Sprookjesprins de gebruikelijke manier ■«■HM Extra tientje Smoes relpalen I Telefoon Basiliek Krijshaan Ajax-supporter Magazijn HÉ JA, DAT KEN I met stoel KOM WEER NAAR HUIS DE STEM ZEELAND C4 gordels ng diefstal delingen ïevrain 0?%ee <pm de PC-KERKDIENSTEN RK-KERKDIENSTEN Tentoonstelling Kloosterzande ZATERDAG 27 APRIL 1996 met te veel alcohol in De ademtest wees 505 ram uit, terwijl 220 I ial is toegestaan. De eeg een proces-verbaal rijverbod. in Gent - Zeventien ingen voor het niet dra- de autogordel schreef tie donderdagavond uit algemene verkeerscon- p de Westkade en het k. Een paar onbekende I hebben afgelopen dag rond 23.30 uur leerd een schotelan te stelen van een pand I e Oranjestraat. Na de ig ging een surveillance- d ter plaatsen een kijkje De daders waren toen ucht, zonder de antenne nemen. :ns - De gemeente Oost eed aangifte van vernie- I aan het zwembad De in Breskens, dat op de J atie staat te worden ges- De daders hadden een de omheining geknipt en :n onder meer wat ruiten jke ruzies tussen M. Z. uitj r in mei van het vorig jaai een fles te lijf gegaan. Dd en paar keukenmessen. Dd e kneuzingen aan. De man! tar de politie hem even laten n de politierechter in Terl was gebeurd. Hij zou zijnf wd, maar gaf toe dat het tel unnen kloppen. Hij had dia De vrouw woont inmiddels [e van achthonderd guldenj :n proeftijd van twee jaar. s. V. Volleman, 8. Gebrs. De J »r. Moed Vooruit Boschkapelle, luiven, 1572,53mpm: 1,2 en 8. Dobbelaar, 3 en 9. Th. van Tie, 4, 5 en 10. A. Wautera, 6. irckhaert, 7. W. Devolder. endracht Terneuzen, 216 dui- 1639,49mpm: 1, 8 en 10. Joh. rs, 2. F. Mollet, 3. Jac. Buijze on, 4, 6, 7 en 9. D. de Smet, 5. f de Berg. kilse Reisduif, 241 duiven, ,58mpm: 1, 4 en 5. J. Harms, 2, 10. J. Dane, 3. J. van de Graaf, van Biezen, 8. W. de Clippe- 9. J. van Doeselaar. arding Westdorpe, 138 dui- 1580,83mpm: 1 en 6. P. ke, 2 en 8. Comb. Gijsel/Istas, 'i n 10. Arn. van Paemel, 4. J. de ïr, 5. B. Vervaet, 7. F. Audena- leisduif Philippine, 285 dui- 1624,47mpm: 1. J. Boerman, jmb. Roegiest/Visser, 3 en 5.1 b. Rammeloo/Wiskerke, 4 en 1 Pladdet, 6. T. de Bruijn, 8 en 1 Gommers, 9. A. van de Bos- 1 inelle Duif Clinge, 57 jaarling- I en, 1697,30mpm: 1 en 3. J. van them, 2. C. van LandeghemA ilaet, 5. P. Bolsens, 55 ouae /en, 1688,56mpm: 1. w.™ k, 2 en 3. P. Bolsens, 4. L. wu- t, 5. W. Vergauwen. Ongetwijfeld heeft U onlangs iets gelezen over de komst van regio-televisie; de krant houdt ons, ook wat dat betreft, gere geld op de hoogte. Provinciale Staten hikken voor mijn gevoel tamelijk hypocriet tegen het extra tientje aan dat die dicht bij-huis televisie de kijker moet gaat kosten. Elke dag drie kwartier streektelevisie voor een tientje per jaar en dat terwijl de burger het toch al zo moeilijk heeft, klinkt de schijnheilige klaagzang vanuit het Provinciehuis. Hoogstwaarschijnlijk staat men daar te popelen om het nieuwe medium tot vervelens toe uit te buiten. Volgens een recente berekening in de Ana lyse-rubriek van deze krant gaat één minuut Zeeuws- Vlaamse televisie 444 gulden kosten. Tja, dat is ook een ma nier om ernaar te kijken. Laten we nog eens een andere invalshoek proberen; wat heeft een gezin tegenwoordig nog voor een tientje per jaar? Kunt U voor dit luttele bedrag iets bedenken waar U elke dag ple zier aan beleeft? Ik doe mijn best maar zelfs mijn biblio theekabonnement is duurder, een bos bloemen gaat zo lang niet mee en een kanarie komt op jaarbasis ook een stuk duurder uit. Goed, een tientje lijkt dus op deze manier niet veel, mits het gebodene interessant genoeg is om het op te nemen tegen GTST en consorten. Voor zover ik weet heeft zelfs het NOS- journaal die strijd verloren. Verder