Profronde door Midden-Zeeland Van Dorsselaer boekt succes Dragcomfort. I idonk Cor Koekkoek is sterkste Jubileumuitgave Omloop van Zeeuws-Vlaanderen Patrick Cocquit is oppermachtig I Massale belangstelling voor Koninginneconcours Kloosterzande BATAVUS BESTE KOOP CONSUMENTENGIDS PESTEM I). Nieuwelink I Sluiskil B. V. I ?f nieuwe bedrijf. huidverzorging je, zonnebank lURO rerkers ihop )115 - 47 12 38 Ï115-47 23 43 SPORT ZEELAND Wielerspektakel kent weer een uitstekende bezetting WIELRENNEN PAARDENSPORT Terneuzenaar heerst in Oranjeloop Trimmeerdaagse krijgt aantrekkingskracht WIELRENNEN ATLETIEK SPORTNIEUWS KORT Zeeuwse voetbaljeugd presteert goed Henk Quakkelaar-toernooi Terneuzen Al zegeviert Succes voor vrouwen Oostkapelle Sterke marathon Sjaak Vervuurt WIELRENNEN 0 47 14 63 NGSBUREAU aluwe 472989 SUZUKI ssortiment TERNEUZEN Energiestraat 10 Tel. 0115-612612 DONDERDAG 2 MEI 1996 B2 Vanonze sportmedewerker rys - De profronde door jjjdden-Zeeland, waaraan ijZe keer ook twee amateur- formaties deelnemen, zal op «terdag 4 mei ongetwijfeld weer het neusje van de zalm betekenen voor duizenden fljèlersupporters. Ondanks lut feit dat een aantal top- D'ers, zoals Johan Museeuw, Jtau'ro Gianetti en Franco jjllerini ontbreken, blijft dit wielerspektakel toch voor ve len interessant genoeg om er zijn licht bij op te steken. In goes, waar start en finish zijn «tueerd en waar tevens drie doorkomsten staan gepland, 0S eveneens in diverse ste den en dorpen of op andere waar de karavaan Trekkers van formaat zijn de Ne derlandse ploegen van TVM, Ra bobank en Foreldorada, terwijl ook Telekom, Lotto, Collstrop en het team van US Postal enkele renners in de gelederen tellen die mede het wedstrijdbeeld kunnen bepalen. Tijdens de presentatie van de 37e editie van de Ronde van Midden- Zeeland in De Roompot te Kamperland gaf organisator Piet Louwerse toe dat het uiteraard spijtig is dat gerenommeerde ploegen als Mapei en Motorola alsnog verstek laten gaan. „We dachten dat we goede afspraken hadden gemaakt met deze teams, maar als puntje bij paaltje komt zeggen ze toch af. Voor ons bete kent dit een streep door de reke ning, maar we moeten ook weer niet al te pessimistisch zijn. Een spannend wedstrijdbeeld zou bij voorbeeld veel goed kunnen ma ken," aldus Louwerse. Daar kunnen dus de reeds eerder genoemde ploegen voor zorgen. Het TVM-team van Cees Priem laat bijvoorbeeld sterke kleppers opdraven als Jeroen Blijlevens (vorig jaar winnaar), Maarten den Bakker, Jelle Nijdam, Tri stan Hoffman en Servais Knaven. De ploegleider van Rabobank, Jan Raas, heeft als troeven in zijn team Danny Nelissen, Edwig van Hooydonck, Adri van der Poel en misschien Erik Breukink. Bij US Postal wordt gerekend op And rew Hampsten terwijl Telekom Erik Zabel en Olaf Ludwig als pionnen naar voren kan schui ven. In de Nederlandse formatie Fo- reldorado-Golff kunnen wellicht Eddy Bouwmans, Wiebren Veen- stra en John Talen een rol van be tekenis gaan spelen. Voor de Bel gische ploeg IPSO-ASFRA komt uit de Zeeuw-Vlaming Johnny van Cadsand. Voor het Zeeuwse publiek is het natuurlijk bijzonder attractief dat deze keer ook twee Zeeuwse amateurformaties in actie zullen komen. Een Zeeuwse selectie be staande uit renners van de ZRTC Theo Middelkamp en de wieler