Hevige beschietingen in Monrovia :ort Protest tegen bezoek Li Peng Nederlander spil bij evacuatie Liberia DE NIEUWE LOTTO JACKPOT.! H Nederlands paar overvallen, vrouw verkracht Diplomatenrel tussen Ankara en Teheran Alternatief voor Israël is Libanon verlaten Evangelische gemeente ziet kleine dominee niet zitten ■mmm HET WEKELIJKSE MIUOENENSPEL VAN DE LOTTO. A4 ITAAR DE STEM BUITENLAND A5 scholen' ïerapie Bestand tussen strijdende partijen van vrij korte duur geweest De Lotto BUITENLAND kort Egypte houdt sekteleden aan Olie-installatie Grozny in brand Rumoerig begin PKK-proces Stuttgart Rivaliserende Koerden sluiten akkoord Bosniër in Luxemburg aangehouden Zonen FIS-leider in Duitsland aangeklaagd Israëlische soldaat gedood in Libanon Paulus niet liet evange- laire onder in Traa naar e praktijken id getreden |id-Limburg- pTSV-onder- en directie bn en de on- bris Linscho- jbrwerpen. En tegenstelling loekomst be- i met betrek een aparte bar er is ook px geworden nauwelijks Indoordring- lm je uit het oeken, lopen {Ispoor geleid in kunnen er Jntwoord ver- ns incidenten i ingewikkeld- i andere keer braktijk of aan- |evoegdheden achter. Soms i worden zon- Rclusie getrok- |de besluitvor- nderen. Jdures en sim- ens eveneens belheid onder- t alleen op het |n met een be- voorbereiding DONDERDAG 11 APRIL 1996 l(Vrom) heeft September '92 bi verder gin- I trok de toen- dane beloften Ivet op de rib- tgen. Dat ver- Ide parlemen- iet voormalige burgse corpo- t van 175 mil- |over kon ko ken het on- ken A. Jacobs brt (voormalig |p. Later op de pers en A. van WBL) er nog bteren straffen I een bende, die juweliers in i in harddrugs. rinaamse mili- overvielen. In binnen op een erd vastgebon- Bers geen drugs |w. igmg 1de Tweede Ka- Bterstaat) spoe- plemen rond de na dringt er bo- i een nieuw be- rails, zo bleek Ipaasweekeinde. phe noten horen YTB), dat moet l zou niet geheel jemieuwd ATB- Innen zijn inge- bhteruit gaan als Icholen voor pri- I gecompenseerd, j Tweede Kamer, let debat over het j regelt. jen per 1 januari letalen daar niets In het rijk krijgen regeling voor de jidsen sinds begin jn behandelingen Indeling moeilijk leid van dien. Dat Irapeuten. legeling in de eer paling van de om- pminderde vraag i ontslag dreigen, i gulden bezuini- lafden oog, een Amster- ïing aan verslaaf- atig cliënten sek- ter en toentertijd isteren bevestigd, oject dat zich be- :n. dakloze drugsge- r waar hij in ruil ijd seksuele eisen Mae Sot (ap) - Een Neder lands echtpaar is zondag in het noorden van Thailand overvallen door Myanmarese (Birmaanse) soldaten. De vrouw werd verkracht. Dat heeft de Thaise politie gisteren bekendgemaakt. De slachtoffers waren een 32-jarige man en een 27-jarige vrouw die de afgelopen zeven maanden aan de Mahidolu- niversiteit in Bangkok onderzoek hebben gedaan naar malaria, aldus de politie. Hun namen wer den op eigen verzoek niet bekendgemaakt. Het paar werd overvallen, toen het een fiets tocht maakte langs de rivier de Moei, die voor een deel de grens vormt tussen Thailand en Myan mar, aldus de politie. Toen ze waren gestopt om uit te rusten, staken vijf met geweren en mes sen gewapende Myanmarese sol daten de rivier over, grepen hen beet en bonden hen vast. Drie van de soldaten staken de rivier weer over met de fietsen, horloges en sieraden van het paar, maar twee anderen bleven achter en ver krachtten de vrouw, aldus de politie. De politie zei de Neder landers te hebben verteld niet veel te kunnen doen, omdat de soldaten de rivier weer waren overgestoken naar Myanmar. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei op de hoogte te zijn van het incident, maar geen nadere bijzonderhe den te kunnen verschaffen. Monrovia/Washington (afp/rtr) - De Liberiaanse hoofdstad Monrovia was woensdagavond het toneel van zware beschie tingen en plunderingen, waarmee een einde kwam aan het bestand dat dinsdagavond werd overeengekomen. De gewelddadigheden deden zich voor in de diplomatenwijk Mamba Point, vlakbij de Ameri kaanse ambassade vanwaaruit buitenlanders geëvacueerd wor den. Een Amerikaanse legerheli- kopter die was ingezet voor de evacuatie van buitenlanders uit de Liberiaanse hoofdstad Monro via kon woensdagavond niet opstijgen doordat het toestel onder mortiervuur kwam te lig gen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken kunnen veel Amerikanen in Monrovia de Amerikaanse ambassade niet bereiken als gevolg van de gevechten. Door een raketaanval op de belangrijkste kazerne van de stad vielen drie doden en zeven gewonden. Bij de kazerne houden zich militiestrijders op, die Liba- nezen en andere buitenlanders gijzelen. In totaal zijn woensdag 168 bui tenlanders, onder wie 54 Ameri kanen, uit Monrovia geëva cueerd. 125 Van hen zijn via Sierra Leone in de Senegalese hoofdstad Dakar aangekomen. De krijgsheer Roosevelt Johnson wil zich niet onderwerpen aan de West-Afikaanse vredesmacht in Liberia. Pogingen om Johnson te arresteren vormden de aanlei ding voor de nieuwste geweldda digheden, de zwaarste sinds het bestand van 1995 dat een einde maakte aan zes jaar burgeroor log. Honderden vluchtelingen gebruikten gisteren het staakt- het-vuren om naar hun woningen in de Liberiaanse hoofdstad Monrovia terug te keren, hoewel ook overdag zo nu en dan werd geschoten. Ook de door militieleider Roos evelt Johnson gegijzelde burgers zeiden te kunnen gaan en staan waar ze wilden. Niemand durfde daar echter gebruik van te maken. „Ze zijn bang voor hun veiligheid, als zij zich op straat begeven," aldus Mark Johnson, een van gegijzelden, in een telefo nisch interview. De Verenigde Staten toonden gisteren al geen enkel vertrouwen in het bestand en bleven de gehele dag door hun burgers eva cueren. „We gaan door met de operatie totdat iedereen in veilig heid is," zei marinecommandant Bob Anderson. Onder de geëva- cueerden zijn Egyptenaren, Liba- nezen, Britten, Ieren, Fransen, Canadezen en Australiërs, liet het Pentagon gisteren weten. Johnson verschanste zich zater dag met gewapende medestan ders in de Barclay-kazeme, 3kilometer van het centrum van de hoofdstad. Hij gebruikte 400 tot 600 mensen als schild tegen aanvallen van rivaliserende mili ties. Het Belgische kantoor van AzG ontkent dat de organisatie zich terugtrekt uit Liberia. AzG Bel gië leidt in de hoofdstad Monro via twee ziekenhuizen. Het is de tweede grote evacuatie uit het door crimineel en politiek geweld verscheurde Liberia. In 1990 werden, toen de burgeroor log het hevigst was, 5000 buiten landers uit Liberia gehaald. Van onze correspondent Bonn - Dominee Dirk Matthies (35) moet op z'n tenen gaan staan om de klink van de kerkdeur te kunnen vastpakken. En achter de kansel staat hij op een hoog voetenbankje. Tot juli. Dan moet dominee Matthies met zijn gezin verhuizen. De kerkeraad van de Evangeli sche gemeente in het Branden- burgse dorp Brielow, in oostelijk Duitsland, ziet de dominee niet meer zitten. Hij is hen te klein; maar 1.30 meter. En dat stemt niet overeen met het beeld dat de meeste gemeenteleden nu een maal van een dominee hebben. „Bovendien is hij een grotestads mens, uit Berlijn. Dat past wat betreft mentaliteit niet zo in onze plattelandsgemeente," probeert de voorzitter van de kerkeraad, Dietrich Schwalbe, het wegstu ren van hun voorganger in de paaseditie van 'Bild am Sonntag' te verklaren. Maar hij kan niet ontkennen dat de opvallend geringe lengte van de predikant doorslaggevend is geweest. Dominee Matthies vindt het jam mer. Het was zijn eerste post en hij had graag een paar jaar in Brielow willen blijven; samen met zijn gezin: zijn vrouw Corne lia, Victor