vraag ik mij of of de kijker regio-televisie als aan vulling op zijn dagblad en re gio-radio ziet of zal hij de televisie het algehele monopo lie gunnen? Zullen de aspirant kijkers in de toekomst massaal hun leesabonnementen opzeg gen om zich totaal te wijden aan het kasje kijken? Burgemeesters en andere poli tieke kopstukken die zich al likkebaardend in de handen staan te wrijven bij het voor uitzicht op een nieuw soort egotrip, mogen wat mij betreft vast gaan bedenken hoe zij de kijker maximaal waar voor hun geld kunnen bieden. Want mijns inziens zijn hun koppen alleen interessant als ze werke lijk iets te zeggen hebben in plaats het gebruikelijke poli tieke geklets. Wanneer dat soort reportages de praktijk zou worden, hebben de Staten gelijk en zouden we de promo clips van plaatselijke groothe den als burger zelf moeten be talen. Tot nu toe beperkt de brede maatschappelijke discussie zich enkel tot de financiële consequenties; over het inhou delijk aspect van het fenomeen heb ik nog weinig gelezen. En ik heb ook geen idee hoe de programmamakers in spé die drie kwartier willen gaan in vullen maar voorlopig gun ik ze het voordeel van de twijfel. In andere delen van Nederland heeft regio tv zijn bestaans recht al bewezen, waaruit mag blijken dat wij niet wezenlijk geïnteresseerd zijn in een ver- van-mijn-bed-show; bij datge ne wat om de hoek gebeurt, voelen wij ons meer betrokken. Ik veronderstel dat de pro grammamakers weten dat de Zeeuws-Vlaamse bevolking niet zit te springen om versies van 'Wie ben ik' of 'Zo vader, zo zoon' in dialect-uitvoering. Mocht de programmaleiding de pretentie hebben een extra sappige, lokale 'Het spijt me'- versie te kunnen maken dan haak ik onmiddellijk af. Even min zit ik te wachten op 'liefde op het eerste gezicht in Cad- zand'. Voor dat soort program ma's hebben wij de pulpzen ders en die zijn er al genoeg. Ik sla de inwoners van deze streek hoger aan. En ik ben ervan overtuigd dat Zeeuws-Vlaanderen als geheel genoeg te bieden heeft om dat jaarlijks tientje te rechtvaardi gen. GISTEREN werden de lintjes uitgereikt. In Hulst ging het om zeven personen, van wie er vijf hun onderscheiding op het stadhuis kregen. Die waren met een smoes naar de raad zaal gelokt. Ze kregen vorige week een schriftelijke uitnodi gingvan de gemeente Hulst om zich vrijdag, gisteren dus, op het stadhuis te melden. In die brief sprak de gemeente van de oprichting van een bre de gemeentelijke klankbord groep, bestaande uit mensen die zich op wat voor wijze dan ook ten dienste van de Hulster samenleving hebben gesteld. De klankbordgroep zou het college van burgemeester en wethouders regelmatig op de hoogte moeten houden van wat er in de samenleving leeft. Gisteren zou dus de eerste bij eenkomst van die groep plaats vinden. Bijna ging het nog mis met de smoes die de gemeente Hulst had verzonnen. Want gemeen- tevoorlichter Ron de Meyer, die de smoes had bedacht, had natuurlijk niet gerekend op het raadslid Frans de Vries die in de vergadering van de finan ciële commissie, vorige week donderdag, kond deed van de brief. Niet dat hij zelf die brief had ontvangen - voor hem dit jaar geen lintje - maar hij verbaas de zich over de vermeende op richting van de klankbord groep. Niemand in die vergadering, ook wethouder Weemaes en gemeentesecretaris Van Gees- bergen, wist van een klank bordgroep. Gisteren werd dui delijk waarom, het ging 'slechts' om een lintje...