rt, hij Sigarettenfraude is koud kunstje Herstel pas in tweede halfjaar' Wij zijn 30 april geopend srbouwt, stalleert ibilair de klap uw nop. ider om! Conflict tussen vakbonden en kabinet-Kohl erg dichtbij Isabel Allende Veel animo voor EasyJet naar Londen Geen rectificatie boek 'Fire on firms' Werkonderbrekingen in ziekenhuizen Win-t Philips in eerste kwartaal met 31 procent gedaald 1 van 10.00 tot 17.00 uur. ECONOMIE A7 Uitzendburo \DKAMERS 4 I «at kon worden vertaald in een teruggang van tussen de dertig en IlS procent. Gisteren bleek dat de J «inst uit de gewone bedrijfsuit- ning met 31 procent is terug- Jlen van 544 miljoen gulden naar 377 miljoen gulden. Dat het I uiteindelijke resultaat 315 mil- I joen gulden hoger uitviel was te 1 danken aan een buitengewone I bate uit de verkoop van aandelen I in het Veldhovense ASM Litho- I graphy. 'Gezien uw leeftijd...' Ziekteverzuim stabiliseert ECONOMIE KORT Pakhoed verwacht gelijke winst Skala slankt af Winst Schiphol stijgt 25 procent Winstdaling De Telegraaf [L 1996 A6 DESTEM i 11 DONDERDAG 25 APRIL 1996 eltermijnmarkt [In Bintje 50mm levering mei ■0 contracten verhandeld te !0,00, voor levering juni 'gg [contracten verhandeld tenen levering april 'g; wer. rtracten verhandeld tegen t bestemming voor daleverin, rvelijks prijshoudend en voor rauwelijks prijshoudend. )alers 5,62 57,10 5,56 34,00 d 5,40 43,80 4,32 99,70 d 4,26 4,50 2,50 15,60 Willink 2,44 20,00 e licals c. 2,40 28,50 d 2,38 4,10 166,80 2,23 Stijgers iniek 6,74 47,50 Bid Hold. 4.89 23,60 4,00 62,40 cert 3,98 70,50 ng 3,75 49,80 Holding 3,70 2,80 f pTwenthe 3,37 46,00 ns 3,33 9300,00 elegg.Mij 3,31 1405,00 eert 3.30 131.40 ■vieskoers Irigs koers ntkoers gisteren Ren leden k claim |c dividend |adaan bieden Isdaan laten Redenen ex dividend Iten en dividend edaan en laten ex dividend edaan en bieden ex dividend 1,80 9,40 10,70 a 3,60 4,50 2,80 3,50 16,90 18,30 11,10 11,60 2,60 2,20 b 10,60 10,00 2,80 1,60 0,60 0,60 7,70 7,60 9,00 10,00 6,20 7,00 4,10 4,60 2,60 3,00 1,00 1,10 a 16,50 18,00 a 30,00 a 30,00 15,00 a 15,40 4,60 4,00 1,60 b 1,50 6,20 6,20 11,50 11,00 3,20 6,70 a 1,20 3,10 1,30 8,00 11,80 4,90 8,00 2,90 b 5,10 2,90 9,30 12,50 21,10 23,50 2,00 0,60 0,70 a 0,60 2,50 2,60 4,00 4,80 2,30 3,10 a 1,20 1,60 a 0,70 0,80 6,60 8,20 a 3,80 4,80 a 2,80 3,20 1,70 2,30 1,20 1,50 1,80 0,90 3,20 1,90 b 1.10 0,70 3,10 2,20 21.00 20.50 b Jojekt in de Botlek; srt.lassers, jinstr. lassers loo 1, 3231 AM Brielle. Ham, Ganzestaartsedijk 8. heuvel: Dekkers-v.d. Vliet, 076 597 23 60. nnor Bert Schampers Lussel - De Nederlandse chatkist derft tussen de 600 Ijlioen en 1,3 miljard gulden I inkomsten doordat ac cijnzen en btw op sigaretten no grote schaal worden ontdo- '!I Oorzaak zijn Europa's L„ grenzen, het ontbreken 1 een doeltreffend controle- svsteem en smokkelbendes die I daar handig op inspelen. I .jet name fraudegevoelige pro- I jttcten zoals sigaretten, olie en alcohol, waarop hoge accijnzen «orden geheven, zijn het doelwit tan de georganiseerde misdaad. S containervrachten verdwijnen i onderweg naar de bestemming (I1 duiken soms weer op in de lidstaten van de Europese Unie, waar de inhoud ervan in het zwarte circuit terecht komt. Schattingen geven aan dat in zuideuropese landen over twin tig procent van de verkochte si garetten geen accijnzen worden betaald. Een enquêtecommissie van het Europees Parlement houdt zich momenteel bezig met de proble men van de interne markt en de ondoorzichtigheid van het tran- sit-systeem. Met name met bui tenlandse sigaretten worden enorme winsten gemaakt. Als bijvoorbeeld Amerikaanse siga retten met bestemming Algerije in de haven van Rotterdam aan komen, hoeft over het traject door de Europese Unie geen be lasting (accijnzen en btw) te worden betaald. Het is