Weren van varkensstal mislukt Huiszwaluw bijna verdwenen uit Oost-Zeeuws-Ylaanderen DE STEM DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS Ondanks aangrijpen alle mogelijkheden door gemeente Hontenisse Bus Cito mag niet meer :s Nobelhorst-school langs Gregoriaans studiekoor gaat naar Chevetogne Ondernemers Hulst willen meer duidelijkheid over openingstijden winkels ZEELAND C2 Informatiemiddag over 'omgaan met dementie' 1 Mei-markt in Sas van Gent Avondvierdaagse in Hulst Hulstenaar wint cabaret-festival N61 deels dicht Geen nieuw terrein bij Vaartwijk Clinge Heikant Koewacht Hulst DINSDAG 30 APRIL 1996 Van onze verslaggever Hulst - De huiszwaluw dreigt te ver dwijnen uit Oost-Zeeuws-Vlaande- ren. Van de honderden die er jaren geleden nog waren, zijn er nog maar enkele tientallen over. Dat komt vooral omdat veel nesten van deze vogels vernield worden, pat zegt vogelkenner A. de Kind uit Sint-Jansteen, die vogeltellingen ver richt voor de Sovon (Vogelonderzoek Nederland) en de Vogelbescherming Ne derland. „De huiszwaluw doet het de laatste jaren zeer slecht in het Land van Hulst," stelt De Kind. „Vanaf Clinge tot aan Kapellebrug vond ik de afgelopen drie jaar zelfs geen enkel nest." In Sint-Jansteen liep het aantal nesten de laatste drie jaar met de helft terug. In Heikant werden nog amper dertig vogels geteld en in Koewacht vond De Kind nog maar vier nesten. De teruggang van de huiszwaluw is vol gens De Kind een landelijk verschijnsel, maar in Oost Zeeuws-Vlaanderen is de situiatie ronduit slecht. „We zitten meer dan de helft onder het landelijk gemiddelde." De oorzaak moet volgens De Kind worden gezocht in het feit dat de huiszwaluwen steeds minder kans krijgen een nest te bouwen. Het liefst doen ze dat onder dakgoten en overstekken. „In veel gevallen zijn de bewoners daar niet van gediend en worden de nesten verhield. Zo'n nest kan helemaal geen kwaad. Het enige waar je mee te maken krijgt, is dat er wel eens wat uitwerpse len naar beneden vallen. Maar daar hoef je geen last van te hebben als je een plankje onder het nest bevestigd." De Kind roept mensen op om huiszwalu wen die een poging doen om te gaan nes telen bezig te laten. „Laat ze hun nestje bouwen en hun jon gen groot brengen. Het gaat om hun voortbestaan." Kloosterzande - De gemeente Hontenisse heeft echt geen Bewoners De Tragel zijn verkeersonveiligheid ben enkele mogelijkheid om de bouw van een varkensmesterij aan de Langeweg bij Ossenisse tegen te houden. Burgemeester Th. Steenkamp zegt dat in een reactie op het ver zoek van de Stichting Regionale Bestrijding Varkens Invasie (SR- BVI) om de bouw van de varkens stal aan de Langeweg stil te leg gen. Volgens de SRBVI is de bouw niet in oversteenstemming met de' door de gemeente afgegeven bouwvergunning. Er is namelijk vergunning afgegeven voor een 'traditionele' stal, terwijl de eisen later in de milieuvergunning zijn aangescherpt. Groen label Volgens de milieuvergunning moet de varkensstal uitgevoerd worden als een zogenaamde 'Groen label stal'. En dat is vol gens de SRBVI een geheel ander type bouwwerk dan de stal waar voor eerst bouwvergunning werd verleend. De anti-varkensbewe- ging heeft de gemeente Hontenis se dan ook gevraagd de bouw stil te leggen. Naar aanleiding van de brief heeft de geeente contact opgeno men met de Vereniging Neder landse Gemeenten (VNG). „We hebben daar uitdrukkelijk om een advies gevraagd en het blijkt dat we juridisch geen been heb ben om op te staan," zegt burge meester Steenkamp. „Was het maar waar. We zijn tot het uiterste gegaan om deze stal tegen te houden, maar dat is he laas niet gelukt. Ik zou willen dat de mensen van de SRBVI gelijk hadden." Weigeren Als de