ubsidie voor kaartjes zwembad Gezelligheid staat bij ons 9 kan toe r personeel' Dodenherdenking in Zeeuws-Vlaanderen DUIVEN sport IK nieuw: in college Oostburg om prijzen sportcomplex binnen de perken te houden an krijgt werkstraf voor roorzaken ontploffing lotsing Erg hard Autokraak Diefstal Controle len: Scoutingkamp in Braakmanbossen ouw krijgt dienstverlening poging tot doodslag or De laatste kus in de film Toneelvereniging De Waterlanders is al 21 jaar actief weekenddiensten Roye Moescroen SJuievrain UJDAG 3 MEI 1996 C3 Jercuriusstraat en raakte op het verkeersplein de controle bver zijn voertuig kwijt. Daar bij knalde hij tegen een ver keersbord. Bas van Gent - De auto's van ben 19-jarige inwoner van Den laag en een 34-jarige man uit Evergem zijn woensdagavond bij een aanrijding op de Kloos- Itèrlaan zwaar beschadigd. De lagenaar hield onvoldoende ts en botste bovenop de tegemoetkomende auto Ivan de man uit Evergem. [Hoek - 56 Automobilisten zijn afgelopen woensdag bekeurd wegens overtreding van de maximumsnelheid op de rijks- weg bij Hoek en de Hoekseweg. De politie controleerde tussen 113.45 uur en 15.45 uur op de rijksweg, waar 26 bestuurders harder dan tachtig kilometer per uur reden met een snelheid van 120 kilometer als record. Tussen 16.00 uur en 18.15 uur stond de controlepost op de Hoekseweg. Hier waren dertig overtreders, met 104 kilometer I per uur in plaats van vijftig als 1 hoogstgemeten snelheid. Hulst - Uit de auto van een 29- jarige Hulstenaar is afgelopen woensdag een cd-speler ter waarde van duizend gulden ge stolen. Verder verdwenen de hoedenplank met twee luid sprekerboxen en een 110-delig bestek. Het voertuig stond ge parkeerd op het Nassaubol- werk. Axel - Een 34-jarige vrouw uit Koewacht deed aangifte van diefstal van de autotelefoon uit de auto, die geparkeerd had ge staan op de Markt. Schoondijke - Met een snelheid van 127 kilometer per uur is gisteren tussen 10.00 en 11.45 uur een automobilist geflitst op de rijksweg N58 bij Schoondij ke. Hij reed 47 kilometer te hard en kan tenminste rekenen op een geldboete van 470 gulden. Met hem overtraden nog 26 an dere bestuurders op genoemd tijdstip de maximumsnelheid. Er passeerden in totaal 483 voertuigen. meer kleding, speelgoed en boeken verkocht. Verder zijn er een verloting en grabbelton, kunnen kinderen zich laten schminken en worden wafels verkocht. De opbrengst is be doeld voor de aanschaf van nieuw spelmateriaal. van enkele grote projecten in Ter- ISteenen Beer, nabij is, kan de ge- jier personeel. Het zijn voorzieningen die voor een breed publiek toegankelijk moeten blijven, vindt de fractie. at le o, in F. rd ;1. ;n et ie at ds lit in. le gt De en de er la nd ht de di- het ter. wse izij 'ol- ons aar !er." Van onze verslaggever Terneuzen - De scouts van het district Zeeuws-Vlaanderen houden evenals andere jaren van 10 tot en met 12 mei een interesse-insigne-kamp. Het vindt plaats in de zuidelijke Braakmanbossen. De activiteit is opgezet door en voor de leden van alle scouting groepen in Zeeuws-Vlaanderen, Het is bedoeld om de scouts - in de leeftijd van tien tot en met veertien jaar - zich te laten ver diepen in een specifieke vaardig heid. Bij goed gevolg kunnen ze een insigne voor op het uniform verdienen. Dit jaar kunnen de scouts kiezen uit vier activiteiten. Als eerste is dat 'pionieren' ofwel bouwwer ken maken met hout en touw. Bij 'kamperen' komtalles kijken wat te maken heeft met verantwoord, doch primitief kamperen. 