Veel klachten over stankoverlast 'Ver Partij GGS: 6Sas van Gent moet zelfstandige gemeente blijven' Stadskantoor op eenzame hoogte... Gemert stoot Hoek uit bekertoernooi Diamanten bruiloft in Breskens POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS Hannah Ris Maatregelen bij bedrijven Kanaalzone gewenst om hinder te verminderen Meerderheid raad voor plannen college B en Toeristisch Bi DE STEM ZEELAND QI PESTEM 'Bronzen halm' t Nog steeds gesprekken over nieuwe zaken in Steenen Beer Informatiedag voor diabeten in Oostburg Geen Auditie in Den Dullaert Santusa in Porgy Bess Snelheid Gewond Ongeval Diefstal Vernieling Vandalisme Inbraak Tanken Inbraak Aanrijding Philippine Westdorpe Biervliet Sas van Gent Terneuzen WOENSDAG 24 APRIL 1996 Van onze verslaggever Sas van Gent - Sas van Gent moet een zelf standige gemeente blijven. Dat stelt Gemeen tebelangen Groot Sas (GGS), de grootste poli tieke groepering en 'regeringspartij' in de gemeenteraad. GGS heeft haar mening over de mogelijke fusie met (een) andere gemeente(n) in Zeeuws-Vlaanderen kenbaar gemaakt in een brief aan de Commissaris van de Koningin in Zeeland, met afschriften aan Provinciale Staten, het college van burgemeester en wethouders van Sas van Gent en de voorzitter van de vaste kamercommissie voor binnenlandse zaken. Na een intensieve studie door D. van Leeuwen en P. van Hulle, beiden aangesloten bij GGS, komt de Sasse politieke groepering tot de conclusie dat er geen steekhoudende argumenten te vinden zijn die spreken in het voordeel van een nieuwe gemeente lijke herindelingsronde. De notitie van de gemeente secretaris van Sas en zijn Axelse collega, die de mogelijke samenvoeging van beide gemeenten onderzochten, kan wat GGS betreft dan ook onderin een bureaula verdwijnen. Het is financieel niet inte ressant voor de inwoners en bovendien neemt hun betrokkenheid bij de plaatselijke politiek sterk af. Daarnaast grijpt GGS naar twee mooie voorbeelden van 'herindelingen' die slecht hebben uitgepakt of slecht uit zullen pakken. De groepering wijst in het eerste verband op de reorganisatie bij de politie. Die heeft ervoor gezorgd, dat'er nog slechts een wijk agent voor de hele gemeente Sas is, waar er vroeger een eigen politiebureau met dertien agenten was. Een tweede voorbeeld van een schaalvergroting die slecht uit dreigt te pakken voor de inwoners van Sas is de mogelijke fusie van de drie waterschappen in Zeeuws-Vlaanderen. „Wij hebben een gemeente in een gezonde financiële situatie, met een sterke bestuurskracht," aldus Van Leeuwen namens GGS. Ook voor het aantrekken van nieuwe bedrijvigheid is herindeling overbodig, vindt het bestuurslid van deze groepering. „Er zal geen enkel nieuw bedrijf zich vestigen omdat er een gemeente Zeeuws-Vlaanderen is. Het is een schan daal dat zulke argumenten door werkgeversorgani saties wordt gebruikt. Een domme uitspraak die nergens op gebaseerd is." Van onze verslaggever Terneuzen - Er zijn veel klachten over stankoverlast in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone en daarom verdient het aanbeveling te bezien of de bedrijven in dit gebied maat regelen kunnen nemen om die stank te beperken. Een hinderenquête onder de bevolking van de Kanaalzone moet in de loop van dit jaar een duidelijker beeld schetsen van de ernst en omvang van de klachten. Dat stelt het Utrechtse milieu adviesbureau Ameco na onder zoek in 1994 naar de effecten van het Plan van Aanpak voor de Kanaalzone ofwel het ROM-pro ject Kanaalzone. Ameco constateert dat het aantal klachten over geurhinder groot is vergeleken bij het aantal klachten over stof en geluid. Er zijn onge veer negen keer meer klachten over stank dan over stof- en geluidsoverlast.Uit de onder zoeksresultaten blijkt dat de geluidbelasting van het gebied als gevolg van maatregelen in het kader van het plan van aanpak afgenomen