6Duitsers wetenschappelijk door de mangel9 4KNVB laat fans in de steek' Hers Johan 't DE STEM Principe-akkoord Hiddink en KNVB AP Memorial trekt wereldtoppers aan Bekkers schoenen Bondscoach Hiddink schrapt onder meer oefenduel Oranje met Baronie Jong Oranje voetbalt Jong Duitsland wint UITSLAGEN Versterkt Ad( Forse boete Real Madrid BIRKENSTOCK bestem I Ronald de Boer haakt af HVeldman, Hoekstra en Cruijff in basis Olympische vlam minuut gedoofd SPORTNIEUWS KORT BASKETBAL BILJARTEN BRIDGE SNOOKER SPORTPRIJSVRAGEN TENNIS ijshockey" ATLETIEK Jou TENNIS PSV-gras vanaf donderdag in de aanbieding [Open Sasse tafelten] JAFELTENNIS der voor dames, heren en kinderen .iJtJe Kerkstraat 10 - Oosterhout - 0162-453873 Sport Noordwijk (anp) - Per toeval maakte Youri Mulder van dichtbij de (fysie ke) voorbereiding van het Duitse elf tal op de Europese titelstrijd mee. „Wetenschappelijk zijn ze helemaal door de mangel gehaald. Zeer pro fessioneel." Mulder is de pinch-hitter van Oranje. In de Bundesliga is hij gevierd spits bij Schalke'04. Een grote club, ook wel Le gende ohne Ende genoemd. Wegens een blessure aan de teen meldde hij zich eni ge weken geleden bij Bayern Münchens sportarts Möller-Wohlfarth. Daar was ook het gehele korps van bondscoach Vogts. Mulder: „Stuk voor stuk werden de spe lers medisch en psychisch helemaal door gelicht. Straks zullen ze voor honderd procent topfit zijn. De begeleiding weet precies wat ze aan trainingen en vitami nen nodig hebben. In dit opzicht zijn ze verder dan veel andere landen." Ook in Nederland ligt het anders. „Wij gaan meer uit van het spel zelf," zegt Mulder. „Eigenlijk is dat veel leuker. Hun cultuur is echter anders. Elk risico wordt uitgebannen, elke rotte appel wordt weggestuurd. Zoals vroeger Stein, zoals nu Effenberg. Die hadden een veel te grote mond, pasten niet in het collec tief. Daar houden ze niet van in Duits land." Voetbaltechnisch schat Mulder de spelers uit 'zijn' competitie wat lager in. „Ik heb net nog even een stukkie van hun vorige wedstrijd gezien, tegen Denemarken, Er was een hele lage balcirculatie. Klins- mann loopt daar ook steeds over te kla gen. De bal gaat van zijkant naar zijkant, maar komt zelden voor het doel. Het is voorspelbaar." Bondscoach Vogts zegt dat het een gevolg is van de bij de club opgebouwde gewoontes en Mulder kan hem daarin wel gelijk geven. „Ze willen wel wat meer aanvallen, maar komen er niet toe. De clubs nemen er niet de tijd voor. Neem Aad de Mos bij Werder Bre men. Hij wilde omschakelen. Op het mo ment dat de resultaten tegenvielen, sme ten ze hem eruit. De druk is gewoon te Door Peter Vierenhalm Breda - Oranje laat Oranjestad Breda links liggen. En daar baalt hoofdklasser Baronie stevig van, want het oe fenduel op de Blauwe Kei met het Nederlands elftal gaat op dinsdag 21 mei niet door. Bondscoach Guus Hiddink blies gisteren in Noordwijk de serie oefenwedstrijden tegen amateur clubs af. Hij kan in verband met de finale van de Champions Lea gue, op 22-5, rond die datum niet beschikken over een volledige se lectie. Hofleverancier Ajax ver toeft dan immers in Rome. En zonder complete selectie acht hij het zinloos om alvast wat te bal len als opwarmertje voor de EK- eindronde in Engeland. Alleen een Zeeuwse selectie heeft nu, op 1 juni, de eer om in