Davy Dubbeldam: 'Nu of nooit' Vrouwen Animo bedwingen koploper Kampioenengala BFTS Terneuzeii OZ verbindt zich aan Wielerweekend Zeeuwse crosscup uitgebreid bij NAC Zeeuwse hoop in bange wielerdagen binnenkort prof bij Foreldorado-Golff KORT 0ESTEM SPORT ZEELAND B2 S KORT gen NAC 2 -uitspraak DEN Hoek te sterk voor Hulster Ambacht in dubbelcompetitie I Op televisie had hij wel eens ge- vooral als prominente I provinciegenoten Cees Priem of i jan Raas zich aan het front meld- lifj. Maar voetballen bij W I Sluiskil, de trots van zijn woon- was zijn lust en zijn leven. I Tot de bal op een dag meedogen loos hard tegen zijn linkeroog g. De klap was zo verplette- I, dat Dubbeldam aan dat oog I Mind werd. Hoewel hij later aan je zijkant van het oog weer wat it kreeg, was voetballen voor 1 voortaan niet meer wegge- i. Wanneer de bal na een verre s precies in zijn voeten zou belanden, was voor Davy Dub- 1 voortaan niet meer in te I schatten. Hij kocht een racefiets en vroeg een KNWU-licentie aan. Dat hij geen papbenen had, bleek snel. Als kersvers amateur fietste lij in elk criterium in Zeeland al les aan gort, want dat leverde [mooie grote stukken op in de it. En die aandacht vond I 'Zeelands hoop in bange wieler- 1' wel geinig. Philip Versluys goed op dreef Technische vergadering regiocommissie KNAU Leo van Veen in principe naar Eagles Politie paraat bij Ajax-Willem II Geen maatregelen tegen Luinge Kamsky ook niet naar Elista Tottenham verlaagt waarde spelers Bestuur Helmond trekt elftal terug Van de Brink naar FC Utrecht Beerens langer bij FC Groningen Sampras gekozen tot speler van het jaar Boardman naar Olympische Spelen 1996 deel B C, Earnest Stewart jaar) en Nico Jalink tract voor drie sei- 'ge week kwam het AC-leiding. Eerder teken Stanley Mc- gaat zetten, is pikant lijk volgens de leiding ondeling en dus bin- f ontkent. NAC-voor- 'jk pissig over het feit C beschuldigt van in- gedaan, gewoon alert 'j was. We hebben de een bewijs hebben dat aar op', heb ik gezegd Nou, ze hebben tijd en, maar ik heb niets handeld door over een ben terwijl dat niet zo meer bang te zijn dat t. Gewoon zeggen dat en te verwachten zijn. 'e hebben nu officieel Stam. Diens contract etaald verlof. We gaan donderdag 25 april 1996 e aanvaller van PSV in Brazilië terug in erse proeven af. Zon- voor het eerst sinds ssen het tweede team Turkse voetbalbeker yenoorder Ulrich van n Fenerbahce na ver- t eerste duel met 1-0 euwe 'buitenlanderre- ft geen zin via de ach- se voetballers dat bij waarschuwde Euro- iezaken) woensdag in lan een nieuwe beper- p te nemen. In plaats voetbaltoernooien met UEFA schortte vorige roken met de Europe- retaris-generaal van de e voetbalbond heeft de ing - RWDM reglemen- gs vlak voor tijd toen hun ongenoegen ken- met Standard. Op dat De ploeg uit Molenbeek erde plaats op de rang- rs: 11.000. GEN - SPANJE 0-0. uwers: 11.898. ERLAND - WALES 2-0 (2- Coleman 1-0 (eigen doel), yilmaz 2-0 (strafschop). _FRIKA - BRAZILIË 2-3 5. Masinga 1-0, 42. Doctor lo 2-0, 56. Flavio Concei- 68. Rivaldo 2-2, 85. Bebe- - AUSTRALIË 3-0 (0-0). orano 1-0, 62. Valencia 2- amorano 3-0. NIË - GEORGIË 5-0 (3-0). dovan 1-0, 30. Moldovan J- "oldovan 3-0, 50. Lacatus Gilca 5-0. Scheidsrechter: 'adis (Gri). Toeschouwers: HERZEGOWINA - AL" 0-0. Toeschouwers: 15.001). 