'Zwer ven' betekent met rugzak, kaart en kompas rondtrekken en met eenvoudige middelen kamperen- En tenslotte hebben de scouts de keuze uit 'expressie en toneel- Hierin moeten ze laten zien wat ze kunnen op het gebied vanto neelspelen, schminken, zelfex pressie en communicatie. Er doen in totaal ongeveer hon derdvijfentwintig scoutingleden mee aan het interesse-insigne* kamp in de Braakmanbossen. Be onderdeel kamperen is daarbij veruit favoriet onder de deelne- n2e verslaggever „tg-Het dagelijks gemeentebestuur van Oostburg plan per verkocht kaartje voor het nieuwe sport- [fx in Oostburg subsidie te geven omdat anders de igsprijzen de pan uit rijzen. kt met zoveel woorden uit .-stel van het college van tester en wethouders aan tlurgse gemeenteraad, volgens het college duide nd een onmogelijke taak de stichting die het nagel- sportcomplex aan de Bal- jtersweg met ingang van 1 torlopig gaat exploiteren zenbinnen de proporties te Jdtite had ook bij het vori- «lex, bij met name de ex it van het zwembad, te met stijgende tekorten, riagrijpen van de gemeen- Itpnjs tot onverantwoorde ■stijgen, aldus B en W. ,llege is daarom van plan de vaststelling van de ta mst de stichting te onder en over een subsidie per ht kaartje voor het zwem- lie wordt aan de hand van Ie stichting te overleggen ivastgesteld. voor de periode 1 Bjoiutenmet 31 mei 1997 lopig vast te stellen op een maximumbedrag dat in vertrou welijke stukken aan de gemeen teraad bekend is. De exploitatie van het nieuwe sportcomplex komt voorlopig in handen van een stichting die be staat uit vertegenwoordigers van toekomstige gebruikers. Het is een tussenoplossing, want voor de definitieve privatisering van de accommodatie lopen nog ge sprekken. De gemeente heeft daar landelijk kandidaten voor gezocht en de selectie daarvan is momenteel in volle gang. De ge meente doet dat samen met Hore ca Nederland, dat optreedt als adviseur. Het dagelijks gemeentebestuur heeft er alle vertrouwen in dat daar een geschikte kandidaat tussen zit waar een overeenkomst mee te sluiten valt. Maar omdat er nog veel te regelen is, kunnen B en W op dit moment niet voor spellen op welke termijn een en ander zijn beslag krijgt. Het voorstel komt 23 mei aan de orde in de vergadering van de Oostburgse raad. correspondent irg-Wegens een poging tag op haar echtgenoot ■ren in Middelburg de 32- Vlissingse W. B. veroor- uur dienstverlening vanging van zes manden sta maanden voorwaar- icier van justitie had vijf gevangenisstraf in vijf voorwaardelijk te- ar geëist. chtpaar verkeerde in een heidingsprocedure en de volgens haar regel matig door haar man mishandeld en verkracht. Eind oktober ging de vrouw naar bed en kort daar na kwam haar man binnen. Hij begon te schelden en te tieren en trapte hij haar diverse keren het bed uit. B. ging naar de woonkamer een sigaret roken en wilde daarna de slaapkamer weer in. Uit angst nam zij een mes mee naar de slaapkamer. Toen haar man haar keel dichtkneep en haar probeer de te verkrachten stak zij toe. Haar man liep zes steekwonden op. ïze correspondent Ibuig-De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 30-jarige lit does, die op zowel 6 als 15 januari vamdit jaar een ontplof- ïzijii huurwoning aan de Montgommerylaan veroorzaakte, 240 ienstverlening, een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes en het betalen van een