is. Opvallend is wel dat het aantal klachten enigszins is toegenomen. „Wellicht is deze toename het gevolg van verbe terde registratie en een betere bekendheid van de mogelijkheid klachten in te dienen." Het adviesbureau stelt verder vast dat het aantal stofklachten door inwoners van de Kanaalzone (sinds de uitvoering van het plan van aanpak in 1992) met vijfenze stig procent is gedaald. Studie naar mogelijk verdere VOETBAL Hoek was prima van start gegaan, creëerde kansen maar kwam in eerste instantie niet tot scoren. Na een kwartier kwam daar verandering in toen Patrick Naudts verwoestend uithaalde, 1-0. Hoek had op dat moment de touwtjes volledig in handen. Dat keerde toen doelman Mario Harte op een simpele terugspeelbal in de fout ging. 'Bedankt', zei Fred Donkers en tekende voor 1-1. Met geel voor Carlo Vermeulen (Gemert) werd aan de tweede ter mijn begonnen. Dave Gijsel nam vanaf dat moment de plaats in van Peter Nieskens en scoorde na twaalf minuten 2-1 na prima met het hoofd neerleggen van de bal door Franky Standaert. Hoek leefde weer helemaal op, zag de actieve Van de Walle op de vuis ten van doelman Kerstens beslui ten, Standaert over zijn veste knallen en Gijsel voorlangs schieten. Het wachten leek op 3- 1, maar die door de Zeeuwen gewenste score kwam niet op de borden. Op een verre diepte pass ging verdediger Jos Kayser in de fout. Even was hij de bal kwijt. Pas toen deze tegen hem aan kwam, was hij weer bij de les. Fred Donkers was dat net even eerder en knalde 2-2 binnen. beperking van de geuroverlast is volgens de onderzoekers nodig. Dit jaar vindt echter eerst nog een nieuwe hinderenquête plaats om de omvang van de klachten nauw keuriger te bepalen en af te zetten tegen de gegevens uit de eerste hinderenquête die in 1989 onder de inwoners van de Kanaalzone werd gehouden. Een andere aan beveling van Ameco is dat bedrij ven meer aandacht besteden aan afvalpreventie. De geregistreerde hoeveelheid afval is met vijfen veertig procent gestegen. Wellicht heeft dat te maken met het beter vastleggen van gegevens. Verder is in de verwerking een verschuiving opgetreden van storten naar meer hergebruik en verbranden. Niet temin is meer aandacht om het ontstaan van afval te voorkomen gewenst. Stekene - Voor mensen die last hebben van aandoeningen aan hun luchtwegen is het in de grens gemeente Stekene goed toeven. De gemeente kreeg van de Belgische Astmavereniging namelijk een 'bronzen halm'. Dat is een prijs die wordt toegekend aan een stad of gemeente die een zogenaamd pollenarm groenbeleid voert. r"rw|?r~* Terneuzen - De projectontwikkelaar van de nieuwe winkels aan de rand van het Terneuzense centrum is in gesprek met twee landelijke filiaalbedrijven voor (kwaliteits)damesmode over vestiging in het winkelcentrum dat momenteel in aan bouw is aan de Havenstraat. Ook zijn onderhandelingen gaande met een schoenenzaak voor 550 vierkante meter winkelruimte, een restauranthouder uit de regio voor uitbating van een grand-café in het kantongerechtsgebouw en met een hoogwaardige bloemenzaak. De laatste ontwikkelingen staan in de meest recente uitgave van Radar, de nieuwsbrief van de grote stadsverniewingsprojecten in Terneuzen. Ook is de ontwikkelaar nog op zoek naar een goede visspeciaalzaak. De Hema heeft inmiddels besloten negentig vierkanter meter extra winkel- ruimte af te nemen. Een deel van de winkels in Steenen Beer is al bijna gereed en opent als alles meezit 15 mei de deuren. Naast de Hema gaat het om Jamin, Lunchroom Van der Linde, Piemonte IJssalon, Wout Mode, Zes Electronics en Jolly Damesmode die deze week begonnen zijn met de inrichting van hun zaak. De appartementen boven de winkels aan de zuidkant van de Havenstraat zijn naar verwachting half juni gereed. Waarschijnlijk wordt binnenkort een modelwoning ingericht. Door Rinus Verberkmoes Hoek - Hoek heeft aan de finale om de