vereniging Zeeuws-Vlaanderen en een team van Erotic Discount Centre. Van laatstgenoemde ploeg waren de namen nog niet bekend toen deze voorbeschouwing werd ge maakt. De Zeeuwse selectie zal bestaan uit: Francois Franse, An- toine Goense, Wilfred Geijs, Ma rio van Vlimmeren, Dermis Mesu, Walter Schmid (allen Middel kamp) en Peter Mol, Edward Fahrenhout en Johan van Schaik (WV Zeeuws-Vlaanderen). De Zeeuwse KNWU-districts- consul Henk Remijnsen noemde het een goede zaak om de beste Zeeuwse amateurs, aangevuld met wat anderen, in de profronde te laten vertrekken. Remijnsen: „Ik reken er op dat ze hun huid duur zullen verkopen en dus niet meteen naar huis gefietst zullen worden." De route van de internationale profronde door Midden-Zeeland is praktisch gelijk aan die van de voorgaande jaren, met een totale lengte van 200 kilometer. Het ge neutraliseerd vertrek vindt plaats op de Grote Markt in Goes om 11.00 uur. De finish op de Bergweg in Goes wordt verwacht om 16.05 uur. Op de Bergweg zijn er drie doorkomsten. Daar wor den in de middaguren tevens af- wachtingswedstrijden verreden voor de jeugd. Zoals gewoonlijk worden de ren ners voorafgegaan door een grote reclamekaravaan, die om 09.00 uur vertrekt in Goes. Van onze paardensportmedewerker Kloosterzande - Het eerste concours hippique in het groe ne seizoen, het Koninginneconcours van De Honteruiters in Kloosterzande, is een daverend succes geworden. Een massale opkomst van het ruitersportminnende publiek, maar helaas wat minder goede prestaties. Die grote pu bliek belangstelling was wellicht te danken aan de nieu we inrichting van het Kloosterse ruitersportterrein. Inde Z-dressuurklasse werd geen enkel winstpunt gescoord. Dat was wat teleurstellend. Jurylid Eric van 't Westeinde: „De pres taties waren zeer matig. Als ex tras kan gelden dat het pas de eerste keer is dat de paarden bui ten komen in een concours in het groene seizoen." Toch reed de 30- jarige secretaresse Christian van Dorsselaer met Harvy uit Hei kant, lid van de ruitersportvere- siging Hulst, naar de eerste plaats met 179 punten. Het bete kende geen winstpunt deze keer. Zij liet Jan Noordhoek met Edwin, de topper van de Nieuw- vlietse Zwinruiters, met 178 pun ten nipt achter zich. Inde Ml-dressuurklasse (ring 8) paarden gaf Evelien Sturm met Heaven Star van de organise rende Honteruiters de toon aan. Zij scoorde 167 punten en dat was goed voor een gouden plak. In de M-dressuurklasse ring 9 ging de overwinning naar sterke Monique Hellemun met Fiksone van de Axelse Oranjeruiters met 153 punten. Moniek de Maat met Hyperion van De Honteruiters reed zich voor eigen publiek naar de tweede plaats (150 punten). Het Z-springen paarden werd be heerst door de 'overkanters' Al- bert Vermue met Goodbye van DeWeelruiters en Bram Klaassen met Erano van Walcheren. Bei den bereikten de barrage, waarin Vermue zich oppermachtig toon de met een foutloos parcours in de snelste tijd. Spannender was het in de M- klassen, waarin vijf van de ze ventien combinaties de barrage bereikten. In een 'alles-of-niets- rit' reed Mare Broodman met Go- bert de concurrentie naar huis reed met een foutloos parcours in de snelste tijd: 31,39. Nout Loos met Irco van De Paardebloem bleef eveneens foutloos, maar moest het qua