'HIË - IERLAND 2-0 (O-")- ydek 1-0, 69. Kuka 2-U- Isrechter: Strampe (Dw)- touwers: 6100. n 'AKIJE - BULGARIJE 0-0. touwers: 10.000. n 2 1ARIJE - OOSTENRIJK °-f 12. Polster 0-1, 67. Marasek oeschouwers: 4000. |AND - IJSLAND 0-3. and, Bundesliga: Hbv Leverkusen 2-2. VOLLEYBAL es. Oefenwedstrijd, mannen^ e - Nederland 1-3 (J0-15 6-15). (Eerste wedstrijd. WIELRENNEN van Colombia. c _n_. de etappe, Duitama - Hernandez (Col) 221,3 km -.1,2. Nino (Col), 3. Rum<co1'' pata (Col), 5. Marin (Col), neen klassement: 1. R3™ 9.36.13, 2. Zapata 0.03, ana (Col) 0.04, 4. Camarg 0.08, 5. Meza (Col) 0.10- IJSHOCKEY ■n. WK. A: Duitsland - Canada 3 >1 2-0). o 119' -1. Verenigde Staten l- ,a Rusland 2-4 (8-3), 3- f 5 B-7), 4. Duitsland 3-2 'kjlt akije 2-1 (5-9), 6. Oostenn) i B: Zweden - ^"^ïjÏLwe- -0 0-0), Tsjechië - Noorw 2-2 (1-1 0-1 1-0). Ita. id: 1. Tsjechië 3-5 (9-5). ;„_4j 1-4 (10-5), ii. Zweden 2^, oorwegen 3-2(3-7), o- r (3-5), 6. Frankrijk 2-0 (6-»)• m onze tennismedewerker Leuzen - Animo, regerend eeuws kampioen in de dis- rictstenniscompetitie voor Uwen, zegevierde in Ter pen met 4-2 over Ovezan- e Dat laatste team is door ijt resultaat koploper af. De e plaats wordt nu ingeno men door Souburg. In de hoofdklasse van de dubbel competitie won Hoek het de gradatieduel tegen Hulster Lacht met 3-1. TENNIS fcor Animo startte Bep van de «ijver overtuigend tegen Ovezan- de-speelster Bep Meerhof: 6-1, 6- In de volgende twee partijen echter Marie-José Bag- gen en Suus Körner in twee sets hun meerdere erkennen in res pectievelijk Lenie de Haan (6-2, 6-1) en Mieke Lodder (6-2, 6-4). Animo-aanvoerster Pia Vos ver sloeg in de vierde partij met dui delijke cijfers Willy van de Dries: 6-1, 6-3. Verder won het eerste dubbel Vos/Van de Vijver in drie sets van De Haan/Lodder. Het tweede dubbel Körner/Baggen had een set minder nodig tegen Meerhof/Van de Dries. „Ovezande was in de afgelopen twee jaar mededinger naar het kampioenschap. Wij werden bei de keren kampioen. Dit jaar ho pen we weer hoge ogen te gooien," aldus Pia Vos van Ani mo. In Hulst eindigde het Zeeuws- Vlaamse onderonsje tussen Huls ter Ambacht en Animo 2 in een 3- 3-gelijkspel. Voor de Hulster for matie won eerste dame Ella Neefs met 6-4, 6-1 van Tiny van Zwe den, terwijl Monique van Rattin gen met twee keer 6-2 van Sary Hamelink won. Voor de Terneuzense reserves bleef Ria Wisse met twee keer 6-4 baas over Lisette van Gaever en via tweemaal 6-1 verschalkte Jo ke Louwerse in de vierde partij Michelle Deltour. SJEF staat op een degradatie- stek. De Aardenburgse promo vendus ging thuis met 5-1 het schip in tegen Souburg. Christi- anne Dhont, de enige Dl-speels- ter tussen louter C2-speelsters bij SJEF-Souburg, won verrassend met 6-3, 6-2 van Dity de Klerck. Hiermee redde zij de eer voor SJEF, want Margriet Buize, Mi riam Trapman en Rita de Clerck verloren allen hun partij in twee sets van achtereenvolgens Joke Engelse, Joke Zwanenburg en Jo- pie Platschorre. Beide dubbels gingen in drie sets naar Souburg. „Ja, er zit veel verschil tussen de hoofdklasse en de eerste klasse. Zelf had ik behoorlijk last van mijn enkel waar ik vorige week doorheen ben gegaan," aldus SJEF-aanvoerster Rita de Clerck. In de hoofdklasse vrouwendub- bel won Hoek thuis het streek- duel tegen Hulster Ambacht met 3-1. Hoek werkte zich door dit resultaat ietwat uit de gevaren zone, terwijl voor de Hulster nieuweling de zorgen alleen maar groter geworden zijn. In de eerste partij waren Janny Dieleman en Netty Deij met 6-4, 6-1 te sterk voor het duo Martine