orpsraad Heikant teleurgesteld JLST :nheid [eikant krijgt nu ook zijn eigen vlasmonument: De Stuiker Leerlingen dragen oorlogsmonument over laristenklooster als ®STEM tegfr15-645741 C'Kf0115"563976' DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS Eis een jaar cel voor ontucht met dochtertje [ulst heeft geen geld beschikbaar om dorpsplan te realiseren Ripzaad 25 april 1996 ichool krijgt gestalte ZEELAND C2 - tulieren L ie komst van het kunstwerk gaat in !Val een lang gekoesterde wens van lirosraadslid René Martinet in vervul- ■J De inmiddels tachtigjarige Martinet Ben Btrouwd pfeliciteerd Lieve mama, Henk en papa, bedankt voor de nieuwe auto! Groetjes Esther. MA, OMA KOKX VAN HARTE GEFELICITEERD Ter Gelegenheid fXieZee,and; Vergeefse vlucht na aanrijding Popfestival Gedeputeerde De Kok bij opening Beschermde Woonvorm: Woodrock 'Zorg aanpassen aan hulpvraag' in Hulst Ruim honderd hardrijders op de bon Axel Clinge St.-Jansteen Nieuw-Namen DËSTEM VRIJDAG 26 APRIL 1996 t kje, jubileum, I verloving, Itie, examen, |nz. 0,65 incl. BTW, Verplicht, tiding, |26.- incl. BTW. aanvraag, eretourneerd. f geef uw tekst Ig af bij één van ftelijke opgaven pcepteerd, indien pijn, ook indien uw toegd is. ■recht voor teksten lenen te weigeren, len bereiken over de Idt de uitgever zich |e naam van de end te maken. L, onze verslaggever Lant - Op initiatief van de plaat- Liike dorpsraad krijgt Heikant bin- Qort zijn eigen vlasmonument. i Stuiker, want zo heet het zestig altimeter hoge beeld, wordt zondag inofficieel onthuld. is bijna heel zijn leven bij het vlas betrok ken geweest en draagt de liefde voor dit gewas nog steeds met groot enthousiasme uit. Al lange tijd keek hij met jaloerse blik naar het buurdorp Koewacht, waar het beeldje van de Zwingelaar, herinnert aan de vlasbewerking. Maar nu krijgt Heikant dus zijn Stuiker, door Martinet ontdekt in de tuin van de maker, Alfons De Hooge uit Stekene. „We hebben gezocht naar iets aparts en dat is dit beeld ongetwijfeld," zegt René Martinet. „Wij vinden dat er in Heikant ook een vlasmonument moet komen. Immers, het zijn toch de vlassers die het dorp hebben gemaakt. Om een voorbeeld te geven, in 1940 telde Heikant nog meer dan negnetig vlassers." Koewacht mag dan zijn Zwingelaar heb ben, maar een Stuiker weerspiegelt vol gens Martinet pas echt het wel en wee van de vlasser. „Als het vlas genoeg geroot was werd het in stuikjes gezet, dat zijn kleine schoven. Dat was voor de vlasser het beslissende moment of hij er wel of geen geld aan zou verdienen. Rootte het vlas teveel, dan was het rot, rootte het te weinig, dan was de kwaliteit slecht." De Heikantse 'Herinnering aan de velen die in de vlas bewerking hun brood ver dienden', zoals de bijbehorende plaquette meldt, krijgt een plaatsje op het dorps plein. De sokkel staat er al. Het beeldje wordt 5 mei om 15.00 uur onthuld. Marti net is nog op zoek naar enkele oud-vlas sers die die taak op zich willen nemen. Er is ook echt vlas aanwezig, zodat van de oud-vlassers verwacht wordt dat ze ook zelf een paar 'stuiken zetten'. Verder zjn er demonstraties met een oude zwingel- molen. René Martinet hoopt dat vlassers, oud vlassers en de nakomelingen daarvan de onthulling van het monument belangrijk genoeg vinden om erbij aanwezig te zijn. „Want het gaat toch om een monument voor degenen die Heikant hebben opge bouwd. We herdenken er de mensen mee die toen geleefd hebben en zo hard gewerkt hebben. En waarom zouden we er met z'n allen niet een fantastische reü nie van maken ér het jawoord schenken. kinderen, kleinkinderen en ^kinderen. 