Vrouwen Hoek presteren uitstekend 'De Woeste Kop' bruist van activiteiten 'Nog niet te veel hooi op de vork' BC Turp bestaat vijftien jaar Eerstejaars nieuweling Mario de Ritter draait al aardig mee BESTEM SPORT ZEELAND C5 Sociaal contact staat voorop in vriendenclubje Johnny Verbunt verruilde hockeystick voor golfclub Aanwinsten brengen team na matige competitiestart aan de top Jtingen arten Door Eddy de Schrijver Hoek - Mario de Ritter uit Hoek rijdt sinds dit jaar bij de nieuwelingen in de Rabo-clubkleuren van de wielervereni- ging Zeeuws-Vlaanderen. Zijn eerste wedstrijdjes reed hij mee tijdens het dikke bandenproject. De Ritter won twee van de vier wedstrijdjes. In Noordstraat reed hij in augus tus vorig jaar een trimkoers en daar was al te zien dat De Ritter wat in zijn mars heeft. Dat bevestigt De Ritter ook in de wedstrijden. In zijn eerste de beste nieuwelingenkoers werd hij knap vijfde. WIELRENNEN .Tot nu toe valt de overstap reuze mee. Van insiders hoorde it dat ik het moeilijk zou krij gen om mezelf aan te passen. De overstap is echter lekker verlopen, al werd ik er in Woensdrecht wel afgereden in een koers met een klimmetje. D't jaar gebruik ik als leer school. Niet teveel hooi op de vork en nog geen klassiekers. Met honderd man aan het ver trek boezemt me nog wat angst Het rijden in een grote groep zal ik me eigen moeten maken," aldus de 15-jarige Hoekenees. Mario de Ritter zag in de krant een aankondiging staan voor een jeugdbijeenkomst in Atlan ta Sluiskil van de wielervereni- Zeeuws-Vlaanderen, «berst wilde ik daar niet op in gaan, maar ik deed het toch en e'genlijk was ik toen verkocht. - ging aan dikke bandenwed- stnjdjes meedoen en won in Koewacht en IJzendijke. Je eert andere jongens kennen, vert Doedee rijdt ook in mijn ategorie. En er is er nog eentje ,r. ,on!st' Dat is eela goede ont wikkeling. Toch zouden er best wat meer wedstrijden or nieuwelingen mogen ko on. Nu zijn we meestal aan- gewezen op België. Maar dat ik niet jammer, want de elersport leeft daar veel ^an hier. Hier valt dat tegen. Belgen houden ®t van wielersport. Dat kun v merken aan alles. In Neder- u® ^et ^an we* allemaal wat beter geregeld zijn. Je kunt meestal altijd douchen. In lemen ze hun emmertje mandoven"ardaarho0rjenie' Wen joKwadendamme reed De Rit- »aar de achtste plaats. In Zee?te wedstrijd in Kuurne gde De Ritter als vijfde. „Ik moet natuurlijk nog veel le ren. Als er gespurt moet wor den, moet je durf hebben. Soms lukt me dat al aardig, maar soms ook weer niet. We rijden nu in België de Omloop van het Meetjesland. Om de paar we ken rijden we dan een soort klassieker met veel deelnemers. Dat is best leuk en je leert er veel van. Ik sta momenteel vijf de in het jongerenklassement." De zoon van Jan de Ritter, zie zelf furore maakte bij de trim mers en zijn oom Gillis de Rit ter zijn de trouwste supporters. „Mijn oom Gillis is mijn spon sor. Daar heb ik veel aan te danken. Die leeft echt met me mee en dat inspireert me. Ik rijd nu op gewoon materiaal. Soms zie je van die jonge vent jes op die dure fietsen zitten, maar dat hoeft nog niet voor mij. Eerst maar eens uitslagen rijden en dan pas beter materi aal. Nee, een brommer hoef ik niet. Fietsen doe ik graag en ik kan er me