afscheid 19.990,- voor NAC 2]! DE STEM 1 Ajax: Adieu aan De Meer met 26e landstitel Complimenten Henri Michel ontdooien Abdellaoui Werlantl! ANDDOEK Feyenoord is snel klaar met vermoeide Bredase tegenstander Ronald de Boer hoopt op finale Milaan weer oranje AIMACHINES jelet! De Fiesta 1-1 Classic. OR EIGEN ONTWERP ende kleuren met enssteyjge lus, lockmachine defekt? w meubels stofferen. ijk 168 Breda iling 25% korting!! j Van Gaal beter dan 'Generaal' Breda Chassèveld DIVERSE BEKENDE MERKEN 'TANDENBORSTEL! ELDERS_2^9" HPS irateur alle merken binnen 2 daoen ie monteurs.Vraag vrijblijvenri derdelen los verkrijqbaar i Hoge Vught, Breda-Noorri I. Tel. 076-5715383. V eringen ern 100% vakwerk. tel. 076-5226634 Excl, all. kosten en Sport MAANDAG 29 APRIL 1996 DEEL B i Feest in Ajax' kleedkamer: (vlnr) Finidi GeorgeVan der Sar en Davids. foto anp Door Jaap van Essen Amsterdam - Geheel volgens planning nam Ajax gisteren af scheid van stadion De Meer met het veroveren van de 26e landstitel in de clubgeschiedenis, de derde op rij. Met 5-1 werd het bereidwillige Willem II opzij geschoven, exact dezelfde uit slag die op 9 december 1934 werd behaald in de allereerste" wedstrijd die in De Meer werd gespeeld, toen Ajax Stade Fran cais versloeg. Van een euforische sfeer was tij dens de kampioenswedstrijd in De Meer geen sprake. De stem ming was zelfs opvallend mat. De trouwe aanhang van Ajax lijkt gewend te zijn aan de reeks van successen. Louis van Gaal maak te zich een paar weken terug al eens druk over de houding van het eigen publiek. Hij vindt in het algemeen trou wens dat de prestaties van hem zelf en zijn team nog steeds niet voldoende op hun waarde wor den beoordeeld. Hij meent dat er te weinig respect is voor Ajax. De nukkige technisch directeur moet echter weten dat de cijfers niet liegen en het rapport van Ajax is alleszeggend. Ongekend Wat Ajax de laatste jaren pres teert is ongekend in het nationale en internationale voetbal. De Amsterdammers strijden voort durend op alle fronten en winnen desondanks vrijwel alle prijzen, alleen in de KNVB-beker zit het wel eens tegen. Sinds het begin van het seizoen 1994-1995 pakten de Amsterdammers achtereen volgens de nationale Supercup, de landstitel, de Europacup I, wederom de nationale Supercup, de Wereldbeker, de Europese Su percup en gisteren dus nogmaals de nationale titel. Op 22 mei kan daar in Rome nog een Europacup I aan toegevoegd worden. Behalve op koele cijfers, zijn het succes en de populariteit van het huidige Ajax ook gebaseerd op het vaak zeer fraaie aanvallende spel dat Van Gaal en zijn man schappen voorstaan. In het alge meen zijn de wedstrijden van Ajax het aanzien meer dan waard. Het lijkt wel eens of het bij Ajax allemaal van zelf gaat, alsof het niet verkeerd kan gaan. Toch kende de lucky ploeg dit jaar meer dan genoeg tegenslag. Zo was er een zwarte week toen eerst Kluivert betrokken raakte bij een dodelijk ongeval en daar na de broer van Finidi George in Nigeria werd doodgeschoten. Blessures kende de ploeg ook in ruime mate, achtereenvolgens Santos, Overmars en Reuser raakten lang uit de roulatie. Er onstond onrust door transferpe rikelen van vooral Davids en Rei ziger. Bovendien miste het over volle programma, met ellenlange reizen (Tokio) zijn uitwerking