schadevergoeding van 6.159 gulden J- hem was een gevangenisstraf van achttien maanden waarvan landen voorwaardelijk en het betalen van een schadevergoeding 159 gulden geëist. H., zwaar depressief, wilde op beide data een aan zijn leven maken door de gaskraan open te laten staan. De mislukte doordat de waakvlam van de geiser voor een :orgde en er een keukenbrand ontstond, eede keer zette H. wederom de gaskraan open, maar enkele uren bedacht hij zich. Toen hij de lichtschakelaar aanzette veroor- i een vonk een ontploffing en brandde de woning tot op de grond - De totale schade bedroeg een dikke 2,5 ton, waarvan twee ton ie verzekering werd gedekt. De buren konden nog net aan de 'ontsnappen. (ACTEUR of actrice die bij ipnamen van een kusscene of haar tong tussen de lip- van de tegenspeler pro- 1 'e persen, wordt onpro- ioneel gevonden. Erger kan ilmkringen haast niet. Dus ie meeste filmkussen heel C> met de lippen stijf op el 's al zo sinds The Kiss, een ie eerste Edison-filmpjes. duurde nog geen minuut, a zette wel de trend, want raa is er bijna geen film 'geweest waarin niet werd ot omhelsd. Professio- en functie van het ver- ®aar een enkele keer ook assioneerd, gewoon omdat Je spelers dat even graag afscheidskus, de handkus, hetero- en de homokus, 'Pierkussen en het mondje S net voor de kus, kussen e meest onmogelijke hou- Ze zijn allemaal te zien e Media in Eeklo. Daar be- "andaag The Last Kiss, expositie van filmfoto's. ls de laatste in een reeks ijf tentoonstellingen die i, 13 in het afgelopen jaar aan Honderd jaar Film. Nassiekekus' wordt uitge- i ioor Greta Garbo enjo in ert in The jlesh and the - Marty Feldman en Liza '^Begenwoordigen 'de ogehjke kus' in Silent Mo- „fW Mickey Rourke en me Bisset er zeer pas- u1enaan Saan in Wild W00£)y A}Jen fin jan6 J® tonen een 'kus uit bete- in Annie Hall, Ld di ™i]l de vampierkus, hoe e ook anders, op reke- ■Komt van Roman Polanski 'haron Tate. J51 talloze andere foto's te bP dinsdag, woensdag, 8 en zaterdag, van 19.00 minstens 24.00 uur. (Molenstraat 165, tot 30 juni). Van een geheel andere orde zijn de passies die Lies Meijers en José van Zuilekom uiten in Ga lerie Marquante aan de Nieuw- straat, net buiten Oostburg. Beiden laten een aantal aqua rellen zien. Die van Meijers zijn Door Ronald Verstraten sober, maar stevig van opzet. In haar werk is het landschap als motief telkens duidelijk aanwezig en herkenbaar, ter wijl zij overbodige details weg laat. Aan die eenvoud ontlenen haar schilderijen hun overtui gingskracht. Galeriehoudster Van Zuilekom maakt figuratief werk, waarbij ze probeert meer te laten zien dan de werkelijkheid, zoals die zich ogenschijnlijk presenteert. Vervallen panden en aangetas te muren zijn haar onderwer pen. Ze vertegenwoordigen een schoonheid die bij de toeschou wer waardering en bewonde ring oogst. De tentoonstelling wordt mor gen geopend en is daarna tot eind juni te zien, op vrijdag en zaterdag en op feest- en vakan tiedagen, telkens van 12.00 tot 14.00 uur. Toneelvereniging De Waterlanders tijdens de première van 'Boerenkool met worst', begin deze maand foto camile schelstraete Door Peter van den Assem Waterlandkerkje - 'Bruintjes Bier', 'Lucies' Baby', 'Loods aan boord' en 'Huis van licht en schaduw'. Het is maar een greep uit de stukken die to neelvereniging De Waterlan ders uit Waterlandkerkje de afgelopen jaren op de plan ken heeft gebracht. De kiem van de club ontsproot 21 