Vluchtelingen zijn onder dak Artisdirecteur wil tijgerwelpen doden I )e^e|Fd Mrsa-bacterie treft ziekenhuis Veghel Lantaarnpalen bij vliegveld Gilze-Rijen gaan toch weg Begijnhof zucht onder toerisme Lesbiënnes mogen van rechter niet adopteren Zorg laat leerlingen vaak aan hun lot over Engelse Tuinmeubels Utrecht breidt verbod drinken op straat uit Filmhelden van Toy Story nu in Disneyland. Parijs. Problemen met huisvesting asielzoekers en erkende vluchtelingen zijn over bel gratis 06-0789. BINNENLAND Ruim 50 kilo cocaïne op schip gevonden Christine Barker Decorations Kerkstraat 109-113 Sprang Capelle My V? Familiedrama eist twee doden Weedteler: Beatrix moet uitlevering aan YS voorkomen pRDAG 2 MEI 1996 A2 jroot-Brittannië en Ierland: Donderdag nog meest bewolkt kn vooral in Engeland en Wales enkele regen- of onweersbuien. Vrijdag op de meeste plaatsen droog en geregeld zon. Middag- temperatuur uiteenlopend van B graden lokaal in Schotland (tot 13 in Ierland en zuid-Enge- |and. België en Luxemburg: Wolken velden en van tijd tot tijd re gen, ook onweer. Maxima don derdag rond 15 graden, daarna (iets frisser. <oord- en Midden-Frankrijk: deest bewolkt en nu en dan re ken met een buiig karakter; Eoms ook onweer. Middagtem peratuur ongeveer 14 graden naar donderdag in het midden lokaal nog wat warmer. Zuid-Frankrijk: Half tot zwaar bewolkt en regen- en onweers buien. Middagtemperatuur meest rond 15 graden. Portugal: Wolkenvelden en vooral in het noorden van tijd tot tijd regen, ook kans op on weer. In het zuiden meer zon en droger. Middagtemperatuur uiteenlopend van 14 graden in het noorden tot 20 in de Algar- ve. Spanje: Wolkenvelden en voor al in het noorden enkele regen- of onweersbuien. Met name in het oosten ook van tijd tot tijd zon. Vooral donderdag vrij koel met maxima rond 15 graden; langs de Golf van Biskaje met een harde wind nog frisser. Aan de Costa's in het zuiden en oosten lokaal boven 20 graden. Canarische Eilanden: Flinke zonnige perioden en waar schijnlijk droog. Middagtem peratuur ongeveer 25 graden. Mallorca en Ibiza: Zon, afge wisseld door stapelwolken en een kleine kans op een regen- of onweersbui. Middagtempe ratuur ongeveer 17 graden. Italië: Aanhoudend wisselval lig met enkele regen- of on weersbuien; plaatselijk veel neerslag. Middagtemperatuur ongeveer 20 graden maar in het noorden rond 15. Griekenland en Kreta: Gere geld zon maar ook kans op een enkele regen- of onweersbui, vooral in het westen en op Kre ta. Middagtemperatuur uiteen lopend van ongeveer 20 graden aan de meeste kusten tot boven 25 in het binnenland. Duitsland: Half tot zwaar be wolkt en enkele buien, vooral in het zuiden en zuidoosten ook met onweer. Langs de kust in het noorden maxima rond 13 graden, elders warmer; in het midden of oosten lokaal in de buurt van 20 graden. Zwitserland: Bewolkt en perio den met buiige regen, soms ook onweer. Middagtemperatuur ongeveer 14 graden. Oostenrijk: Veel bewolking en van tijd tot tijd regen met een buiig karakter; ook kans op on weer. In het oosten met name vrijdag ook zon. Middagtempe ratuur uiteenlopend van 15 graden in Tirol tot 21 in de om geving van Wenen. /ISITEKAARTJE Bert Es Made tiam en woonplaats van deze man ndere volgorde de naam van zijn beroep. [doet hij voor de kost? steren 2. agente, raar, okapi; 3. nationaal, okka, modern; 5. Eli, oer, Etna, pinas; at; 7. ondernemer, tol, Ie; 8. lier, oele, er, unie, leest; 10. lover, gilet, sir, po; ter; 12. parade, twee, nerts; 13. pril, inder, ent, boe, aga; 15. rag, rekel, eg, :r; 2. egaal, ani, mo, varia; 3. Let, rid- o, eer, Oeral, de; 5. stomer, roe, red- tie, are; 7. Irak, ene, luis, trek; 8. naakt, lanterie, keg, tl; 10. drama, er, oets, San, oog; 12. ek, edik, omeiseres; \aan; 