DE STEM israei weg na yan (|er Poel kan jongeren nog veel leren Davy Kampioe BFTS Te Sjeng Schalken verrast Enqvist in Monaco UITSLAGEN standen Zeeuwse hoop i De Hyundai Lantra heeft airco GRATIS De Lantra is er al v.a. 30.950.- Het wordt nooit wat tussen fans Nederland en Duitsland Nederlanders laten het ook in door Vandenbroucke gewonnen Scheldeprijs massaal afweten 36 interlands deelB Van Hooijdonk niet naar EK Jalink tekent vandaag bij NAC sportnieuws KORT Rentree Ronaldo mogelijk tegen NAC 2 Van Gobbel wint Turkse beker EC houdt UEFA aan Bosman-uitspraak RWDM naar derde plaats honkbal paardensport schaken squash volleybal wielrennen voetbal pestem h tennis biljarten <B> HYUnOHI VAN RIEL Breda, Generaal Maczekscraat 6-14, tel. 076 - 213825/219209 Snor Monaco (ANP) - Sjeng Schal ken en Richard Krajicek heb ben de derde ronde bereikt van het met 3,5 miljoen gul den gedoteerde tennistoernooi in Monte Carlo. Ze spelen daarin tegen elkaar, zodat er ook in de kwartfinales van het evenement aan de Cöte d'Azur nog Nederlandse inbreng is. Schalken voelt zich in Monte Carlo sterk tegen Zweden. De 19- jarige Limburger begon met een zege op qualifier Fredriksson en won woensdag verrassend in drie sets van de als zevende geplaatste Thomas Enqvist: 3-6 6-3 6-3. Krajicek rekende af met diens befaamde, maar op z'n retour zijnde landgenoot Stefan Edberg. De Hagenaar maakte in de eerste set geen game maar herstelde zich voortreffelijk: 0-6 6-4 6-2. Goran Ivanisevic daarentegen vloog er woensdag uit tegen een Zweed. De Kroaat verloor kans loos van Magnus Gustafsson. Hij had moeite zich aan te passen aan het trage gravel. Ivanisevic won tot dusver vier toernooien op een snelle baan en speelde woensdag voor het eerst dit jaar op gemalen baksteen. Slechts 35 procent van zijn eerste service was in en hij sloeg slechts vijf aces. „Ik heb veel partijen gespeeld sinds de begin van het seizoen en ben niet superfit. Om op gravel te kunnen winnen, moet je dat wel zijn," zei Ivanisevic ter verkla ring. Favoriet Thomas Muster is dat en bewees dat tegen de Span jaard Tomas Carbonell, zo onge veer de enige ander die dit sei zoen een graveltoernooi (Casa blanca) won. De Oostenrijker kwam langzaam op gang maar kon na een uur en tien minuten terug naar de kleed kamer: 7-5 6-4. Muster is al 31 wedstrijden achtereen op gravel ongeslagen. Vorig seizoen zege vierde hij op deze baansoort in elf evenementen, waaronder Monte Carlo en Roland Garros. Dat doel heeft hij zich dit jaar opnieuw ge steld. Voor geplaatste concurrenten was het gisteren bijltjesdag. Be halve Ivanisevic en Enqvist haal den ook Michael Chang (VSt/3) en Jim Courier (VSt/8) de laatste zestien niet. Spanjaarden, erkende gravelspe- cialisten, zorgden daarvoor. Car los Costa was de meerdere van Chang, Javier Sanchez versloeg Courier. Monte Carlo. Mannen, 3,5 miljoen gulden. Tweede ronde: Schalken (Ned) - En qvist (Zwe/7) 3-6 6-3 6-3, Krajicek (Ned) - Edberg (Zwe) 0-6 6-4 6-2 Muster (Oos/1) - Carbonell (Spa) 7-5 6-4, Carlos Costa (Spa) - Chang (VSt/3) 6-7 6-2 6-4, Becker (Dui/4) - Rikl (Tsj) 6-4 4-6 6-3, Javier Sanchez (Spa) - Courier (VSt/8) 6-3 6-3, Gus tafsson (Zwe) - Ivanisevic (Kro/5) 6- 2 6-2, Mantilla (Spa) - Bruguera (Spa/9) 7-5 6-2, Pioline (Fra) - Kafel nikov (Rus/6) 6-4 6-3, Santoro (Fra) - Boetsch (Fra/11) 7-5 1-6 7-6, Medve- dev (Oek/12) - Philippoussis (Aus) 6- 0 6-2, Alberto Costa (Spa/16) - Gumy (Arg) 6-7 6-1 6-4, Rios (Chl/13) - No- vak (Tsj) 6-3 2-6 6-2, Moya (Spa) - Furlan (ita) walk-over, Korda (Tsj) - Ulihrach (Tsj) 6-1 6-2. Indeling achtste finales: Krajicek - Schalken, Muster - Moya, Carlos Costa - Korda, Medvedev - Pioline, Gustafsson - Santoro, Rios - Becker, Sanchez - Mantilla, Alberto Costa - Agassi (VSt/2). Dubbelspel, eerste ronde: Haar huis/Schalken (Ned) - Edberg/Korda (Zwe/Tsj) 6-4 6-2. Seoul. Mannen, 325.000 gulden. Tweede ronde: Byron Black (Zim/1) - Lareau (Can) opgave Lareau, Ru- sedski (GBr/2) - Stark (VSt) 1-6 7-6 6-3, Matsuoka (Jap/5) - Radulescu (Dui) 6-4 6-1, Ogorodov (Oez) - Carl- sen (Den/6) 4-6 6-4 6-3, Henman (GBr) - Johansson (Zwe) 6-3 7-5, Pozzi (Ita) - Tarango (VSt) 6-3 7-5, Kroslak (Slw) - Renzenbrink (Dui) 6- 2 6-3, Damm (Tsj) - Grabb (VSt) 6-3 6-0. Oranje mist juiste beleving Rotterdam (anp) - De vriend schappelijke interland Neder land - Duitsland (0-1) stond woensdagavond in het teken van de verbroedering. Als hoogtepunt van het vriend schapsinitiatief Projekt '74. 'Wir scheissen auf die Hollan der' ('We schijten op de Hol landers') zongen de Duitse fans, net nadat was afgetrapt. Vrienden voor het leven? Nee dus. De spelers konden door elkaar gaan staan bij het spelen der volksliederen, Rijkaard en Voller konden gezellig samen ontbijten op de achterpagina's van de grote bladen in beide landen. De con clusie was hetzelfde: Het wordt nooit wat tussen de fans uit beide landen. Het moet gezegd, ondanks alle verzoeken om respect floten de Duitsers harder bij het Neder landse volkslied dan andersom. Dat was tot daaraan toe. Ronduit misselijkmakend waren de zoge noemde oerwoudgeluiden die consequent uit het Duitse vak op stegen bij balbezit van Oranje's rechterflank. Die bestond uit de (donkere) spelers Veldman, See dorf en Taument. In de vaderlandse competitie zou zijn overwogen het duel te staken. Internationaal stoort men zich kennelijk minder aan dit soort toestanden. Dat rond het duel in de iets meer dan half volle Kuip flink werd gemept in de Rotter damse binnenstad, was niet meer dan verwacht. Aan de slot ging men zelfs in het stadion stevig op de vuist. Het was de spelers niet te verwij ten. Die gingen normaal met el kaar om, lieten provocerend ge-* drag achterwege en maakten wei nig overtredingen. Voor de supporters werden enkele jaren geleden (Project '74 dus) plannen ontwikkeld om de relatie te verbeteren. Slechts bij de spe lers schijnt dat te hebben ge werkt. Vooral de Duitsers lieten vooraf niets na de Hollandse kwaliteiten te prijzen.'Spel van een andere planeet', zo luidde on geveer de mening van Klinsmann en co over de sterren van Oranje. Overdreven „Een beetje overdreven al die na druk op de onderlinge verstand houding," oordeelde Youri Mul der. Hij mag oordelen. Nederlan der van huisuit, geaard in de Bun- desliga bij Schalke. „Bovendien der, zeker niet slecht spelend, knalde zelfs in tweede instantie nog op de vuisten van Köpke. Oranje begon met drie debutan ten. Jordi (Cruijff sr bevond zich onder de toeschouwers), Hoekstra en Veldman. Integenstelling tot aanvankelijk de bedoeling was, speelde Frank de Boer toch van het begin, nadat broer Ronald op de laatste training geblesseerd was afgehaakt. Dat maakte van Seedorf een middenvelder in plaats van centrale verdediger. Bij de openingswedstrijd op het EK zal hij weer naar achteren moeten. Blind is dan geschorst. Na de rust, Cocu en Stam kwa men als debutant nummer vier en vijf, had Oranje een wat