'Leaving Las Vegas': aan de drank tenonder Michelle Pfeiffer maakt snelle tv-carrière Kinderangst om geld in Iraanse speelfilm James Bond niet in Chinese bioscopen Joods theater Grimassa uit Berlijn in Breda Journalist Huub Mans overleden 'Bandit Queen' mag in India Herdenking op Waalsdorper- vlakte bij RTL4 Danstheater brengt Lurch 17,5 miljoen voor Van Gogh DE STEM UITGIDS flgSTEM Sittard (anp) - Oud-journalist en televisieverslaggever Huub Mans is maandagnacht in het zieken huis van Sittard overleden. Mans, die ruim twintig jaar verslagge ver was van het NOS-programma Van gewest tot gewest, bezweek aan een herseninfarct. Hij is 63 jaar geworden. Mans startte zijn journalistieke loopbaan in zijn geboorteplaats Venlo bij de het Dagblad voor Noord-Limburg. In de jaren zes tig was hij in dienst van de Regio nale Omroep Zuid. Voor Van ge west tot gewest maakte hij sinds de jaren zeventig een kleine dui zend reportages. New Delhi (rtr/anp) - Het hoog gerechtshof van India heeft giste ren het verbod op de film Bandit Queen door een lagere rechtbank opgeheven. Die had het werk ver boden wegens buitensporige ver toning van naakt en verkrach ting. Maar het hof oordeelde dat de beelden dienen om de bood schap van de film duidelijk te maken, namelijk aan de kaak stellen van de onderdrukking van vrouwen uit de lagere kasten in de Indiase samenleving. „De beelden zijn niet bedoeld om verwerpelijke gedachten op te roepen, maar juist afkeer van de daders en medelijden met het slachtoffer." De film kan nu van af 9 mei de Indiase bioscopen in. Bandit Queen vertelt het verhaal van Phoolan Devi, een vrouw uit een lagere kaste die zei slachtof fer te zijn geweest van verkrach ting door leden van een hogere kaste en met haar bende wraak nam door 22 mensen te vermoor den. Phoolan Devi kwam in 1994 uit de gevangenis en staat nu kandidaat in de verkiezingen voor het deelstaatsparlement van Uttar Pradesh op 7 mei. Om die reden mag de film volgens de uit spraak van giseren pas na die DONDERDAG 2 MEI 1996 wor den vertoond. Hilversum (anp) - Naast de do- denherdenkig op de Dam, zater dagavond om acht uur, is nu ook weer de plechtigheid op de Waalsdorpervlakte op tv. RTL4 verzorgt zaterdagavond een rechtstreeks verslag van de her denking daar, die jaren achtereen dè plechtigheid op de NOS-telev- isie was. Enkele jaren geleden be sloot de NOS echter de dodenher denking in aanwezigheid van ko- nigin Beatrix op de Dam uit te zenden. RTL toont zaterdagavond in de zelfde uitzending een reportage over de Woltersschool in Den Haag, die het monument op de Waalsdorpervlakte heeft geadop- teerd. De herdenking op de Waalsdorpervlakte wordt ook uitgezonden via RTL5 en Vero nica. Den Haag (anp) - NDT 2, het ge zelschap van jonge dansers tussen 17 en 22 jaar van het Nederlands Danstheater, brengt in september de huisproductie Lurch. De dan sers willen er samen met de Au stralische choreograaf Gideon Obarzanek een flink spektakel van maken met levende muziek op het toneel. Net zoals Arcimbolo, de huispro ductie die vorig jaar het twintig jarig jubileum van het NDT mar keerde, zal Lurch (plotselinge zij waartse beweging) ook uitslui tend in het eigen AT&T Dans theater in twaalf voorstellingen te zien zijn. De Australische DJ Jad McAdam verleent zijn medewer king. Obarzanek gebruikt veel elementen uit de hedendaagse po pulaire danscultuur die hij com bineert met jazz, fusion en avant- garde hip hop. De Australische