26 APRIL han in Breda. L onze verslaggever leikant - Als er volgend jaar opnieuw geen geld beschik- Taar komt voor Heikant overwegen de leden van de plaat je dorpsraad er het bijltje bij neer te gooien. De Lpsraad zegt dat nu blijkt dat er ook dit jaar geen enkel Lderdeel van het al in 1994 door de gemeente vastge- lelde dorpsplan wordt gerealiseerd. De dorpsraad constateert dat de gemeente de kerk van Heikant op de monumentenlijst wil plaatsen, maar zich over de financiële gevol gen niet uitlaat. De gemeente voert een beleid om in alle kernen bouw grond beschikbaar te hebben, zo stelt de dorpsraad vast, die zich meteen afvraagt waar in Heikant die bouwgrond dan wel ligt. „Gezien de huidige handel- en zienswijze van de gemeente acht de dorpsraad realisering van nieuwbouwmogelijkheden zeer minimaal," zegt het info-bulletin somber. Tenslotte heeft de dorps raad er kennis van genomen dat Hulst 3,5 miljoen gulden uittrekt voor stads- en dorpsvernieuwing. Daaronder de derde fase van het fietspad Hulst-Heikant. „Einde lijk dan toch iets voor Heikant Vergeet het maar," schrijft de dorpsraad. De derde fase omvat namelijk het gedeelte van de Tra gel dat ligt tussen de tunnel onder de rijksweg en de ontsluiting van het plan Oversprong. De conclusie: „Totaal voor Heikant beschikbaar nul komma niks." 1 is diep teleurgesteld Le gemeente en heeft dat burge- (ster en wethouders ook laten Voor dit jaar heeft de «ente geen geld om in Heikant Jitte doen en ook de gemeente- liemeeijarenbegroting voorspelt iiig goeds. De dorpsraad vindt echter 'vanzelfsprekend en tot d verantwoordelijkheid van het je behorend' dat er geld komt b het dorpsplan uit te voeren, ■snuit Heikant heeft men nu B en p voorgesteld om in de toekomst gemeentebegroting aparte igen op te nemen voor het psplan Heikant, fcedorpsraad wil 'alles wat binnen |q mogelijkheden ligt' aangrij- iiom te proberen voor volgend ir in ieder geval wel geld voor lakant los te peuteren. „Mocht itgeen succes hebben dan zullen kleden van de dorpsraad zich afvragen of zij het nog biend vinden om hun activiteiten nnen de dorpsraad te continu- zo staat te lezen in het Ituwste info-bulletin voor de Iwieis van Heikant. da Farla. Ftten-Leur. 7 tda Farla. Etten-Leur. met je 75ste verjaardag- Kinderen en kleinkinderen^ yv e fietsen door de wijk vo den. Samenkomst om 10. n naast de vijver in de Wh 0 uur vinden er kinderspelen activiteiten is gratis ÊHOEK .f zwembad De Driehoek va DPHALEN HUISVUIL ginnedag (dinsdag 30 aP andag 29 april opgenaa'"- BINSDAG 30 APRIL A.S. ZUL KE DIENSTEN IN VERBAN» GESLOTEN ZIJN VOOR Ht uders van Hulst A.A.L.G.M. Kessen n Geesbergen. P. Weemaes (Onder is) zei dat gisteren in het Itaiw van het Reynaertcollege ra Gildenstraat. Daar hees hij pen met schoolbestuur-voorzit- P1 Biegstraaten de vlag bij het ffifa