DE STEM Bayern effectiever dan Wits elite's Bordeaux Xluivert reed minder hard' Van Hooijdonk kost tien miljoen gulden NAC laat Linskens niet zomaar gaan Raadsman Ajacied kraakt onderzoek justitie tot de grond toe af 'Kluivert heeft het zwaar te verduren gehad' UITSLAGEN standen ne Hyundai Lantra heeft airco GRATIS ns Lantra is er a,v.a. 30.950.- <8> HYunani van riel Ittoor Chris van Nijnatten Bredase verkeersjurist present als adviseur van Kluiverts raadsman sportnieuws KORT Nederlandse ploeg voor EK judo Nederlandse squashvrouwen succesvol Zwerver tekent bij in Italië Tafeltennisteam blijft op hoogste niveau TENNIS VOETBAL WIELRENNEN IJSHOCKEY SPORTPRIJSVRAGEN SNOOKER 61 fa, Geoeraai Maczekscraat 6-14, tef. 076 - 2 J 3825/219209 Sport DONDERDAG 2 MEI 1996 DEEL B Ijliinchen (anp) - Richard Wit- tchge heeft Bordeaux in de ■eerste van twee wedstrijden in te finale van de strijd om de luEFA-beker bij Bayern Mün- Ichen de kansen gegeven om te ■winnen. Ze werden niet benut. I \an de andere kant hadden de ■Duitsers minder mogelijkhe- |den nodig om het duel naar lach toe te trekken, 2-0. Ipe wedstrijd van woensdag stond I moral in het teken van de terug- Ikeervan Beckenbauer op - of he iver gezegd staand naast - de Itak Naast keizer en voorzitter is hij nu ook coach van het gezel schap. Beckenbauer 'doet het' zes wed strijden, hoopt op twee hoofd prijzen, om vervolgens plaats te maken voor de Italiaan Trapatto- ni. Hij had Bayern woensdag wat offensiever gemaakt dan tot nu toe het geval was. Klinsmann, internationaal al goed voor veertien treffers, kreeg in de spits zowaar een tweede man naast zich in de persoon van Papin. Sforza en Babbel moesten het middenveld meer voorwaarts laten spelen. Achterin stonden slechts drie man opgesteld, zeer weinig voor Duitse begrippen. De beste mogelijkheden waren desondanks voor Bordeaux, zwaar defensief beginnend, wel scherp in de counter. Na ruim een half uur kwam Tholot alleen voor doelman Kahn, die het overzicht behield en bekwaam redde. De kans ontstond na een verkeerde pass in de breedte van Sforza. Nog geen minuut later opende Bayern wel de score. Verdediger Helmer reageerde attent op een hoekschop van Matthaus en kop te fraai achter Huard. Daarvoor was Bayern ondanks veel balbe zit niet dreigend geweest. De aanvalsopzet was te traag, meest al zonder verrassing. Bordeaux paste vervolgens de taktiek aan door iets aanvallen der te gaan spelen. Het scheelde weinig of het had al snel tot resu- taat geleid. Bancarel rondde een fraaie aanval, opgezet door Wit- schge en Tholot, met een hard schot af. De reactie van Kahn was imponerend. Het had een corner tot gevolg. Witschge, veel uitwijkend naar de rechterkant, zette voor, Dutuel kopte de bal langs Kahn. Op de doellijn echter stond Sforza om de gelijkmaker te voorkomen. Een identieke situatie deed zich kort na de hervatting voor. Pa pin, wegens de tweede gele kaart van het evenement voor de return geschorst, stond nu op de juiste plaats, opnieuw na een inzet van Dutuel. Kort later kreeg Lizarazu een flinke mogelijkheid op de 1- 1. Op heel fraai aangeven van Witschge stuitte de linkerverde diger echter op Kahn, die hierbij voor de verandering eens geen as sistentie