orloos |\Tavo heilig er gelei bij VN-leger Piet Klerkx Keukenwereld ien Ook Duitse bomen groeien niet meer tot in de hemel VERGELIJK MET DE COLLEGA'S; WE ZIJN 10 A 30% VOORDELIGER! parijs blij met Hessing, maar één zwaluw maakt nog geen zomer Sarajevo ruimt de littekens van de oorlog op Analyse BUITENLAND A5 IMMENTAAR ding LAND KORT kverd zorg kinderen jsteld ktocht van een /aande dochter [Verkrachting, diefstal, zwarte handel en vandalisme waren in Bosnië aan de orde van de dag' Pavarotti, Elton John en Liza Minnelli op de bres voor Bosnië BUITENLAND KORT Brigitte Bardot vreest moslim-invasie Jeltsin tekent veiligheidsverdrag Staking luchtvaartmaatschappij Antillen Broer Berlusconi krijgt celstraf Doden bij aanslag op trein in Tsjetsjenië Serviër Lajic binnenkort voor tribunaal IRA eist bomaanslag op Londense brug op VAN 11.00 TOT \7.00 UUR PROF. LORENTZSTRAAT 4, INDUSTRIETERREIN ZANDD0NK, WAALWIJK, TEL. 0416-356500, GEOPEND VAN DINSDAG T/M ZATERDAG, VRIJDAG KOOPAVOND. 'APRIL 1996 A4 DESTEM I I I I I ZATERDAG 27 APRIL 1996 wereld de ogen te ope- Aanbijna-rampeninEn- ihouderophalend voorbij ietige Russische plaatsje ntrale ontplofte. Europa Dse voor de radioactieve i dreigde aan te richten >mmekeer in het denken int van de fatale explosie n van de grote industrie- r het gedachte tekort aan doffen is eindig en de al- vind- en zonne-energie) et praktisch bestempeld, eslecht. De plannen voor het toenmalige kabinet- st gestopt. Er was geen rwe centrales. Onderzoe dat over kernenergie niet wekken door gebruik van i ramp in Tsjernobyl. Dat jigengereide Fransen be- ramp dat de radio-actieve eren - heeft de machtige nog enkele nieuwe cen- ;afels lagen plannen voor i een patstelling ontstaan, ven moord en brand, dat nfysica niet verloren mag i wereld nemen er slechts Oosten ligt de bouw van ie inherent veilige atoom trouwens op dit moment Zaak is hoe een tweede De mogelijkheid dat zich llijk niet denkbeeldig. In de mpcentrale wordt nieuwe veer eens bewezen is, dat tudig is uit te schakelen, meer centrales type Tsjer- averen voor de (verre) om- tgentschap wordt door de ntrole, maar daarmee zijn sterse landen moeten, zo- Ji met het veilig laten func- als uiteindelijk doel totale kan uit Vinkeveen uitgele- de hoofdverdachten van de !dnet in Duiven in septem- an Geldnet werd doodge- Isgezondheid zal de Kamer van thuiszorg aanstrakke- i de cao houden en een pen- srs afsluiten. Alleen onder ars eën contract'met een :ermorgen aan bestuurders op de vrouwenconferentie [ide, dat de marktwerking in aannen hebben donderdag- Ining beroofd. Daarbij wer- 13 en 16 jaar oud, enige tijd gelijk vandoor met een vol- raden.De overvallers dron- Tongerenseweg binnen. Zij huis waren en bonden hen ,s. De man (42) en de vrouw )ok zij werden bedreigd en uis open maken. Nadat de Ide gezinsleden kans elkaar oplicht voor Turkije is met :cember. Dat heeft de Turk- ieegedeeld. id 1 foto dijkstra En dan komt Nederland er oorlijk af als het gaat om eenheid produkt en cotic rmogen van het bednjt ik (anp) - De benoeming van de uterdamse hoofdcommissaris Hes- tot ambassaderaad in Parijs, ,al belast met het drugspro- is een aanzet tot concrete sa- „n'werking tussen de twee landen. I>(aar het 's slechts een staP-niet het ein" K van de weg die moet worden gegaan," 1 woordvoerder van het Franse e van Buitenlandse Zaken. niettemin zit er vooruitgang in de samen- Llriag °m &e bandel in verdovende Udelen te bestrijden, vervolgt hij. ■jids 15 april zijn er gemengde Neder lands-Franse patrouilles in de havens van Marseille en Botterdam. Een douane-ak koord omtrent drugs is in de maak. Voor Frankrijk blijft niettemin de Neder landse politiek ten aanzien van drugs, die vele malen als 'laks' is aangemerkt, het grote probleem. Dat geldt voor het gedoogbeleid voor kof fieshops, de