Vlis- singen tegen Oranje te spelen. Verder kan Hiddink nog wat uit proberen tegen de nationale teams van China (29-5 in Tilburg) en de vrienden uit Ierland (4-6 in Rotterdam). De KNVB bracht Baronie maan dagavond op de hoogte van de onheilstijding. Baronie-voorzit ter Paul Kools kookte gisteren nog van woede. „Ik ben diep te leurgesteld in de KNVB. Iedereen bij de bond had kunnen weten dat Ajax wel eens de finale zou kunnen halen van de Champions League. Ook zonder Ajacieden was het geen enkel probleem om de oefenduels af te werken, zo werd ons verteld. En nu halen ze daar toch een streep door. Dit is ongelooflijk." 'Boze brief' Baronie heeft gisteren een 'boze brief' richting KNVB gestuurd. Kools: „Binnen 24 uur moeten ze op hun besluit terugkomen. Doen ze dat niet, dan ondernemen we andere stappen. Welke, dat weten we nog niet. Voorlopig gaan we er nog steeds vanuit dat Oranje toch naar ons komt. We zijn in het be zit van een schriftelijke bevesti ging van de KNVB. Dat contract is toch ook wat waard." Baronie heeft al heel wat tijd en geld gestoken in de met groen wit doorspekte, oranje-getinte oefenpot. Kools: „Vanaf 1994, toen we de eerste contacten met de KNVB hadden gelegd, zijn we er al mee bezig. We hebben een dik draaiboek klaarliggen, we hebben overleg gehad met de ge meente, politie en KNVB. We hebben afspraken gemaakt met de sponsors. Bijna alle kaartjes, achtduizend op dit moment, zijn in de voorverkoop al aan de man gebracht. De KNVB laat Baronie en de voetballiefhebbers wel heel erg in de steek. Dat kan toch niet de bedoeling zijn?" Baronie heeft de voorverkoop tij delijk stil laten leggen. Kools: „Mensen die in het bezit zijn van een kaartje moeten even geduld hebben. Mocht het duel echt niet doorgaan, dan zullen wij het op een correcte manier met die men sen afhandelen." Baronie wilde op 21 mei het 70- jarig bestaan vieren met een fijne pot voetbal. Kools: „Dat kan nog steeds. Je kunt ook een volwaar dige selectie sturen zonder Aja cieden. Dat moet toch geen enkel probleem zijn. Ik verwacht dat de bond alsnog op zijn schreden te rugkeert." Volgens de KNVB ziet dat er niet naar uit. De bond heeft Baronie en de drie andere amateurclubs (Quick Boys, SJC en EHC) wel la ten weten dat zij de volgende keer at® de beurt zijn voor een oefenwedstrijd tegen Oranje. „We vinden het heel sneu voor de betrokken amateurclubs, maar we kunnen er niets aan doen," deelde een woordvoerster van de bond gistermiddag mee. De brief van Baronie had ze nog niet on der ogen gehad. „Daar kan ik dus niet op reageren. Wel weet ik dat we binnenkort met een delegatie bij de clubs langsgaan om over schadeloosstelling te praten," al dus de zegsvrouw. Het programma van Oranje rond de EK-eindronde ziet er nu als volgt uit: 24 april: Nederland - Duitsland in Rotterdam; 20/21 mei: trainingsstage in Zeist; 23/24 mei: trainingsstage in Zeist; 27 mei: start voorbereiding met volledige groep in Noordwijk; 29 mei: Nederland - China in Tilburg; 1 juni: Nederland - Zeeuwse selectie in Vlissingen; 2 juni: recreatief pro gramma (vissen in Zeeland); 4 juni: Nederland - Ierland in Rotterdam; 6 juni: voorbereiding in Londen; 9 juni: voorbereiding in Birmingham. Programma eindronde EK: 10 juni: Nederland - Schotland in Birming ham; 13 juni: Nederland - Zwitser