snelheid afleggen legen superieure Broodman. h de L-klasse springen paarden reven combinaties in de barrage van de 21 gestarte combinaties. De overwinning ging hier naar oppermachtige Wim Hamelink met Itriehta van De Zwinruiters, die Ilyo de Loos met Heiore van de Oranjeruiters nipt achter zich liet. UITSLAGEN DRESSUUR EERSTE PROEF M-paarden ring 9: 1. Monique Helle man met Fiksone (Oranjeruiters), 2. teruit^ f' ^aat met Ityperion (Hon ing 8: 1. Evelien Sturm met Heaven ntar (Honteruiters), 2. Joyce de Jonge raet Edwin (Zuid-Beveland), 3, Jea nne van Gorsel met Inchalla (Vlaan- Jertseruiters). "-Pony's ring 2: 1. Danielle van de janae met Boudewijn (Schouwserui- wT' Rnnueke Jansen met Wembley inJepperties), 3. Miranda Prins met -?nssa (Zwinruiters). Sfg 4:1. Stephanie de Frel met Joily iMeppertjes), 2. Carmen van Veen met -,„V™oural (Klepperties), 3. Anne- B'oke Tieleman met Joey (Hulst). 1 Daisy den Dekker met Ca- mï! Zwinruiters), 2. Cindy Snoeck j.) Apollo (Graeve Jan), 3. Leonard tets) r met (Schouwserui- lyPaarden ring 3: 1. Mieke van de ff™ met Gentleman (Graeve Jan), 2. 'na aan de Wiel met Balista (Luctor tmergo), 3. Muriel Vader met Hart 8f (Weelruiters). Luc Savat met Kariouan jnri]ltera), 2. Marion Tollenaar met rak lnat.i°n (Oranjeruiters), 3. Debo- riite™)1 r met Ins Corena (Oranje- jh'arf)en ring 4: 1. Corrie Corre met Mnouche (Zwinruiters), 2. Winnie riol met Silcke (Honteruiters), 3. Anther met k' (Ha- 1. Gilles Quist met Jalvo J^iters), 2. Nadine Timmerman K, Meiroos (Oranjezon), 3. Teresa ^verboer met Tenderness (Weelrui- c!i..0n/'s:, lugrid Jakobsen met Ax- n D Ansfried (Oranjezon), 2. Esther M? rT?e' Sunny Boy (Zwinruiters). IrJ'oy s: 1- Petra Maas met Esprit ^atHoÖljsa)HOeJnagelSmet g£ M2-paarden: 1. Eppo Roovers met Jappeloupe (Paardebloem), 2. Carin van de Velde met Hestia (Gouwe Rey- ers). Z-paarden: 1. Christian van Dorsse laer met Harvy (Hulst), 2. Jan Noord- hoek met Edwin (Zwinruiters), 3. Ep- d Roovers met Gabriel (Paarde- oem). ZZ-pony's: 1. Angela Daane met Ame- dijk s Orin (Zuid-Beveland). TWEEDE PROEF B-pony's categorie D: 1. Danielle van de Zande met Boudewijn, 2. Carmen van Veen met Samourai (Klepperties), 3. Annemieke Tieleman met Joey (Hulst). Categorie AB: 1. Stephanie de Frel met Jolly (Klepperties). B-paarden: 1. Adri Hamelink met Ki- retina (Hulst), 2. ex aequo Nadine Timmerman met Edelroos (Oranjezon) en Petra Tollenaar met Iphissintels (Oranieruiters), 3. Benno van Hilst met Installateur (Weelruiters). Ml-pony's: 1. Ingeborg van Zeele met Galinde, 2. Naomi Sutcliffe met Djoe- ke (beiden Zwinruiters). M2-pony's: 1. Petra Maas met Esprit, 2. Sylvia Hoefnagels met Rowana. L-paarden: 1. Lue Savat met Ka riouan, 2. Ad Murre met Jamaretto (beiden Zwinruiters), 3. Mieke van den Bosch met Gentleman. L-pony's: 1. Daisy den Dekker met Ca- danze, 2. Leonard den Boer met Cindy, 3. Marjolein Goossen met Flash (Klep- pertjes). Z-paard( 5-paarden: 1. Eppo Roovers met Ga briel. M-paarden: 1. Evelien Sturm met Heaven Star, 2. Nicole Vaes met Ivan Deux (Oranjeruiters). M2-paarden: 1. Carla Haak met Icara (Oranieruiters), 2. Eppo Roovers met Jappeloupe. SPRINGEN ZZ-paarden: 1. Ilyo de Loos met Facti- ce (Oranjeruiters). Z-paarden: 1. Albert VErmue met Goodbye (Weelruiter), 