duidelij- Jordi Cruijff (rechts) is kansloos in een kopduel met Jürgen Kohier. leeft het gevoel van rivaliteit in Duitsland lang niet zo erg als hier. Dat land heeft wat meer buurlanden. Spelen tegen Neder land is niet overdreven bijzon der." Aan de andere kant prees hij de houding van zijn Duitse collega's. Echt niet van die engerds, zoals de Nederlandse samenleving type's als Matthaus afschildert. „Gewoon normale jongens," zegt Mulder. „De spelers van Dort mund kwamen nog naar me toe om me te feliciteren met m'n se lectie. 'Fantastisch Youri', zo on geveer is hun houding." De eerste confrontatie tussen Ne derland en Duitsland sinds het EK van 1992 (3-1 voor de forma tie van toenmalig bondscoach Mi- chels) had niet zo veel om het lijf. Dat kon nauwelijks anders. De vedetten uit beide landen hebben liever rust, na een zware competi tie, zo vlak voor de Europese titel strijd. Daarnaast miste Oranje bij zijn eerste optreden sinds de 'coup' van Liverpool in december tenminste vier basisspelers. Klui- vert, Davids, Reiziger en Ronald de Boer. Waarschijnlijk was de Duitsers wat meer gelegen aan een goed resultaat. Nederlagen in de kwartfinales van de Europese toernooien van Dortmund (tegen Ajax) en Gladbach (Feyenoord) waren hard aangekomen. Boven dien komt voor bondscoach Vogts elk verlies ongelegen. Tijd voor experimenten laat staan opbouw krijgt hij niet. Bij elke tegenvaller slijpen zijn kritici de messen. Wellicht uitte zich voor rust het kleine verschil aan beleving een beetje in de wijze waarop Klins mann en Bergkamp de straf schoppen werden genomen. De Duitser schoot vol overtuiging langs Van der Sar. De Nederlan- Van onze verslaggever Rotterdam - Voor Rinus Israël was de voetbalinterland Neder land - Duitsland het afscheids- duel als assistent-bondscoach. Het contract van Israël (54) wordt na vier jaar niet verlengd. Daarom besloot hij af te zien van een plaats in de staf van Oranje tijdens de EK-eindronde. Na een jeugdinterland (tot zes tien jaar) tegen Portugal neemt de 47-voudige oud-international binnenkort vakantie op en stopt hij zijn werkzaamheden bij de KNVB. Hij was bij 36 A-inter lands betrokken als assistent- bondscoach: 26 onder Dick Ad vocaat en tien onder Guus Hid- dink. Na de komst van Hiddink werd Israël afgelost als coach van het Olympisch team door Hans Dor- jee, die in de PSV-tijd van Hid dink diens assistent-coach was, Israël wil verder als clubcoach. „Het liefst in Nederland. Ik heb nu nog geen trek in een Griekse of Belgische club, maar als ik in november nog geen club heb ge vonden, kan het best zijn dat ik voor een nieuw buitenlands avontuur kies," aldus Israël. Door Ad Pertijs Schoten Het veld en de weg zijn voor Adrie van der Poel twee verschil lende terreinen. Op de crossfiets is hij nog ambitieus, behoort hij tot de we reldtop. Op de weg, zo weet de West- Brabander, moet hij zich schikken in een rol op het tweede plan. Daarom ook is de hoofdsponsor (Rabobank) van de ploeg Raas zo blij dat Van der Poel tijdens het wegseizoen in ieder geval probeert zijn ervaring over te brengen op de jongeren. „Ik denk dat ik ze nog iets kan leren. En als ik goed rijd, trekt de rest zich er mis schien aan op," zei Van der Poel na afloop van de Scheldeprijs, waar hij als enige Nederlander vertegenwoordigd was in een kopgroep van 22 renners, die bijna direct na het vertrek de dienst uitmaakten in de door Frank Vandenbroucke gewonnen Antwerpse semi-klassieker. Er