visual artist zal voor de gelegen heid het AT&T Danstheater een complete gedaanteverandering laten ondergaan. New York (ap) - Een schilderij van Vincent van Gogh Interieur van een Restaurant uit 1888, heeft 17,5 miljoen gulden opgebracht op de voorjaarsveiling van im pressionistische en moderne kunst bij Christie's in New York. Hoewel de veiling lang niet zo'n kassucces was als de verkoop, vo rige week, van eigendommen van wijlen Jacqueline Kennedy, wa ren onder de verkopers welbeken de verzamelaars en werden er fik se prijzen betaald. Een pastelte kening van Edgar Degas, Vrouw in badkuip, ging voor ruim 9 mil joen gulden van de hand. Met Oscar-winnaar Nicholas Cage Door Jos Kessels Las Vegas heeft niet alleen het imago van glinsterende gokstad, het is ook een plek van alcohol misbruik en ondergang. De En gelse regisseur Mike Figgis, zichtbaar vertrouwd met de drank, heeft de roman Leaving las Vegas van John O'Brien ver filmd, waarin een mislukte sce narioschrijver zich in de gokstad dood wil drinken. De schrijver zelf heeft al voordat de film klaar was het voorbeeld gegeven, hij overleefde zijn drankzucht niet. In Leaving las Vegas wordt de scenarioschrijver Ben prachtig gespeeld door Nicolas Cage. In het begin toert hij langs de bars van Los Angeles, de klok rond drinkend en geld lenend. De vol gende dag wordt hij ontslagen, met een lichtgroene handdruk. Ben reist naar Las Vegas, nadat hij alles achter zich verbrand heeft: zijn paspoort, een foto van een vrouw en een kind. Het is duidelijk: Ben is op weg naar het einde. In Las Vegas be trekt hij een ranzige hotelkamer en ontmoet in het centrum het hoertje Sera (Elisabeth Shue) dat hij tegen betaling meeneemt. Se ra merkt dat het Ben niet om de seks te doen is, maar om gezel schap. Ze voelt zich meteen tot hem aangetrokken. Als Ben ver telt dat hij zich dood wil drinken, probeert Sera hem te redden. De film gaat over de liefde voor het leven en de liefde voor de dood. Sera is de engel des levens, Ben de engel des doods. Samen worden ze meegezogen door de alcohol in een draaikolk van lief de en dood. Op een prachtige en ontroerende manier verwerkt Figgis het ele ment van seks in zijn film. Be taalde seks doet Sera niets, ze heeft een afkeer van haar klan ten. Toch wil ze heel graag seks met Ben omdat ze van hem houdt, maar ook als laatste stro halm om hem van zijn voorne men af te brengen. Ben wil nog wel, maar kan door de alcohol niet meer. Niet de hele film is zo mooi als in de intieme scènes tussen de twee verdoemde geliefden. Regisseur Figgis voert enkele bijfiguren op die zwak uitgewerkt worden, zo als de pooiervriend van Sera. Een scène met studenten, die Se ra in elkaar rammen, is niet ge loofwaardig binnen het verhaal en strookt niet met het karakter van het meisje. Deze minpunten zijn echter te verwaarlozen omdat Leaving Las Vegas verder een formidabe le film is. Nicolas Cage mag als drinker dan niet het eenzame niveau van Albert Finney in Under the Volcano halen, hij is er slechts een fles van verwijderd. Ook Elisabeth Shue speelt geweldig als het meisje, dat de liefde van haar leven de vernieling in ziet gaan. Om de film een rauw uiterlijk te geven heeft Figgis hem in super- 16 gedraaid en opgeblazen tot 35mm, wat een mooi, grofkorre lig effect heeft. 