'Ik kom tekort en dat doet pijn Reiziger doorstaat de Rivera-test Zeve DE STEM Van Hanegem en Schoenmaker hakken zelf de knoop door Berti Vogls overweegt terugkeer naar club UITSLAGEN standen Edwig van Hooydonck stopt onmiddellijk met wielrennen Een van de Het échte origineelB|RKEHS10tK. Pekkers schoenen Ajacieden weten nog niet wie hun trainer wordt bij AC Milan sportnieuws KORT Tafeltennisvrouwen promoveren Schultz ook naar Rosmalen Zweden uitgeschakeld bij WK Australische bokser overlijdt 'Atlanta' heeft nog duizenden baantjes ATLETIEK GOLF VOETBAL HOCKEY TENNIS WIELRENNEN Duitse tennisbond weigert schadevergoeding voor Seles PESTEM MOTORSPORT Onsterfelijk Kerkstraat 10 - OOSTERHOUT - Tel. 0162-453873 Sport Door Jacques Hendriks Breda/Ryad - Wat de trainers Willem van Hanegem en Lex Schoenmaker betreft, is hun avontuur bij Al Hilal, de club uit de hoofdstad van Sau- di-Arabië, Ryad, nu definitief afgelo pen. Afgelopen weekeinde werden de twee al op non-actief gesteld, gistermiddag ver telde Van Hanegem dat hij en Lex Schoenmaker besloten hebben de eer aan zichzelf te houden en op te stappen. „We hebben geen zin om te gaan wach ten en willen de zaak nu zo snel mogelijk afhandelen." Gisteren verklaarde Van Hanegem in de ze krant al dat hij en zijn collega niet ge loofden dat zij na het op non-actief stel len toch nog een nieuwe kans zouden krijgen bij de club die zich aan het op maken is voor de play-offs om het lands kampioenschap, eind deze maand. Bo vendien had hij toch al niet zo veel zin om zijn over twee maanden aflopende contract te verlengen. „Na het offerfeest volgt hier op donder dag en vrijdag het weekend. Ik denk daarom dat het nog wel een dag of vier, vijf zal duren eer we alles af kunnen handelen met de mensen uit het bestuur. Daarna willen we zo snel mogelijk terug naar huis. Ik heb volgens het contract nog twee maanden salaris tegoed. In die overeenkomst staan afspraken over wat te doen als de samenwerking voortijdig beëindigd wordt. Maar dat salaris vind ik niet eens zo belangrijk. Zoals ik giste ren al zei, het is zonde om te moeten stoppen als je twee wedstrijden van het landskampioenschap verwijderd bent." Uit Nederland heeft Van Hanegem nog geen bericht gekregen van mogelijk geïnteresseerde clubs, wel van drie, vier clubs en nationale bonden uit het Mid den-Oosten. „Maar ik zit hier nu echt niet te wachten van oh, oh, als er maar een club komt. Straks willen we thuis eerst alles rustig op een rijtje zetten," aldus de trainer die na zijn ontslag bij Feyenoord in oktober 1995 nu dus voor de tweede keer binnen een seizoen voortijdig aan de kant is ge schoven. En dat terwijl hij met Al Hilal behalve het bereiken van de play-offs nog twee maal een (hoofd)prijs pakte, in een na tionaal bekertoernooi en in het toernooi om de Arabië Cup. Echt verrassend is het ontslag van Van Hanegem en Schoenmaker daarentegen niet. Het verschil in 'voetbalcultuur' tus sen Nederland en de Arabische landen leidde al eerder tot mislukkingen. Leo Beenhakker en Wim Jansen hielden het enkele jaren geleden als bondscoaches van Saudi-Arabië ook maar een blauwe maandag vol, terwijl in Egypte Nol de Ruiter (bondscoach), Cor Pot en Theo Verlangen (clubtrainers) hun contract niet uit konden dienen. Ruud Krol vormt een uitzondering, hij is al geruime tijd succesvol als coach van het Eyptisch olympisch elftal. Door Ad Pertijs