Sport Hoek houdt titelkansen gaaf 'Axel lachertje, la-la-la-la' Geflatteerde winst DOVO op Kloetinge Belangrijk verlies voor Philippine TOEGIFT OP MAANDAG ZJi tgesproken. JBe &tnjoo Keeper Van de Broek van Achilles Veen is ongenaakbaar Trainer Zegers spreekt ronselpraktijken tegen DE STEM ZEELAND B12 Van Langevelde dupeert zijn ploeg door uitsluiting r Extra bussen Hoek Aanwinst voor Hoek Kilometervreters Huwelijksnacht 3-GANGEN LUISI ƒ19.75 p.p. pleidooi voor fietsverbinding Van Hanegem wacht ontslag in Saudi-Arabië Man randde talloze jonge meisjes aan I Eindexamen valt vroeg dit jaar I Bezuinigingen mbo Iverdelen coalitie Machtsstrijd bij 'sjetsjeens verzet 'onden zwakken gö-ureneis af MAANDAG 29 APRIL 1996 rmr Door Ton Koomen Hoek - Hoek heeft trek in de titel in de eerste klasse B van het KNVB-zaterdagvoetbal. De elf van het trainersduo Nico van de Kerkhove-Johan Ballegeer gaven dat zater dagmiddag tegen concurrent Achilles Veen nog eens over duidelijk aan. Een superieur Hoek 'speelde' vrijwel het gehele duel met zijn tegenstander, waarvan in Veen nog met 5-1 werd verloren, maar de Zeeuws-Vlamingen kwa men thuis niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Dat was vooral te danken aan het voortreffelijk werk van Achilles Veen-doelman Marcel van de Broek, een man met uitschuifbare armen en benen, een rasartiest die Hoek op de meest onmogelijke manieren van een doelpunt afhield. EERSTE KLASSE B „Wat die knaap liet zien was ongelooflijk. Hij hield ons van de verdiende winst af," stelde Nico van de Kerkhove, de Koewachtse helft van het Belgisch-Neder landse trainersduo van Hoek. De 1500 toeschouwers die Hoek na het openingsvuurwerk met 'Hez- bollah-katoesjas' van de H-side aan het werk zagen, waren meteen verrukt over hun favorie ten. Hoek speelde gedurfd aan vallend met de nog steeds niet in optimale vorm stekende Geertjan de Smet, 'toneelspeler' Davy Gij- sel, spits Jacky Lambert en de naar NAC vertrekkende Mare Minnaert. Achilles Veen, zonder de geschor ste Frank Damen en de gebles seerde Hans Jonker en René Pagie, bleek duidelijk onder de indruk van dit Hoek. „Wat wil je? Tegen een ploeg met het materi aal waarover Hoek beschikt moet je geen rare streken uithalen. Hier voetbalde de komende kam pioen. Wij hebben gewoon min der klasse in huis," stelde Achil les Veen-trainer Ad Bakker na afloop geïmponeerd vast. Bakker toonde het nodige respect voor de Zeeuws-Vlaamse tegenstander en roemde zijn uitblinkende keeper Marcel van de Broek. Bakker: „Van de Broek heeft ons al vier wedstrijden gered. In het beker duel tegen het Bredase Baronie ranselde hij nog twee strafschop pen uit zijn doel. Aan hem heb ben we het punt tegen Hoek te danken." Weergaloos Hoek had in de eerste helft in feite al afstand moeten nemen van de Brabantse formatie. Het combineerde naar hartelust in die periode en overspeelde Achil les Veen, dat alle hoeken van het veld te zien kreeg. Franky Stan- daert, de snelle en gevaarlijkste man bij Hoek, speelde in de tiende minuut op weergaloze wijze Kernee Sterrenburg uit in het strafschopgebied en zijn voorzet op maat werd door zowel Gijsel als Lambert gemist. Gijsel, scherp spelend, actief als nooit tevoren en hongerend naar een doelpunt - hij is al topscorer bij de Zeeuws-Vlamingen met negen treffers dit seizoen - had weinig geluk in die eerste vijfen veertig minuten. Na een half uur omspeelde hij drie tegenstanders en liet een vuurpijl los die op het nippertje door Van de Broek, die bij de 'Allerhoogste' beslist in een goed blaadje moet staan, onschadelijk werd gemaakt. Standaert en Gijsel probeerden het diverse malen met goede acties, maar Van de Broek stond in het Achilles-doel te keepen met de onmiskenbare assistentie van een aantal engelen en bleef onpasseerbaar. Toen Van