Onderscheidingen in Kanaalzone Vijf gelukkigen in gemeente Oostburg Extra tientje Smoes Telefoon Hulst en Hontenisse zijn samen goed voor negen lintjes Korstmossen als snuffelpalen POLITIE RAPPORT de gebru DUIVEN SPORT Boete voor slaan met stoelI DESTEM ZEELAND PESTEM Inbraakpoging Harddrugs Aanrijding Rijverbod Autogordels Poging diefstal Vernielingen Peronne Quievrain C. de Vries Door Lucien Calle J. van der Lijke In de Kanaalzone (gemeenten Terneuzen, Axel, Sas van Gent) hebben vier mensen gisteren een koninklijke onderscheiding ont vangen. Het gaat om P. Fraanje uit Axel, J. van der Lijke uit Hoek, M. Haks uit Terneuzen en R. Marquinie uit Sas van Gent. Axel P. Fraanje (76) mag zich sinds gistermorgen Ridder van de zesde graad in de Orde van Oranje-Nassau noemen. Burge meester W. de Graaf spelde hem de decoratie op in het vereni gingsgebouw van de Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt. •Fraanje is sinds 1944 voor de kerk actief als organist. Nog steeds beroert hij op zondag de klavieren. Bovendien bekleedde hij zestien P. Fraanje jaar de functie van ouderling. Fraanje, die van beroep kleer maker is, was een van de mensen die in 1950 de GPV-kiesvereni- ging Axel oprichtte. Van 1953 tot 1976 maakte hij deel uit van het bestuur. Nog steeds is hij lid van de club, maar hij bekleedt er geen functies meer. Daar naast is hij tot op de dag van vandaag actief voor bejaarden tehuis De Vurssche in Axel. Sinds 1984 is hij begeleider en voorganger tijdens de weekslui- tingen in de kapel van de Vurs sche. Tevens spant hij zich vanaf die tijd in voor 'tafeltje- dekje', waar warme maaltijden bij ouderen thuisbezorgd wor den. Sas van Gent In Sas van Gent werd R. F. f M. Haks Marquinie benoemd tot Ridder van de zesde graad in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemees ter J. van Rest speldde hem thuis de bijbehorende versierse len op. Marquinie was en is zeer actief in het maatschappelijk leven. Zo was hij lid van de Katholieke Middelbare School Vereniging en voorzitter van de ouderver eniging van de Jansenius-scho- lengemeenschap in Hulst. Ook spant hij zich, als secretaris van de Marnixkring, in voor het behoud van het (Zeeuws) Vlaamse erfgoed; Hij is voorzitter van de Sasse stichting Schepentrekkersfesti- val en secretaris in het bestuur van de r.-k. kerk in zijn woon plaats. Sinds februari vorig jaar is de nieuwbakken ridder R. Marquinie bestuurslid van bejaardentehuis De Redoute. Terneuzen In de Burgerzaal van het Ter- neuzense stadskantoor is J. van der Lijke, benoemd tot Ridder van de zesde graad in de Orde van Oranje-Nassau. De 57- jarige onderwijzer, thans direc teur van openbare basisschool Op Weg, kreeg de onderschei ding vanwege zijn verdiensten voor de samenleving van zijn woonplaats Hoek. Zo leefde de toneelclub onder zijn leiding weer op. Hij was actief lid van de voet balvereniging, waarvan hij tus sen 1967 en 1977 voorzitter was. In 1969 was hij mede verant woordelijk voor de oprichting van het Wielercomité Hoek. Van der Lijke was de man en de ver slaggever achter de Tour du Flic. Thans is hij nog actief lid van de evenementencommissie van Hoek Totaal. Vandaag de dag staat Sjaak van der Lijke nog te boek als voorzitter en 'gangmaker' van de in 1980 opgerichte supportersvereni ging De Purperen Hei. De 62-jarige M. Haks is even eens benoemd tot Ridder van de zesde graad in de Orde van Oranje-Nassau. Haks werkte tussen 1965 en 1993 bij Dow Benelux, waarvan de laatste vier jaar als Government Rela tions Manager. Onder zijn leiding kwam onder meer de aanlanding van de lpg- tankers in de haven van Dow Terneuzen tot stand, wat de flexibiliteit van het bedrijf met betrekking tot gebruik