sprak dan ook venijn door in de woorden van de oude meester. „Ik kan ze wijzen op de be slissende momenten in een koers, maar als ze dan toch niet van voren zitten, houdt het ook voor mij op." De Scheldeprijs toonde nog eens aan dat het vaderlandse optimisme (Blijlevens, de nieuwe sponsor voor de ploeg Raas, etc.) dat voor aanvang van het seizoen gehoord werd, totaal misplaatst is. „Vanaf nu gaat het beter," sprak TVM-woordvoerder Ar jan Bos voor de start in Antwerpen hoop vol. „We hebben de slechtste week uit ons bestaan achter de rug, maar door wat in grepen zal het snel beter gaan." Bos doel de op het gedeelte dat bij de renners tus sen de oren zit. „Want met de conditie en inhoud zit het wel goed." De mentale training wierp gisteren zijn vruchten nog niet af. Op het moment - omstreeks kilometer 20; vijf Mapeis gaven gas op een keienstrook; twee anderen gooiden de deur dicht - dat de kopgroep gevormd werd, waren alle sprinters van naam van de partij, uitgezonderd Blijle vens. De spurter verdween later door een valpartij (waarbij ook Nijdam betrokken was) uit koers en op dat moment staakte de ploeg Priem de achtervolging. Blijle vens hield alleen wat schaafplekken en een iets verder ingedeukt zelfvertrouwen aan de buiteling over. Te bont Helemaal te bont maakten het de Foreldo- rado-sprinters Wiebren Veenstra en Go- dert de Leeuw. Zij lieten zich 's morgens door hun verzorger afzetten in Schoten. „Want daar starten ze altijd," wist Veen stra. Toen het daar wel erg lang rustig bleef, beseften ze pas dat het vertrek gis teren (voor de eerste maal) op de Grote Markt in Antwerpen was. Met gierende banden reden ze nog wel naar de Sinjo renstad, maar daar aangekomen had het startschot juist geklonken. En dus moest de 36-jarige Van der Poel de eer namens Nederland hoog houden. Het was een illusterend beeld, gisteren in de finale van de Scheldeprijs. Het jeugdige Belgische talent Frank Vandenbroucke (21 pas, maar fietsend met het bravoure van een vedette) viel aan, en wie haalde hem uiteindelijk terug? Juist, Adrie van der Poel. Verbazing „Jammer dat we niet wegbleven," zei Van der Poel nog. Na de totale hergroepering viel Vandenbroucke op twee kilometer van de aankomst opnieuw aan. In de rug gesteund door maar liefst vier ploegmak- kers (Museeuw, Peeters en de achter de hand gehouden sprinters Steels en Baffi) bleef hij dit keer wel voorop. Het was de vierde seizoenszege voor de eigenzinnige Belg, die nu zijn zinnen heeft gezet op de Amstel Gold Race. Na de binnenkomt van Vandenbroucke en zijn achtervolgers begon het grote wach ten. Het gaf Adrie van der Poel ruim schoots de tijd om zijn verbazing over zijn jongere landgenoten uit te spreken. „Je weet dat je in deze koers bij de eerste kas- seienstrook voorop moet zitten. Ze kun nen niet allemaal van voren rijden, maar er hadden vandaag toch minimaal twee renners bij de kopgroep moeten zitten. DONDERDAG 25 APRIL 1996 Rotterdam - Pierre van Hooijdonk kan het EK voetbal waarschijnlijk vergeten. De ex-spits van NAC, thans namens Celtic topscorer in de Schotse competitie, lijkt definitief geschrapt van het lijstje van Guus Hiddink, die op 17 mei, daags na de KNVB-bekerfinale, bekend zal maken uit welke 22 spelers de EK-groep bestaat. Volgens de bondscoach zullen buiten de zestien spelers die gistera vond de selectie tegen Duitsland vormden en de geblesseerden Klui- vert, Davids, Reiziger, Winter en Ronald de Boer geen andere