van vijf en dochter Cleo die met jaar zeven jaren al even groot is als papa. „Tijdens huisbezoeken kreeg ik regelmatig te horen dat ik me niet zo hoefde in te spannen want veel gemeen tenaren namen me toch niet seri eus. Kerk, en wat daar bij hoort, heeft óók met uiterlijkheden van doen. Mijn uiterlijk past kenne lijk niet in hun kerkbeeld. De vooroordelen zijn te groot. En ik te klein". De Evangelische Kerk van Bran- denburg-Berlijn heeft in perso nele kwesties weliswaar het laat ste woord, „maar het heeft geen zin hier te willen blijven, als het grootste deel van de gemeente niet achter me staat," conclu deert dominee Mathies zakelijk. Van de ruim 700 kerkeleden gaat hooguit nog een tiental ter kerke. „Een teken aan de wand," aldus de dominee. Hij vertrekt met spijt in het hart uit Brielow maar zon der wrok: „Ach, christenen zijn ook maar mensen." Franse politie maakt einde aan het protest Parijs (ap) - Actievoerders van Amnesty International hebben gisteren op de Champs Elysees in Parijs gedemonstreerd tegen het bezoek van de Chinese premier Li Peng aan Frankrijk. Ze ontrolden een spandoek met de tekst: „Li Peng negeert de mensenrech ten. Wij niet." De politie maakte snel een eind aan de demonstratie en pakte ongeveer 50 actie voerders op. Er zijn meer demonstraties gepland tegen het bezoek van Li, dat dins dag begon en vier dagen duurt. Het is voor het eerst sinds het neerslaan van de demo cratiseringsbeweging in 1989 in Beijing dat de Chinese premier Frankrijk bezoekt. Frankrijk hoopt voor miljarden guldens contracten te sluiten met Li. Onder de organisatoren van de demonstra tie bevinden zich actiegroepen van Taiwa- nezen en Tibetanen, de Groenen en de men- FOTO REUTER senrechtengroep die wordt geleid door voor malig presidentsvrouw Danielle Mitterrand. De actiegroepen eisen dat China zijn poli tieke gevangenen vrijlaat en een eind maakt aan de onderdrukking van Tibet. De Franse autoriteiten willen de protesten tot een minimum beperken, om te voorkomen dat Li zich net zo vernederd voelt als bij zijn bezoek aan Duitsland in 1994 en verschil lende Europese landen in 1992. Londen (anp) - De Nederlan der Bart Witteveen, werk zaam voor de Britse hulporga nisatie Save the Children, speelt een belangrijke rol bij de evacuatie van hulpverle ners uit Liberia. Volgens woordvoerder Alain Pil let van de Britse organisatie heeft de Nederlander de evacuatie van zestig hulpverleners met Ameri kaanse helikopters mogelijk gemaakt. Pillet heeft na veel mislukte pogingen woensdag- (ADVEHTENTIE) 3,1SjsSES Al voor 2,50 heb je deze week twee kansen (twee kolommen) om multimiljonair te worden. Dus wat houdt je tegen. Ga nu naar de Lotto winkelier voor het Lotto Jackpot-formulier en kijk zaterdagavond naar de trekking in Lotto's '5 tegen 5' (RTL 4, 19.00 uur). middag direct telefonisch contact met Witteveen gehad. „Het is van levensbelang voor de noodlij dende bevolking in Liberia, dat westerse vertegenwoordigers in het land blijven. Alleen dan is er objectieve en goede informatie stroom vanuit Liberia mogelijk. Daarom blijven Bart en twee andere medewerkers van ons zo lang het verantwoord is," verdui delijkt Pillet. „Ze verkeren volgens Bart nog niet in direct gevaar. Hij zegt dat de bendeleiders de internationale opinie gunstig gezind willen blij ven en dat ze daarom het voorlo pig niet in hun hoofd zullen halen buitenlanders aan te vallen." Toch bestempelt Pillet het ver blijf van zijn collega's als riskant. Pillet: „De laatste jaren lopen internationale hulpverleners steeds vaker gevaar. De bendelei ders blijven onvoorspelbaar." Een andere belangrijke taak voor Witteveen is de hulpverlening door zijn organisatie in Liberia weer op touw te zetten, zodra dat kan. Daarvoor is direct en goed overzicht in de situatie in het land