Rottier/Ma rijke Hartz. Iets meer weerstand ondervonden Ann Bierings en El- ly van Tatenhove van Lies Mast/Brigitte Morres: 7-5, 7-6. Voor het enige winstpunt aan Hulster zijde zorgde Hartz/Mast via 7-5, 6-4 tegen Annelies de Mul/Deij. In de laatste partij we zen Dieleman en Van Tatenhove met 6-0, 6-2 Morres/Rottier terug. UITSLAGEN DISTRICT ZEELAND VROUWEN Hoofdklasse enkelcompetitie: Huls ter Ambacht-Animo 2 3-3, SJEF- Souburg 1-5, Animo-Ovezande 4-2, DOS-Yerseke 2-4. Hoofdklasse dubbelcompetitie: Domburg-Eegedima 4-0, Marieker- ke-'t Halve Maantje 2-2, Souburg- Kruiningen 2-2, Hoek-Hulster Am bacht 3-1. STAND Hoofdklasse enkelspel: Souburg 13 punten, Ovezande 12, Animo 1 en Animo 2 11, Yerseke 10, Hulster Am bacht 7, SJEF 5, DOS 3. Hoofdklasse dubbelspel: Kruiningen en Domburg 8, Eegedima 7, Marie- kerke en 't Halve Maantje 6, Hoek en Souburg 5, Hulster Ambacht 3 pun ten. ItJoor John Graat Sluiskil - Voordat hij de leeftijd van vijftien jaar had be lt, had Davy Dubbeldam - binnenkort prof bij Foreld- Jo-Golff - nooit gedacht ooit nog eens een wielerwed strijd te rijden. WIELRENNEN iaag staat er weer een halve a van mij in de krant," ver- I telt Dubbeldam, na Louis de Ko- I ning de beste amateur in de Te- leüextoer. „Ik ben hier in het verschrikkelijk bekend. I Gisteren werd ik zelfs gekust, 'laar ik probeer wel met beide banen op de grond te blijven. Als keer niet win, zijn ze r negatief over me." een paar jaar is Dubbel- behoudens een uitstapje ÏJn jaar, de oogappel van I Fiits Schür. Eerst bij Europolis, "u bij Foreldorado-Golff. Zater- ag boekte de 24-jarige coureur I alzijn37e zege als amateur. In de I voorlaatste etappe van de Te- I fctoer, in de Ardennen, gaf hij jlt overgebleven profs in het pe- fietsles. In de eindsprint e hij de Let Dainis Ozols [Maas) overtuigend. Het was zijn zevende zege dit seizoen. 1 van de Hout- se Linies boekte Dubbeldam zijn overwinningen in de Waalse of Vlaamse Ardennen. De Zeeuw voelt zich op heuvelachtig terrein beter thuis dan in een platte klas sieker. „Door dat oog ben ik geen waaierspecialist. Ik ben nu een maal niet zo handig en ik voer liever geen kamikaze-acties uit. Ik rijd ook nooit in het midden van een peloton naar voren. Ik ga liever linksom, dan heb ik beter zicht. De jongens in het peloton weten dat ook." Dubbeldam praat liever niet over zijn handicap. „Omdat ik het niet als een handicap ervaar. Zater dag voor de sprint kwam die Ozols ook links achter me van daan. Ik zag 'm goed komen hoor." Geldschieters De machtsklimmer babbelt liever over zijn droom die waarschijn lijk werkelijkheid wordt. Als de geldschieters toestemmen, is Dubbeldam snel beroepsrenner. „Ik heb dat ook begrepen ja. Daar heb ik jaren naar toege werkt. Nadat ik de MEAO had afgerond, heb ik als magazijnbe diende gewerkt. Moest ik de hele dag staan, waardoor ik met fiet sen toch wat tekort kwam. Ik had toen wel het gevoel: 'er zit meer in'." Sinds begin dit jaar richt Dub beldam zich helemaal op het wielrennen. „Dat werpt nu wel zijn vruchten af. Extreem mag ik wel zeggen. Ik ben rijp voor de overstap, al zal ik bij de profs weer helemaal onderaan moeten beginnen. Het moet nu gewoon gebeuren. Als ik nu of volgend jaar geen prof word, gaat er een groot kruis over het wielrennen. Dan zoek ik een kantoorbaan." Voorlopig wil Davy Dubbeldam daar nog niet aan denken. Giste ren fietste hij de benen alweer 'los' in een zonnig