Duurzame' huizen in Zeeland Hennepteelt is 6 big bus sine ss' SAR/De Kombuis besluit met winst 31 SPORT IN HET KORT Feest Soroptimistclub in teken van het water Elfde avondvierdaagse Breskens begint 7 mei narkt iSlÈRES Zeeuwse Staten willen voortaan milieuvriendelijke bouwcontracten afsluiten Thuistelers verdienen tonnen aan eigen kweek DEI STEM ZEELAND C4 EUZEN ngerschap, lieke m/v Bij vier controles op sneldheid bon voor maar elf automobilisten Heillenaren verbroederen opnieuw Kloosterse kampioensformatie kan vrijuit spelen Zaalvoetbal Oost- burg Recreatief volleybal Sas van Gent Cursus recreatie sportleider A X 51 DINSDAG 30 APRIL 1996 mafdeling zieken- e, Nutricia, Ot en ekeraar, Stichting leren, Vereniging Speelhuisjes, Zwit- lupermarkt- ien geheel 'oor -.en zoeken wij: ;n taken handel )remie. jelijk aan uw lelden: ïoord 10,4824 LS s Van onze verslaggever Middelburg - In de toekomst wor den milieuvriendelijker huizen neergezet in Zeeland. Be Zeeuwse Staten gaan dat in hun mei vergadering namelijk vastleggen in een overeenkomst die voortaan gebruikt zal worden als de overheid of woningbouw verenigingen opdrachten tot woning bouw verlenen. Het 'Zeeuws Convenant Duurzaam Bou wen' heet de modelovereenkomst deftig. Het idee is gelanceerd en de tekst is ge maakt door de Zeeuwse Milieufederatie en daarna zijn overheden, woningbouw- coöperaties, en organisaties van aanne mers en architecten rond de tafel gaan zitten om het modelcontract af te maken. Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben het onlangs bekrachtigd. Maar wat houdt het in, dat duurzaam bouwen? Volgens de definitie in het con venant gaat het om 'het beperken van ge- .zondheids- en milieuschade in alle be- staansfasen van een woning, vanaf de winning van de grondstof, het ontwerp en de bouw tot en met de sloop van de woning'. Een belangrijk onderdeel van de over eenkomst is de materiaalkeuze voor het bouwen. Gekozen is voor het al langer bestaande Nationaal Pakket Duurzaam Bouwen. Dat pakket bouwmaterialen is in op dracht van het Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid (NVOB) ontwikkeld en bevat uitsluitend materialen die vriendelijker zijn voor het milieu en beter kunnen worden herge bruikt. De extra kosten van dat pakket bedra gen maximaal 2000 gulden. Energiebesparende maatregelen zijn ook opgenomen. Financieel voor bijvoorbeeld een huur der van zo'n duurzaam gebouwd huis komt het erop neer dat het wel tot een huurverhoging van zestien gulden per maand kan leiden, maar de energiereke ning gaat dan ook met tien gulden per maand omlaag. Het is echter nog helemaal niet gezegd dat juist de bewoner voor de extra kos ten zal moeten opdraaien. Dat is van ge val tot geval verschillend. Er wordt ook gedacht aan bepaalde nieuwe subsidies om het duurzaam bou wen nog verder te bevorderen. I Van onze verslaggever Biervliet/Schoondij- ke/Groede - De Zeeuws- Vlaamse politie heeft gis teren bij vier snelheids controles op verschillende plaatsen in West-Zeeuws- Vlaanderen slechts elf au tobestuurders bekeurd. Tussen 10.00 uur en 11.00 uur stonden controleposten langs de rijksweg 58 nabij Groede en de Hoofdplaatse- weg te Hoofdplaat. InGroede kwamen 211 voer tuigen langs, waarvan er twee harder reden dan de toegestane tachtig kilometer per uur. De hoogstgemeten snelheid was 98 kilometer per uur. Ook op de Hoofd- plaatseweg gingen slechts twee automobilisten 'in de fout, met 