KNVB-beker Zuid 1 slechts mogen ruiken. Lang zag het ernaar uit dat Hoek de winst zou pakken, tot in de 78e minuut Gemerts Fred Donks zijn tweede doelpunt maakte (2-2) en in de 89e minuut de beste man van het veld, Jacco Hofmans, zelfs 2-3 scoorde. Gemert klopte Hoek door drie defensieve fouten keihard af te straffen. Van het in aanbouw zijnde stadskantoor van Terneuzen werd gistermiddag het hoogste punt bereikt. Het dak biedt een mooi uitzicht op de binnenstad van Terneuzen, de Westerschelde en het 'oude' stadskantoor, dat nu ook van bovenaf bekeken kan worden. Er wgrdt momenteel hard gewerkt om de oplevering vei lig te stellen. In de week van 16 september moet het geesteskind van de Hilversumse architect Koen van Velsen klaar zijn. Een week later zal een aantal afdelingen van de gemeente in het nieuwe gebouw trekken. Vervolgens is het huidige stadskantoor aan de beurt om gedeelte lijk te worden gerenoveerd. Eind volgend jaar moet alles op orde Zijn. FOTO WIM KOOYMAN Met toen nog een klein kwartier te spelen, werd het duel geheel open met aanvallen over en weer. Zo kwam Gemert goed weg bij een kopbal van Leo Kayser, die via de lat over ging en mocht Hoek niet klagen dat een kei harde inzet van Donkers op de paal te pletter sloeg. Na deze intermezzo's trok Hoek opnieuw in de aanval en leek na voorbereidend werk van Gijsel en Standaert opnieuw te gaan sco ren. De voor Geert de Poorter ingevallen Jacky Lambert kreeg de bal echter net iets achter zich zodat de als 'intikker' ogende pass toch de mist inging. Met toen nog 2-2 op de borden, verzoenden velen zich met het nemen van beslissende straf schoppen. Tot Tony Coppens in de defensie van Hoek in de fout ging door de bal breed en te zacht te spelen. Hofmans rook zijn kans, snelde ervandoor en haalde doeltreffend uit, 2-3. Het was de knock out voor Hoek dat samen met Gemert van de halve finale om de beker Zuid 1 een spectakelstuk maakte. Aan gezien de tegenstander van Hoek van aanstaande zaterdag, Achil les Veen, met 1-2 door BBV/Ver- achtert werd gewipt, gaat de finale op koninginnedag tussen Gemert en BW/Verachtert. Het echtpaar Quaars is zestig jaar getrouwd. Van onze correspondent Breskens - Ze zagen elkaar voor het eerst op de boerderij. Gisteren vierden J. Quaars (80) en M. den Dekker (77) hun diamanten bruiloft in Breskens. Het echtpaar Quaars woont nog steeds zelfstandig in een bejaardenwoning aan de Weijkmanlaan 14 te Breskens. De gezondheid van beiden is nog goed. Het echtpaar heeft drie kinderen, zeven klein- en zes achterkleinkinderen. De heer Quaars werkte 33 jaar op een boerderij als bedrijfsleider. Zijn vrouw werkte op een andere boerderij, tweehonderd meter verderop. De vonk sloeg over en ze stapten in het huwelijksbootje. Het echtpaar trouwde in Nieuwvliet. Na het boerenbe- FOTOWIM KOOYMAN drijf werkte de heer Quaars vervolgens bij de snoepfabriek Verduijn en een bouwmaterialenbe- drijf. Zijn vrouw zorgde voor het huishouden In het maatschappelijk leven was de heer Quaars actief. Van 1945 tot 1970 was hij raadslid in Nieuw vliet en acht jaar wethouder. Hiervoor is hij onder scheiden met de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Het echtpaar woonde na hun huwelijk tot 1970 in Nieuwvliet, daarna verhuisde men naar Breskens en woonde in de Van Kleefstraat. Sinds zes jaar huist men in een bejaardenwoning. Burgemeester J. Kruize en zijn echtgenote kwamen het echtpaar met een bloemetje feliciteren namens de gemeente. Zaterdag wordt het diamanten huwe lijksjubileum in familiekring gevierd. Oostburg - Diabetesvereniging Nederland afdeling Zeeuws- Vlaanderen houdt zaterdag 27 april een informatiemiddag in het zalencomplex van de ver pleegstersflat naast het Antoni- usziekenhuis te Oostburg. Het diabetes informatieteam (DIT)is deze dag ook aanwezig. 