2. Bram Klaas sen met Erano (Walcheren). M-paarden: 1. Mare Broodman met Gobert (Zwinruiters), 2. Noud Loos met Rico (Paardebloem), 3. Jan Noord- hoek met Ferini. L-paarden: 1, Wim Hamelink met It riehta (Zwinruiters), 2. Ilyo de Loos met Heiore, 3. Margreet Walraven met Harley (Oranjezon). B-paarden: 1. Jeroen Burm met Car touche (Hulst), 2. Theo Vaes met Ivan Deux (Oranjeruiters), 3. Gillis Quist met Jalvo. B-pony's categorie D: 1. Evelien de Beeld van de parade tijdens het geslaagde concours hippique van De Honteruiters in Kloosterzande. Winne met Pierrot (Hulst), 2. Esther de Vetter met Mister Rum (Hulst). Categorie E: 1. Daisy den Dekker met Cadanze. L-pony's categorie AB: 1. Stefan de Beule met Honey Girl (Hulst). Categorie D; 1. Deborah Benschop met Fury (Weelruiters), 2. Angelique de Beule met Rebel (Hulst), 3. Monique de Jonge met Bonita (Kleppertjes). Categorie E: 1. Esther Meijers met Sunny Boy (Zwinruiters). M-pony's categorie C: 1. Femke de Buck met Ilyo B (Hulst). Categorie D: 1. Ilona Riemens met Va- lentijn (Oranjezon), 2. Thomas Caste- leijn met Suen (Zwinruiters). FOTO CAMILE SCHELSTRAETE. Van onze sportmedewerker Lamswaarde - De jubileumuitgave van de Omloop van Zeeuws-Vlaanderen voor trimmers lijkt een uitstekende bezet ting te krijgen. Op vrijdag 10 mei wordt het startsein gegeven in Lamswaarde. Zaterdag 11 mei is de karavaan te gast in Stekene en op zondag 12 mei wordt de finale verreden in Philippine. Doordat de stichting Wieier Trim Bond nauw samenwerkt met de Belgische Vrije Bond wordt van uit die hoek een flink aantal ren ners verwacht. De wedstrijd telt mee voor de Giant Cup, waarvoor in België grote belanstelling be staat. Maar ook de cyclosportieven, masters en recreanten van de KNWU mogen aan de start ver schijnen. Dat betekent bijvoor beeld dat Frank Geensen, lid van Rabo Zeeuws-Vlaanderen, van de partij zal zijn. Hij rijdt bijna we kelijks Belgische wedstrijden en doet dat uitstekend. Geensen probeert ook enkele ploegmak- kers aan de start te krijgen. Uit Belgisch Limburg komt de ploeg van Bouterse Sportief. Zij rijden ook de Ster van Zeeland. Van Zeeuws-Vlaamse bodem is de ploeg van Witte Boussen-De Bruin Comelis present en worden kleppers als Vereecken, Warnier, Martens - fraai winnaar in Ka- pelle - verwacht. Capello heeft met Van der Klooster, de gebroe ders Weststrate, Gerben Suyck, Edwin Franse en Kees Beenhak ker een ploeg waar op gelet zal moeten worden. De verwachting is dat de stichting Trimbelangen Midden-Zeeland, waarmee de Zeeuws-Vlaamse bond ook goede connecties heeft, nog meer ploe gen zal afvaardigen. Van de wie lerverenigingen in West-Brabant die cyclosportieven in hun gele deren hebben, wordt eveneens nog een aantal deelnemers ver wacht. Al deze renners komen uit in de A-categorie waar een prijzen pakket van 1100 gulden - elke rit - is te verdienen. Hoofdsponsors van dit evenement zijn Wiskerke Mosselrestaurants en dagblad De Stem. Om die twee truien zal hard gestreden worden. Bakkerij Van Strien en Rabobank Sas van Gent en omstreken fungeren als dagsponsors. In de B- en C-categorie, dat zijn de categorieën waar men in mag uitkomen indien met 39 jaar is of ouder of als men zich niet kan meten met de top trimmers, wor den ook om de gele en blauwe trui