kweek van nederwiet, het ge mis aan detectiepoorten voor containers om drugs te kunnen vinden in de Rotter damse haven en de te slappe aanpak van de fabricage van synthetische drugs als XTC. De Nederlandse regering heeft Frankrijk beloofd aan het einde van het parlemen taire jaar met een balans te komen, zegt de woordvoerder. De Fransen blijven niettemin bij hun standpunt: Nederland moet op de Franse, harde lijn ten aanzien van drugs komen om het beleid binnen Europa te harmoni seren. Dat is in overeenstemming met de afspraken van de Europese top in Madrid eind vorig jaar, meent Parijs. De woordvoerder van Buitenlandse Za ken wijst erop dat al sinds september vo rig jaar een Franse hoofdcommissaris, Guido Spierrens, is gestationeerd op de Franse ambassade in Den Haag. „En die spreekt Nederlands," voegt hij eraan toe. De politie in Lille en omgeving is ver heugd over de benoeming van Hessing tot ambassaderaad, aldus woordvoerder Ba con van de departementale (provinciale) politie in Lille. „Alles wat in de richting van een betere samenwerking gaat, zien wij met veel ge noegen tegemoet," vertelt Bacon. „Dit is goed nieuws. We krijgen nu een gespreks partner die weet waar hij het over heeft." Tot nu toe ontstond geregeld openlijke wrijving tussen de Franse en de Neder landse politiediensten, vooral wegens de totaal verschillende opvatting over aan pak van het probleem van de verdovende middelen. Nederlandse politie-functionarissen ver dwalen geregeld in het uiterst ingewik kelde netwerk van de verschillende Fran se politiediensten. „De organisatie van de Franse politie is inderdaad niet erg sim pel," geeft Bacon toe. Daarnaast zijn er taalproblemen, vooral op het niveau van 'de politiemannen aan de basis'. „Als je elkaar ziet, kun je nog iets met gebarentaal, maar een dringende zaak is zo niet af te handelen door de tele foon," zegt Bacon. „En wij spreken geen Nederlands." oor Aad Jongbloed jssel - Het is opvallend hoe weinig incidenten plaatsvinden JjBosnië-Hercegowina waarbij militairen van de vredesmacht ■or) betrokken zijn. In de afgelopen vier maanden waarin de favode leiding had over de internationale vredesmacht, is er jks iets gebeurd dat de moeite van het rapporteren hard was. het Navo-hoofdkwartier ist daarover grote tevreden- led en er wordt door Navo-di- |lomaten met enige trots gewe- i op het verschil tussen nu en Kt periode waarin de VN de lei- i van de operaties in la geschiedenis van de VN-ope- h:;e m Bosnië-Hercegowina was pmi waarin verkrachting, dief- I, zwarte handel en vandalis- neen rol speelden, ie zwarte handel tussen leden indeVN-macht Unprofor en de Isevolking omvatte vrijwel alles: pgaretten, alcohol, voedsel, nar- i en zelfs paspoorten. Alles )nt maar enige waarde had werd inkocht. Ilordeel moslim-vrouwen i bepaald geval werd door 'tVN 2,7 miljoen gulden teveel 'I op een bedrag van 32,8 |®ljoen gulden, omdat geknoeid ras net het contract voor de le- van benzine. Een Ke- se eenheid binnen Unpro- |!orwordt ervan verdacht 60.000 |ltr benzine gestolen te hebben e hebben doorverkocht aan lische Serviërs voor ruim WHO gulden, nrapport staat het verhaal ï'Sonja's Kon-Tiki', een res- I waarin ook een bordeel is gevestigd. Het bordeel werd atig bezocht door VN-mi- iliiren, die geweten moeten heb- P dat de (moslim-)prostituees omstig waren uit een kamp, onder leiding stond van iche Serviërs in het kader 'etnische zuiveringen' en m de vrouwen tegen hun wil in JMitutie moesten bedrijven. De "oekers waren officieren uit Frankrijk, Nieuw-Zee- ®d, Oekraïne en Kenya. parte handel Russen Wel rapport wordt met opzet I® melding gemaakt van zwar- handelpraktijken op grote «al door het Russische contin et binnen de VN-vredesmacht. ®e commandanten daarvan, Ptel Viktor Loginov en kolo- J™ Alexander Hiromchenkov, («hielden