Oostburg wijst ontpolderen af 'De Woe 'Nog niet hooi op d Gemeente wil snel vervolgonderzoek naar vervuiling IJzendijke 'Bouw appartementen in voormalig lyceum' Programma-overzicht activiteiten Koninginnedag in Kanaalzone PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN 'Nog tijd genoeg om goede buitendijkse maatregelen te bedenken' DE STEM ZEELAND Themamiddag Schoondijke Sluis en Koersbal Schietingen Biljarten DË stem johnny Verbunt ve GOLF Eerstejaars n Mario de draait al aai WIELRENNEN DONDERDAG 25 APRIL 1996 Van onze verslaggever Oostburg - Als het aan het gemeente bestuur van Oostburg ligt wordt zo snel mogelijk begonnen met het ver volgonderzoek naar de bodemvervui ling op een terrein bij de Gaaipers- straat in IJzendijke. Wethouder C. Bolijn noemde de operatie gistermorgen tijdens de vergadering van de raadscommissie openbare werken een zaak van 'superurgentie'. Om de vaart erin te houden vroeg ze de commissie een krediet van 89.000 gulden beschikbaar te stellen om het onderzoek uit te laten voeren. De directie Milieu en Waterstaat van de provincie Zeeland wacht op dit bedrag om de opdracht voor dit onderzoek te kunnen geven. De ge meente Oostburg moet dit geld voor schieten. De commissie heeft geen moeite het kre diet beschikbaar te stellen. „Gezien de mate van vervuiling is het niet verstandig de vervuilde grond eerst af te dekken. Het is zaak zo snel mogelijk tot sanering over te gaan," aldus Bolijn. Het vervolgonderzoek moet de exacte omvang van de vervuiling aantonen en tevens uitwijzen hoe ernstig deze vervui ling is en of sanering noodzakelijk is. Een eerste onderzoek van de gemeente Oostburg toonde aan dat het gebied op bepaalde plaatsen behoorlijk is vervuild met Polycyclische Aromatische Koolwa.- terstoffen (PAK's), afkomstig van een voormalige tramremise op die plaats. Tijdens de commissievergadering werd ook bekend dat het college heeft besloten het onderhoud van openbaar groen en aan de begraafplaats in Schoondijke voor een periode van vijf jaar uit te be steden aan Dethon-Groen. Het besluit is genomen omdat de mede werker algemene dienst van gemeente werken vervroegd is uitgetreden. De voorman wordt tijdens het werk tij delijk geassisteerd door een uitzend kracht. Volgens het college is het inmiddels een gegeven dat de kwaliteit van het onder houd aan het openbaar groen steeds meer in het gedrang komt door het struc tureel verlies van mensuren, onder meer als gevolg van de seniorenregeling. Andere belangrijke factoren zijn het te ruglopen van de financiën en de toename van de hoeveelheid aan groen in de ge meente. 'Vandaar dat het college het onderhoud van het openbaar groen in Schoondijke wil uitbesteden aan Dethon. De verantwoordelijkheid blijft bij de ge meente. Uitgesloten is het onderhoud van de sportvelden en van het gedeelte open baar groen dat reeds in het pakket van Dethon zit. De uitbesteding zorgt dit jaar nog voor een tekort van 33.500 gulden maar voor de komende vier jaar levert dit volgens het college een besparing op. Het tekort wordt immers groter als de vacature wordt opgevuld. Van onze verslaggever Oostburg - De meerderheid van de gemeenteraad van Oostburg is tegen ontpolderen om de natuur als gevolg van de verdieping van de Westerschelde te compenseren. Dat werd gistermorgen duidelijk tijdens de vergadering van de raadscommissie Algemene Bestuurlijke Zaken. Een college-meerderheid is wel voor ontpolderen omdat de voor gestelde maatregelen in het con cept-advies van het Dagelijks Be stuur Westerschelde te summier zijn. Maar volgens met name CDA en D&T is er nog tijd genoeg goede buitendijkse maatregelen te bedenken omdat de verdieping van de Westerschelde nog jaren zal duren. De