voor de internationale misdaad aantrek kelijk om de- vracht te onder scheppen en vervolgens op de markt te brengen. De enquêtecommissie van het Europees Parlement is sinds en kele maanden bezig met een doorlichting van het EU-doua- nesysteem, dat op 1 januari 1993 met het wegvallen van de bin nengrenzen grondig werd gewij zigd. Werden vroeger goederen aan de grenzen ingeklaard en btw betaald, nu gebeurt dat pas in het land van bestemming. Volgens CDA-Europarlementa- riër Bartho Pronk, tevens lid van de onderzoekscommissie, is de interne markt een paradijs voor mensen die er misbruik van ma ken. Pronk is ervan overtuigd dat de winsten enorm zijn, zelfs groter dan die in de drugshan del, terwijl het risico veel kleiner is. „De opdrachtgevers blijven vaak buitenspel. Als de douane beter zou samenwerken, kun je de fraude terugdringen", aldus Pronk. Eén zoekgeraakte contai ner sigaretten die op de zwarte markt wordt verkocht kost vol gens hem de belastingbetaler al 2,5 miljoen gulden. Sigaretten en het aan fraude on derhevige transit-systeem in de Unie, vormen nog maar een klein onderdeel van de totale schade die de Europese Unie en de lid staten leiden. In België kwam onlangs een schandaal met ex portsubsidies op slachtafval aan het licht. In Spanje is gesjoemeld met suiker. Volgens de EP-voorzitter Hansch wordt echter de fraude in de EU vergemakkelijkt door de gecompliceerde regels, terwijl ook de wetgeving om het pro bleem te bestrijden onnodig in gewikkeld is. Het ergste vindt Hansch het feit dat in vier van de vijf gevallen de fraudegelden in de lidstaten niet kunnen wor den teruggevorderd. Volgens Hansch is fraude met EU-gelden zelfs lucratiever dan de heroïne handel. De enquêtecommissie van het EP doet eind dit jaar verslag van zijn werkzaamheden en komt dan met aanbevelingen. Ook de Europese Commissie heeft nieu we maatregelen aangekondigd om fraude te beteugelen en lid staten desnoods te straffen met een korting op subsidies. Eindhoven - Philips verwacht op zijn vroegst in het twee- halfjaar een verbetering van de resultaten. Gisteren aakte het Eindhovense concern bekend dat de netto winst in het eerste kwartaal is gedaald van 744 miljoen gulden naar 692 miljoen gulden. President Jan Timmer jad de winstdaling tijdens de aandeelhoudersvergade- ring al aangekondigd. Emmer voorspelde een 'aanzien- I lijke' daling van de nettowinst uit té gewone bedrijfsuitoefening, De beleggers hadden zich inge- I VERVOLG VAN VOORPAGINA I Ex-werknemer Omzigtig kent gevoel. „Wat moet ik nog meer zeggen? Volgende week nsdag is er overleg met de mensen die er uit liggen. Dan I kom ik ook maar, kijken wat ze nog voor mij kunnen doen. Maar I ïkben al veertig." Lindsen is vier jaar ouder. „Voor I ik hier aangenomen werd, had ik al stapels sollicitatiebrieven de I deur uit gedaan. Toen al kreeg ik antwoorden als, uw leeftijd in j mmerking nemend. De arbeids markt wordt steeds kleiner. Waar moetje naartoe?" jende week komen de ontsla- I jen medewerkers weer bijeen om en met het arbeidsbureau en een uitzendbureau te praten over hun toekomst. He 27-jarige Angeline van Roos endaal uit Bergen op Zoom hoeft daar in ieder geval niet naar toe. Jee, ik heb te horen gekregen dat ik mag blijven. Ik werk er nu negen jaar, eerst acht jaar bij El mo en sinds een jaar bij FAS. Op de afdeling magazijnen waar on- eer twintig mensen werken. i acht mensen weet ik dat ze weg moeten." iis rond het middaguur een Witje wezen scheppen. Even l weg uit die naargeestige en lompte sfeer. Opgelucht, ze- J Joch heb ik het ook moeilijk, net zijn wèl je collega's die er uit ""an. Het is de derde keer dat ik l meemaak. Maar ik heb nog seen eelt op mijn ziel. Het went mat. Ik hoop dat er nu eens wat I ®t komt, want dit zijn ver kwikkelijke maanden