Kurhaus breidt uit en krijgt eigen jazzclub Aap zet hotel op stelten Vliegtuigkaping in actiefilm 'Critical Decision' Mooie dood in IJsland in 'Children of Nature' De Tijd speelt Handke DE STEM UITGIDS Filmmaker weigert Springdanceprijs The Who deze zomer live in Hyde Park Landmacht en De Mol maken samen soap over leger Dylan geeft twee concerten in Utrecht 22 films strijden om Gouden Palm op festival Cannes Ook in PESTEM nederland 1 nederland 2 nederland 3 belgië frans 1 belgië frans 2 duitsland 1 Duitsland 2 DONDERDAG 25 APRIL 1996 Utrecht (anp) - De Duitser Gert Weigeit, de maker van een van de winnende films van het Spring- dance Cinema Festival, heeft be sloten de prijs voor Through My Eyes te weigeren. Weigeit zou ontstemd zijn omdat hij geen geldprijs ontvangt. Die gaat naar de makers van de film La Fol- lia/Conceit. De directie van het festival wilde wel akkoord gaan met twee win naars, maar meende dat de geld prijs (10.000 gulden) niet mocht worden gedeeld. Het geld is be stemd als bijdrage in de produc tie van een nieuwe film. De direc tie van het festival zegt de weige ring van Weigeit te respecteren. Het geldbedrag is toegekend aan de Belgen Stefan Franck en Bart van Desssel omdat zij met La Fo lia/Conceit de kijkers volgens de jury nieuwsgierig maken naar een vervolg. Naar het oordeel van de jury maakte Weigeit met Through My Eyes een stilistisch perfecte dansfilm. Springdance Cinema is een onderdeel van het Springdance Festival, dat tot en met 28 april in Utrecht loopt. De jury onder voorzitterschap van de Nederlandse choreografe Pau line Daniëls bekeek 33 films uit twaalf landen. Londen (ap) - De reüniegolf on der legendarische rockbands heeft nu ook Roger Daltrey, Pete Townshend en John Entwistle te pakken gekregen. Dinsdag maak te zanger Daltrey bekend dat The Who op 29 juni in het Londense Hyde Park de rockopera Qua- drophenia live op het podium zal spelen tijdens een benefietcon cert ten bate van het liefdadig heidsfonds van de Britse kroon prins Charles. Diezelfde dag zul len ook Eric Clapton en Bob Dylan in Hyde Park optreden. Het zal de eerste keer worden dat The Who de al meer dan dertig jaar oude rockopera Quadrophe- nia live zal spelen. „Niemand speelt onze muziek beter dan wij zelf," aldus Daltrey tijdens een persconferentie met Townshend en Entwistle. De overleden drummer- Keith Moon wordt vervangen door Zak Starkey, de zoon van Beatles drummer Ringo Starr. Moon schonk Starkey destijds zijn eer ste drumstel en leerde hem de eerste slagen. Den Haag (anp) - De bevelhebber van de landmacht, luitenant-ge neraal H. Couzy, en John de Mol, algemeen directeur van John de Mol Produkties, hebben het con tract getekend voor de coproduc tie De Charlie Compagnie. Het is de bedoeling dat de 13-delige dramaserie in het televisieseizoen '97-98 wordt uitgezonden. PvdA en D66 reageren sceptisch op de tv-serie, maar verzetten zich niet tegen het plan. Groen- Links heeft minister Voorhoeve kamervragen gesteld over het nut van de serie en de kosten ervan. In de serie staan vier jongeman nen tijdens hun opleiding bij de Luchtmobiele Brigade centraal. De opnamen beginnen medio 1997. Wie de serie gaat uitzen den, staat nog niet vast, maar de Holland Media Groep (RTL 4, RTL 5 en Veronica) heeft grote belangstelling. Utrecht - De legendarische Ame