jaar geleden, als onderdeel van de dorpsraad. Vijf jaar jaar later was er een vaste groep die besloot om zelfstandig verder te gaan. Anno 1996 is het zes tienkoppige clubje, in leeftijd variërend van twintig tot pakweg vijftig jaar, nog steeds actief. Over het wel en wee van een kleine vereni ging- Het huidige ledenbestand telt een aantal oudgedienden. Som migen zijn er vanaf het begin bij geweest. Maatje Meesen is een van de mensen die de ontwikke lingen van de Waterlanders van meet af aan gevolgd heeft. Van af de tijd dat een gordijntje het enige decorstuk was. „Ja, zo ging dat toen. We had den niet anders, dus we moesten improviseren. Maar het maakte niet zoveel uit. Het gaat om de gezelligheid en die staat bij ons nog steeds voorop. Bovendien, veel mensen hadden nog nooit op het toneel gestaan." Dat laatste is inmiddels veranderd. De Waterlanders streven ernaar om jaarlijks een stuk op de planken te brengen. Die plan ning is tot heden redelijk conse quent gevolgd, Aldoénde heb ben ze geleerd. De actëërpresta- ties zijn zelfstandig aange scherpt en het gordHntje heeft plaatsgemaakt voor fen zelfge maakt decor. Bezetting Ook voor het opvoeren van een toneelstuk geldt dat voor niks de zon opgaat. Er komt wat bij kijken, voordat het daadwerke lijk op de planken staat. Aller eerst moet het stuk worden uit gezocht en dat betekent reke ning houden met de bezetting van de spelersgroep. De laatste jaren manifesteert zich bij De Waterlanders een gebrek aan mannelijke spelers. „Eigenlijk hebben we er toch wel vier of vijf nodig," zegt Maatje Meesen. „In het begin waren er voldoen de heren, maar tegenwoordig... Zouden ze het niet aandurven Ik weet het niet. We hebben nu twee mannen en daar moeten we met het uitzoeken van de stukken goed op letten." Als het script er is volgt een maandenlange periode van re peteren, terwijl achter de scher men druk gewerkt wordt aan het nieuwe decor en het selecte ren en maken van geschikte kostuums. De financiën kunnen daarbij niet uit het oog worden verloren; een kleine vereniging als De Waterlanders beschikt nu eenmaal niet over een bo demloos budget. Reden te meer om zo veel mogelijk activiteiten in eigen beheer te houden. „Met de kleine subsidie die we van de gemeente krijgen, kun nen we het net rondkrijgen. Verder zijn we afhankelijk van de opbrengst van de uitvoerin gen. In Waterlandkerkje zijn niet veel bedrijven gevestigd, dus sponsoring is ook moeilijk. Daar staat tegenover dat de 'kósten er niet minder op wor den. Het dorpshuis, waar we re peteren, wordt geprivatiseerd. Het is nog maar afwachten of we daar voor hetzelfde geld kunnen blijven zitten. We zou den ook weieens een regisseur van buitenaf aan willen trek ken. Maar ja, wie gaat dat beta len Dialect De Waterlanders proberen zo veel mogelijk stukken in dialect te spelen. Een goed voorbeeld daarvan is 'Huis van licht en schaduw'. Maatje Meesen haalt een paar foto's van de uitvoe ring tevoorschijn. „Het leuke van dit stuk was dat we het ge heel in traditionele Axelse en Cadzandse klederdracht ge speeld hebben. Het oorspronke lijke verhaal speelt zich ergens in het oosten van het land af. We hebben het zelf omgezet in Zeeuws-Vlaams dialect. We proberen dat zo veel mogelijk te doen, maar niet alle stukken le nen zich daarvoor." Begin deze maand presenteerde De Waterlanders het stuk 'Boe renkool met worst', een platte landskomedie van M. de Bildt die gedeeltelijk in