geweest." steld op slechtere cijfers, afgaan de op de stijging van de beurs koers van ƒ60,50 naar 61,90. Kennelijk putten zij moed uit de belofte van het Philips om 'al het mogelijke te doen om het resul taat van 1995 te evenaren'. Telefonie Ook de uitspraak van Dudley Eustace, de financiële man in de raad van bestuur, dat Philips naar de top-3 in mobiele telefonie wil, houdt een belofte in voor de toekomst. Voorlopig leveren de forse investeringen die daarvoor nodig zijn in een fabriek in het Franse Le Mans nog aanloopver liezen op. Om zijn ambities op de groeimarkt voor mobiele telefo nie waar te maken heeft Philips een manager aangetrokken van marktleider Motorola. Aan de stijging van de omzet in het eerste kwartaal met zeven procent tot 15,6 miljard gulden droegen alle sectoren bij. Over bijna de hele linie was echter ook sprake van een dalende winstge vendheid. Het bedrijfsresultaat liep terug van 940 miljoen gulden naar 690 miljoen gulden of in procenten van de omzet van 6,4 naar 4,4. Eustace was positief over de gang van zaken in Azië, Latijns-Ame- rika en Oost-Europa. De pijn zit geografisch gezien vooral in West-Europa en de Verenigde Staten, waar de consument het laat afweten en de prijzen onder druk staan. Dat kwam het hardst aan voor de divisies Consumen tenproducten (beeld- en geluid sapparatuur), Halfgeleiders en Business Electronics. Voorburg (anp) - Het ziekte verzuim is het afgelopen jaar niet verder gedaald. In 1995 was de gemiddelde Neder landse werknemer 5,5 procent van de werktijd ziek, hetzelf de percentage als een jaar eer der. Dat blijkt uit cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Bij deze cijfers is het zwanger schapsverlof inbegrepen. Als de aanstaande moeders niet worden meegeteld komt het ziektever zuim in 1995 op 4,9 pro- cent.Werknemers van grote be drijven melden zich vaker ziek. '*p- Wm Philips presenteerde gisteren de cijfers van het eerste kwartaal. De nieuwe topman E. Eustace gaf een toelichting. Door Paul Verlinden Amsterdam/Londen Nog voordat er een toestel de lucht in was gegaan, boekte de luchtvaartmaatschappij EasyJet de afgelopen drie weken ruim 2000 vluchten voor haar nieuwe verbin ding tussen Amsterdam en Londen. „De belangstelling is erg groot. Het toont aan dat er een markt is voor deze manier van vliegen," aldus directeur/eigenaar Ste- lios HajiIoannou gisteren tijdens de mai den flight van de EasyJet van Schiphol naar Londen-Luton. Deze week vliegt de jonge maatschappij nog slechts een keer per dag naar Engeland. Vanaf 3 mei wordt dat drie maal daags. EasyJet biedt vluchten aan 'zonder enige franje' tegen absolute bodemprijzen. Een enkeltje is al te krijgen vanaf 99 gulden. Een retour kost het dubbele. Op de eerste vlucht gisteren naar Londen waren alle 130 stoelen bezet van de Boeing 737 bezet. Maar dat had er voornamelijk mee te maken dat er 99 mensen aan boord waren die de stoel via een actie op Radio 3 gratis verkregen hadden. De 29-jarige Stelios, zoon van een Griekse reder, is er van overtuigd dat de lijnvlucht op Londen een succes wordt. Hij mikt op een bezettingsgraad van 65 procent per toe stel. „Wij verwachten dat jaarlijks meer dan 100.000 mensen met ons van Amsterdam naar Londen vliegen." Stelios baseert dat zelfvertrouwen op het succes dat EasyJet in Engeland heeft. Daar startte de maatschappij vorig jaar november met vluchten van Londen naar de Schotland voor de lage prijs van 75 gulden voor een en keltje. Sinds de komst van EasyJet is het aantal vliegtuigpassagiers van Londen naar Schotland met 12 procent gestegen. EasyJet kan zijn prijzen vooral zo laag hou den omdat men zonder tussenkomst van reisbureaus werkt. Mensen bellen naar een centraal nummer. Ze krijgen geen ticket, maar een reserveringsnummer waarmee ze een