rikaanse zanger en dichter Bob Dylan komt opnieuw naar Ne derland. Op 20 en 21 juni staat hij in muziekcentrum Vredenburg in Utrecht, zo heeft organisator Mo jo Concerts bekendgemaakt. Ook vorig jaar gaf hij drie concerten in Nederland. Parijs (afp/dpa) - Voor het 49e Filmfestival van Cannes zijn 27 films genomineerd, waarvan er 22 meedoen aan de competitie om de Gouden Palm. De openings film van het festival, dat van 9 tot 20 mei duurt, is Ridicule van de Franse regisseur Patrice Leconte, terwijl Flirting with Disaster van de Amerikaan David O'Russell als slotfilm is gekozen. Festivaldirecteur Gilles Jacob heeft een en ander deze week in Parijs bekendgemaakt. De lijst met genomineerden is een men geling van bekende en minder be kende namen. Tot de eerste cate gorie horen onder anderen Ro bert Altman, Bernardo Bertoluc- ci, Stephen Frears, Michael Cimi- no en Mike Leigh. Onbekendere namen zijn onder meer Jaco van Dormael, Lars von Trier, Rolf de Heer en Flora Gomes. Den Haag (anp) - Het Kurhaus krijgt aan het einde van dit jaar een eigen jazzclub. Op de plaats waar Pia Beek en vele andere jazzartiesten jaren geleden furore maakten, opent de Kurhaus Jazz Club 15 december zijn deuren. De jazztempel komt aan de voorkant van het monumentale gebouw, waar tot voor enkele maanden het Holland Casino was geves tigd. Het casino heeft tegenwoor dig een eigen onderkomen tegen over het Kurhaus. Jazzliefhebbers kunnen in de toe- komst het hele jaar door terecht in het Kurhaus. Op de begane grond komt de jazzclub, waar na tionale en internationale groot heden in de weekeinden zullen optreden. Het souterrain biedt plaats aan een jazzcafé waar on der meer jamsessions in een wat informelere sfeer worden gehou den. De Kurhaus Jazz Club wil verder een aantal thema-avonden organiseren, zoals een Latin- danceparty of een blues-evening of ter gelegenheid van een jubile rende artiest. De Kurhaus Jazz Club wil op de ze manier van Den Haag dè jazz- stad van Nederland maken. De residentie geniet in de jazzwereld al grote internationale bekend heid door het fameuze North Sea Jazzfestival dat elke zomer in het Congresgebouw plaatsheeft. De jazzclub, die zichzelf moet be druipen, opent 15 december met een groot gala ter ere van pianis te en zangeres Pia Beek (69) wier naam mog altijd onlosmakelijk met Scheveningen is verbonden. De Stichting Kurhaus Jazz Club, die verantwoordelijk is voor de exploitatie en organisatie, krijgt de steun van een comité van aan beveling. Hierin zitten behalve Pia Beek onder anderen gitarist Jan Akkerman, saxofonist Hans Dulfer, de zangeressen Denise Jannah en Greetje Kauffeld en de Amerikaanse trompettist Wynton Marsalis. Ook de rest van het Kurhaus on dergaat de komende maanden een flinke verbouwing. Zo wordt de zalencapaciteit verdubbeld tot ruim 2800 vierkante meter. De belangrijkste uitbreiding is de bouw van een grote zaal voor 500 mensen, die voor verschillende doeleinden kan worden gebruikt. Ook het hotelgedeelte wordt uit gebreid. Er komen vijftien ka mers bij die ook als kleine verga derzaaltjes kunnen dienen. Het vernieuwde Kurhaus telt na de verbouwing 256 kamers. Van onze filmredactie Van alle dieren staat de aap het dichtst bij de mens. Sommige apen zijn zelfs zo menselijk dat wij ons er graag mee willen ver eenzelvigen. Zo'n herkenbaar