Antwerpen - Het stukje grond dat hij in Essen had gekocht om er een fraai huisje op te bouwen, denkt Edwig van Hooydonck binnenkort te gaan verko pen. „Er zal geld binnen moeten blijven komen," zei de 29-jarige Vlaming gisteren nadat hij in Ant werpen op een persconfe rentie had aangekondigd met onmiddellijke ingang te stoppen met wielrennen. „Boris Becker moest ook vijf jaar wachten op zijn volgende Wimbledon-zege," sprak de roodharige Van Hooydonck zich voor dit seizoen nog moed in. Uiteindelijk had de klassieker- specialist dat geduld niet. De pupil van Jan Raas (Rabobank- ploeg) kan het niet meer opbren gen om te leven voor het wiel rennen in de wetenschap dat er in de wereldbekerwedstrijden slechts een bijrol voor hem is weggelegd. Ook al beseft hij dat hem dat klauwen met geld kost. Alleen al op zijn naam had de tweevoudige winnaar van de Ronde van Vlaanderen de ko mende jaren nog een klein mil- joentje aan contracten kunnen krijgen. „Ik weet dat er oudere renners zijn die zich er niet voor schamen om op die manier nog flink wat geld op te strijken. Maar ik zit zo niet in elkaar. Ik wil presteren voor mezelf en voor mijn baas. Zo niet, dan stop ik er net zo lief mee." De man uit Gooreind, een dorpje vlak over de grens bij Breda, had al een tijdje het gevoel dat het beste er bij hem af was. Ondanks een gewijzigde (op Italiaanse leest geschoeide) trainingsaan- pak. De coureur die in 1989 en 1991 de Ronde van Vlaanderen foto epa» Van Hooydonck: „Ik wil presteren. Zo niet, dan stop ik ermee.' won, overwoog vorig seizoen al te stoppen. Toen kon Raas hem nog een keer overhalen om door te gaan. De poging die de Zeeuw dit keer waagde, had geen succes meer. Van Hooydonck: „Mijn be sluit stond vast na Parijs-Rou- baix. Ik kon daar de besten niet volgen, terwijl ik met twee derde plaatsen veel beter gewend was. Luik-Bastenaken-Luik heb ik nog wel gereden, maar daarna is de fiets onaangeroerd in het schuurtje blijven staan." Na de Ronde van Vlaanderen constateerde Van Hooydonck nuchter dat hij die klassieker nooit meer zou winnen. Op zijn Bosberg, de plek waar hij twee keer toesloeg, vierden anderen triomfen. „Ik kwam gewoon te kort en dat terwijl de topvorm er was. Dat deed me veel pijn. Een stapje terug doen, kan ik niet. Ik wil vooraan mee kunnen rijden in de wereldbekerwedstrijden, koersen als Dwars door België of de Brabantse Pijl (de semi-klas- sieker die hij vorig jaar nog won) interesseren me niet." Als iedere renner er zo over denkt, zou het peloton in de we reldbekerwedstrijden erg klein zijn en hield ook Jan Raas maar weinig renners over. „Ik heb de top gekend. Dat is het verschil met de meeste anderen," zegt Van Hooydonck. „Wanneer je al tijd tegen de top hebt aangeze ten, kun je het wel opbrengen om te blijven trainen en koersen. Die motivatie heb ik niet meer." „Zo zit het karakter van die jon gen in elkaar," zegt Jan Raas. De Rabobank-teammanager be treurt het besluit van de renner die tien jaar bij hem onder con tract stond. „Maar ik respecteer foto de gelderlander/do visser het wel. Ik kan me er ook wel iets bij voorstellen. Toen ik als wiel renner zelf minder begon te presteren, verdween de motiva tie ook snel." De Belg fietste zijn hele profle ven voor Jan Raas. Het waren tien intensieve seizoen. „Ook dat heeft zijn tol geëist," zegt Raas. Van Hooydonck voerde daar naast aan dat hij al vanaf zijn zevende