instapkaart krijgen op het vliegveld. De kosten worden ook gedrukt omdat EasyJet naar Luton vliegt, een klein, goedkoop vliegveld ten noorden van Londen. Verder spaart men geld uit door geen maaltijden aan boord te serveren. Addertje Er zitten echter ook addertjes onder het gras. De prijs van 99 gulden geldt alleen voor de eerst serie stoelen die verkocht wor den. Naarmate het toestel voller geboekt wordt, loopt de prijs op via 129 en 159 gul den naar 199 gulden. Bovendien betaalt de passagier twintig gulden luchthavenbelas ting, een bedrag dat bij andere maatschap pijen vaak in het ticket zit. Ondanks de nadelen blijft EasyJet met name voor snelle boekers beduidend goedkoper dan ander maatschappijen. Het goedkoopst retour per EasyJet kost 218 gul den (twee maak 99 gulden plus twintig gul den belasting). Actietarieven van maat schappijen als British Midland en KLM gaan momenteel niet lager dan 295 gulden, terwijl een standaard-retour op een doorde weekse dag bij die twee maatschappijen rond de vijfhonderd gulden ligt. Toch vrezen de andere maatschappijen EaysJet niet. „De verwachting is dat Easy Jet vooral mensen trekt die op een goedkope manier naar Engeland willen. Mensen die nu vaak de boot, bus of trein nemen. Op die manier kan Easyjet zelfs marktvergrotend werken. Dat is in Engeland ook gebeurt," zegt sales-manager Jenny Caulfield van Bri tish Midland, dat negen keer per dag van Schiphol naar Londen Heathrow vliegt. Concurrentie Ook een woordvoerder van KLM verwacht niet dat EasyJet een bedreiging is. „Wij schuwen de concurrentie niet. Wij leveren een heel goed product .waarmee de consu ment op maat bediend wordt." Vooral za kenreizigers zullen niet zo snel voor de Easyjet kiezen omdat die minder vluchten per dag heeft en Luton te ver uit het cen trum ligt, denkt de woordvoerder. KLM vliegt acht keer per dag naar Londen. KLM's zustermaatschappijen Air UK en Transavia doen dat respectievelijk zes en vier keer. Met de komst van EasyJet gaan er nu dage lijks gemiddeld 49 vluchten van Schiphol naar Londen terwijl, terwijl ook vanaf Rot terdam doorgaans zeventien toestellen per dag naar de Engelse hoofdstad vertrekken. Dat de grote belangstelling ook tot proble men kan leiden merkte EasyJet gisteren al op haar eerste dag: de vlucht kende meteen al een vertraging van drie kwartier als ge volg van 'file-vorming' boven de Noordzee. Door Frans Wijnands Bonn - Volgens de voorzitter van het Duitse verbond van vakverenigingen, Dieter Schulte, heeft het 'absoluut geen zin' om met regering en werkgevers verder te praten over werkgelegenheid en (so ciale) bezuinigingen. „Het jongste overleg was een duidelijke stap in de richting van een groot conflict", aldus Schulte. Hij kondigde aan dat de achterban - met name de onder nemingsraden - gemobiliseerd zullen worden. De komende 1 mei-manifestaties zullen pro testbetogingen tegen de bezuini gingsplannen van de regering worden, zo hebben de vakbon den laten weten. Schulte geeft het kabinet-Kohl en vooral de werkgevers de schuld van de dreigende impas se. Dinsdagnacht eindigde een gesprek bij kanselier Kohl tus sen regeringspartijen, werkge- »Kohl geeft vandaag een toe lichting op zijn bezuinigings plannen. FOTO ARCHIEF DE STEM vers en vakbonden zonder resul taat. Terwijl er concreet onder handeld moest worden over 'ver bond voor werkgelegenheid' was er volgens de vakbondsvertegen woordigers eerder sprake van een 'verbond tégen werk'. Voor de werkgevers gaan de (vaag) aangekondigde bezuini gingsplannen van de regering niet ver genoeg. Volgens Dieter Schulte heeft kanselier Kohl de eisen van de werkgevers tot zijn eigen regeringspolitiek gemaakt. De vakbonden keren voorlopig niet aan de gesprekstafel terug, ook al wil Kohl een vervolgge sprek. Ook de politieke oppositie