97 kilometer per uur als uitschieter. Hier kwamen 102 voertuigen langs. Verder controleerde de politie op de Lange Hee renstraat in Schoondijke en wel van 11.15 uur tot 11.50 uur. Gedurende dat tijdsbe stek telde de snelheidscon troleur 114 voertuigen, waarvan er twee te hard langsreden. De hoogste over treder reed 97 kilometer per uur. Tenslotte vond nog een snelheidscontrole plaats op de rijksweg 61 nabij Bier vliet. Tussen 11.25 uur en 12.45 uur registreerde de po litie 262 voertuigen. Vijf be stuurders overtraden de maximumsnelheid van tach tig. De hoogste snelheid be droeg 107 kilometer per uur. Van onze correspondent Heille - Oud-Heillenaren gebo ren tussen 1940 en 1950 verbroe derden afgelopen zaterdag in de voormalige basisschool, nu het Dorpshuis van Heille, een van de kernen van de fusiegemeente Sluis/Aardenburg. lang was het nog niet geleden dat ze elkaar, destijds soms na veertig jaar, hadden gezien, want twee jaar geleden was er nog een reünie. Bij die gelegenheid bood Willy Dezutter, geboren in Heille au woonachtig in Brugge en con servator van het Stedelijk mu seum voor Volkskunde aldaar, I aan een middagvullend program ma in 'zijn' Brugge te verzorgen 'oor deze groep Oud-Heillena ren. Die belofte loste hij afgelo pen zaterdag in. Na terugkeer in set Dorpshuis kwamen de verha len van weleer weer boven. Door John Lazaroms Terneuzen - Zowat wekelijks komt de attente lezer in de krantenkolommen de berich ten tegen. Politie rolt thuis- kwekerijtje op. Hennepplan ten in beslag genomen. Terwijl de Fransen moord en brand gillen over het Nederlandse drugsbeleid proberen Neder landse politici de voordelen van de aanpak in de Lage Landen te verduidelijken. De thuisteler zal het allemaal wiet zijn. Want hennep kwe ken is big bussiness. Maar hoeveel wordt er nu eigenlijk verdiend aan het volplempen van het extra slaapkamertje met plantjes? De politie hanteert een aantal standaard rekensommetjes op dit vlak. Daarmee wordt globaal be rekend hoeveel iemand verdient met de kweek van hennep in de eigen woning of kas. Een hennepplant levert gemid deld 20 gram hennep op. Op een vierkante meter kunnen ongeveer zestien plantjes. In een doorsnee slaapkamer kan een thuisteler dus makkelijk 400 plantjes plaat sen. Dat levert 8000 gram hennep op. Afhankelijk van de kwaliteit wordt voor een kilo van dit goed je tussen de 5.000 en 8.000 be taald door handelaren. Die ma ken er wiet van wat weer door koffieshops aan de liefhebbers gesleten wordt. De teler in dit voorbeeld kan dus tussen de 40.000 en de 64.000 verdienen. En dat zowat elke drie maanden. In een jaar kan, als de teler tenminste 'groene vingers heeft', zo'n vier keer geoogst wor den. Goed dus voor een bedrag tussen de 160.000 tot 256.000. En er zijn telers die zelfs hele kassen, of zoals vorig jaar in Os sendrecht, een compleet binnen bad vullen met hennepplanten. Kosten De kosten voor het inrichten en in bedrijf houden van een kweke- rijtje vallen in het niet bij de op brengst. Een thuisteler heeft wel een aantal zaken nodig. Een be- wateringssysteem, luchtzuive ringssysteem, mest en zogenaam de assimilatielampen die de plantjes van het broodnodige licht voorzien. Gemiddeld moet de thuisteler daar een paar dui zend gulden voor neertellen. De materialen, inclusief de zaden om mee te starten, zijn relatief mak kelijk te verkrijgen. Prijzig zijn wel de kosten voor electriciteit, want de