op de doellijn nodig had. Tussen de mogelijkheden van Bordeaux door kreeg Bayern één kansje en die werd onmiddellijk benut. Scholl slalomde wel erg gemakkelijk langs twee verdedi gers en had ook geen moeite met het passeren van Huard, volgens goed Frans gebruik een doelman waar de onzekerheid van af straalt. Het betekende de 2-0 en gaf Bayern nog meer aanleiding de voorsprong te koesteren in plaats van grote risico's te nemen. BAYERN MÜNCHEN (DUI) - GI- RONDINS BORDEAUX (FRA) 2-0 (1-0). 34. Helmer 1-0, 60. Scholl 2-0. Scheidsrechter: Muhmenthaler (Zwi). Toeschouwers: 63.000 (uitverkocht). Gele kaart: Papin (Bayern), Lucas, Croci, Witschge (Bordeaux). BAYERN: Kahn; Babbel, Helmer en Kreuzer; Hamann, Sforza, Matthaus (54. Frey), Scholl en Ziege; Papin (70. Witeczek) en Klinsmann. BORDEAUX: Huard; Grenet, Dogon, Friis-Hansen en Lizarazu; Bancarel, Croci, Dutuel, Lucas en Witschge; Tholot (89. Anselin). Return 15 mei. I Amsterdam - Twee onderzoeken die betaald zijn door I Kluivert (TNO en door het bedrijf Top Level Drivers) we- Izen uit dat de Ajacied beduidend minder hard had gere- Iden; variërend van 72 tot 89,2 kilometer per uur. De raadsman van de Ajax-spits Imr. Nan opteerde voor de laagste heid en brak het onderzoek Ivan justitie tot op de grond toe af. ,Er zijn verkeerde methoden ge- i bruikt, er is niet goed gemeten," I zo sprak hij tijdens de rechtszaak I in Amsterdam en droeg ter on- I dersteuning van zijn visie vele ar- I gumenten aan. Bovendien plaats- [te hij grote vraagtekens bij het I moment en de manier waarop ge- I tuigen tegen Kluivert onder- i vraagd zijn. I De voetballer zelf kwam in de I rechtszaal beduidend minder i uit de verf dan zijn raads man. In het gisteren door het [weekblad Voetbal International [gepubliceerde interview met de spits behartigde hij zijn zaak be- [ter. Dat verhaal maakte onder deel uit van Nans media-offen- i sief, zo bevestigde VI-adjunct [hoofdredacteur Johan Derksen [gisteravond op Radio 1. „We i mochten hem als eerste sinds het geval interviewen, echter pas vele faxen en goedkeuring door de advocaat en door Ajax- persvoorlichter Endt mocht het in de krant, maar dan weer wel precies op de dag van de rechts- zitting." Kluivert zat er woensdag bedeesd bij, hoewel hij zich in de rug ge- steund wist door zijn vader, zijn I broer, zijn zus en de Ajacieden Louis van Gaal, Michael van Praag en David Endt. Namens de slachtoffers was alleen advocaat Tromp aanwezig. Die vertelde op verzoek van de Blekxtoon, dat het bepaald nog niet goed gaat met mevrouw Putman. Daar naast ontkende hij het verhaal van de familie Kluivert, dat er tussen moeder Kluivert en de fa milie Putman contact is geweest. „Wel wordt er over smartegeld onderhandeld," aldus Tromp. „Ik kon best begrijpen dat de familie Putman met ons geen contact hoefde," zei Kluivert nog. Pas helemaal aan het eind van de zitting betuigde de voetballer zijn spijt. Het was na het pleidooi van Nan, waarin de voetballer niet alleen als dader, maar toch ook wel als slachtoffer werd af geschilderd. Hij zou als bekende Nederlander in de publiciteit al fors gestraft zijn, zo werd be toogd. Officier Schotman had dat eerder al onderkend. Alle media- aandacht noemde hij