apen-exemplaar zit er ook in Dunston Checks In, een familie film van Ken Kwapis. De film speelt zich af in een vijf- sterren-hotel in New York waar weduwnaar Robert Grant de ma nager is. Zijn zoontjes Kyle en Brian beschouwen het hotel als een speelplaats en halen allerlei grappen uit met de gasten. Op een dag arriveert de stijve, ar rogante Lord Rutledge (Rupert Everett) met een grote koffer, waarin de chimpansee Dunston blijkt te zitten. Rutledge gebruikt Dunston bij het stelen van dia manten uit de hotelkamers. Dunston heeft een hekel aan zijn baas en sluit vriendschap met Kyle. De jongen probeert de aap te verstoppen voor Rutledge, maar dat valt niet mee. Al snel zorgt Dunston onbedoeld voor heel wat commotie in het hotel. De komedie probeert leuk te zijn door een hele serie opgeblazen types te presenteren, zoals een overgevoelige dikkerd die het steeds moet ontgelden, een die- renjager die zijn kogels erg los heeft zitten, een kreng van een hoteleigenares, een kwaadaardi ge gentleman-boef en vrijgrage dames op leeftijd. De aap krijgt alle ruimte om zijn kunstjes te vertonen en steelt uit eindelijk ieders hart. Tot in Indo nesië toe, waar het beest een ge zin sticht en ongetwijfeld nog lang en gelukkig leeft, 'Dunston checks in' draait in Casino 3 in Breda, Boxy 1 in Ber gen op Zoom, De Koning van En geland in Hulst. De aap Dunston met zijn vriend Kyle. FOTO MARK FELLMAN Door Jos Kessels Nu de vakantietijd binnenkort weer aanbreekt, nemen velen het vliegtuig naar paradijselijke oor den. Wie met vliegangst of ande re luchtige ongemakken kampt, kan alvast in de sfeer komen met Critical Decision, een actiefilm van Stuart Baird over een vlieg tuigkaping. Op weg van Athene naar Was hington wordt een Boeing ge kaapt door de bende van de ge vreesde terrorist Nagi Hassan (David Suchet). Hij zegt dat hij met de actie een collega-terrorist wil bevrijden, maar heeft heel andere plannen. Aan boord van het vliegtuig bevindt zich name lijk een zware bom en Nagi wil de hele Amerikaanse oostkust in de oceaan laten zinken. De terroristen-expert Grant (Kurt Russell) doorziet de bedoe lingen van Nagi. Samen met een commando-team, dat onder aan voering staat van Travis (Steven Seagal), laat Grant zich met een klein vliegtuig aan de gekaapte Boeing koppelen. Het is het begin van een heleboel ellende en te genslag. Critical Decision is een actiefilm die staat als een bommenwerper. In een buitenaards tempo stape len de gebeurtenissen zich op en de geluidsbarrière wordt meerde re malen doorbroken. Alles wat Steven Seagal als terreurbestrijder in de actiefilm 'Critical Decision'. FOTO WARNER BROS er voor de helden mis kan gaan, gaat mis, maar met weinig kunst en veel vliegwerk komt het toch nog goed, zonder dat de logica al te nadrukkelijk geweld aange daan wordt. Opmerkelijk detail is dat een van de helden, die in andere films maar nooit wil ster ven, hier een vrije val van tien ki lometer maakt, zonder dat we nog van hem horen. Een goede vondst. 