een zakelijke rela- r* met een Bosnisch-Servische ™I?sheer met de naam Arkan. i van de kolonels reed rond in een glanzend nieuwe, witte Mer cedes, die hem cadeau was ge daan. Omdat berichten daarover binnenkwamen op het moment dat het nog niet zeker was of de Russen aan een vredemacht wil den samenwerken onder Navo- commando, werd besloten de Russische incidenten niet te noe men in het rapport, waarin onder andere ook gevraagd werd 'er al les aan te doen om te voorkomen dat zich dergelijke incidenten ook gaan afspelen met Ifor'. Verleidingen Op initiatief van de Amerikaanse ambassadeur bij de VN, mevrouw Madeleine K. Albright, is vervol gens gekozen voor een agressieve aanpak in de richting van alle Ifor-militairen. Met bijna werve lende shows, die lezingen, cur sussen en andere trainingen om vatten, wordt de militairen ge leerd de verleidingen te weer staan. Vooral bij Amerikaanse diplomaten op het Navo-hoofd- kwartier heerst grote tevreden heid dat de troepen van ruim 20 landen onder Navo-bevel zich zo veel beter gedragen dan tot 20 december vorig jaar die onder commando van de VN. Wenen (afp) - De Italiaanse tenor Luciano Pavarotti zal samen met de Engelse pop zanger Elton John en de Amerikaanse zangeres Liza Minnelli een concert geven voor Bosnië-Herzegowina. Het concert heeft op 20 juni plaats in de Noord-Italiaan se stad Modena. Volgens een persverklaring van de organisatoren komt de opbrengst ten goede aan de wederopbouw van Bosnië. Pavarotti nam samen met popgroepen als U2, Meat Loaf en de Chieftains vorig jaar september deel aan een concert voor de kinderen van Bosnië. In de voormalige Servische wijken van de Bosnische hoofdstad Sarajevo wordt de rommel opgeruimd, die de vertrokken Serviërs heb ben achtergelaten. In de stad keert het vooroorlogse straatbeeld langzaam weer terug. foto reuter It: -III- 1 j. t. T: 4 Door Harald Doornbos Sarajevo - Stel je Sarajevo voor als een persoon die ver lamd is geweest na een onge luk en nu opnieuw probeert te lopen, te eten, na te denken. Simpelweg: te leven. Vandaar dat de onlangs met as falt gedichte gaten op de hoofd weg van Sarajevo niet alleen de verkeerssituatie veiliger maken, maar vooral het signaal geven aan de bevolking dat het weer de goede kant opgaat. Dat het gewone leven weer - on danks de ontelbare littekens van de oorlog - binnen handbereik ligt. Niet alleen de gaten in de weg worden hersteld, ook witte kalk- lijnen moeten weer duidelijk maken waar er wel en niet mag worden gereden. De zebrapaden worden aangelegd. Bomen langs de wegen geplant. Vuilnis opge haald door speciaal gevormde werkbrigades. Het zijn de kleine, maar zichtba re verbeteringen, waar de bevol king zich aan vast kan houden. „We moeten weer opnieuw pro beren om gewoon te leven," zegt de 27-jarige Amela Pilav, een studente wiskunde. „We hoeven niet meer te rennen voor ons le ven en er is weer genoeg eten. Maar hoe dan verder? Gewoon leven zijn we verleerd." Afgelopen december begon het met de stoplichten. Die hadden bijna vier jaar niet gewerkt. Ge durende de oorlog deed iedereen maar wat. Wegen waren afgesloten als ge volg van sluipschutters, overal lagen autowrakken op straat en op sommige plekken in het cen trum was het zo gevaarlijk dat politie-agenten je adviseerden om 'met een snelheid van 120 ki lometer per per uur of harder' door de bebouwde kom te rijden. De stoplichten werden vlak voor de ondertekening van het Day- ton-akkoord hersteld. De ene helft van de bevolking vond het zo'n unieke ervaring om weer een werkend stoplicht te zien, dat ze spontaan op een rem trapten zelfs als het groen was. De andere helft was zo gewend aan het rondscheuren zonder re gels dat ze zich er nauwelijks iets van aantrokken. Vijf maan den later - nadat de Bosnische politie een groot aantal automo