Actie tegen verhogen van huren WV-kantoor in Sas van Gent noteert groeiende belangstelling INSENÏ., De Walnoten brengen Reynaertmusical 'Goede wil GS is niet genoeg in kwestie fond schelpenafval' ffysasr KB»» /S®=ra. Van Dis en Palmen treden op in Zuidland POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN POSTCODE i Tourclub Sas van Gent houdt fietsvierdaagse DE STEM ZEELAND C3 'l Partijen delen 'rode kaarten' uit Sasse zwembad uitgebreid met peuterbad - NATIONALE L L O T E R I Jjj R. van Lent bolkoning Regio-tv Buurt blust brandje Diefstal auto Winkelinbraak Zonder rijbewijs Zakkenrollers Ongeval Aanrijding Biervliet Hoek Kaartingen Koersbal Schietingen Hengelen Gezelschapsspelen Tak je koffer' in Sas van Gent V DINSDAG 30 APRIL 1996 jelnemer in dezelfde postco- jorbehouden. BG KG CX BN AT ZL AD TH SM BN WJ GZ BG VG 25,- 25,- 50,- 25,- 50,- 50,- 50,- 50,- 25,- 100,- 25,- 100,- 25,- 50,- KH 500,- GA 25,- XL VS BP EP AN SM AV BP LA CK PT CJ 50,- 50,- 100,- 50,- 25,- 25,- 25,- 50,- 50,- 25,- 100,- 50, 9472 XJ 25,- 9502 PS 500,- 9563 PE 25,- 9601 GB 25,- 9675 BL 25,- 9695 VS 100,- 9698 PC 25,- 9711 HT 100,- 9711 JV 100,- 9725 EM 50,- 9736 TV 100,- 9752 NV 50,- 9785 BA 50,- 9824 PJ 50,- 9861 EB 100,- 9891 AJ 25,- 9903 EC 50,- 9909 CB 50,- 9932 GE 50,- 9946 PC 50,- m PM 1000,- AM 25,- EK 25, RG 500,- LB 25,- XG 100,- KL 25, dhr. mevr. Banknummer 131.96.05 Van onze verslaggever jas van Gent - Het WV-kan toor aan het Keizer Karelplein in Sas van Gent loopt als een trein. Het totaal aantal han delingen is in het tweede jaar van vestiging bijna verdub beld- „Meer bezoekers, meer bekend heid," jubelt de voorzitter van de Sasse VW, L. Marquinie. Hij steekt de drie vrijwilligers die het kantoortje runnen een pluim op de hoed voor de resultaten die ze de afgelopen twee jaar hebben geboekt. „Er komen volop aanvragen om informatie uit België en Duits land," licht Marquinie toe. „Ze willen weten wat er hier alle maal te doen is en tonen belang stelling om langs te komen in Sas." Marquinie geeft aan dat hij nooit verwacht had dat de werkzaam heden van de drie vrijwillige me dewerkers van het VW-kantoor toe zouden nemen van 1578 in 1994 naar 2790 vorig jaar. De plaats van het kantoortje in hartje Sas van Gent speelt daar volgens hem een belangrijke rol in. Het VW-agentschap in Sas is twintig uur in de week geopend: dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 10.00 uur tot 15.00 uur. Marquinie laat zich door het succes niet verleiden tot uitspra ken over mogelijke uitbreiding van de openingssuren. „Dat zal de toekomst uitwijzen. Laten we de zaak nu eerst maar eens rustig opbouwen," zegt de VW-voorman. Vorig jaar kreeg het WV-punt op het Keizer Ka relplein bezoek van 2231 mensen, tegen 1236 in 1994. De medewer kers handelden 240 telefonische contacten af (185 in '94) en er werden 319 geschenkbonnen aan de man gebracht. Een jaar eerder waren dat er 157. ->fel I Ie Postcode Loterij' inclusief ng eenmaal per maand het e rekening af te schrijven, invullen in blokletters. het reglement, op aanvraag 20,- (twee lotnummers) 10,- (één lotnummer) Van onze verslaggever Terneuzen - De Terneuzense raadfracties van GroenLinks en de Partij van de Arbeid gaan actie voeren tegen de aangekondigde huurverhogingen. Beide partijen gaan op marktdagen en zater dagen 'rode kaarten' uitdelen, waarmee mensen worden