niet. Ajax bleek niet onaantast baar, na de winterstop wankelde de kampioen enige tijd nadruk kelijk. In Tilburg kwam een einde aan de reeks van 52 ongeslagen duels in de competitie, in de be ker bleek zelfs eerste divisieclub Cambuur niet meer bang voor de kampioenen. En PSV sloop na derbij. Kapitein Louis van Gaal moest de eerste maanden van 1996 alle zeilen bijzetten om zijn trotse schip drijvende te houden. Hij deed dit seizoen een beroep op maar liefst 25 spelers, en soms liet Ajax de doelstelling altijd mooi voetbal te willen spelen he lemaal varen. Uit bij Dortmund werd bijvoorbeeld uitermate effi ciënt en doelmatig gespeeld, uit bij PSV koos Ajax er zelfs na drukkelijk voor te spelen voor één punt. Misschien was dat allemaal niet des Ajax, maar de resultaten rechtvaardigen de keuzes van Van Gaal. Bovendien slaagde hij er in zijn ploeg juist op tijd voor de beslissende fase van het sei zoen weer op de rails te krijgen. De aanval van PSV werd afgesla gen, in Athene werd bovendien de nederlaag thuis tegen Pana- thinaikos recht gezet, met schit terend ouderwets 'Ajax-voetbal'. Ook Willem II kreeg gisteren het echte Ajax tegenover zich. De Tilburgers, die in januari een ein de maakten aan de ongeslagen reeks van de landskampioenen, waren dus volstrekt kansloos. Zelfs het ontbreken van de ge blesseerde Kluivert en Ronald de Boer (veruit de beste Ajacied dit seizoen) was geen hindernis voor de thuisploeg. Litmanen De Fin Litmanen, die na zijn rustperiode ook weer helemaal terug is, maakte na 18 minuten met een halve volley 1-0. Doel man Van Fessem, in Tilburg nog de held van Willem II, zorgde zelf min of meer voor' 2-0 door een corner van Hoekstra helemaal verkeerd te verwerken. Daarna was het tijd voor Finidi George. In de 34e minuut zorgde hij voor 3-0, na rust -in de 70e en 71e minuut- tekende hij voor de vierde en vijfde treffer van Ajax. De allereerste treffer in De Meer werd in 1934 gescoord door de in middels vrijwel vergeten Bob ten Have, het allerlaatste doelpunt in het Ajax-stadion was niet- van een Ajacied, maar voor Jack de Gier. De bonkige spits profiteer de van de feeststemming bij Ajax, die ruim gevoed was door de pu- bliekswissels die eerst het ver trekkende duo Reiziger-Davids en later Danny Blind ten deel vie len. AJAX - WILLEM H 5-1 (3-0). 18 Litmanen 1-0, 32. Van Fessem 2-0 (e.d.), 34. Finidi 3-0, 70. Finidi 4-0, 71. Finidi 5-0, 82. De Gier 5-1. Scheidsrechter: Luyten. Toeschou wers: 19.120. Gele kaart: Feskens (Willem II). AJAX: Van der Sar; Reiziger (62. Si- looy), Blind (75. Santos), Frank de Boer en Bogarde; Finidi, Litmanen en Davids (62. Scholten); Wooter, Kanu en Hoekstra. WILLEM II: Van Fessem; Prom- mayon, Smits (70. Wijngaarde), Hyy- pia en Bogers (46. Derveld); Van de Berg, Feskens en Van der Vegt; Ste wart, De Gier en Kolka. ZIE OOK SPORT B4 'Van Gaal oogst applaus' Amsterdam (anp) - Rinus Michels leek lange tijd de succesvolste Ajax-coach aller tijden, maar Louis van Gaal evenaarde zon dag met de derde landstitel op rij zijn prestatie op tenminste één vlak. Saillant detail is dat Van Gaal in die drie seizoenen iets be ter presteerde dan Michels. 'De Generaal' behaalde in die drie jaar in 98 competitiewed strijden 77 overwinningen, twaalf gelijke spelen en verloor negen keèr. Het doelsaldo was 297-78. Van Gaals cijfers luiden.' 