Brussel te ver voor Feyenoord Ajaciei iNed' DE STEM Gianluca Vialli: 'Ajax is de favoriet' Van Dijk ontluikt op Deense bodem rouwen UITSLAGEN STANDEN Linskens blijft 'ziek' Rapid Wien schminkt Rotterdammers meedogenloos af in Ernst Happel-stadion I dinsdag 28 mei in het hloklaviër Rapid Wien Feyenoord Bosz: 6We moeten ons schamen' Griekse kranten: 'Magie Ajax' SPORTNIEUWS KORTI Jol voorgedragen voor FIFA-lijst Goormachtigh tien centimeter van limiet Tennisster Graf houdt onschuld vol Paris SG in finale tegen Rapid DË STEM I ne plaatsing van Ajax voor de fi nale van de Champions League I noopte bondscoach Guus Hid- I dinkde voorbereiding van Oranje tennis Nantes (Rtr/Dpa) - Ajax en Juventus waren nauwelijks bekend als finalist in de Champions League of Gianlu- ca Vialli wist al te melden: „Ajax is de favoriet, maar wij zijn niet te onderschatten. Het wordt in Rome een finale als een WK-wedstrijd." Met Sampdoria en Juventus heeft Soort vedette Vialli zeven nationale en internationale bekerfinales ge speeld. Hij scoorde daarin zes keer en behoorde vijf keer tot de winnende ploeg. Alleen: hij ver loor de finale van de Champions League; in 1992 tegen Barcelona. Tegen Nantes was de 31-jarige spits getergd door negatieve uit latingen van de Franse coach Jean-Claude Suaudeau. Nantes had in de eerste wedstrijd zeven gele kaarten vergaard en een ro de, tegen geen enkele voor de Ita lianen. Vialli: „De trainer van Nantes had na de eerste wed strijd gezegd dat ik een valsspeler ben. Ik heb mijn antwoord op het veld gegeven en ben blij dat ik zo snel kon scoren." Dat gebeurde na ruim een kwar tier. De strijd was toen in feite beslist, na de 2-0 in Turijn. Uit eindelijk wist Nantes nog met 3-2 te winnen. De zorgvuldig kaalgeschoren Vialli bereidde ook de tweede Italiaanse treffer voor. Woensdag gaf scheidsrechter Pu- hl zeven gele kaarten, maar Vial li wist wederom ongestraft van het veld te lopen. Suaudeau gaf nu toe: „Vialli is een buitengewo ne speler. Hij schat situaties goed in en speelt sneller dan wie dan ook." Collega Lippi van Juventus zegt over 22 mei: „We zullen pro beren de 'monsters' van Ajax te verslaan." Wenen - Feyenoord is gisteravond in Wenen compleet af- geschminkt door het plaatselijke Rapid: 3-0. Wat na de loting als een 'makkie' werd aangemerkt, bleek in Oos tenrijk een peloton beulen. Rotterdam droop af, sufgetikt en afgebluft. Brussel is na het demasqué in het Ernst Happel-stadion tijdelijk lichtjaren verwijderd van de Kuip. In ruim een half uur hadden de Oostenrijkers hun slachtoffers op hun rug liggen met een 'dodelijke' 3-0. De finale in de Belgische hoofd stad was al vanaf de 2e minuut door een treffer van Jancker bui ten beeld, want voor de gelijkma ker schiep Feyenoord zich geen mogelijkheden. De stadionclub heeft een goede trainer, een prachtige rechterspits en een ge louterde libero, maar de rest van het gezelschap is te mat (Iwan), te beperkt (Vos) of nog te groen (Van Gastel) om op internatio naal niveau werkelijk om de prij zen te kunnen knokken. Dwaalspoor Lange tijd heeft men dit seizoen in de Maasstad gehoopt op iets moois. De eliminaties van Ever- ton en Borussia Mönchenglad- bach brachten 'rood en wit' langs een dwaalspoor in hoger sferen. Die ploegen moesten immers hun beste spelers missen in de con frontaties met Feyenoord. Rapid Wien, toch geen Europese groot heid, beschikte gisteravond wel over al zijn manschappen, het bleek meteen te veel van het goe de voor Feyenoord. Aan Rotterdamse zijde schrijnde het drama het diepst bij de Pool Iwan. Hij was door trainer/coach Arie Haan min of meer aange merkt als het belangrijkste wa pen. Hij