bilisten op de bon heeft gegooid - houdt bijna iedereen zich weer keurig aan de verkeersregels. Zichtbare herstelwerkzaamhe den aan straten en gebouwen de afgelopen dagen, heeft een posi tieve uitstraling. Niet alleen de lentezon, maar het nieuwe ver trouwen in vrede, heeft van Sa rajevo een stad in bedrijf ge maakt. Mensen worden door elkaar aan gestoken. Ieder nieuw te openen restaurant of winkel wordt ge zien als een bewijs dat het ge weld, de vernietiging en de el lende tot het verleden behoren. „Toen ik zag dat de tram weer ging rijden en dat er zelfs nieu we bomen worden geplant, wist ik bijna zeker dat de oorlog defi nitief voorbij was," zegt Ape Fojinic, een café-eigenaar. „Het geeft je vertrouwen in de toe komst. Eindelijk gaan we niet meer bergafwaarts." In de buurt van Sarajevo's ka thedraal is een groot aantal ter rassen aangelegd. Jongeren be stellen koffie, drinken cola of bier. Meisjes hebben de korte jurkjes uit de kast gehaald en flaneren door de Vase Miski- nastraat, berucht vanwege het bloedbad op de rij wachtenden voor brood in 1992. Harde rockmuziek schalt over straat. Gelovige moslims gaan naar de moskee, terwijl katho lieken en Servisch-orthodoxen vrijelijk hun kerken kunnen be zoeken. De winkels liggen vol met voed sel, al ontbreken er nog echt luxe artikelen. Cosmetica-fabrikant Christian Dior opende recente lijk een filiaal, terwijl de Benet- ton-shop nog altijd genoeg klan ten trekt. Wie een beetje geld heeft ver vangt het plastic in de ramen voor glas. Gaten van graanaatin- slagen worden gedicht met ste nen en cement. „Sarajevo lijkt weer op. een gewone stad," meent een inwoner. Toch zijn de problemen nog gi gantisch. De vluchtelingen kun nen niet terug naar huis, bijna iedereen heeft familie of vrien den verloren en de toekomst voor de verarmde bevolking is nog altijd niet rooskleurig. Maar dat er nu een start is ge maakt met de wederopbouw, dat er weer hoop is in de ogen van de mensen en dat de vredeswind er waait is al heel wat voor een stad als Sarajevo. Parijs - Brigitte Bardot (foto) heeft gisteren de 'moslim-invasie van Frankrijk, mijn vaderland' vergeleken de Duitse bezetting. „Misschien word ik wel gedwon gen te emigreren," schrijft het vroegere seksidool in haar ru briek in de conservatieve krant Le Figaro. Bardot is na het einde van haar glorieuze filmcarrière in 1972 ac tiviste in de dierenbescherming geworden. Bij herhaling heeft zij zich gekeerd tegen het jaarlijkse offerfeest van de moslims, een van de belangrijkste islamitische feesten, waarbij een schaap ritueel wordt geslacht. De 61-jarige ex-actrice verwees naar haar vader en grootvader die in het verzet tegen de nazi's hadden gestreden. „Er vindt op nieuw een invasie plaats, nu van buitenlandse moslims. We moe ten ons nu onderwerpen aan de islamitische overbevolking. Jaar na jaar zien we de moskeeën voller worden terwijl er bijna geen kerkklokken luiden omdat er te weinig priesters zijn." Shanghai - De Russische president Jeltsin heeft in Shanghai een belangrijk veiligheidsverdrag ondertekend met de presidenten van China en de drie voormalige Sovjet-republieken Kazachstan, Kirgistan en Tadjikistan. Het akkoord is erop gericht de stabiliteit te waarborgen van de 8000 kilometer lange grens tussen China aan de ene kant en Rus land en de drie Centraal-Aziatische republieken aan de andere. Het verdrag bevat een clausule dat de partijen elkaar niet zullen aanvallen en vriendschappelijke banden met elkaar zullen aan gaan. In een nader omschreven strook langs de grens zullen de mi litairen geleidelijk worden teruggetrokken en vervangen door grenswachten. Willemstad - Een groot deel van de werknemers van de ALM (An tilliaanse Luchtvaart Maatschappij) is in staking gegaan. De vak bonden bij de ALM besloten hiertoe nadat de werknemers