'Leaving Las Vegas' van Mike Fig gis draait in Casino 3 in Breda. Nicolas Cage als de sympathieke alcoholist in 'Leaving Las Vegas' Romantiek in 'Up, close and personal' Bekroond debuut 'De Witte Ballon' Door Marjan Mes Om de censuur te ontlopen en subsidie te krijgen, afficheren de meeste Iraanse regisseurs hun speelfilms als jeugdfilm. Het is dan ook geen toeval dat een kind de hoofdrol speelt in al die klei ne, bescheiden maar niet zelden charmante filmverhalen die de afgelopen jaren ons land bereik ten. Via de onbevangen blik van een kind konden Iraanse regisseurs als Amir Naderi The Runner) en Abbas Kiarostami (Waar staat het huis van mijn vriend?) voor zichtig de bekrompenheid in hun land bekritiseren en een pleidooi houden voor menselijke emanci patie en waardigheid. Vanwege die moed en hun vitale, eenvoudig realistische manier van filmen kunnen deze Iraanse cineasten op internationale festi vals steeds op veel bijval reke nen. Dat geldt ook voor het regiede buut van Jafar Panahi, De Witte Ballon, waarvoor Abbas Ka- riostami het scenario schreef. De film veroverde vorig jaar in Can nes de Gouden Camera, de prijs voor de beste kunstzinnige film en de prijs van de internationale kritiek. In De Witte Ballon draait alles op lichtvoetige en amusante wij ze om een bankbiljet dat zoek raakt, waardoor een klein meisje in de problemen komt. De kleine Razeih raakt verrukt van een grote goudvis, die ze in een die renwinkel heeft gezien en wil hem per se hebben. Haar moeder peinst er eerst niet over om geld uit te geven aan een goudvis, ter wijl het er thuis in de vijver op de binnenplaats van wemelt. Maar via haar broertje weet Razeih haar moeder zo gek te krijgen dat die haar toch geld geeft. Onderweg naar de dierenwinkel dreigt het argeloze kind het kost bare biljet (dat nog gewisseld moet worden) al meteen kwijt te raken aan enkele slangenbe zweerders. Daarna belandt het geldbriefje ongelukkigerwijze in een kelder- rooster waar ze het niet kan pak ken. Gelukkig zijn er nog genoeg aardige mensen, die het wanho pige meisje willen helpen haar geld weer terug te krijgen, zoals de jonge Afghaanse ballonnen- verkoper die uiteindelijk haar redding wordt. De Witte Ballon is een simpele filmvertelling waarin het anec- dotische verhaaltje zijn charme ontleent aan de observatie en de kleurrijke schildering van de lo kale leefsfeer. Fraai opgebouwd van spanning zijn de taferelen op de markt (aan het begin van het Islamitisch Nieuwjaar) die bo vendien veel vertellen over het leven in het huidige Teheran. Geen godsdiensthysterie of poli tiek, maar doodgewone mensen die moeten ploeteren om in leven te blijven. Het spel van het kindacteurtje doet een tikkeltje gemanipuleerd aan, maar desondanks is het een mooie, verhelderende film uit een land waar wij eigenlijk maar bitter weinig van weten. 'De Witte Ballon' van Jafa Panahi draait in Chassé Cinema Breda. Van onze filmredactie In Up, close and personal van re gisseur John Avnet wil Michelle Pfeiffer de top van de tv-journa- listiek bereiken, met als enige drijfveer de hang naar roem en bekendheid. Uiteindelijk draait het vooral om de romance die ze krijgt met tv-producent Robert Redford en dient de televisie-stu dio vooral als decor. Terugblikkend op haar bliksem carrière in tv-land zegt Sally 'Tal ly' Atwater (Pfeiffer) dat een journalist zo goed is als de verha len die hij (zij) vertelt. Wijze woorden van een routinier die daar zelf aan het begin van haar carrière heel anders over dacht. Als serveerster en croupier in Re no droomt de fraaie blondine van een baan als nieuws-presentatri- ce. Ze bluft