van anderssoortige grondstoffen heeft vergroot. Verder heeft hij zich binnen het bedrijf ingespannen voor milieuvriendelijke maatregelen, zoals het reduceren van energie gebruik. Matthijs Haks is tussen 1987 en 1993 bestuurslid geweest van de Brabants- Zeeuwse Werkgeversvereniging (BZW). Tevens was hij actief bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Zeeuws-Vlaande- ren, waar hij van 1989 tot 1993 in het bestuur zat. In 1984 stond Haks mede aan de wieg van het grensoverschrijdend ideëel genootschap, de Marnixkring. Thans is hij nog bestuurslid van Promotheus, de literaire vereni ging in Zeeuws-Vlaanderen. ZATERDAG 27 APRIL 1996 (jl De gemeente Hulst is sinds gisteren zeven koninklijk gedeco reerden rijker. Burgemeester A. Kessen reikte gistermorgen als eerste P. Bosch de versierselen uit die behoren bij de onderschei ding. Bosch is sinds 1970 bestuurslid van de stichting Zeeuwse Instelling Beschermd Wonen. Vandaar dat hij zijn lintje kreeg in Huize Bosdorp. Boven dien is hij mede-oprichter en ere lid van de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlensspe cialisten. Op maatschappelijk gebied heeft hij zich ingezet voor het maatschappelijk werk, rotary, stichting Matthaüs Passion en de middenstand. Bosch is onder scheiden tot Ridder van de vijfde graad in de Orde van Oranje-Nas sau. Daarna was het de beurt aan W. Lockefeer die in Hulst onder meer bekend is geworden als directielid van Textielfabrieken Emile Loc kefeer, Milock. Daarnaast was hij 25 jaar intensief betrokken bij de bejaardenzorg en was hij onder meer secretaris van de Konink lijke Stedelijke Harmonie Hulst. Bovendien heeft hij als gewest president van de Orde van den Prince gefungeerd. In die functie heeft hij aan beide zijden van de grens veel gedaan voor de Nederlandse taal en cul tuur. Lockefeer is onderscheiden tot Ridder van de vijfde graad in de Orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg zijn lintje op zijn thuis adres. In de raadzaal van het stadskan toor kregen vervolgens vijf men sen hun lintje uitgereikt. J. Kips werd onderscheiden tot Ridder van de zesde graad in de Orde van Oranje-Nassau. Kips is sinds 1970 voorzitter van voetbalvereniging Graauw en secretaris/penning meester van de Stichting Gemeenschapshuis Graauw. Ver der is hij ruim 31 jaar secreta ris/penningmeester van de afde ling Graauw van de NCB. C. de Vries is al vele jaren actief in de gemeenschap van Heikant. In het school- en parochiebestuur, bestuur van het gemeenschaps centrum en de plaatselijke *R. Calon Burgemeester J. Kruize van Oost burg reikte gisteren vijf konink lijke onderscheidingen uit. Raymond Calon uit Hoofdplaat is tot Ridder geslagen naar aanlei ding van zijn aftreden als voorzit ter van het CDA in Oostburg. Daarnaast vervult Calon functies in verschillende landbouworgani saties en maakt deel uit van het bestuur van waterschap Het Vrije van Sluis. Ook Henriëtte Remijn-De Badts uit Oostburg ontving een ridde rorde. Ze maakt zich al jarenlang Ongetwijfeld heeft U onlangs iets gelezen over de komst van regio-televisie; de krant houdt ons, ook wat dat betreft, gere geld op de hoogte. Provinciale Staten hikken voor mijn gevoel tamelijk hypocriet tegen het extra tientje aan dat die dicht bij-huis televisie de kijker moet gaat kosten. Elke dag drie kwartier streektelevisie voor een tientje per jaar en dat terwijl de burger het toch al zo moeilijk heeft, klinkt de schijnheilige klaagzang vanuit het Provinciehuis. Hoogstwaarschijnlijk staat men daar te popelen om het nieuwe medium tot vervelens toe uit te buiten. Volgens een recente berekening in de Ana lyse-rubriek van deze krant gaat één minuut Zeeuws- Vlaamse televisie 444 gulden