assimilatie- Tampen van 400 watt elk, vreten stroom. Maar dat is weer op te lossen door 'achter de meter om' elektriciteit af te tappen. Dat mag dus niet. Wie echter al bezig is de wet te overtreden kijkt niet zo nauw. Thuistelen wordt door justitie oogluikend toegestaan, als het Er zijn telers die zelfs hele kassen, of zoals vorig jaar in Ossendrecht, een compleet binnenbad vullen met hennepplanten. FOTO DE STEM/DICK DE BOER aantal planten tenminste niet te groot wordt. Zodra het commer cieel wordt komt in veel gevallen de politie langs om de kwekerij op te doeken. Als ze tenminste achter de locatie komt. Niet elk politieteam heeft de aan pak van thuistelers hoog op het prioriteitenlijstje staan. In som mige gebieden is het een kwestie van 'als we er tijd voor hebben doen we het. En als de overlast te groot wordt ook'. In de nieuwe drugsnota van het kabinet staat dat de politie de aanpak van pro fessionele kweek van hennep aan moet pakken. De thuistelers wor den goeddeels met rust gelaten. In Oudenbosch stelt politie woordvoerder A. Broersma in elk geval onomwonden: „Met onze bezetting moeten we zeer scherp prioriteiten stellen. En daar valt de aanpak van thuistelers zeker niet onder." Datzelfde geluid valt in Zeeuw- sch-Vlaanderen te beluisteren waar de politie vorig jaar wel de hennephand'el in beeld probeerde te brengen. Uit de inventarisatie van de politie blijkt dat er vijf grote en vijftien kleinere kweke rijen zijn. Opgerold Sommigen zijn een voetbalveld groot. De planten staan tussen andere gewassen 'verdekt' opge steld. De politie in Zeeuwsch- Vlaanderen heeft het echter te druk met andere zaken om de teelt van nederwiet grootscheeps op te pikken. Er is wel overleg ge weest met het openbaar ministe rie over dit probleem. Andere districten en teams doen wel iets aan de bestrijdingen van thuiskwekerijen. In het district Roosendaal werden er vorig jaar minstens zeven opgerold. Drie in het Roosendaalse, vier in het be wakingsgebied van team Rucp- hen. Gemiddeld werden er tussen de 100 en 500 planten in beslag genomen. In het district Breda heeft elk team gemiddeld een paar grote kwekerijen per jaar in het oog. Meestal worden dan on geveer 400 a 500 planten in be slag genomen. Af en toe wordt ook een 'kleine' thuisteler, die zo'n 100 plantjes op het balkon heeft staan, in de kraag gevat. In het district Bergen op Zoom werd vorig jaar twee maal een in val gedaan bij thuiskwekers. In beide gevallen werd een paar honderd planten in beslag geno men. In het district Oosterhout heeft de politie vorig jaar slechts één geval gehad. „Dergelijke kwekerijen ontdek je ook niet zo maar. Als er ergens een zolderka mertje vol staat zal de buurt dat moeten melden. Anders komen we daar niet zo snel achter", stelt woordvoerder H. Ketelaar. Deskundigen stellen, en het blijkt ook uit bovenstaande cijfers, dat zeer veel geld te verdienen is in de thuisteelt. En dat er dus de no dige thuistelers op dit moment de plantjes aan het verzorgen zijn. De georganiseerde criminaliteit heeft overigens ook een vinger in deze pap. Want steeds meer cri minele organisaties zijn de markt van de koffieshops, waar miljoe nen in omgaan, aan het verove ren. En deze 'winkels' zijn voor de commerciële thuisteler de be langrijkste afzetmarkt. Van onze tafeltennismedewerker Kloosterzande - De mannen- P'oeg van SAR/De Kombuis teeft het seizoen in de derde divisie van de landelijke tafel- tenniscompetitie