'Critical Decision' van Stuart Baird draait in Casino 1 in Breda, Cinemactueel in Bergen op Zoom, City in Roosendaal, De Koning van Engeland in Hulst, Heuvelpoort 4 in Tilburg. Door Marjan Mes Een weerbarstige natuur, kou, sneeuw, ijs en korte dagen ma ken dat de bewoners van IJs land veel lezen en veel naar de bioscoop gaan. Er is zelfs een filmfestival en er worden ook films gemaakt. De bekendste regisseur is Fridrik Thor Fridriksson, die het weerbar stige landschap van het slechts 262.000 mensen tellende eiland een opvallende rol toebedeelt in zijn films. Zijn film Children of Nature werd in 1991 genomineerd voor een Oscar voor de beste buiten landse film. Een mooie, rustige film die aanvankelijk alleen misschien wat al teveel aarzelt tussen romantisch drama en documentaire opzet, maar die tegen het eind steeds sterker wordt. Het is een sympathiek, in trage, observerende beelden gevan gen portret van een bejaarde boer uit het Hoge Noorden, die afscheid neemt van zijn oude bestaan en met zijn bezittingen naar Reykjavik trekt. Daar klopt hij aan om onderdak bij zijn dochter en kleindochter. Het botert echter niet met de onuitstaanbare kleindochter, zodat opa in het bejaardenhuis terecht komt. Daar ontmoet hij een oude jeugdliefde met wie hij in een gestolen jeep en achtervolgd door de politie terugkeert naar zijn geboortegrond, een woest fjordengebied. De twee bejaar de rebellen belanden in het nu uitgestorven dorp van hun jeugd, waar ze een zomerhuisje kraken en samen nog een late idylle beleven, voordat zij een vredig einde vinden. De mythen en geesten uit het verleden, zo belangrijk in de IJslandse cultuur, spelen ook in Children of Nature een mooie rol. Zo is er een beeld van een naakte vrouw, die als een spookverschijning in de mist staat wanneer het bejaarde duo overvaart naar zijn eindbe stemming. En aan het mooie slot ziet de oude vrouw haar verleden weer terug alvorens zij zich laat wegvoeren door de zee, terwijl haar vriend voor goed in een vulkaan verdwijnt om de eeuwige rust te vinden. 'Children of Nature' van Fridrik Thor Fridriksson draait in Chassé Cinema Breda. Het Vlaamse toneelgezelschap De Tijd, waar vroeger Ivo van Hove de scepter zwaaide, is on der leiding van regisseur Lucas Vandervorst steeds meer uitge groeid tot een gezelschap dat een literaire tekst stelt boven een dramatische handeling, zoals De Fantasten van Musil. Op maan dag 29 april speelt het in het Chassé Theater in Breda Over de dorpen van Peter Handke, een stuk vol lange monologen waar in vervreemding en ontheemding om de voorrang strijden. Dit dramatische 'gedicht' uit 1981 gaat dwars door ruimte en tijd en behandelt de terugkeer van de schrijver Gregor (Dirk Buyse) naar zijn familie in zijn geboortedorp op het Oostenrijk se platteland. Zijn ouders zijn gestorven. In het ouderlijk huis moet hij met zijn broer en zuster de erfenis regelen. Het tweetal voelt zich verlaten, eenzaam en onbemind in het landschap van hun jeugd dat niet meer hetzelf de is als vroeger. Ook zijzelf zijn veranderd en dat leidt tot hoog oplopende woordenwisselingen aan het graf. De eerste anderhalf uur voor de pauze spreken de acteurs hun monologen in een kale ruimte, na de pauze is deze plotseling aangekleed, o.a. met brandende kaarsen, alsof er een kerkdienst gaande is. De personages zijn voornamelijk een voertuig voor Handkes mysterieuze en tegen strijdige taalbeelden. Zij wisse len elkaar af in lange, monumen tale monologen, waarin elke zin een bezwerende kracht heeft. Cie. De Koe speelt vanavond in de kleine Chassé-zaal in Bre da In de Gloria van Laurent Hu- brecht en Peter Van den Eede. De drie acteurs maken er een