PvdA daarentegen wil alle mogelijkheden nog open houden, omdat het ontpolderen van de Herdijkte Zwarte Polder economische voordelen voor de gemeente kan opleveren. L. Wille wil daar een jaar voor uittrekken om die mogelijkheden te bekij ken. „Ik denk dan aan recreatief medegebruik. Dat sluit aan bij de herinrichting van de kust West- Zeeuws-Vlaanderen. Ontpolde ren gaat inderdaad wat ten koste van de landbouw maar het is niet zo dat de Herdijkte Zwarte Pol der honderd procent landbouw blijft. Ook zonder ontpolderen heeft de landbouw immers te ma ken met het Natuur Milieu Be leidsplan. De recreatie is de be langrijkste economische poot van Oostburg en dat is onze verant woordelijkheid." Met name H. Lippens (CDA) rea- Axel - De gemeente Axel, OZ- zorgverzekeringen en de stich ting Gecoördineerd Ouderen werk hebben voor donderdag 9 mei een themamiddag op de rol staan met als titel: 'Zo zit dat met... voorzieningen voor mensen met een handicap'. Vanaf 13.30 uur wordt in cultu reel centrum De Halle informatie gegeven over voorzieningen voor wonen en vervoer, zorgvoorzie ningen en bijzondere bijstand. geerde furieus op de opstelling van Wille. „U maakt geen keuze. Dit is een wollig verhaal. De Pv dA moet duidelijk zeggen voor of tegen ontpoldering te zijn. U stelt die keuze een jaar uit." Wille: „Wij zeggen alleen dat ont poldering een voordeel voor de gemeente zou kunnen opleveren. En dat moet je onderzoeken." Alle fracties waren het er wel over eens dat de procedure om trent het herstelplan Wester schelde zeer gebrekkig is ge weest. De WD betreurt het dat de procedure voortijdig is afge broken door het besluit van het dagelijks bestuur ontpolderen uit het plan te schrappen. Daarnaast vonden J. Provoost (WD) en A. Verhage (D66) dat de discussie niet evenwichtig was gevoerd. Naast het herstel van de natuur waarden had ook meer naar de economische belangen gekeken moeten worden. Ook burgemees ter J. Kruize benadrukte nog maals dat de procedure heel slecht is geweest. „Maar laten we een nader onderzoek niet weg gooien. Daarnaast mag emotie best een rol spelen in de besluit vorming maar dat mag niet van doorslaggevende betekenis zijn. Ik heb wel eens het gevoel gehad dat iedereen die met emotionele argumenten kwam in '53 eigen handig een vinger in de dijk had gestoken. Maar we leven in '96. Andere argumenten spelen ook een rol." Tijdens de vergadering van het Bestuurlijk Overleg half mei wordt beslist hoe het advies over het natuurherstelplan rich ting de minister eruit komt te zien. De meerderheid van het Oostburgse college pleit dan voor ontpolderen als beste compensa tie maar de meerderheid van de gemeenteraad denkt er dus an ders over. Het karakteristieke pand aan de Bredestraat. Van onze verslaggever Oostburg - 'Bouw apparte menten in het voormalige ge bouw van het Koningin Wil- helmina Lyceum aan de Bre destraat in Oostburg. Dat is de beste invulling na het leeg komen van dit schoolgebouw.' De meerderheid van de raads commissie planologie zag deze optie gistermorgen als beste mo gelijkheid. Momenteel is in dit gebouw een deel van het Zwincollege gehuis vest. Het bestuur van de Stichting Voortgezet Onderwijs in West- Zeeuws-Vlaanderen wil dit ge bouw afstoten. Het totale Zwin college wordt dan ondergebracht in zijn onderkomen aan de Nieuwstraat. Om het markante pand aan de Bredestraat van de slopershamer te redden moet een nieuwe be stemming worden gevonden. Het college doet alvast een suggestie in de vorm van appartementen en woningbouw op de terreinen van de school. De meerderheid van de commis sie deelt deze mening. De PvdA ziet ook wel wat in ap partementen maar deed bij mon de van W. Verplanke nog een aantal andere