een last van de roem, maar wel een waar de voetballer ook zelf rekening mee had kunnen houden. Hij bena drukte dat de populariteit van Kluivert ook voor de nabestaan den van het dodelijk slachtoffer, grote consequenties heeft. „Iede re keer als Ajax speelt en ze hem juichend over het veld zien ren nen, zien zij de man die hun man en vader dood reed," zo zei Schotman. Glasgow - Feyenoord moet 10 miljoen gulden neertellen voor Pierre van Hooijdonk. Dat is de waagprijs van Celtic-manager Tommy Burns. „Voor minder doen wij een speler die 32 doel punten maakt in één seizoen, niet van de hand." Burns wil Van Hooijdonk niet kwijt. Hij bood de ex-spits van NAC een contractverlenging tot 2000 en stelde hem een salaris verhoging van een half miljoen gulden per jaar in het vooruit zicht. Desondanks weigerde de Brabander vooralsnog te teke nen, „Wij hebben niet de indruk Pierre weg wil," aldus Burns. J Uffel dat hij nog wat meer salaris I wil." 'Fabio Capello is de komende drie jaar trainer van Real Ma- dnd. Hij heeft dat woensdag de- j 'initief meegedeeld aan voorzit ter Berlusconi van zijn huidige dub, AC Milan. 'Rob Maas speelt volgend sei zoen bij Bielefeld. De nu nog bij I beyenoord actieve middenvelder I 'ekende voor drie jaar. Het con tract geldt alleen als Bielefeld t Promoveert naar de hoogste afde- nng. De kans daarop is zeer Sroot. Daarop vooruitlopend "erd Maas (26) woensdag reeds gepresenteerd in Bielefeld. „Ik oen ^ambitieus, de club is dat °°k," zei de speler tegen de Duit- Se belangstellenden. Volgens ma- eager Lamm zullen opnieuw on- I "erhandelingen worden gevoerd, 1 O's de club in de tweede Bundes- op blijft, Luc Nilis maakt pas na de be kerfinale van 16 mei bekend par hij volgend seizoen speelt. pBelg, topschutter in de Neder- 'andse competitie, gaf daarmee aan een vertrek bij PSV niet uit te sluiten. „Maar nu wil ik daar niet Patrick Kluivert wordt 'bestookt' door persfotografen. over praten," verklaarde hij een dag voor de halve finale tegen Roda JC. Nilis heeft bij PSV nog een lopen de verbintenis tot het einde van het volgende seizoen. Hij heeft een aanbieding drie jaar bij te te kenen. De voorkeur van de 30-ja- rige Belg gaat echter uit naar een nieuw contract van vijf jaar. Valencia en Monaco hebben con crete interesse in de speler. Dat zelfde geldt voor een nog onbe kende club uit de Engelse Pre mier League. Voor volgende week staat al een afspraak tussen Nilis' zaakwaarnemer en Valencia op de agenda. Paul Gascoigne is in de Schot se competitie onbetwist de beste voetballer. De recalcitrante En gelsman werd dinsdag uitverko ren door de sportjournalisten. Twee dagen geleden riepen zijn collega's Gascoigne al uit tot spe ler van het seizoen '95/'96. Hij volgt zijn Deense clubgenoot Brian Laudrup op. Oud-international Glenn Hod- dle is gevraagd bondscoach van Engeland te worden. Vice-voor- zitter Matthew Harding van Chelsea, de huidige werkgever van Hoddle, heeft dat woensdag bekendgemaakt. De Engelse voetbalbond (FA) noemde het be richt speculatief. Schorsingen betaald voetbal. Eén wedstrijd: Bosz (Feyenoord), Schenning (Go Ahead Eagles), Olaf Lindenbergh (De Graaf schap), Sion (FC Groningen), Echteld (Heerenveen), Gerritsen, Meeuwsen (beiden Helmond Sport), Van Galen (Roda JC), Van Eekeres (Telstar), Arends (TOP Oss), Ten Caat (FC Twente), Ten Hag (FC Utrecht), Samardzic (Volendam), Polman (VVV) en Feskens (Willem II). Negen uur lang doorza gen over een ongeval van luttele seconden: de Zaak Kluivert was gisteren een lange zit. Op de voorste rij-, pal achter de ver dachte, zat de Bredase jurist dr. J. Simmelink. Als deskundige op het gebied van verkeerswet- geving was hij als advi seur/vraagbaak inge schakeld door Kluiverts advocaat mr. M. Nan. Door Carl Mureau Aan het eind van een lange dag zegt-ie het oprecht. Wat de uit spraak zal worden op 14 mei? „Ik kan er geen zinnig woord over zeggen." De zaak Kluivert was een bijzon dere. Niet zozeer vanwege de aard van het ongeval. „Per jaar heb je in Nederland 1300 ver keersdoden," zegt Simmelink, in het dagelijks leven universitair docent aan de KUB in Tilburg. „Stel dat de helft daarvan het ge volg is van een menselijke fout. Dan heb je 650 van dit soort za ken per jaar. Die krijgen natuur lijk nooit zulke aandacht als de- De Bredase jurist dr. J. Sim melink. FOTO DE STEM/DICK DE BOER ze." De naam van de verdachte, een voetbalheld van Ajax, maak te de zaak zo speciaal. De aan dacht van de media was enorm, ook in de aanloop naar het pro ces. Mr. Nan betrok het in zijn pleidooi om aan te geven dat Kluivert eigenlijk al slachtoffer is van de 'extreem negatieve pu bliciteit'. Simmelink deelt die op vatting. „Zeker als je kijkt naar alle reac ties waarmee hij te maken heeft gehad." Hij verwijst naar bedrei gingen waarover ook mr. Nan repte, naar het voetbalpubliek dat autogeluiden maakt gevolgd door een knal of 'moordenaar' roept. „Als persoon heeft Klui vert het toch al flink te verduren gehad. Hij is geconfronteerd met effecten die een normale ver^ dachte niet heeft," neemt Simme link het voor de 19-jarige voet baller op. Of-ie zelf Ajax-fan is? „Toevallig wel. Maar dat heeft met de zaak helemaal niks te maken." In februari klopte de raadsman van Kluivert bij hem aan voor advies. Simmelink vond het voor al vakmatig een interessante zaak. „Wat blijkt is dat het bere kenen van de aangehouden snel heid verrekte lastig is." Van groot belang daarbij is de wijze waarop de remsporen op het wegdek beoordeeld worden. Van de discussie tussen recht bank en deskundigen kon het pu bliek niets volgen. „Dat laat toch nog eens zien hoe paai de Neder landse rechtspraak is. Waarom laat je al die deskundigen hun rapport niet mondeling toelich ten, zodat iedereen het kan vol gen? Het is een cruciaal punt voor de hele zaak." Heeft Kluivert wel of niet voluit geremd toen hij de Ford Orion van Putman de weg op zag draaien? Wanneer kon hij über haupt opmerken dat de Ford straatje ging keren? En was het ongeval ook gebeurd als Kluivert niet te hard had gereden, maar gewoon 50 km/uur zoals maxi maal is toegestaan? Die vragen zal de rechter nu moeten beant woorden. „Ik ben heel be nieuwd," zegt de Bredase des kundige. Voor hem begon de dag gisteren extra vroeg. Om zes uur stond de taxichauffeur namens Radio 1 al in Breda op de stoep voor een rit je naar Hilversum. Daar kwam hij live in de uitzending, niet als indirecte raadsman van Kluivert, maar als