de Broek het zeven minuten voor rust in samenwerking met zijn legioen engeltjes niet redde bij een schitterend schot van Franky Standaert, was de linkerpaal zo vriendelijk redding te brengen in laatste instantie. Slopend Achilles Veen was in die eerste periode niet verder gekomen dan een goede actie van Sjaak Hoeke, maar Wim Verpoorte, die de voorkeur had gekregen boven de minder ervaren Mario Harte, die de druk niet meer aankan in de slopende slotfase van de competi tie, hield zijn doel schoon. „Daar waren we bang voor. Constant sterker zijn, maar op een knullige manier toch de boot ingaan bij een uitval van die gasten. Het gebeurde gelukkig niet," merkte Hoek-trainer Nico van de Kerk hove na afloop terecht op. Het zou ook enorm schlemielig geweest zijn. Een zo sterk en soe pel spelend Hoek verdiende niet te verliezen, maar het blijft een spelletje. De knikkers tellen. Als wielrenner het mooist de Mont Ventoux beklimmen is geweldig voor de renner zelf, maar als hij als laatste de finish passeert is daar geen hond in geïnteresseerd. Hoek bleef ook na rust domine ren. Liet het publiek genieten, al was er even een terugval. Ook in die periode had Hoek moeten scoren. Zoals bijvoorbeeld in de tiende minuut na de hervatting. Een voorzet van Franky Standaert werd prachtig ingekopt door de hoog opspringende Davy Gijsel, maar op miraculeuze wijze bracht Achilles Veen-doelman Van de Broek redding. Er zullen zaterdagavond in de kerk in Veen heel wat kaarsjes opgestoken zijn ter ere Veense Marcel, want Van de Broek maakte zich zonder meer 'onsterfelijk' in Hoek. Temperament Vlak daarvoor had Hoek-trainer Johan Ballegeer, de Belg uit Mal- degem met het temperament van tien Spaanse stierenvechters, zich al woedend gemaakt over het optreden van scheidsrechter Tempelaar uit Dordrecht. Tem pelaar wilde niets van een penalty weten toen Achilles Veen-speler Frans Vonk de bal in eigen strafschopgebied beroerde met de hand. Zeer tot woede van Ballegeer en Hoek-begeleider Willy Nieuwelink, die Tempelaar alles behalve de-'Nobelprijs voor de beste arbiter' wensten toe te kennen. Gelukkig zit er op de bank bij Hoek altijd nog een man als Nico van de Kerkhove, die ook zonder spons en emmer water Ballegeer op tijd weet af te koelen. Het trainerduo van Hoek trok in de slotfase nog een 'blik reserves' open. Benedikt van de Walle kwam op uitstekende wijze de wat tegenvallende Jacky Lam bert vervangen, Tonny Coppens nam de plaats in van Jos Kayser en Franky Standaert zag zijn plaats ingenomen door Peter Nieskens. Het bleef echter zonder doelpunten in Hoek. En dat was uiteindelijk nog gelukkig ook, want Hoek dankte het aan een knappe redding van Verpoorte bij een inzet van Frans Vonk, die het enige foutje van de goed spe lende Geert de Poorter bijna afstrafte, dat het bij de brilstand bleef. Een overwinning van Achilles Van onze sportmedewerker Vogelwaarde - Trainer Rinus Zegers van Axel was des dui vels toen hij in deze krant vemam dat hij door HW'24- bestuurslid Rudy Neefs ervan beschuldigd was een zestal HW'24-spelers te hebben benaderd. „De enige speler die ik benaderd heb, is Edwin Martens. Deze speler had aange geven weg te willen. Uiteindelijk koos hij voor Clinge. Voor de rest heb ik niemand gebeld. Het HW'24-bestuur heeft zijn verontschuldigingen voor de uitspraak van Neefs aan geboden." Voorzitter Willy van Gremberghe gaf wel aan dat Axel bezig is de selectie te versterken. „Maar het gaat slechts om enkele spelers. We hebben een selectie van zeventien man, die intact blijft. Er zijn contacten met enkele spelers. Doelman Tom de Klerck (18 jaar) komt over van Terneuzense Boys. Dat is voor ons een belangrijke aanwinst, omdat we niet ruim in de keepers zitten. Voor de voorste lijn zoeken we nog versterking. Van Michael