van socialisten en Groenen bekriti seerden de bezuinigingsstrategie van het kabinet. SPD-voorzitter Oskar Lafontaine beschuldigt de coalitieregering ervan een 'pri mitieve afbouw van de sociaal- staat' toe te passen. Werkgeverspresident Murmann noemde het gesprek bij Kohl daarentegen wel degelijk een succes, ook al gaan de bezuini gingsplannen hem nog niet ver genoeg. „De sociaal-staat gaat niet ten gronde als er wat gekort wordt op de uitbetaling bij ziekte", vindt hij. Murmann gelooft vooralsnog niet in stakingen naar aanleiding van het hape rende werkgelegenheidsoverleg. Ziekengeld Een zeer moeilijk punt in het be zuinigingspakket, dat ongeveer 50 miljard bedraagt, zijn kortin gen op de sociale uitkeringen. Met name op het ziekengeld. De regering wil de uitbetaling bij ziekte in de eerste zes weken met twintig procent korten. Wie zijn volle loon of salaris wil behou den, die moet in die periode dan maar vakantie- of vrije dagen inleveren. De vakbonden vinden dat onacceptabel. Andere voorgenomen ingrepen zijn de verhoging van de pen sioengerechtigde leeftijd voor vrouwen van 60 naar 63 jaar, en het afschaffen van opzegging stermijnen bij ontslag. Volgens geruchten zouden kleine bedrij ven - tot 50 werknemers - die failliet gaan, niet meer verplicht worden een sociaal (af- vloeiings)plan op te stellen. De coalitiepartijen, CDU, CSU en FDP, hebben gisteren verdere bezuinigingsmodellen uitge werkt. Bijzonderheden daarover werden niet bekend gemaakt. Morgen zal kanselier Kohl in het parlement een regeringsverkla ring over de bezuinigingsplan nen afleggen, waarna de Bonds dag enkele uren de tijd krijgt om daarover te debatteren. De rege ring wil de staatshuishouding op orde krijgen zónder belasting verhogingen wat volgens de op positie onmogelijk is. In Bonn is een duidelijk nerveu ze spanning te bespeuren omdat de coalitie beseft dat het deze week tot concrete en harde voor stellen moet komen. Geen enkele bezuinigingsmogelijkheid mag taboe zijn; zelfs niet bij de socia le voorzieningen. Het Duitse Economisch Instituut heeft intussen een somber beeld over de werkgelegenheid gepre senteerd. Die zal, met name in westelijk Duitsland, blijven da len. Zelfs in het gunstigste geval zullen dit jaar 3,9 miljoen men sen werkloos blijven. Het stre ven van de regering-Kohl om in het jaar 2000 de werkloosheid tot de helft terug te brengen worden 'niet realistisch' genoemd. Rotterdam - Pakhoed verwacht voor dit jaar een winst die ongeveer gelijk zal zijn aan die van vorig jaar. Vorig jaar behaalde het op slag- en transportconcern een resultaat uit gewone bedrijfsuitoefe ning na belastingen van ruim 123 miljoen. Een maand geleden bij de publicatie van de jaarcijfers 1995 durfde Pakhoed-topman N. Westdijk nog geen winstverwachting uit te spreken. Den Bosch - Zware verliezen nopen de elektronica-keten Skala tot forse ingrepen in de organisatie. Het bedrijf, met het hoofdkantoor in Den Bosch en 23 winkels in het land, gaat zich weer helemaal toeleggen op de verhuur van hifi, televisies en witgoed. Het afstoten van de verkoopactiviteiten betekent gedwongen ontslag voor ze ventien mensen. Volgens J. Resink, recent aangetrokken als direc teur van Skala, zit het bedrijf veel te ruim in zijn jasje. Skala heeft in Nederland circa 400 medewerkers. Daarvan werken er honderd op het hoofdkantoor in Den Bosch. In totaal komen er 26 arbeids plaatsen te vervallen. Een aantal mensen kan intern herplaatst worden; voor zeventien personeelsleden zal ontslag worden aange vraagd. Schiphol - De winst van de luchthaven Schiphol is vorig jaar geste gen tot 145,7 miljoen gulden. Dat betekent een stijging met ruim 25 procent ten opzichte van 1994, toen de luchthaven een winst van 116,2 miljoen gulden realiseerde. Belangrijke factoren