goed in uitleven. Al le vrije tijd steek ik erin. Dat geeft niets," aldus de scholier van De Rede in Terneuzen. In de week rijdt De Ritter een paar keer met de amateurs mee naar Breskens en terug. „Om kilometers te maken en om wij zer te worden. Soms krijg ik aanwijzingen die goed van pas kunnen komen. De wekelijkse trainingen van Fonnie Kint en Frans Bouchaut sla ik ook niet over. Dat is een goede leer school. Ik moet duidelijk nog sterker worden. Aan een over winning durf ik nog niet te denken, maar wie weet. Het zou schitterend zijn. En ja, als ik eens geselecteerd mocht worden voor een nationaal kampioenschap. Dat zou hele maal prachtig zijn, maar ik weet dat ik nog een lange weg heb te gaan." Het jeugdbeleid van de wieler vereniging Zeeuws-Vlaanderen begint al aardig vruchten af te werpen. DONDERDAG 25 APRIL 1996 londag 28 april een It in de raadszaal I orische Belfort te I' Grote Markt. De 11.00 uur en de 15. Het koor treedt hp in binnen- en iHet programma is I Dirigent is Filip I organisatie is in de Stichtng Raads- hling koffieconcer- Mario de Ritter, de eerstejaars nieuweling uit Hoek, draait lekker mee in zijn categorie, foto WIM KOOYMAN m onze sportmedewerker u- Sinds golfclub 'De Woeste Kop' u terrein achter de Axelse waterto- «n als het hare mocht bestempelen, is itt deze Zeeuws-Vlaamse vereniging grensoverschrijdende intenties, •eed gegaan- Hulstenaar Johnny Ver lat, PR-man bij deze club, noemt aj„ vereniging zelfs 'bruisend'. GOLF at jaar geleden verruilde De Woeste kop "terrein in De Braakman, bakermat van J® dub, voor het terrein in Axel. Het dat nog herinnert aan die beginfase jje naam. Een verdere vergelijking gaat, jjiJs de konijnen plaats moesten maken ;,or het prachtig aangelegde terrein met •egenholesniet op. Mwas nog voor mijn tijd," weet Johnny iirbunt, in het dagelijks leven manager sloop bij Neckermann. Een man die, voor 5] zijn entree bij De Woeste Kop maakte, furore maakte bij hockeyclub Rapide uit Hulst. Een club waarbij hij van 1971 tot 1993 speelde, na eerder actief te zijn ge weest bij hockeyclub Tilburg. In die laatstgenoemde stad groeide hij op en bleef hij wonen tot hij in 1968 naar Hulst verhuisde. Zijn overstap naar het golfspel was voor hem een logische opvolging van zijn actief met sport bezig zijn. „Ik had altijd al interesse in golf. Stop ik met hockey, dan ga ik golfen, dat was voor mij vanzelfsprekend geworden. Temeer daar je lang met deze sport door kan gaan," aldus de inmiddels 51-jarige Hul stenaar, die binnen de kortste keren zijn draai kon vinden in de club van voorzitter Marcel Feyen en stichtingsvoorzitter Hans Hoekman. Geluk „Doordat er allerlei soorten spelvormen gespeeld worden, blijft het leuk en gaat het steeds beter," ontdekte Johnny Ver bunt, die van 36 boven par intussen steeg tot 27 boven par. Par is voor de baan in Axel 69 slagen. Iets dat momenteel alleen binnen bereik van prof Mario Weemaes ligt. Een man van wie Johnny Verbunt, evenals zijn clubleden, les krijgt en even eens een leraar die regelmatig op zondagen de zogenaamde 'open dagen' voor zijn re kening neemt. „Op die dagen is het voor nieuwkomers ideaal om kennis te komen maken en zich aan te melden," aldus Johnny Verbunt, die vorig jaar tot eigen verbazing