op de racefiets zit. Ooit als twaalfjarige was hij kam pioen van Nederland. In eigen land was hij toen nog te jong om te mogen koersen. Ook bij de profs lachte het succes hem al snel toe. In zijn debuutjaar (1987) won hij de Brabantse Pijl en toen Van Hooydonck als 22- jarige in 1989 'Vlaanderens Mooiste' won, dacht heel België dat de nieuwe Eddy Merckx was opgestaan. In 1991 herhaalde Van Hooydonck, die op zijn best was in de voorjaarskoersen, zijn triomf in de Ronde van Vlaande ren, maar daarna waren er nog slechts zeges in semi-klassiekers als de GP de Denain en Brabant se Pijl (in totaal 4x). „De Bra bantse Pijl winnen is leuk, maar wanneer je dat doet na 'Vlaande ren' zit er een verkeerde lijn in je carrière," meent de lang Belg. Van Hooydonck wordt dit sei zoen niet meer vervangen. Raas: „Ik heb nu nog achttien renners. Dat is voldoende om de rest van het programma af te werken." Van Hooydonck bezint zich de komende weken op zijn toe komst. „Ik moet blijven werken. Financieel ben ik niet onafhan kelijk." Een functie in de wielersport ziet hij niet zitten. „Maar ik wil wel iets in de sport blijven doen. Wat weet ik nog niet. Zolang ik er zelf maar geen frank in hoef te steken. Mijn kennis wil ik inves teren, niet mijn geld. Ik heb er te hard voor moeten fietsen om er risico's mee te nemen." Zijn besluit staat vast, weet hij. Het heeft geen zin hem in het na jaar nog eens te polsen voor dik betaalde rentree. „Zo zit ik in el kaar." Net zoals hij zijn verhuis plannen naar Essen (de geboor teplaats van zijn vrouw) op ei genzinnige wijze uit zijn hoofd zetten. „Mijn zoontje Dante wordt bin nenkort een jaar. Ik denk nu: die jongen moet in Gooreind op groeien. Ik wil een familietradi tie niet doorbreken. Hij moet gaan voetballen bij FC Goor eind, niet bij Excelsior Essen. Dat stuk grond in Essen kan ik maar beter verkopen." Düsseldorf - Berti Vogts over weegt na het EK voetbal in juni zijn taken als bondscoach van de Duitse voetbalploeg neer te leg gen. De bondscoach, vorige week nog succesvol in Rotterdam tegen Oranje (0-1), heeft eigenlijk wel zin weer als clubtrainer aan de slag te gaan. Vogts laat bij zijn overdenkingen resultaten geen rol spelen. Wèl de band die hij met Bayer Leverku- sen heeft. Vogts is bevriend met de bestuursleden Calmund en Vos sen. Zij stuurden zondag trainer Ribbeek de laan uit. Assistent Hermann fungeert tot het eind van het seizoen als interim-coach. Vogts leverde dinsdag opnieuw forse kritiek op zijn collega's in de Bundesliga. „Alleen wij zijn ver antwoordelijk voor het bedenke lijke peil van het voetbal. De trai ners hebben zich gek laten maken door de bestuurders die alleen maar aan geld denken. Het wordt tijd dat we weer eens aan de sport gaan denken." Matthew Simmons is dinsdag voorgeleid aan de rechtbank van Croydon, Zuid-Londen. Simmons was het slachtoffer van de kung- fu-actie van de Franse voetballer Eric Cantona. Maar de officier van justitie vindt hem net zozeer schuldig. Simmons had de ge welddadige uitbarsting uitgelokt. Simmons is supporter van Crystal Palace. In januari 1995 zat hij op de tribune toen Manchester Uni ted te gast was. Cantona kreeg in die wedstrijd de rode kaart, liet zich uitdagen door het publiek, sprong over de boarding en raakte Simmons tegen de borstkast. Uit getuigenverklaringen blijkt dat de 21-jarige Simmons tijdens het incident de trap was afgerend