amusant potje van. Hilde van Mieghem huppelt levenslustig op knalrode pumps rond. Peter van den Eede en Frank Focke- teyn lopen er nog maller bij, de een met pijpekrullen, de ander in slordige kokskledij. Omringd door plastic bloemen, taartdozen en drankflessen vertellen ze el kaar over hun geluk en plezier, waarbij er een hoop nonsens wordt verkocht. Nauwelijks nog theater, maar een saaie egotrip zonder dramatische ontwikke ling of climax. Carmen, de musical, is mor genavond in de grote zaal van het Bredase Chassé Theater te zien en te beluisteren. Vooral dat laatste is de moeite waard, want Janke Dekker, Joke de Kruijff en Mario Duimen zingen de sterren van de hemel als het ongelukkig trio uit Bizets opera. Maar de passie die hoort bij jaloezie in een fatale driehoeksverhouding ontbreekt vrijwel omdat de Ne derlandse bewerking van het li bretto tekortschiet en operazan ger Van Duimen weinig uitstra ling heeft. Karin Post bedacht het con cept van Vavoom..,, een dans voorstelling geïnspireerd door de vervreemdende en vervormde klankmontages van componist Guus Janssen, die morgenavond in het Chassé Theater is te zien. Het is een gevarieerde collage van korte duetten en twee solo's door haar en Guido Severien, die werden gechoreografeerd door Désirée Delaunay, Helga Langen en de twee dansers zelf. Regis seur Gerardjan Rijnders droeg bij aan de grilligheid van dit programma, waarin mambo, tap en cha cha cha niet zelden de aanleiding vormen om te dansen als in een nachtclub of een musi cal. Pianist, slagwerker en saxo fonist spelen soms als een melo dieuze big band, maar piepen en knorren ook heel wat af. Post en Severien dansen heel lichtvoetig, in komische kostuums door hun Hollywood-achtige relatieperi kelen. Warm Water Jeugdtheater, een nieuw jongerengezelschap uit Zoetermeer, brengt op zon dag 28 april (17.00 uur) in de kleine Chassé-zaal in Breda de familiemusical Malpertuus, een vrolijke gezongen en gedanste bewerking van de middeleeuwse fabel Van den Vos Reynaerde. De dieren in het Vlaamse Land van Waas wachten vol angst op de terugkeer van de vos. In een terugblik wordt getoond hoe hij zijn misdaden en sluwe streken wist te bedrijven. Bij een rechts zitting onder leiding van koning Nobel, de leeuw, weet Reinaert met behulp van leugens en tove narij het het hof om de tuin te leiden. Opus One komt zondagmid dag naar De Bussel in Ooster hout met Peter Pan, een dans voorstelling, waarin de avontu ren van het jongetje Peter, het Harrie Jekkers is vanavond in De Nobelaer met zijn nieuwe ca baretprogramma, 'Het geheim van de Lachende Piccolo'. FOTO JAN LANKVELD elfje Tinkerbell en de bloeddor stige kapitein Haak in allerlei dans- en musicalstijlen wordt uitgebeeld. Harrie Jekkers, de Haagse zanger die zich ontpopte als een succesvol cabaretier, staat van avond in De Nobelaer in Etten- Leur met zijn nieuwe solopro gramma Het geheim van de La chende Piccolo. Opnieuw een reis door zijn eigen wereld. Al zingend en vertellend zal hij gaandeweg de betekenis van de titel van dit nieuwe programma onthullen. De combinatie van mooie liedjes en een persoonlijke manier van verhalen over de ei gen jeugd in een volkswijk in Den Haag maakte Jekkers' vori ge show Met een Goudvis naar Zee tot een 'bestseller', die werd bekroond met de Scheveningen Cabaretprijs. Wivineke