spelers meer in aanmerking komen voor het EK. Youri Mulder krijgt de voor keur boven Pierre van Hooijdonk terwijl Peter van Vossen en Glenn Helder te weinig speeltijd krijgen bij hun clubs voor een serieuze EK- kandidatuur. „In principe is de groep na vanavond wel rond. Ik behoud me natuur lijk de vrijheid voor nog iemand er bij te halen, maar van deze groep heeft me niemand echt teleurgesteld. Vergeet niet dat we tegen een fy siek sterke tegenstander hebben gespeeld," zei Hiddink na de neder laag tegen Duitsland (0-1). Ruud Hesp (Roda JC) is de eerste gegadigde voor de positie van derde doelman in de EK-selectie. Tweede kandidaat voor de derde keepers plaats is Ronald Waterreus van PSV. Van onze verslaggever Breda - De laatste drie aanwinsten van NAC, Earnest Stewan (Willem II, 27 jaar), Jeffrey van As (MW, 24 jaar) en Nico Jalinjf (Sparta, 31 jaar), tekenen vanavond een contract voor drie sei zoenen bij de ambitieuze Bredase club. Vorige week kwam hei trio al tot een mondeling akkoord met de NAC-leiding. Eerder legde NAC al Martijn van Galen, Martin Bietek en Stanley Me- Donald vast. Met name het feit dat Jalink zijn handtekening gaat zetten, is te noemen. De 31-jarige middenvelder zou namelijk volgens de leidrio van Sparta maanden geleden ook met hen een mondeling en dus bin? dend akkoord hebben bereikt. Iets wat Jalink zelf ontkent. NAC-vcmré zitter John Peek gelooft de speler en is behoorlijk pissig over het feil dat Sparta-manager Charles van der Steene NAC beschuldigt van ij. correct handelen. „Wij hebben niets verkeerds gedaan, gewoon alert gereageerd toen vorige week bleek dat Jalink vrij was. We hebbendé mensen van Sparta zelfs keurig gevraagd of ze een bewijs hebben dat zij met Jalink wel een akkoord hebben. 'Stuur maar op', heu 'Is het waar, dan blijven we verder van hem af'. Nou, ze genoeg gehad om met iets op de proppen te komen, maar ik heb niets gezien. Bij Sparta hebben ze juist niet netjes gehandeld door over eer. speler te zeggen dat ze met hem een akkoord hebben terwijl datnietzo is. Makkelijk, dan hoef je in de toekomst nooit meer bang te zijn dal een van je spelers naar een andere club vertrekt. Gewoon die nog aan je club gebonden is." Peek zei dat vanavond geen andere verrassingen te verwachten zijn. „We zoeken alleen nog een tweede doelman. We hebben nu officieel contact opgenomen met FC Den Haag over René Stam. Diens contract loopt nog door, maar hij is momenteel op onbetaald verlof, binnenkort met hem en Den Haag rond de tafel." ker overwicht. Mulder - gekomen voor Taument, Cruijff jr. schoof door naar rechts - zorgde voor een korte opleving, Hoekstra knalde hard op de vuisten van Köpke, de Duitse doelman redde op de lijn bij een kopstoot van Mulder. Het was te weinig om een nederlaag te voorkomen. NEDERLAND - DUITSLAND 0-1 (0- 1). 17. Klinsmann 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: Collina (Ita). Gele kaart: Eilts (Duitsland). Bijzonderheid: 32. Bergkamp mist strafschop. NEDERLAND: Van der Sar; Veldman (78. Stam), Blind, Frank de Boer en Bo- garde; Seedorf, Bergkamp en Witschge (56. Cocu); Taument (56. Mulder), Cruijff en Hoekstra. DUITSLAND: Köpke; Reuter, Sam- mer (46. Helmer), Kohier en Ziege; Hassler (89. Kuntz), Freund, Eilts (78. Babbel), Basler (83. Scholl); Bier- hoff en Klinsmann. Johan Cruijff volgt vanaf de tribune nauwgezet het debuut van zijn zoon Jordi in Oranje. foto anp Waar ze wel zaten, weet ik niet. Op dat moment