noodzakelijk. „De lokale bevolking is volgens onze mensen ter plaatse wanho pig. Ze hebben nauwelijks eten en medische verzorging. Wij zijn hun laatste strohalm," conclu deert Pillet. De meeste medewer kers van de hulporganisatie Art sen Zonder Grenzen in Liberia zijn per helikopter op weg naar Freetown in het buurland Sierra Leone. Van de oorspronkelijk 35 medewerkers in de Liberiaanse hoofdstad Monrovia, blijven er elf achter. Onder hen is ook een Nederlandse verpleegkundige. De achterblijvers blijven hulp Ankara (dpa/rtr/afp) - Turkije heeft gisteren Iran verzocht vier van zijn diplomaten terug te roepen. Volgens de woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken zou het vier tal zich schuldig maken aan activiteiten, die onverenigbaar zijn met hun diplomatieke status, doorgaans het jargon voor spio nage. De stap van de Turkse regering volgt op de publicatie van foto's van vier Turkse diplomaten in de Iraanse media. Dit viertal wordt ervan verdacht de activiteiten van een aantal geheime agenten te hebben ondersteund. De door de Turken gestuurde cel zou inmiddels zijn opgerold. De Iraanse autoriteiten hebben ech ter nog geen mededeling gedaan over het aantal agenten en het moment van arrrestatie. Ankara ontkende gisteren, dat Turkse diplomaten betrokken zouden zijn bij spionage-activi- teiten. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken zijn de Turkse diplomaten ten onrechte beschuldigd. Aanleiding tot de aanzwellende diplomatieke rel tussen de beide buurlanden vormt de felle berichtgeving in de Turkse media over de rol van Iraanse diploma ten bij het aansturen van funda mentalistische terreur in Turkije. Half maart verspreidde Turkse kranten de foto's van Iraanse diplomaten die als buitenlandse agenten werden gebrandmerkt. De Turkse fundamentalistische extremist Irfan Cagirici zou hen hebben geïndentificeerd als opdrachtgevers. De Turkse rege ring liet destijds alleen weten op zoek te zijn naar steekhoudende bewijzen. verlenen in een noodkliniekje, ingericht in een woonhuis. Ook verlenen ze in een ziekenhuis in de hoofdstad chirurgische assis tentie. De rest van het team is via Sierra Leone op weg naar de Senegalese hoofdstad Dakar. Daar vangen twee psychologen hen op. Van daag vertrekken vanuit Ivoorkust drie AzG-medewerkers naar het noordoosten van Liberia om de situatie daar te verkennen. De groep van 35 bestond uit Fransen, Zwitsers, Belgen en acht Nederlanders. Zij zaten in een huis tegenover de Amerikaanse ambassade, waar zich 20.000 vluchtelingen bevin den. De Nederlandse ambassade in Ivoorkust, die de Nederlandse belangen in Liberia vertegen woordigt, is druk bezig de Neder landers weg te krijgen. Cairo - De Egyptische politie heeft gisteren 245 leden van een militante islamitische sekte aangehouden. Hun wordt verweten dat zij de sekte Takfir en Higra in Egypte nieuw leven in wilden blazen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken in Cairo bevinden zich onder de arrestanten zes leiders van de beweging. Om aan geld te komen hield de groep er wisselkantoren op na en een reisbureau in Den Haag. Grozny/Moskou - In een buitenwijk van de Tsjetsjeense hoofd stad Grozny staan twee olietanks van de Lenin-raffinaderij in brand, zo heeft het persbureau ITAR-Tass gisteren gemeld. De twee tanks die 5.000 ton olie bevatten, vlogen in brand, nadat ze door onbekenden waren beschoten. Een woordvoerder van de brandweer meldde aan ITAR-Tass dat het gevaar bestond, dat twee andere tanks ook vlam zouden vatten. In de wijk is ook een bankgebouw uitgebrand, zo meldde het ministerie van Binnen landse Zaken. Volgens de brandweer is ook een oliebron in de omgeving van Grozny in brand geraakt. Per dag verbrandt 500 ton olie bij de bron en een dikke zwarte rookwolk hangt boven de omgeving. Stuttgart - Met veel tumult is gisteren in Stuttgart (Duitsland) het proces begonnen tegen vier vermoedelijke leiders van de ver boden Koerdische afscheidingsbeweging PKK. Een vrouw en drie mannen worden ervan beschuldig lid te zijn een terroristische organisatie. Zij zouden in het voorjaar van 1994 betrokken zijn geweest bij aanslagen op Turkse instellingen in de deelstaat Baden-Württemberg, waarvan Stuttgart de hoofdstad is, en Mün- chen. Nog voor het voorlezen van de aanklachten maakten sym pathisanten in het gerechtsgebouw in Stuttgart-Mannheim met veel rumoer hun steun kenbaar aan de verdachten, die zich als politieke gevangenen beschouwen. Verscheidene malen dreigde de rechter de zaal te laten ontruimen. Bonn beschouwt de PKK als een terroristische organisatie en heeft haar-in 1993 verboden. In Duitsland leven ruim 400.000 Koerden. Arbil - De twee belangrijkste Koerdische groeperingen die elkaar bestrijden, hebben een akkoord gesloten dat een einde moet maken aan hun bloedige strijd. Dat is gisteren uit Koerdische bronnen vemomen.De Koerdische Democratische Partij (KDP) en de Pattriottische Unie van Koerdistan (PUK) kwamen maandag in de Iraakse stad Arbil een regeling overeen, die voorziet in samenwerking met acht kleinere Koerdische bewegingen in Irak. De KDP en PUK hebben sinds het einde van Golfoorlog (1991) de macht in handen in het noorden van Irak. In mei 1994 ontbrandde tussen hen een een gewapend conflict dat aan ongeveer 4.000 mensen het leven kostte. Luxemburg/Stockholm/Bonn - De politie in het Luxemburgse Schifflange heeft een Bosniër aangehouden in het kader van het onderzoek naar een aanslag op twee Belgische rijkswachters in december vorig jaar. De aanslag in de Belgische stad Neufchateau wordt toegeschreven aan de radicale Algerijnse terreurbeweging GIA (Gewapende Islamitische Groep). Vorige week hield de poli tie in Rotterdam op verzoek van de Belgische justitie een man met de Algerijnse nationaliteit aan, die ook bij de aanslag in Neufcha teau betrokken zou zijn geweest. In verband met deze aanslag hield de politie vorige week in de Belgische stad drie mannen in hun auto aan. Het betrof twee Bosniërs uit Luxemburg en een Marokkaan. De laatste heeft bekend en zijn zoon als een van de mededaders aangewezen.De Zweede autoriteiten hebben twee sympathisanten van de GIA vrijgelaten. Bonn - De Duitse justitie heeft gisteren twee zonen van de Alge rijnse fundamentalistische leider Abassi Madani aangeklaagd wegens lidmaatschap van een criminele organisatie. Ook is hun het voorbereiden van bomaanslagen ten laste gelegd. De twee, Salim en Ikbal Abassi, worden er verder van beschuldigd, dat zij wapens naar anti-regeringskrachten in Algerije smokkelden. Abassi Madani woont zelf nog steeds in Algerije, maar zijn echt genote Saida, drie van zijn zonen en een vriend van het gezin vluchtten in 1992 naar Duitsland. Zij hebben daar politiek asiel gekregen. Door Willy Werkman Terwijl de op Noord-Israël afge vuurde katsjoesja-raketten pre mier Simon Peres opnieuw onder zware druk hebben gezet om met zwaar militair geweld tegen de Hizbollah-guerilla's in Zuid-Libanon op te treden, komt in Israël nu ook de discus sie op gang over een nog veel zwaarder wegend dilemma: wel of niet de Israëlische troepen terugtrekken uit het Libanese grensgebied, dat voor Jeruzalem nog steeds de 'veiligheidszone' heet. Nu die 'veiligheidszone' al lang niet meer die naam waard is, lijkt het taboe op zelfs maar een discussie over die vraag uit de publieke opinie langzaam te verdwijnen. Tot nu toe werd het als vanzelfsprekend en ook noodzakelijk beschouwd, dat Israël de 'veiligheidszone' onder controle moest houden om 'de veiligheid van de Noordelijke nederzettingen te garanderen'. Maar nu komen er vragen naar boven over het nut en zelfs