dialect is om gezet. Het publiek wist de John Lanting-achtige verwikkelin gen in de tamelijk goed bezoch te voorstelling te waarderen. „We hebben veel leuke reacties gehad." Terneuzen - In veel plaatsen worden morgen de gevallenen van de Tweede Wereldoorlog herdacht. Breskens - Vanaf 19.40 uur stille om gang, vertrek bij de Samen Op Weg-kerk in de Dorpsstraat; 19.55 uur kranslegging bij het oorlogsmonument op de begraaf plaats en lied door 'God is mijn lied'; 20.00 uur wordt de Last Post geblazen, gevolgd door twee minuten stilte en daarna het Wil helmus. Daarna is het rondgang langs de oorlogsgraven. Zaamslag - Om 18.00 uur gaan de vlaggen halfstok, 19.30 uur stille tocht naar de Poolse Brug, 19.45 uur klokgelui, 20.00 uur krans legging en twee minuten stilte, daarna blazen van de hymne en zingen twee coupletten van het Wilhelmus. Koewacht - In Koewacht worden de doden herdacht met als thema: Herdenken...Waarom? Dit ge beurt om 19.00 uur in de r.-k. kerk. Introductie door Cantabile Musica, daarna verwelkoming en meditatie door burgemeester W. de Graaf, lied door ouderenkoor Koewacht, gedicht door Fia de Waele-Geerards, Last Post door Bart Borgt, gevolgd door eem mi nuut stilte. Verder een bloemleg- ging namens het gemeentebe stuur, familieleden van gevalle nen en leerlingen van basisschool De Eikelaar en belangstellenden, gedicht door Fia de Waele-Geer ards, gebed door pastor Mirjam Smits, het Wilhelmus en défilé langs de gedenkplaat. De ere wacht wordt gevormd door de bond van oud-strijders afdeling Zeeuws-Vlaanderen. Biervliet - Om 19.45 uur verza melen bij het monument in de Paulinapolder, 20.00 uur herden kingsplechtigheid met medewer king van de fanfare, toespraken en kranslegging. Hoek - Om 19.00 uur samen komst in Nederlands hervormde Morgen wordt op veel plaatsen dodenherdenking gehouden. foto camile schelstraete kerk. 19.45 uur tocht naar monu ment en vrijheidsboom op hoek Julianastraat - Bernardstraat. 19.55 uur Toespraak ds. A. van der Maas, 20.00 uur een minuut stilte, gevolgd door volkslied en bloemenhulde. Terneuzen - Om 18.45 samen komst in de Grote Kerk aan de Nieuwstraat, 19.25 uur stille tocht naar het monument aan de Nieuwe Sluis onder begeleiding van harmonie De Vliegende Hol lander, 19.58 uur kranslegging door de burgemeester, 20.00 ur twee minuten stilte, 20.02 uur vlag hijsen en gelegenheid tot het leggen van kransen of bloemen en ter afsluiting het Wilhelmus voor het stadhuis. Axel - Om 19.55 uur is het ver trek voor genodigden. Een stille tocht vanaf het stadhuis naar het Poolse monument, via de Markt en de Westraat, aan de Zee straat/Oranjestraat; 19.45-19.57 uur: luiden van de kerkklokken, 20.00 twee minuten stilte, 20.02 uur krans- en bloemleggingen en ontsteken van het bevrijdings vuur door burgemeester W. de Graaf. Hulst - Het programma begint om 18.30 uur met een bijeen komst in het stadskantoor. Er vindt een kranslegging plaats bij de gedenkplaat van de Hulster slachtoffers en bij de Poolse ge denkplaat. De Stedelijke Harmo nie luistert de bijeenkomst op. Leerlingen van basisschool De Moerschans verzorgen declama ties. Hierna vindt om 19.00 uur in de St. Willibrordusbasiliek een interkerkelijke dienst plaats. Na afloop gaat het gezelschap, inclu sief de leden van het gemeentebe stuur, naar het monument voor de gevallenen aan de Glacisweg. Hier vormen leden van het pelo ton 14.6 van de Nationale Reser ve (Hulst-Axel) de