Pie- ters weten we niet of hij ooit nog terugkomt. Zijn herstel van een operatie aan de achillespees verloopt niet echt voorspoedig." Trainer Rinus Zegers, bezig aan zijn derde seizoen bij de oranje hemden en benaderd door HW'24 om interim-coach Freddy de Rooij op te volgen, blijft ook volgend jaar de scepter zwaaien in het Axelse bos. Van onze sportmedewerker Veenendaal - Kloetinge speelde in de eerste klasse B van het KNVB-zaterdagvoetbal een ongelukkige wedstrijd tegen DOVO, dat een sterk geflatteerde 3-0-zege behaalde. In de eer ste twintig minuten hadden de Zeeuwen het beste van het spel, maar tegen de verhouding in nam DOVO toch de leiding. EERSTE KLASSE B Direct nadat een inzet van Ronald Zuijdwegt van de doellijn was gehaald door Gert van Gin- kel, bracht doelman Jeroen Moormans van de thuisclub met een lange uittrap Freek Witten- rood-in stelling en deze faalde niet: 1-0. Tegenstoten van Kloe tinge leverden geen effect op. Alex Lourens schoot in het zijnet en een kopbal van John Bent- schap Knook ging over de lat. Aan de andere kant liet Peter van deT'Top een kans liggen. Na de hervatting begon Kloe- tinge te jagen op de gelijkmaker. Die leek te komen, maar Paul Schipper mikte naast. In de 67e minuut kwam DOVO op 2-0 toen doelman Peter Noordijke een solo van Peter van der Top wilde onderscheppen, maar de bal tegen het lichaam schoot van laatstgenoemde speler. Voor Wim van Schilfhout was het toen een koud kunstje om te scoren. In de slotfase werd Joël Titaloey gevloerd door Johan de Goederen in het beruchte gebied en uit de toegekende strafschop bepaalde Peter van der Top de eindstand geflatteerd op 3-0. 4...* -■ Door Sjaak Begijn Vogelwaarde - Ook de derde keer is geen scheepsrecht. Gistermiddag verloor de gedoodverfde kampioen Axel kansloos met 2-0 van een ont ketend Vogelwaarde. De for matie van trainer Rinus Zegers kwam opmieuw niet tot winst, terwijl Sluiskil, de nummer twee, maar blijft winnen. VIERDE KLASSE H Zegers was na afloop duidelijk aangeslagen. De feestvreugde bij Vogelwaarde deed de toch al zo geplaagde trainer geen goed. 'Axel lachertje, la-la-la-la', zon gen de thuisjongens. „Zo gaat dat hier altijd," verklaarde Zegers. „Dit is een openrijten van won den. Niet alleen sportief, maar ook financieel gezien bewijzen ze hiermee Vogelwaarde geen dienst. Dit kost ze alleen maar supporters." Axel zag de straatlengte voor sprong terugzakken tot vier pun ten. Vogelwaarde was de derde niet te nemen hindernis op rij en Axel mocht zelfs niet mopperen dat de einduitslag slechts beperkt bleef tot twee doelpunten. Vooral in de eerste helft werden de bezoekers enkele keren volledig zoek gespeeld. De gastheren wis ten alleen niet de juiste weg naar het net te vinden. Axel werd in dit belangrijke tref fen bovendien gedupeerd door Peter van Langevelde, die van Zegers de voorkeur had gekregen boven Michel Nieuwelink. Vanaf het beginsignaal had Van Lange velde het aan de stok met Jurgen de Block, zijn directe tegenstan der. Elke keer opnieuw kwam De Block in de persoonlijke duels als winnaar uit de strijd tevoor schijn. Dit irriteerde Van Lange velde dermate veel, dat hij hal verwege de eerste helft onder de ogen van de scheidsrechter De Block een trap na gaf. Een rode prent was zijn deel. In het tweede bedrijf maakte Vogelwaarde het karwei vakkun dig af met doelpunten van Rudie Raes en Edward Tieleman. 