bouwvergunning niet zou stroken met de milieuvergun ning, dan zou er een nieuwe bouwvergunning moeten worden aangevraagd. Die zou de gemeen te dan kunnen weigeren, omdat het bestemmingsplan inmiddels is dichtgespijkerd tegen de inva sie van Brabantse varkensboeren. „Maar die vlieger gaat niet op," zegt Steenkamp. „Die groen-label-eisen hebben alleen betrekking op de binnen kant. Constructief blijft de stal hetzelfde. Er is dus geen nieuwe bouwvergunning voor nodig. Ik heb er alle waardering voor dat de tegenstanders van de varkens- mesterijen alert blijven en mee denken. Maar we moeten deze stal echt toelaten." Niet zo slecht In totaal werd Hontenisse gecon fronteerd met zes aanvragen voor varkensmesterijen. Op vijf plekken heeft de gemeen te ze kunnen tegen houden. „Toch niet zo slecht," meent Steenkamp. „Een paar jaar geleden zag het er veel ongunstiger uit. Natuurlijk, die ene stal hadden we ook liever niet gezien, maar uiteindelijk hebben we de schade voor onze gemeente toch beperkt kunnen houden." Het Regionaal Platform Woonwagenbewoners Zeeuws- Vlaanderen dreigt met zelf maatregelen nemen voor de gevaarlijke i tutatie in woonwagencentrum De Tragel in Sint Jansteen. foto camile s Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst wil dat Cito Tours uit Axel een an dere route kiest voor de bus die momenteel regelmatig langs de Nobelhorstschool aan de Vondellaan rijdt. Wethouder P. Weemaes beloofde het raadslid T. Blommaert (D66) een brief van die strekking te richten aan Cito. Het gaat om de bus die regelmatig kinderen van de Moerschansschool naar Den Dullaert brengt. .Blommaert wees er in de raads vergadering van afgelopen don derdag op dat de Cito-bus voor 'levensgevaarlijke' situaties bij de Nobelhorstschool zorgt. Voor al als de school uit is en 'ouders op hun kinderen staan te wach ten. „Bovendien zijn er dan veel kinderen die op de fiets de school verlaten. Dat moet een keer fout gaan." Directeur R. de Nijs van de No belhorstschool bevestigt het ver baal van Blommaert. Volgens bem kan de Cito-bus best een an dere route naar en van Den Dul laert nemen. „Langs de Blaauwe Hoeve en de Oude Polderweg," aldus De Nijs. EDITIE ZEELAND Z' Redactie lemeuzen: Elandstraat 32,4532 CG tel. 0115-645769, fax 0115-645742. Wacteuren: Peter Oggel (editiechef), [ster van den Assem, Frank van Cooten, Rank Deij (plv. ed. chef), Rein van der ™et, Harold de Puysseleiir. Goes: Klokstraat 1,4461 JK '«■0113-273700, fax 0113-273701 redacteur: Cees Maas (provincie- verslaggever). Holst: 'aardenmarkt 14a, 4561 CW '«■0114-372770, fax 0114-372771 Wacteuren: Gerlach Hochstenbach, tu9ene Verstraeten. Sportredactie Zeeland: 'oo Koomen ma t/m vrij. 0115-645751 '«zondag 0115 - 645753 Advertentie-exploitatie J'StemenZVK ferneuzen: 'Elandstraat 32,4532 CG '«0115-645740, fax 0115-645741 etegenwoordigers: Martin Boeije, privé 0115-563976, »l»ia Broekhoven, Jammers, privé 0115-562354 ['"denmarkt 14a, 4561 CW lei. 0114-372770. "tegenwoordigers: "dyvan den Brande, privé 0114-314570, 'an Verstraeten privé 0114-316755. Openingstijden: ""•Vmvr. 8.30- 17.00 uur De gemeente zal de Cito verzoe ken, dan wel verplichten, de al ternatieve route te nemen. „Het is per slot van rekening een bus die de scholen huren op kosten van de gemeente," aldus wethouder Weemaes. Van onze verslaggever Kloosterzande/Hulst - Hoe ga je om met dementie? Over dat the ma gaan donderdag 2 mei twee informatiemiddagen, georgani seerd door de Stichtingen Wel zijn voor Ouderen Hontenisse en Hulst, Emergis, het Maatschap pelijk Werk en de Thuiszorg. Om 14.00 uur kunnen belangstel lenden terecht in de Rozenhof aan de Rozenstraat te Klooster- zande en om 19.00 uur in het Dienstencentrum De Lieve