van het hoogste punt van "breiding van de school. Met gvan het nieuwe schooljaar it Reynaertcollege over vijf Piwe lokalen en een uitgebreide flakunnen beschikken. pKeynaertcollege heeft met die lokalen de eerste stap gezet in, pis wethouder Weemaes uit- *te, een nog 'grotere kracht- wf wat over enkele jaren moet Stèren in nieuwbouw bij het wtenklooster aan de Carmel- '1 Daarmee moet de twee jaar Wen ingezette fusie volledig TOnd zijn. In 1994 besloten de puren van de drie Hulster scho kte fuseren, een jaar later een daadwerkelijke Rond 1998-1999 pikt het Reynaertcollege dan *!r twee locaties: het Maristen- Ser en de Gildenstraat. De EWIE ZEELAND foctie meuzen: ■Straat 32,4532 CG I«5-645769, fax 0115-645742. tl, ®n: Peter Oggel (editiechef), p van den Asserili Frank van Cootea L u u ed- cheD' Re'n van Uw 4 Nirold de Puysseleijr. .taai, 4461JK I'13-273700, fax 0113-273701. L* Cees Maas (provincie- ■Süever). |fc,ktl4a'456'CW lalt 0, fax 0114-372771. V..e,u,,en: Gerlach Hochstenbach, l™Verstraeten. fr'"'- <"15 -645751 fandag 0115-645753 tevT°itatie TjHtten: ■msTT32,4532 CG Pruimers, privé 0115-562354 fe$7;4M561CW ^jWowdigers: in Brant)e, Privé 0114-314570, v'Straeten privé 0114-316755. ^Mijden: I** 8.30-17.00 uur Kranslegging door leerlingen van het Reynaertcollege bij het oorlogsmonument aan de Glacis in Hulst. foto camile schelstraete t - Het behoud van het Maristenklooster als monument, lat staat voorop bij de plannen die de gemeente Hulst en het Jwrtcollege hebben om het klooster aan de Carmelweg als polgebouw te gaan gebruiken. oude Jansenius- en Ravelijnge bouwen aan respectievelijk de Tivoliweg en Zandstraat gaan dicht. „Die voldoen niet meer aan de eisen van deze tijd," aldus Biegstraaten. Het ligt in de bedoeling het Maris tenklooster volledig 'uit te kle den'. „Alleen de buitenkant blijft in tact. Van binnen gaat alles tegen de vlakte," aldus directeur J. Leegstaten. De lokalen in het klooster zijn bestemd voor de vak ken biologie, natuurkunde en scheikunde. De huidige kapel zal fungeren als bibliotheek en com puterlokaal. Aan de achterzijde van het klooster worden twee vleugels gebouwd, die via twee trappenhuizen met het klooster zijn verbonden. De ene vleugel is bestemd voor de brugklassen en directiekamers, de andere voor havo- en vwo-klassen. Tussen het klooster en de nieuwbouw komt het handvaardigheidslokaal. „De entree tot de school komt aan de Zoutestraat, dus niet bij de hui dige ingang van het klooster aan de Carmelweg," vertelt Leegsta ten. Bij het klooster worden alle brugklasleerlingen, van vbo tot en met vwo, gehuisvest plus alle andere havo- en vwo-leerlingen. De leerlingen die na de brugklas het vbo of de mavo kiezen, ver trekken naar het gebouw aan de Gildenstaat. Nieuwbouw bij en verbouwing van het klooster gaat ruim twaalf miljoen kosten. De uitbreiding van het gebouw aan de Gilden- staat met vijf nieuwe lokalen heeft 1,2 miljoen gekost. Hulst - Een 21-jarige automobilist uit St.