ongeslagen beëindigd. Hoewel de slot wedstrijd tegen Spaarne niet ®eer van belang was, het kampioenschap was immers •eeds binnen, trok de Kloos- formatie in Haarlem '°ch met 6-4 aan het langste and. I zege kwam echter met de no- ®ge moeite tot stand. Met het wegvallen van de druk om te weten winnen was de motivatie i SAR/De Kombuis niet opti- ®al. Zeker in de eerste helft van e wedstrijd was Spaarne beter 11 scherper dan de nauwelijks muit spelende Kloosterse spe- ers.Johan 't Hooft leek voor een in J te ZOrëeI1 met een Zeêe ue eerste game tegen Marco 38 Kampen, maar problemen 'de ontvangst van de service n de Haarlemmer kostten 't I t toch de winst in de tweede Je. In de beslissende rondgang 'de de losgekomen Van Kam- L yerv°lgens naar de zege, Jo- j latend Hooft met 21"10 kansloos w '°°n van de wedstrijd leek ge- I 'oen Wim 't Hooft in de twee- de partij het tij niet kon keren. Zeker in de tweede game was Wim 't Hooft kansrijk voor de ze ge, maar de goed gemotiveerde kopman Rodrigues van Spaarne sloeg de aanval met succes af. Via Pascal Neve kwam SAR/De Kombuis in de derde partij aan het eerste winstpunt, maar de ze ge in twee games op Paul Derogee kostte de Kloosterse kopman ook al meer moeite dan vooraf ver wacht. Hoop op betere tijden gaf de winst van Neve in eerste instantie niet. Het gelegenheidsdubbel van de gebroeders 't Hooft kende een hoopvolle start, maar in drie ga mes kwam uiteindelijk toch het derde tegenpunt op het score bord. De thuisclub kwam halver wege de wedstrijd zelfs op 4-1 nadat Johan 't Hooft kansloos was weggetikt door Rodrigues. Herstel Juist toen de eerste competitiene derlaag zich aftekende hervond de Kloosterse kampioensploeg zich. Pascal Neve maakte korte metten met Van Kampen en Wim 't Hooft verkleinde de achter stand tot 4-3 door Derogee in twee games kansloos te laten. De achtste partij tussen de kopman nen van beide ploegen zorgde vervolgens voor het spektakel van de avond. Timo Rodrigues en Pascal Neve gaven elkaar in een mooie partij uitstekend tegenspel en pas aan het slot van beide ga mes bleek Pascal Neve net de be tere. Met tweemaal 21-19 bracht Neve de partijen op 4-4, zodat de wedstrijd toch nóg een spannend slot kreeg. Spannend werd het zeker in de partij tussen Johan 't Hooft en Paul Derogee. Balance rend op de rand tussen winst en verlies pakte Derogee de eerste game met 30-28, waarna 't Hooft de tweede game op zijn naam schreef. In de beslissende game was opnieuw een verlenging no dig, maar nu was het Johan 't Hooft die met 23-21 de ongesla gen status van SAR/De Kombuis veilig stelde. In de slotpartij hield Wim 't Hooft zich in drie games Van Kampen van het lijf. Door de winst in de laatste vijf partijen boog SAR/De Kombuis een 4-1- achterstand alsnog om in een 6- 4-overwinning. Voor Pascal Neve was het duel tegen Spaarne het laatste optreden in de hoofd macht van SAR/De Kombuis. Na het behalen van het kampioen schap liet Neve weten volgend seizoen uit te zullen komen voor Rooigem Gent in de Belgische competitie. De plaats van Neve zal volgend seizoen worden inge nomen door tweede teamspeler Dennis Verdurmen. Hoewel de in de afdeling spelende Verdunnen dit seizoen bewees toe te zijn aan de promotie naar de landelijke competitie, lijkt de tweede divisie voor het vernieuwde SAR/De Kombuis toch te hoog gegrepen. Om die reden zal de kampioens ploeg waarschijnlijk afzien van het recht op