(GH) Buitenvelder zijn bij honkbal is niet altijd een even intensieve be zigheid. Zeker als de tegenstander nauwelijks in staat is een bal te slaan, is het voor de persoon in kwestie maar moeilijk om gecon centreerd te blijven. Zeker als de zon dan ook nog eens de tempe ratuur omhoog jaagt. De Terneuzense honkballers van 'Het Zeeuwse Honk' overkwamen dat in en tegen Gent. Alejandro Mendoza kende waarschijnlijk de 'kracht' van Gent en had zich daarop ingesteld. Want toen hij zijn rol als buitenvelder moest vervullen, ontdekte men dat hij op een gegeven moment rustig mobiel aan het telefoneren was. 'Het Zeeuwse Honk' voerde daar na onmiddellijk het verbod in een draagbaar toestel tijdens de wedstrijd bij zich te hebben. Rest de vraag met wie Mendoza tij dens de wedstrijd zonodig moest bellen. (RV) Wie gaat wie kussen, de wesp de kikker of de kikker de wesp. Een ongewoon love-duo gevangen in de lens van de fotograaf. Zal na De Kus de wesp veranderen in een ranke schone of blijkt achter het stoïcijnse gelaat van de vorst der vijvers en sloten toch een heuse sprookjesprins te schuilen... FOTO DE STEM/DICK DE BOER Zeeland Rond verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van dagblad De Stem. Bijdragen deze week van Rinus Verberkmoes, Camile Schelstraete, Frank Deij en Gerlach Hochstenbach, Ans van Goch, Dick de Boer, De re dactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme inzendingen, en niet op rijm. Voor tips, wetenswaardigheden op-en/of aanmerkingen belt u: 0115- 645769. U kunt ook schrijven naar: Postbus 145, 4530 AC Terneuzen. DE restauratie van de Hulster basiliek, althans de voorberei dingen daarvan, zijn in volle gang. De restauratie vergt wat de kerkelijke activiteiten be treft, enige aanpassing. Zo kunnen alleen de zij-ingangen gebruikt worden en komt er een tussenschot dat de kerk in tweeën opsplitst, 't Is allemaal een beetje behelpen en improvi seren, maar voor de goede zaak neemt men de overlast voor lief. De werkzaamheden van de res taurateurs zorgen natuurlijk voor flink wat lawaai. Daarom is afgesproken dat tijdens uit vaartdiensten en bruiloften het werk stil wordt gelegd. Vorige week waren er in de basiliek vijf uitvaarten. Dat betekent ruwweg vijf uur oponthoud voor de zeven werknemers. Die zitten dan een beetje niks te doen, dat kost geld. Vijf maal zeven is 35 uur. Stel dat vijf diensten een week- gemiddelde is, en je gaat uit van veertig weken per jaar, dan spreek je toch gauw over 1400 verloren manuren per jaar. Wat dat in totaal kost? 1400 maal zo'n 75 gulden per uur is ruim 100.000 gulden. De restauratie duurt ongeveer drie jaar. Dat betekent een ver lies van in totaal 300.000 gul den. En hoeveel zit er nu in de pot van de fondsenwervingsac tie 'Redt de basiliek'? Juist ja, zo'n drie ton... Streep het een tegen het ander weg...(GH) BIJNA drie is hij nu. En elke dag van zijn jonge leventje had tot nu toe een nieuwe verrassing gebracht. Vorige week had ie bij een van zijn neefjes, die dozen vol speelgoed hebben, de krijs haan ontdekt. Hij raakte er niet over uitgepraat toen hij thuis kwam. Nou, ja uitgepraat. Hoewel de aanleg onmiskenbaar aanwezig was, beschikte hij (nog) niet, net zoals zijn vader, over eindeloze volzinnen om duidelijk te ma ken wat hij nu precies bedoelde. Maar hij maakt zeker net zoveel geluid. Zijn moeder had er al een boekje over vogels bijge zocht. Want een krijshaan, ja, was dat niet een vogel. Maar het lukte die dag niet om erachter te komen wat zoonlief nu bedoel de. Dat gebeurde pas de volgende dag toen hij in een speelgoed winkel wat voor zichzelf mocht uitkiezen. Want daar, op de tweede plank, stond er een te blinken... een hijskraan. Deze week, met hoog aande hemel een zon die zorgde voor een broeierige warmte op het bin nenplaatsje achter hun huis, werd hij een nieuwe ervaring rijker. Bij de openstaande schuifpui zag hij hoe een leger tje kleine beestjes de kamer in marcheerde. Mieren, maar wist hij