-Jansteen is afgelopen woensdag na het veroorzaken van een aanrijding in Hulst op de vlucht geslagen maar later op de avond toch nog aangehouden door de politie. De man reed rond 18.45 uur in de Koolstaat in Hulst, komende vanaf de rotonde. Op de kruising met de Willem de Zwij gerlaan sloeg hij rechtsaf, maar nam zijn bocht te ruim. Daardoor raakte hij de auto van een 35- jarige vrouw uit Hulst, die hem over de Willem de Zwijgerlaan tegemoet kwam rijden. Meteen na de botsing reed de inwoner van St.-Jansteen weg van de plaats van de aanrijding. De politie slaagde er echter in hem in de loop van de avond te traceren en aan te houden in St.-Jansteen. Van onze correspondente Hulst - Het herdenken van oorlogsslacht offers spreekt nog steeds aan. Zij die stre den voor de vrijheid, met edele gedachten aan verbroedering en eenheid en vooral het idee dat hierna nooit meer oorlog zou komen, worden in Hulst op een speciale wijze herdacht. De leerlingen van de brugklas van het Reyna ertcollege nemen elk jaar van de voorgaande klas de zorg van het oorlogsmonument aan de Glacis over. Niet dat er speciaal voor het beeld en het erom heen liggende perk gezorgd wordt. De over dracht heeft een meer symbolische betekenis. Even stilstaan bij de inzet van mensen een halve eeuw, even nadenken over de verschrik kingen van de oorlog die nog op vele plaatsen in de wereld woedt. Jaarlijks wordt er in de brug klas van deze scholengemeenschap aandacht besteed aan de Tweede Wereldoorlog en de gevolgen. Er worden in de lessen relaties gelegd met de vrijheden en de rechten van de mens. „Ik heb zes vrienden naast me zien sterven," vertelt een van de leden van de Bond van Wapenbroeders die elk jaar present zijn bij de kleine plechtigheid. „Het zijn momenten in je leven, die een enorme indruk achterlaten. Eigenlijk raak je er nooit vanaf. Het blijft je je hele leven bij.De plechtigheid werd georgani seerd door de leraren C. van de Veeken en C. Dhondt. In de aula sprak wethouder P. Wee maes namens B en W van Hulst en waarne mend rector J. Leegstaten legde een verband tussen de oorlogsverschrikkingen en de per soonlijke verantwoordelijkheid van jongeren. „Weet om te gaan met je vrijheden. Maak niet zoals zo vaak in deze wereld dezelfde fout als de volwassenen. Het kan niet dat, nadat een bevolkingsgroep bijna is uitgemoord, er in deze tijd weer groepen, zoals de Koerden in Turkije, hetzelfde lot ondergaan als de joden in de Tweede Wereldoorlog." Leegstaten hield de leerlingen ook voor om niet te discrimineren of te pesten, „Denk eerst aan hoe je het zelf zou vinden." Na de toespraken en het zingen van het Wilhel mus liepen de leerlingen naar het oorlogsmo nument en legden daar twee bloemstukken neer. Een leerlinge blies twee korte stukjes op trompet, er werd een minuut stilte gehouden en de nationale driekleur werd gehesen. Van onze correspondente Hulst - Ook de Reynaertstad Hulst krijgt een popfestival. Het wordt zaterdag 15 juni gehouden in het buitencen trum 't Jagertje. Het festival krijgt de naam Woodrock. De groepen die optreden, zijn Midlife Crisis, Nighthawk, Fiction Defence en Natte Dromen. Het festival begint om 20.00 uur en de toegang is vijf gul den. De kaarten zijn een half uur voor aanvang van het openluchtfestival verkrijg baar. Terhole/Vogelwaarde/Kapelle- brug - Bij drie snelheidscontroles op evenzoveel plaatsen in Oost- Zeeuws-Vlaanderen zijn woens dag ruim honderd