land in Birmingham; 14 juni: vertrek naar Londen; 18 juni: Nederland - Engeland in Londen. Rest onder voorbehoud: 22 juni: kwartfinales; 26 juni: halve finales; 30 juni: finale. Sittard (anp) - De voetballers van Jong Oranje waren dinsdag in Sittard in het oefenduel met Jong Duitsland driekwart van de wedstrijd in balbezit, maar verloren desondanks met 2-0. De bezoekers toonden hun effectiviteit: de verdediging was strak georganiseerd en de aanval doelgericht. Wedau (27e minuut) en Müller (76) waren de koele schutters. Nederland creëerde welgeteld één kans: in de vijftiende minuut slaagde PSV'er Van der Leegte er, na een één-tweetje met rechtsach ter Van der Hoeven van Sparta, niet in te scoren. Wedau deed het beter. Hij trof in de 27e minuut met een afstandsschot van ruim 25 meter doel: 0-1. Daarna trok Duitsland zich weer terug en kwam alleen met counters af en toe gevaarlijk naar voren. Neder land mocht de bal rondspelen, zo dra het gevaarlijk dreigde te wor den grepen de Duitsers gedeci deerd in. In de 76e minuut maakte invaller Müller 2-0. Zijn schot schampte het been van Paauwe van De Graafschap, waardoor doelman Van Fessem van Willem II op het verkeerde been werd ge zet. Doijee was ondanks de nederlaag tevreden over de prestatie van zijn ploeg, die al is uitgeschakeld voor het Olympisch toernooi. Het duel gebruikte hij als voorbereiding op het sterk bezette internationale toernooi in Toulon, waaraan Oranje van 23 mei tot en met 4 juni deelneemt. Het Nederlands elftal is ingedeeld in een poule met Colombia, Argentinië, Rusland en Frankrijk. „De wedstrijd tegen de Duitsers was een botsing van twee totaal verschillende speelstijlen, maar ondanks het verlies pas ik het aanvallende concept niet aan. Wie zoveel aanvalt als wij, geeft achterin ook veel weg. Dat is het risico." JONG ORANJE - JONG DUITS LAND 0-2 (0-1). 27. Wedau 0-1, 76. Müller 0-2. Scheidsrechter: Sandra (Bel). Toeschouwers: 4.100. JONG ORANJE: Van Fessem; Van der Hoeven (46. Oude Kamphuis), Boa- teng (62. Platvoet), Van Bronckhorst (46. Van der Doelen) en Paauwe; Ricksen, Van der Leegte en Bruggink; Wooter, Makaay en Zenden (46. Mu- sampa). JONG DUITSLAND: Ziegler (46. Fiedler); Reiter (45. Hahn), Bochtier, Dogan en Ehlers; Ernst, Cichon (78. Gerster), Wedau (89. Riedl) en Bau- mann; Brdaric (66. Müller) en Schroth (61. Michalke). Guus Hiddink staat de pers te woord. FOTO ANP Noordwijk - Guus Hiddink heeft met het bestuur van de sectie betaald voet bal van de KNVB een principe-akkoord bereikt over verlenging van zijn con tract als coach van het Nederlands elf tal. Beide partijen hebben de intentie uitsproken verder te gaan tot en met de eindronde om de wereldtitel van 1998 in Frankrijk. Het huidige contract van Hiddink als bondscoach bij de KNVB duurt tot 1 juli van dit jaar. Hij volgde begin vorig jaar Dick Advocaat op die naar PSV verhuisde. Voor het begin van de Europese titelstrijd in En geland, van 8 tot en met 30 juni, wordt een definitief besluit over de verlenging van de verbintenis van Hiddink genomen. Blessures van Ajax-voetballers storen Oranje vanavond (20.15 uur) in de vriend schappelijke interland tegen Duitsland. Na Marc Overmars, Patrick Kluivert, Edgar Davids en Michael Reiziger viel gisteren Ro nald de Boer af. Bovendien wil Frank de Boer met het