moest vanaf links en soms vanaf rechts voor offensieve druk zorgen. Maar Iwan liep meer op de linksback-plaats dan elders en deed zelfs daar zijn werk niet goed. Bij de derde tref fer liet hij Heraf zomaar lopen, zodat die mooi voor kon plaatsen op Jancker, die door Boateng aan de verkeerde kant werd gedekt. De van FC Köln geleende Duitser haalde in een keer verwoestend en onhoudbaar uit. Hoekschop Jancker maakte ook de eerste treffer. Uit een hoekschop van middenvelder Kühbauer, die ove rigens niet de vedette bleek waarvoor Haan hem vooraf ver sleet, kopte de volkomen vrij staande Marasek door, waarna Jancker voor Koeman kwam en de bal achter De Goey trapte. Bij de tweede goal was Jancker wederom betrokken. Hij kopte een bal door, omdat zijn bewaker Schuiteman ook toen niet boven hem uit kwam, naar Stumpf. De spits had mazzel dat de verder niet zo slechte Boateng uitgleed, waardoor hij De Goey gemakke lijk met een lob kon verschalken: 3-0. In de tweede helft was het meeste leed voor Feyenoord geleden, maar in die fase was uiteraard geen sprake meer van een echte wedstrijd. Haan bracht Obiku in voor de falende Iwan en dat was een vrolijk gezicht, hij kreeg een kwartier voor tijd nog een kop- kans ook. De verhoudingen kwa men echter niet wezenlijk anders te liggen. Het uitgeraasde Rapid gaf zowaar een enkel kansje weg, zoals in de 57e minuut, toen Koe man van ver aanlegde en zijn schot door Konsel overgetikt zag worden. De doelman maakte la ter nóg een poging van de libero onschadelijk, zoals hij dat ook deed met een poeier van Van Gastel. Ellendig Wat moet die Koeman zich woensdagavond ellendig gevoeld hebben. Op de training is hij al tijd de beste, bij het pokeren laat hij zijn collega's alle hoeken van de kaarttafel zien, maar in de wedstrijd heeft hij wel wat kwa liteit om zich heen nodig om te kunnen winnen. Die kwaliteit ontbrak in Wenen op alle fronten. Feyenoord was niet gedreven, niet brutaal, niet creatief, niks ei genlijk. Het tactisch plan van Haan was op maat gesneden voor het bereiken van de finale. Schuiteman moest Jancker uit de wedstrijd houden en Boateng diende hetzelfde te doen met Stumpf. Van Gastel zou Stöger in de gaten houden en eventueel een doorkomende Kühbauer opvan gen, daarbij zou Van Bronckhorst ondersteunend werk verrichten en tevens vanaf het middenveld zijn spitsen moeten bevoorraden. Koeman had een vrije opdracht, maar mocht Schuiteman niet uit het oog verliezen. Larsson was diepste spits, terwijl Taument en Iwan vanaf de flanken moesten opereren. Vos zou 'een beetje' vanaf links voor dreiging moeten zorgen. Een mooi plan, maar door indivi duele tekortkomingen wilde het met de uitvoering maar niet vlot ten. Of klopt de tactiek dan juist niet? Overschatte Haan zijn po- tentiëel? Onderschatte hij de Oostenrijkers? Het antwoord op die vragen zal Haan vandaag open en eerlijk moeten geven aan zijn spelers. Doet-ie dat niet, dan zouden zijn jongens weieens blij vende traumatische schade kun nen oplopen van het eenmalige bezoek aan het stadion van de le gendarische Feyenoorder Emst Happel. RAPID WIEN (OOS) - FEYENOORD (NED) 3-0 (3-0). 