kosten. Tja, dat is ook een ma nier om ernaar te kijken. Laten we nog eens een andere invalshoek proberen; wat heeft een gezin tegenwoordig nog voor een tientje per jaar? Kunt U voor dit luttele bedrag iets bedenken waar U elke dag ple zier aan beleeft? Ik doe mijn best maar zelfs mijn biblio theekabonnement is duurder, een bos bloemen gaat zo lang niet mee en een kanarie komt op jaarbasis ook een stuk duurder uit. Goed, een tientje lijkt dus op deze manier niet veel, mits het gebodene interessant genoeg is om het op te nemen tegen GTST en consorten. Voor zover ik weet heeft zelfs het NOS- journaal die strijd verloren. Verder vraag ik mij of of de kijker regio-televisie als aan vulling op zijn dagblad en re gio-radio ziet of zal hij de televisie het algehele monopo lie gunnen? Zullen de aspirant kijkers in de toekomst massaal hun leesabonnementen opzeg gen om zich totaal te wijden aan het kasje kijken? Burgemeesters en andere poli tieke kopstukken die zich al likkebaardend in de handen staan te wrijven bij het voor uitzicht op een nieuw soort egotrip, mogen wat mij betreft GISTEREN werden de lintjes uitgereikt. In Hulst ging het om zeven personen, van wie er vijf hun onderscheiding op het stadhuis kregen. Die waren met een smoes naar .de raad zaal gelokt. Ze kregen vorige week een schriftelijke uitnodi ging van de gemeente Hulst om zich vrijdag, gisteren dus, op het stadhuis te melden. In die brief sprak de gemeente 1 van de oprichting van een bre de gemeentelijke klankbord groep, bestaande uit mensen die zich op wat voor wijze dan ook ten dienste van de Hulster samenleving hebben gesteld. De klankbordgroep zou het college van burgemeester en wethouders regelmatig op de hoogte moeten houden van wat er in de samenleving leeft. Gisteren zou dus de eerste bij- i eenkomst van die groep plaats- H. Remijn-De Badts verdienstelijk op maatschappelijk, sociaal en politiek terrein. Momenteel is ze voorzitter van de Katholieke Bond van Ouderen in Zeeland. De Bressiaanse Augusta Lal- kens-Hartwig kreeg de onder scheiding Lid in de Orde van Oranje-Nassau als blijk van waar dering voor haar tomeloze inzet in het plaatselijke verenigingen. A. Lalkens-Hartwig 'Zonder mensen zoals haar zouden verenigingen nauwelijks bestaans recht hebben', zo luidde het in de voordracht. Mevrouw Lalkens- Hartwig is onder meer 32 jaar actief als vrijwilligster in tal van organisaties, waaronder bij het dienstencentrum Goedertijt. Op dat laatste adres werd Nies Bakker-Schouten aangenaam ver rast door de burgemeester. Ook zij N. Bakker-Schouten is toegetreden als Lid tot de Orde van Oranje-Nassau. Mevrouw Bakker-Schouten is onder meer een kwart eeuw dirigente van het bejaardenkoor Zanglust. In de recreatiezaal Babbelaar van verpleeghuis De Stelle in Oostburg kreeg ook Marie Mabe- soone een koninklijke decoratie opgespeld. Haar benoeming tot Lid van Oranje-Nassau gold als M. Mabesoone een blijk van waardering voor de vele activiteiten die zich ontplooit ten behoeve van de gemeenschap. Ze is onder meer de motor achter de Simavi-collecte in West- Zeeuws-Vlaanderen en betrokken bij het werk van de Zonnebloem in de regio. Sluis-Aardenburg Burgemeester C. van Liere van LOOP naar buiten en kijk naar de stoeptegels. Je ziet dotjes plat getrapt kauwgom. FoutBekijk die plekjes eens goed. Het is geen kauwgom maar een korstmos met allerlei fijne structuren en flitsende kleuren. Dan loop je naar de dichtstbijzijnde boom. De stam blijkt ook groene delen te hebben. Je kunt die er afkrab ben. De boom is niet van zichzelf groen, maar allerlei organismen, zoals korstmossen, leven op de boom. Ook op de muur van het huis zie je allerlei bruine en zwarte puntjes. In onze