14. spiraal, esp, etage; 15. tien, ©JFS jlnsterdam (anp) - Artis-di- leteur M. Frankenhuis heeft voor nogal wat opschudding gezorgd met zijn plan om het bevolkingsoverschot in die- intuinen op te lossen. In radioprogramma Vroege Vogels stelde hij voor vrouwtjes- tijgers in de dierentuin de pil te „„thouden en de jongen te laten pen. De waardevolle delen ïuaiJ testikels, penissen en gal blazen kunnen vervolgens wor- den verkocht in met name ooster se landen waar volgens Franken huis de vraag naar 'tijgeronder delen' enorm is. Mede-directeur R. van den Poll en tevens voorzitter van de Ne derlandse Vereniging van. Die rentuinen bestempelt het idee als 'waanzin'. Hij begrijpt niet hoe zijn collega ertoe gekomen is zo'n 'onbespreekbaar en vooral ethisch onverantwoord' plan te lanceren. Frankenhuis, die wegens vakan tie niet bereikbaar is voor com mentaar, keert zich in de radiore portage tegen het pilgebruik on der dieren. „De pil tast de dieren geestelijk en lichamelijk aan. Het ouderlijk gedrag gaat verloren. Bovendien verleren de beesten de daad," stelt hij. Door ze gewoon hun gang te laten gaan en het dan onvermijdelijke overschot aan jonge dieren tegen het einde van de speenleeftijd in te laten slapen, denkt Franken huis meerdere vliegen in één klap te slaan. „We lossen het overbevolkings- probleem in de dierentuinen op terwijl de dieren het natuurlijk gedrag behouden. Bovendien ne men we de illegale handel en de stroperij de wind uit de zeilen." Volgens de Artis-directeur is er vooral in oosterse landen een enorme behoefte aan organen van tijgers en worden ze daar in aller lei vormen als geslachtsdriftop- wekkend aan de man gebracht. De opbrengst van de legale han del kan volgens Frankenhuis het beste ten goede komen aan het Wereld Natuur Fonds (WNF) om zo de nog in het wild levende exemplaren te beschermen. Een WNF-woordvoerder staat deson danks niet achter het plan van Frankenhuis. „Een legale handel in tijgerorganen wakkert de vraag alleen maar aan. Dat ge vaar is veel groter dan de even tueel gunstige effecten." Van onze verslaggever Nijmegen - De grootste problemen met de huisvesting van vluchtelingen zijn voorbij. De afgelopen drie jaar zijn er, vooral door de woningcorporaties, voor zestigduizend mensen met een officiële vluchtelingenstatus woningen gevonden. Daarnaast kwamen er nog eens dertigduizend opvangplaatsen voor asielzoekers bij. J)oor achterstand bij de verwer king van de vergunningaanvra gen zal er in 1996 en een deel van 1997 nog sprake zijn van een ze kere spanning op de woning markt, maar we kunnen nu al zeggen dat we huisvestingspro bleem voor vluchtelingen en asielzoekers voor het grootste deel onder controle hebben," stelt beleidsadviseur M. van Noordenne van het Nederlandse Christelijk Instituut voor de Volkshuisvesting (NCTV), waar bij 430 corporaties zijn aangeslo ten, De huisvesting van zowel asiel zoekers als erkende vluchtelin- i is voor 95 procent opgelost door de woningcorporaties, heeft hij berekend. „Je mag stellen dat de corporaties hun maatschappe lijke verantwoordelijkheid in de zen niet hebben ontlopen." Kamperen Enkele jaren geleden waren er grote problemen met de huisves ting. Sommige vluchtelingen moesten zelfs in maïsvelden kam peren. „Er was in die tijd sprake veel onwennigheid en onhan digheid, De gemeenten kregen de wettelijke taak om voor de huis vesting van de erkende vluchte lingen te zorgen, maar begonnen meteen te roepen dat dat niet kon en dat het de leefbaarheid van wijken aan zou tasten. Nu kun nen we constateren dat het alle maal reuze is meegevallen en dat Nederland niet ontwricht is ge raakt door de komst van vluchte lingen in de wijken," aldus Van Noordenne. Nog steeds zijn er gemeenten die volgens