Zeeuws- Vlaanderen. Want vandaag start hij alweer in een zesdaagse etap pekoers rondom Erfurt, Duits land. „Kijken of ik iets voor de ploeg kan betekenen." ftn onze biljartmedewerker Iwneuzen - De halve finalisten van het kampioenengala jan de BFTS zijn bekend. In poule a stromen Dick Kuup en "Vdy Kombrink door en in poule B zijn dat via een nek- aan-nek-race Bert Timmer en Chris Bartels. BILJARTEN 'ooral de strijd in poule B was enerverend in café 't Keldertje 'e Terneuzen, waar dit sluit- 1 uk van opnieuw een druk en 'ang seizoen van de Biljart Fe deratie Terneuzen Stad afge perkt wordt. Bert Timmer ver- rde zich, overigens maar R Van Plaatsing door zijn 'otpartij in die poule te win ti^ ?et treffen tussen Chris artels en Tonny van der Most ®°est uitsluitsel brengen wie an hen zich als tweede kwali- «erde. Van der Most was in et voordeel. Hij mocht dat verliezen mits hij een a] van 23 caramboles oorde. In de voorlaatste beurt nw? ^er ^■0SVeen vrijwel J missen stootbeeld voor- otekl. Met de wetenschap hij nog slechts één caram- ,1 e moest maken trad hij en- bousiast aan, maar miste. Hij ™as zo aangeslagen dat hij ook slotbeurt niet aan pro- m= ,le T0e kwam. Daardoor ha- u'' kruisfinales op een Zeindigde met evenveel ^strijdpunten (men hanteert Spt, handicap-kampioen- (e. ket twaalf punten-sys- ,®ls Chris Bartels, maar een lager algemeen ge middelde. In poule A eindigde Dick Kuup van Concordia ongeslagen op de eerste plaats. Vrij overtui gend tweede werd Trudy Kom brink en daarmee bereikte zij voor de zoveelste keer de slot fase van deze titelstrijd van de kampioenen van de BFTS. Op vallend was dat de meeste ster ke spelers reeds vroegtijdig uit geschakeld werden. De handi cap vormde voor hen een te zware belemmering. De kruisfinales worden van daag, donderdag, om 19.00 uur gehouden. Dan staan achter eenvolgens de partijen Kuup- Bartels en Timmer-Kombrink op het programma. De finale is vrijdag 26 april om 19.00 uur, waarna aansluitend de prijs uitreiking en feestavond ge houden wordt. EINDSTANDEN Poule A: 1. Dick Kuup (Concordia) 48,00 punten en algemeen gemid delde 1,55, 2. Trudy Kombrink ('t Keldertje) 41,00-1,55, 3. Joop van Leeuwen (BC Wilhelmina) 36,00- 3,46, 4. Bram de Kraker (Concor dia) 35,00-5,00, 5. Jan Musters (Dow) 33,00-1,83. Poule B: 1. Bert Timmer ('t Bier winkeltje) 43,60-4,53, 2. Chris Bartels (BW) 43,33-1,33, 3. Tonny van der Most (BC Wilhelmina) 43,33-1,15, 4. Louis van der Hooft (Concordia) 30,00-3,50, 5. Jurgen MArtin (Concordia) 27,64-1,78. Axel - 'De Woeste Kop' heeft in de afgelopen periode di verse wedstrijden gehouden. Daarnaast huldigde deze Axelse golfclub Annick van Waes uit Westdorpe en Phi lip Versluys uit Gent als bes te golfers van het jaar 1995. In de nieuwe titelstrijd open den Wim Garskamp uit Sas van Gent en Jan Delmotte uit St.-Niklaas goed door de zo genaamde Greensome win nend af te sluiten. Met hun totaal van 43 punten lieten zijn de 41 punten totalise rende combinatie Willy Ver- cauteren uit Hamme en Jo- han de Paepe uit Eeklo ach ter zich. Derde werd het duo Marie José de Man uit Lem- beke met Walter Hendriks uit IJzendijke, die op 40 pun ten uitkwamen. In de strijd om de Paastrofee bleek Pas cal Descamps uit Mariakerke de sterkste. In de zogenaam de Stablefort totaliseerde hij 46 punten en dat was vol doende voor de zege. Tony Nelissen uit Melle werd hier met 44 punten tweede. Aan beide bovengenoemde ont