promotie, en volgend seizoen opnieuw in de derde divi sie uitkomen. Meisjes Ook de meisjesploeg van SAR sloot het seizoen met een over winning af. Het feit dat Naomi Schelfhout, Nathalie van Wolf- felaar en Lindsey Boerdam het kampioenschap in de landelijke A-klasse reeds op zak hadden was niet van invloed op de pres tatie tegen TOV. De ploeg uit Noordwijk was met 8-2 kansloos in Kloosterzande. Opvallendste wapenfeit in deze wedstrijd was de 23-21-gamewinst van Linda Cijsouw tegen Naomi Schelfhout. Voor Schelfhout was dit de eerste verloren game in dit seizoen. Ver strekkende gevolgen waren er niet, want de partij werd wel door Schelfhout gewonnen. Na thalie van Wolffelaar won even eens driemaal, terwijl Lindsey Boerdam een keer winst kon bij schrijven. Noël Verdurmen was de grote man in de afsluitende wedstrijd van Reynaert 1 in de jongens C-klasse. Met driemaal winst zorgde Verdurmen voor de gehele Hulster productie in het met 7-3 verloren duel tegen Heemstede. UITSLAGEN LANDELIJK VROUWEN Tweede divisie: Pecos-Amstelveen 3-7, DOV-Amsterdam 6-4, Docos- Zand 3-7. Derde divisie: Korenbeurs-Uni cum 3-7, Westa-Toekomst 5-5, ATC-Qutility/MZ 4-6. Vierde divisie: Vice Versa-Quti- lity/MZ 2 2-8, Tanaka-DNW 4-6, ATV-Belcrum 2 8-2. Oostburg - In het OREVO pak te Oud Sluis in extremis de ti tel. Competitieleider Rinus van de Voorde had het niet beter in elkaar kunnen steken. Het dra ma voor leider en gedoodverfde kampioen Sunset Boulevard begon in deze bewogen laatste competitieweek al op maan dag, toen in een rechtstreeks duel fors van Oud Sluis werd verloren. Het kreeg een vervolg toen OBS/Erasmus op de vrijdag in deze Breskense derby geen pre sentjes wilde uitdelen en alle illusies van Sunset Boulevard aan flarden schoot, zodat het laatste duel van deze competi tie tussen Francke Sport en Oud Sluis geen belang meer had want de Sluizenaren ston den in puntentotaal op dat mo ment gelijk met Sunset Boule vard en hadden een béter doel saldo. Oud Sluis, toen al zeker van de dertiende titel in het OREVO, nam zoals gebruike lijk in stijl afscheid van de competitie en klopte ook Fran cke Sport. Texaco/'t Krikje won van Boemerang en ver lengde daarmee zijn verblijf in de eerste klasse. In de tweede klasse pakte Stekelinck de nog twee benodigde puntjes om sa men met kampioen Valentine de stap naar de eerste klasse te maken. UITSLAGEN Eerste klasse: Oud SJuis-Sunset Boulevard 7-0, La Porte d'Or-Boe- merang 5-9, Texaco/'t Krikje-Boe merang 5-3, OBS/Erasmus-Sunset Boulevard 6-2, Francke Sport-Oud Sluis 2-5. Tweede klasse: Stekelinck- ABN/AMRO 3-1, Gemeente Oost burg-De Zwart 1-0, Deltan- ABN/AMRO 5-6. Derde klasse: Telepost-'t Hart van Sluis 1-4, Riemens-Optics 2-1, Jo- pie-Wolf 5-4. EINDSTANDEN Eerste klasse: 1. Oud Sluis 20-31, 2. Sunset Boulevard 20-29, 3. Boeme rang 20-22, 4. Francke Sport 20-21, 5. De Block 20-20, 6. RVS/Engelaar 20-20, 7. OBS/Erasmus 20-18, 8. La Porte d'Or 20-17,9. Texaco/'t Krik je 20-17, 10. Groosman/Pacojeans 20-15, 11. Traas 20-10. Tweede klasse: 1. Valentine 20-38, 2. Stekelinck 20-32, 3. Deltan 20- 28, 4. Omnipsort/Woittiez 20-24, 5. ABN/AMRO 20-20, 6, Wielewaal 20-16, 7. Meeusen 20-16, 8. Rode Leeuw 2-15, 9. Gemeente Oostburg 20-11, 10. Bon Ami 20-11, 11. De Zwart 20-9. Derde klasse: 1. Du Commerce 30- 37, 2. 't Hart van Sluis 20-30, 3. Van Looy 20-26, 4. Telepost 20-25, 5. Riemens 20-24, 6. Wolf 20-22, 7. Opties 20-19, 8. Van de Sande/Les Amies 20-11, 9. WOD/St.