101 competitiewedstrijden; 79 overwinningen, dertien gelijke spelen en negen nederlagen. Doelsaldo 289-78. zjuk Li... Jr 7 - v.-ï gg jzen Smit Schoolweg 2-4 4531 CB Terneuzen Tel. 0115-619083 Fax 0115-616668 hoek. „Ik had hier meer tegen stand verwacht," zei de libero na afloop doodleuk en meende het bloedserieus. Tussendoor was de wedstrijd ei genlijk het aanzien niet waard. Het was meestal saai en voorspel baar. Bovendien voelde Feye noord zich absoluut niet geroe pen er een mooi afscheid van te maken aan de Beatrixstraat. Toen de zo gewenste vroege voor sprong tegen NAC bereikt was, hielden de Rotterdammers zich bij voorkeur op op twintig meter van het eigen doel. Zo af en toe voerden ze een countertje uit en dat was het dan wel op die warme zondagmiddag in Breda, die geen enkel moment heet werd voor de club van rood en wit. Met gemak had Feyenoord naar een forse score kunnen uitlopen. Van Bronckhorst bijvoorbeeld foto de stem/johan van gurp had een fraaie mogelijkheid op zijn schoenen liggen. Maar hij schoot vrij voor Karelse, die een sterke middag beleefde, in de 23e minuut naast het doel. In de tweede helft kreeg ook Larsson tot tweemaal toe een opgelegde mogelijkheid, maar ook aan hem was zoveel vrijheid niet besteed. NAC - FEYENOORD 0-3 (0-1). 9. Maas 0-1, 85. Trustfull 0-2, 89. Koe man 0-3. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 10.850. Gele kaart: Van Burik, Vidmar (NAC), Schuite man, Bosz (Feyenoord). NAC: Karelse; Vidmar, Van Burik en Atmodikoro; Gesthuizen, Lokhoff, Gaasbeek en Brusselers; Remie (62. Oostrom), Arnold en Abdellaoui (85. Schaap). FEYENOORD: De Goey; Boateng, Koeman, Schuiteman en Maas; Bosz, Van Gastel en Van Bronckhorst; Taument (61. Trustfull), Larsson en Iwan. Zie voor reacties spelers en trainer NAC Sport B9 Amsterdam - Ronald de Boer denkt met Ajax op 22 mei de finale van de Champions League te kunnen spelen tegen Juventus. „Nu zeg ik: Ik haal het. Maar laat ik niet te vroeg juichen." De middenvelder raakte dinsdag geblesseerd aan de enkel. Hij verrekte de banden, nadat hij na een sprong omzwikte op de voet van Bogarde. Een dag later was hij zeer pessimistisch. „Ik bereid me op het ergste voor." Bij het kampioensfeest van Ajax was zijn stemming beter. „Het ziet er alweer een stuk beter uit. In een paar dagen tijd kan ken nelijk veel veranderen. Maar voorlopig moet ik toch afwachten." Over de inzetbaarheid van Kluivert bestaat ook nog enige ondui delijkheid. De aanvaller werd bijna twee weken geleden geope reerd aan de meniscus. Vooralsnog verloopt het herstel voorspoe dig. Kluivert was wat afstandelijk bij de festiviteiten van zondag. Op 1 mei moet hij zich voor de rechter verantwoorden voor een onge val met dodelijke afloop. „Er spelen andere dingen in mijn hoofd," was het weinige dat hij kwijt wilde. Amsterdam (anp) - Milaan krijgt het komende seizoen weer de kleur van Oranje. Dat is voor de derde keer in korte tijd. Voor al Edgar Davids (23) en Michael Reiziger (22) zijn daarvoor ver antwoordelijk. Zij tekenen maandag voor vier jaar bij de groot ste club van stad, AC Milan. Eind jaren tachtig, begin jaren negentig werd AC Milan een grootheid in het voetbal aan de hand van drie Nederlanders; Marco van Basten, Frank Rijk aard, Ruud