het NCIV 'moeilijk doen'. „Maar de gesprekken die daar over gevoerd worden onder aan voering van de provincies, zijn wat harder van toon geworden. Uitvluchten over zwakke sociale structuren en tekorten aan goed kope huurwoningen worden niet zo snel meer geaccepteerd." Wat vooral heeft geholpen is de verbetering van de procedures. Zo is er duidelijkheid gekomen over de vergoeding aan gemeen ten van de inrichtingskosten van tijdelijke opvangplaatsen en ge beurt het niet meer zo vaak dat de verblijfsvergunningen in gol ven worden afgegeven, waardoor er ineens duizenden vluchtelin gen gehuisvest moeten worden. Alleenstaande Ook is het door 'adminstratieve onwennigheid' voorgekomen dat er voldoende reguliere woningen beschikbaar waren, maar dat er op dat moment te weinig erkende vluchtelingen (statushouders) waren om ze te betrekken. Een probleem vormt nog wel de huisvesting van alleenstaande vluchtelingen. Met name in klei nere gemeenten zijn er onvol doende verhuurbare kamers en kleinere flatjes voor de circa tien duizend vluchtelingen zonder een gezin. Het NCIV adviseert nu om voor deze groep woningen te splitsen en om te zetten in kamer verhuurbedrijven. „Ook dat zal even wennen zijn want die woningen moeten wel aan speciale eisen voldoen en je moet ook een gericht huurbeleid voeren. Je kunt natuurlijk niet zomaar een gevluchte Bosniër sa men met een Serviër in één flat zetten," zegt Van Noordenne. De stroom asielzoekers die in Ne derland hun heil zoeken is overi gens de afgelopen maanden sterk gedaald. Het NCIV verwacht daarom niet dat er op korte termijn nieuwe problemen op de huisvestings markt komen. Seksistische opmerkingen, indringers in tuin en huis, onbeleefde vragen, lastige fotografen; de ruim sterdamse Begijnhof zijn het zat. Amsterdam (anp) - De rechtbank in Amsterdam heeft gisteren het verzoek van twee lesbische stellen om adoptierecht te krij gen voor de vrouwelijke partner van de biologische moeder, afgewezen. Den Haag (anp) - Zorginstellingen laten leerlingen tijdens het werken vaak aan hun lot over. Toekomstige verzorgenden of verpleegkundigen vinden dat ze te weinig begeleiding krijgen, ze moeten werk vaak alleen doen, en een enkele keer komt het zelfs voor dat eerstejaars leerlingen in hun eentje nachtdienst draaien. ■sji|oaj jous 's>|U!| sejS ueA >je} 'dee uba peers 'uaAoqs^fl De verzoeksters wilden dat de 'sociale ouder' een formele posi tie zou krijgen ten opzichte van het kind of de kinderen in kwes tie. De rechtbank vindt echter dat het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens, waar de vrouwen zich op beriepen, niet duidelijk stelt dat adoptie door mensen van gelijk geslacht moge lijk moet zijn. De vrouwen gaan in hoger beroep. Verder verwijst de rechtbank naar de recente politieke ontwik kelingen over het adoptierecht. De Tweede Kamer verzocht de regering een wetsvoorstel voor te bereiden over het homohuwelijk en adoptie door onder andere ho moseksuele paren. Deze wet zou de gewenste voorziening moge lijk kunnen maken. De rechtbank vindt het te vroeg om nu op de politieke plannen vooruit te lo pen. De vier vrouwen zijn volgens hun advocate verheugd over de politieke ontwikkelingen maar willen daar niet op wachten. „De kinderen zijn nu klein, daarom proberen ze het via de juridische weg sneller voor elkaar te krij- Umuiden (anp) - De douane en de FIOD hebben op een kolenschip in de haven van IJmuiden 52 kilo cocaïne gevonden. Het spul, met een straatwaarde van acht mil joen gulden, was verstopt in de machinekamer. De drugsvondst werd zondag ge daan, maar pas gisteren bekend gemaakt. Het kolenschip kwam uit Colombia en voer onder Pana mese vlag. gen. Bovendien vinden mijn cliëntes dat hun positie in de po litieke discussie