig aan zijn achtste seizoen bij de profs. Zijn grootste succes dateert van 1990, toen hij de Ita liaanse najaarsklassieker de Ronde van Lombardije op zijn naam schreef. Een jaar eerder was hij in dezelfde wedstrijd als tweede geëindigd. Seattle - Het honkbalduel tussen de Seattle Marmers en Cleve land Indians is donderdagavond in de zevende innings op de stand 3-6 gestaakt wegens een aardbeving. Rond het Kingdom- stadion werd een beving van 4,8 op de schaal van Richter geregis treerd. De beving hield 30 seconden aan. In het stadion viel de stroom uit. Meer schade richtte de schok niet aan. Spelers en toeschouwers vluchtten het stadion uit. Het was de zwaarste beving in Seattle in de laatste vijftien jaar. Het duel wordt vrijdag uitgespeeld voor de tweede wedstrijd tussen de beide ploegen. Brussel - Eric Vanderaerden en zijn Italiaanse ploeggenoten moe ten vrezen voor hun wielerloopbaan. De Italiaanse formatie San Marco verkeert in grote geldzorgen. De renners hebben dit sei zoen al maanden geen salaris meer ontvangen. Na de Duitse klas sieker Rund um Henninger Turm, woensdag in Frankfurt, hebben ze besloten niet meer te fietsen tot er meer duidelijkheid over de financiën komt. Haarlem - Manager Jan Dick Leurs heeft vijftien spelers uitgeno digd voor de eerste centrale training van het Nederlands honkbal team in de voorbereiding op de Haarlemse Honkbal Week en het olympisch toernooi. Neptunus is hofleverancier met zes spelers. De centrale trainingen worden gehouden in het Pim Mulier-sta- dion op de woensdagen 8,15, 22 en 29 mei, 5,12 en 19 juni. De selectie bestaat uit: Kemp, De Bruin, Balentina, Cordemans, Dix, Ko hl (Neptunus), Callenbach, Ward (Pioniers), Cranston, Wout (HCAW), Joost, Jansen en Paul Nanne (Kinheim), Fluonia (Sparta), 't Hoen (Twins). Amsterdam - Het Nederlands vrouwenteam heeft bij de strijd om de Europese squashtitels brons veroverd. In de strijd om de derde plaats versloegen Hoogendoorn, Atkinson en Beumer vrijdag in Amsterdam Frankrijk verrassend ruim met 3-0. In de groepswed strijd hadden de Frangaises zich nog het sterkst getoond. De Ne derlandse mannen stelden teleur door te degraderen. Mannen, promotie/degradatieduel: Nederland - Spanje 1-3. Van der Pluijm - Miro 9-3 0-9 4-9 2-9, Scheerder - Montserrat 1-9 5-9 6-9, Buit - Puertas 9-3 9- 3 9-3, Smit - Codina 3-9 2-9 8-9; Nederland gedegradeerd naar B-poule. Mannen, 9-12e plaats: Nederland - Italië 3-1. Buit - Busi 9-4 9-2 9-3, Smit - Facchini 0-9 9-0 5-9 9-6 9-6, Vertogen - Romani 9-5 9-1 10-8, Berden - Parec- cini 2-9 5-9 4-9. Nederland in strijd om 9e plaats tegen Denemarken. Vrouwen, om derde plaats: Nederland - Frankrijk 3-0; Hoogendoorn - Stoehr 10-8 9-0 9-4, Atkinson - Castets 9-5 9-7 7-9 9-7, Beumer - Vezin 9-3 9-1 9-3. Lorient (Fra). EK 47/2. Eerste ronde: De Bruyn (Ned) - Gre- then (Lux) 2-1/gemiddelde 28,500- 32,429, Garcia (Spa) - Djoubri (Fra) 0-2/36,567-50,000. Eastern Conference: Philadelphia Flyers - Florida Panthers 0-2 (stand in best-of-seven serie: 0-1). Western Conference: Colorado Ava lanche - Chicago Blackhawks 2-3 n.v. (stand: 0-1). Bergamo. Italiaans Open, 1,2 mil joen. Eerste ronde: 1. Evans (Eng) 65 (-6), 2. Rocca (Ita) en Sjöland (Swe) en Howell (Eng) 66, 5. Romero (Arg) en Bolognesi (Ita) 67. 