op de twee de hole een zogenaamde 'hole in one' maakte. Een 'lucky' slag, die hem 'onster felijk' maakte binnen zijn 400 leden tellen de vereniging. Uitbreiding Dat met dit aantal de grenzen nog niet zijn bereikt, wordt duidelijk uit de plannen die leven. Johnny Verbunt: „Het streven is uit breiding van de baan en van het clubhuis. Zaken die het mogelijk maken meer gol fers aan te trekken. Temeer daar die mee kunnen doen aan een gevarieerd program ma. Een reeks van activiteiten die in maart begon en doorloopt tot maart volgend jaar." In dat gevarieerde programma horen acti viteiten als een clubcompetitie voor man nen en vrouwen. Voor beide groepen een competitie met andere clubs als tegenstan der en tal van wedstrijden, zoals onder an dere met de 'Zweefvliegtrofee' als inzet, een Rode Kruis-benefietwedstrijd, een strijd om de 'Presidents Cup', een ontmoe ting met 'De Erpelkapper' als inzet en de 'Zomerlustwedstrijd'. Dit naast tal van andere activiteiten, waarvan de ontmoeting met de 'Brugse Vaart' met als inzet de Zeeuws-Vlaamse bokaal, inmiddels achter de rug is. Een bokaal waarvoor zowel een uit- als thuiswedstrijd op de rol stond en die door Johnny Verbunt en zijn 17 teammakkers werd gewonnen. Een succesje voor De Woeste Kop, dat om streeks 200 wedstrijfgolfers kent, naast eenzelfde aantal recreanten, die puur als ontspanning hun balletje slaan. Door Peter Snelders Hoek/Koewacht - Het eerste vrouwenteam van de voetbal vereniging HSV Hoek is aan een sterke competitie bezig in de tweede klasse interregio naal. Het team staat op de tweede plaats en promotie lonkt. Absoluut hoogtepunt vormde de 2-1-zege op de onaantastbaar ogende kampioen Tricht. Dat team had nog geen punt af moe ten staan en stond met 51 punten uit 17 wedstrijden bovenaan de klassering. „Dat was een mooie opsteker," zegt Hoek-trainer Martijn Bakker uit Koewacht. „Het geeft duidelijk aan dat we op de goede weg zijn. Het is al leen jammer dat we zwak van start gingen, anders hadden we mee kunnen strijden voor de ti tel." Even nadenken Met zoveel vreugde als de winst op het superieur geachte Tricht werd begroet, zo zorgelijk was het begin van deze competitie. Martijn Bakker weet er alles van. Hij maakte die fase van dichtbij mee. Vorig jaar werd hij door Hoek benaderd om de twee vrou wenteams, die deze vereniging rijk is te gaan trainen. „Daar moest ik even over naden ken," zegt hij. „Toen ik hoorde dat het vrouwenteam bij Koe wacht, dat ik vijf jaar trainde en waarmee ik drie keer kampioen werd, grotendeels uit elkaar dreigde te vallen heb ik maar toe gehapt. Toen ik eenmaal mijn ja woord had gegeven en het nade rende seizoen ter sprake kwam, schrok ik toch wel. Bij Hoek stopten verschillende vrouwen en het eind van het liedje was dat ik voor het eerste team nog negen vrouwen over hield. Daarvan wa ren er tot overmaat van ramp nog twee geblesseerd. Versterking Ik dacht even: waar ben ik aan begonnen. Gelukkig heeft Hoek ook een tweede team en daar heb ik in het begin van de competitie beroep op moeten doen. Al snel werd mij duidelijk dat de inval sters vol goede wil waren, maar het niveau niet echt aankonden. We moesten op zoek naar verster king wilden we probleemloos in deze tweede klasse mee kunnen