weggebruikers bekeurd in verband met overtre ding van de maximumsnelheid. Bij controle op de Hulsterweg in Terhole passeerden tussen 14.25 uur en 16.35 uur 1114 voertuigen. Ter plaatse is vijftig kilometer per uur maximum toegestaan. Tien bestuurders reden te hard, met tachtig kilometer per uur als uitschieter. Tussen 17.00 en 19.00 uur stond de controlepost binnen de bebouwde kom aan het Rapen burg in Vogelwaarde. Daar noteerde de politie 27 snelheids overtreders op een totaal van 539 voorbijrijders.. De hoogstgeme- ten snelheid hier was 82 kilome ter per uur. Tot slot stond de radarpost langs de Gentsevaart in Kapellebrug. Daar kwamen tussen 20.10 uur en 21.40 uur 353 auto's voorbij en daarvan reden er 57 harder dan vijftig kilometer per uur. De grootste overtreding was 97 kilo meter per uur. Riet Gieles bekijkt vanuit haar rolstoel haar nieuwe woning in de Beschermde Woonvorm aan de Steenpit in de Hulster binnenstad. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Hulst - De geestelijke gezondheidszorg in Zee land moet af van de huidige aanbodgestuurde zorg en groeien naar een vraaggestuurde zorg. Gedeputeerde G. de Kok betoogde dat gisteren tijdens de opening van de Beschermde Woon vorm aan de Steenpit in de Hulster binnen stad. Volgens De Kok is de keus die mensen met een psy chiatrische problematiek nu hebben, namelijk een Beschermde Woonvorm of begeleid wonen, te 'grof- mazig'. „Wanneer we uitgaan van de hulpvraag," aldus De Kok, „dan moeten er misschien hele andere antwoorden worden bedacht." Het bedenken van dergelijke creatieve antwoorden op heel verschil lende hulpvragen is volgens De Kok de kans voor de stichting Emergis, waaronder de Beschermde Woon vorm in Hulst valt, om zich te bewijzen. Emergis is de nieuwe organisatie die is ontstaan uit de fusie van drie Zeeuwse instellingen op het gebied van de gees telijke gezondheidszorg. Die fusie heeft tot enige bezorgdheid geleid in het Zeeuwse omdat een dergelijke schaalvergroting wei- eens een verschraling zou kunnen betekenen van het aanbod en een beperking van de keuze voor de gebruikers. Van de andere kant kan schaalvergroting ook leiden tot een meerwaarde voor de gebruiker. Gedeputeerde Staten hebben besloten Emergis voor lopig het voordeel van de twijfel te geven. „Ik wil daar geen doekjes om winden. Ik vind dat je altijd moet oppassen met zo'n grote club," aldus De Kok gisteren. „Het gevaar zit er altijd in dat het een wereld op zichzelf wordt en dat men zich gaat afslui ten. We zullen Emergis vanuit het provinciaal bestuur dus kritisch blijven volgen. Maar wel positief kritisch, omdat we er gezien de ervaringen wel ver trouwen in hebben." De opening van de Beschermde Woonvorm in Hulst betekent in ieder geval een hele verbetering voor de bewoners die tot nu toe waren gehuisvest in Het Bos- dorp, het Maristenklooster in Hulst. De zeventien bewoners krijgen nu onderdak in vier nieuwe huizen aan de Steenpit, een nieuw woongebiedje aan de Tuinstraat. Daarmee wil men zoveel mogelijk tegemoet komen aan het streven om de bewoners, die maandag 29 april verhuizen, meer in de maatschappij te integre ren. Beschermd Wonen kan van belang zijn als tijdelijke woonvorm voor mensen