had ik het zelf veel te moeilijk. Als laatste kon ik nog aansluiten." Wat is er aan de hand met het Nederland se wielrennen, wilde natuurlijk iedereen van Van der Poel weten. „Het ligt niet aan de voorbereiding of training. Het heeft veel met de instelling van die jongens te maken." Durven koersen, bedoelt hij vooral. „Het is onzin om bang te zijn dat je hier krachten verspeelt voor de Amstel Gold Race van zaterdag. Je kunt hier diep gaan, morgen drie uurtjes fietsen en vrijdag rust nemen. Wie dan niet hersteld is, heeft sim pelweg de conditie niet om de Amstel Gold Race te rijden." Zelf maakt hij zich voor zaterdag geen en kele illusie. „Ik merk dat ik elke week be ter word, maar voor wereldbekerwedstrij den als de Gold Race kom ik gewoon te kort. Dit werk kan ik echter nog wel aan en dus is deze koers voor mij belangrijk. Hier kun je wel 'meezitten'. Dat geldt voor die andere jongens ook. En daarom be grijp ik niet ze dergelijke kansen zo maar laten lopen." Uitslag profs: 1. Frank Vandenbroucke (Bel) 202 km in 4.30.49, 2. Steels (Ned) 0.02, 3. Van- deraerden (Bel), 4. Svorada (Slw), 5. Zabel (Dui), 6. Lombardi (Ita), 13. Van der Poel, 22. Van Bon 9.56, 26. Van den Akker, 55. Van Cadsand, 56. De Jongb, 63. De Vries, 64. De Louw, 71. Dekker, 81. Hoffman, 84. Luppes. Amateurs: 5. John Leijs (Standdaarbuiten). Eindhoven - Ronaldo kan weer spelen. De aanvaller van PSV keerde dinsdag na een revalidatieperiode in Brazilië terug ij Eindhoven en legde gisteren met succes diverse proeven af. Zon der pijn. Mogelijk komt Ronaldo vanavond voor het eerst sinds begin december weer in actie, in het duel tussen het tweede team van PSV en de reserves van NAC. Istanbul - Galatasaray heeft woensdag de Turkse voetbalbeker gewonnen. De club van de Bredase ex-Feyenoorder Ulrich van Gobbel speelde in de tweede wedstrijd tegen Fenerbahce na ver lenging met 1-1 gelijk. Galatasaray had het eerste duel met 1-1 gewonnen. Brussel - De Europese Commissie zal een nieuwe 'buitenlanderre- gel' in het voetbal niet accepteren. „Het heeft geen zin via de ach terdeur te proberen het aantal buitenlandse voetballers dat hij wedstrijden mag meespelen te beperken," waarschuwde Euro pees commissaris Van Miert (concurrentiezaken) woensdag in Brussel. De Europese voetbalbond UEFA was van plan een nieuwe beper kende 'buitenlanderregel' in de statuten op te nemen. In plaats van met drie zouden clubs in de Europese voetbaltoernooien met vijf buitenlanders mogen aantreden. De UEFA schortte vorige week echter een besluit op totdat er is gesproken met de Europe se Commissie. Die ontvangt vrijdag de secretaris-generaal van de UEFA, Gerhard Aigner. Brussel - Het sportcomité van de Belgische voetbalbond heeft de eindstand van het competitieduel FC Seraing - RWDM reglemen tair bepaald op 0-5. De scheidsrechter staakte het duel onlangs vlak voor tijd toen Luikse supporters het veld opstormden om hun ongenoegen ken baar te maken over de aanstaande fusie met Standard. Op dat moment stonden de gasten met 1-0 voor. De ploeg uit Molenbeek steeg door deze toegekende zege naar de derde plaats op de rang lijst van de eerste klasse. Hoofdklasse: Neptunus - Kinheim 8-7. Oslo. EK beroepspikeurs. Eindstand: 1. Eggen (Noo) 87 pun ten, 2. Mayr (Oos) 86, 3. Baldi (Ita) 77, 4. Goop (Zwe), 5. Langeweg (Ned) 75, 6. Wewering (Dui) 73, Monte Carlo. Vijfde Amber-toer- nooi (blind- en rapidschaak). Elfde ronde: Nikolic (Bos) - Sjirov (Spa) V2-V2 0-1, Lautier (Fra) - Pi ket (Ned) 1-0 0-1, Kamsky (VSt) - Kramnik (Rus) 0-1 V2-V2, Ivan- tsjoek (Oek) - Xie (Chn) 1-0 1-0, Anand (India) - Ljubojevic (Joe) 1- 0 1-0, Karpov (Rus) - Judith Pol- gar (Hon) 1-0 0-1. Eindstand: 1. Kramnik 16, 2. Anand 15, 3. Ivantsjoek 14l/2, 4. Kamsky 12, 5. Karpov, Lautier, Sjirov IV/2, 8. Piket, Polgar 11, 10. Nikolic 8'/2, 11. Ljubojevic 5, 12. Xie 4'/2. schouwers: 11.000. NOORWEGEN - SPANJE 0-0. Toeschouwers: 11.898. ZWITSERLAND - WALES 2-0(2- 0). 