in de winst stijging waren een strakke kostenbeheersing en een doorgaande stijging van de inkomsten. Amsterdam - De uitbreiding van de activiteiten van het Telegraaf concern gaat niet in de koude kleren zitten. De afschrijving van de goodwill door de overname van verschillende bladen en de ver wachte aanloopverliezen bij de deelnemingen in commerciële te stations zorgen voor een inzinking. De uitgever rekent voor 1996 'op een sterk verminderd' resultaat. Dit meldde het concern giste ren. Van onze rechtbankverslaggever Breda - Management Adviesbureau De Breed Partners uit Breda hoeft het testresultaat van B.V. Holdingmaatschappij P B Nederland in haar spraakmakend boek 'Fire on firms: firms on fire' niet te rectificeren. Dat heeft de Bredase vice-presi dent mr. J. Leijten in kort geding beslist. De eiser uit Weesp, een dochter van l'Oréal S.A. uit Frankrijk, zei tijdens de behande ling dat de test een volkomen ver keerde voorstelling van zaken geeft. De computer had berekend dat het Nederlandse bedrijf de ko mende vijf jaar meer kans failliet te gaan dan te overleven. De rechter heeft weinig heel gela ten van de bezwaren van P B. Hij wees op de vrijheid van me ningsuiting voor De Breed Part ners en zei verder dat het haar vrijstond de resultaten van een vergelijkend onderzoek over de faillissementskans van bedrijven te publiceren. Hij vond het ook voor outsiders duidelijk dat het boek niet meer dan verwachtin gen weergeeft. Mr. leijten wijst er op dat in het voorwoord van het boek voldoende relativering over de uitkomsten is aangebracht. De gehanteerde berekeningsmethode is wetenschappelijk beschreven en bekend. „De accountant van P B wilde desgevraagd niet zeg gen dat de methode wetenschap pelijk gediskwalificeerd is," aldus Leijten. De Breed Partners heeft de betrokken bedrijven vol doende geïnformeerd en ook vol doende gelegenheid gegeven om correcties aan te brengen. Binnen kort wordt de uitgave van De Breed Partners opnieuw juri disch getest. Smit Zoon in Wee sp heeft de Bredanaars voor 8 mei in kort geding gedagvaard. Zoetermeer (anp) - De vakbonden in de zorgsector organiseren op 8 mei korte werkonderbrekingen in diverse instellingen om dat de werkgevers het CAO-overleg willen uitstellen. De Nederlandse Zorgfederatie (NZf) liet dinsdag weten meer geld van de overheid te willen krijgen alvorens met de bonden te gaan praten. De vakbonden me nen echter dat het cao-overleg los moet staan van de onderhandelin gen tussen NZf en overheid. Het kabinet heeft bepaald dat de loonkosten in de zorgsector met maximaal anderhalf procent mo gen stijgen. Niet alleen de bonden vinden dat veel te weinig: ook de NZf protesteert tegen deze gerin ge verhoging. Als de lonen in de zorgsector te veel achterblijven bij het bedrijfsleven, wordt het moei lijker om personeel te werven, luidt de redenering van de werk gevers. De eerste cao-onderhan delingen staan gepland voor 8 en 9 mei. De NZf verwacht echter niet voor 8 mei van het kabinet te ho ren of er meer geld beschikbaar komt. De vakbonden zijn daar woedend over. „AbvaKabo, CFOk/SBG en FHZ zijn van me ning dat de overheid te weinig geld beschikbaar stelt voor de CAO-onderhandelingen. Maar dit laat onverlet dat de werkgever een eigen verantwoordelijkheid heeft", aldus een gezamenlijke verklaring van de bonden. (ADVERTENTIES) wereldbibliotheek Boeken die blijven Schitterende luxe-edities van alle boeken van Gebonden in goudgestempelde linnen banden met gekleurde schutbladen en leeslint De eenmalige goedkope editie van Het goud van Tomas Vargas bevat kortingsbonnen voor alle boeken van Isabel Allende, ook voor de luxe-edities! bII de boekhandel Gamma Breda, Spinveld 16,4815 HS BREDA Gamma Oosterhout, Oostpolderweg 2, 4907 DZ OOSTERHOUT

de Stem | 1996 | | pagina 7