die opgenomen zijn geweest in een psychiatrisch ziekenhuis, of voor mensen die wel zelfstandig kunnen wonen maar door een psy chiatrische handicap steeds in de problemen komen. Die mensen vinden er opvang en begeleiding. De Beschermde Woonvorm van Ermergis in Hulst biedt werkgelegenheid aan twaalf mensen. Met het nieuwe onderkomen is een investering gemoeid van ongeveer 900.000 gulden. THEATER HULST Compagnie Aimé de Ligniére (auditie) - Den Dullaert - 20.15 uur 20 - scholieren 10) MIDDELBURG Kinderfestival - met Turkse muziekgroep Deniz - i.k.v. Festival Cultureel Gekleurd - Stadsschouw burg -19.00 uur (gratis) VLISSINGEN Theatergroep Ajuin - The Beat in the jungle - Vestzaktheater - 20.00 uur (ƒ15) SINT-NIKLAAS Bedside Story - door Argus - Museumtheater Zwijgershoek - 20.00 uur (26,27 en 30 apr - 4 t/m 6 en 11 mei) KLASSIEK LAMSWAARDE Concert - door leerlingen van de muziekschool - de Luifel - 19.30 uur MIDDELBURG Lenteconcert - van het ZWN man nenkoor - Concert- en Gehoorzaal Singelstraat 15 - 19.30 uur 13,50) TERNEUZEN Antarctica (musical) - Zuidland- theater - 20.00 uur 45) POP EN JAZZ GOES Guido Belcanto - Parels uit de goot - 't Beest - 20.30 uur 15) HULST Ambras - verzoekprogramma met streekliedjes - i.k.v. Redt de basi liek - den Dullaert - 20.30 uur LOKEREN Frank Boeijen - met Stormvogels - cultureel centrum Kerkplein - 20.15 uur TERNEUZEN James Armstrong (blues) - Porgy Bess - 22.00 uur WESTDORPE The Mighty 45's - De Gravin - 22.00 ur - (gratis) DIVERSEN WAASMUNSTER Dropping - met oriëntatieloop - Natuurvriendenhuis Heidebloem - info: tel. 00-32.3.7764731 VLISSINGEN Piekcafé - De Piek Hellebardier- straat-21.00 uur CLINGE Bingo - Malpertuus - KBO -13.30 uur Bieden - Malpertuus -13.30 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café Zondagsvermaak - 14.00 uur STOPPELDIJK Koersbal - 't Gelaag - KBO -13.30 uur KLOOSTERZANDE Kaarting - zaal Rozenhof -13.30 uur EEDE Kaarting - Hof van Eede - 19.30 uur AXEL Bingo - De Boemerang - 20.00 uur Expositie - Tekenen voor het Sop hia - streekmuseum Het Land van Axel - 13.30-17.00 uur (t/m 27 april) Expositie - Historische boerde rijen - bibliotheek - (tot 1 mei) Open avond - Prinses Marijke- school - thema dieren SLUISKIL Jongerensoos - De Rakbak - SKI - 't Meulengat - 20.00 uur HENGSTDIJK Kaarting - camping De Vogel - 20.00 uur FILMS GOES Grand Theater 19.00 en 21.30 uur Ace ventura: when nature calls HULST De Koning van Engeland 19.30 en 22.00 uur Critical decision 19.30 en 22.00 uur Broken Arrow 19.30 en 22.00 uur 12 Monkeys 19.15 en 22.00 uur Mr. Holland's Opus 22.00 uur Money Train 21.30 uur Heat 19.30 uur Toy Story (Eng) 19.30 uur Dunston checks in MIDDELBURG Cinema - 20.00 uur The Usual Sus pects 22.30 uur Neak Sre OOSTBURG Ledeltheater 20.00 uur Ace ventura: nature calls when VLISSINGEN Alhambra 1 -19 en 21.30 uur 12 Monkeys Alhambra 2 -19.00 uur Toy Story (Eng) 21.30 uur Broken Arrow Alhambra 3 - 19.00 en 21.30 uur Clueless Alhambra 4 - 19.00 uur Dunston checks in 21.30 uur Copycat BRUGGE Kennedy Complex 20.00 en 22.30 uur Critical Decision 20.00 uur Lisa 20.00 uur Mr. Holland's Opus 22.30 uur Get Shorty 20.00 uur Dead man walking 22.30 uur Sense and sensibility 