31. Coleman 1-0 (eigen doel), 41. Türkyilmaz 2-0 (strafschop). ZUID-AFRIKA - BRAZILIË H (2-0). 25. Masinga 1-0, 42. Doctor Khumalo 2-0, 56. Flavio Concei- cao 2-1, 68. Rivaldo 2-2, 85. Bebe- to 2-3. CHILI - AUSTRALIË 3-0 (0-0). 52. Zamorano 1-0, 62. Valencia 2- 0, 82. Zamorano 3-0. ROEMENIË - GEORGIE 5-0 (3-0). 26. Moldovan 1-0, 30. Moldovan 2- 0, 37. Moldovan 3-0, 50. Lacatus 4-0, 87. Gilca 5-0. Scheidsrechter Zachariadis (Gri). Toeschouwers: 6000. BOSNIË HERZEGOWINA - AL BANIË 0-0. Toeschouwers: 15» TSJECHIË - IERLAND 2-0 M- 62. Frydek 1-0, 69. Kuka 2-d Scheidsrechter: Strampe ("ui). Toeschouwers: 6100. SLOWAKIJE - BULGARIJE 0 Toeschouwers: 10.000. HONGARIJE - OOSTENRIJK O J (0-1). 12. Polster 0-1, 67. Marase* 0-2. Toeschouwers: 4000. ESTLAND - IJSLAND 0-3. Duitsland, Bundesliga: HSV Bayer Leverkusen 2-2. Rotterdam. Vriendschappelijke interland, mannen. NEDERLAND - BELGIË 4-1. Buit - Sonnenschein 9-1 9-1 9-5, Smit - Destreberg 5-9 9-2 9-4 9-3, Scheerder - Dries 9-10 4-9 8-10, Van der Pluym - Van Doninck 9-4 9-6 1-9 9-5, Berden - Van Caes- brouck 4-9 9-3 10-9 9-1. Caceres. Oefenwedstrijd, mannW. Spanje - Nederland 1-3 (10-lS ij* 8 9-15 6-15). (Eerste wedstrijd^ 2). KWALIFICATIE WK 1998 GROEP 1 GRIEKENLAND - SLOVENIË 2- 0 (0-0). 55. Batista 1-0, 66. Niko- laidis 2-0. GROEP 6 JOEGOSLAVIË - FAR OER 3-1 (3-0). 3. Savicevic 1-0, 30. Savice- vic 2-0, 38. Milosevic 3-0, 54. Petersen 3-1. Toeschouwers: 25.000. GROEP 8 MACEDONIË - LIECHTEN STEIN 3-0 (1-0). 5. Milosevski 1-0, 49. Babunski 2-0 (strafschop), 80. Zaharievski 3-0. Toeschouwers: 12.000. OEFENWEDSTRIJDEN DENEMARKEN - SCHOTLAND 2-0 (1-0). 8. Michael Laudrup 1-0, 28. Brian Laudrup 2-0. Toeschou wers: 23.021. BELGIË - RUSLAND 0-0. Toe- Ronde van Colombia. Tweede etappe, Duitama - Soc ro: 1. Hernandez (Col) 221,3 kjj1 5.06.41, 2. Nino (Col), 3- Ruiz(Co1'- 4. Zapata (Col), 5. Marin (Cm)- Algemeen klassement: 1. Kanji"* (Col) 9.36.13, 2. Zapata O.U^ Montana (Col) 0.04, 4. Camarg" (Col) 0.08, 5. Meza (Col) 0.10- IJSHOCKEY Wenen. WK. ei Groep A: Duitsland - Canada (1-0 2-12-0). Stand: 1. Verenigde Staten t- 3), 2. Rusland 2-4 (8-3), 3. Ca» 3-3 (8-7), 4. Duitsland 3-2 (7-0. Slowakije 2-1 (5-9), 6. Oosten# 2-0 (1-9). ,.i Groep B: Zweden - FranknjM, (1-1 1-0 0-0), Tsjechië - Noor*1" gen 2-2 (1-1 0-1 1-0). j„. Stand: 1. Tsjechië 3-5 (9-5).;,.i] lië 2-4 (10-5), 3. Zweden 2-2 d 4. Noorwegen 3-2 (3-7), 5- F ,a 2-1 (3-5), 6. Frankrijk 2-0 (o-W- gen hun pee' 6-1) pen van onzetennismedewerker lërneuzen - Animo, regerend Zeeuws kampioen in de dis- trictstenniscompetitie voor vrouwen, zegevierde in Ter- neuzen met 4-2 over Ovezan- He Dat laatste team is door dit resultaat koploper af. De eerste plaats wordt nu ingeno- men door Souburg. In de hoofdklasse van de dubbel- competitie won Hoek het de gradatieduel tegen Hulster Ambacht met 3-1. Voor Animo startte Bep van de Vijver overtuigend tegen Ovezan- de-speelster Bep Meerhof: 6-1, 6- 4 In de volgende twee partijen