draaien en niet zoals vorig jaar op de voorlaatste plaats eindigen. De eerste versterking kreeg ik als het ware op een presenteerblad. Hoek-trainer Martijn Bakker bezig met zijn vrouwenselectie die het uitstekend doet dit seizoen. foto wim kooyman. Tijdens een feestavond van het bedrijf waarbij mijn vrouw werkt, werd me, via de vele goede contacten die mijn vrouw in het Belgische voetbal heeft, duidelijk gemaakt dat een ex-speelster van het nationale Belgische elftal wel geïnteresseerd was om terug op het veld te gaan spelen. Albertine Reijns speelde op dat moment al leen nog in de zaal. Zij blijkt een gouden aanwinst. Ondanks haar 35-jarige leeftijd kun je zien dat ze altijd op hoog niveau heeft gespeeld. Tot nu toe heeft ze al veel doelpunten ge scoord. Via haar kwamen we in kennis met een andere oud-inter national, Christine Vermachelen. Die was eveneens bereid onze ge lederen te komen versterken. Toen mijn vrouw Ineke, die jaren bij Koewacht als laatste vrouw had gespeeld en eerder actief was bij De Groene Duivelinnen in Belgisch Koewacht, Club Brugge, Assenede en Sinaai en ook San dra Audenaerd bereid waren bij ons te gaan spelen, ging het eerste team er met sprongen op vooruit. Met de aanwezige kwaliteit en vanaf het moment dat dit viertal ingespeeld was, ging het bergop waarts. Als je weet dat we uit de eerste acht wedstrijden slechts zeven punten hadden en dat we uit de daarop volgende elf wed strijden 27 punten pakten, dan laat dat weing aan duidelijkheid te wensen over." Volgend seizoen De achterstand op Tricht was na die matige competitiestart zo groot, dat Hoek zich niet meer in het titeldebat kon mengen. Voor volgend seizoen heeft Martijn Bakker grootse plannen. „Ais het allemaal lukt, dan gaan we er volgend seizoen opnieuw op vooruit. Nu al ben ik bijna zeker van nog een speelster die vroeger in het nationale Belgische elftal heeft gespeeld. Daarnaast komt er misschien nog een bekende en sterke speelster van een club uit de buurt naar ons. Dan denk ik dat we er klaar voor zijn om voor het kampioen schap te strijden. Momenteel hebben we veertien speelsters waar we vrijwel weke lijks op kunnen rekenen. Toch is dat een iets te smalle basis voor een eerste team. Vandaar dat ik nu al bezig ben met volgend sei zoen. De structuur voor het vrouwen voetbal bij Hoek is uitstekend. Alles is prima geregeld. We heb ben een vrouwencommissie en een goed technisch kader in de personen van Erwin Scherbeijn, Arie Zwart en André Pieters. Met de nodige aanwinsten moeten we een stap naar boven kunnen ma ken. Daarnaast werkt een verbreding van de selectie ook door naar het tweede team." Van onze biljartmedewerker Zaamslag - Zomaar een biljartclub- je. Men streeft niet echt prestaties na. De sportieve verrichtingen blij ven beperkt tot de onderlinge com petitie en een enkele uitwisseling met een andere club. Het wekelijkse weerzien staat primair. Tijdens dat genoeglijk samenzijn passeert het wel en wee van alledag de revue. Het sociale contact, daar gaat het eigen lijk om. Na de nodige nieuwtjes uit gewisseld te hebben gaat men over tot de orde van de dag, de wekelijkse competitie. BILJARTEN Al bijna vijftien jaar lang. Om precies te zijn in oktober 1981 zag BC Turp, zo heet het