maar eenderde deel van hun maandsalaris hadden ontvangen. De direc tie zegt deze maand niet het volledige loon te kunnen uitbetalen. De KLM-vluchten naar de Antillen blijven gewoon doorgaan. De regering heeft intussen, als enige aandeelhouder van de ALM, besloten dat het volledige maandloon de komende dagen betaald zal worden. „Wij staan zelf met de rug tegen de muur. De regering kijkt dit jaar aan tegen een begrotingstekort van 148 miljoen gul den," was het commentaar van premier Miguel Fourier. Ondanks de toezegging van de regering heeft het personeel van de ALM de staking niet opgeschort. Milaan - Een Italiaanse rechtbank heeft Paolo Berlusconi, de jon gere broer van ex-premier en mediamagnaat Silvio Berlusconi, schuldig bevonden aan corruptie. Ze sprak ex-premier Bettino Craxi vrij van de aanklacht dat hij heeft geprofiteerd van de steekpenningen van de jongere Berlusconi. De rechtbank veroor deelde Paolo Berlusconi tot tweeëneenhalf jaar gevangenisstraf. Het is voor de eerste keer dat Craxi is vrijgesproken van een aan klacht wegens corruptie. Overigens is de socialist zeker drie keer tot jarenlange gevangenisstraffen veroordeeld wegens het aanne men van steekpenningen voor zijn partij in ruil voor opdrachten van de regering aan Italiaanse bedrijven. Craxi is één van de bekendste politici in Italië die in opspraak kwamen in verband met het stelsel van partijfinanciering. Hij verblijft al enige tijd in zelfgekozen ballingschap in Tunesië. Moskou - Bij een aanslag op een passagierstrein ten oosten van de Tsjetsjeense hoofdstad Grozny zijn gisteren veel doden gevallen. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend, meldt het Russische persbureau Itar-Tass op gezag van militaire kringen. De trein ontspoorde nadat de rails waren opgeblazen. Onder de doden zijn Russische soldaten. Den Haag/Bonn - Duitsland zal binnenkort de wegens oorlogs misdaden aangeklaagde Serviër Goran Lajic (28) overdragen aan het Joegoslavië-Tribunaal in Den Haag. De regering in Bonn heeft de nodige papieren klaargemaakt en deze naar justitie in de Beierse stad Neurenberg gestuurd. Lajic werd in maart door medewerking van Interpol vlakbij Neu renberg aangehouden. Hij verzet zich niet tegen overdracht aan het VN-tribunaal. Lajic is een van de dertien Serviërs die in juli 1995 zijn aangeklaagd wegens gewelddadigheden tegen moslims in een kamp vlakbij de Noordwest-Bosnische plaats Prijedor. Lajic heeft volgens de aanklacht meegedaan aan het doodslaan van gevangenen. Als Lajic wordt overgedragen, zitten vier van de 57 aangeklaagde personen in de VN-cellen in de gevangenis van Scheveningen. Dublin - Het Ierse Republikeinse Leger (IRA) heeft de verant woordelijkheid voor de aanslag van woensdag op de Ham- mersmith-brug in het westen van Londen opgeëist. Dat gebeurde in een telefonische melding aan een Iers televisiestation. De negentiende-eeuwse brug over de Thames, waar in de spits uren zo'n 30.000 mensen passeren, liep slechts lichte schade op. Waarschijnlijk heeft het ontstekingsmechanisme van de explosie ven die onder de brug waren geplaatst, niet goed gewerkt. (ADVERTENTIE) i - Bondskanselier Hel- I ®ut Kohl is er van overtuigd I Bt de burgers alle begrip I ebben voor de ingrijpende I ezuinigingsplannen van zijn m 110!>en brief vraagt hij daar 12, elijk om. Want wie nü ,sPaart' rit straks op zwart «ad. gaat volgens Kohl om de oiliteit van de Duitse econo- I j,.6,® samenleving. Het gaat om I rlt en werkgelegenheid, met I tn i V°°r ^on8e generarie(s) In. jar moeten nü offers voor IS® gebracht. gebruikt bij zulke gelegen- gfaag een directe beeld- IL ?k' «Het is in staat en sa- 3 niet anders dan in het l».t v;en: ie kunt niet boven Ifstand leven." 