suggesties. Zoals het onderbrengen van een be drijfsverzamelgebouw voor star tende ondernemers eventueel in combinatie met woningbouw, de huisvesting van het nieuwe poli tiebureau of als onderkomen voor diverse verenigingen. Maar de overige fracties zagen deze alternatieven niet zo zitten. Zo vond H. Lippens (CDA) het bedrijfsverzamelgebouw samen met woningbouw een vreemde combinatie en niet meer van deze tijd. A. Verhage (D66) vond een bedrijfsverzamelgebouw op zich een goed idee maar niet op die plaats. Burgemeester J. Kruize wees de suggestie voor een politiebureau in het schoolgebouw van de hand. Het is immers niet bekend wan neer dit gebouw leeg komt te staan. De bouw van een nieuw politie bureau is urgent. Daarnaast be stempelde hij de bestemming van het gebouw voor verenigingen als duur. Een bedrijfsverzamelgebouw zou in zijn ogen wat vreemd overko men omdat de gemeente nog niet FOTO WIM KOOYMAN zo lang geleden de bedrijfslood- sen van Jansen van Rosendaal heeft laten slopen. Deze loodsen stonden in de buurt van het schoolgebouw. De WD deed er verder niet moei lijk over. „Iedere zinvolle invulling geniet onze steun. Bijvoorbeeld appar tementen. Daarnaast ligt een woonbestemming meer voor de hand dan een bedrijfsverzamel gebouw. Burgemeester Kruize maakte gis termorgen ook bekend dat de herbestemming van het gebouw van het voormalige kantonge recht voor 95 procent rond is. Naar verluidt gaat het om de ves tiging van een Hema. Volgens Kruize wordt het aan zicht van het voormalige kanton gerecht niet aangetast. Terneuzen - Dinsdag 30 april is het weer Koninginnedag. Hieron der volgen de programma's voor de Kanaalzone. Philippine Maandag 29 april beginnen de festiviteiten voor 55-plussers in De Kaaie. Zij worden om 13.30 uur ontvangen met muziek en er wordt bingo gespeeld. 19.00 uur traditionele voetbalwedstrijd tussen de veteranen van Philippi ne en De Mosselkrauwers. Ko ninginnedag begint om 09.30 uur met een rondgang door St.-Ceci lia. Vanaf 09.00 uur inschrijven bij restaurant De Mosselbank voor de spelkermis met twintig spelen op het Philipsplein en springkussen voor de kleintjes, 's Middags disco play backshow voor kinderen tot en met 12 jaar; 12.45 uur start meerkamp voor teams. De finale is om circa 16.00 uur; 21.00 uur oranjebal in De Kaaie met Defence d'Afficher; 23.00 uur trekking van de loterij. Hoek Buurtvereniging De Hoekse Rak kers verzorgt een grote Vlaamse kermis in het buurthuis van 10.00 tot 16.00 uur. Tevens is er een ter ras ingericht en staat er een ijsco man. Voorts onder meer 10.30 uur penalty schieten op sport veld, 10.00 - 16.30 uur verkoop handwerken in soosruimte stich ting Welzijn, 10.30 - 13.00 uur kindrrspelen op het Molenplein, 13.00 uur start oriëtatierit, 16.00 uur optreden circus Reynaert op de Markt Sas van Gent 09.30 uur ballonnenoptocht voor kinderen met versierde steppen en fietsen vanaf het Frederik Hendrikplantsoen naar de Prin senkade. Daar worden de ballon nen opgelaten, start kindercircuit voor de groepen 1 tot en met 8; 09.30 uur gaaibollen aan de Westkade voor De Deurdouwers, inschrijven in café 't Schippers huis; vanaf 13.00 uur elfde smart- Koninginnedag in Zandstraat enkele jaren geleden: de jeugd houdt een kubusestafette. FOTO WIM KOOYMAN lappenfestival bij of in de horeca bedrijven in het centrum; 13.00- 17.00 uur kindermolen voor de kleintjes op de Prinsenkade en grote hindernispiste voor jong en oud; 13.30 uur kindervrijmarkt op de Prinsenkade, 14.00-17.00 uur bingo van seniorenactivitei- tenvereniging in De Speye, prijs kaarten en biljarten voor ANBO in De Regenboog, 14.00 uur feest middag voor KBO in St.