moetingen deden 36 golfers mee. Met dertig deelnemers was de avondwedstrijd Stable fort afgewerkt. Paul de Jon ge Ellemeet uit Terneuzen won deze nipt door 38 pun ten te totaliseren. Zijn naaste concurrentie kwam uit op 37 punten. Ineke Jongsma uit Hoek werd met dit aantal tweede en Johnny Verbunt uit Hulst met een zelfde to taal derde. Davy Dubbeldam, hier nog in het shirt van Europolis, is binnenkort profwielrenner bij Foreldora do-Golff. FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker Aardenburg/Breda - Op het hoofdkantoor van OZ Zorg verzekeraar werd gisteren het sponsorcontract getekend met de organisatie van het Het Zeeuws-Vlaams Wielerweek end. De verzekeraar verbindt zijn naam voor de komende twee jaar aan het Wielerweekend dat op zaterdag 8 en zondag 9 juni wordt verreden. Volgens de KNWU blijft het Wie lerweekend ook na dit jaar nog tot de topcompetitie behoren. WIELRENNEN Ronald Apers, voorzitter van het Wielerweekend, was blij met de verbintenis. „In OZ hebben we een uitstekende partner gevon den die garant staat voor het fi nanciële plaatje dat aan onze tweedaagse hangt. Dat is een hele geruststelling. Zo'n evenement kost toch veertig mille en dat moet allemaal door sponsors op gehoest worden. In Zeeuws- Vlaanderen wordt veel aan wiel rennen gedaan, zeker op organi satorisch gebied. De spoeling is dus dun in dit kleine gebied. We kunnen ons gelukkig prijzen met deze sponsor," aldus Apers. De organisatie streeft er nu ook naar om sponsors voor meerdere jaren te strikken. „We moeten voorkomen dat sponsors niet zo maar ineens kunnen afhaken. Onze wedstrijd heeft heel veel uitstraling. We zijn dit jaar ook weer verzekerd van de televisie en dat werkt gemakkelijker als je sponsors benadert of wilt vast leggen. Het zal ons dus dit jaar lukken om meerjarige contracten af te sluiten," aldus Apers. Vorig jaar al was OZ sponsor van het Wielerweekend en daarmee werd de wedstrijd op het allerlaatste moment gered door tussenkomst van OZ. „Dat mag je wel stellen en daarom kun je je als organisa tie geen betere sponsor wensen. Die mensen willen hun bedrijf via ons evenement aan een breed publiek bekend maken en dat zal lukken," aldus Apers. Het Zeeuws-Vlaams Wielerweek end start op zaterdag in Sluiskil. De eerste rit eindigt op de Tivoli- weg in Hulst. Diezelfde dag wordt in Hengst dijk een individuele tijdrit gere den. De laatste dag wordt zoals gebruikelijk gestreden in West- Zeeuws-Vlaanderen met start en finish in Breskens. Van onze atletiekmedewerker Kapelle - De Zeeuwse cross competitie gaat met ingang van het komende seizoen (1996-1997) over acht wed strijden. Nieuwkomer is de Pallandtcross in Middelhar- nis, georganiseerd door AV Flakkee, dat zich vorig jaar bij de Zeeuwse regio heeft aangesloten. Van de acht wed strijden zullen de zes beste re sultaten bepalend zijn voor het eindklassement. ATLETIEK Deze crosscompetitie was onge twijfeld het belangrijkste agen dapunt van de technische voor jaarsvergadering van de regio commissie van de KNAU, die werd gehouden in 'De Vroone' te Kapelle. Men had over het afge lopen seizoen bij de betrokken clubs een onderzoek gehouden. Aan de hand daarvan werd beke ken of er aan de tot nu toe gehan teerde formule gesleuteld diende te worden. Frank Bordui (voor zitter) en Anton Vael (technisch commissaris) vonden van wel. Zo wil men komend seizoen indien mogelijk een aantal - en met na me vaak