opge roepen te protesteren tegen de hogere huurlasten. De kaarten zullen eind juni aan staatssecretaris Tommei van Volkshuisvesting worden aange- boden. Genoeg GroenLinks en PvdA willen op die manier hun ongenoegen uit spreken over het huidige rege- Van onze correspondent Sas van Gent - Het zwembad in Sas van Gent nadert de openings datum van 11 mei. Na de ingrij pende vernieuwing en renovatie vorig jaar, is nu de ligweide aan zienlijk uitgebreid en is een peu- i terbad aangelegd naast het in- structiebad. Bij het peuterbad zijn een aantal fleurige en aan trekkelijke speeltoestellen ge- plaatst. Op 11 en 12 mei zullen in het zwembad de Zeeuwse Kampioen schappen gehouden worden. Het i zal die dagen beperkt open n. Alleen het instructie- en peuterbad kunnen gebruikt wor- 'h. Vanaf 13 mei is het zwem- id helemaal beschikbaar voor dezwemliefhebbers. Komende seizoen zullen ook weer zwemlessen gegeven worden. Men kan zich hier nu reeds voor opgeven. Voor nadere informatie kan men, bij voorkeur na 18.00 our, contact opnemen met tele- I bonnummer 452195. ringsbeleid. Volgens de fracties zijn de huren de laatste vijf jaar in een 'onaanvaardbaar tempo' gestegen (25 procent). Mensen met een laag inkomen of een uit kering houden steeds minder over, omdat dertig tot veertig procent van hun inkomsten op gaan aan woonlasten, zo menen beide partijen. 'Nu is het genoeg, vinden wij. Wonen is een recht voor iedereen, maar wonen dreigt onbetaalbaar te worden voor la gere inkomensgroepen. Er moet een einde komen aan de forse huurstijgingen', zo schrijven ze in een persbericht. Eerder dit jaar kondigde de Woningbouwvereni ging Terneuzen al aan om per 1 juli een maximale huurverhoging van 3,8 procent door te willen voeren. De verhoging is volgens de woningbouwvereniging nodig om onder meer de financiële con- tinuïnteit en het investeringsbe leid veilig te stellen. Onderhoud Daarnaast heeft de woningbouw vereniging het geld nodig om het onderhoud aan de huizen te kun nen garanderen. Voor dit jaar is een bedrag van 4,6 miljoen gul den uitgetrokken voor planmatig onderhoud. Daarnaast is 2,3 mil joen gulden gereserveerd voor klachtenonderhoud en onder houd aan leegkomende wonin gen. Gemiddeld betekent dat een kostenpost van ruim 1900 gulden per woning. De woningbouwver eniging liet in een brief aan de bewoners weten eigenlijk 4,5 procent huurstijging te moeten doorvoeren, maar ziet van een dergelijke verhoging af. lat vond gisteren een groot deel 'an de statencommissie Alge meen Bestuur. De schelpenpro- Mematiek speelt al vele jaren en was pas afgelopen vrijdag nog onderwerp van discussie in de commissie Milieu. Gisteren werd «discussie dus nog eens dunne tjes over gedaan. Aanleiding was een uit onvrede rigediend initiatiefvoorstel door "56, waarin GS worden ge taand haast te maken met het toeken naar een alles omvattende oplossing. Een voorstel overigens 'at gisteren door de regerings partijen wat honend werd bena- «fd. „Het is geen motie, maar teer een voorstel. Daar kunnen Jtj niet zoveel mee," aldus H. van leesbergen (WD). Dat dacht °okS. Buijs (CDA), vooral ook ®dat het voorstel in het midden Jat wat het allemaal gaat kosten. als het er nu naar uitziet vin- en GS dat de afval van de mos- verwerkende bedrijven inpan- I v® moe' worden opgeslagen, iïtler.'s zoveel schelpenafval Dec n'et toereikend is. Volgens