gestreden. Zowel de B- als de C-categorie krijgt een apart prijzenklasse- ment. Van onze atletiekmedewerker IJzendijke - Cor Koekkoek was in de 10,7 kilo meter lange Oranjeloop in IJzendijke een maatje te groot voor de concurrenten. De Ter neuzenaar liep al in de straten van IJzendijke weg van de rest van het deelnemersveld. Alleen Johan van Leeuwe, die de kortste afstand (4,6 kilometer) liep, kon hem bijbenen. Ook Marco van der Meulen probeerde even zijn wagonne tje aan te haken, maar liet al vrij snel Koek koek alleen zijn reis voortzetten. „Ik had geen trek me op te blazen," aldus Van der Meulen, die duidelijk nog wat overgewicht heeft, maar de laatste weken daaraan hard werkende is. Achter Van der Meulen en de onaantastbare Koek koek vormde zich geen groepje met Peter van Waes, Heinz-Peter Lauret, Jan van de Linde, Jan Goos- sens, Ronny de Martelaere en Bram de Hullu. Daar achter een bewonderenswaardig sterk lopende Joh nny de Martelaere. Bram de Hullu was de eerste die uit het jachtgroepje wegviel terwijl in de slotfase Peter van Waes nog de beste benen had en als derde op de IJzendijkse markt arriveerde. Els Zweistra uit Temeuzen was de snelste vrouw. Eerder op de avond won Luc de Jaeger de 7,6 en Jo han van Leeuwe de 4,6 kilometer. Beiden hadden een straatlengte voorsprong op de rest van het veld. (ADVERTENTIE) Ons litaniumhorloge in Scandinavische stijl is behalve superlicht, anti-magnetisch en huidvriendelijk, ook al voor 169.- verkrijgbaar bij uw Prisma juwelier. PRISmA Precies, Prisma. Kloetinge - De Zeeuwse voetbalselectie meisjes tot 14 jaar pres teerde goed tijdens de nationale plaatsingswedstrijden. Zeeland kwam maar net iets tekort ten opzichte van de afdelingen Den Haag en Rotterdam/Gouda. Vooral de 0-2-nederlaag tegen Den Haag stond een mogelijke kwalificatie voor de landelijke finaledag in Zeist in de weg. Daarna won Zeeland overigens knap met 4-0 van Dordrecht. EINDSTAND 1. Den Haag 12 punten, 2. Rotterdam/Gouda 12 (onderling resultaat beslis send), 3. Zeeland 9, 4. Dordrecht 3 punten. Wemeldinge - De finalisten van het veertiende Henk Quakkelaar- toernooi zijn bekend. Vandaag, donderdag 2 mei, begint de eind strijd. Vervolgens speelt men vrijdag 3, donderdag 9 en vrijdag 10 mei. Op die laatste dag wordt de slotronde afgewerkt in café Micha te Wemeldinge waar de biljartvereniging Scheldezicht voor de or ganisatie zorgt. Door boven hun moyenne te spelen in de kwalifica tiewedstrijden moeten de finalisten allemaal meer caramboles ma ken in dit handicap-toernooi. Onder de deelnemers ook Silvia Eckel, die dit toernooi in 1993 won. Finalisten: 1. Edwin Geluk (HIO Heinkenszand) 68 caramboles, 2. Daan West strate (HBC Heinkenszand) 58, 3. Jos Capello (OBK 's-Heerenhoek) 53. 4, Toon Klaassen (Delta Colijnsplaat) 50, 5. Ko Adriaanse (Scheldezicht Wemeldinge) 46,6. Silvia Eckel (OHGL Kwadendamme) 44,7. Peter Krijgsman (OBK 's-Hee renhoek) 28, 8. Frans de Koning (Biljartclub voor Ouderen Lewedorp) 25 car amboles. Temeuzen - Het op Koninginnedag gespeelde inhaalduel in de der de divisie C van het interregionaal voetbal voor A-junioren tussen Temeuzen Al en Zwart Wit'28 Al werd met 3-1 door Temeuzen Al gewonnen. TERNEUZEN Al-ZWART WIT'28 Al 3-1 - Een duel dat in de eer ste helft reeds werd