'Vrienden' De formatie van winnend coach Jan Kolijn speelde een van zijn betere wedstrijden. De spelers waren de week voorafgaand aan het duel al met de confrontatie bezig geweest. Misschien wilden zij hun trainer een overwinning als geschenk geven. Het is name lijk bekend dat Kolijn en Zegers niet als vrienden door het leven gaan. Jan Kolijn: „Natuurlijk weten de jongens hoe ik over het een en ander denk, maar ik wil elke wedstrijd winnen. Een wed strijd zoals vandaag tegen Axel spreekt elke ploeg aan." Zegers realiseert zich dat het voor Axel een zeer moeilijk com- petitieslot zal worden. „Wie zet er nog geld op Axel?", krabde hij zich achter de oren. De in Zaam- slag woonachtige oefenmeester weet donders goed dat de komende twee tegenstanders, Hoofdplaat en STEEN, de punten niet cadeau zullen doen. Rinus Zegers zal de komende week veel aan verbale training moeten doen. Zijn ploeg liet hem gistermiddag danig in zijn hemd staan. „Sommigen toonden te weinig inzet tegen Vogelwaarde. De ongenaakbare Achilles Veen-doelman Marcel van de Broek grijpt voor de zoveelste keer goed in bij een Hoek-aanval. Op de voor grond in blauw tenue Hoek-linksbuiten Geertjan de Smet. foto camile schelstraete. Veen zou echter alle rechtvaar digheid in de voetbalsport, zo daar al eens sprake vap is, geweld hebben aangedaan. Hoek bleef op deze manier in de race voor de titel. Een titel die het normaal gesproken niet kan ontgaan, maar wat is normaal in deze klasse? HOEK-ACHILLES VEEN 0-0 - Toe schouwers: 1500. Scheidsrechter: Tempelaar. Gele kaarten: Sjaak Hoek en Frans Vonk (Achilles Veen). HOEK: Wim Verpoorte, Erwin Dek, Geert de Poorter, Leo Kayser, Jos Kayser (80. Tonny Coppens), Mare Minnaert, Patrick Naudts, Franky Standaert (85. Peter Nieskens), Geertjan de Smet, Davy Gijsel, Jacky Lambert (Bendikt van de Walle). ACHILLES VEEN: Marcel van de Broek, Kornee Sterrenburg,Frans van Wijk, Marcel Kamsteeg, Wilbert Strijtveen, Marco van de Broeck, Francois Pagie, Frans Vonk, Robert Versteeg, Sjaak Hoeke, René Schreu- ders (John Kwetters). DE SUPPORTERSCLUB 'De Purperen Hei' van Hoek rekent op een massale belangstelling van {le Zeeuws-Vlaamse voet balsupporters voor de belang rijke derby in de eerste klasse B van het KNVB-zaterdagvoet bal tussen Kloetinge en Hoek, die zaterdag 4 mei wordt gespeeld. „Er zullen extra bus sen worden ingezet voor het vervoer van die supporters. Het duel leeft enorm bij de Zeeuws- Vlaamse aanhang van Hoek," zegt Jan Mieras, bestuurslid van 'De Purperen Hei'. Het kampioenschap is binnen bereik en in Kloetinge kan zaterdag een belangrijke stap worden gezet op weg naar die titel. Het belooft een kraker van de eerste orde te worden," stelt Mieras enthousiast vast. Het duel op het Wesselo-sport- park in Kloetinge begint om 15.00 uur. MICHEL LEONHART is de eerste aanwinst die Hoek voor volgend seizoen heeft kunnen 'contracteren'. De 29-jarige spits van SC Gastel, die uit Vlissingen afkomstig is, vijf jaar in Brabant woonde en momenteel weer in Vlissingen is neergestreken, scoorde dit seizoen al dertien keer voor de Brabantse KNVB-zondagtwee- deklasser. Leonhart is een rechtsbenige aanvaller, die ook op andere plaatsen inzetbaar is. KILOMETERVRETERS, ZO kunnen we de mannen van de volleybalvereniging Schelde- sport uit Terneuzen na afgelo pen weekeinde wel noemen. Vrijdagavond moesten ze afrei- I zen naar Goes om daar nog een inhaalwedstrijd te spelen tegen Mytilus, die ze overigens met 3- 2 verloren. Vrijdagavond werd het zo laat I dat ze de boot terug naar Zeeuws-Vlaanderen niet meer konden halen zodat de terug reis maar via Antwerpen werd ondernomen. Enkele uren later, zaterdagmorgen kwart voor elf, moesten ae Terneu zense volleyballers opnieuw vertrekken voor hun uitwed strijd tegen Ardito in Oost- Souburg. De twee wedstrijden binnen 24 uur leverden de mannen van Scheldesport niet meer dan één punt op, maar wel veel kilometers. DE 'HUWELIJKSNACHT' die I vrijdagavond volgde op het trouwfeest van Morres-spé Werner Tak, en speelster Loeki Govers, is de spelers èn spei sters van de Hulster volleybal- I vereniging blijkbaar zwaar gevallen. Zowel de mannen als de vrou- I wen van Morres moesten zater