van Groningen, Bruun Kuijt en Lysbeth Welling geven morgenavond in De Nobe laer in Etten-Leur (21.00 uur) een voorstelling van Ada Evert. Evert is de Friese vader van een dochter van 19, die ver liefd is op Ada, een veel oudere televisiepresentatrice. Dat ziet hij helemaal niet zitten en daar om lijkt het hem het beste om maar met Ada te trouwen zodat ze samen voor dochterlief kun nen zorgen. Daarna volgen nog twee anderen verhalen, die para lellen hebben in vorige eeuwen, over de 19e eeuwse actrice Eleo- nora Duse en Madame de Pom padour. Erik van Muiswinkel en VOF De Kunst komen op maandag 29 april tweemaal naar De Kring in Roosendaal (14.00 en 16.00 uur) met Mijn eerste popconcert, een meezing- en meespeelprogram ma rond onder meer de bekende liedjes van Annie M.G. Schmidt. Ze worden gezongen door Nol Havens en begeleid door VOF de Kunst, terwijl cabaretier Erik van Muiswinkel zal proberen de kinderen (vanaf vier jaar) crea tief in te schakelen. Velvet's Schwarzes Theater uit Duitsland speelt morgena vond (19.00 uur) in De Maagd schouwburg in Bergen op Zoom het poppenspelsprookje Rusal- ka, de kleine zeemeermin, waar in de figuurtjes lijken te zweven in de diepzwarte entourage. Het is een bewerking van het sprook je van Andersen en de opera van Dvorak. Met Nederlandse tus senteksten is het verhaal goed te volgen. Bruce Willis moet in 2035 de aar de ondergang zien te redden science fictionfilm 12 Monkeys vam' ry Gilliam. Teruggestuurd in de»! landt hij in 1990 en wordt ineen, chiatrische inrichting opgenomen, S wifr min kArwrv,\'r+ ir\ aam doemspektakel. (Grand in Breda, c! mactueel in Bergen op Zoom, Citr Roosendaal, De Koning van Enqelan- Hulst) De animatiefilm Toy Story van de Disney-maatschappij werd helemaal de computer gemaakt, maar de p| speelgoedfiguren die er in spelen,,, expressief en koddig en het verhaa' mooi. (Casino 2 in Breda, Centraal; Geertruidenberg, City in Roosendaal! nemactueel en Roxy in Bergen opZoiï De Koning van Engeland in Hulst) Broken Arrow van John Woo is snelle actiefilm over twee elkaar bes dende testpiloten (John Travolta» Christian Slater), met kernraketonlpj fingen en opgeblazen treinen. (Mig! in Breda, Roxy 2 in Bergen op Job Centraal 1 in Geertruidenberg, De ning van Engeland in Hulst) Oscar-winnares Susan Sarandon staatr non in Dead man's walking van li Robbins een ter dood veroordeelde te nermoordenaar (Sean Penn) bij. (Cinésol 2 in Breda) In de fraai gekostumeerde komele Sense and Sensibility van Ang spelen Emma Thompson en KateWinlr twee 18e eeuwse zusjes die verliefd den op de verkeerde mannen (o.a. Grant). (Cinesol 1 in Breda) Braveheart, het met vijf Oscars kroonde vecht- en liefdesspektakel» Mel Gibson als middeleeuwse Schot opstandeling, draait weer in Cinésol Ji Breda. John Travolta, Gene Hackman en Dan| DeVito spelen de hoofdrollen indekt medie Get Shorty, waarin de loi kanten van Hollywood verrassend Ir op de hak worden genomen. (De Ij ning van Engeland in Hulst) Een fleurig zomerjaponnetje zaait ink Jurk van Alex van Warmerdam ongrii en verderf bij wie het draagt ofermete maken krijgt. (Chassé Cinema in Jumanji is een woest avonturenverhil vol aanstormende oerwoudbeestena overstromingen, met een dolle Ras Williams. (Casino 4 in Breda, Citj'n Roosendaal, Centraal 2 in Geert» berg, De Koning van Engeland