deskundige. En op die titel kreeg hij ook in het gerechts gebouw menig microfoon onder de neus geduwd. Het maakte de Zaak Kluivert voor hem extra interesant. Al was het maar omdat hij nu ook weet wat die taxichauffeur met zwaar Amsterdam accent over de zaak denkt. „Kluivert zal wel wat uur tjes dienstverlening krijgen. Tan den poetsen bij bejaarde vrouw tjes en voetballes geven aan min der bedeelden." Als de rechtbank daartoe zou be sluiten, is er geen belemmering in de vorm van een vroegtijdig ver trek naar het buitenland: Klui vert beloofde in de rechtszaal dat hij voorlopig bij Ajax zal blijven voetballen. Van onze verslaggevers Breda - NAC gaat niet zondermeer akkoord met het ontslag van Edward Linskens. De middenvelder wil vandaag per fax zijn ontslag indienen. De oud-PSV'er denkt dat dit wordt geaccepteerd. „Zolang aan een aantal voor waarden niet wordt voldaan, kan echter geen sprake zijn van ontbinding van de overeen komst," stelt NAC-preses John Peek duidelijk. „Morgen (van daag, red.) zullen we er verder over praten." Linskens werd enkele maanden geleden door NAC overgeno men van PSV. Sinds Advocaat in Eindhoven trainer werd, kreeg de spelers weinig kansen bij de club waar hij negen jaar speelde. Bij NAC kwam Lins kens nauwelijks in actie. Coach Rijsbergen posteerde hem op de bank, omdat hij conditie achterstand had en niet naar behoren acteerde. Linskens kreeg opdracht met het tweede in Heerenveen te gaan spelen. Daarop meldde hij zich een paar weken geleden ziek. Over de achtergronden wil de Limburger zich op dit moment niet uitlaten. „Dat doe ik pas als de zaak is afgerond." Waarom speelt de Venraynaar verstoppertje? „Ik wil best ver tellen wat er is misgegaan," zegt hij. „Maar eerst moeten de zaakjes tussen NAC en mij vol ledig zijn afgewerkt en moet ik een nieuwe club gevonden heb ben. Ik heb geen zin om mijn eigen ruiten in te gooien door te praten voordat ik weer onder dak ben." Dat de tegenpartij wel meteen met scherp schoot, heeft Lins kens niet verleid tot een tegen aanval. „Iedereen is vrij om zijn mening te geven. Ik wil wachten totdat allés netjes is afgehandeld, anderen blijk baar niet." Linskens heeft zelf geprobeerd om met NAC weer door één deur te kunnen. Het recht streekse contact tussen club en speler leverde niets op. Ook een lijmpoging van de VVCS mis lukte, waarna de vakbond nog maar één uitweg zag: de ar beidsovereenkomst ontbinden. „Het is nooit mijn intentie ge weest om het contract te laten beëindigen. Maar uiteindelijk was er geen andere oplossing meer." De Venraynaar peinst er niet over om een punt te zetten ach ter zijn loopbaan. „Ik ben 27, dus ik kan nog de nodige jaar tjes mee. De VVCS zal voor mij op zoek gaan naar een nieuwe werkgever. Ik ben het thuiszit ten, alleen trainen en niet spe len beu. Ik wil laten zien dat ik nog niet afgeschreven ben." Een terugkeer naar PSV sluit hij niet uit. „Ik ben bij PSV vertrokken omdat ik meer speelminuten wilde. Als ik terugkeer naar Eindhoven is er niemand die mij dat kan garanderen. Maar in de voetballerij is niets ze ker. Nieuwegein - De Judo Bond Nederland (JBN) heeft de ploeg be kendgemaakt voorde Europese kampioenschappen, die van 16 tot en met 19 mei in Houtrust