Gullit. Het leidde tot landstitels, Europa Cups, wereld bekers, internationale roem. Later probeerde stadgenoot Inter de stunts te herhalen. Het haalde het toenmalige superkoppel van Ajax, Dennis Bergkamp en Wim Jonk. In hun eerste jaar (1993) won Inter met de Nederlandse in breng ook de UEFA-beker. Ver der werd het niets met de voor malige spelers van Ajax. Opvallend was dat Inter een klei ne twee weken geleden opnieuw een Nederlander in huis haalde; Winter, ooit ook speler van Ajax. Hij is echter gewend aan de cul tuur in Italië. Winter speelde vier jaar, naar volle tevredenheid, bij Lazio Roma. Waarom Davids en Reiziger kozen voor AC Milan is nog niet geheel duidelijk. Het tweetal wilde zondag, rond de kampioensfestiviteiten van Ajax, geen verklaring afleggen. 076-5202083 Alleen in de eerste twintig minu ten leek NAC Feyenoord partij te bieden. De Bredanaars pakten hun opponenten grimmig aan en de ploeg van Arie Haan ant woordde gedurende die periode met dezelfde gespierde aanpak. NAC had toen op voorsprong kunnen komen. De hypernerveus begonnen mandekker Bernard Schuiteman speelde, toen hij al een gele kaart op zak had, in de zevende minuut te slap terug op De Goey. Graham Arnold bezat toen al zijn energie nog en dook op de bal. De Australiër leek te gaan scoren, maar de doelman van Feyenoord verzwolg de bal met heel zijn lichaam. Weg kans. Even later viel Feyenoords eerste goal, het doelpunt dat de als spektakelstuk aangekondigde wedstrijd voorgoed in het slot deed vallen. De eindstand werd Een aanval van NAC op het doel van Feyenoord. Bomvolle tribunes aan de Beatrixstraat in Breda wachten echter vergeefs op een treffer van de thuisploeg. Door Chris van Nijnatten a - Alleen in theorie NAC 'Europa' nog in bet vizier. Maar niemand het daar gistermiddag over. De voor de thuis ploeg pijnlijke 0-3 tegen Feyenoord, dat daarmee UEFA Cup-voetbal veilig "e, had zijn werk ge- De pijp bleek leeg in Breda, helemaal leeg. Zelfs een matig Feyenoord was NAC nog te veel. |En wat is Feyenoord nou eigen- kin de ogen van een NAC-aan- ffiger? Dat is de club die het Ne derlandse voetbal in Wenen te |schande heeft gezet. Diezelfde is echter wel een maatje te |ffoot voor NAC. Zeker in deze fase van de competitie. De Breda naars lopen op hun laatste benen. Zondag was ze niet eens veel te verwijten. Het gat tussen de top drie en wat daar pal onder komt, is kennelijk heel groot. Vraag het aan Jean-Paul van Gastel. Hij verruilde afgelopen winter Wil lem II voor Feyenoord en kroop al gauw op zijn wenkbrauwen door de Kuip. Een paar snipperdagen moesten hem weer op de been helpen. NAC kon het gisteren kennelijk allemaal niet meer bolwerken. De druk om Europees voetbal, het afscheid van het stadion, de hul diging van Ton Lokhoff, de vele blessures, de containers in de Beatrixstraat, dat allemaal brak de ploeg op. De algehele matheid lag als een klamme deken over NAC, over het hele stadion eigen lijk. echter pas in de slotfase bepaald. Opvallend aan het trio treffers was wel de constante factor Koe man. Bij de eerste goal plaatste de libe ro vanaf zijn rechterkant een haarzuivere vrije trap op Maas, die Gesthuizen voor zich zag kruipen. De middenvelder wilde de bal de tribune in trappen, maar passeerde ongewild zijn ei gen doelman. De tweede