vriendenclubje in Zaamslag, het le venslicht. Op de plaats waar men nu nog steeds speelt, het achterzaaltje van de woning van Rinus Wilhelm. De grond legger voor deze kleine biljartclub van zeven tot acht leden was Piet Jansen. „Een echte biljarter, die jaren lid was bij clubs in Axel," blikt de 47-jarige Rinus Wilhelm terug. „Het prille begin lag en kele jaren eerder. Ik had hier thuis een tafelbiljartje staan. Dat stelde niet zo veel voor. Tot mijn buurman Theo Ver linde, een bekend biljarter in de regio, mij vroeg of ik geen biljart wilde kopen met heuse afmetingen. Het was een oude Van Kerckhove. Zo één met vier van die zware ronde poten en een lei bestaande uit drie stukken. In 1978 schafte ik dat biljart aan. Na een aantal jaren wat par tijtjes met mijn zwager Piet Jansen en nog enkele bekenden gespeeld te hebben, opperde hij het idee om een clubje op te richten. Toen is dat aan het rollen ge gaan. Verschillende bekenden werden bena derd en met vier man werd het begin ge maakt. Al snel hadden we zeven leden. Dat is ongeveer het maximum. We heb ben ook jaren met acht man gespeeld, maar echt meer mogen dat er niet wor den. Nu kunnen we allemaal minimaal één partij per avond spelen. Iemand die een erg slechte partij speelt mag nog een tweede keer aantreden. Je speelt niet snel twee slechte partijen op een avond. Ais dan die tweede partij goed verloopt, dan sluit die ook met een tevreden gevoel de avond af. Sinds drie jaar hebben we een ander biljart, dat wat beter loopt dan het eerste. We spelen wekelijks op don derdagavond. Vanaf half negen ongeveer. Eerst een praatje en dan biljarten. We zijn niet prestatief bezig, maar als we aan het biljart staan willen we toch allemaal graag winnen. Vandaar ook dat we een roos ter bijhouden en aan het einde van het seizoen tijdens een ge zellig samenzijn de kampioen huldigen. De competitie start altijd op de derde donderdag in september en loopt tot de laat ste week van april. Ieder heeft hier zijn eigen stoel in het lo kaal. Dat is door de jaren heen zo gegroeid. Zoals er wel meer vaste begrippen zijn. Aan het slot van de avond, als de com petitiewedstrijden libre ge speeld zijn, spelen we meestal nog een driebandje. Of soms kaarten we met zijn vieren. Door al die jaren heen is iedereen aan dat avondje gehecht en zal men steeds alles in het werk stellen om aanwezig te zijn. Heeft iemand de middagdienst, dan De leden van de jubilerende Zaamslagse biljartclub BC Turp bijeen tijdens de wekelijk se clubavond. komt die toch omstreeks kwart over tien om zijn partijtje te spelen. Het is een hechte groep. Er zit van alles onder. Mindere en wat betere biljarters. Van de gewone werkman tot een wat beter gesti- tueerde. Dat maakt niet uit, als het maar foto camile schelstraete. een jongen is die goed in de groep past. Daar kijken we wel naar. De sfeer staat per slot van rekening voorop. Vandaar ook dat we het al bijna vijftien jaar in grotendeels dezelfde samenstelling vol houden." ouw Van de Ende, 3 |i Driessche. n - Zaal St.