in Komiek Jim Carrey dolt er onnozelop los als dierendetective in Ace Ventw when nature calls. (Cinésol 3 in Brda, De Koning van Engeland in Heat van Michael Mann is een boeierde misdaadthriller met Robert de Niroals een gewelddadige crimineel en Al Rei no als rechercheur. (Cinemactueel in Bergen op Zoom, City in Roosendaal,Dt Koning van Engeland in Hulst) Het met Oscars bekroonde diersprocci Babe, een buitengewone big hjll nog in Mignon in Breda, Cinemactuel in Bergen op Zoom en De Koning Engeland in Hulst. Het kostelijke sprookje Lang levek koningin, waarin een meisje (Tibak sijn) geobsedeerd raakt door het schal- spel en in een paleis met leveidf schaakstukken belandt (Monique «i der Ven als koningin), draait nu in Gé mactueel in Bergen op Zoom, ook dis- dag 30 april om 14.00 uur. Op zondag 28 april om 11.00 uur in itj Roosendaal. The Secret of Roan Inish van John bi les is een schitterend, warm Iers sprot je over een 11-jarig meisje dat na* dood van haar moeder bij haar groot» ders in een vissersdorp komt te woe» en daar in de ban raakt van een nabuij magisch zeehondeneiland waar haai» milie vandaan komt. (Chassé Cinem Breda) Antonia, het anarchistische vrouven- sprookje van Marleen Gorris, net oe kroond met een Oscar voor de beste#» tenlandse film, draait in Chassé Cinma in Breda. II Postino, de mooie, poëtische film» Michael Radford over de vrientM tussen de dichter Pabio Neruda (PW Noiret) en een eenvoudige Italia® postbode (de kort na de opnamen o« leden Massimo Troisi), is weer terug Chassé Cinema Breda. 71 Fragmente einer Chronologie Zufallsvan Michael Hanekeiseenkit grimmig beeldverhaal over de vers levens van Oostenrijkse burgers een bank aanwezig waren tijdens overval. (Chassé Cinema Breda) Vive l'amour, de intens Taiwanese film over drie eenzame, liefde snakkende jongeren in Rf draait zondagmiddag als Gay Crne/n Chassé Cinema Breda. L'Année dernière a Marienbad* klassieker uit 1961 van Alain Re» maandag te zien in Chassé Cine da. Filmclub Cinema Paradiso vertoont®» dag in Bergen op Zoom en woensdag in Roosendaal W boeiende psychologische thril e res Claiborne met Kathy Bates onterecht van moord verdach door het lot getroffen |ette,de in Cinemactueel: Ladri di bid neo-realistische Italiaanse Vittorio de Sica. Maandag m River, klassieke western Wayne 15.24 16.00 16.05 16.55 Teevee Studio journaal Goeiemiddag! Snake Lady, natuurfilm over het werk van Nicole Viloteau met slan gen 17.23 Vinger aan de pols-Simavi, re portage 1748 (ZW) Mr. Ed., comedy 1813 Ein Heim für Tiere, serie ,901 Tussen eten en afwas, gesprek ken tussen kinderen en tussen kin deren en één van hun ouders ,930 Filmspot 20.00 Journaal 20 30 Vesuvius 2t 23 In 't teken van het hout, serie over de verbeelding en afbeelding van Jezus. Aansl. Wilde ganzen 2204 I'll take Manhattan, Amerikaan se korte film uit 1995. Het is zondag en dus is Wall Street uitgestorven. Toch is er een jonge beursmakelaar die vroeg op op pad gaat om te werken 22.33 Schalom Genossen, Duitse docu mentaire over de zestigjarige ge schiedenis van het echtpaar Zadek, Berlijners die stammen uit een joods arbeidersmilieu 23.23 Late voorstelling, praatprogram ma over spiritualiteit (tot 23.54) 17 09.00 Beestenboerderij (tot 09.10) 18 09.30 Schrijvers over het geloof. Afl. 1 t/m 4 (tot 11.10) 18 16.07 Stories