Sport in Den Haag worden gehouden. Voor alle zestien gewichtsklassen heeft de JBN een vertegenwoor diger ingeschreven. De .technische leiding is in handen van de bondscoaches Wim Visser (mannen) en Cor van der Geest (vrou wen). De mannenploeg bestaat uit: -60 kg: Martijn van Oostrum, -65 kg: Pa trick van Kalken, -71 kg: Marcel Bosse; -78 kg: Patrick Klas, -86 kg: Mark Huizinga, -95 kg: Ben Sonnemans, +95 kg: Danny Ebbers, alle categorieën: Dennis van der Geest. Vrouwen, -48 kg: Tamara Meijer, -52 kg: Chantal van Gestel, -56 kg: Jessica Gal, -61 kg: Jenny Gal, -66 kg: Claudia Zwiers, -72 kg: Karin Kienhuis, +72 kg: Angelique Seriese, alle categorieën: Monique van der Lee. Amsterdam (anp) - De Nederlandse vrouwen zijn het Europees kampioenschap squash voor landenteams goed begonnen. In het Frans Otten Stadion in Amsterdam won het drietal van coach Jo nah Barrington woensdag de twee eerste groepswedstrijden, te gen Schotland (2-1) en Zweden (3-0). Amsterdam. EK landenteams. Vrouwen Nederland - Schotland 2-1. Hoogendoorn - Maitland 9-6 9-10 2-9 9-6 8-10, Atkinson -Macfie 8-10 9-4 9-4 9-5, Beumer - Waddell 9-4 9-4 6- 9 9-4. Zweden - Nederland 0-3: Akerwall - Hoogendoorn 1-9 0-9 3-9, Sven- by - Atkinson 2-9 3-9 2-9, Wahlberg - Beumer 1-9 2-9 1-9. Mannen Wales - Nederland 3-1. Davies - Scheerder 9-3 5-9 9-4 9-0, Dark - Van der Pluijm 9-7 9-4 9-0, Evans - Vertogen 9-2 9-2 9-0, Gough - Buit 9-7 7-9 4-9 7-9. Engeland - Nederland 3-1. Johnson - Van der Pluijm 9-0 9-1 9-3, Meads - Berden 9-4 9-0 9-0, Cairns - Vertogen 9-1 9-0 9-5, Walker - Buit 5-9 4-9 6-9. Treviso - Ron Zwerver heeft zijn contract met het Italiaanse Sis- ley Treviso met twee jaar verlengd. De 28-jarige volleyballer uit Heiloo is mondeling akkoord met zijn werkgever. „Ik wacht op de fax uit Italië om te tekenen." Zwerver, 421-voudig international, speelt al vier jaar bij Trevi so. Bratislava - Het Nederlands mannen-tafeltennisteam speelt ook bij het volgende toernooi om de Europese titels, in 1998 in Eind hoven, op het hoogste niveau. Oranje stelde woensdagavond de plaats in de eerste categorie veilig met een ruime zege op Enge land (4-1) in de degradatiewedstrijd. Bratislava. EK landenteams. Mannen, halve finales: Frankrijk - Polen 4-1, Zweden - België 4-1. Vrouwen, finale: Duitsland - Hongarije 4-2. Struse - Toth 18-21 21-19 8-21, Nemes - Batorfi 21-19 17-21 21-14, Schöpp - Ello 21-15 21-18, Struse/Schall - Batorfi/Toth 14-21 16-21, Struse - Batorfi 21-14 21- 16, Schöpp - Toth 13-21 23-21 21-11.Uitslagen tafeltennis Mannen, eerste categorie degradatiewedstrijd: Nederland - Engeland 4-1; Keen - Perry 21-14 21-18, De Cock - Syed 6-21 11-21, Chen Sung - Cooke 12-21 21-16 21-17, Keen/De Cock - Cooke/Perry 21-17 19-21 21-12, Keen - Syed 16-21 21-7 21-19. Vrouwen, tweede categorie. Om dertiende plaats: Nederland - Slowa kije 4-0. Keen - Poliackova 21-11 21-11, Vriesekoop - Frtalova 21-11 19-21 21-11, Noor - Odorova 21-17 19-21 21-13, Vriesekoop/Noor - Popova/Poliackova 21-16 21-11. Amsterdam. NK. Mannen, eerste ronde: Van Lottum (Waalre/1) - Standaart (Sliedrecht) 6- 16-1 6-7 6-0, Burgersdijk (Hoek van Holland/7) - Schol (Rotterdam) 7-6 6- 4 6-4, Brummer (Dieven) - Lenten (Arnhem/4) 5-7 7-5 