oog op de Europa Cup-finale liever geen risico's nemen met een knie bandblessure. Rechtshalf Ronald de Boer vertrok gistera vond al naar huis nadat hij tijdens de laatste training bij een duwtje van clubgenoot Winston Bogarde de linkerenkel had ver zwikt. De kans bestaat dat Hiddink nu Jo- han de Koek (Roda JC) als verdediger inzet en Clarence Seedorf, aanvankelijk als cen trumverdediger opgesteld, naar de midden linie switcht. Het duel met Duitsland staat toch al in het teken van experimenten. Hoekstra en Tau- ment, zeer lang weggeweest, spelen op de flanken. „Ik ben zeer benieuwd hoe dat uit pakt," zei Hiddink. Hoekstra zou de vorige interland tegen de Belgen al debuteren. Het duel, gepland in Eindhoven, werd wegens een onbespeelbaar veld afgelast. Veldman en Cruijff zijn tegen Duitsland de 'echte' debutanten. Vrijwel ze ker volgen in de loop van het duel Stam en Cocu. Afgesproken is dat vijf veldspelers en een doelman mogen invallen. Over zijn definitieve EK-selectie wilde Hid dink zich nog niet uitlaten. Pas in de ko mende weken geeft hij duidelijkheid. Buiten de huidige groep - de geblesseerden Reizi ger, Davids en Kluivert meegerekend - heeft hij nog zo'n vier namen in zijn hoofd. Wie dat zijn liet hij ook in het midden. Eén op merking was vrij duidelijk. „Helder (lin kerspits van Arsenal) heeft de pech dat hij de laatste maanden nauwelijks heeft ge speeld." Derde doelman Hiddink maakte ook bekend dat hij drie in plaats van twee doelmannen meeneemt naar Engeland. Aanvankelijk was hij van plan er één op afroep in Nederland achter de hand te houden. Hiddink nam dat besluit nadat gebleken was dat de landen 22 spelers bij de eindron de in de selectie mogen opnemen. Dat bete kende een uitbreiding van één. „Ik wil niet in de situatie terechtkomen dat er een keeper per raket moet over komen als een ander geblesseerd raakt. Ik neem geen risi co." Wie, na Van der Sar en De Goey, de nummer drie van Nederland zal zijn, is nog niet be kend. Hiddink weet het wel, maar houdt het nieuws nog even achter de hand. Er volgt geen uitbreiding van de technische staf rond het Nederlands elftal. Assistent- bondscoach Israel gaf eerder te kennen niet mee naar Engeland te gaan, omdat hij na de EK toch vertrekt. Hij gaf er de voorkeur aan vakantiedagen op te nemen. Dorjee schuift door en is straks de assistent van Hiddink. Het tweetal werkte eerder bij PSV met suc ces samen. Daarnaast volgt er een uitbrei ding van het takenpakket van keeperstrai ner Doesburg. „De voorbereiding is kort. We hebben geen extra man nodig," zei Hid dink. VERMOEDELIJKE OPSTELLINGEN NEDERLAND: doel: Van der Sar (Ajax, 25/5; verdediging: Veldman (Sparta, 28/0), Blind (Ajax, 34/36), De Koek (Roda JC, 31/6), Bogarde (Ajax, 25/1); middenlinie: Seedorf (Sampdoria Genua, 20/8), Bergkamp (Arsenal, 26/42), Ri chard Witschge (Bordeaux, 26/22); aanval; Tau- ment (Feyenoord, 25/10), Cruijff (Barcelona, 22/0), Hoekstra (Ajax, 23/0). Wisselspelers: De Goey (Feyenoord, 29/27), Frank de Boer (Ajax, 25/39), Stam (PSV, 23/0), Cocu (PSV, 25/0), Mulder (Schalke, 27/5). DUITSLAND: doel: Köpke (Eintracht Frank furt, 34/31); verdediging: Reuter (Borussia Dort mund, 29/50), Kohier (Borussia Dortmund, 30/80), Sammer (Borussia Dortmund, 28/38/23 DDR), Helmer (Bayern München, 31/44), Ziege (Bayern