's Morgens is er een controledag voor glucosemeters. Meer dan honderd diabeten hebben zich hiervoor aangemeld. Zij zullen de glucosemeter laten testen door een team van medewerkers van het laboratorium van het Antoni- usziekenhuis onder leiding van de heer Muusze. Verder wordt medewerking verleend door de diabetesverpleegkundige mevrouw J. Goense en de fabri kant. Vanaf 13.30 uur kunnen diverse stands worden bezocht. Het DIT-team is aanwezig om met medewerking van de aanwe zigen een bloedglucosebepaling te doen. Aan de informatiemid dag gaat een ledenvergadering vooraf. De dames Dorreman en van Hoorn en de heer Weemaes zijn aftredend en herkiesbaar. Hulst - Het optreden van de Com pagnie Aimé de Lignière met 'Auditie', een choreografie met dans, muziek en drama, gepland op vrijdag 26 april is afgelast. De avond zou het professionele theaterprogramma 1995-96 van Den Dullaert in Hulst afronden. De groep zal wel in het nieuwe seizoen optreden. Vrijdag 22 november wordt de choreografie Carmina Burana op muziek van Carl Orff gebracht. Terneuzen - Café Porgy Bess is de plek waar zaterdag de Zeeuws-Vlaamse muziekgroep Santusa optreedt. Tijdens haar optreden brengt de groep muziek uit Latijns-Amerikaanse landen en de Caraïben. Zelf omschrijft ze haar stijl als salsa-pop en exo- tic-fun music. Vorig jaar maakte de groep in Porgy Bess haar debuut. Dit de tweede keer dat de groep in het café te zien is. Het optreden begint om 22.00 uur. Eede - Bij een snelheidscontrole op de rijksweg in Eede zijn 72 overtredingen geconstateerd. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 102 kilometer. Ter plaatse geldt een maximum van 50 kilometer. Oostburg - Een 16-jarige brom fietsberijdster uit Hoofdplaat is gisteren aan het linkerbeen gewond geraakt bij een aanrij ding op het kruispunt Nering- weg/Maaidijk. Het ongeval ont stond doordat een 28-jarige automobilist uit Oostburg geen voorrang verleende. De auto raakt licht, de bromfiets zwaar beschadigd. Terneuzen - Bij een bedrijfson geval is een 26-jarige Fransman dusdanig gewond geraakt dat hij voor behandeling moest wor den overgebracht naar het streekziekenhuis De Honte. De man viel tijdens werkzaamhe den voor een Belgisch bedrijf aan de Herbert Dowweg door eigen onvoorzichtigheid van een stelling anderhalve meter naar beneden. Hij brak daarbij zijn hiel. Terneuzen - Een bewoner van de Grenulaan deed bij de politie aangifte van inbraak. De dader(s) kwamen binnen door de deur te forceren. De bewoner mist een aantal sieraden. Terneuzen - Bij een woning aan de Donze Visserstraat is tot tweemaal toe een ruit ingegooid, 's Morgens vroeg was met een steen al een ruit vernield, die vervolgens werd gereapareerd voor een bedrag van 240 smid», Dezelfde ruit sneuvelde avonds laat andermaal J gevolg van een gerichte stee», worp. Terneuzen - In sportzaal OuJI Vaart werden door onbekende, vernielingen aangericht. Een niet meer in gebruik zijnde kluis II werd gekraakt en een braad blusser werd in het kantoortje I leeggespoten. De schade wordt I begroot op 1500 gulden. Sas van Gent - Bij een inbraai II in een woning aan de derstraat werden een pt rijbewijs en sleutels ontvreemd Kapellebrug - Een onbekendell automobilist tankte gisteren I voor een bedrag van bijna hon-1 derd gulden bij een plaatselijk I tankstation. Hij reed weg zonder I te betalen. Westdorpe - Bij een inbraak :n i een woning aan de Peerboom werd een televisietoestel en wat j] gereedschap ontvreemd. Waterlandkerkje - Een 1 busje van een bedrijf in S is gisteren aan de linker zijde zwaar beschadigd geraakt, Het voertuig stond g naast de rijbaan van c eweg. Door een voorbijrijdende| vrachtwagen werd het geraakt. Volgens get u maakte de aanhangwagen "die I aan de vrachtwagen wasg peld, een zig-zagbeweging. Del bestuurder reed door, maar vol-1 gens de politie heeft hij de a rijding vermoedelijk nietopge-l merkt. OPTREDEN - De fanfare St.