6-2 7-5, Sluiter (Rotterdam/6) - Merry (Echt) 6-2 6-2 4-6 3-6 6-1, Kempes (Monnickendam) - Bank (Volendam/5) 6-4 6-4 6-4, Bel- graver (Den Haag/3) - De Lange (Rot terdam) 6-3 6-2 6-4, Wessels (Rotter dam/8) - Otterman (Groningen) 7-6 6- 4 7-6, Reuter (Badhoevedorp) - Snel- ders (Rotterdam) 6-3 7-6 7-5. Vrouwen, eerste ronde: Hoogendoorn (Heemstede/1) - Haak (Strijen) 6-4 6- 3, Reimering (Capelle a/d IJsseI/7) - Bruens (Eindhoven) 6-3 7-6, Ketelaars (Mariaheide/4) - Savelkouls (Breda) 6- 2 6-1, Van Aalderen (Amsterdam/5) - Bouman (Oostburg) 6-2 6-2, Vosseberg (Renkum) - Sentis (Heerhugowaard) 1-6 7-6 7-5, Basting (Oosterhout/3) - Gomperts (Den Haag) 2-6 6-26-2, Mikkers (Veldhoven/8) - Van Rossum (Nijmegen) 6-0 3-6 6-4, Hopmans (Riel/2) - Haslinghuis (Den Haag) 6-4 0-6 6-1. München. Mannen, 680.000 gulden. Tweede ronde: Ivanisevic (Kro) - Car- retero (Spa) 6-7 6-3 6-4, Philippoussis (Aus) - Korda (Tsj) w.o., Moya (Spa) - Carbonell (Spa) 6-7 6-2 6-2, Muster (Oos/1) - Dreekmann (Dui) 4-6 6-2 7-r5. Praag. Mannen, 585.000 gulden. Eerste ronde: Ulihrach (Tsj) - Luxa (Tsj) 6-0 6-2. Tweede ronde: Martin (Spa) - Gorriz (Spa) 6-2 6-2, Javier Sanchez (Spa/8) - Kuerten (Bra) 7-6 3- 6 7-6, Kafelnikov (Rus/2) - Marques (Por) 6-4 6-2, Emilio Sanchez (Spa) - Mantila (Spa) 7-6 6-3. Atlanta. Mannen, 500.000 gulden. Eerste ronde: Chang (VSt/1) - Sell (VSt) 6-3 6-4, Reneberg (VSt/2) - Con nors (VSt) 6-2 3-6 6-1, Stolle (Aus) - Doyle (Aus) 7-5 6-2, Draper (Aus) - Rafter (Aus) 7-6 6-4. Uitslagen: Düsseldorf - St. Pauli 2-0, HSV - M'gladbach 2-1, Köln - Frank furt 3-0. Stand aan kop: Dortmund 30-58, Bay ern M. 30-58, M'gladbach 31-50. Parijs. Portugese Super Cup. Sporting - FC Porto 3-0 (2-0). 10. Sa Pinto 1-0, 40. Sa Pinto 2-0, 88. Xavier 3-0. Scheidsrechter: Silvestre, Rode kaart: 90. Amunike (Sporting). Zwitserland, kampioenscompetitie, Neuchatel - Luzern 1-1. Stand aan kop: Grasshopp. 11-47, Sion 11-41, Neuchatel 11-40, Aarau 11-35. Ankara. Vriendschappelijke wed strijd: Turkije - Oekraïne 3-2 (3-2). 3. Hakan 1-0,10. Sjevtsjenko 1-1,13. Faruk 2-1, 32. Tugay 3-1, 34. Goeseinov 3-2. Toe schouwers: 10.000. Hoboken (Bel). Profkoers. 1. Cornelisse (Ned) 170 km in 3.46, 2. Assez (Bel), 3. De Smet (Bel), 4. Van- deraerden (Bel), 5. De Wilde (Bel), 9. Nijdam, 13. Timmermans 1.32,15. Van Steen 2.01, 21. Thebes. Wenen. WK, kwartfinales: Rusland - Italië 5-2 (2-0 2-1 1-1). 15. Erofejev 1-0,17. Kwartalnov 2-0, 35. Orlando 2-1, 36. Karpov 3-1, 40. Jas- jin 4-1, 46. Figliuzzi 4-2, 51. Oksioe- ta 5-2. Toeschouwers: 4600. Strafmi- nuten Rusland: 10; Italië: 16. Duitsland - Tsjechië 1-6 (0-2 0-1 1- 3). 5. Vyborny 0-1, 14. Reichel 0-2, 19. Dopita 0-3, 46. Meluzin 0-4, 58. Bonk 0-5, 58. Kühnhauser 1-5, 60. Neckar 1-6. Halve finales: Tsjechië - Verenigde Staten, Rusland - Canada. Degradatiewedstrijd: Frankrijk - Oostenrijk 6-3 (1-0 3-3 2-0). Tweede wedstrijd donderdag. TOTO 17: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 winnaars, bruto 3043,60; derde prijs: 59 winnaars, 257,90. Sheffield. WK. Kwartfinales (best-of-25 frames): Bond (Eng/12) - Harold (Sch/13) 13-7, O'Sullivan (Eng/3) - Higgins (Sch/11) 13-12, Hendry (Sch/1) - Morgan (Wal/8) 13-5.

de Stem | 1996 | | pagina 9