omge ving wemelt het van de korst mossen Maar korstmossen waren in Nederland toch juist zo zeldzaam geworden Ja, in zijn algemeen heid is dat zo, veel soorten zijn kritisch voor de luchtkwaliteit en zijn daarom uit Nederland verd wenen. Maar er zijn ook echte smeerlappen: soorten die juist van een vervuilde omgeving pro fiteren. Zoals het vieze-lucht- schotelmos. Het houdt van zwa veldioxide, wat vooral bij indus trie vrijkomt. Dit korstmos ziet er uit als een groene waas op, boomstammen en is nu de alge meenste soort in Nederland. Om conclusies te kunnen trekken over de luchtkwaliteit op basis van korstmossen moet je natuur lijk de verschillende soorten ken nen en eten voor welke chemi sche stoffen ze een aanwijzing zijn. Toegegeven, dit is niet zo eenvoudig. Maar toch is er ook voor de amateur-onderzoeker veel te beleven. Zo zijn er een aantal makkelijk te herkennen Buitenvelder zijn bij honkbal is nie zigheid. Zeker als de tegenstander i slaan, is het voor de persoon in kw centreerd te blijven. Zeker als de z< ratuur omhoog jaagt. De Ternet Zeeuwse Honk' overkwamen dat Mendoza kende waarschijnlijk de daarop ingesteld. Want toen hij z vervullen, ontdekte men dat hij o mobiel aan het telefoneren was. 'He da onmiddellijk het verbod in eer wedstrijd bij zich te hebben. Rest ens de wedstrijd zonodig moest bi P. Bosch muziekvereniging. Ook onder steunt hij dorpsgenoten al jaren bij het invullen van hun belas tingaangifte. De Vries is onder scheiden tot Ridder van de zesde graad in de Orde van Oranje-Nas sau. Die onderscheiding was er ook voor W. Schauwaert die ruim vijf tig jaar bestrokken is geweest bij de scouting Hulst. Hij was onder meer teamleider van de verken ners en oprichter van de eerste rowanafdeling van Zeeland. Daarnaast was hij penningmees ter van de Stichting Sint Willi- brordus. Mevrouw L. van Hoije-de Bak ker is mede-oprichtster van majo- rettengroep de Vossen. Van die club is ze sinds 1969 ook voorzit ter. Tevens is ze bestuurslid van de West-Brabantse en Zeeuwse Muziekbond. Mevrouw Van Hoije organiseerde de concoursen met drumbands en majorettenbands in Den Dullaert. Ze is onderschei den tot Ridder van de zesde graad in de Orde van Oranje-Nassau. Dat geldt ook voor R. van Kerk hoven, die sinds de oprichting van volleybalvereniging Rhodos -25 Terneuzen - Een inwoner van Terneuzen deed aangifte van een poging tot inbraak in zijn auto. Het voertuig stond tij dens het bezoekuur gepar keerd op het terrein van zie kenhuis De Honte. De dader werd of gestoord in zijn kar wei of kreeg de auto niet open. Er was alleen schade aan het portier. Terneuzen - Een 43-jarige man uit Heikant is in de bin nenstad aangehouden in ver band met heroïnebezit. Na verhoor en inbeslagname van de harddrugs is de man naar huis gestuurd. Hulst - Een 37-jarige automo bilist uit Hulst verleende don derdagavond geen voorrang aan een 26-jarige autobe stuurster uit dezelfde woon plaats. De man reed over de Rubensstraat en ging op de kruising met het Europaplein in de fout. Aanzienlijke mate riële schade was het gevolg. Sas van Gent - Een 26-jarige automobilist uit Aalst is don derdag op de Westkade aange houden met te veel alcohol i» zijn lijf. De ademtest wees 5) microgram uit, terwijl 220 maximaal is toegestaan, j). man kreeg een proces-verbai] en een rijverbod. Sas van Gent - Zevend bekeuringen voor het niet dra gen van de autogordel schreef de politie donderdagavond J bij een algemene verkeersc®. trole op de Westkade en k Bolwerk. Axel - Een paar mannen hebben afgelopej I donderdag rond 23.30 iJ geprobeerd een schotelan tenne te stelen van een paij aan de Oranjestraat. Na melding ging een surveillance- eenheid ter plaatsen een