beslist. De 3-1-eindscore was toen al bereikt. Een zuivere hattrick van Tom Nieuwelink bracht de thuisclub al na ruim een half uur op 3-0. De openingstreffer scoorde hij in de tien de minuut op aangeven van Erwin Tissink. Halverwege veroverde Nieuwelink door goed storend werk de bal en liet na een solo 2-0 aantekenen. Goed voorbereidend werk van Barry van der Hooft, die enkele tegenstanders omspeelde, bracht de bal bij de vrijstaan de Nieuwelink, die de 3-0 maar voor het intikken had. Vlak voor de rust slaagden de bezoekers er in tegen te scoren. De tweede helft was van veel minder gehalte. Temeuzen Al kreeg nog wel en paar foede kansen maar verzilverde die niet. TAND Feyenoord A2 21-50, SW Al 20-44, RCS Al 22-35, Oranje Wit Al 21-32, Temeuzen Al 20-30, Halsteren Al 21-30, Zwart Wit'28 Al 21-29, EDS Al 19-27, Internos Al 20-22, Neptunes Al 21-21, Papendrecht Al 21-20, Taxandiia Al 22-11. Temeuzen - Voor het inhaalduel in de eerste divisie B van het lan delijk voetbal voor vrouwen reisde Oostkapelle op Koninginnnedag af naar Bavel voor het treffen tegen de gelijknamige club. BAVEL-OOSTKAPELLE 0-3 - Oostkapelle kwam goed uit de startblokken. Inde tweede minuut stond het al 0-1. Een goede com binatie tussen Carolien Duine en Astrid Adriaanse werd door laatstgenoemde met een treffer bekroond. Dezelfde speelster scoor de na een kwartier ook 0-2. Qua veldspel was Bavel niet de minde re, maar het had teveel tijd en ook teveel kansen nodig om tot sco ren te komen. De Oostkapelle-verdediging werd daardoor nauwe lijks in gevaar gebracht. Na de hervatting een sterk aanvallend Ba vel, maar Oostkapelle-keepster Lennie Jacobse hield de poort ge sloten. Met nog een kwartier te spelen werd het 0-3 door de deze middag succesvolle Astrid Adriaanse op aangeven van Arja Boog aard. Rotterdam - Sjaak Vervuurt liep een uitstekende marathon van Rotterdam. De Terneuzenaar realiseerde een tijd van 2 uur, 51 mi nuten en 42 seconden. Zijn plaatsgenoot Jaap den Engelsman bleef eveneens onder de kaap van drie uur met een tijd van 2.55.38. OVERIGE RESULTATEN ZEEUWS-VLAMINGEN Freddy Jansen 3.01.34, Ebe Blauw 3.02.58, Patrick Kint (allen Temeuzen) 3.03.50, Jack Rodrigo (Hulst) 3.22.08, Ronny Bouchaut (Axel) 3.31.02, Piet de Zeeuw 3.37.56, Adrie Camphens (beiden Temeuzen) 4.17.21, Cees den Hamer (Hoek) 4.18.22, Peter Diepenhorst 4.44.12, Piet van de Wege (beiden Temeuzen) 4.51.30. 10 km: Angelo van Goethem (Temeuzen) 35.13, Carlos Verbuyt (IJzendijke) 39.56, Ben Hamelink (Temeuzen) 45.00. De jeugd opende deze traditionele Oranjelopen waarvoor-112 deelnemers in Grande Place het start nummer kwamen afhalen. Tom du Puy en Sharon de Witte (kortste afstand) en Cathy de Vries en Mar- te Lammers (langste) waren de winnaars. De lopen stonden onder de regie van de Triatlonvrienden. UITSLAGEN JEUGD 700 METER Jongens: 1. Joost Lievens 2.39, 2. Thomas Ingels (beiden IJzendijke) 3.01, 3. Rick Dellaert (Biervliet) 3.03. Meisjes: 1. Cathy de Vries (Oostburg) 2.38, 2. Marte Lam mers 3.02, 3. Fleur Doolage (beiden IJzendijke) 3.25. JEUGD 2100 METER Jongens: 1. Tom du Puy (Biervliet) 8.06, 2. Bas Lievens 8,40, 3. Martijn Rijckaert (beiden IJzendijke) 8.45. Meisjes: 1. Sharon de Witte 9.36, 2. Marieke Spuessens 10.14, 3. Lotje Verdonck (allen IJzendijke) 10.19. MANNEN 4,6 km: 1. Johan van Leeuwe (Sluis) 16.29, 2. Carlos Ver buyt (IJzendijke) 18.36, 3. Eimert-Jan Goossens (Axel) 18.39, 4. Edgar Ultee 18.41, 5. Erik de Munck (beiden Oostburg) 18.52. 