- Cecilia geeft zaterdag 27 april het jaarlijkse optreden in De Kaaie. Het wordt een feeste lijke uitvoering onder leiding van dirigent E. Christiaen uit Assenede. Aansluitend is er bal met de J. F. Danceband. Het optreden begint om 20.00 uur is de toegang is gratis. OUD PAPIER - Zaterdag 27 april wordt het oud papier in Westdorpe weer opgehaald door bestuur en leden van RIA- W en harmonie Eikels worden Boomen. Zij beginnen hiermee om 09.00 uur. STEKJES RUILEN - Leden van de Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen kunnen woensdag 1 mei stekjes ruilen en ze kunnen de tuin van Katie Murre bekijken. Dit alles begint om 13.30 uur. REIS - Leden van de Neder landse Bond voor Plattelands vrouwen gaan dinsdag 14 mei op reis naar Antwerpen. Met een gids wordt de oude binnen stad bekeken en is er een bezoek aan de kathedraal. Tot 15.00 uur kan er gewinkeld worden. Daarna volgt een bezoek aan het Rubens- en I Diamantmuseum. Om 19.0) uur is er een diner. Het vertrek I is om 08.45 uur vanaf de Markt I in Bierlviet en om 09.00 uur I vanaf de bushalte in Hoek. Opgeven voor 27 april. OUD PAPIER - Zaterdag 211 april wordt het oud papier ii de wijken ten westen van de I spoorlijn weer opgehaald door I leden van harmonie De Veree-1 nigde Vrienden. Zij beginnen I hiermee om 09.00 uur. BALLONNENWEDSTRIJD Traditiegetrouw werd ook dit jaar weer een ballonnenwed strijd gehouden tijdens het car-1 naval in Betekoppenstad. Zaterdag werden de pri uitgereikt in d'n April, Narren-1 tempel van De Betekoppen. De prijzen waren voor Alyss Keshia Chinitor, Anniek Neyt, I Dieuwertje de Cooker, Reiffl I Rasenberg, Marlieke de Clercq, I Steven Rademakers, Bart de I Graeve, Nick de Kraker, J. I Vroegop en Angela Broodman. DANSEN - In het Zuidland-1 theater wordt zondag 28 april I een theedansant gehouden van 14.00 tot 16.45 uur. Het is del laatste dansmiddag van ta!| seizoen. Beleidsplan en meerjarenraming Terneuzen Van onze verslaggever Terneuzen - Een meerderheid van de Terneuzense ra zich vinden in het beleidsplan 1996-2000 en de daarin opg®1 men meerjarenraming. Wel klonken gisteravond tijdens e speciale commissievergadering enige kritische noten over bezuinigingen op de 'zachte (sociale) sector'. E. Kerckhaert (PvdA) sprak namens zijn fractie de vraag uit of de keuze van de bezuinigingen (voor 1997 moet 1,2 miljoen gid- den worden 'omgebogen') vol doende in balans is. „De biblio theek moet 300.000 gulden inleve ren. Gaat dat niet ten koste van de voorziening?" Ook GroenLinks kaartte bij monde van fractievoorzitter R. Meijer de bezuinigingen op de sociale sector aan. „Heel Terneu zen gaat zo langzamerhand op de schop, terwijl op de sociale infrastructuur verder beknibbeld wordt. Ik kan me voorstellen dat de burgers dat zo langzamerhand niet meer begrijpen." SGP-fractievoorzitter P. Hame link sprak zijn waardering uit voor de manier waarop het college de ingeslagen weg van bezuinigin gen voortzet, maar plaatste wel enige kanttekeningen bij de beknibbeling op onder meer de bibliotheek. „Er is op die voorzie ning de laatste japen terecht gekort. Nu weer, maar daar zetten wij zo langzamerhand vraagte kens bij, omdat de theaterevene menten volledig buiten de korting blijven. De bibliotheek en Toon beeld kunnen op een veel breder maatschappelijk draagvlak reke nen. Dan kan het niet zo zijn de theaterevenementen biu schot blijven. En als dat gebeurt, dan zou het wel kunnen zijn dat een akkoortwf van ons voor de andere gingen op losse schroeven M staan." D66-fractievoorzitterj van Mil sloot zich in zovee l Hamelink aan dat hij vond 1 pijn beter verdeeld moet wo "J „Hoe na het onze fractie oo het hart gaat, maar oo theater zullen we mee nemen in de bezuinigingen- Burgemeester R. Barbe zich tevreden met de reac 1 de commissie en stelde houder van Financiën, K- Hoofd, vast dat de raad lijnen de plannen van he I ondersteunt. „Natuurlijk a