22.30 uur Cutthroat Island KNOKKE Beverly Screens 20.00 en 22.30 uur Critical Decision 20.00 uur Mr. Holland's Opus 20.00 en 22.30 uur The Juror 20.00 en 22.30 uur Dead man Wal king 22.30 uur Copycat GOA - De hengelsportvereni ging Geduld Overwint Alles te Axel houdt morgen voor haar leden een zogenaamde match- hengelwedstrijd. Gevist wordt op het water van de Kleine Kreek, aanvang 12.30 uur. De wedstrijd is de eerste die in dit seizoen meetelt voor het clubwedstrijd. Na afloop is de prijsuitreiking in het clublo kaal van de vereniging, café Sonnehoeck aan de Oranje straat te Axel. OUD PAPIER - Leden van W Clinge halen morgen vanaf 09.00 uur oud papier op. MALPERTUUS - Stichting Gemeenschapscentrum Mal pertuus roept kandidaten op voor het bestuur wegens het periodiek aftreden van enkele leden. De kandidaten kunnen in het bestuur geen groep of vereni ging vertegenwoordigen, maar moeten een zogeheten 'niet-gebruiker' van Malper tuus te zijn. Bestuursleden worden voor een periode van drie jaar benoemd, waarna herbenoe ming mogelijk is. Kandidaten kunnen zich uiterlijk 21 mei schriftelijk melden bij het bestuur van de stichting. EHBO - De EHBO-afdeling St.-Jansteen houdt in de periode van 28 april tot 4 mei haar jaarlijkse collecte. Er wordt huis-aan-huis gecollec teerd in Sint Jansteen, Hei kant, Absdale en Kapellebrug. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van oefen- en ver bandmateriaal. Voor belang stellenden wordt weer een EHBO-senior en EHBO- jeugdcursus gegeven. Voor meer informatie kan men terecht bij B. d'Hooghe, of bij een van de bestuursleden. KVO - Donderdag 9 mei houdt de KVO de jaarlijkse voor- jaarsreis. Dit keer naar het land van De Ourthe en Aisne. In het stadje Durbuy wordt het kasteel van Petite-Somme bezocht, dat sinds 1980 onder dak biedt aan de geestelijke leefgemeenschap Radhadesh van de Hare Krishna-toege- wijden. Daarna gaat het richting Seraing waar de kristallerie van Valsaint Lambert wordt bekeken, Het vertrek is om 07.00 uur aan de kerk. Opgave is nog mogelijk voor 29 april bij A. Michielsen. Van onze correspondent Middelburg - Officier van justi tie, mevrouw mr. M. van Nooijen, heeft gisteren in Middelburg tegen de 55-jarige L. G. uit Krab- bendijke een gevangenisstraf van een jaar waarvan de helft voor waardelijk geëist. G., die heeft bekend, wordt ervan verdacht in de periode september 1982 tot medio juli 1984 diverse keren zijn dochter ontuchtig te hebben betast. Het meisje was toen twaalf jaar. Medio juli 1984 kroop G. bij zijn dochter in bed met de bedoeling seksuele gemeenschap met haar te hebben. Doordat het meisje zich hevig verzette en het op een gillen zetten, bleef het bij een poging. Volgens de reclassering hadden de ontuchtige handelin gen niet om de seks, maar om de behoefte aan het lichamelijke contact plaatsgevonden. Dat het allemaal kon gebeuren kwam omdat de vrouw van G. niets van seks moest hebben, G. toch zijn behoefte had en zijn dochter niet tegensprak. Er kwam een einde aan de escapades van G. toen er weer een dochter werd geboren. Zowel de moeder als het meisje deden pas aangifte in 1994. De rechtbank doet uitspraak over veertien dagen.

de Stem | 1996 | | pagina 19