to moet er dan ook werk wor- Semaakt van de studie naar n bijkomende mogelijkheid °r opslag in de open lucht. Bo- j® m°et er eerst maar eens duidelijk antwoord komen op vraaS °f de mosselschelpen ,va' ziln °f grondstoffen. In "^oorbeeld wegenbouw. net eerste geval zal de be- I jJlen's van de provincie een andere zijn dan in het twee- ®e geval. "etwf^kamP (PvdA) eiste giste- "de toezegging dat GS samen h Semeente Reimerswaal en I !o«i n bedrijven een op- ng gaat zoeken. „Dat heeft Repetitie voor de musical De Rattenvanger van Hulst door kinderkoor De Walnoten. Door Jeanette Vergouwen Hulst - Zeg Hulst en direct daarna Rey- naert de Vos en succes is verzekerd. Het Kinderkoor De Walnoten voert vrijdag 3 mei in Den Dullaert de zelf geschreven musical De Rattenvanger van Hulst op met als hoofdfiguur Reintje de Vos. Het koor De Walnoten is een parochieel kinderkoor dat vooral zijn kruid verschiet met het opluisteren van gezinsvieringen in de Hulster Basiliek. Het koor telt veertig le den in de basisschoolleeftijd vanaf acht jaar. De vaste begeleiders zijn Evert Jan de Kort (piano) en Marianne Seghers (blok fluit). Leidster is Marina Stockman die al vele ver halen schreef over dieren en natuurlijk Rey- naert om te spelen in haar poppenkast. Zij kwam op het idee om eens iets anders in te studeren met het koor. Een musical sloeg meteen in en de maaksters Marina Stock man en Marianne Seghers gingen uit van het sprookje De Rattenvanger van Hameien. „Het was alleen een kapstok om de liedjes en het zelf geschreven verhaal aan op te hangen. Hameien is nu Hulst en de ratten vanger is de sluwe vos. Marianne heeft het verhaal geschreven en bij reeds bestaande melodieën hebben we pakkende teksten ge maakt. Het is een leuk, ontspannend en vooral prettig in het gehoor liggend geheel geworden waarin de vos heel wat streken uithaalt," vertelt Marina die de liedjes heeft aangeleerd. Marianne doet de regie en de ouders van de koorleden hielpen bij het ma ken van het decor, kleding, attributen en het ontwerpen van het affiche. „De musical begint met de opkomst van de rattenvanger. Hij zingt dat hij van stad naar stad trekt met knapzak en fluit. Maar hij weet nog niet waar hij nu naar toe wil gaan. Hij hoort dan de klokken van de Hulster ba siliek en neemt een besluit. Achter hem loopt een hele rij ratten," Marina wenkt dat de gordijnen open moeten gaan en even later zie je een kleurrijk marktbeeld met vrolijke kraampjes en vele kopers die de Hulster markt bezoeken. De ratten denken het para- FOTO CAMILE SCHELSTRAETE dijs gevonden te hebben. „Je snapt het wel zeker, er komt een ratten- plaag en de mensen zijn de wanhoop nabij en zelfs de burgemeester weet zich geen raad. Een oproep om de ratten te verjagen heeft, ondanks de hoge beloning, weinig re sultaat. Tibeert de kater en een legertje sol daten vangen bot en dan komt Reynaert met zijn betoverde fluit. Hij zal de ratten (zijn ratten dus) laten verdwijnen. De burge meester houdt zich echter niet aan zijn woord en de vos neemt dan alle kinderen mee. De rest laat zich raden. Het is gewoon een leuk spektakel met veel liedjes, muziek en wat dansjes. Er is een rol voor elk kind en onze pianist en het blokfluitensemble van de muziekschool zorgen voor de muzikale ondersteuning. Alexander Bosman speelt nog een solo en verder verklap ik niets meer. Laat de mensen