wordt onderbe licht. Het gaat steeds over homo seksuele stellen die buitenlandse kinderen willen adopteren." Dit blijkt uit onderzoek van vak bond CFO en Jongerenorganisa tie CNV. Het rapport 'Hooggemo- tiveerd onder extreme omstan digheden', waaraan 550 leerlin gen hebben meegewerkt, ver schijnt vandaag. In totaal werken ongeveer dertigduizend leerlin gen in de gezondheidszorg. Over theorie en sociale vaardig heden zijn de leerlingen wel te vreden. Maar de praktijk laat in het alge meen te wensen over, vinden ze. Zij willen meer aandacht voor praktische vaardigheden als het omgaan met agressie, stervensbe- (ADVERTENTIE) De kollektie van Engelands grootste fabrikant direkt aan partikulieren met zéér hoge kortingen. Traditionele banken, tuinsets, tafels, smidse meubelen Coloniale parasols (verstelbare)stoelen. Rotan, stationsbanken, landelijke poorten in (hard)hout en betonomamenten. maandag t/m zaterdag 10.00-17,00 uur geleiding en het omgaan met stress. Problemen bij het werken zijn onderbezetting en een slech te leiding. Ook zeggen leerlingen het soms moeilijk te hebben met patiënten die ingewikkelde zorg nodig hebben. Als een afdeling niet goed functioneert, is de leer ling daarvan de dupe. De aan dacht schiet erbij in en leerlingen krijgen verantwoordelijkheden die ze niet aan kunnen. Negentig procent van de onder vraagden vindt het acceptabel dat leerlingen nachtdiensten draaien. Maar dat moet dan wel met een gediplomeerd verpleeg kundige zijn, en niet, zoals in de praktijk ook voorkomt, met een ouderejaars leerling of een uit zendkracht. Een eerstejaars leer ling zou niet voor de nachtdien sten mogen worden ingezet. Een groot aantal deelnemers aan de enquête wil dat de leeftijd waarop iemand als leerling aan de slag mag, omhoog gaat. Nu is dat 17 jaar. Maar de leerlingen vinden dat ze met zaken te maken krijgen waar ze emotioneel nog niet aan toe zijn: ernstige ziekte, verdriet, dood en agressie van patiënten. Amsterdam (anp) - Gidsen die seksistische opmerkingen roe pen, toeristen die zelfs je huis binnen dringen, onbeleefde vragen stellen, je steeds foto graferen, maar geïrriteerd zijn als je onbedoeld voor de lens van de camera komt. De ruim honderd bewoonsters van het Begijnhof in het centrum van Amsterdam zijn de dagelijkse inbreuk op hun privacy nu echt zat. Ze hebben acties gevoerd en wil len burgemeester Patijn spreken over de overlast. Dagelijks bezoeken honderden toeristen het historische hofje. De tientallen huizen op de omheinde plaats zijn bestemd voor vrouwen die alleen wonen. Het hofje werd in de Middeleeuwen gebouwd voor vrouwen die hun leven niet met een man wilden delen maar ook niet het klooster in wilden. „Nu horen we tientallen keren per dag over het plein brallen dat we van die zielige, ongetrouwde dames zijn. Uiterst vervelend. We zijn gewoon vrouwen die bewust DONDERDAG 2 MEI 1996 A J 'Hé, rot op wijf, je loopt dwars door mijn foto heen!' 'Effe wachten opoe, ik sta hier net te videoën.' 'Zeg ouwe taart, kun je geen man krijgen...' Dat soort opmerkingen in het Nederlands en tal van an dere talen krijgen de bewoonsters van het Amsterdamse Begijnhof naar hun hoofd geslingerd. De vrouwen heb ben de pech op een van de mooiste plekjes van de hoofd stad te wonen. De kreten zijn afkomstig van zich toerist noemend volk dat, zeker als het om Nederlanders uit de provincie gaat, alle fatsoensnormen van zich afwerpt, zodra het Amsterdam betreedt. Het denkt dat het daar het hele jaar Koninginnedag is. Gekleed in bermuda's en mouwloze hemden, waarvan de kleur pijn aan je ogen en de geur pijn aan je neusgaten doet, banjert het rond en meent het dat alles kan. Het be gijnhof als openbaar toilet zal niet lang op zich laten wachten. De begijntjes