nuances en kantte^ geplaatst, maar er zlln. J leden van de commissi®^ blokkades opgeworpen. Het lege is overigens van men er een evenwichtige SP 1 gevonden is in de bez^£jSi Laten we niet vergeten date sociale sector veel gebe hebben we zorggedragen realisering van vijf bu, De sociale comp kelijk aanwezig in ons t Van onze correspondent gchoondijke - Hannah Risseeuw Schoondijke is uitgekozen als Ran voor de provincie Zeeland. Sar met de elf andere Rangers Nederland, jeugdleden van Wereldnatuurfonds (WNF), zet; zich in voor de actie 'Nederland ri keer zo mooi'. Op 11 mei ontvangt Commissaris va Van onze verslaggever Cadzand - Toeristen die naar Zeeuws-Vlaanderen komen, moeten zelf de vrij heid hebben hun route te bepalen. Vandaar dat het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen aan dringt op een verbetering van de permanente beweg wijzering op de A58 naar Zeeuws-Vlaanderen. Het gaat dan met name om een bewegwijzering naar Zeeuws- Vlaanderen via de Liefkens- hoektunnel bij Antwerpen. Bij voorbeeld bij het knooppunt Markiezaat A58/A4. Momenteel komen mensen van uit Nederland richting Zeeuws- Vlaanderen alleen een bord naar Goes/Zierikzee en Antwerpen tegen. Met name mensen die niet zo bekend zijn met de streek nemen het zekere voor het onzekere en rijden richting Goes en Zierik- zee. Ze moeten dan gebruik maken van de veren over de Westerschelde om Zeeuws- Vlaanderen te bereiken. „Regelmatig bereiken ons klach ten van onze gasten over de te lange wachttijden bij de boot. Op zich vindt de toerist de veer- verbindingen over de Wester schelde een prettige bijkomstig heid. Maar als deze boottocht vooraf gaat aan een wachttijd van een uur of meer dan wordt de plezie rige boottocht eerder als hinder lijk ervaren," aldus het Toeris tisch Bureau in een brief aan gedeputeerde Hennekeij. Daarom moeten bezoekers aan Zeeuws-Vlaanderen volgens het bureau zelf kunnen bepalen welke route ze nemen. En dat kan alleen met behulp van een goede bewegwijzering. „Natuurlijk hechten we waarde aan het belang van de veerdien sten maar de keuze moet je laten aan de consument en niet aan instanties zoals Rijkswaters taat," aldus directeur T. Maen- hout. Tunnel Maenhout reageert hiermee op tie opstelling van Rijkswaters taat die een goede bewegwijze ring via de Liefkenshoektunnel naar Zeeuws-Vlaanderen niet riet zitten. Rijkwaterstaat ijvert daar niet voor omdat een inten siever gebruik van de Liefkens hoektunnel ten koste gaat van het verkeersaanbod van de veren WOV* ^angere termiln van de Maar volgens het Toeristisch Bureau moet de consument dus 2elf kunnen kiezen of hij via de veren of via Antwerpen naar Zeeuws-Vlaanderen gaat. Het Toeristisch Bureau vraagt aan gedeputeerde Hennekeij rich in te zetten voor een ade quate verwijzing op de A58 naar Zeeuws-Vlaanderen via Antwer pen. "^n behoeve van een snelle, 2eker in het vakantieseizoen, reisroute over land voor onze |?fSten' bet versturen van tormatiepakketten naar onze gasten wijzen wij uiteraard op ue alternatieve omrij-routes. De routebeschrijvingen worden eegestuurd. Maar helaas ont- eekt nog steeds een adequate verwijzing 0p de A58 naar Zeeuws-Vlaanderen. Uitzondering ^eigens de Wegenverkeerswet w §?n geen borden naar regio's iJ geplaatst. Maenhout ha„? Rijkswaterstaat Bra- 4 een uitzondering maakt. ^euws_Vlaanderen ligt op» ®rs door de Westerschelde eerd ten opzichte van de dat Tan Nederland. We hopen Vn e gedeputeerde zich hier- i-Z inzetten. We hebben Ont ie vertrouwen in." Vlao j Knst-VW Zeeuws- ona!i /en constateert met bê&f dat in België met Wordt iangs de wegen wel VLa„Verwezen naar Zeeuws- anderen maar dat hetzelfde land m°geliik blijkt in Neder- de Knrt-WV merkt ook op aan ondpf3 van een onderzoek wachtti HerlSten dat de lange insor, u11 V0C)r bet veer Vliss- doorn ?skens voor velen een wn m het oog is

de Stem | 1996 | | pagina 14