-Albert, 16.00 uur optreden Live Folk in 't Schippershuis, 20.00 uur oranje feest in 't Schippershuis met Komtategen, concours op de kiosk door De Vereenigde Vrien den, 21.00 uur lampionnenop- tocht met showband Sas van Gent en De Vereenigde Vrienden, vertrek vanaf de kiosk, 21.30 uur optreden in De Rijnvaart van Anything. Westdorpe 09.30 uur vlaghijsen bij Het Ver- laet met Eikels worden Boomen en Scouting Westdorpe, 10.00 uur schieting St.-Sebastiaan op schuttersterrein aan de Molen straat, 10.00-12.00 uur activitei ten voor leerlingen van de basis school en peuterspeelzaal op schoolplein De Kreeke, 's mor gens oranjevlucht De Volharding naar Quievrain, vanaf 13.00 uur gezellig samenzijn KBO met kaarten en bingo, 13.30-16.00 uur gezinstocht door kern Westdorpe met doe- en denkopdrachten, 13.30 tot 14.00 uur inschrijven in Concordia, 16.00 uur prijsuitrei king, vanaf 123.30 uur gaaibollen in 't Oude Raedthuys voor De Koeters. Zandstraat 09.00-12.00 uur play backshow voor leerlingen basisschool in De Straete, vanaf 13.00 uur kinder spelen op terrein van De Straete, 13.30 uur gaaibollen achter De Straete, 20.00 uur play backshow voor iedereen vanaf 12 jaar. Biervliet Rondgang met Harmonie en ver sierde fietsen, oplaten duiven en ballonnen, gezinspuzzeltocht, kaarting ouderensoos, lampion optocht. Spui 9.30 - 12.00 uur complex voetbal vereniging, kinderfestiviteiten, raad van avontuur, schiettent, gaaibollen, puut van goes, 13.00 uur optreden Hosanna en Axele- rando, 16.30 uur oplaten ballon nen, 21.00 uur feest in dorpshuis De Drie Gehughten Sluiskil 9.30 uur optocht versierde fietsen met muziekvereniging Sluiskil en showband De Zwaluw vanaf Het meulengat. 10.30 uur opening speeltuin voor kindereen tot en met groep 6, 11.30 uur receptie met oranjebitter bij Dallinga, vanaf 13.00 uur spelletjesmiddag voor kinderen tot en met groep 6 in speeltuin, flippo-ruilbeurs in Meulengat, spelmiddag voor ouderen in Meulengat, 17.00 uur kinderdisco tot en met 12 jaar in Meulengat, 15.00 uur voetbal wedstrijd met ondernemers en stichting Gildefeesten, 20.00 uur jeugddisco van 11 jaar in Meu lengat, 20.30 uur Oranjebal in grote zaal van Meulengat. Zaamslag 09.25 uur klokgelui, 09.30 uur aanbieding vlaggemast aan bur gemeester R. Barbé, vertrek op tocht versierde fietsjes, richting Molenhof. Dit alles op Plein Zuid. 10.00 uur jeugdspelen tot 12 jaar bij De Molenhof, 10.30 uur bingo voor bejaarden, 18.00 uur start fietspuzzeltocht voor jong en oud, aansluitend spelle tjes, alles bij dorpshuis, 20.00 uur optreden De Volharding met koor in gereformeerde kerk. Terneuzen Binnenstad - Maandag 29 april openingsconcours door De Vlie gende Hollander in de Grote Kerk in de Noordstraat. Dinsdag: 08.00.-14.00 uur Waterlooplein- markt nabij de Oostkolk, 08.00- 17.00 uur diverse kramen en stands op feestterrein tegenover het stadhuis, 14.00-17.00 uur be- achvolleybal nabij feestterrein en demonstratie, 11.00-18.00 uur rotsklimmen, 13.30-17.00 uur po diumoptredens door amateurs, aerobic en fitnissdermonstraties van Bodyline, 19.00-19.30 uur ballonnenoptocht met showband Irene, na aankomst op feestter rein muzikale show door Irene, hierna ballonnen oplaten, 19.30 uur-20.00 uur oranjebalconcert door Westerschelde Big Band, 20.00 uur-22.00 uur oranjebal met Tricity en dansdemonstratie door The Old Timers, 22.00-23.00 uur vuurwerk op de pier van de Scheldeboulevard. Hof Zeldenrust en St.-Annapol- der - 09.00-24.00 uur. 's Morgens rommelmarkt fietsen versieren en optocht met deze fietsen naar ziekenhuis, kinderrad van avon tuur. 