de jongste leeftijdscate gorieën - samen laten lopen. Ook werd geopteerd om senioren en veteranen samen te laten lopen. Men vangt dan volgens Bordui een aantal vliegen in een klap. Het wordt aantrekkelijker voor publiek, atleten en organisatie. Vael had zelfs berekend dat er bij de Nollecross een tijdwinst van anderhalf uur geboekt kan wor den. „Niemand heeft er belang bij dat drie atleten of atletes hun rondjes aan het lopen zijn. Laten we het compacter maken. Het wordt dan tevens aantrekkelijker en dan sukkelt het evenement niet naar zijn einde." Het kan dus een interessante crosscompetitie gaan worden, mede doordat men er is in ge slaagd een driejarige sponsor overeenkomst te tekenen met zorgverzekeraar CZ. Dat bete kent dat men nu wat meer finan ciële ruimte heeft. Bordui, bezig aan zijn laatste jaar als regio voorzitter, vroeg de aanwezige clubafgevaardigden ook nog eens na te denken over, vernieuwende evenementen. „Misschien moeten we naar een avondloopvierdaag- se toe of moet er een wegcircuit in de zomermaanden komen, wel licht kunnen we ook wat aan de baanwedstrijden doen om het in teressanter te maken. Nieuwe dingen zijn altijd welkom en wij willen dit ten volle ondersteu nen." De Ekiden en veldloopestafette van Atletica werden door Bordui als uiterst geslaagde voorbeelden van de afgelopen jaren genoemd. Veel respons kreeg hij niet vanuit de zaal. Alleen Frans Meijer (Dy namo) kwam met de gedachte de wegwedstrijden in de zomer maanden in een circuit op te ne men. Hij kreeg onvoldoende steun, maar toch wil de regio dit nog eens verder onderzoeken. WINTERKALENDER KNAU ZEE LAND SEIZOEN 1996-1997 5 oktober: Boulevardloop (Vlissin- gen). 12 oktober: Zeeuws kampioenschap Ekiden (Vlissingen). 26 oktober: Nollecross (Vlissingen). 2 november: Singelloop (Middel burg). Moerschanscross 9 november: (Hulst). 16 november: Mosselloop (Westen- schouwen). 30 november: St.-Nicolaascross (Domburg). 7 december: Elderschanscross (Aar denburg). 14 december: Salvatorhoeveloop (Ouwerkerk). 21 december: Pallandtloop (Middel- harnis). 4 januari: Wallenloop (Goes). 11 januari: Deltaeross (Westen- schouwen). 25 januari: Braakmancross (Hoek). 1 februari: Pallandtcross (Middel- harnis). 2 februari: Midwinter halve mara thon (Cadzand-Bad). 8 februari: Inkelcross (Kruiningen). 15 februari: Zeeuws kampioenschap veldloopestafette (Vlissingen). 22 februari: Inkelloop (Kniiningen). 8 maart: Pannekoekloop (Westen- schouwen). 22 maart: Boulevard-City-Run (Vlis singen). Voor de crosscup komen in aan merking: Nollecross, Moer schanscross, St.-Nicolaascross, Elderschanscross, Deltacross, Braakmancross, Pallandtcross en Inkelcross. De datum voor Indoor Zeeland kon nog niet worden vastgelegd in verband met het vastleggen van de accommodatie. Deventer - Leo van Veen wordt met ingang van het volgende sei zoen in principe de nieuwe trainer/coach van Go Ahead Eagles. Van Veen, die nu nog werkzaam is bij RKC in Waalwijk, volgt Ab Fafié op die twee weken geleden bij de club in Deventer werd ont slagen. Van-Veen krijgt een contract van twee jaar. Als GA Eagles degradeert, zal Van Veen zich echter opnieuw over zijn toekomst beraden. Hij krijgt daarvoor van het bestuur van de Deventer club dan de tijd ,tot 3 juni. Go Ahead verkeert met nog twee duels te spelen in ernstig degradatiegevaar. De club staat zeventiende en voorlaatste op de ranglijst met 22 punten uit 32 wedstrijden. Dat is