moesten echter Marie-José Bag- Door John Graat Sluiskil - Voordat hij de leeftijd reikt, had Davy Dubbeldam - b' orado-Golff - nooit gedacht ooit strijd te rijden. WIELRENNEN 0p televisie had hij wel eens ge- ove keken, vooral als prominente Vla provinciegenoten Cees Priem of voe" Jan Kaas zich aan het front meld- bet den. Maar voetballen bij W sie" Sluiskil, de trots van zijn woon- wa plaats, was zijn lust en zijn leven, ma Tot de bal op een dag meedogen- lie- loos hard tegen zijn linkeroog Ik sloeg. De klap was zo verplette- va rend, dat Dubbeldam aan dat oog lie blind werd. Hoewel hij later aan zie de zijkant van het oog weer wat we zicht kreeg, was voetballen voor Du hem voortaan niet meer wegge- zij legd. Wanneer de bal na een verre als pass precies in zijn voeten zou da belanden, was voor Davy Dub- Oz beldam voortaan niet meer in te da schatten. Hij kocht een racefiets ho en vroeg een KNWU-licentie aan. Dat hij geen papbenen had, bleek snel. Als kersvers amateur fietste De hij in elk criterium in Zeeland al- ov les aan gort, want dat leverde lij mooie grote stukken op in de gel krant. En die aandacht vond D 'Zeelands hoop in bange wieier- „I dagen' wel geinig. Da „Vandaag staat er weer een halve we pagina van mij in de krant," ver- af telt Dubbeldam, na Louis de Ko- di ning de beste amateur in de Te- da leflextoer. „Ik ben hier in het se dorp al verschrikkelijk bekend, to Gisteren werd ik zelfs gekust, in' Maar ik probeer wel met beide Si' benen op de grond te blijven. Als be ik een paar keer niet win, zijn ze wi zo weer negatief over me.zij Fietsles Sinds een paar jaar is Dubbel- w dam, behoudens een uitstapje be van een jaar, de oogappel van ge Frits Schür. Eerst bij Europolis, ja nu bij Foreldorado-Golff. Zater- gr dag boekte de 24-jarige coureur D al zijn 37e zege als amateur. Inde V voorlaatste etappe van de Te- da leflextoer, in de Ardennen, gaf hij re' de overgebleven profs in het pe- 'lo loton fietsles. In de eindsprint VI klopte hij de Let Dainis Ozols hi (ex-Raas) overtuigend. Het was p" al zijn zevende zege dit seizoen. la Kenalve de Omloop van de Hout- pl Van onze biljartmedewerker Terneuzen - De halve finalisten van de BFTS zijn bekend. In poul irudy Kombrink door en in po' aan-nek-race Bert Timmer en C wÊÊKËÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊS mKÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊSÊËË Vooral de strijd in poule B was enerverend in café 't Keldertje «t rmeuzen' waar dit sluit" tuk van opnieuw een druk en «ng seizoen van de Biljart Fe deratie Terneuzen Stad afge- ^twordt. Bert Timmer ver fde zich, overigens maar «in» Van .P'aatsing door zijn Partij in die poule te win- ïw treffen tussen Chris artels en Tonny van der Most uitsluitsel brengen wie fir.11 j als tweede kwali- eerde. Van der Most was in ri„olV0?/deel. Hij mocht dat aant Z1 verliezen mits hij een srnn i yan 23 caramboles lm, de voorlaatste beurt ni f ^ay der Most een vrijwel Boïnu6/1!®611 stootbeeld voor dat inleid. Met de wetenschap brdo not> slechts één caram- thm, nMest maken trad hij en- Wa« !last aan' maar miste. Hij in de°«WKgeslagen dat hij ook ductie f met aan pro" mistak- j .kwam. Daardoor haar 3 kruisfinales op een JL™!'emdigde met evenveel ^dstnjdpunten (men hanteert schan k ,handlcap-kampioen- teern? twaalf punten-sys- scoorrte li1"13 Bartels' nuaar een lager algemeen ge in In va de g b v fa k v k g c D d g e B o

de Stem | 1996 | | pagina 8