aan de Broodmarkt in Hulst. De informatiebijeenkomsten die nen ter voorbereiding op een cur sus die binnenkort begint. In deze cursus 'Omgaan met dementie' worden praktische handvatten aangereikt voor het omgaan met dementerenden. De cursus duurt vijf onderdag- middagen. Voor inwoners uit de gemeente Hontenisse die niet kunnen ko men omdat ze de zorg hebben voor een partner of familielid is er een oplossing. Die kunnen een beroep doen op het oppasproject 'Op Stap'van de SWO-Hontenisse. Een ervaren vrijwilliger neemt dan voor een paar uur de zorg over. Van onze verslaggever Hulst - Het Regionaal Plat form Woonwagenbewoners Zeeuws-Vlaanderen heeft in een brief aan de gemeente Hulst laten weten zelf maatre gelen te treffen, wanneer de gemeente niet snel iets doet aan de verkeersonveiligheid in woonwagencentrum De Tragel in Sint Jansteen. Aanleiding voor de brief is een 'bijna-ongeval' in het woonwa gencentrum. Een kind werd op een haar na gemist door een auto die, volgens het platform, veel te snel door het centrum heen reed. Het is niet de eerste keer dat de bewoners bij de gemeente aan de bel trekken vanwege het snel voorbij razende verkeer. Eerder zaten beide partijen met elkaar rond de tafel om te praten over snelheidsremmende maatregelen. Zelfs het idee om van het cen trum een woonerf te maken, kwam aan de orde. Het platform verwijt de gemeente nu 'lijdzaam en afwachtend te blijven toezien' omdat er tot dus ver nog niets aan de situatie ver anderd is. 'Overigens achten wij u als bestuurders van de gemeen te mede verantwoordelijk mocht er zich inderdaad een ongeval voordoen', zo schrijft het plat form aan het college van burge meester en wethouders. De bewoners verklaren zich niet langer bereid nog langer actie van de gemeente af te wachten en kondigen zelf maatregelen aan. Welke dat zijn, staat in de brief niet vermeld. Zowel de gemeente als het platform waren gisteren niet voor commentaar bereik baar. Van onze correspondente Hulst - Het Gregoriaans Studiekoor, dat geleid wordt door Martin Polspoel, volgt vandaag een studiedag in Chevetog ne aan de rand van de Belgische Ardennen. De dag wordt geleid door Mon seigneur Philippe Bar. De dag staat in het teken van de Oos terse en Westerse liturgie en muziek. Bisschop Bar is een specialist op het vlak van de li turgie en het Gregoriaans. In de Benediktijner abdij in Chevetogne wordt het dage lijkse leven gewijd aan studie en informatie en aan verbrei ding van religieuze literatuur, muziek en kunst. De stichter van het klooster in Chevetogne Dom Lambert Beauduin was een baanbreker van de Liturgi sche Beweging. In het oecume nisch centrum Lambert Beau duin vinden regelmatig studie bijeenkomsten plaats. Een van de meest karakteristieke trek ken van deze kloostergemeen schap is de openheid voor de grote tradities van liturgie en muziek in het Oosten en het Westen. De leden van het Gre goriaans Studiekoor zien deze dag als een verrijking en hopen hun kennis van het Grego riaans verder uit te diepen. Van onze verslaggever Hulst - Het bestuur van ondernemersvereniging Hulst Reynae- rtstad wil meer duidelijkheid over de winkelopeningstijden. Voor dat doel gaat de vereniging een speciale commissie in het leven roepen die moet proberen de ondernemers zoveel moge lijk op één lijn te krijgen. Van onze correspondent Sas van Gent - Voor de elfde maal houdt de ondernemersvere niging SAS '70 een grote 1 mei- markt. Dit evenement is de laat ste jaren zeer succesvol gebleken. Er zijn ook nu weer diverse attac hes, zoals clown-schminken, duikdemonstraties, zweefmolen, mini-autoscooter en kinderdraai molen. Evenals vorig jaar is de promotiebus van de Koninklijke Landmacht aanwezig. Een nieuw