maar komen kijken." De musical wordt vrijdag 3 mei gespeeld in de grote zaal van Den Dullaert, aanvang 19.30 uur. De toegangskaarten kosten vijf gulden en zijn te verkrijgen bij Den Dulla ert. Van onze verslaggever Middelburg - Alleen het uitspreken van de goede wil om iets san de slepende kwestie rond schelpenafval bij Yerseke te doen jsniet genoeg. Gedeputeerde Staten zullen wat dat betreft met 1 hardere' toezeggingen voor de dag moeten komen. gedeputeerde Dek vrijdag al ge zegd," reageerde Hennekeij. „Ja, maar zonder een termijn te noe men," vloog Dijkwel (D66) op. „Dit is een met-een-kluitje-in- het-riet antwoord." „Nou ja, ik kan hier nu geen verdergaande toezeggingen doen," sloot Henne keij de discussie af. „Maar er komt een helder en duidelijk schriftelijk antwoord vóór de volgende statenvergadering." Van onze correspondent Sas van Gent - R. van Lent is koning geworden van de krul- bolclub Ons Genoegen uit Sas van Gent. Hij deed dit tijdens een spannende wedstrijd, waaraan 28 leden deelnamen. Zeker in de halve finale, tegen G. Kersbulck, moest hij alle zeilen bijzetten. In de finale versloeg hij vervol gens J. Sierens. Het was voor het eerst in de krulbolloopbaan van Van Lent dat hij de begeerde titel van bolkoning behaalde. Bij de keizersbolling in Oostburg zal hij zeker een geducht tegenstander zijn voor de andere koningen. De Sasse krulbolclub bestaat dit jaar vijftig jaar. Zo'n 65 dames en heren spelen regelmatig op de twee banen in het clubgebouw aan de Sportkade. Op vrijdag 10 mei wordt dit heugelijke feit ge vierd met een receptie voor be langstellende en genodigden. Op zaterdag 11 mei vieren de leden van de vereniging dit jubileum met een gezellige avond. In De Stem van 24 april voert Cees Maas mij op als een lob byist voor regio-tv, die overal uitdraagt dat de kosten hiervoor slechts 19 cent per week bedra gen. Bij mijn beste weten heb ik dat één keer tegen de schrijver van dit artikel gezegd naar aan leiding van een eerder bericht in De Stem dat ook doorspekt was van rekensommetjes. Mijn bezwaar tegen de 'cijfer- analyse' is de eenzijdigheid. De schrijver gaat volstrekt voorbij aan aard en inhoud van publie ke regionale tv. Publieke telev isie brengt programma's met een maatschappelijke functie (onder andere, nieuws en achtergron den). Dat is een dure formule, gespiegeld aan commerciële massaproducten zoals herhaling van oude Amerikaanse series en spelletjes. Publieke televisie stelt zich ook in dienst van men sen die een achterstand hebben. Zo konden we kortgeleden lezen Xe korten en te bewerken I^tomatechdatde stand*'6 het met uw L ndPU"t eens is. dat in Terneuzen actie wordt ge voerd, gericht op de commercië le zenders om - evenals bij de publieke tv - te ondertitelen ten behoeve van doven en slechtho renden. (Reactie van SBS: te duur, oftewel het drukt de winst). Ik hoop van ganser harte dat de publieke Zeeuwse regio- tv deze service wel zal bieden Volgens Cees Maas kost de BBC hem via de kabel een gulden of zeven per jaar. Dat is een te sim pele waarheid. De BBC is onder deel van het uitgebreide kabel pakket. Dat neem je in zijn ge heel, of je neemt het niet. Kosten circa 240.