zich een weg naar een lokaal tv-station in Miami. Daar ontfermt de doorgewinterde pro ducent Warren Justice (Robert Redford) zich over de onervaren Sally en modelleert haar tot de tv-persoonlijkheid Tally. Nauw samenwerkend bloeit er iets moois op tussen het tweetal. Als Sally wordt weggekaapt door een groot tv-station, dreigt de relatie oud nieuws te worden. Up, close and personal is op de eerste plaats een eigentijdse relatiefilm. De re latieperikelen worden veroor zaakt door de ambities en carriè res van beide partners. Modern detail is dat het dit keer de vrouw is die doelbewust voor een carriè re kiest en de man de offers brengt. De film wordt vooral ge dragen door de altijd even levens echt acterende Michelle Pfeiffer, die de metamorfose van een ordi naire serveerster tot een fotoge nieke tv-persoonlijkheid zeer ge loofwaardig neerzet, met Robert Redford als fraaie aangever. De romantiek van het liefdesdra ma doet sterk denken aan Out of Africa, waarin Robert Redford ook als hartenbreker optrad en letterlijk wegvloog om nimmer weer te keren. Regisseur Avnet heeft voor een veiliger route ge kozen en werkt het verhaal on danks de moderne thematiek op gelikte wijze uit. Hij maakte de film uit fascinatie voor het mach tige televisie-medium, maar bleef steken in behaagzucht. 'Up, close and personal' draait in Grand in Breda, De Koning van Engeland in Hulst. Peking (afp/anp) - De Australi sche film Babe, over een varken tje dat een herdershond wil wor den, zal dit jaar wel degelijk in de Chinese bioscopen te zien zijn. Een-functionaris van de Chinese filmindustrie heeft dat gezegd. De laatste James-Bondfilm Golde- nEye kan echter geen echter ge nade vinden in de ogen van de censuur. „Babe is al door de censuur. Het is slechts een kwestie van tijd voordat de film wordt uitge bracht", aldus Zhang Runchang, directeur van de firma China Film Import and Export die het monopolie op de aankoop van buitenlandse films voor China be zit. Hij reageerde daarmee op een bericht in, de .Los Angeles Times. De krant meldde dat Babe was af- gewezeiTüi'f vrees dat de film de eigen Chinese producties zou overvleugelen. China Film wilde ook Goldeneye invoeren, maar kreeg geen toestemming van het Filmbureau, dat verantwoorde lijk is voor de censuur. „Als reden gaf men op dat de film te zeer te gen een buitenlands land is ge richt", zei Zhang. Waarnemers menen dat de film, die in het post communistische Rusland speelt en over de roof van kernwapens gaat, slecht is gevallen bij de com munistische machthebbers in Pe king. China heeft in 1994 voor het eerst de import van een tiental Wester se films, voor het merendeel uit de Verenigde Staten, toegelaten. Pe king hoopt zo de eigen filmindus trie uit het slop te halen. Veel bio scopen blijven leeg, omdat de ei gen films onder de maat zijn, voornamelijk wegens geldgebrek en de strenge censuur. Ook heeft de eigen productie te lijden onder de concurrentie van televisie en video. Met jiddische muziek, spel en dans Het Jüdisches Theater Grimassa uit Berlijn komt op dinsdag 7 mei naar het Chassé Theater in Breda met de muziektheater voorstelling Die Frejleche Kret schme. Grimassa is het eerste joodse theaterensemble dat sinds 53 jaar weer actief is in Ber lijn, voor de oorlog een stad met een grote joodse bevolkings groep en een rijk joods cultuur leven. Joods Berlijn werd vrijwel uit geroeid en Grimassa bestaat dan ook uit voor het anti-semitisme uit Rusland