gebeuren tijdens de 1 mei-markt is het standwerkersconcours. Ieder jaar weer wordt de markt interessanter en aantrekkelijker. De markt wordt om 14.00 uur ge opend door de grondlegger Caro- lus Roelandt en duurt tot laat in de avond. Van onze correspondente Hulst - Buurtvereniging Den Dullaert uit Hulst houdt in samenwer king met de Zeeuwse Wandelsportbond van 6 tot 10 mei de 18e avond vierdaagse. Vier avonden na elkaar wordt er gestart om 19.00 uur bij gemeenschapscentrum Den Dullaert aan de Sportlaan. De wandelaars kunnen kiezen tussen een tocht van vijf of tien kilometer. De liefheb bers kunnen zich op maandag 6 mei tussen 18.00 en 19.00 uur inschrij ven. Het inschrijfgeld is f 4,50 per persoon. De tochten gaan langs ver keersluwe wegen in en rond Hulst. Op de slotdag, vrijdag 9 mei, moe ten de tienkilometerlopers een half uur eerder vertrekken. Alle lopers worden die avond met muziek naar de finish gebracht. Iedere deelne mer ontvangt een persoonlijke herinnering en voor groepen van tien personen en meer, die zich naar buiten ook als groep presenteren, worden groepsprijzen beschikbaar gesteld. Van onze verslaggever Hulst - De negentienjarige Jan de Ridder uit Hulst heeft zaterdag het NOG cabaret festival in Amsterdam ge wonnen. Het NOG-festival is een landelijke wedstrijd voor nieuw cabarettalent. Op de finale-avond traden drie duo's en één solist. Zij waren uit de voorafgaande voorronde-avonden geselec teerd. De vijfkoppige dekun- diger jury kende Jan de Rid der de eerste prijs toe, be staande uit een glazen kunst voorwerp, een geldprijs en een optreden in een theater. De publieksprijs ging naar de cabaretgroep 'Kijk uit, achter je' uit Amsterdam. De nieuwe Winkeltijdenwet die officieel op 1 juni van kracht is, komt aan de orde in de algemene ledenvergadering van Hulst Rey- naertstad op donderdag 9 mei. Het bestuur van de vereniging wil die avond een pittige discus sie voeren met de verenigingsle den. „Wij willen weten wat er bij de leden leeft met betrekking tot de openingstijden," aldus Hulst Reynaertstad-voorzitter T. Mat- theeuws. Winkels mogen door de nieuwe wet hun deuren tot tien uur 's avonds open houden. De organi saties van winkeliers gaan ervan uit dat de meeste winkels tot acht uur open zullen blijven. De supermarktketen Albert He- ijn heeft daarin het voortouw ge nomen en is met ingang van 1 juni van 8 tot 8 geopend. Dat geldt ook voor de AH-vestiging in Hulst. Andere winkels zullen uit overweging van concurrentie wellicht niet achter willen blij ven. Maar hoe het een en ander in koopstad Hulst geregeld wordt, daar is nu nog allerminst duide lijkheid over. „We hopen op meer uniforme winkelopeningstijden. Maar de leden van onze vereni ging moeten het daar mee eens zijn. Vandaar dat we een com missie gaan benoemen die dat he lemaal moet gaan uitdiepen," al dus Mattheeuws. Van onze verslaggever Terneuzen - Rijkswaterstaat sluit van woensdagmorgen 8 mei tot en met donderdagavond 9 mei een deel van de Rijksweg N61 af in verband met asfalteringswerk- zaamheden. Het gaat om het ge deelte tussen kruispunt N61- N678 (afslag Hoofdplaat) en kruispunt N61-Braakmanlaan. Dit gedeelte wordt in beide rich tingen afgesloten, met uitzonde ring van het fietsverkeer. Het doorgaande verkeer wordt omge leid via de Isabellaweg. Van onze verslaggever Axel - Burgemeester W. de Graaf van Axel heeft er geen zin in zich in te spannen voor de uitbreiding van het bijna volgelopen industrieter rein Vaartwijk. Axel treft al sinds 1994 voorbereidingen om een nieuw terrein bij de Cehave-locatie, langs de weg naar Zuiddorpe, voor elkaar te krijgen. Ook de raad heeft daarmee ingestemd. De Graaf voelt er dan ook niet voor op stel en sprong die koers