evenveel als nummer laatst NEC, dat een slechter doelsal do bezit. Zondag speelt GA Eagles thuis uitgerekend tegen RKC, zondag 5 mei is de laatste competitiewedstrijd in Eindhoven te gen PSV. Als interim-coach fungeert momenteel Bob Maaskant. Van Veen (49), woonachtig in Bunnik, was zeventien jaar be roepsvoetballer. Hij speelde voor DOS, FC Utrecht, Los Angeles Aztecs, Ajax en RKC. Als trainer/coach begeleidde hij RKC, FC VW, FC Utrecht en opnieuw RKC. Gullit en Koeman in benefietwedstrijd Bosman Parijs - Ruud Gullit (Chelsea) en Ronald Koeman (Feyenoord) hebben hun medewerking toegezegd voor de benefietwedstrijd voor de Belgische voetballer Jean-Marc Bosman, op dinsdag avond 14 mei in het Pare des Princes in Parijs. Bosman werd op 15 december na vijf jaar procederen door het Europese hof van justi tie in het gelijk gesteld dat het transfersysteem moest worden af geschaft. In Parijs speelt op 14 mei een team van Europese topspelers tegen een mondiale selectie. Voor Europa spelen onder anderen Gullit, Koeman (Nederland), Cantona, Desailly (Frankrijk), Vialli, Zola (Italië), Preud'homme (België), Schmeichel (Denemarken), Couto (Portugal), Brolin (Zweden) en Stoitsjkov (Bulgarije). Voor de rest van de wereld komen uit onder anderen: Maradona (Argentinië), Fonseca (Uruguay), Asprilla (Colombia), Weah (Liberia), Aldair, Branco, Rai (Brazilië) en Amokachi (Nigeria). Amsterdam - De Amsterdamse politie zet aanstaande zondag vierhonderd mensen in bij de wedstrijd Ajax-Willem II. Als de Amsterdammers winnen, zijn ze landskampioen. Bij verovering van de titel biedt de gemeente Amsterdam de spelers een huldi ging aan op het bordes van de Stadsschouwburg op het Leidse- plein. Daaraan voorafgaand kunnen de supporters deelnemen aan een feestelijke optocht vanaf stadion De Meer naar de binnenstad. De politie is uit voorzorg tegen relschoppers 'zichtbaar' aanwezig, met name op het Leidseplein. Daar kwam het in het verleden bij feesten rond Ajax geregeld tot ingooien van winkelramen en slo pen van tramhokjes. Ajax speelt de wedstrijd uit eerbetoon in stadion De Meer en niet in het grotere Olympisch Stadion. Het is de laatste wedstrijd die Ajax in het stadion aan de Middenweg speelt. Komend seizoen is het nieuwe stadion Arena in Amsterdam-Zuidoost de thuishaven van de Amsterdammers. Zeist - De KNVB onderneemt geen maatregelen tegen scheids rechter Roelof Luinge. Luinge zat anderhalve week geleden een paar uur in de cel nadat hij in het huis van zijn vriendin vernielin gen had aangericht. „De scheidsrechtercommissie heeft na overleg besloten geen maatregelen tegen mij te nemen," zei Luinge. „Dit weekeinde stond al vast dat ik geen wedstrijd hoefde te fluiten. Er is dus geen sprake van dat ik op non-actief ben gezet." Scheidsrechter Jol maakt zondag zijn rentree in de eredivisie. Jol werkte eerst twee wedstrijden af in de eerste divisie, na de affaire waarin hij werd verdacht van gokken op door hem zelf geleide wedstrijden. Monte Carlo - De Amerikaanse schaker Gata Kamsky heeft de wereldschaakbond FIDE laten weten ook niet in de plaats Elista in de Russische deelrepubliek Kalmykië te willen spelen om de wereldtitel tegen de Rus Anatoli Karpov. In een brief aan voorzit ter Kirsan Iljoemzjinov heeft Kamsky als reden opgegeven dat hij voor het leven van hemzelf en zijn vader vreest. Eerder deze maand gaf Kamsky te kennen de tweekamp niet te kunnen spelen in Bagdad. Kamsky