From my Childhood 18 16.32 Wonderland met Mr. Bogus en 18 Dennis de Bengel 19 17.23 (PP): GPV 19 17.29 2Vandaag, actualiteiten met 17.30 20 en 18.00 Journaal, 18.43 Sportjour 20 naal en 18.51 Hoofdpunten uit het 21 nieuws 18.57 Wie een hart heeft', Nederland 22 se Hartstichting 22 19.01 De dierenspoedkliniek 22 19.32 Ik ben je moeder niet, serie 23 19.59 De leukste thuis, homevideo bloopers 23 20.27 Het aanzoek, amusement 21.15 Tien voor taal, taalstrijd tussen Vlaanderen en Nederland 22.00 Backup, misdaadserie. Afl. 1 23.12 De trots van Nederland, reporta ge: Nederlandse topsport 23.30 Journaal 07 07 07 08 07.00 Journaal 07.07 Klokhuis 08 07.29 Ontbijt-tv met elk half uur Jour naal en 8.10 NOS-Sportjournaal 09 09.00 Journaal 10 09.05 (PP): WD 11 09.08 Kook tv 11 09.30 Vrouw zijn 12 10.00 Spoor 7-tv 13 10.15 Domburg 14. 11.06 Goeiemiddag! 14. 11.59 MiddagEditie met Journaal, 12.15 15 Den Haag en 12.30 NOS-Sportjour 16 naal 16, 16.35 Neighbours, soap 17.00 La bande a Carlos, magazine 17.25 Auf Achse, serie 18.30 Régions soir 18.50 Cartes sur table, magazine 19.10 Le quotidien des sports 19.30 Nieuws 20.10 Autant savoir, consu mentenmagazine 20.35 Midnight Run, Amerikaanse film-komedie uit 1983 van Martin Brest met Robert De Niro, Charles Grodin en Yaphet Kotto 22.45 Le amiche Bel cuore, Italiaanse speelfilm uit 1992 van Michele Placido met Michele Placido, Car- lotta Natoli en Claudia Pandolfi 00.35 Laatste nieuws 17.00 Foot mondial, voetbalmagazine 18.00 lei bla-bla, kindermagazine 18.55 Neighbours, soap 19.30 Nieuws. Aansl.: Su- pergoal 20.00 Les géants du stade, serie: Jesse Owens. Aansl.: Basketbal 21.40 Sprint, wielermagazine 22.10 Nieuws 77.35 Aquatica, watersportmagazine 73-05 la CSC 23.30 Paardenkoersen 65,30 Morgenmagazin, ontbijttelevisie 69.00 Heute 09.03 Dallas, soap 09.45 Let's "Jove, ochtendgymnastiek 10.00 Heute J6.03 Ratgeber: Geld, financieel magazine !6.35 info Arbeit und Beruf, magazine rond werk en carrière 11.00 Heute 11.04 Uer schönste Tag im Leben, Duits tv-film van Jo Baier met Martina Gedeck, Heio von «etten en Erna Wassmer 12.35 Umschau 55 Pr«seschau 13.00 Mittagsmagazin -e' Hecite 13.45 Wirtschafts-Telegramm "•OO Tagesschau 14.03 Rehmsen, talk show 15.00 Tagesschau 15.03 Juliane HBrea, talkshow 15.55 Jürgen Fliege ant- tJ; tips 16.00 Tagesschau 16.03 Flie- 8talkshow 17.00 Tagesschau 17.10 Bri- f', boulevardmagazine 17.55 Verbotene serie 18.25 Marienhof, serie 18.54 ;n ic nherg, serie 20.00 Tagesschau Heimatmelodien: Zauberhafte Hei- rnuzikale rondreis 21.00 Kontraste, ei:9azine 71.45 Spurensuche mit Jürgen 3.e' reportage over Torgau, een geslo- k MSbinrichting voor moeilijk opvoed- Iqrc eren, waar in de DDR in de jaren 011589 meer dan vijfduizend kinde- T 14 en 10 Jaar verbleven 22.30 srhlk! 23,00 Schauplatz der Ge- th» u Hon° Kon3' reportage 23.45 In M,rL ,ea' °t the Night, misdaadserie 00.30 mli?332'" 00,50 <zw) Accattone, «"m 02.40 Nachtmagazin S!Zie Duitsland 1 13.45 Dalli Dalli, ieunrJ6.14,15 Micbel aus Lönneberga, 1,5arV4,3* Tbeos Geburtstagsecke 15 05 i 0l1er 3' sPelletje voor de jeugd und j- jeugdjournaal 15.15 Wickie 15451! starl<en Manner, tekenfilmserie "e 16 «U!e 15,50 T^e F'y'n9 Doctors, se- AbenHrv, Men9e Leben, serie 17.00 tindian met Heu,e ".55 Die Stad- serie 19.00 Heute 19.25 Immer

de Stem | 1996 | | pagina 30