5 regeringsverklaring,- gis- 1 afgelegd in een onrustige, annen sfeer in de Bondsdag, r ae kanselier vooruit op de Prognoses, die de belang- Duitse economische in- aanstaande maandag zullen maken. Zij voorzien een economische groei van nog geen procent; om precies te zijn 0,75 procent voor dit jaar. Dat is de helft van wat was voorspeld. Niettemin ziet de kanselier al weer een opleving in zicht, be ginnend in de tweede helft van dit jaar. Al zal de positieve uit werking zich pas in de loop van volgend jaar manifesteren. De voortekenen zijn gunstig meent Kohl: een inflatie van 1,5 proeent levert een stabiel prijs peil op; de Bundesbank verlaag de de rentestanden tot historisch laag niveau en de tot nu toe af gesloten CAO's in het bedrijfsle ven zijn 'ondernemersvriende- lijk'. De situatie is weliswaar niet bijster goed - met 4 miljoen werklozen kun je moeilijk an ders beweren - maar het kon al tijd nog slechter en er is volgens de Duitse regeringschef geen sprake van recessie. Het gros van de burgers is min der geïnteresseerd in sociaal- economische groeikansen en be schouwingen, maar meer in de eigen portemonnee. Lang niet iedereen kan het volle begrip, waar de kanselier om vraagt, ook opbrengen. Want een nadere bestudering van de lijst bezuinigingen die doorgevoerd gaan worden leert, dat óók in Duitsland de sociaal kwetsbaren het kind van de be zuinigingsrekening wordt; ge pensioneerden, werklozen en zieken. Door Frans Wijnands Op elk van de voorgenomen in grepen valt wel af te dingen. Ie dereen voelt zichzelf het meest 'gepakt'. Maar de Duitse kanselier heeft óók gelijk als hij opsomt dat er in Duitsland een fijnmazig so ciaal vangnet blijft bestaan, dat niemand echt in nood hoeft te raken, dat verpleegbehoeftigen geholpen worden, dat de Duitse pensioenen zeer hoog zijn en dat de werknemers tegen hoog loon korter werken en meer vrije tijd hebben dan in welk ander indus trieland ook. De pensioenleeftijd voor vrou wen van 60 jaar nu in twee fasen verhogen tot 65 acht Kohl rede lijk, gelet op de steeds hogere ge middelde levensduur van de mo derne mens. Al ziet de oppositie in dat langer werken van vrou wen juist weer een extra en on nodige blokkade van de arbeids markt voor werkwillige jonge ren. Of het uit de lengte of uit de breedte komt, het Duitse kabi net moet 50 miljard bezuinigen; de helft daarvan via overheids ingrepen. Het nu gepresenteerde 'Spar- pakket' - wat enigszins mislei dend een programma voor eco nomische groei en werkgelegen heid wordt genoemd - heeft de pijn zo goed mogelijk over zo veel mogelijk sectoren gespreid. Van de gezondheidszorg tot kor tingen op (sommige) sociale uit keringen. De eigen bijdrage voor medicij nen wordt met een mark ver hoogd; de ziekenfondsen betalen niet meer voor aanschaf van brilmonturen en de kuren mogen voortaan nog maar drie weken duren, waarbij de kuurgast/pa- tiënt voor iedere kuurweek twee vrije dagen moet inlveren. Het ontslagrecht voor kleine fir ma's wordt versoepeld; er wordt gekort op het ziekengeld. De be loofde hogere kinderbijslag wordt een jaar uitgesteld en de belastinghervormingen lijken meer op het voordeel van de on dernemers dan op het profijt van de kleine man gericht. In het Bondsdagdebat werd daarom vanuit de rijen van de oppositie vooral over solidartieit en sociale rechtvaardigheid ge sproken. Dat de bezuinigingen evenwel tot acute sociale onrust zullen leiden is niet te verwach ten. Veel Duitsers beseffen dat ze moeten leren wennen aan 'ietsje minder'. Alle bezuinigingsplannen moe ten nu worden omgezet in con crete wetten. Die zullen moeite loos door de Bondsdag komen. Daar heeft de coalitie de meer derheid. Maar in de Bondsraad, waar de oppositie de meerderheid heeft, zullen veel bezuinigingswetten op massief verzet stoten. Met al le nog mogelijke compromissen van dien. is morsen, zondas open! PIETKLERKX KEUKENWERELD

de Stem | 1996 | | pagina 5