hebben hun beklag gedaan bij de ge meente, maar de vraag is of ze echt gehoor zullen vin den. Want hoe stuitend het gedrag van die toeristen ook is, ze brengen geld binnen en daar draait het ook in Am sterdam om. MERIJN Van onze verslaggever Veghel - Vier patiënten en vier medewerkers van het Sint Jo seph Ziekenhuis in Veghel zijn besmet geraakt met de zogehe ten mrsa-bacterie. Om verspreiding te voorkomen, mogen vijf tig bedden op twee afdelingen de komende dagen niet gebruikt worden voor nieuwe patiënten. Het gaat om de bacterie meticilli- ne resistente stafylococcus au reus (mrsa), die met reguliere an tibiotica moeilijk te bestrijden is. Zoals alle bacteriën kan ook deze infecties veroorzaken. Er zijn wel antibiotica die helpen, maar die zijn erg duur en kan de bacterie er op langere termijn immuun voor worden. Nader onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat ook in totaal vier patiënten en vier me dewerkers besmet zijn. De mede werkers worden thuis behandeld. De patiënten zijn in het zieken huis onder behandeling met het dure antibioticum. De mrsa-bac terie komt vrij zelden voor in Ne derland. Eind vorig jaar trof de besmetting het Mariaziekenhuis in Tilburg en het Elkerliek in Helmond. honderd bewoonsters van het Am- toto ANP alleen willen wonen. Er wonen nonnen, ex-nonnen, maar ook veel andere vrouwen. Overal in de stad wonen soortgelijke vrou wen, maar hier wonen ze vlak bij elkaar," zegt L. van Tilburg, de voorzitster van de bewonerscom missie. Uit protest tegen de voortschrij dende aantasting van hun woon genot plakten de vrouwen pam fletten op hun huizen en sloten ze dit weekeinde de drie toegangs poorten af. Alleen kleine groepjes werden doorgelaten. „We zijn er niet tegen dat mensen komen kij ken, maar niet zoveel tegelijk. Door de speciale akoestiek klinkt het geschreeuw extra hard. We worden er gek van", zegt Van Til burg. Overleg met reisorganisaties en touringcarbedrijven had volgens haar geen resultaat. De bewoon sters hebben bij het bestuur van het Begijnhof, dat de bezwaren van de huursters erkent, en bij de gemeente aangedrongen op maatregelen.Ze willen een korte re openstellingstijd, strikte regels voor toeristen en hun gidsen, en toezichthouders. Van onze verslaggever Maastricht - Een 58-jarige Maastrichtenaar heeft gisterochtend om half twaalf zijn 40-jarige echtgenote en haar 61-jarige vriend doodge schoten. Hij belde zelf de politie met de mededeling dat hij twee men sen had gedood. De dader is gearresteerd. De reden voor het drama ligt waarschijnlijk in de huwelijksproblemen tussen de vrouw en de dader. Volgens de advocaat van de man lagen de twee in een echtscheiding. Het bloederige tafereel speelde zich af in de flat van de man. Buren hoorden rond half twaalf luid geschreeuw. Een van de bewoners: „Ik hoorde eerst een vrouw en daarna een meisjesstem. Daarna moeten de schoten zijn gevallen." De politie ontkent echter dat er een kind be trokken is bij het misdrijf. Volgens buurtbewoners was de man al enige tijd depressief vanwege het vertrek van zijn vrouw. Ook had hij, aldus een buurtbewoner, al eerder laten weten 'iets te ondernemen'. Utrecht (anp) - Om de overlast van alcoholisten terug te drin gen, breidt het gemeentebestuur van Utrecht het verbod op drinken op de openbare weg uit. De politie wil zo sneller kun nen optreden bij overlast van dronkelappen. Burgemeester en wethouders be sloten gisteren dat met ingang van vandaag op vier plaatsen geen alcoholische drank meer ge dronken mag worden in de bui tenlucht: op het Lepelenburg, rond de Catharijnesteeg, het Mo- (AD VERTE NTIE) Van onze verslaggeefster Gilze - Rijkswaterstaat ver wijdert op korte termijn een aantal lichtmasten uit de mid denberm van de A58 ter hoog te