-Pierre 20- 10, 10. Jopie 20-10, 11. Chez René 20-6. Sas van Gent - De laatste com petitiedag van de recreatieve volleybalcompetitie zit erop. Zoals bekend werden Cerestar Benelux 1 en Place du Marche kampioen bij de vrouwen en ging de titel bij de mannen naar Aster. C-Line eindigde als eerste in de eerste klasse ge mengd, terwijl deze eer in de tweede klasse te beurt viel aan Bode 1. Na de promotie-degradatie- wedstrijden blijft De Doorzet ters in de eerste klasse en de graderen Savok 2 en Savok/De Block naar de tweede klasse. In de gemengde categorie blijft Savok/Outukumpu in de eerste klasse en maken Knape/De Sterre en Bode 1 de overstap eveneens naar de eerste klasse. Gilderakkers doet een stap te rug van de eerste naar de twee de klasse. „Voor volgend seizoen zou ik er toch graag nog enkele mannen- teams bij willen hebben, we hebben nu nog maar vijf teams en dat is eigenlijk te weinig," zei competitieleider van der Meulen. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Gilderakkers-Savok 2 1-2 (15-3, 8-15, 4-15). MANNEN: Wisse-Aster 0-3 (11-15, 10-15, 6-15), Van der Tuyn-HAS 0- 3(11-15, 7-15,8-15). GEMENGD Eerste klasse: Bode 2-C-Line 2-1 (17-15, 16-14, 4-5). Tweede klasse: Savok/VSB-C1000 Jansen 3 2-1 (10-15,15-4,15-3). PROMOTIE-DEGRADATIE WED- STRIJDEN Vrouwen: Savok 3-Savok/De Block 0-3 (9-15, 6-15, 5-15), Savok/VSB- De Doorzetters 1-2 (10-15,12-15, 7- 6), De Doorzetters-Savok 3 3-0 (15- 5, 15-6, 15-7). Gemengd: Savok/Outokumpu- Knape/De Sterre 1-2 (10-15, 5-15, 13-8), Philippine-Savok/Outukum- pu 1-2 (13-15, 3-15, 15-12), Knape/De Sterre-Philippine 1-2 (11-15,15-5,10-15). EINDSTANDEN VROUWEN Eerste klasse: 1. Cerestar Benelux 1 16-32 (kampioen), 2. C-Line 16- 29V2, 3. Peters 16-29, 4. Cerestar Benelux 2 16-26, 5. Swagemakers 16-23'/2, 6. Gilderakkers 16-23, 7. Savok/De Block 16-19V2, 8. De Doorzetters 16-17'/2, 9. Savok 2 16- 16 (degradeert). Tweede klasse: 1. Place du Marche 20-39V2 (kampioen/promoveert), 2. Savok 3 20-35, 3. Knape/De Sterre 20-29, 4. Philippine 20-27, 5. Phi lippine 1 20-19V2. Mannen: 1. Aster 20-41 (kampioen), 2. Wisse 20-32V2, 3. Savok 20-29, 4. HAS 20-28, 5. Van der Tuyn 20- 191/2. GEMENGD Eerste klasse: 1. C-Line 20-43 (kampioen), 2. Bode 2 20-34, 3. Acke 20-31, 4. C1000 Jansen 1 19-30'/2, 5. Savok 19-25, 6. Gilderakkers 20- 13'/2 (degradeert). Tweede klasse: 1. Bode 1 16-40 (kampioen/promoveert)2 Knape/De Sterre 16-32, 3. Philippi ne 16-20, 4. C1000 Jansen 2 16-29, 5. Fabricom 16-28, 6. Savok/VSB 16-27, 7. Van der Tuyn 16-17, 8. C1000 Jansen 3 16-8, 9. 't Stremijn 16-5. Goes - De Zeeuwse Sportraad biedt enthousiaste kaderleden de mogelijkheid in te stromen in de al gestarte cursus Recrea- tiespoertleider A. De cursus is bedoeld voor iedereen die lei ding wil geven aan activiteiten en groepen.Centraal in de cur sus staat het les- en leidingge ven, organiseren van activitei ten en kennismaken met vele takken van sport. De cursus loopt van 23 april tot en met 1 oktober, met uitzondering van de zomervakantie op dinsdag avond in een gymnastieklokaal aan de Bergweg in Goes. Men kan zich voor deze cursus aan melden bij de Zeeuwse Sport raad, bij Parick Vader. Van onze correspondent Terneuzen - De Soroptimistclub, afdeling Zeeuws-Vlaanderen, vierde zaterdag haar zesde lustrum met een boottochtje en een serviceproject ten bate van de stichting Leefbaarheid Binnen stad. MANNEN Tweede divisie: Zand-Blue Star 7- 3, FVT 2-Heemstede 7-3, Cosmos 2-OKI 8-2. Derde divisie: Hotak 2-Sprint 6-4, Spaarne-SAR/Kombuis 4-6, Cos- mos 3-Sibbe 5-5. Vierde divisie: Shot-Wibats 5-5, FVT 4-Kubo/Smash 7-3, Zand 2- Qutility/MZ 9-1. MEISJES A-klasse: SAR-TOV 8-2. B-klasse: Maasbree-MZ 3-7. C-klasse: Bergschenhoek-Arne- muiden 6-4. JONGENS B-klasse: Zand-WPK/SVN 4-6. C-klasse: Heemstede-Reynaert 7- 3, Westerzicht-Vice Versa 2 6-4, FVT-Zand 2 8-2. AFDELING SENIOREN Eerste klasse: Zand 4-SAR 3 8-2, Effect 2-St.