-Cecilia Bieden: 1. G. de de Winkel, 3. Th. de 1. V. Vermeulen, 2. F rouw De Vet. iaal Hof ter Nesse, 45 ieden: 1. mevrouw 5. mevrouw Rottier, 3. lm Heeze-Rottier. J0- vtouw De Kort-Reyns Van Heeze-Reyns, 3'. - Camping De Vogel Bieden: 1. C. Zwa- [ermes, 3. J. Martinet, nevrouw Jonkheym, 2. ie Cock, 3. mevrouw 1 De Kroon, 56 perso- n: 1. mevrouw Jonk van Remoortere, 3. G. Ji. Bieden: 1. P. Valent, prdenburg, 3. Th. Bols- Zaal 't Zonneke, 25 ieden: 1. M. Riemens, fens, 3. E. Patijn. Joke- latijn, 2. C. Sturm, 3. J. O, De Lieve, 28 perso- n: 1. mevr. Lernout, 2. nan, 3: mevr. Heirman. en kaarting in De Lie- ;itie jokeren: 1. O. Wee- evr. Vergauwen, 3. R. al De Warande, KBO: 2. A. van Remoortere, ut. bo, 37 personen. Mat uw Hoeijlandt/O. Rom- levrouw Ferket/E. Jon- 1:1. mevrouw Bouvre/J. levrouw Van Vlierberg- lens. Mat 3: 1. mevrouw Blommaert, 2. mevrouw Bertram. de - Zaal De Luifel, I Lauwers/E. van Water- jL van Driessche/T. Ver- j L. Plat jouw-van Poel- llfhout. 1 Dorpshuis, KBO: 1. A. I-van Himst/E. Volle- vé, 2. A. van Delft-Wit- Freijser-Hemelaar, 3. C. jan Hoeij/M. Freijzer- - Zaal 't Kaaike, vijf- bnen: 1. R. Kempe/A. 2. A. de Bok, 3. H. van iCempe. ande - Clubgebouw Ro- 1 personen: 1. G. Corne- van Goethem, 2. A. 3. H. de Gucht/C. de Hof ter Nesse, tien 1. E. de Maat/M. Rade- yarrens, 2. A. Rottier/T. pn, 3. R. de Kort-Reyns/J. lamelink. i/Ialpertuus, KBO, zeven- onen. Mat 1: 1. M. van |en/J. Spitters, 2. M. Buyze. Mat 2: 1. M. Z. Baeyens, 2. C. Hage- Jfertongen. Iregoriuscentrum, dertien I: 1. A. Willemsen, 2. A. de Tt. Verbraeken. Be - Zaal Concordia, zes- lonen. Mat 1: 1. M. de fVerhoosel, 2. E. D'Hae- |nsen. Mat 2: 1. R. van de Kever, 2. B. de I van Waes. J Gent - St.-Albert, acht l: 1. mevrouw Vale, 2. A. Ichalk, 3. B. Rammeloo. Ie Halle, tien personen: 1. 12. L. Meeuwsen, 3. J. Ver- |it - De Vlaschaard, 27 1. M. de Groene/A. Roe- Ch. Wijnacker/M. Roe der Sijpt, 3. J- Suy/J- - KBO, 't Heike, .35 Is. Hoge en extra hoge vo- jTHonat, eerste zijvogel: F. I tweede zijvogel: R- Schal- irootste aantal (5): A. -ie. [rpe - Gemeentehuis, twin- Itters. Eerste hoge en twee- pgel: R. D'Hondt, tweede pgel en grootste aantal (5) rens, eerste zijvogel: M. Jrden - Zaal Rue du Nord, len schutters. Hoge en bei- J>gels: F. de Meyer, grootste |(7): W. Asselman. jaarde - Zaal De Lamsoren len schutters. Hoge en eer- fogel: F. de Meyer, tweede jl: A. Cocqheyt, grootste *7): O. van Laare. Irpe - Schutterslokaal, 27 Irs. Hoge vogel: E- dt, beide zijvogels: D. Ajy 1, grootste aantal (5): R-i51" Zaal De Kroon, 25 schut- jrste hoge en eerste zijvo- ;an Kerkhoven, tweede no- el: P. van Kerkhoven, twee- fogel: G. Herwegh, grooste (8): A. de Gucht. Jw - De Friezen, achttien fers, koningsschieting. M. de Baar, erfprins: b. prins: A. Biddelo, minister, ber. T vaarde - Zaal De Vier Jaa£ ;n, zeventien schutters, p- el: E. Hulshout, beide zijvo- D'Hondt. ïzen - De Westerschelde, oi ers. Wip 1: eerste hoge vo- Opalvers, tweede hoge v de Waal, eerste zij vogel. r. aes, tweede zijvogel. eym, derde zijvogel: E.v de, vierde zijvogel: i- Vip 2: eerste hoge vogel. ng, tweede hoge vogel. aeten, eerste zijvogel. rkmoes, tweede zij vogel s, derde zijvogel: Th. Neve, zijvogel: L. Serge. - Topbiljart, jeugdtoer- 't Zoutvatje: 1. Danny inds, 2. Jurgen Ivens- il Roelands. Johnny Verbunt, de man die de public relations voor zijn rekening neemt bij golfclub 'De Woeste Kop'. foto camile schelstraete

de Stem | 1996 | | pagina 17