veel. Zijn moeder wist het wel en ging de zwarte kwartier makers, die als een handjevol hageslag over het parket rolde, met een stofzuigerslang te lijf. Het gefluit van de ketel op het fornuis luidde het onheil voor de buitenbrigade in. Met opge trokken wenkbrauwen, - het kleine baasje was niet alleen nieuwsgierig maar kon met mo menten ook erg bezorgd zijn -, volgde Rick zijn moeder naar het punt waar de invasie het meest dreigend was. Onwetend van de gruweldaden die volgden vroeg hij heel zachtjes: „Ga je ze water geven." IN levensjaren nadert hij de veertig, maar in levenswijsheid is hij wat achterop geraakt. Zijn carrière wil ook al niet erg vlot ten en zijn directe collega's zijn voor zijn geweeklaag inmiddels horende doof geworden. Want klagen, dat kan deze man als de beste. Over auto's en mo toren, de grote waarmee ande ren zich verplaatsen, de kleine waarmee hij het moet doen. Van de week was hij verkouden, snipverkouden. Na drie dagen stapte de man naar de dokter voor een 'kuurtje'. Want het zat vol in zijn hoofd, legde hij breedvoerig uit, en die pillen zorgden ervoor dat hij via zijn neus weer leegliep. „Ik snap niet," reageerde een colle ga na het relaas, „dat jij die pil len slikt. Zit er eindelijk eens iets in je hoofd, neem jij medi cijnen om je weer leeghoofdig te maken." BIJ veel voetbalclubs is het ge bruikelijk dat in de weekeinden dat het eerste team thuis speelt, er een jeugdspeler wordt uitge roepen wordt tot 'pupil van de week'. Een eer die opgeluisterd wordt met een kleine attentie en die veelal samen met glunderende ouders ondergaan wordt. Zo ook in Philippine. Mark Everaart was de gelukkige. Een 'sportman' die naast voet ballen op zwemles zit, op gym nastiek en voetballer bij Ajax wil worden, meldde het pro grammablad. Dat hij supporter is van de Amsterdamse club liet hij tijdens het omkleden in het kleedlokaal diverse malen we ten. Want hoe vaak men ook vroeg, van wie ben je supporter. Antwoordde hij steevast: „Van Ajax." Philippine kwam zodoende nooit uit zijn mond. Jammer Vond men bij IJzendijke. Want bij deze tegenstander van de dag meldde hij zich om in het sport tenue gehesen te worden. Onder enige hilariteit werd hij in de blauw-witte kleren van Ijzen- dijke gehesen. Dit missertje kre gen de Philippinenaren nog net op tijd in de gaten. Blauw-wit werd groen-rood waarna Mark samen met de scheidsrechter het veld op mocht. Hij liet het allemaal maar over zich heen komen. Want Ajax was en bleef echter zijn club. De rest, die was bijzaak. korstmos. „>CTPi FOTO CAMILE SCHELSTE I itenwind van de N°0^jl jr de intensieve veehouOTl iet westen, net over de hos i e grens, en de industrie ïaalzone wordt de luch oosten toe gemidderLt ditl n steeds vuiler. Je aan I rt dingen perfect aflez I •stmossen. Zo groeit eeI e soort als trompet I cel in het uiterste westej- lukkig wordt de luchtJ ing geleidelijk wat ingen. De lucht wordt I t schoner. Enkele s0° n ver-1 jwel uit Nederland ware" J enen zijn daarom oe Tjoalsl spectaculaire opma bosschildmos, een ff t| htgekleurd korstm0®' er opl t nu ook in Zeel^nfpnk0m®| rerse plaatsen teg AJ lar het is nog te vroeg voor| gaan juichen. De luch enl el, in Nederland uitgjf^ I irten, nog steeds te v'e De pasters van de Zuidrand zaot'n in vergaoruk ™j makaor. Eel blai keke ze nie. n oop mee oppermarten! O, O, da d'oorde mij rie zegen! Belangemij geen ruzie. "roblemen of oe noemde gulder da, mee uldere op kerkeluk gebied zank maor zeggen. P kerkeluk gebied, da zeg'k eigeluk nie goed, Maor k'weet nie oe ank 't wel uit moe leggen. kben enen trok 'n zurgeluk gezicht en ij zee: ik zit Mee fioremuizen in de kerk! 11 Ele klad. Ze schijten alles onder. t'Is geen doen 2L koster