dagmiddag aantreden in hun laatste competitiewedstrijd. Of het een wilde nacht is geweest werd niet verteld, maar dat de huwelijksnacht I van Werner en Loeki de voor bereiding voor de wedstrijd danig in de war heeft geschopt, blijkt uit de nederlagen die beide teams opliepen. Vanzelf sprekend gaan we er vanuit dat het huwelijk beide volleybal lers meer geluk oplevert. Eindredactie: Ton Koomen. Bijdragen: Ton Koomen en Willy van Leeuwen. NAC-supporter Ab Hagenaars in Trouw over het afscheid van het stadion aan de Beatrixstraat: „Ze willen het hier sjiek maken. Kun je je voorstellen,' een villawijk waar nu deze bouwval staat!" Ex-Ajacied Johan Crüijff in Panorama over stadion De Meer: Het was altijd heerlijk om in De Meer te voetballen en daar heeft de directe binding met het publiek mee te maken. Het enige nadeel was dat je alles hoorde, ze scholden je werkelijk voor van alles uit." Ex-Ajacied Heinz Stuy in Vrij Nederland over stadion De Meer: „Als ik op het veld loop, herken ik elk grassprietje, en zij mij. Ik voel dat ze me groeten." Ex-Ajacied Piet Schrijvers in Vrij Nederland: „In België lopen ex-internationals rond met pasjes waarmee ze elk stadion in mogen. In Duitsland worden de oud-spelers altijd pontificaal op het ere-terras gezet. Bij Ajax mag je blij zijn met een plaats ach ter een pilaar." Schaakster Judit Polgar in De Telegraaf: „Vooral in het begin had ik het moeilijk, maar de uitdaging om het als vrouw te gaan maken was altijd sterker dan de vertwijfeling. Natuurlijk, er waren momenten waarop ik me afvroeg: waarom gedragen ze zich zo onplezierig? Inmiddels ken ik het antwoord. Het gaat er niet zozeer om dat ze verliezen van een meisje, het gaat er om dat ze verliezen'van een ander mens." Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de vierde klasse H van het landelijk amateur voetbal verloor Philippine gisteren het voor de derde periodeti- tel zo belangrijke duel tegen Vlissingen met 3-1. Axel-keeper Carlo de Deckere grijpt in bij een aanval van Vogelwaarde (donker shirt). foto camile schelstraete. In zo'n wedstrijd verwacht je toch van jonge spelers dat ze het gras opvreten? Niets was minder waar. Ik neem ze dat kwalijk. Straks moet ik oudgediende Fonny Verstaeten nog terugha len." De grote voorsprong in pun tentotaal die zijn ploeg tot voor enkele weken geleden had, heeft volgens zijn zeggen te maken met het wedstrijdprogramma. „Als we Vogelwaarde en Vlissingen eerder hadden gehad, dan waren we nooit zover uitgelopen. Voor aanvang van de wedstrijd hadden de spelers en ik er nog alle ver trouwen in, maar op momenten kwamen we er vandaag gewoon weg niet aan te pas. We hebben geen fantsoenlijke aanvallen kunnen opzetten," gaf Zegers toe. VIERDE KLASSE H IJzendijke moest in Vlissingen tegen gastheer Walcheren genoe gen met een 1-1-draw en het duel tussen de beide reeds gedegra- deerden, Hoofplaat en Robur, werd door Hoofdplaat met 3-2 gewonnen. VLISSINGEN-PHILIPPINE 3-1 - Gezien de belangen die er toch nog op het spel stonden een tegenvallend Philippine. Na een kwartier opende Christian Maas voor Vlissingen de score. Vijf minuten voor de rust werd het 2- 0 via Arthuur van Huizen.-De kansen die Philippine zich had weten te scheppen in deze eerste periode waren op de vingers van een hand te tellen. Verder was invaller-doelman René Nijssen in het Vlissingse doel in uiteste- kende vorm. Halverwege de tweede helft bracht Veljko Anic de thuisclub in veilige haven door 3-0 te laten aantekenen. In de slotfase redde Tom Heijndrickx de voor Philippine spreekwoor delijk eer: 3-1. WALCHEREN-IJZENDIJKE 1-1 - Stefan Meerman en Vincent de Rijke misten in de eerste helft beiden een goede kans om voor Walcheren te doelpunten. IJzen dijke speelde erg tam en zo bleef het na 45 minuten 0-0. Halver wege