en de Oekraïne uit geweken joodse migranten, die sinds 1991 onder invloed van de Russische Theaterschool (die de meesten van hen bezochten) spelen, zingen en dansen in voorstellingen, die uit de joodse traditie voortkomen. Kretschme is het jiddische woord voor een herberg waar ook overnacht kan worden; de gezelligste plek van het Stetl, een klein Russisch-joods plaats je aan het begin van de 20e eeuw. De gasten wensen de waard, Reb Hajm, en zijn vrouw Hannah-Leah een mooie dag toe en drinken op de gezondheid van hun dochter Malke, aan wie God maar snel een goede echt genoot moet geven. De aanwezi ge huwelijksmakelaar heeft het druk want er zijn meer trouwlustigen. Kretschme is een vrolijke voor stelling met zang en dans die is gebaseerd op fragmenten uit het werk van de klassieke joodse schrijver Scholem Alejchem en wordt in het jiddisch (de joodse volkstaal uit Midden- en Oost- Europa) gespeeld, wat voor Ne derlanders redelijk goed ver staanbaar is vanwege de vele Duitse uitdrukkingen. Olga Zuiderhoek, Annet Mal- herbe en Nettie Blanken zijn kostelijk als drie Limburgse zusters, die hun oud zeer met al cohol wegspoelen in de verma kelijke komedie Aan het eind van de aspergetijd van Frank Houtappels. Zij speelt zich af in een roze kapsalon waar de oudste, ge scheiden zuster samen met haar dochter (Marjena Moll) de kost verdient. Het meisje is verliefd op een in het dorp asperges ste kende Pool en wil met hem ver trekken. Vanavond in het Chas sé Theater in Breda. Het Nationale Toneel speelt op woensdag 1 mei Design fo li ving van Noël Coward in De Kring in Roosendaal. Een bui tengewoon geestige komedie uit 1932 over vier turbulente jaren uit het leven van drie bevoor rechte, artistieke en lichtzinnige jonge mensen; twee mannen en een vrouw, die elkaar op diverse plaatsen in de wereld steeds weer treffen. Gilda (Jacqueline Blom) heeft een verhouding met Otto (Peter Blok) en Leo (Gijs Scholten van Aschat), die ook dikke vrienden van elkaar zijn. Ook is daar nog Ernst (Han Kerckhoffs die alle passanten speelt). Uitbundig, vol schittering en glans is deze voorstelling van re gisseur Ger Thijs, die op 31 mei en 1 juni ook nog naar Breda komt. Scène uit 'Die Frejleche Kretschme' door het joodse theater Grimassa uit Berlijn. FOTO THEATERBURO SCHMID Introdans komt op maandag 6 mei naar het Bredase Chassé Theater en op dinsdag 7 mei naar De Bussel in Oosterhout met een prachtig gevarieerd programma met o.a. een nieuw ballet van Ted Brandsen, Par cours. Daarin worden vier jon gens en drie meisjes eerst afzon derlijk belicht, waarna zij sa men, in lang doorgetrokken, vloeiende lijnen hun loopbaan afleggen. Een mooi, ook wel wat gekun steld ballet dat uitstekend en expressief wordt uitgevoerd. Verder nogmaals De onzichtba re steden van Gian Franco Pao- luzi en het nieuwe ballet Scheidslijn van Ton Wiggers, een indrukwekkend vierluik rond het thema afscheid, waarin een van de allermooiste solo's van de laatste jaren voorkomt. Hilde Machtelinckx is aangrij pend als een vrouw die balan ceert tussen hoop, angst, wan hoop en overgave (aan de nade rende dood?). Theater van het Oosten speelt op woensdag 8 mei in Breda de 19e eeuwse tragi-komedie Een maand op het land van Toergen- jew. Een actuele montage van Leonard Frank, waarbij de toe schouwer zich als in een moder ne 'soap' voelt en naar een reeks korte snelle scènes kijkt uit het leven van verveelde jongemen- sen, die de huidige