om Cantona van dichtbij te bele digen. Daarnaast maakte hij en kele obscene gebaren. Simmons weigert schuld te bekennen. Hij riskeert een gevangenisstraf van zes maanden en een boete van ruim 12.000 gulden. Het proces te gen Simmons neemt naar ver wachting drie dagen in beslag. Cantona kreeg voor zijn reactie in eerste instantie een celstraf van twee weken. Later werd dat om gezet in 120 uur dienstverlening. De Braziliaanse aanvaller Be- beto keert terug naar zijn vader land en gaat spelen voor Flamen- go. Volgend seizoen vormt hij zo als het er nu naar uitziet dus een koningskoppel met oud-PSV'er Romario. De vedette van La Coruna maakte dinsdag bekend dat niets een transfer naar de club uit Rio de Janeiro nog in de weg staat. „We zijn er helemaal uit. Ik weet alleen nog niet precies wanneer ik terugga," zei Bebeto. Hij wil het seizoen bij zij Spaanse werkgever afmaken. De Braziliaan tekende in 1992 voor Deportivo en toonde zich van meet af aan een gevaar lijke schutter. Bebeto's doelpun tenproductie viel deze competitie wat tegen, onder meer wegens een slechte verstandhouding met trai ner John Toshack. De Londense politie heeft dins dag elf illegale kaartverkopers ge arresteerd. Daarmee is een net werk opgerold dat toegangskaar ten voor het EK voetbal in juni te gen woekerprijzen op de zwarte markt bracht. Onder leiding van Scotland Yard werden dinsdag bij verscheidene Londense voorverkoopadressen invallen gedaan. Daarbij werden tachtig agenten ingezet. Door Jaap van Essen Milaan - Edgar Davids en Michael Reiziger mogen zich echte Milanisti noemen: ze doorstonden de strenge medi sche keuringen gisteren pro bleemloos. Milan heeft de se lectie voor komende seizoen derhalve zo goed als rond, al leen is nog steeds niet bekend wie trainer zal zijn. Fabio Capello kan naar Real Ma drid, maar heeft vandaag nog een gesprek met voorzitter Silvio Berlusconi, die zijn succesvolle trainer graag wil behouden. Naar verluidt kan slechts een enorme financiële aanbieding Capello verleiden tot een langer verblijf in Milan. Vertrekt de coach, dan is de Uru- guyaan Tabarez de voornaamste kandidaat hem op te volgen. Ta barez was ooit bondscoach van het nationale team uit zijn ge boorteland, tot een jaar geleden had hij Galgiari onder zijn hoede, sinsdien is hij zonder werkgever. Tabarez zal wanneer hij Capello opvolgt overigens waarschijnlijk niet alleen de touwtjes in handen krijgen. Berlusconi flirt namelijk ook nadrukkelijk met Julio Ve- lasco. De media-magnaat heeft de Argentijn hoog zitten als tech nisch manager. Opvallend, want Velasco is geen voetbalcoach, maar trainer van het nationale Italiaanse volleybalteam. Michael Reiziger en Edgar Davds maakten zich gisteren nog niet bepaald zorgen om de eventuele opvolging van Capello. Zij had den het nogal druk met andere zaken. Eerst was daar bijvoor beeld de nauwgezette medische Michael Reiziger (links) en Edgar Davids tonen hun nieuwe werkplunje. foto epa keuring. Die liep nogal uit, on dermeer omdat Davids allerlei extra testen aan zijn ogen diende te ondergaan. Milan nam geen enkele risico, in verband met de oogblessure die Davids eind vorig seizoen nog dwong enige tijd met een soort veiligheidsbril te spe len. Eenmaal aangekomen op de Via Turati nr. 3, het pand waar AC Milan haar kantoren heeft, proef de het Nederlandse duo eindelijk een beetje wat het betekent in Italië te