38. Muntz (Ned) 71. The Woodlands. Texas Open. Man nen, 2,4 miljoen gulden. Stand na eerste ronde: 1. Tolles (VSt) en Springer (VSt) 65 slagen, 3. Jan zen (VSt), Duval (VSt), Triplett (VSt) en Brooks (VSt) 66. Phuket (Tha). Honda City Invitatio nal. Mannen, 550.000 gulden. Stand na eerste ronde: 1. Fowler (Aus), Singh (Ina), Chi-huang (Tai), Bouvier (Aus), Owen (NZe), Higaki (Jap), Duangdecha (Tha) en Yamazoe (Jap) 69. Amerikaanse profcompetitie, NHL, play-offs, halve finales. Haarlem. Haarlemse Volleybal Week, vrouwen, eerste dag: Nederland - Kroatië 2-3 (16-14 11-15 12-15 15-12 8-15). München. Olympisch kwalificatie toernooi mannen. Duitsland - Australië 3-0 (15-7 15-3 15-6), Joegoslavië - China 3-0 (15-7 15-3 15-6). Lissabon. Ronde van Alentejo. Zevende etappe: 1. Prudencio Indu- rain (Spa) 104 km in 2.39.56, 2. Libe- rato (Por), 3. Guenetxea (Spa), 4. Ferreira (Por), 5. Martins (Por). Algemeen klassement: 1. Miguel In- durain (Spa) 19.35.05, 2. Prudencio Indurain 0.26, 3. Garcia (Spa) 0.46,4. Ferreira (Por) 1.01, 5. Solaun (Spa) 1.09. Uitslagen wielrennen Vilvoorde. Profkoers. 1. Dierckxsens (Bel) 153 km in 3.34.00, 2. Assez (Bel), 3. De Meester (Bel), 4. Verdonck (Bel), 5. Koerts, 11. Van der Meer 0.30, 29. Engels 0.39. Heerenveen - Jon Dahl Tomasson heeft de aanbieding van Ajax naast zich neergelegd. De Deen brak zijn nog een jaar lopende contract bij Heerenveen open. Voor de komende drie seizoenen legde hij zich vast bij de Friese club. Andreas Herzog van Bayern München sluit een overstap naar Feyenoord niet uit. „Ik heb een gesprek gehad, ze willen me graag hebben. We zullen zien," zei de Oostenrijkse international. Dat Herzog na één seizoen uit München vertrekt is nagenoeg zeker. Hij kwam van Werder, sa men met de vorige week ontsla gen coach Rehhagel. Tot nu toe zat hij voornamelijk op de bank. Ruud Gullit heeft zijn werkge ver Chelsea vrijdag uitgenodigd hem te vragen als opvolger van trainer Glenn Hoddle, die de nieuwe bondscoach van Enge land wordt. „Ze moeten iemand zoeken met dezelfde ideeën als Glenn, dat is het advies dat ik (aan de eigenaren) kan geven van de spelers," zei Gullit. „Ik hoop dat er zo snel mogelijk een oplos sing wordt gevonden." Hoddle wordt bij de Engelse bond de op volger van Terry Venables, die na het Europese Kampioenschap van deze zomer stopt. Wel maakte hij afspraken met Heerenveen over het bedrag waarvoor hij eventueel tussen tijds naar een 'grote' club kan vertrekken. Ajax behoort ook tot die categorie, maar kwam te vroeg. „Hier ben ik verzekerd van een plaats in de basis. Dat is be langrijk voor mijn ontwikke ling." Tomasson speelt sinds zestien maanden bij Heerenveen. „In die periode ben ik al behoorlijk voor uit gegaan, maar ik denk hier nog meer stappen te kunnen maken." Ook speelden sociale contacten een rol in zijn besluitvorming. Bij de club spelen ook zijn Deense vrienden Nygaard en Tobiasen. Voor Tomasson hadden zich ook enkele buitenlandse clubs ge meld, als Glasgow Rangers en Celta de Vigo. De middenvelder is kandidaat om met Denemar ken op het EK in Engeland te spelen. Hij maakte onlangs een goede indruk bij een wedstrijd van het schaduwelftal van zijn land. De afzegging van Tomasson is niet de eerste tegenvaller van Ajax. De laatste weken bedank ten meerdere spelers uit de Ne derlandse competitie voor de Amsterdamse kampioen, uit vrees niet voor een vaste plaats in aanmerking te komen. Tot nu toe durfde alleen Veldman de stap aan. Hij speelde de laatste vijf jaar voor Sparta. Amsterdam (anp) - Mr. M. de Zwaan spant namens zeventien spelers van het Nederlands voet balelftal een kort geding aan te gen chipsfabrikant Croky. De in ternationals zijn boos over de vergoeding voor hun beeltenissen op de 'topshots', verstopt in zak ken chips. Topshots zijn de tegenhanger van de flippo's, uitgegeven door Cro- ky's concurrent Smith. Croky kwam eerst met een serie plaatjes van spelers uit de eredivisie. Ver volgens startte de fabrikant met een serie van kandidaat EK-gan- gers.

de Stem | 1996 | | pagina 11