Nix-genera- tie lijken te vertegenwoordigen. Marleen Stoltz weet als Natalja Petrowna met een sterke fysieke nadruk alle registers van passie en onderdrukt verlangen te be spelen. Het landgoed waar al deze aardige nietsnutten hun liefdesperikelen uitvechten, is van een opvallend hedendaags design. Teater Teneeter presenteert morgenavond (19.00 uur) de prachtige, onderhoudende kinderopera Repelsteel van Bernhard van Beurden (muziek) en Imme Dros (tekst) in het Bre dase Chassé Theater. Grimms gelijknamige sprookje is her schreven tot een spannend ver haal met diepgang over liefde en wreedheid, vertrouwen en leu gens. Het gaat over een molenaars dochter die met behulp van een aardmannetje goud uit stro spint zodat ze met de koning mag trouwen. Acteurs, zangers, muziek en de heldere enscène- ring van het dubbelzinnige en humoristische verhaal (de ko ning heeft zich hier als het aard mannetje vermomd) zijn schitte rend op elkaar afgestemd. Joris Schicks en zijn band Schickx is morgenavond in de kleine Chassé-zaal in Breda met zijn nieuwe cabaret-muziek- voorstelling Kino Calvados. Een virtuele reis naar Berlijn met ruimtelijke muzikale klanken en een stemmig verhaal. Het pu bliek krijgt de gelijknamige cd bij zijn entreekaartje. Samson Gert, de Vlaamse kinderhelden, zijn morgen weer terug in het Bredase Chassé Theater (14.00 en 17.00 uur) met hun theatershow, waarin ook al hun van de televisie bekende vrienden aanwezig zijn. Els de Schepper, de exube rante Vlaamse actrice en zange res, staat vanavond in De Bussel in Oosterhout met haar amusan te programma Vlaamse zeep, waarin ze heel grillig haar vele talenten demonstreert zonder dat er echt veel samenhang is, maar wel vreselijk leuke onder delen. Jeugdkomedie Amsterdam komt morgenavond naar De Maagd in Bergen op Zoom met de kindermusical Wie heet er nou Bons? van Ivo de Wijs en Joop Stokkermans. Bons is een eigenwijs meisje (Smadar Mon- sinos) wier overbezorgde ouders nooit tijd voor haar hebben. Een excentrieke buurvrouw (Aafke van der Mey) voert haar een fan tasiewereld binnen waar alles kan. De poppen van Feike Bo- schma spelen daarbij een leuke rol. André Manuel is op 7 en 8 mei in de kleine Chassé-zaal in Bre da met zijn nieuwe cabaretpro gramma Krang. Morbide en smakeloze grappen worden met zoveel vaart en durf gebracht dat je verstomd staat, terwijl de artiest ook nog heel mooie lied jes speelt op zijn gitaar. DONDERDAG 2 MEI 1996 E/ OOK IN DE BIOSCOOP Terroristenbestrijders Kurt Russell, Steven Seagal moeten in de spanna en spectaculaire actiefilm Critical Oei sion van Stuart Baird een gel Boeing met een zware bom aan overmeesteren. Een terrorist wil metd bom de hele Amerikaanse oostkust ve nietigen. (Casino 1 in Breda, Cinema tueel in Bergen op Zoom, City in Rw endaal, De Koning van Engeland Hulst) Een orang-oetang speelt de hoofdrol, de vrolijk opgeklopte komedie Du® ton checks in. De aap zet in NewYorl een hotel op stelten en wordt dik; maatjes met het zoontjes des huizes (Casino 4 in Breda, Roxy 2 in Bergen c, Zoom, De Koning van Engeland Hulst) Bruce Willis moet in 2035 de aardes de ondergang zien te redden in j science fictionfilm 12 Monkeys Terry Gilliam. (Cinésol 3 in Breda, Cine mactueel in Bergen op Zoom, City Roosendaal, De Koning van Engeland Hulst) Ondanks de plastic speelgoedfigurem de computer-animatie is de film r« Story van Walt Disney expressief en In verhaal mooi. (Casino 2 in Breda, Cu traal 2 in