7,6 km: 1. Luc de Jaeger (België) 27.54, 2. Arjan den Har- tog (Sluiskil) 29.45, 3. Walter Boender (Sluis) 30.29, 4. Remy Scherbeijn (IJzendijke) 31.14, 5. Bram van de We ge (Philippine) 31.23. 10,7 km: 1. Cor Koekkoek (Temeuzen) 38.25, 2. Marco van der Meulen (Oostburg) 39.46, 3. Peter van Waes (Aar denburg) 41.18, 4. Heinz-Peter Lauret 41.26, 5. Jan van de Linde (beiden Oostburg) 42.04, 6. Jan Goossens (Axel) 42.15, 7. Ronny de Martelaere (IJzendijke) 42.35, 8. Bram de Hullu (Nieuwvliet) 43.52, 9. Johnny de Martelaere (IJ zendijke) 44.57, 10. Christiaan d'Hooghe (Belgie) 46.14. VROUWEN 4,6 km: 1. Rachida Moerman (Oostburg) 19.37, 2. Coby Bom (Temeuzen) 24.55, 3. Martine Simonse (Sluiskil) 25.40. 10,7 km: 1. Els Zweistra (Temeuzen) 53.02, 2. Magda Duysserinck (Oostburg) 58.57. Van onze sportmedewerker St.-Jansteen - Patrick Cocquit, ex-prof en ex-amateur, kwam zag en overwon in de Oranjeronde voor trimmers in St.-Jan steen. In de B/C-categorie pakte Hennie Gijsel uit Hulst de overwinning door de rappe Eric Stijns te kloppen. Traditiegetrouw stond de wed strijd in St.—Jansteen op de ka lender voor Koninginnedag. Nor maal gesproken krijgt de organi satie, de Wieier Trim Bond, heel wat Bevelanders op bezoek, maar die lieten deze bond lelijk in hun hemd staan. Zij verkozen de trimkoers in Wouwse Plantage of kozen voor de Ronde van Vlaanderen van 1 mei. Opmerkelijk is trouwens dat na de geslaagde samenwerking met de stichting Trimbelangen Midden-Zeeland vorig jaar nu in Lewedorp de koers van Wouwse Plantage meer werd gepromoot dan de Zeeuws-Vlaamse wed strijd. Dat geeft te denken over de houding van TMZ. Maar de renners die wel kwamen maakten er een spektakelstuk van. In de A-categorie was Karei Warnier de eerste onruststoker. Later werd hij opgevolgd door Peter Picavet. Toen kwam de one-man-show van Cocquit uit Ertvelde. Niemand was in staat hem tegengas te geven, behalve Robert de Jonge. Maar hij kon niet meer dan in het wiel zitten van Cocquit. De Belg won dan ook dik verdiend. Bij de B/C-trimmers werd het een Zeeuws-Vlaamse overwinning. Hennie Gijsel en Eric Stijns bra ken de wedstrijd open en bleven buiten schot. Fonnie Martens sol eerde naar de derde plaats. Ton- nie van Poucke vierde na een breekbreuk zijn heroptreden. UITSLAGEN A-trimmers: 1. P. Cocquit (België) 60 kilometer in 1.28.24, 2. R. de Jonge (Middelburg), 3. op 1.20 P. Bolssens (België), 4. R. Meijer (Putte), 5. R. van Etten (Hulst), 6. E. van Oosten (Goes), 7. K. Warnier (Hulst), 8. P. van de Broecke (Middelburg), 9. A. Polak (Prinsenbeek), 10. M. van Overbeeke (België). B/C-trimmers: 1. H. Gijsel (Hulst), 2. E. Stijns (België), 3. F. Martens (Koe wacht), 4. R. Smits (Clinge), 5. E. Clae- ys (België), 6. P. van Daele (St.-Jan- steen), 7. M. Wagenaar (Borssele), 8. H. van Landeghem (Overslag), 9. N. de Coster (België), 10. W. van de Wee (Koewacht). (ADVERTENTIE) BATAVUS NAVAJO, dames of heren f 1.099,- Test nu zélf de Navajo of een van de andere Batavus hybride fietsen! Bel voor dealeradressen: 06-8998130.

de Stem | 1996 | | pagina 11