treffer, in de 87e mi nuut, kwam wederom voort uit een zogenaamd dood spelmo ment. Koeman, deze keer vanaf links, schoof de bal scherp voor het doel, waar Larsson het leer schampte en invaller Trustfull, los van Atmodikoro, 2-0 maakte. Pal op de 90e minuut vond Koe man dat hij zelf aan de beurt was. Hij trapte een vrije schop in een keer in de voor Karelse verste Jlenstraat •ST.WIUEBRORD:D«p»fM| ERGEN OP ZOOM: Hoorógeal Door Harry Vermeulen Breda - Yassine Abdellaoui leek niet erg onder de indruk van de belangstelling 'an Marokko's bondscoach voor zijn persoon. De tolk drentelde zepuwachtig neen en weer voor de deur van de kleed kamer van NAC, maar het kon de frêle 'bugelspeler niet tot haast bewegen. «Yassine moet eerst nog douchen en daarna laat hij zich aan zijn rug behan delen," Het hij via de perschef van NAC weten. Henri Michel, de Franse trainer in Marok- I faanse dienst, werd er niet ongedurig van en Ti! T evenm'n zÜn humeur door verpesten. Heb geduld, het enige waar ik rekening "jeemoet houden is de vertrektijd van mijn 'hegtvug," aldus de ex-vedette van FC Nan- I en voormalig succestrainer van de Fran- Olympische ploeg, waarmee hij in 1984 in i°s Angeles de gouden medaille veroverde, ossen de bedrijven door liet Michel weten gecharmeerd te zijn van het spel van I Abdellaoui "Hij is snel en technisch en kan een manne- 1 uitspelen. Het was mijn pech dat I t'AC y- 1 Abdeli; vandaag niet geweldig draaide. Ook I 'aou' was van^aaS niet in zijn beste d®'maar dat betekent niet dat ik zijn in- I J" e kwaliteiten niet heb kunnen waar- 1 J001, Yassine is een serieuze kandidaat Harokjt11 "laatS in het nationale elftal van Nmplimentën van Michel deden Abdel- 2j uzichtbaar goed. Hij ontdooide er enigs- IJ s d°or- »Hier hecht ik waarde aan. Wan- hji,een bondscoach die zelf op hoog niveau 8espeeld, zich waarderend over je Uit- I met' H°et je dat iets. Het is waar dat ik iieb ifaterughoudend opstel, maar daar 1 dan ook mijn reden voor. De vroegere v.a. Do. 2 mei t/m Zo. 12 mei Voorstellingen dagelijks 20.00 uur Za. 4 mei 11.00 15.00 uur Wo. 8 en Za. 11 mei 15.00 20.00 uur Zondags 14.00 18.00 uur Kaartverkoop bij de VW Willemstraat 17-19, tel.: 076-522 24 44 En v.a. 30 april dage lijks v. 10 t/m 20 uur aan de circuskassa op het Chassèveld Yassine Abdellaoui, geveld door rugpijn, in de dug-out van NAC. foto de stem/johan van gurp trainer van het Marokkaanse elftal heeft me min of meer bedonderd. Bovendien had ik weinig respect voor die man. Hij was een su perhandballer, maar van voetbal had hij weinig verstand." Ondanks de positieve houding van Abdella oui, deed hij nog geen definitieve toezegging. Hij wimpelde een eind mei te spelen oefen wedstrijd af. Hij kon zelfs niet beloven dat hij voor een in juli te spelen oefenreeks (o.a. tegen Saint Etienne en Marseille) beschik baar zal zijn. „Daar moet ik het eerst nog eens met NAC over hebben," luidde de ver klaring van de doodvermoeide NAC-speler met de dubbele nationaliteit. „Ik moet straks kiezen. Oefenwedstrijden mag ik spelen, maar wanneer er officiële in terlands worden gespeeld, moet ik mijn keu ze hebben gemaakt. Zo ver ben ik nog lang niet. Ik voel me vereerd met de belangstel ling van Michel, meer kan er ik op dit mo ment niet van zeggen.

de Stem | 1996 | | pagina 11