d'al zoveel werk. Ln al van alles geperbeerd, maor niks da d'ielp, «was ten ende raod. Moet nondidju afgelopen zijn, docht'k en ik Maokten mijn eigen kwaod. jk schoot mij Belgen in en ik kocht mij e geweer, «schoot 'n gat int plafon, w ongeluk oor, maor t'ielp. Ze reepten ulder weg °arda't maor kon. zijn uitte prutsen, docht'k. Fout vaneigen, d'n anderen dag aoide ze daor weer. (,n c Dan !?n °f k nou schoot of nie, 't neukten ulder nie. ze nog arter tekeer. Ik zit mee presies tzelde probleem zeet'n anderen! Nie te tellen zoveel echt waor! k'En de Steltkluut ingeschaokeld. Die mannen tijd en ze waoren zo daor. Z'èn z'ammel gevangen en ik meen ieverast on- derd kilemeter wijjerop weer losgelaoten. Die mensen vreed ulder best gedaon, daor zeg'k niks van, maor t'mocht nie baoten. t'Is net as bij ou, zeettij tegen d'n eesten: sande- rendaogs aoide ze daor weer. En, maor daor zijnk nie emaol zeker van: 't leken d'r mij nog veel meer. Nog ne keer enk'r die mannen bijgaolen, Taole- man ook, maor t'ielp geen donder. Opnief aoide ze daor t'rug en weer scheten ze de beelden en de banken emaol onder. D'n derden zat'r eel op zijn gemaksken bij. Ik weet wagge daurmaok mannen, k'ènt ook g'ad. K'ènt op de gebruikeluke manier aongepakt, want ik zag wel dat'r toch niks anders op zat. k'En ze stik voo stik gedoopt. Da was zo gebeurd, da kosten mij ooguit ne menuut of tien en t'is presies gegaon lik ank verwachten: k'èn ze sinsdien nooit niemer t'rug gezien! M-i'lC V zaterdag 27 april ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk) 10 u. ds. M. de Reus. Middelburg: (Doopsgezinde kerk) 10 u. ds. J. Engelgeer. Vlissingen): »('t Anker) 9.30 u. ds. C. Betram. zondag 28 april HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg (Ontmoetingskerk): 10.30 u. Ds. H. Valk. Axel: 10 u. Ds. J. Maasland. Biervliet: 9.30 u. Ds. J. v.d. Schee. Breskens: 9.30 u. Ds. J. leentfaar- v.d. Brug (HA). Cadzand: 9.30 u. Ds. Houwaart. Groede: 9.30 u. Dhr. Kleij. Hoek: 10 u. Ds. A. v.d. Maas. 19 u. A. den Ouden. Hontenisse: 11 u. vie. mw. C. Don. Hoofdplaat: 10 u. Ds. T. Postma. Hulst: 9.30 u. vie. mw. C. Don. Nieuwvliet: 10 u. Dhr. D. Bouwhe- de. Sas van Gent: 10 u. Ds. A. de Meij Mecima. Schoondijke: 9.30 u. Ds. R. Blok land (HA). Sint Anna ter Muiden: 11 u. Ds. Houwaart. Sluiskil: 10 u. Ds. R. Wasterval. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. Ds. J. Boersma. (Goede Herderskerk): 10 u. Ds. A. Bosch. 19 u. Ds. J. Maasland. (Opstandingskerk): 9 u. Ds. M. Heijting. (Ziekenhuis De Honte): 17.45 u. Ds. P. Storm. (Verpleeghuis 'Ter Schorre): 10.30 u. Ds. M. Taalman. Waterlandkerkje: 10 u. Ds. A. v. Andel (HA). IJzendijke: dienst te Biervliet. Zaamslag: 10 u. Ds. H. Reinders. Zuidzanae: 10 u. Ds. C. v. Duinen. KERK- GEREFORMEERDE DIENSTEN Axel: 10 u. ds. P. Krijnen, 17 u. ds. B. Ridder te Grijpskerke. Terneuzen: (Goede Herderkerk) 10 u. ds. A. Bosch. 19 u. ds. W. de Boer. (Opstandingskerk) 10.30 u. ds. F. Blokland. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. de Haan. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 u. ds. P. Storm, 15 u. ds. A. de Hullu, te Bunschoten/Spa kenburg. Hoek: 9. 30 en 15 u. ds. K. Folker- sma te Spakenburg. Terneuzen: 9. 30 u. leesdienst, ds. A. Kramer te Gent. Zaamslag: 9.30 en en 16. 30 u. ds. A. de Hullu. CHRISTELIJK GEREFORMEER DE KERKDIENSTEN Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulst: (Mavo school 'Het Rave lijn'): Br. Sanches. Terneuzen: (De Kandelaar) 10 u: dhr. T. van Nes. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Breskens: 9. u. Kandidaat E. Schuring te Breda. Nieuwvliet: 10 30 u. Kandidaat E. Schuring. Retranchement: 10. u. dhr. R. Goe- maere te Dudzele (B). DOOPSGEZINDE GEMEENTE Middelburg: 10 u. mevrouw C. Re- zelman (gez. dienst met Vlissin gen). NIEUW-APOSTOLISCHE KERK Terneuzen (Schuberthof 31): 10.00 uur dhr. R. Brink. WEST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zond. 9.15 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zat. 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria ten Hemelopne ming zat. 19 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. EHgius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper, zond. 10.30 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 9.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau- lus. zond. 10.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 19.00 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zond. 10.30 u. Lams waar de - H. Cornells, zond. 9.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.00 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zond. 9.00 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 9.30 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19.00 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Tri- niteitskerk). zond. 11 u. Verrezen Christus: zat. 19 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. Van onze correspondente Kloosterzande - De leden van de KVO-tekenclub exposeren momen teel in de bibliotheek van Kloosterzande aan het Europaplein. De tentoonstelling toont potloodtekeningen, pentekeningen en aqua rellen. De amateur-kunstenaars krijgen elke week anderhalf uur les van Elly de Koster uit Sas van Gent in zaal Van Leuven in Kloosterzande. De meesten volgen de lessen al drie jaar en achten zich nu rijp om hun werk te tonen. Er zijn stillevens, landschappen, dieren en vakantieherinneringen te zien van Rie van Buyten-Baart, Bertha van Damme-Bun, Marie Geus- Verassel, Virgien Goudbeen, Annie de Nijs-Kerckhaert, Truus de Nijs-Kerckhaert, Ria Sponselee-van Sikkelerus, Tille de Theije-Ma- hu, Marie Verassel-van Assche en Ada Wullems-Asjes. De tentoonstelling duurt tot 16 mei en is te bezichtigen tijdens ope ningsuren van de bibliotheek: maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur; maandag en vrijdag ook van 18.00 tot 20.00 AFLEVERING 457 NA REGEN komt altijd zonneschijn al zou het nu niet gek zijn als er na zonneschijn ook eens wat regen kwam. Het weer is als het leven zelf: de ene week 'spring maar achterop' en de week daarop blijkt dat er ook wel eens te ver gesprongen wordt. 'Bei mir zu Haus' op muziek van Heinz Mihm, kreeg van Jip Feldman de Nederlandse titel 'Kom weer naar huis' mee. Eddy Christiani, met begeleiding van zijn eigen ensemble, zong het vol overgave. Kom weer naar huis! Als je verandert van gedachten! Kom weer naar huis! Ons eigen nestje van weleer. Kom weer naar huis! Want ik blijf altijd op je wach ten! Kom weer naar huis! Dan zet ik rozen voor je neer! Je oude stoel staat klaar. Hier bij het raam: Steeds denk ik: kwam je maar. En fluister even zacht je naam. Kom weer naar huis. Als je verandert van gedachten! Kom weer naar huis. En 't zal voorgoed vergeten zijn. O kom naar huis! Laat mij niet langer wachten! O keer terug! En breng weer zonneschijn! Kom weer naar huis! Je was mischien wat onbezon- V nen! Kom weer naar huis! Want ondanks alles blijf ik je trouw. Kom weer naar huis! We zijn toch eens zo goed begon nen! Kom weer naar huis! Het is zo eenzaam zonder jou. De hond heeft ook verdriet: Die arme hond; En eten wil hij niet, Hij loopt maar steeds onrustig rond. Kom weer naar huis. Als je verandert van gedachten! Kom weer naar huis. Dan zal de rest vergeten zijn! 5 O kom naar huis! Laat mij niet langer wachten! O keer terug, En breng weer zonneschijn! Pegam.

de Stem | 1996 | | pagina 23