Geertruidenberg, City in Ro< endaal, Cinemactueel en Roxy in Berg op Zoom, De Koning van Engeland Hulst) Broken Arrow van John Woo is ei snelle actiefilm over twee elkaar bestri dende testpiloten (John Travolta Christian Slater), met kernraketontplo: fingen en opgeblazen treinen. (Mignor in Breda, Roxy 1 in Bergen op Zoon Centraal 1 in Geertruidenberg, De fc ning van Engeland in Hulst) Oscar-winnares Susan Sarandon als non in Dead man walking van Tig Robbins een ter dood veroordeelde tie nermoordenaar (Sean Penn) geestelijl bij. (De Koning van Engeland in Hul In de fascinerende thriller Seven David Fincher worden twee recher cheurs geconfontreerd met de gruwel daden van een bijbels geïnspireerde» riemoordenaar. (Casino 4 in Breda) In de fraai gekostumeerde komedi Sense and Sensibility van Ang L« spelen Emma Thompson en Kate Win slet twee 18e eeuwse zusjes die verliefd worden op de verkeerde mannen (o.a. Hugh Grant). (Cinesol 1 in Breda) Braveheart, het met vijf Oscars bi- kroonde middeleeuwse vecht- en liel- desspektakel met Mel Gibson als Schot se opstandeling, draait weer in Cinésol 2 in Breda. In de sentimentele smartlap Mr. Hol land's Opus speelt Richard Dreyfus een muziekleraar met een doof zoontji die het maakt bij zijn leerlingen. Koning van Engeland in Hulst) John Travolta, Gene Hackman en Dannj DeVito spelen de hoofdrollen in dek medie Get Shorty, waarin de louche kanten van Hollywood verrassend op de hak worden genomen. (Cinemac tueel in Bergen op Zoom, City in Root endaal) Een fleurig zomerjaponnetje zaait in De Jurk van Alex van Warmerdam ongel»! en verderf bij wie het draagt of ermee te maken krijgt. (Chassé Cinema in da) Jumanji is een woest avonturenverhaal vol aanstormende oerwoudbeesten overstromingen, met een dolle Williams. (Casino 3 in Breda, Centraal! in Geertruidenberg) Het met Oscars bekroonde diersproolji Babe, een buitengewone big nog in Mignon in Breda, Cinemactueel in Bergen op Zoom, Ledel Theater Oost burg. Kostelijk is het sprookje Lang leve de koningin, waarin een meisje (Tiba Tot sijn) geobsedeerd raakt door hd schaakspel en in een paleis met levend schaakstukken belandt (Monique var der Ven als koningin). (Cinemactueel Bergen op Zoom. In Children of Nature beleeft eer oude IJslandse boer nog een late idyl" met een jeugdvriendin in de ruige streek waar hij vandaan komt. Eer mooie IJslandse film van Fridrik Thor Fridriksson met magische natuurbeel den. (Chassé Cinema Breda) The Secret of Roan Inish van Sayles is een schitterend, warm I® sprookje over een 11-jarig meisje en ee' magisch zeehondeneiland. (Chassé G nema in Breda) Antonia, het amusante feministisch sprookje van Marleen Gorris b Chassé Cinema Breda. Met Willeke va' Ammelrooy als oermoeder van vier ge neraties onafhankelijke vrouwen, kroond met een Oscar. II Postino, de mooie, poëtische N' van Michael Radford over de vrieiw schap tussen de dichter Pablo New' (Philippe Noiret) en een eenvoudige'-1 liaanse postbode (Massimo Troisil weer terug in Chassé Cinema Breda. Fideï et Arti in Oudenbosch vertoon- vanavond Fallen Angels van Ho"! Kong-regisseur Wong Kar-wai CM king Express). Een indringend van vijf eenzame levens in een mate'1 listische metropool. Gay Cinema Breda vertoont op zoijW middag 5 mei in Chassé Cinema Gli» bug, de laatste film van de in 1994^ aids overleden Engelse cineast D" Jarman. Een gevarieerde collage oude 'home movies'. NEDERLAND 15.25 16,00 16.05 16.53 17.34 18.13 19.01 