München, 24/15); middenlinie: Freund (Borussia Dortmund, 26/12), Basler (Werder Bremen, 27/15), Hassler (Karlsruher SC, 29/71); aanval: Klinsmann (Bayern München, 31/81), Kuntz (Besiktas, 33/15). Wisselspelers: Kahn (Bayern München, 26/3), Babbel (Bayern München, 23/12), Eilts (Werder Bremen, 31/13), Scholl (Bayern München, 25/5), Bierhoff (Udinese, 27/2), Bobic (Stuttgart, 24/6). Scheidsrechter: Pierluigi Collina (36) uit Italië. Berlijn - Het olympisch vuur in Berlijn is dinsdag een minuut gedoofd. Twee anti-miiitairistische groeperingen protesteerden op die wijze te gen de Olympische Spelen in 1936, die onder het nazi-bewind werden gehouden. Rond elf uur dinsdagmorgen gingen tien demonstranten het vuur met twee blusapparaten en dekens te lijf. De plaatselijke po litica Judith Demba, van de Groene Partij, was één van hen. Een mi nuut later zorgde een medewerker van het Olympisch Stadion dat de vlam weer ging branden. De demonstranten werden ter plekke door de politie opgepakt, maar later weer op vrije voeten gesteld. Het olympisch vuur brandt in de steden, waar de Olympische Spelen in de loop der jaren werden gehouden. Op 15 april werd het vuur in Berlijn ontstoken. Volgens de oorspronkelijke plannen zou de vlam een dag later uit bezuiningsoverwegingen alweer worden gedoofd. De gaskosten bedragen circa 2500 gulden per dag. Privé-sponsors stelden zich vervolgens tot en met vrijdag garant voor de kosten. Genève - De Europese voetbalunie (UEFA) heeft de eigen kas flink gespekt door het uitschrijven van een aantal boetes. Real Madrid kreeg de zwaarste straf. De Spaanse club moet de UEFA wegens wangedrag van de supporters in de uitwedstrijd tegen Ju- ventus 140.000 gulden betalen. Ook Juventus werd beboet, omdat vuurwerk werd afgestoken 'en wegens een vergrijp dat door de UEFA wordt omschreven als organisatorische tekortkomingen. Omdat er tijdens de halve finale tegen Nantes geen verbeteringen waren aangebracht, werd de boete verhoogd van 20.000 tot 55.000 gulden. Bayern München werd met circa 100.000 gulden bestraft nadat fans in het Camp Nou-stadion van Barcelona huis hadden gehou den. Van onze atletiekmedewerker E< Lneuzen - Erwin Simpelaar van het Goese AV'56 stelde tij- dens de eerste wedstrijd van J_ WOENSDAG 24 APRIL 1996 DEFi fiKe landelijke AB-atletiek- 01 Q in Tprnpii7pn mpf groot, er moet wekelijks gepresteerd worden." Aan de andere kant is dat ook de charme van de Bundesliga, zegt Mul der. Daarom tekende hij onlangs voor vijf jaar bij in Gelsenkirchen, een leuke aan bieding van Feyenoord ten spijt. „Het viel niet mee Feyenoord af te zeggen, maar het is mooi in Duitsland. Afgelopen zondag speelden we voor 60.000 mensen tegen Mönchengladbach. 3-3, zes keer op de binnenkant paal. In Duitsland speel je bijna wekelijks in zo'n entourage. In Ne derland misschien drie keer per jaar." Van onze verslaggever Hilversum - De organisatie van de Adriaan Paulen Memorial Nederlands enige baan-atletiekwedstrijd van internationale i allure, is nu al zeker van de start van een tiental wereldtoppen op tweede pinksterdag, 27 mei. Tweevoudig wereldrecordhoij der (vijf en tien kilometer) Haile Gebrselassie is het parade 1 paardje van het deelnemersveld, waar in Hengelo dit jaarl 643.000 gulden voor gereserveerd is. van dope. Modahl loopt in