- per jaar en daar mee kun je bijvoorbeeld ook een ambivalent samengestelde ka belkrant in huis krijgen, die als nieuwsbron dikwijls vermeldt 'Omroep Zeeland'. Stel dat Cees Maas hier als goed ingevoerd journalist nooit naar kijkt en als hij vanwege fysieke onmogelijk heid enkele andere zenders nooit of nauwelijks raadpleegt dan betaalt hij - dat is de conse quentie van zijn redenering - al gauw een gulden of dertig per jaar voor niets. Enig verder nadenken stelt de vergelijking tussen doorgeef- kosten via kabel en productie kosten van programma's (want dat doet Cees Maas) op losse schroeven. Blijvend bij de BBC; deze wordt in stand gehouden met publieke middelen. De in woners van Groot-Brittannië betalen daarvoor een omroep bijdrage van ƒ239.- per jaar. Misschien kan men in Engeland voor een luttel bedrag via de ka bel ook de NOS ontvangen, in Nederland publiek gefinancierd via de omroepbijdrage van 181.- per jaar. Met andere woor den: als je cijfers tegenover el kaar zet, moeten de grootheden waar je ze aan ontleent ook ver gelijkbaar zijn. Bekijken we tot slot de interna tionale omroepbijdragen, dan zien we dat Nederland op een lijst van 18 - voornamelijk Eu ropese landen - op de 14e plaats staat. Alleen Italië, Hongarije, Polen en Tsjechië zijn goedko per. Zo betalen bijvoorbeeld de Belgen meer dan tweemaal zo veel als de Nederlanders voor hun publieke omroep. Middelburg Sjaak van der Linde hoofd voorlichting provincie Zeeland In de negende editie staan Adri- aan van Dis en Connie Palmen zij aan zij. Stichting Prometheus in Terneuzen kocht de voorstelling aan en dus staan de twee literaire coryfeeën volgende week op het podium van het Zuidlandtheater. Van Dis en Palmen wonnen vorig jaar de belangrijkste boekenprij zen voor Nederlandstalige litera tuur. Van Dis kreeg de Gouden Uil voor Indische Duinen en Pal men de AKO-prijs voor De Vriendschap. Palmen debuteerde in 1991 verrassend met De Wet ten. Zij blies het genre van de fi losofische roman nieuw leven in. Haar verhalen komen recht uit het hart, maar worden gefilterd door een filosofische pen. Werkzaam als journalist bij de NRC, publiceerde Van Dis aan het begin van de jaren tachtig een verhaal in afleveringen over het jongetje Nathan Sid uit een Ne derlands-Indisch gezin. De ver halen werden gebundeld en ver schenen in 1984 in boekvorm. Een staaltje van poëtische vertel kunst, met een haast ontroerende aandacht voor details. Na zijn debuut volgden onder andere Een Barbaar in China en Het Beloof de Land. Dit jaar schreef Van Dis het boekenweekgeschenk, geti teld Palmwijn. Beide schrijvers studeerden in Amsterdam. Van Dis (Bergen aan Zee, Noord-Holland, 1946) stu deerde Zuidafrikaans, Palmen (St.-Odiliënberg, Limburg, 1955) Nederlands en filosofie. Als schrijvers zijn zij persoonlijk, op vaak autobiografische wijze bij hun verhalen betrokken. Ze luis teren naar de wereld en haar mensen en slagen erin vermake lijke, treffende, soms grimmige portretten te schilderen, die de lezer tot deelgenoot van hun ver beelding maken. De literaire avond vindt vandaag plaats en begint om 20.00 uur. Toegangskaarten kosten 30,00. 