19.30 20.00 20.30 21.13 21.58 22,28 23.18 Teevee Studio journaal Goeiemiddag! Karei verknipt, compila ze talkshow_ Nieuwe wijnlanden, serie (1): Hollandse erfen (ZW) Mr. Ed., comedy Ein Heimfür Tiere, serie Tussen eten en afwas: jong, gesprekken tussen en tussen kinderen en éér ouders Filmspot, rubriek journaaUWeeroverzicht Kenmerk. Actualiteite Presentatie: llona Hofstra In 't teken van het hr over de verbeelding en a van Jezus. Aansl. Wilde Ebb Tide, korte film En de liefde zal de oorl winnen, documentaire welijken tussen Nederla Duitsers, gesloten kort n; Late voorstelling, praat ma over spiritualiteit (tot NEDERLAND 2 1605 Stories from my Child rie: Assepoester 16.31 Wonderland, kinder met Mr. Bogus en Denni gel 17.22 PP: Uitzending PvdA 1729 2Vandaag, actualiteiten en 18.00 Journaal; 18.43 naai en vanaf 18.51 Hoo uit het nieuws gevolgd weer 19.01 Help het geluk een ha zending ten behoeve Fonds Kinderhulp 19,05 Op nieuwe toeren 19.50 PSV-Roda JC, halve fina cup (KNVB-beker) 21.54 Deadline, magazine ove en ander onrecht 22.34 Backup, misdaadserie 23.30 Journaal NEDERLAND 3 07.00 Journaal 07.07 Klokhuis 07.29 Ontbijt-tv met elk half Journaal, 8.10 NOS-Spo en 7.45 en 8.16 Weer 09.00 Journaal 09.05 PP: Uitzending D66 09.08 Kook tv 09.30 Vrouwzijn 10.00 Spoor 7-tv 10.14 Domburg 11.06 Goeiemiddag! 11.59 MiddagEditie, actueel i 13.00 Journaal 13.09 Wie van de drie? 13.37 Hoe is het mogelijk 14.02 Ik weet het beter 14.32 De plantage 15.27 W.E.B. 16.00 Journaal 16.07 Dans op 3: Sleeping be of Dojogi Temple 17.07 Flying Doctors, serie BELGIË FRANS 1 16.35 Neighbours, soap 17.00 L Carlos, magazine 17.25 Auf Ac 18.30 Régions soir 18.50 Cartes magazine 19.10 Le quotidien 19.30 Journal télévisé spécial l'emploi 20.30 Délit mineur, Fra film uit 1994 van Francis Girod r ne Cellier, Claude Brasseur en N rup 22.25 Ruby in Paradise, Am film-komedie uit 1992 van Vict met Ashley Judd, Todd Field e Mitchum 00.15 Laatste nieuws BELGIË FRANS 2 17,30 Foot mondial, voetba 18.00 lei Bla-bla, kindermagaz Neighbours, soap 19.30 Nieuws, pergoal, voetbalmagazine V géants du stade: Mark Spitz 20.0 tennis: finale teams heren 22.1 22.30 Racing 96, autosportmag 22.55) DUITSLAND 1 05.30 Morgenmagazin, ontb 09.00 Tagesschau 09.03 Dallas, s Let's move, ochtendgymanstiek gesschau 10.03 Ratgeber: Techr zine 10.35 Info Arbeit und Beru "e 11.00 Tagesschau 11.04 D Wolanski, tv-film 12.35 Umsch Presseschau 13.00 Sport E) WA-toernooi van Hamburg gesschau 16.03 Fliege, talkshow e'e thema's 17.00 Tagesschau sant, boulevardmagazine 17.55 Liebe, serie 18.25 Marienhof, s Feuerbach, serie 20.00 Tagessc Meimatmelodien: Kein Schoner L kale rondreis 21.00 Panorama, tenrubriek 21.45 Sport Extra/c hal: EK-kwalificatiewedstrijd Noorwegen 22.30 Tagesthemei We'den ein paar Filme bleiben, geschiedenis Duitse filmmt DEFA 00.30 Nachtmagazin 00.5 Noack and how to get It, speel Nachtmagazin DUITSLAND 2 °5.30 Zie Duitsland 1 13.45 speetje 14.15 Michel aus Li Jeugdserie 14.38 Theos Gebui 4.40 1 - 2 oder 3, spelletje 1! jeugdjournaal 15.15 Pinocchio, sene 15.45 Heute 15.50 The I 'ors, serie 16.35 Jede Menge L 0 Abendmagazin met He "'e Stadtindianer, serie 19.00 H mmer wieder Sonntag, serie volkstümliche Hitparade im ZDF I, soeiaal-economisch magaz Meute 22.15 Was nun?, intervie oekend politicus 22.45 Schmerz Portage over betekenis Oder-N vandaag de dag 23.15 La piovri serie 00.20 Heute nacht 00.351 speelfilm

de Stem | 1996 | | pagina 30