-Aloysius 1 7-3. JUNIOREN Eerste klasse: MZ 1-Scaldina 1 6-4, Zand 3-Westerzicht 2 7-3, Wester- zicht 3-Zand 4 4-6. Tweede klasse: Zand 5-MZ 2 8-2, MZ 3-SAR 1 6-4, Zand 6-Arnemui- den 1 6-4. Derde klasse: Zand 8-STV 1 3-7, SAR 2-Zand 7 3-7. Vierde klasse: Batje 1-Zand 9 10-0, Yerseke 1-Oudelande 1 10-0, SAR 3-Revnaert 2 4-6. Vijfde klasse A: RDT 1-Wester- zicht 4 9-1, Zand 11-Reynaert 3 2- 8. Vijfde klasse B: Arnemuiden 2- Scaldina 2 6-4, Yerseke 2-Zand 10 5-5, Westerzicht 5-Reynaert 4 5-5. PUPILLEN/WELPEN Eerste klasse: Arnemuiden 3-Scal- dina 3 9-1, RDT 2-Zand 12 9-1. Tweede klasse: Arnemuiden 5-MZ 7 5-5, RDT 3-SAR 4 4-6, Zand 13- Arnemuiden 4 2-8. Voorzitter Margot van Battum heette de zestig vrouwen uit Ne derland en België welkom in de Burgerzaal van het stadhuis. De lustrumviering stond in het teken van het water. Er stond dan ook een boottochtje gepland op het kanaal van Gent naar Terneuzen. Even leek de brand van de Isabella, de rond vaartboot van het Portaal van Vlaanderen, roet in het eten te gooien. De reder zorgde met een radarboot echter op tijd voor ver vanging. Voordat de dames het ruime sop kozen hield burge meester R. Barbé een inleiding over de architectuur van het stadhuis en zijn stad. „Terneuzen is een werkstad. We werken mo menteel hard aan de uitbreiding van de stedelijke kwaliteit. Pro jecten als Steenen Beer, stads kantoor en plan Othene zijn daar voorbeelden van. Kroon op ons werk zou een nieuw theater kun nen zijn in de kom naast het stad huis of op de plaats van het voor malig Grand-hotel Rotterdam." Gedeputeerde Hennekeij hield een praatje over de WOV. Hij had geen nieuws onder de zon. Wel licht in juli wordt het contract met de aannemerscombinatie ge tekend. Dan kan het laatste kwartaal van 1997 de eerste spa de grond in en in 2002 moet de WOV klaar zijn. Tijdens een ge zellige receptie in restaurant de Kreek werden er Zeeuwse lek kernijen verkocht ten bate van het kinderclubwerk en speeltuin de Tamboerijn in de binnenstad van Terneuzen. Breskens - Het Comité Avondvierdaagse Breskens houdt dit jaar voor de elfde keer de avondvierdaagse van 7 tot en met 10 mei. De afstanden waar aan mee gedaan kan worden zijn 5 en 10 km. Deelnemers kunnen zich in schrijven in Het Wapen van Bres kens aan de Grote Kade tussen 18.00 en 19.00 uur. Gestart kan worden tussen 18.30 en 19.00 uur vanaf de 'Steenoven'. De kosten Voor deelname bedragen 4,25 gulden per persoon en voor bondsleden 3,75 gulden. De organisatie heeft er voor ge zorgd dat mensen in een rolstoel een aangepaste route kunnen vol gen. Op de laatste avond verleent muziekvereniging Bres- kens/Groede weer zijn medewer king om de wandelaars op de laatste kilometers te vergezellen. Veel vrijwilligers helpen ook dit jaar, evenals de plaatselijke mid denstand. Voorinschrijven is mogelijk bij Bea Keijmel aan de Langeweg 67 en Ria Kesteloo in de Wulpenlaan 12.

de Stem | 1996 | | pagina 17