'Vrienden van Prometheus' en houders van CJP of Pas 65+ beta len/25,00. De kaarten zijn verkrijgbaar bij het Zuidlandtheater en Boekhan del Van de Sande. De volgende li teraire avond van Prometheus is op 23 mei. Dan komt de schrijf ster Carl Friedman naar Porgy Bess. Van onze verslaggever Terneuzen - 'Behoud de Begeerte' is de naam van een Belgische stichting die in 1994 in Vlaanderen begon met een reeks literai re avonden, onder de naam Geletterde Mensen. Hulst - Buurtbewoners hebben afgelopen zondagavond een brandje geblust in de tuin van een woning aan de Saxhaven straat. Omstreeks 21.20 uur kwam bij de politie de melding binnen dat een rij coniferen op de scheiding van twee percelen aan die straat in vuur en vlam stond. Toen de brandweer arri veerde, was het brandje door omwonenden al geblust. Wie de bomen in brand heeft gestoken, is niet bekend. Clinge - Een bewoner van de Beukelszstraat deed gisteren aangifte van diefstal van zijn auto. Enige tijd later werd het voertuig aangetroffen op de Papaverweg, echter zonder vel gen en autoradio. Sas van Gent - Uit eén winkel aan de Westkade is een aan zienlijke hoeveelheid electrisch gereedschap gestolen. De eige naar deed gisteren aangifte. De dader(s) waren binnengekomen door een ruit te vernielen. Schoondijke - Een 33-jarige Aardenburger is op de rijksweg 58 bij Schoondijke aangehou den. Hij bestuurde een auto terwijl hij een rij-ontzegging had. De politie maakte proces verbaal op. De man moest zijn auto achterlaten bij het politie bureau. Sluis/Hulst - Een 55-jarige vrouw uit Dilbeek (B) deed aangifte van zakkenrollerij. Tijdens het winkelen in de Ka- pellenstraat in Sluis werd haar portemonnee met enkele dui zenden franks uit haar tas ge stolen. Een vrouw uit Hulst werd in haar woonplaats slachtoffer van een zakkenroller. Tijdens het winkelen in de Gent sestraat werd haar portefeuille met daarin 150 gulden, bank pas en persoonlijke papieren. Eede - Een 39-jarige automo bilist uit Aardenburg is zondag tegen een boom beland, toen hij op de Zwaanstraat in Eede moest uitwijken voor een fiet ser. Tijdens die manoeuvre ver loor hij de macht over het stuur. De auto raakte zwaar beschadigd. Terneuzen - Op de kruising Ol menstraat/Wilgenplantsoen zijn zondagavond een zestien jarige bromfietser en een 28-ja- rige automobilist, beiden uit Terneuzen, betrokken geraakt bij een aanrijding. De brom fietser verleende op de kruising geen voorrang. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De materiële schade is aanzienlijk. PERGAMANO - Mevrouw Ul- tee geeft donderdag 2 mei een demonstratie over pergamano in de bibliotheek. Ze doet dit van 14.30 tot 16.30 uur voor kinderen en volwassenen. In de vitrinekast in de bibliotheek kan het werk van mevrouw Ul- tee bezichtigd worden tot en met 2 mei. WINDLUSTRALLY - De Zeeuws-Vlaamse Automobiel- sport Club (ZEVAC) houdt Zaamslag - café Het Wapen van Zeeland, DW, vierde ronde bie den, meetellend voor clubkam pioenschap 1996: 1. Jac. van Doorn, 2. B. Wilhelm, 3. R. de Vos. Stand: Jac. van Doorn 194 punten, F. van der Peil 190,3. J. van Doorn 190 punten. IJzendijke - Bridgeclub Dzendij- ke, vijfde wedstrijd. Groep A: 1. Buize-Van Damme, 2. echtpaar Koek, 3. Bukkens-Arnoldi. Groep B: 1. De Meijer-Scheele, 2. echt paar Koster, 3. Viveen-Van Har ten. Clinge Cline - Malpertuus, 36 personen. Bieden: 1. G. van Waterschoot, 2. P. van Itegem, 3. E. Sturm, Extra prijs: G. van Duijse. St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. A. van Remoortere, 2. Th. Kints, 3. P. Rombaut. Clinge - Malpertuus, ANBO, 33 f>ersonen. Mat 1:1. mevrouw Eme- eer/J. Heye, 2. mevrouw Ke gels/C. Baeyens. Mat 2: 1. me vrouw Govaert/E. Blommaert, 2. Echtpaar De Witte. Mat 3: 1. me vrouw Van Vlierberghe/E. Spit- ters, 2. mevrouw