van de afslag Gilze. Die masten vormen een mogelijke bedreiging voor het vliegver keer op de vliegbasis Gilze- Rijen. „Ze zullen dus omlaag moeten," zegt J. Haeck, hoofd van de dienstkring autosnel wegen van Rijkswaterstaat in Breda. Onlangs bleek dat Rijkswater staat en het ministerie van De fensie al een jaar aan het 'ruziën' waren over zes lantaarnpalen op de A58. Die palen penetreerden de zogeheten aanvliegfunnel van de vliegbasis en moesten derhal ve verwijderd worden. Meende Defensie. Rijkswaterstaat leek daartoe tot een maand geleden niet genegen en het conflict dreigde 'op ministerieel niveau' uitgevochten te moeten worden. Vorige week deed Defensie een laatste poging Rijkswaterstaat te bewegen de palen weg te halen. En met succes. Haeck deelde gis teren desgevraagd mee dat 'de masten omlaag zullen moeten'. „Ze staan in de noord-zuid-aan vliegroute. Bij bepaalde wind richtingen wordt die baan ge bruikt en dus moeten de licht masten weg." Op de vraag waarom Defensie een jaar op dat verlossende ant woord heeft moeten wachten, antwoordde Haeck: „We hebben al eerder met Defensie geschre ven over deze zaak en ik vermoed dat de briefwisseling in het amb telijk gebeuren niet al te snel gaat." Volgens het hoofd van de dienstkring autosnelwegen hoeft Rijkswaterstaat de palen niet per direct 'om te zagen'. „We hebben afgesproken dat we zo snel moge lijk naar een oplossing zoeken. Waarschijnlijk vervangen we de huidige palen door een groter aantal lagere lichtmasten." Het verkeer zal volgens Haeck geen hinder van de operatie ondervin den. Als je de helden Buzz en Woody uit Disney's hitfilm Toy Story in het echt wilt J zien dan moet je nu naar Disneyland Parijs gaan! Daar ontmoet je ze iedere dag tij dens een stralend défilé. Natuurlijk ontdek je er ook de tientallen andere attracties en shows. Deze zomer is een entreeticket wel heel voordelig: FI 50,- (150 FF) voor kin deren en FI 65,- (195 FF) voor volwasse nen Een arrangement met overnachting in een Disney hotel is al verkrijgbaar vanaf FI 169,-p.p. (510 FF)* Ga voor een brochure of reservering naar het reisburo of >aseerd op 4 volwassenen in één kamer in Hotel Santa Fe op bepaalde data. Prijzen in guldens alleen ter indicatie. Kindertarief: 3 t/m 11 jaar. reelse park en bij winkelcentrum Overvecht. Die plaatsen zijn be rucht omdat veel druggebruikers zich er ophouden. Er geldt al langer een verbod op alcoholgebruik in het winkelcen trum Hoog Catherijne, de Stad- huisbrug en winkelcentrum La Vie. Ook dat waren voor met na me zwervers geliefde plekken om zich vol te laten lopen. Het ver bod geldt niet voor terrasbezoe kers in die gebieden. Het gemeen tebestuur heeft de maatregel ge nomen omdat steeds meer omwo nenden zich ergerden aan het ge drag van de vele dronken lieden. Amsterdam (anp) - In een uiter ste poging uitlevering aan de Verenigde Staten te voorkomen, heeft de Amerikaan James Leslie Mooring (41) zich gewend tot ko ningin Beatrix. Mooring wacht in zijn geboorteland een lange ge vangenisstraf wegens het kweken van marihuanaplanten. Hij zit samen met zijn vrouw Cheryl (36) in Nederland in de gevangenis. De rechtbank in Den Haag be paalde vorige maand dat het echtpaar mag worden uitgele verd. In een brief aan de koningin vraagt Mooring of hij en zijn vrouw in Nederland achter de tralies mogen blijven in afwach ting van de behandeling van hun zaak voor het Europese Hof van Justitie. De Moorings hebben het uitleveringsverzoek aanhangig gemaakt in Straatsburg. Het echtpaar vluchtte vorig jaar naar Nederland toen het op borg tocht was vrijgelaten na een inval in zijn boerderij in de staat Ar kansas. De straffen in de Vere nigde Staten zijn aanmerkelijk zwaarder dan in Nederland.

de Stem | 1996 | | pagina 3