de tweede helft werd Mat- thijs Mosterd van Walcheren I door de scheidsrechter het veld uitgestuurd en moest de thuis club met 10 man verder. Vlak daarop scoorde Jimmy Pinas - een van de vier A-junioren in de Walcheren-selectie - 1-0. IJzen" dijke schrok hier toch wel vaniet pakte de zakpn wat energie» aan. Nadat de bal uit een door Michel de Ruijsscher genomen vrije trap het Vlissingse hout werk had getroffen was het kon hierna wel raak. Daar was aan wel een strafschop voor nodig® door Adrie van Haneghem r* benut. HOOFDPLAAT-ROBUR 3-2 Robur kwam na een kwartier op 0-1 door een treffer van OnfflJ Scholten. Dat in een per waarin Hoofdplaat sterker maar niet tot scoren kwam. H werd 1-1 door een doelpunt va Pakcal Pijcke na goed voor^e'e dend werk van Patrick Sutra Eep misverstand in de Hooi plaat-defensie stelde 0" I Scholten in staat Robur °Pnl®u op voorsprong te zetten. Kort het begin van de tweede n" stond het weer gelijk door fraaie treffer van Patrick SUj Hoofdplaat bleef het beste het spel houden en in de slot was het Sutin die via de paaJ I scoorde. Van 12.00 tot 15.00 uur Restaurant Nieuwe Ginnekenstraat 3, BRED; 136e JAARGANG Middelburg - Als er een WOV komt, moet er voor fietsers een fiets-' en voetveer komen tussen Vlissingen en Breskens, en tussen Hoedekenskerke en Terneuzen. i Ook een goede busverbinding met de mogelijkheid om de fiets mee te nemen tussen Zuid-Beve land en Zeeuws-Vlaanderen is gewenst. Dat zeggen de Fietsers- I bond en de ZMF. ZIE ZEELAND -Cl Breda/Ryad - Zijn kinderen vin den het verschrikkelijk, maar oud-Feyenoord-trainer Willem van Hanegem kan niet echt treu ren om het feit dat hij en zijn col- I lega Lex Schoenmaker op non- actief gesteld zijn bij hun club Al Hilal in Saudi-Arabië. De Krom me verwacht een dezer dagen de finitief ontslagen te worden. ZIE SPORT-B1 Haaksbergen - Een 34-jarige En- schedeër heeft bekend de afgelo pen negen jaar tientallen meisjes, jonger dan tien jaar, in zwemba den in Enschede en Haaksbergen te hebben aangerand. De man is aangehouden, nadat de ouders van een vijfjarig meisje uit I Haaksbergen het afgelopen I weekeinde aangifte hadden ge- I daan. De man had het kind in het zwembad De Wilder onzedelijk l betast. I Arnhem - De centraal schriftelij- [ke eindexamens in het middel- Ibaar onderwijs beginnen op 9 I mei, een week vroeger dan voor baande jaren. De laatste examen- 1 dag valt op dindag 28 mei. 1183.000 kandidaten doen exa- Imen, de grootste groep voor het ■mavo-diploma. Drie examenpro- Igramma's zijn ten opzichte van [het vorig jaar gewijzigd. 1zie binnenland-a3 [Den Haag - De regeringsfracties [in de Tweede Kamer reageren 1 verdeeld op het voornemen van Iminister Ritzen (Onderwijs) om Ite bezuinigen op de studiefinan ciering in het middelbaar be roepsonderwijs. WD en PvdA willen de eisen aan studenten aanscherpen, zoals bij de presta tiebeurs in het hoger onderwijs. 066 acht dat echter overbodig. zie binnenland - a4 Oranjezon We mogen vandaag rekenen op een redelijk tot mooi dag, met Mn tijd tot tijd een vriendelijke oranjezon. Daarbij is de kans op een bui uiterst klein. De wind is variabel. hm°ZnD Tsjetsjeens verzet m sland 's volgens waarne- pfsw.elllcht aan het uiteenval- fetri a 'Hen dat af uit tegen- liil- rf berichten over de moge- h' j dood van rebellenleider lii jev> Hie vorige week de n,ln ,een raketaanval gedode ^"edajev opvolgde. ZIE BUITENLAND - A5 irnS'er('am De industriebon- van FNV en CNV nemen er ÈDrii g,e® mee dat Philips tot 1 (verkw i nog geen 36-urige felH invoert, maar eisen Jensi 'verslechtering' van de ^loenregehng ongedaan flen .,gem,aakt' De twee vakbon- n s?n dat Philips voor vrijdag itidpro i delingen heropent, Izu: c men er acties. 'ie Economie - a7 De Kohl en de koe sparen

de Stem | 1996 | | pagina 22