Hes. gelo op de 800 meter haar eersJ internationale wedstrijd sini haar schorsing werd opgeheven De voor het deelnemersveld vet. I antwoordelijke Jos Hermen! denkt dat er binnenkort nog eed aantal toppers gecontracteerd zJ worden. I Uit eigen land voert olympiscl kampioene op de 800 meter Ellen van Langen een stevig contingent aan. Van die groep kan een aant;' in Hengelo mogelijk van de sta ke bezetting gebruik makenom zich te plaatsen voor de Olympi sche Spelen. Onduidelijk is nog of voormalig sprintkanon M Cooman aan de start zal verschij. nen. Zij is herstellende van een hernia-operatie, maar Cooman! heeft de hoop op Atlanta nogil.l tijd niet opgegeven. Het voor de atleten beschikbare budget is ten opzichte van vorig jaar met tien procent verhoogd. Het grootste deel van het bedrag wordt opgeslokt door reis- en verblijfskosten voor de honder den atleten. Van hen zijn naast Gebrselassie, Wilson Kipketer (wereldkampi oen 800 meter), Maksim Tarasov (olympisch kampioen polsstok hoogspringen), Steinar Hoen (Europees kampioen hoogsprin gen), Astrid Kumbernuss (we reldkampioene kogelstoten), Derarte Tulu (olympisch kam pioene tien kilometer) en Khalid Skah (olympisch kampioen tien kilometer) voorlopig de bekend ste buitenlanders. Opvallendste deelneemster is de Britse Diane Modahl, die onlangs is vrijgesproken van het gebruik Amsterdam Arena ook voor atletiek Amsterdam - De in augustus te openen Amsterdam Arena zal ir zijn eerste bestaansjaar ook tweemaal als indoor-atletiekstadioi dienst doen. Pogingen van de Koninklijke Nederlandse Atletiek I Unie (KNAU) om bij de bouw van het Amsterdamse superstadior, ook de aanleg van een achtbaans kunststofatletiekbaan te betrek ken, liepen vier jaar geleden nog spaak. Op zondag 3 novemberzal de start en de finish van de marathon van Amsterdam plaats vinden I in de Arena. In het laatste weekeinde van februari 1997 staateer, I grote indoor-atletiekwedstrijd gepland, vol entertainment. Op de evenementenvloer van het stadion wordt daarvoor een tweetal- j derd meter lange houten atletiekbaan uitgelegd. Zowel de mara-1 thon van Amsterdam als de indoor-atletiekwedstrijd in de A wordt rechtstreeks op de nieuwezender Sport Zeven uitgezonden. Gelijkspel reserves RBC Roosendaal - De reserves van RBC speelden in de thuiswedstrijd I1 tegen Helmond Sport met 1-1 gelijk. De Roosendalers toonden te j weinig inzet. In het begin van de tweede helft - bij een 0-0-sta kreeg RBC de beste kans om op voorsprong te komen. Gijs Kales I ging na een actie van de linkerkant in het strafschopgebied onder- f uit. De toegekende strafschop werd door Borus Knebel gemist. Eer, I kwartier voor tijd scoorde Helmonder Van Santvoort met eenschol t uit de tweede lijn, 0-1. Vijf minuten later werd het alsnog 1-1. Co- pain Kortland lukte het wel om vanaf elf meter raak te schieten, nadat Jochem van Geel in het strafschopgebied was aangetikt. PSV 2 - NAC 2 is naar aanstaande donderdag uitgesteld. Waseige ontslagen bij Standard Luik - Standard Luik heeft dinsdag trainer Robert Waseige ontsla- gen. De leiding van de Belgische club was ontevreden over de resul taten. Jos Daerden, oud-speler van Standard, wordt genoemd als j mogelijke opvolger van Waseige.z Mannen, eredivisie play-offs, best-of-seven: EBBC - Den Helder 65-63. Stand: 3-2. Mersin (Tur). Wereldbeker drie banden. Kwalificatietoernooi, eerste ron de: Van der Wurf (Ned) - Nazet (Tur) 3-1 (15-4 11-15 15-14 15- 7/moyennes 0.861-0.625), Habra- ken (Ned) - Genes (Tur) 3-0 (15-13 15-1 15-12/1.000-0.590), Van der Stappen (Ned) - Toluv (Tur) 3-0 (15-11 15-9 15-9/0.789-0.527), Ha- vermans (Ned) - Guvenmez (Tur) 3-0 (15-9 15-11 15-14/1.022- 0.809), Van der Smissen (Ned) - Sultan (Tur) 3-0 (15-13 15-8 15- 13/0.900-0.630). Oostende. EU-kampioensehap- pen, paren. EINDSTANDEN Vrouwen: 1. Gielkens/Van Zwol (Ned) 60,15 procent, 2. Gianar- di/Rovera (Ita) 56,74, 3. Faivre/Lustin (Fra) 56,54, 10. Van Glabbeek/Hofland 53,08, 11. Van der Pas/Vriend 53,06. Mannen: 1. Bocchi/Duboin (Ita) 61,50, 2. Gotard/Holowski (Dui) 59,37, 3. Neve/Renard (Bel) 59,10, 8. Van Cleeff/Jansma 58,23, 16. Van Oppen/Rebattu 56,18, 19. Sint/Tammens 55,89. Sheffield. WK. Eerste ronde, best-of-19 frames: Wilkinson (Eng) - Roe (Eng/16) 10-9, Lawler (Eng) - Parrott (Eng/4) 10-6, Davis (Eng/2) - Thorne (Eng) 10-8, McManus (Sch/6) - Price (Eng) 10-5, Bond (Eng/12) - Hamilton (Eng) 10-9. Toto 16: eerste prijs: 5 winnaars, f. 1790,60; tweede prijs: 104 win naars, f. 57,30; derde prijs: 855 winnaars, f. 17,40. Toto 16a: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 2 winnaars, f. 800,30; derde prijs: 9 winnaars, f. 444,60. Monte Carlo. Mannen, 3,5 miljoen gulden. Enkel, eerste ronde: Krajicek I (Ned) - Rosset (Zwi/10) 7-5 6-2,1 Javier Sanchez (Spa) - Haarhuis (Ned) 6-2 6-3, Alberto Costal (Spa/16) - Arrese (Spa) 6-2 Hl Ulihrach (Tsj) - Larsson (Zwe) 64 6-2, Bruguera (Spa/9) - Gaudena (Ita) 6-2 7-6, Moya (Spa) - Campo- rese (Ita) 2-6 6-3 6-2, Carbonell (Spa) - Dewulf (Bel) 6-0 3-6 6-1. I Tweede ronde: Agassi (VSt/2) Siemerink (Ned) 6-2 6-3. Dubbel, eerste ronde: Davids/Gd' lner (Ned/Dui) giso (Ita) 7-5 7-6. Seoul. Mannen. 365.000 gulden. Eerste ronde: Damm (Tsj) - (Fra) 6-7 7-6 6-4, Lareau (Can Knowles (Bah) 6-4 6-3, Pozzi (Ita) - Han Min-Kyu (ZKo) 6-1 6-3, J<jj I hansson (Zwe) - Yoon Yoon-Uj (ZKo) 6-2 6-1, Ogorodov (Offlr Chang (Can) 6-2 6-2, Grabbel - Wilkinson (GBr) 6-4 4-6 Hf Stark (VSt) - Baur (Dui) 6-3 Hl Rusedski (GBr/1) - Fleurian pl 7-6 6-4. Fergana (Oez). Mannen, chaU» gertoernooi, 40.000 gulden. Eerste ronde: Wibier (Ned) - wf' I gan (GBr) 7-6 6-1, Van Schepp»; gen (Ned) - Stafford (ZAf/2) 6*« 6. WIELRENNEN^ Ronde van Colombia. Eerste etappe, CundinamaK* Altiplano: 1. Cubino (Sp&){?!,| km in 4.23.29, 2. Marin (CoU. I Zapata (Col), 4. Montana (CW»'J Rico (Col). Algemeen klassement: 1. n- (Col) 4.29.33, 2. Zapata 0«:1 Montana 0.04, 4. Camargo 0.08, 5. Meza (Col) 0.10. Mühlhausen. Ronde van Tb Proioog (20 km): l. Aurastmgl 15 punten, 2. Van der Wolf 10, 3. Kemma (Ned) 9. Wenen. WK Groep A: Oostenrijk competitie in Terneuzen met het plaatselijke Scheldesport gf4 als organisator het Zeeuws re- me rd met de discus scherper, dit ne Goesenaar kwam met de kar ji/(_discus tot 51 meter en 10 inl cewntimeter. Het Zeeuws re- gus cord, dat al sinds vorig j aar op ten din naam stond, bedroeg 49 de iter en 86 centimeter. dal ook verder dan het se- allf strs doe Het was „iorenrecord van zijn huidige trainer Bert de Jonge, die op 22 vxruep ix. vjusiciuijix j - Staten 1-5 (0-1 1-2 0-2), *1 Slowakije 6-2 (2-1 0-0 4-1), bjl land - Verenigde Staten 2-4 I 1 0-2), Canada - Oostenrijk I 0 3-0 0-0). t „4 2.1 Stand: 1. Verenigde Staten li Rusland 2-4, 3. Canada 2-3.