's Middags spelcircuit en rad van avontuur. Vanaf 20.00 uur familie-avond in Rivieren huis met karaoke, drive in show en Amerikanase loterij. Behouden Vaart - 10.00-17.30 uur. Diverse activiteiten op het grasveld tussen De Rede en basis school De Oude Vaart met op tocht versierde fietsen en rom melmarkt. Vanaf 13.30 uur spel circuit voor alle leeftijden, op de kleine vijver demonstraties van radiografisch bestuurbare boten door Zuid Zuidwest en demon stratie modelbouwvliegen door Cees Verplanke. De Groene Zwaan - 10.30-17.00 uur op het schoolplein voor de kinderen met onder andere op tocht met versierde fieten. Oranje Kwartier - 13.00-17.00 uur, kinderspelen in en nabij de speeltuin aan de Mauritsstraat voor iedereen en gratis. Leefbaarheid Binnenstad Ter neuzen- 13.00-16.00 uur, diverse activiteiten in en om De Triangel met optocht met ver sierde fietsen door de binnenstad, seizoenopening van speeltuin De Tambourijn meet een spelcir cuit. Stichting Culturele Activiteiten Schelpenhoekje - 13.00-17.00 uur, springkussen, poppenthea ter en terrasjes in en bij 't wijk centrum. Oudelandse Hoeve - 13.00-16.30 uur, in de voormalige Prins Wil lem Alexanderschool, optocht met versierde fietsen, Vlaamse kermis, rad van fortuin, lucht kasteel en ballonnenwedstrijd. Beethovenhof - 13.00-17.00 uur, grasveld bij buurthuis, kinder rommelmarkt, poffertjes/wafel kraam, diverse kinderspelen en een springkussen. Serlippens - 20.00-24.00 uur, buurthuis De Driehoek, oranje bal met Silver Shadow. Terneuzense Boys - 10.00-12.00 uur, verkiezing sportman van het jaar, op de voetbalvelden spel- programma voor de D-, E- en F- pupillen. Speeltuin De Vrienden - 12.00- 17.00 uur, Vlaamse kermis met diverse spelen, wafels en een sui kerspin. SOOS - De soos voor alleenst aanden afdeling West-Zeeuws- Vlaanderen houdt zaterdag 27 april weer een bijeenkomst in zaal Wijffels. Aanvang 20.00 uur. Het Jumbo Trio verleent zijn medewerking. KOFFIECONCERT - Het ge mengd koor Good Company uit Hulst geeft zondag 28 april een koffieconcert in de raadszaal van het historische Belfort te Sluis aan de Grote Markt. De aanvang is 11.00 uur en de en tree is gratis. Het koor treedt regelmatig op in binnen- en buitenland. Het programma is gevarieerd. Dirigent is Fillp Pieters. De organisatie is in handen van de Stichtng Raads- kelder, afdeling koffieconcer ten. Axel - Leden van de kaartvereni- ging Ons Genoegen speelden in het clubloklaal café De Graanbeurs de 14e, tevens laatste kaarting in dit seizoen meetellend voor clubkam pioenschap. Uitslagen: Bieden, 1. Henk Borgt, 2. Anton Brouwer, 3. Theo Theunisse. Joken: 1. Tilly van Eijck, 2. Wim van Smaallen, 3. Miep Hamelink. Standen: Bieden. 1. peter Asselman, 611 punten, 2. David Messaadi, 588, 3. Rinus Verhelst, 577 punten. Jokerem: 1. Marie de Schepper, 345 punten, 2. Wim van Smaallen, 336, 3. Golda Martinu, 328 punten. Clinge - Malpertuus, 36 personen. Jokeren: 1. mevrouw Rodrigo, 2. mevrouw Bernaert, 3. mevrouw Van de Wiele, extra prijs: me vrouw Lernout. Hulst - Bridgeclub Hulst, tweede competitiewedstrijd, 61 paren: A- groep: 1. De Jonge-Koopman, 2. Van Belle-Kint, 3. echtpaar Bies- broeck. B-groep: 1. Bogaert-Mel- chers, 2. Nijs-Taalman, 3. Beuse- berg-Sneuverink. C-groep: Bogae- rt-Verhelst, 2. echtpaar Lammers, 3. Boddaert-Kint en echtpaar Del tour. D-groep: 1. Kalmthout-Hof- man, 2. Maenhout-Burm, 3. Eeck- hout-Callon. E-groep: 1. De Cock- Schillemans, 2. Scholte-Maas, 3. Daandels-Lauret. Aardenburg - Bridge Club Aar denburg, vierde avond tweede competitieronde. A- lijn: 1. F. Karels-S. van Hanegem, 2. echt paar Schijve, 3. F. Vriends/D. Janssens. B-lijn: 1. echtpaar Cats- man, 2. W. de Rijcke/J. Klompe, 3. J. Borrey-L. Verwilst en echtpaar Buijsse. IJzendijke - Bridgeclub IJzendij ke, derde wedstrijd: 1. Buize-Van Damme, 2. Lievens-Sturm, 3. echtpaar Koek. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, zevende wedstrijd competitie. Groep A: 1. Lichteveld-Ramondt, 2. Touw-Van de Zande, 3. Don- dorff-Van Leeuwe. Groep B: 1. echtpaar Speelman, 2. echtpaar Korst, 3. De Meyer-Van de Hemel. Groep C: 1. Mintjes-Kloos, 2. Mac- kay-Folmer, 3. Van de Dries-Ver schelling. Axel - Bridgeclub Axel, derde wedstrijd voorjaarscompetitie. A- lijn: 1. Van Bambost-Kuijk, 2. Moeiliker-Vermunt, 3. Van de Casteel-Esselbrugge. B-lijn: 1. Scheele-De Block, 2. echtpaar Luijcks, 3. echtpaar Brökling. C- lijn: 1. Antheunis-Verlinde, 2. Kock-Lambert,3. De Pooter- Schreurs. D-lijn: 1. De Zeeuw- Schelleman, 2. Geilleit-Van der Heijden, 3. Koers-Reekers. Sas van Gent - Zaal St.-Albert, 42 personen. Bieden: 1. E. Zwartelee, 2. L. Elegeert, 3. P. Poppe. Joke ren: 1. mevrouw Van de Velde, 2. mevrouw De Pan, 3. mevrouw De Wit. Axel - De Halle, 29 personen. Bie den: 1. R. Linthout, 2. J. Vink, 3. F. van Dam. Jokeren: 1. A. van de Wege, 2. M. Haak, 3. G. Manhaven. Hulst - De Blaauwe Hoeve, 64 per sonen. Bieden: 1. mevrouw Blom- maert, 2. F. de Smet, 3. G. van Wa terschoot. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 25 personen. Bieden: 1. P. Ras, 2. M. Rombout, 3. M. Himbrecht. Jo keren: 1. A. van Vobren, 2. me vrouw Ras, 3. H. Himbrecht. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, twaalf personen. Bieden: 1. A. van Dorselaer, 2. A. Vonk, 3. J. Bertram. Graauw - Gemeenschapshuis, ne gentien personen. Jokeren: 1. me vrouw Mahu, 2. mevrouw De Kos ter, 3. A. de Bruyn. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 22 personen. Bieden: 1. R. Verschuren, 2. mevrouw Hoop, 3. mevrouw Hemelaar. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 27 personen. Bieden: 1. R. Ver- brugge, 2. H. Stijleman, 3. F. de Bleysef. Jokeren: 1. A. de Nijs, 2. H. Weststrate, 3. J. van Kerkho ven. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, der tien personen. Bieden: 1. R. Le- cluyze, 2. M. Wille, 3. P. Kint. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers, 31 personen. Bieden: 1. G. Schalkens, 2. J. van der Sijpt, 3. E. Sturm. Hulst - Zaal De Kroon, veertig personen. Jokeren: 1. M. Haulez, 2. S. de Bruyn, 3. J. Bertram. Bieden: I. G. Ferket, 2. Th. Bolssens, 3. W. van Delft. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos, 29 personen. Jokeren: 1. me vrouw Hamelink, 2. mevrouw Claeyssen, 3. mevrouw De Wit. Bieden: 1.1. Zwartelee, 2. A. Tim merman, 3. C. Smit. Graauw - Gemeenschapshuis, twintig personen. Bieden: 1. V. de Caluwé, 2. G. Maerman, 3. J. van Campen. Westdorpe - Concordia, 26 perso nen. Bieden: 1. T. Hayette, 2. L. van Boxel, 3. E. Audenaerd. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, 26 personen. Bieden: 1. A. Jansen, 2. R. de Kort, 3. J. Bogaert. Jokeren: 1. mevrouw Patijn, 2. mevrouw De Kort, 3. mevrouw Gelderland. Axel - Gregoriuscentrum, zestien personen. Bridgen: 1. De Cock/Knöpker, 2. A. Lambert/J. Schelleman, 3. echtpaar Wispe- laer. Kloosterzande - Zaal De Kastanje, achttien personen. Bieden: 1. R. Verschuren, 2. E. de Klippelaar. Jokeren: 1. S. Ykema, 2. C. van Dalsen, 3. A. Hofman. Axel - Zaal De Boemerang, 22 personen. Bieden: 1. H. Coalone, 2. M. Bakker, 3. mevrouw Bakker. Jokeren: 1. T. Weststrate, 2. H. Weststrate, 3. A. van Tol. Clinge - Zaal De Landbouw, twin tig personen. Bieden: 1. P. Ras, 2. M. Blommaert, 3. M. Ivens. Joke ren: 1. mevrouw Acke, 2. F. Buys, 3. mevrouw De Bruyn. Hengstdijk - Camping De Vogel, 32 personen. Bieden: 1. L. van Goethem, 2. R. de Wildé, 3. J. Pier re. Jokeren: 1. mevrouw Corder, 2. mevrouw Buys, 3. mevrouw De Nooyer. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 64 personen. Bieden: 1. G. de Deyn, 2. T. Kegels, 3. P. Ooster ling. Jokeren: 1. mevrouw Hame link, 2. mevrouw Van de Ende 3 mevrouw Van Driessche. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia 21 personen. Bieden: 1. Q. dé Bruyn, 2. I. de Winkel, 3. Th. de Vet. Jokeren: 1. V. Vermeulen, 2. F Buys, 3. mevrouw De Vet. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse 45 personen. Bieden: 1. mevrouw Blommaert, 2. mevrouw Rottier 3 mevrouw Van Heeze-Rottier. Jol keren: 1. mevrouw De Kort-Reyns 2. mevrouw Van Heeze-Reyns, 3! A. de Nijs. Hengstdijk - Camping De Vogel 38 personen. Bieden: 1. C. Zwa- nink, 2. J. Hermes, 3. J. Martinet. Jokeren: 1. mevrouw Jonkheym, 2, mevrouw De Cock, 3. mevrouw Strijp. Hulst - Zaal De Kroon, 56 perso nen. Jokeren: 1. mevrouw Jonk heym, 2. W. van Remoortere, 3. G. van Haveren. Bieden: 1. P. Valent, 2. A. van Eerdenburg, 3. Th. Bols sens. Breskens - Zaal 't Zonneke, 25 personen. Bieden: 1. M. Riemens, 2. W. Riemens, 3. E. Patijn. Joke ren: 1. A. Patijn, 2. C. Sturm, 3. J. Koopman. Hulst - KBO, De Lieve, 28 perso nen. Jokeren: 1. mevr. Lernout, 2. mevr. Taalman, 3: mevr. Heirman. (30 april geen kaarting in De Lie ve). Competitie jokeren: 1.0. Wee- maes, 2. mevr. Vergauwen, 3. R. d'Hooghe. St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. Th. Kints, 2. A. van Remoortere, 3. P. Rombaut. Clinge - ANBO, 37 personen. Mat 1:1. mevrouw Hoeijlandt/O. Rom baut, 2. mevrouw Ferket/E. Jon kers. Mat 2: 1. mevrouw Bouvre/J. Heye, 2. mevrouw Van Vlierberg- he/C. Baeijens. Mat 3:1. mevrouw Kegels/E. Blommaert, 2. mevrouw Pieters/C. Bertram. Lamswaarde - Zaal De Luifel, KBO: 1. A. Lauwers/E. van Water schoot, 2. A. van Driessche/T. Ver- eecken, 3. L. Plat jouw-van Poel- le/H. Schelfhout. Terhole - Dorpshuis, KBO: 1. A. Hemelaar-van Himst/E. Volle- man-Caluwé, 2. A. van Delft-Wit- teman/G. Freijser-Hemelaar, 3. C. Freijzer-van Hoeij/M. Freijzer- Sponselee. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, vijf tien personen: 1. R. Kempe/A, Roeland, 2. A. de Bok, 3. H. van Waes/W. Kempe. Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, 28 personen: 1. G. Corne- lissens/M. van Goethem, 2. A. Rombout, 3. H. de Gucht/C. de Bruin. Ossenisse - Hof ter Nesse, tien personen: 1. E. de Maat/M. Rade- makers-Warrens, 2. A. Rottier/T. van Vooren, 3. R. de Kort-Reyns/J. de Waal-Hamelink. Clinge - Malpertuus, KBO, zeven tien personen. Mat 1: 1. M. van Vlierbergen/J. Spitters, 2. M. Deyaert/L. Buyze. Mat 2: 1. M. Govaert/C. Baeyens, 2. C. Hage- man/W. Vertongen. Axel - Gregoriuscentrum, dertien personen: 1. A. Willemsen, 2. A. de Mey, 3. H. Verbraeken. Westdorpe - Zaal Concordia, zes tien personen. Mat 1: 1. M. de Bock/F. Verhoosel, 2. E. D'Hae- ne/A. Jansen. Mat 2: 1. R. van Hecke/O. de Kever, 2. B. de Block/H. van Waes. Sas van Gent - St.-Albert, acht personen: 1. mevrouw Vale, 2. A. ae Maerschalk, 3. B. Rammeloo. Axel - De Halle, tien personen: 1. C. Maas, 2. L. Meeuwsen, 3. J. Ver- cauteren. N Koewacht - De Vlaschaard, 27 ersonen: 1. M. de Groene/A. Roe land, 2. Ch. Wijnacker/M. Roe land-van der Sijpt, 3. J. Suy/J- Laheyne. Fa Heikant - KBO, 't Heike, .35 schutters. Hoge en extra hoge vo gel: R. d'Honat, eerste zijvogel: F. de Nijs, tweede zijvogel: R. Schal kens, grootste aantal (5): A' d'Hooghe. Zuiddorpe - Gemeentehuis, twin tig schutters. Eerste hoge en twee de zijvogel: R. D'Hondt, tweede hoge vogel en grootste aantal (5): E. Fierens, eerste zijvogel: M. Bambost. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, negentien schutters. Hoge en bei de zijvogels: F. de Meyer, grootste aantal (7): W. Asselman. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, negentien schutters. Hoge en eer ste zijvogel: F. de Meyer, tweede zijvogel: A. Cocqheyt, grootste aantal (7): O. van Laare. Zuiddorpe - Schutterslokaal, 24 schutters. Hoge vogel: D'Hondt, beide zij vogels: D. Au denaerd, grootste aantal (5): R- li moen. Hulst - Zaal De Kroon, 25 schut ters. Eerste hoge en eerste zijvo gel: L. van Kerkhoven, tweede no- §e vogel: P. van Kerkhoven, twee- e zijvogel: G. Herwegh, grooste aantal (8): A. de Gucht. Graauw - De Friezen, achttien schutters, koningsschieting. ning: M. de Baar, erfprins. Borm, prins: A. Biddelo, minister. H. Sorber. Lamswaarde - Zaal De Vier Jaar getijden, zeventien schutters, rio- ge vogel: E. Hulshout, beide zijvo- gels: D. D'Hondt. Terneuzen - De Westerschelde, v schutters. Wip 1: eerste hoge v - gel: J. Opalvers, tweede hoge v gel: P. de Waal, eerste zijvogel: Weemaes, tweede zijvogel: Jonkheym, derde zij vogel: E. Ertvelde, vierde zijvogel: T. mg- hels. Wip 2: eerste hoge vogel- Esseling, tweede hoge vogel- Verstraeten, eerste zijvogel. Verberkmoes, tweede zijvogel. Jacobs, derde zijvogel. Th. Ne vierde zijvogel: L. Serge. Hulst - Topbiljart, jeugdtor nooi 't Zoutvatje: 1. DanIo Roelands, 2. Jurgen Ivens, Pascal Roelands. ,,-n onze sportmedewerker ixel - Sinds golfclub 'De Woeste K het terrein achter de Axelse watei n ais het hare mocht bestempelei het deze Zeeuws-Vlaamse verenig met grensoverschrijdende intent med gegaan- Hulstenaar Johnny 1 bunt, PR-man bij deze club, no< zjjn vereniging zelfs 'bruisend'. Acht jaar geleden verruilde De Woeste het terrein in De Braakman, bakermat deze club, voor het terrein in Axel. enige dat nog herinnert aan die begin is de naam. Een verdere vergelijking g sinds de konijnen plaats moesten ma voor het prachtig aangelegde terrein negen holes, niet op. Dat was nog voor mijn tijd," weet Joh Verbunt, in het dagelijks leven man; inkoop bij Neckermann. Een man die, hij zijn entree bij De Woeste Kop maa Mario de Ritter, de eerst Hoek, draait lekker mee in WIM KOOYMAN Door Eddy de Schrijver Hoek - Mario de Ritter uit Hoe nieuwelingen in de Rabo-clubkl ging Zeeuws-Vlaanderen. Zijn e mee tijdens het dikke bandenpr van de vier wedstrijdjes. In Noo tus vorig jaar een trimkoers en Ritter wat in zijn mars heeft. Da de wedstrijden. In zijn eerste d werd hij knap vijfde. „Tot nu toe valt de overstap reuze mee. Van insiders hoorde ik dat ik het moeilijk zou krij gen om mezelf aan te passen. De overstap is echter lekker verlopen, al werd ik er in Woensdrecht wel afgereden in een koers met een klimmetje. °it jaar gebruik ik als leer school. Niet teveel hooi op de vork en nog geen klassiekers. Met honderd man aan het ver trek boezemt me nog wat angst m. Het rijden in een grote groep zal ik me eigen moeten maken," aldus de 15-jarige Roekenees. Mario de Ritter zag in de krant een aankondiging staan voor jeugdbijeenkomst in Atlan ta sluiskil van de wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen. ..Eerst wilde ik daar niet op in gaan, maar ik deed het toch en eigenlijk was ik toen verkocht. gmg aan dikke bandenwed- stnjdjes meedoen en won in Koewacht en IJzendijke. Je eert andere jongens kennen, vert Doedee rijdt ook in mijn tegorie. En er is er nog eentje i,™-Dat is een goede ont- kkeling. Toch zouden er best ns wat meer wedstrijden or nieuwelingen mogen ko en. Nu zijn we meestal aan- °f®.ezfn op België. Maar dat lk niet jammer, want de lersport leeft daar veel meer dan hier. Hier valt dat ,3 Vles tegen. Belgen houden •Tj; van wielersport. Dat kun lana aan ades- in Neder- wit i,m.ag het dan wel allemaal wat beter geregeld zijn. Je kunt Bel?-eS altijd douchen. In nrm nemen ze hun emmertje mand over!"81 h°°r je nie' Leren jnKwadenctamme reed De Rit ziin^.aaLde achtste plaats. In Zf^te wedstrijd in Kuurne ^gde De Ritter als vijfde.

de Stem | 1996 | | pagina 16