voetballen. De persdienst van de club had alle media opge trommeld, en die hadden massaal gehoor gegeven aan de oproep. Welgeteld 16 camera-teams, tien tallen fotografen, handenvol journalisten en zowaar een tien tal supporters wachtten hen op. In het onderkomen van Milan werd de persconferentie een gek kenhuis in de veel te kleine prij- zenzaal die werd gebruikt voor de officiële presenetatie. De vra gen die Davids en Reiziger kre gen voorgelegd waren vooral lachwekkend. Maar daar waar Ruud Gullit in 1987 het antwoord volledig schuldig bleef toen hem werd gevraagd wat hij van de voormalige Milan-ster Rivera vond, bleek Michael Reiziger voorbereid op dezelfde vraag. „Een geweldige speler," ant- woorde hij zowaar in het Itali aans. Behalve de medische keu ring doorstond hij die test dus ook feilloos. Terwijl beide voetballers einde- WOENSDAG 1 MEI 1996 DEEL B Bratislava - Het Nederlands vrouwen-tafeltennisteam is terug in de eerste categorie van de Europese kampioenschappen. Oranje verzekerde zich dinsdagavond van promotie naar het hoogste ni veau met een afgetekende zege op Joegoslavië: 4-0. Mirjam Hoo- man, Bettine Vriesekoop, Emily Noor en het dubbel Hoom- an/Gerdie Keen zorgden in Bratislava voor de winstpunten. Bratislava. EK, landentoernooi Vrouwen, eerste categorie Halve finales: Hongarije - Engeland 4-0, Roemenië - Duitsland 4-0; om vijfde plaats: Rusland - Tsjechië 4-0, Italië - Oekraïne 4-2; om negende plaats: Frankrijk - Zweden 4-2, Kroatië - België 4-1. Tweede categorie promotiewedstrijd: Nederland - Joegoslavië 4-0 (Hooman - Mancic 21- 10 21-14, Vriesekoop - Paljak 20-22 21-11 21-18, Noor - Erdelji 21-11 21-17, Hooman/Keen - Mancic/Paljak 21-15 21-12); om dertiende plaats (woensdag): Nederland - Slowakije. Mannen, eerste categorie Groep A, vijfde ronde: Rusland - Nederland 4-1 (Andrianov - Chen Sung 19-21 21-14 17-21, Dmitri Mazoenov - Vijverberg 21-18 21-12, Sjmirev- De Cock 21-23 21-16 21-13, Andrianov/Dmitri Mazoenov - De Cock/Vij- verberg 21-11 21-12, Dmitri Mazoenov - Chen Sung 21-14 21-9), Frank rijk - Duitsland 4-3, België - Slovenië 4-2. Eindstand: 1. Frankrijk 5-10, 2. België 5-8, 3. Rusland 5-6, 4. Duitsland 5-4, 5. Nederland 5-2, 6. Slovenië 5-0. Groep B, vijfde ronde: Zweden - Engeland 4-1, Tsjechië - Hongarije 4-1, Polen - Italië 4-2. Eindstand: 1. Zweden 5-10, 2. Polen 5-6, 3. Tsjechië 5-6, 4. Italië 5-4, 5. Hongarije 5-2, 6. Engeland 5-2. Rosmalen - Brenda Schultz heeft haar deelname aan het grastoer- nooi van Rosmalen toegezegd. De Nederlandse nummer één ver kiest als voorbereiding op Wimbledon het Brabantse gras boven het tennistoernooi van Eastbourne. Directeur Kloppert van het eerste vrouwentoernooi in Rosmalen (van 17 t/m 22 juni) presenteerde zondag zijn deelnemersveld. Naast de top-tien-speelsters Majoli en Maleeva heeft hij het grootste gedeelte van de Nederlandse top weten vast te leggen. Wenen - De Verenigde Staten hebben dinsdag verrassend Zweden uitgeschakeld bij het WK ijshockey in Wenen. De vice-wereld- kampioen verloor in de kwartfinales met 3-2 van de Amerikanen. De periodestanden waren 1-0 2-2 0-0. De Amerikanen kwamen voor de vijfde maal in de geschiedenis door de voorrondes heen. Voor het eerst sinds 1994 bereikten ze de kwartfinales. In de halve eindstrijd moeten ze het opnemen te gen de winnaar van de wedstrijd tussen Duitsland en Tsjechië. Canada versloeg in de kwartfinale