* wakije 2-1, 5. Duitsland - Oostenrijk 2-0. 6/1-1 Groep B: Frankrijk - Ita^e 4.0 2 1-2 3-2), Italië - NoorW» I (0-0 3-0 1-0). një i.3,| Stand: 1Italië 2-4,2. Tsjetf1 j ft 3. Finland 1-1, 4. Noorwegen 1 5. Frankrijk 1-0,6. Zweden a I poor Henk van de Voorde Hoek - Animo uit Terneuzen her forse nederlaag bij zijn vuurdoo| klasse van de tenniscompetitie. re reis naar Friesland voor nodig| dy met 4-2 bedwongen. Hip Versluys had gehoor gege ven aan de vorige week geuite wens van aanvoerder Dethlef Pieters. Dit betekende dat de Bel gische trainer nu ook in het en kelspel in actie kwam. Versluys stelde niet teleur. Sterker: hij gaf opponent Dedde de Vries geen schijn van kans. „Die gast is een hardhitter. Zoals hij speelt heb ik het graag. Er zijn maar weinig jongens die mij op zo'n manier van de baan meppen. Hij maakte de fouten," aldus Versluys. Animo geraakte met een 2-2- stand uit de singles. Jeroen Vers- traeten ging als eerste man nipt Onderuit tegen Eric Zijlstra. Bernd van Quekelberghe verloor in twee sets van Walther van Es, terwijl in de vierde partij Dethlef Pieters ruim won van Herbert Groeneveld. „Dethlef stond de bal lekker te raken. Het was een tegenstander zoals hij ze graag heeft. Iemand die goed doorsloeg. Aanvankelijk zag het er niet zo gunstig uit. Weer verloren we de eerste twee partijen. Dat was niet echt nodig. Jeroen Verstraeten had kansen, maar is niet in opti male vorm. Zelf kwam ik als der de op de baan en kon de klus vlot klaren. Dat motiveerde de rest (vaardoor we vleugels kregen." Het vertrouwen van Animo takte door in de dubbels. Zelfs in die mate dat de eerste combi natie Boas Bierings/Filip Ver sluys vijf match-points wegwerk te om uiteindelijk via 8-6 in de tie-break van de derde set te ze gevieren. Het tweede dubbel Verstraeten/Pieters ging in twee sets naar de Terneuzense forma tie. „Op de beslissende momenten sloeg ik schitterende winners. Dat is kicken," stelde Filip Ver- fluys. jn de andere eerste klasse blijft 't Halve Maantje meedraaien in de bovenste regionen. In Goes werd [met 4-2 van het Limburgse bieuwenhagen gewonnen. In de feh°ven - Liefhebbers van av-gras kunnen zich vanaf I; ™erdag melden in de Souve- ■jUrshop van de club bij het Phi- l'Ps Stadion. Door een reserve- I ingsbon in te vullen en tegelijk j e betalen, verzekeren zij zich IJ® een stuk veld. 8 °Pbrengst gaat naar tweede |r® doeien, het Rode Kruis en L.t OT-project. De club speelt L lnëang van volgend seizoen °P een nieuw veld. sina enif eenl tie-l genl Sch in OoH mai win beid met) han In 2 Bed link Vier! hoe\ van Gent - Van de liefst broi ham termissers die deel" tijeJ n®** het ING/Cerestar nale J' Sasse Tafeltenniskam- kref Iwf P bleek Johan 't welf E Van.SAR Klooster- me^ K 7 "^eindelijk de sterkste. ®en de hneeuws~Vlaming schreef üorennn6.Categ°riebii de se" de 1 rial P Z1in naam door in de digJ lÏÏotlterekeuenmetclub- ve?| \l 00t Denms Verdunnen. WiJ de Nsenrf'Van 4 D°°b mocht ver- op |Wim Senoemd worden. Broer e: licht fa,.00 ieek vooraf immers In L„.°net. De jongste van de ha: *ee broers ,ouLJ°han ret Wedstrijd te verslaan. Beide '°or fnu10 onderstreepte die rol Sas! i3n reeds in de eerste moa Verl

de Stem | 1996 | | pagina 8