het recht van Israel's langdurige militaire aanwezigheid in Zuid- Libanon. Een aanwezigheid, die natuurlijk pure bezetting is, hoewel ook dat woord tot nu toe niet gebruikt mocht worden. De laatste maanden neemt het aantal slachtoffers onder de ongeveer 1000 Israëlische solda ten in Zuid-Libanon toe en val len, ondanks Israel's militaire optreden, de katsjoesja-raketten regelmatig op het Noord-Israë lische grensgebied. De vooral morele druk, die deze gebeurte nissen veroorzaken, en ook de duidelijke onoplosbaarheid van de situatie hebben nu hun uit werking. Deze week schreef dr. Mark Heller van het 'Jaffe Centre for Strategie Studies' in Tel Aviv in voorzichtige termen, dat er behalve de al zo vaak toe gepaste Israëlische opties ook een andere is. „Er is een alterna tief, dat nog niet overwogen is: Libanon verlaten," aldus Heller. Het was een eerste duidelijke boodschap. Met overigens voor lopig weinig resultaat. Eergiste ren nog zei premier Péres, dat alleen al het denken over zo'n eenzijdig terugtrekken uit Zuid- Libanon onmogelijk is. Het zou volgens hem de situatie alleen maar erger maken. Hij legde daarbij uit, dat het verdwijnen van de Israëlische manschappen geen einde zou maken aan wat de Israëli's nog steeds de terreur van de Hizbollah noemen. En of Peres daar nu wel of geen gelijk in heeft, zeker is, dat er voor hem andere problemen zijn, die voor hem op zijn minst even zwaar wegen. Israël zou met het eenzijdig terugtrekken van haar manschappen een belangrijke troef uit handen geven in haar vredesonderhandelingen met Syrië. In ruil voor een Israëli sche concessie over Zuid- Libanon kan Jeruzalem van Syrië eisen de Hizbollah-gueril la's aan banden te leggen. Nu Israël op 29 mei naar de stembus gaat en premier Peres wil voor komen door zijn kiezers beschuldigd te worden van 'bui gen voor de Syrische eisen', ligt dat vredesoverleg met Damas cus overigens vrijwel geheel stil. En vanwege diezelfde verkie zingsstrijd kan de Israëlische leider het zich nu helemaal niet veroorloven om zijn in Libanon gelegerde soldaten hun biezen te laten pakken. Peres, die niet op een rijk militair verleden kan bogen, heeft een image-pro bleem. Hij wordt door zijn onderdanen gezien als een vre- desdromer. Als hij dus zijn troe pen zou terugtrekken uit Zuid- Libanon, zou dat zonder meer als zwakte worden uitgelegd. En omdat ook een stevige militaire reactie op de regelmatige kats- joesja-aanvallen op Kyriat Shmonah - met alle risico's van nog meer Israëlische slacht offers - hem niet ten goede komt blijft er dus niets anders over dan loze dreigementen te uiten. Alleen - en ook dat is een deel van zijn dilemma - schreeuwen en niet echt iets doen tast Peres' kansen om over enkele weken als premier herkozen te worden ook weer aan. Het zal dus, als de Hizbollah het hem tenminste niet al te moei lijk maakt, ook nu wel weer manoeuvreren blijven. Tussen twee kwaden. Marjayoun (rtr/afp) - In de door Israël gecontroleerde veiligheidszone in het zuiden van Libanon is gisteren een Israëlische soldaat gedood bij een mortieraanval door strij ders van de pro-Iraanse Hez bollah. Drie andere soldaten raakten gewond. De militairen zaten in een gepantserde wagen die werd geraakt door een Sager-raket. De aanval had plaats nabij de plaats Blat in het westelijke deel van de veiligheidszone. Het Israëlische leger en eenheden van het Zuid-Libanese leger (een pro-Israëlische militie) reageer den op de aanval met de beschie ting van vier dorpen die door de Hezbollah-beweging zouden worden gecontroleerd. Sinds begin deze week is de span ning in het grensgebied tussen Israël en Libanon toegenomen, nadat Hezbollah-strijders katoesja-raketten hadden afge vuurd op doelen in het noorden van Israël. Daarbij raakten 36 mensen gewond.

de Stem | 1996 | | pagina 39