Ferket/M. van Vlierberghe. vandaag in samenwerking met het oranjecomité Hoek de tra ditionele Windlustrally. Een oriëntatiepuzzelrit voor automobilisten. De rit, met een lengte van circa 35 kilometer, wordt verreden in de omgeving van Hoek. Deelname in de wedstrijd-, B-, of toerklasse staat open voor iedereen. Inschrijven is mogelijk vanaf 12.00 uur in buurthuis De Hoekse Rakkers. De start van de eerste equipe is om 13.00 uur. Heikant - KBO, 29 personen. Groep 1: 1. C. van de Vijver- Smit/L. Herwegh, 2. Y. van de Ha- Bral/C. van Houten. Groep 2: 1. J. Bouvré-Ferket/S. van Houten- Ferket, 2. L. Inghels-Ceelaert/E. Jonkers. Hulst - Zaal De Lieve. Mat 1: 1. Bayens-Van Vlierbergen, 2. G. de Bot-Schout. Mat 2: 1. M. van Vlierbergen, 2. C. Kegels. Mat 3:1. C. Kegels, 2. L. Kegels-Bayens. IJzendijke - HSV IJzendijke. een wedstrijd in zee: 1. E. de Mul 111 punten, 2. F. de Jong 101, 3. R. de Jaeger 66, 4. F. Breyaert 30 pun ten. Clinge - ANBO, 25 personen, Mal pertuus. Vrouwen: 1. mevrouw Verschueren, 2. mevrouw Govaert, 3. mevrouw Poppe. Mannen: 1. P. Ras, 2. A. Keyser, 3. J. Heyman. Heikant - KBO, 't Heike, 37 schut ters. Hoge vogel: R. Schalkens, eerste zijvogel: A. Stevens, tweede zijvogel: A. d'Hooghe, grootte aan tal (4): A. Boussen. Van onze correspondent Sas van Gent - Na een aantal jaren van afwezigheid, organi seert de Tourclub Sas van Gent dit jaar weer een avondfiets- vierdaagse. De tourclub heeft vier mooie en gevarieerde routes uitgezet in het polderlandschap rondom Sas van Gent. De lengte van de routes is circa 25 kilometer. In samenwerking met de Heemkundige Kring is daarnaast een boekje gemaakt met daarin de beschrijving van de routes met bijbehorende kaartjes en tevens historische in formatie over de plekjes die men passeert. Dit boekje zal na de vierdaagse eveneens verkrijgbaar zijn bij de plaatselijke VW. De avondfietsvierdaagse vindt plaats van 6 tot en met 9 mei. Deelnemers kunnen vertrekken tussen 18.00 en 19.00 uur vanaf 'T Schippershuis. De deelnamekos ten bedragen vijf gulden voor vier dagen, waarvoor men tevens verzekerd is tegen ongevallen. Door het vrije vertrek kan ieder een in eigen tempo de tochten rij den, zodat het ideaal is voor het hele gezin. Een volgauto van Pe ters Cleaning zal regelmatig de route verkennen en assisteren bij eventuele pech. Van Dis en Palmen. FOTO DIRK LEUNIS Van onze correspondent Sas van Gent - Kinderen die van reizen, uitstapjes of logeren houden of die weieens dromen van een grote wereldreis, kun nen terecht in de openbare bibliotheek in Sas van Gent. Daar kunnen ze meedoen aan het leesprogramma 'Pak je Koffer' en al lezend heel wat kilometers afleggen. In de bibliotheek is een speciale hoek ingericht met boeken over rei zen. Dikke, dunne, moeilijke, makkelijke, spannende, droevige boe ken, zelfs strips en prentenboeken. Kinderen die zich aanmelden, krijgen een deelnemerskaart met stro ken. Voor ieder gelezen boek - uiteraard over reizen - krijgt de deel nemer een sticker op de kaart. Daarnaast mag een strook ingeleverd worden. Een volle kaart geeft recht op een feestelijke afsluitmiddag op woensdag 12 juni. Iedere strook die daarnaast ingeleverd wordt, vormt een schakel van een ket ting. Hoe lang de ketting wordt is natuurlijk de vraag. Misschien krijgt de bibliotheek in Sas wel de langste van heel het land.

de Stem | 1996 | | pagina 15