kijkie nemen. De daders waren toé, al gevlucht, zonder de ante® mee te nemen. Breskens - De gemeente Oost-1 burg deed aangifte van vernie-1 lingen aan het zwembad I Veste in Breskens, dat op i nominatie s loopt. De daders gat in de omheining geknipt eï I gooiden onder meer wat ruitea Tussen de stoeptegels zitten dotjes.. korstmos. rt FOTOCAMILESCHELSW0 W. Lockefeer Mevrouw L. van Hoije-de Bakker jaar geleden - penningmeester is. Ook was hij actief in het bestuur van de Bedrijfsvolleybalbond Hulst. Bij volleybalclub Morres is van 1967 tot 1993 voorzitter geweest. In de gemeente Honte nisse zijn gisteren twee inwoners onderscheiden. Mevrouw E. W. Schauwaert R. van Kerkhoven Akkermans uit Vogelwaarde is onderscheiden tot Ridder van de vijfde graad in de Orde van Oranje-Nassau. Zij werkt al dertig jaar in Hoeve La Salette in Vogelwaarde, dat oorspronkelijk is opgezet als een vakantieverblijf voor verstande- J. Kips Mevrouw E. Akkermans lijk/lichamelijk gehandicapten. Het lintje werd haar dan ook door burgemeester Th. Steenkamp in de Hoeve uitgereikt. G. Kint uit Kloosterzande werd bij hem thuis onderscheiden tot Ridder van de zesde graad in de Orde van Oranje-Nassau. ]Hij is G. Kint al ruim veertig betrokken bij de organisatie van Koninginnedag, de dodenherdeking, bevrijdings feesten, wandelsportactiviteiten, carnaval, kindervakantieweek en bij collectes voor goede doelen. Bij al die activiteiten levert hij geluidsmateriaal en assistentie. Van onze verslaggever Terneuzen - Bij een van de vele echtelijke ruzies tussen M. Z.ui Biervliet en zijn vrouw, was de man haar in mei van het vorig jaJ eerst met een tuinstoel en vervolgens met een fles te lijf gegaan. D? vrouw had hem tenslotte afgeweerd met een paar keukenmessen.Dj gewaarschuwde politie trof haar onder de kneuzingen aan. De J had zich verstopt tussen wat struiken, waar de politie hem even lijs vond. „Een gewone ruzie," zei hij gisteren toen de politierechter in W neuzen hem vroeg wat er nu eigenlijk was gebeurd. Hij zou jj| vrouw alleen hebben vastgepakt en geduwd, maar gaf toe dat tel] lijf gaan met de stoel misschien wel zou kunnen kloppen. Hij haddü middag namelijk heel veel gedronken. De vrouw woont inn met iemand anders samen. De officier van justitie eiste een boete van achthonderd g waarvan de helft voorwaardelijk, met een proeftijd van twee; De politierechter vonniste conform de eis. J. Rootsaert FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE de gemeente Sluis-Aardenburg had het rustig gisteren. Hij moest slechts één onderschei ding uitreiken en wel aan Joannes Rootsaert uit Eede. Hij maakt onder andere al meer dan een kwart eeuw deel uit van de dorpsraad in zijn woonplaats, is al vele jaren actief in het vak bondswerk en ruim twintig jaar bestuurslid van vogelvereniging De Edelzanger. Rootsaert is benoemd tot Ridder in de vijfde graad. soorten die een indicatorvoor ammoniak zijn. Het zijn vooral de gele korstmossen. Er zitten bijvoorbeeld veel meer gele korstmossen op bomen dichtbij een intensieve veehouderij dan op bomen op enige afstand van die plaatsen. Je kunt dat met een eenvoudig onderzoekje gemak kelijk controleren. En het is in deze tijd van discussies over nieuwe vestigingen van inten sieve varkenshouderijen actueel. Korstmossen blijken zo betrouw baar voor het bepalen van de luchtkwaliteit, dat diverse pro vincies in Nederland ervan gebruikt maken. En het blijkt ook aanzienlijk goedkoper dan het rechtstreeks meten van bij voorbeeld ammoniakconcentra- ties met een netwerk van snuffel palen. Binnen Zeeuws-Vlaande- ren is de luchtkwaliteit in het westen het beste want de meeste lucht komt van de overheersende westenwind van de No- Door de