kreeg geen visum van de Amerikaanse auto riteiten. Londen - De Engelse voetbalclub Tottenham Hotspur heeft naar aanleiding van de afschaffing van het transfersysteem de waarde van de eigen spelers met eenderde verlaagd. Tottenham heeft in de woensdag geprestenteerde balans 16,5 miljoen gulden van de huidige waarde van bijna vijftig miljoen gulden afgetrokken. In de zaak van de Belgische voetballer Jean-Marc Bosman be paalde het Europese Hof van Justitie dat een speler met een aflo pend contract zonder transfersom kan overstappen naar een an dere vereniging. „De Bosman-zaak heeft grote invloed op de waarde van de spelers, daar moeten we van te voren rekening mee houden," verklaarde het bestuur. Zeist - Het bestuur van de voetbalvereniging Helmond heeft het zevende elftal met onmiddellijke ingang teruggetrokken uit de competitie. Een woordvoerder van de voetbalbond (KNVB) heeft dit bevestigd. De club heeft tot de maatregel besloten omdat een speler van het elftal tijdens het duel met ZSV 5 een scheidsrech ter ernstig had gemolesteerd. De arbiter moest zich in het zieken huis aan de verwondingen laten behandelen. De KNVB heeft naar aanleiding van het voorval de speler voor het leven geschorst. Aangezien de club in maart ook al betrokken was bij een geval van mishandeling, zou het elftal door de bond uit de competitie worden gehaald. „Het bestuur is ons nu al voor ge weest," zei de woordvoerder van de KNVB. „De tuchtcommissie van het district Brabant zal nu alleen nog formeel een uitspraak doen. Utrecht - René van de Brink speelt de komende twee seizoenen voor FC Utrecht. De 30-jarige speler van De Graafschap kwam een contract voor twee jaar overeen. Van de Brink speelde de laat ste zes jaar voor de club uit Doetinchem, die zondag de uitwed strijd tegen FC Utrecht op het programma heeft staan. Daarvoor kwam hij vier jaar uit voor FC Wageningen. Verdediger Elroy Asmus (22) verlengde voorts bij FC Utrecht zijn contract met twee jaar. Groningen - Voetbalclub FC Groningen heeft het contract met Raymond Beerens met een jaar verlengd. Bovendien heeft het be stuur een principe-akkoord bereikt met Marco Boogers, Volgende week vertrekt een delegatie van Groningen naar Engeland om met Boogers' club West Ham United te onderhandelen over de huursom voor de aanvaller. Monte Carlo - Pete Sampras is dinsdag in Monte Carlo door de ATP-tour gekozen tot speler van het jaar 1995. De Amerikaanse nummer één van de wereld kreeg voor de derde keer de prijs. Daarmee evenaarde hij zijn landgenoten Jimmy Connors, John McEnroe en Ivan Lendl. Sampras won vorig jaar de grand slam- toernooien Wimbledon en de US Open. Londen - Chris Boardman heeft zich zonder inspanningen ge kwalificeerd voor de Olympische Spelen in Atlanta. Hij start op de baan op het onderdeel 4000 meter achtervolging. Hoewel hij zich officieel nog niet gekwalificeerd heeft, kreeg hij toch een olympisch ticket. Miron Baramia, baancoördinator van de Inter nationale Wielrenunie (UCI), heeft bepaald dat de titelverdediger niet in Atlanta mag ontbreken. Volgens de reglementen had Boardman zich vorig jaar bij de we reldkampioenschappen in Colombia moeten plaatsen. Na zijn ernstige val bij de proloog van de Ronde van Frankrijk meldde de Brit zich echter af voor de WK. Groot-Brittannië kwalificeerde zich wel via de wereldkampioen Graeme Obree, die het startbe wijs kreeg toegewezen.

de Stem | 1996 | | pagina 9