te wijzigen, maakte hij vorige week tijdens de raadsvergadering duidelijk. De uitbreiding van Vaartwijk werd ingebracht door de VVD die daar kortgeleden op werkbezoek was. Volgens WD-lid L. den Doelder be staat er bij de ondernemers van Vaartwijk behoefte aan uitbreiding, het liefst zo dicht mogelijk bij de bestaande bedrijfsvestigingen. De toekomstige aanleg van de rotonde op de kruising van de Buth- straat met de kop van het industrieterrein is volgens de WD, vanwe ge de naadloze aansluiting, een prima moment daar nu op in te spelen. Maar De Graaf was niet te vermurwen. „De politiek heeft de keus ge maakt. THEATER SINT NIKLAAS Bedside Story - door Argus - Mu seumtheater Zwijgershoek - 20.00 uur (30 apr - 4 t/m 6 en 11 mei) POP EN JAZZ SAS VAN GENT Anything (pop-rock-covers) - Café De Rijnvaart Westkade 65 - 21.30 uur SINT NIKLAAS Volksmuziek - Mei-avond met de Romantics - Volkshuis Zwijgershoek - 20.00 uur VLISSINGEN Too Late Night Show - m.m.v. De- nise Jannah Combo - Het Arse naaltheater - 20.00 uur 35) TOCHTEN BURGH-HAAMSTEDE Neeltje ians - wandelen in nieuwe duingebied van het vooralige werk- eiland Neeltje Jans - hoogste par keerplaats bij Delta Expo Postbus 19 - di 10.00 uur 7,50 - kinderen t/m 12 jr 2,50) MIDDELBURG Monumententocht - wandeltocht 5-10 km - Sporthal de Zandkuil Breeweg 94 - 13.30-14.30 uur SINTJANSTEEN Motortoer - Koninginnedagtoer - naar Vlaamse Ardennen - 286 km - vertrek café de Kroon - 9.00 uur 2,50) VLISSINGEN Oranjerit - puzzelrit voor gemoto riseerde voertuigen en fietsers - in schrijven 13.00-15.00 uur - Sporthal Baskenburg Pres. Rooseveltlaan DIVERSEN MIDDELBURG Ringrijden - afdelingswedstrijden - centrum - 9.00-17.00 uur (gratis) TERNEUZEN Geletterde Mensen - met Adriaan van Dis en A.F.Th, van der Heijden - Zuidlandtheater - 20.00 uur 30) NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - Café St.-Cecilia - 20.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - Café Zondagsvermaak - 14.00 uur KLOOSTERZANDE Oranjekaarting - Café De Reizen de Man -14.00 uur ZUIDDORPE Oranjeschieting - Café 't Gemeen tehuis -14.00 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Ace Ventura: when natu re calls HULST De Koning van Engeland 14.00 uur Toy Story (Ned) 14.00 en 20.00 uur Toy Story (Eng) 20.00 uur 12 Monkeys 14.00 en 20.00 uur Critical Decision 20.00 uur Broken Arrow 14.00 en 20.00 uur Dunston checks in 20.00 uur Mr. Holland's opus MIDDELBURG Cinema -14.00 uur Pocahontas 20.00 uur Neak Sre VLISSINGEN Alhambra 1 - 20.00 uur 12 Mon keys Alhambra 2 - 20.00 uur Broken Ar row Alhambra 3 - 20.00 uur Clueless Alhambra 4 - 20.00 uur Copycat BRUGGE Kennedy Complex 20.00 en 22.30 uur Critical Decision 20.00 uur Lisa 20.00 uur Mr. Holland's Opus 22.30 uur Get Shorty 22.30 uur Sense and Sensibility 22.30 uur Dead man walking Ciné Kennedy - 20.30 uur Haut bas Fragile KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Critical Decision 20.00 uur Mr. Holland's Opus 20.00 uur The Juror 20.00 uur Dead man Walking DIVERSEN AXEL Koersbal - De Halle -13.30 uur Expositie - Historische boerderijen - bibliotheek Jokeren - Gregoriuscentrum - 13.30 uur CLINGE Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur OSSENISSE Clubgaaibolling - Hof ter Nesse - 19.30 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café Zondagsvermaak - 14.00 uur HENGSTDIJK Biefstukkaarting - camping De Vogel -14.00 uur ZUIDDORPE Schieting - St.-Sebastiaan - 14.30 uur NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - café St.-Cecilia - 20.00 uur SAS VAN GENT Bingo en koffietafel - St.