Finland met 3-1. Melbourne - De Australische bokser Lance Hobson is dinsdag in het ziekenhuis in Melbourne overleden. De 23-jarige vederge wicht was maandagavond, in een profgevecht, in elkaar gestort en kwam niet meer bij uit coma. De voormalige Australische kampioen Hobson raakte maandag in de zesde ronde buiten bewustzijn na een harde stoot van de Chi nees Liu Ganz. Hij kreeg in de ring onmiddellijk zuurstof toege diend. In het ziekenhuis werd nog geprobeerd een bloedprop in zijn hersenen operatief te verwijderen. Dat mislukte. Atlanta - Het organisatiecomité van de Olympische Spelen in At lanta (ACOG) kampt met personeelsgebrek. Tachtig dagen voor het begin van het mega-evenement hebben pas 40.000 vrijwilli gers zich aangemeld. In totaal wachten 52.000 van deze erebaan tjes op bezetting. Volgens een woordvoerster van ACOG moeten de al ingeschreven helpers nog worden gescreend en in de kleren gestoken. Ook aan professionele krachten is nog gebrek. Het ACOG is voornemens 5400 mensen aan te trekken tegen betaling, maar heeft achthonderd vacatures nog niet ingevuld. Vergelijk bare problemen hebben de firma's die als contractueel partner van de olympische organisatie op zoek zijn naar medewerkers in Atlanta. loos antwoord gaven op telkens weer dezelfde vragen, leunde het grootste deel van de VVCS-verte genwoordiging in de gangen ver moeid tegen de muur. Voorzitter Theo van Seggelen toonde zich later een gelukkig man. „Het is allemaal perfect gegaan. Het be langrijkste van deze transfer is misschien wel dat spelers voor het eerste een echte internationa le toptransfer helemaal zonder tussenkomst van makelaars of wat ook hebben beklonken. Dankzij de de zaak Bosman hoeft er niet meer tussen clubs onder handeld te worden, de spelers kunnen daardoor in volledige vrijheid zelf kiezen." Van Seggelen schatte het aantal clubs dat zich voor de transfer vrije Ajacieden hebben gemeld op: „Toch al gauw een stuk of 25. Inderdaad zo ongeveer de hele Europese top. Ik verwacht dat Kluivert dat aantal nog gaat kloppen. Nu al melden zich clubs die zijn contract (dat nog een jaar doorloopt, red.) willen afkopen. Maar met Patrick hebben we af gesproken dat hij lekker nog een jaar bij Ajax blijft en zich voorlo pig nergens druk over maakt. La ten we wel zijn; hij heeft op het moment ook wel andere dingen aan zijn hoofd." Waarmee Van Seggelen doelde op de rechtzitting van vandaag, maar ook op de komende Cham pions League-finale en het EK. „Als dat straks allemaal achter de rug, moeten we maar eens kij ken wat Patrick wil. Ik sluit ook helemaal niet uit at hijzelf het liefst nog een paar jaar bij Ajax blijft. Hij is tenslotte pas negen tien." sumi m m Hilvarenbeek, 20 km: 1. Kamerman (DAK) 1.07.36, 2. Ogink (TRR) 1.08.43, 3. Van de Biggelaar (GM) 1.09.01. Vrouwen: 1. Vlemmings (At- tila) 1.28.28. Herkenbosch. Muermans Vastgoed Cup, NPGA-tour. Tweede ronde: 1. Giles 142 slagen, 2. Steenkamer 145, 3. Van der Velde, Saxton, Gee, Woof 148. Probst (Dui) 4-6 6-3 6-1, Schnijder (Zwi) - Cacic (VSt) 6-7 6-4 6-2, Carlsson (Zwe) - Begerow (Dui) 6-3 6-4, Rittner (Dui) - KLoesel (Dui) 6-4 6-4. Atlanta. Mannen, 500.000 gulden. Eerste ronde: Spadea (VSt) - Pozzi (Ita) 6-1 6-4, Shelton (VSt) - Wood ruff (VSt) 6-3 2-6 6-3. Andizjan (Oez). Challenger-toernooi, mannen. - Eerste ronde: Van Scheppingen (Ned) - Khankhodjajev (Oez) 7-6 6-1. Vrouwen, bekercompetitie. Finale: Kampong - HGC 0-1. München. Mannen, 680.000 gulden. Eerste ronde: Muster (Oos/1) - Pesco- solido (Ita) 6-1 6-1, Becker (Dui/2) - Roig (Spa) 6-4 6-4, Goellner (Dui) - Ferreira (ZAf/4) 6-3 6-4, Schalier (Oos/6) - Steeb (Dui) 3-6 6-0 6-4, Karbacher (Dui) - Gaudenzi (Ita/7) 7-5 6-3, Gumy (Arg) - Larsson (Zwe) 6-2 6-4, Dosedel (Tsj) - Camporese (Ita) 6-1 6-0, Dreekmann (Dui) - Cor retja (Spa) 6-0 7-5. Dubbelspel, eerste ronde: Nijs- sen/Van Emburgh (Ned/VSt) - Els- ner/Nydahl (Dui/Zwe) 6-1 6-3. Praag. Mannen, 585.000 gulden. Eerste ronde: Baur (Dui) - Rosset (Zwi/4) 7-6 6-2, Gorriz (Spa) - Dier (Dui) 6-3 6-4, Santoro (Fra) - Boetsch (Fra/3) geschrapt, Vacek (Tsj/6) - Messori (Ita) 6-2 2-6 6-1, Martin (Spa) - Dewulf (Bel/7) 7-6 3-6 6-4, Montana (VSt) - Ogorodov (Oez) 6-3 6-2, Noszaly (Hon) - Cunha Silva (Por) 2-6 7-5 7-6, Kafelnikov (Rus/2) - Skoch (Tsj) 6-3 6-3, Kuerten (Bra) - Tsjesnokov (Rus) 3-6 7-5 7-5, Javier Sanchez (Spa/8) - Fetterlein (Den) 6- 0 6-4, Santoro - Sekulov (Aus) 7-5 6- 4. Hamburg. Vrouwen, 725.000 gulden. Eerste ronde: Dragomir (Roe) - Duitsland. Rostock - Freiburg Karlsruhe - Dortmund 5-0, Schalke'04 - Stuttgart 2-0, Uerdingen - Leverkusen 3- 0. Stand aan kop: Dortmund 30-58, Bayern M. 30-58, M'gladbach 30-50, Rostock 30- 46, Schalke'04 30-44, Karlsruhe 31-44. Ronde van Alentejo. Derde etappe, Castro Verde - Merto- la: 1. Prudencio Indurain (Spa) 63 km in 1.27.31, 2. Pinho (Por), 3. Men- des (Por), 4. Guenetxea (Spa), 5. Mi guel Indurain (Spa). Algemeen klassement: 1. Miguel In durain 5.25.50, 2. Prudencio Indu rain 0.21, 3. Sampaio (Por) 0.23, 4. Abreu (Por) 0.28, 5. Solaun (Spa) 0.39. Ronde van Colombia. Negende etappe, Chinchina - Palmi ra: 1. Montana (Col) 219 km in 5.03.56, 2. Cubino (Spa), 3. Cardenas (Col), 4. Ospina (Col), 5. Rodriguez (Col). Algemeen klassement: 1. Sanabria (Col) 43.19.43, 2. Luis Gonzalez (Col) 2.55, 3. Ramirez (Col) 3.28, 4. Rico (Col) 3.29, 5. José Gonzalez (Col) 3.31. UCI-ranglijst (per 30 april): 1. Jala- bert (Fra) 2654 punten, 2. Miguel In durain 1899, 3. Rominger (Zwi) 1660, 4. Museeuw (Bel) 1306, 5. Casagran- de (Ita) 1107, 6. Zülle (Zwi) 1045, 7. Armstrong (VSt) 1015, 8. Olano (Spa) 997, 9. Tsjmil (Oek) 919, 10. Zanini (Ita) 824, 12. Ekimov (Rus) 806, 18. Sörensen (Den) 672. Hamburg (rtr) - De Duitse tennisbond is zich in de affaire Seles van I geen kwaad bewust. De Amerikaanse tennisster wil voor de rechter een schadevergoeding van ongeveer 25 miljoen gulden van de bond. Seles werd op 30 april 1993, tijdens het tennistoernooi van Hamburg, door een Duitser in de rug gestoken. Seles' advocaat Danelzik acht de tennisbond en het toernooi-organi- satiebureau Rothenbaum verantwoordelijk voor de aanslag van Par- che, een gestoorde fan yan Steffi Graf. Seles maakte vorig jaar juli pas haar rentree in het tenniscircuit. De schadeclaim is een optelsom van gemist sponsor- en prijzengeld. De tennisbond ontkent tijdens het toernooi drie jaar geleden nalatig te zijn geweest. „Wij hebben op het gebied van de veiligheid aan de eisen voldaan." - ÜSflBÜHSi Van onze ^ntorsportmedewerker Assenede - Bij de MCB/BLÏ motorcross in Assenede ware de diverse Zeeuwse deelnB mers redelijk voorin te vi gen. Vader en zoon Gijsel t| Heikant en Bressiaander Pi< Cruson eindigden zelfs bij eerste drie. Na enige harde circuits in de i gelopen weken troffen de rijde fn Assenede weer