erewacht en zal de Last Post worden gebla zen. Kloosterzande - Om 19.15 uur begint de samenkomst op het Hof te Zandeplein waarbij burge meester Th. Steenkamp een inlei ding houdt. Er is muziek van de harmonie St. Cecilia en declama tie. Om 19.30 uur is het vertrek van de stille tocht naar de alge mene begraafplaats, waar Steen kamp en twee schoolkinderen bloemenkransen leggen. Daarna gaat het gezelschap terug naar het Hof te Zandeplein voor de twee minuten stilte. De herden king wordt afgesloten met het spelen van het Wilhelmus door de harmonie met aansluitend een défilé langs het herdenkingsmo nument. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter H. Brugge- man, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 0117-452121. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. Fraanje, Voorburcht 2, Zaamslag, tel. 0115-431244. Spreeküur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Slingerland, Noord- str. 27, Biervliet, tel. 0115-481345. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Bonarius, Walenstr. 1, Groede, tel. 0117-371825. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17- 17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. de Me ijer, Lange Wolstr. 12, Sluis, tel. 0117-461366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter W. Kronenberg, Molenstr. 15, Hoedekenskerke, tel. 0113- 311747. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waarge nomen door dokter Posthumus, v. Dusseldorpstr. 3, Goes, tel. 0113- 230318. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijs- sen wordt van vrijd. 18 u. tot zat. 19 u. waargenomen door dokter v.d. Stoep, Oostsingel 130, Goes, tel. 0113-215306. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. door dokter M. Oortman, J.G.C. Lenshoeklaan 10, Kloetinge, tel. 0113-231805. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloosterzande, tel. 0114- 681377. Spreekuur voor spoedge vallen op zaterdag in de praktijk Groenendijk 52. Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wolp- haartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarn- outse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter P. v. Driel, Vermetstr. 23, 's Heer Arendsekerke, tel. 0113-561202. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter v.d. Mee en Dokter Schulte, Wilhelminalaan 13, Hulst, tel. 0114-313131. Spreekuur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijk adres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 0115-452525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uit sluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H. Nijsten, Gladjolenlaan 22, Hoek, tel. 0115-441255. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur op Julianalaan 2. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter Ephraim, M. de Rytersingel 1, tel. 0115- 694000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter M, Maen- hout, v. Kinsbergenlaan 2, tel. 0115-613256. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 11.30 en 17 VERLOSKUNDIGEN Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Mevr. H. Haak, Anth. v. Dijckstr. 32, Axel, tel. 0115-563982. STICHTING PROVINCIALE KRAAMZORG ZEELAND Kraamcentrum Rondom de Oos- terschelde: voor directe kraam hulp dag en nacht bereikbaar, tel. 0113-249222. Kraamcentrum Walcheren: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 0113-249222. Kraamcentrum Zeeuwsch-Vlaan- deren: voor directe kraamhulp dag en nacht bereikbaar, tel. 0115-674555. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 0113- 212456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 0113- 351545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 0113-561615. Zeeuws-Vlaanderen - De wijk verpleging en gezinsverzorging van de Stichting Thuiszorg Zeeuwsch-Vlaanderen zijn voor spoedgevallen dag en nacht be reikbaar. West-Zeeuws-Viaanderen: 0117- 456500. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: 0114- 383500. Kanaalzone0115-674500. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts H.v. Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 0113-561290. Goes, 's-GravenpoIder, Kapelle, Kruiningen, Krabbendijke e.o. - De praktijk van A. Mosselman, W. Verboom en B. Boer wordt waar genomen door dierenarts A. Mos selman, Hogenakkerweg 8, Krui ningen, tel. 0113-381233. Hengstdijk en Hulst - Vanaf zat. 12.00 u. dierenarts R. Versol en J. Versol-ten Hoopen, Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel. 0114-682365. Spreekuur: za. 13.00 u. en vlgs. af- spr. Axel, Terneuzen, Zaamslag - Die renkliniek J. Kop/M. Schaub, Bastionstr. 3, Axel, tel. 0115- 561488. Zat. spreekuur: 11-12 u. en vlgs. afspraak. Hulst - Dierenartsen Aerts- Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 0114- 314015. Spreekuur za. 10-11.30 u. en volgens afspraak. Breskens, Aardenburg, Oostburg, Sluis - 'Dierenartsencentrum West', tel. 0117-382769/0117- 492398/0117-454484. Weekends preekuur: Noordwal 81, Oost burg, vrijd. 19.00-20.00 u, zat. en zond. 13.00-13.30 u. verder na telf. afspraak. Sas van Gent - Dierenarts E. Da vid, Westdam 54, tel. 0115- 453800, bgg. 0115-471319. Spreekuur za. 11-12 u. en na af spraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Po likliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergen laan 7, Terneuzen, tel. 0115- 696425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos en A. Burm, Kliniek van kleine huisdieren en bijzon dere dieren, v. Diemenstr. 83, Ter neuzen, tel. 0115-619628. Spreek uur zat. 12.30-14 u. en na telefo nisch overleg. Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vij ver, Sirius 1, tel. 0117-452103. Spreekuur zat. en zond. na tel. af- spr. Bgg. Dierenkliniek IJzendij- ke, 0117-301388. St.-Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jan steen, tel. 0114-312701, bgg. 0114-310546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbe zoek ook na afspraak. Dierenkliniek IJzendijke - Die renartsen Van de Vijver. Week endspreekuren: zat. om 13.00 uur, zond. om 12.00 uur en vlgs. afspr. Tel. 0117-301388, bgg. 0117- 348424. TANDARTSEN West-Zeeuws-Viaanderen Tandarts D. Balk, Koninginnestr. 10, IJzendijke, tel. 0117-301760. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen - Zat. Tandarts Neve, Koninginnelaan 22, Terneuzen, tel. 0115-617667. Zond. J. Bruggemans, Stationstr. 14, Hulst, tel. 0114-312205. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18- 18.30 u. zond. 12-12.30 u. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts R. de Bruin, v. Hallestr. 2, Goes. In het weekeinde tel. nr. 06- 53257131. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 0115-562888. Geop. zat. 10- 11 en 16-17 uur. Verder uitslui tend voor spoedgevallen en recep ten. Goes - Zeeuwse apotheek, Grote Markt 10, tel. 0113-215255. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedge vallen buiten openingstijden is de dienstdoende apothekersassisten te thuis bereikbaar tel. 0114- 314255. Apotheek Reynaert, Steenstr. 7, tel. 0114-311156. Geop. zat. 10-18 u. zond. 11-12 u. en 14-18 u. Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 0115-612060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWS-VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plege] Hulst Hulst - Buitenpolikliniek De Honte, tel. 0114-373000. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 0117-459000. Terneuzen - Streekziekenhuis -De Honte tel. 0115-688000. AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuws-Vlaanderen - Tel. 0118- 414444. Terneuzen - In het samenspel Hulst/St.-Jansteen vlogen vanuit Roye 646 duiven, hoogste snelheid 1257,49 meter per minuut. 1 en 9. E. van Deursen, St.-Jansteen, 2, 4, 5, 7 en 8. J. Dhanis, Hulst, 3. B. Danckaert, St.-Jansteen, 6. P. d'Hondt, 10. L. van Landeghem, beiden Hulst De Snelle Duif Clinge, 112 jaarlin gen, 1247,62mpm: 1. J. Pardon, 2. C. van Landeghem, 3 en 9. Comb. Antheunis/Van Goethem, 4 en 7. L. van Kerkhoven, 5. J. van Goet hem, 6. P. Bolsens, 8. L. van Vliembergen, 10. I. Merckx, 117 oude duiven, 1244,67mpm: 1. Comb. Antheunis/Van Goethem, 2 en 6. L. van Kerkhoven, 3. E. van Heese, 4 en 8. C. van Landeghem, 5. J. Pardon, 7. J. van Goethem, 9 en 10. L. van Vliembergen. De Postduif Lamswaarde/De Reisduif Graauw, 222 duiven, 1215,12mpm: 1, 3 en 4. W. Volle man, 2, 5, 6, 8, 9 en 10. G. Vioen, 7. Th. Weemaes. Herleving Kloosterzande, 358 dui ven, 1215,25mpm: 1. Comb. Re- ijns/De Kort, 2. Jo. Voet, 3, 6 en 8. René van Goethem, 4. R. Mahu, 5. A. Hulshout, 7, 9 en 10. R. de Nijs. De Postduif Heikant, 352 duiven, 1251,33mpm: 1. Jos. Elegeert, 2 en 4. Ed. Verschueren, 3, 7 en 9. Cl. Thui, 5. Ch. de Beule, 6 en 10. J. Kind, 8. Mevrouw D. de Feijter. Nieuw Leven Koewacht, 161 dui ven, 1248,71mpm: 1. Rob. van Damme, 2. R. van de Bilt, 3 en 7. R. de Laruelle, 4. G. Schalkens, 5. P. Matthijs, 6. R. van Hijfte, 8. A. Kips, 9. A. de Booy, 10. O. Bonne. Hoop Biervliet, 260 duiven, 1221,22mpm: 1, 5 en 8. B. Pro voost, 2. Herman de Dobbelaere, 3, 4, 6 en 7. J. Lecluijze, 9. C. de Regt en zoon, 10. Chr. de Graaf. Jong Maar Moedig Driewegen, 87 duiven, 1190,31mpm: 1, 3 en 6. F. Dellaert, 2 en 8. B. van de Slikke, 4. P. de Hamer, 5 en 10. J. Von- hout, 7. A. Engels, 9. J. Mangnus. De Snel vliegers Oostburg, 303 duiven, 1240,84mpm: 1. G. Tas, 2. J. Simpelaar, 3 en 8. J. de Smet, 4 en 7. W. Prenen, 5. C. Klaasse, 6. R. Peeman, 9. R. van Hee, 10. W. Mat thijs. De Getrouwe Duif Cadzand, 233 duiven, 1269,67mpm: 1, 5 en 6. C. Riemens, 2 en 10. J. de Groote, 3, 7 en 8. J. Kools, 4. J. van de Plasse, 9. J. La Gasse. Recht voor Allen Sluis, 137 dui ven, 1212,49mpm: 1. A. van de Bussche, 2 en 5. G. Tanghe, 3. F. Baas en zoon, 4 en 6. Comb. Cop- pens/Baert, 7. A. Crooijmans, 8. O. Moens, 9. P. Pielaet, 10. P. Denne- man. Strijd in Vrede Groede, 141 dui ven, 1235mpm: 1, 3 en 7. Mevrouw Scheele, 2. Mevrouw Buijze, 4 en 6. H. Simpelaar, 5, 8 en 10. A. Beun, 9. G. Schautteet. Vollharding Westdorpe, 64 dui ven, 1351,93mpm: 1 en 5. J. de Vis ser, 2, 3 en 7. A. van Paemel, 4. A. de Krijger, 6 en 10. P. Baecke, 8. Comb. Gijsel/Istas, 9. E. de Smet. Snelle Duif Clinge, 30 oude duiven, 1185,60mpm: 1 en 5. C. van Landeghem, 2. P. Bolsens, 3 en 4. W. Vergauwen, 25 jaarlin- gen,1198,90mpm: 1. W. Verga uwen, 2. C. van Landeghem, 3. P. Bolsens. l

de Stem | 1996 | | pagina 15