-Albert - 14.00 uur WESTDORPE Jeugddisco - Jeansbar -19.00 uur 3,- incl. consumptie) HULST Dansen - KBO - De Lieve - 20.00 uur LAMSWAARDE Schieting - De Vrede - café De Vier Jaargetijden -14.30 uur 50,- gra tis) KONINGINNEDAG - Het Feestcomité houdt vandaag vanaf 14.00 uur volksspelen op de terreinen van W Clinge. Deelname staat open voor leer lingen van de basisschool. Tus sen 19.00 uur en 20.00 uur maakt de fanfare Weldoen door Vermaak een muzikale rondgang. EHBO - Dokter Roks reikte de diploma's Jeugd A en Jeugd B uit aan de volgende geslaag den: Sander Blommaert, Mi chael de Bock, Paul van Crae- nenbroeck, Michael van Daele, Jeroen van Huffel, Arno de Keyzer, Daniel Luijcks, Rody Luijcks, Bart van Remortel, Kerwin Stevens, Tom Willaert, Marjolein Beugels, Linda Bleyenberg, Joyce van Hove, Wendy de Kesel, Sarah Kling, Nele de Loos en Bregje Segers (allen Jeugd A). Thijs Drumont, Stijn de Loos, Remco Mangnus, Alexander Peeters, Joey Schut ten, Cedris Stevens, Jessica de Belie, Jeantien de Houck, Sriyani Mortier en Lesley de Witte (allen Jeugd B). Tijdens de jaarlijkse feestavond heeft de EHBO-Clinge een groot aantal jubilarissen gehuldigd. Wegens het 10-jarig lidmaat schap werden R. Smet, M. de Potter, E. Schelfhout en H. Biesbroeck gehuldigd. Vijftien jaar lid zijn J. de Bel, L. de Blij- zer, A.Schelfhout, A. Vermeer sen en O. van de Velde. C. Pee ters, M. Schelfhout, G. Bertram en M. Lammens zijn twintig jaar lid. Voor het 25-jarig lid maatschap werden T. Bours, G. Goossens en M. Jonkers in de bloemetjes gezet. A. de Koek en J. Pauwels zijn 30 jaar lid en F. Cammaert is 35 jaar lid. Tevens waren er bondsinsignes voor leden die zich verdienstelijk hebben gemaakt gedurende ve le jaren. De bronzen insignes werden uitgereikt aan: E. Schelfhout, L. de Blijzer, A. Vermeersen, T. Bours, M. Jonkers, J. Pauwels, R. Smet v.d.Vijver, J. Segers, J. Vermeulen en F. Cammaert. De zilveren bondsinsigne werd uitgereikt aan G. Bertram, G. Goossens en A. de Koek. KONINGINNEDAG - Van 09.00 uur tot 11.00 uur zijn er op het schoolplein voor de leer lingen van de" basisschool volksspelen. Om 13.00 uur start er bij basisschool de Heide- poort een fietstocht voor het gehele gezin. De inschrijving kan geschieden tussen 12.45 uur en 14.00 uur met minimaal twee personen. De prijsuitreiking is om 19.00 uur in de manege. Tussen 13.00 uur en 17.00 is er in het ge meenschapscentrum 't Heike koersbal en biljarten. Om 19.00 uur is er in cafe Du Commerce topbiljarten. De duivenvereniging houdt een duivenwedstrijd. Tot slot vangt er om 20.00 uur aan prijskaarting aan in de ma nege. EHBO - Drie ploegen van de EHBO in Koewacht en één uit Zuiddorpe hebben afgelopen weekeinde deelgenomen aan nationale wedstrijden in Ge- mert. Koewacht reisde met twee eer ste prijzen en een tweede naar huis terug, Zuiddorpe behaalde een eerste prijs. VOLKSDANSEN - Volksdans groepen uit Hulst en omgeving geven dinsdag 7 mei een de monstratie in gemeenschaps centrum Den Dullaert. Aan vang 14.00 uur, de toegang is gratis. De organisatie is in han den van de afdeling Hulst van de KBO. REIS - De KBO Hulst organi seert een reis voor ouderen naar het Duitse Köningswin- ter. De reis vindt plaats op woens dag 8 mei. De bus vertrekt die dag om 08.00 uur. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, de kosten bedragen 80 gulden. EXCURSIE - Oudheidkundige kring De Vier Ambachten houdt zaterdag 18 mei een ex cursie naar het archeologisch museum in Velzeke bij Zotte- gem. Het vertrek is om 13.00 uur vanaf het Stationsplein. Deel name kost vijftien gulden. BEDEVAART - De KBO Zee land organiseert een bedevaart naar het Belgische Oostakker voor de leden van de regio Hulst. De trip is vrijdag 10 mei. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de KBO-secre- taris in hun woonplaats.

de Stem | 1996 | | pagina 13