een vertrouw! zandbaan en de resultaten zi dan meestal veel beter. Opniei Door Fred Rabout Groede - Op 12 mei wor zeventig jaar. Daarmee is clubs in West-Zeeuws-Vli I zellige complex aan De T '1976 de voorzittershamer Traas, een 'overkanter', stak 1969 de Westerschelde over zich in Groede te vestigen. V\ ooit actief voetballer bij Ley dorpse Boys. „Nee, niet in eerste, want een hoogvlieger1 ik niet." Bestuurlijk gaat het h schijnbaar beter af, want als even meezit is hij volgend j een kwart eeuw bestuurder bij blauw-witten. In 1972 immers maakte hij entree in het bestuur om vier j< later interim-voorzitter Rien Regt als voorzitter op te volg Samen met Cor van Belois (al jaar lid van de club) niet weg denken bij de binnenkort 70-ja ge. Hoe het allemaal begonner weet Traas alleen uit datgene V de spaarzame overlevering he opgeleverd. Het was ene A. van Uxem die de wieg van de W Groede staan moet hebben. Voor vijftiende verjaardag kreeg een tientje. In die tijd een ka taal dat werd omgezet in een e te leren voetbal. Nadat een p jaar eerder 'Blauw Wit' weg gebrek aan belangstelling grave was gedragen, zorgde 'tientje van Van Uxem' voor gezondere boreling. Men bi het blauw en wit trouw, spee een wilde competitie tegen pi gen als Draaibrug, Hogew Roodenhoek, Sasput, Numi Een, Driewegen en andere bui schappen. C. van Acker moet zich in die gen als voetballer onsterfe hebben gemaakt, J. Keymel in die dagen het hardste sc van Groede en wijde omgev Groede bleef Groede, een pi waar zo af en toe een kampio schap kon worden gevierd, ai wisseld met een degradatie. Ii marge van datgene wat voorhanden had en wat in anonimiteit vertoevend. Wel een club die zich kenmei en kenmerkt door zijn gezel heid. Het clubgebouw, eigenh dig in de tachtiger jaren neei zet en een paar jaar later ui breid, straalt datgene uit wa de club leeft: gezelligheid, voetbal heeft in onze samei ving een belangrijke functie, is meer dan voetbal voor Gi de," geeft Traas te kennen. Hij ziet dan ook sombere tij op zich af komen, want er wc in de gemeente Oostburg d gesproken over privatisering de sportaccommodaties. Voor privatisering op zich is hij bang, wel voor datgene wat bij de privatisering gaat volti ken. „Ik denk dat als de poli het gaat aanpakken er al naar de centen gekeken gaat v den. Dan worden de kleii clubs ongetwijfeld de dupe zullen accommodaties verd nen en ik ben bang dat de ki tjes weer als eerste geslachtof gaan worden. Dat kan en hooit gebeuren. Als wij bijv beeld onze thuiswedstrijder Breskens moeten gaan spelen is de club binnen de kortste k weg. Een voetbalclub hoor een dorp thuis net zoals een sisschool. Wij zullen ons hand en tand tegen een dergel privatisering verzetten. Ik i dat het samenwerkingsver! dat we hier in West-Zeei Vlaanderen een paar jaar gel( op initiatief van Breskens-v zitter Johan van Espen het opgezet ons niet zal laten val! Noodzaak Een samenwerking die doo vergrijzing van de bevol noodzaak was. Dat beseft Traas, al heeft het volgens naast positieve ook nega kanten. „Ik zie ook wel in d samengewerkt moet worden len we het voetbal op een red peil blijven houden. Ik ben ook voor samenwerking, r het moet wel op een eerlijke nier gebeuren. Zo erger ik m< pot aan het ronselen van sp en dan heb ik het niet direct senioren, maar over C- en I nioren. Let wel, ik heb er enkel probleem mee dat eei

de Stem | 1996 | | pagina 8