intensieve veebouw in het westen, net over de sche grens, en de industrie kanaalzone wordt de lucht het oosten toe gemiddeld g men steeds vuiler. Je b® soort dingen perfect aflezer korstmossen. Zo groeit een sche soort als trompet® enkel in het uiterste westen Gelukkig wordt de lu® vuling geleidelijk wat terw drongen. De lucht wordt wat schoner. Enkele s0°" vrijwel uit Nederland war dwenen zijn daarom bezig een spectaculaire opmafr het bossehildmos, een gr™ lichtgekleurd korstmos. J- het nu ook in ZeelH diverse plaatsen Maar het is nog te v te gaan juichen. De veel, in Nederland soorten, nog steeds e pasters van de Zuidrand zaot'n lJ makaor. Eel blai keke ze nie. n oop mee oppermarten! O, O, c ple zegen! Belangemij geen ruzie, roblemen of oe noemde gulder d 'el. op kerkeluk gebied zank maor P kerkeluk gebied, da zeg'k eige aor weet nie oe ank 't wel uit m< Dien enen trok 'n zurgeluk gezicht mee floremuizen in de kerk! Pr, a i ad- Ze schijten alles onder. e koster d'al zoveel werk. n al van alles geperbeerd, maor i 't M3S ten ende raod- Moet nondidju afgelopen zijn, i ma°kten mijn eigen kwaod. jk schoot mij Belgen in en ik kocht «schoot 'n gat int plafon. r ongeluk oor, maor t'ielp. Ze reep j? a t maor kon. ir,a1'|n U*tte Prutsen, docht'k. Fout En 6fnn a°rde ze daor weer. n 0 nou schoot of nie, 't neukt ginge ze nog arter tekeer. Terneuzen - In het samenspel Hulst/St.-Jansteen, vlogen vanuit Peronne 636 duive, hoogste snel heid 1553,45 meter per minuut: 1 en 6. B. Danckaert, St.-Jansteen, 2. F. Janssen, 3 en 8. P. d'Hondt4. J. de Cock, allen Hulst, 5. E. van Deursen, 7. J. van Daele, beiden St.-Jansteen, 9. J. Dhanis, 10. E. Strobbe, beiden Hulst. Herleving Kloosterzande, 300 dui ven, 1562,36mpm: 1 en 8. J. Voet, 2. Ed. van Goethem, 3. Th. Voet, 4, 5 en 10. Comb. Reijns/De Kort, 6. R. Verschuren, 7. René van Goet hem, 9. P. der Weduwe. De Postduif Heikant, 272 duiven, 1568,08mpm: 1. A. Vliegher en zoon, 2. L. Seghers, 3, 4, 5 en 7. Cl. Thui, 6. Ch. de Brouwer, 8. J. Kind, 9. J. Lambrecht, 10. Cam. de Beule. De Snelle Duif Clinge, 94 oude duiven, 1529,21mpm: 1. P. Bol- sens, 2 en 3. L. van Kerkhoven, 4. R. van Gaever, 5. E. van Heese, 90 jaarlingn, 1517,98mpm: 1 en 4. L. van Kerkhoven, 2. P. Bolsens, 3 en 5. J. van Spaandonck. Nieuw Leven Koewacht, 107 dui ven, 1539,29mpm: 1, 3 en 8. R. van Hijfte, 2, 4 en 6. G. Schalkens, 5. A. de Booy, 7, 9 en 10. R. van de Bilt. De Postduif Lamswaarde in samenspel met De Reisduif Graauw, 217 duiven, 1553,53mpm: 1, 2, 5 en 7. G. Vioen, 3, 4, 6, 9 en 10. W. Volleman, 8. Gebrs. De Koster. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 217 duiven, 1572,53mpm: 1,2(01.: Th. Dobbelaar, 3 en 9. Th. m Damme, 4, 5 en 10. A. WauteiU L. Kerckhaert, 7. W. Devolder. De Eendracht Terneuzen, 216dol ven, 1639,49mpm: 1, 8 en 10.fok Zegers, 2. F. Mollet, 3. Jac. Buijze en zoon, 4, 6, 7 en 9. D. de Smet,5. J. van de Berg. Sluiskilse Reisduif, 241 duiven, 1599,58mpm: 1, 4 en 5. J. Harms^, 6 en 10. J. Dane, 3. J. van de Graai, 7. C. van Biezen, 8. W. de Clippe- laar, 9. J. van Doeselaar. Volharding Westdorpe, 138 dui ven, 1580,83mpm: 1 en 6. P Baecke, 2 en 8. Comb. Gijsel/Istas, 3, 9 en 10. Arn. van Paemel,4.J deI Visser, 5. B. Vervaet, 7. F. Audena-1 erd. De Reisduif Philippine, 285 dui ven, 1624,47mpm: 1. J. Boerman 2. Comb. Roegiest/Visser, 3 en5.1 Comb. Rammeloo/Wiskerke, 4 enl 7. P. Pladdet, 6. T. de Bruijn,8en 10. A. Gommers, 9. A. van de Bos sche. De Snelle Duif Clinge, 57 jaarling- duiven, 1697,30mpm: 1 en3. J.van Goethem, 2. C. van LandegherM R. Pilaet, 5. P. Bolsens, 55 ou duiven, 1688,56mpm: 1. W Cock, 2 en 3. P. Bolsens, 4. L.Wil- laert, 5. W. Vergauwen.

de Stem | 1996 | | pagina 22