2. Jancker 1-0, 32. Stumpf 2-0, 34. Jancker 3-0. Scheids rechter: Khoeseinov (Rus). Toeschou wers: 48.000. Gele kaart: Van Gastel (Feyenoord). Eerste wedstrijd: 1-1, Ra pid Wien naar finale. RAPID WIEN: Konsel; Hatz, Ivanov, Schottel en Guggi; Heraf, Kühbauer (86. Halier), Stöger (86. Mandreko) en Marasek; Stumpf en Jancker, FEYENOORD: De Goey; Bosz, Koe man, Schuiteman en Boateng; Van Gas tel, Van Bronckhorst en Iwan (46. Obi ku); Taument, Larsson en Vos. FOTO ANP Rapid-verdediger Guggi probeert Taument af te stoppen. Feyenoord ging in Wenen met 3-0 onderuit. Herning (anp) - De ideale trainingspartner verandert langzaam in een kille oorlogs machine. Jeroen van Dijk laat geen kans onbenut om in De nemarken met de sterkste badmintonners van Europa te trainen. Gastvrij halen ze de Rotterdammer elke keer weer binnen; vrijdag is hij echter hun grootste vijand. In de hal ve finale van de Europese ti telstrijd speelt hij voor een uitverkochte Deense hal tegen de als tweede ingeschatte thuisspeler, Peter Rasmussen. Van Dijk begroette zijn eerste grote internationale succes don derdag ingetogen; met gebalde vuist. Na twee moeizame partijen speelde de nationale kampioen in de kwartfinale de jonge Zweed Daniel Ericsson zonder proble men van de baan: 15-5 15-7. Van Dijk is eenling binnen de Ne derlandse badmintonsport. Al vroeg zocht hij zijn heil ver bui ten de landsgrenzen. Nadat Rot terdam Topsport in samenwer king met de Nederlandse bond de juiste randvoorwaarden voor de badmintonner creëerde, trok hij de wijde wereld in. Toernooien spelen in plaats van trainen in Nieuwegein, ervaring op het hoogste niveau in plaats van veegpartijen tegen minder be gaafde landgenoten. Het leverde hem conflicten met de voormali ge bondscoach Huub Franssen op. De Limburger ging, de Rot terdammer werkte in rust verder aan zijn mondiale opmars. Met als uitvalsbasis Bröndby, vergemakkelijkt door zijn Deense vriendin. Van Dijk koos bewust voor de Deense benadering: hard, gevoelloos, niets ontziend en per fect plannen. Hij is er sterk door geworden. „Ik kies mijn eigen weg, mijn eigen begeleiders en mijn eigen toernooien." Inmiddels leidde die aanpak tot aansprekende resultaten op zwa re Grand-Prixtoernooien, invita ties voor diverse buitenlandse trainingskampen en een olympi sche aanwijzing voor Atlanta. Het EK in Herning is slechts een tussendoortje, ideaal om zijn de fensieve spel een meer aanval lend karakter te geven. Het aanbrengen van veranderin gen verloopt nog langzaam, ge zien de moeilijke momenten die hij op weg naar de kwartfinale meemaakte. „Ik zal nooit een echte aanvaller worden, maar probeer die speelstijl toch met de mijne te verweven. Alleen heeft dat tijd nodig." Het brons bevestigt zijn ideeën over zijn mogelijkheden. „Mijn basis blijkt tegenwoordig heel hoog te liggen. In Denemarken ontmoet ik de mensen die me ver der kunnen brengen. Als ik een keer niet in het trainingskamp ben, missen ze me. Ze kennen m'n kop uit hun hoofd. Ik die van hen ook." Ron Michels en Erica van den Heuvel blusten een binnenbrand je met een bronzen medaille. Twee jaar geleden in Den Bosch waren beiden in de mix tot de zelfde prestatie gekomen. Voor Michels was het al zijn derde bronzen plak op rij. In 1992 ein digde hij met Sonja Meilink in Glasgow ook als derde. Herning (Den). EK. Mannenenkelspel: derde ronde: Van Dijk (Ned) - Bujak (Dui) 8-15 15-5 15-11, Hall (Eng) - Bruil (Ned) 9-15 Wenen - Peter Bosz wilde na afloop van de blamage in Wenen (3-0) niet denigrerend doen over Rapid Wien. „Het is best een aardige ploeg," verzuchtte de aanvoerder van Feyenoord. „Maar er had maar één team in de finale moeten staan. En dat is Feyenoord." Bosz sprak van een collectieve faalbeurt van zijn ploeg. „Het heeft geen zin om naar oorzaken te zoeken," zei hij. „We hebben het alle maal gewoon niet goed gedaan. We moeten ons schamen. Deze uit schakeling doet in elk geval honderd keer meer pijn dan vorig seizoen door Real Zaragoza." Trainer Arie Haan hield zich na afloop groot. Hoewel hij diep teleur gesteld moet zijn geweest, gaf hij monter commentaar. „Het zou een moeilijke avond worden en dat is gebleken," sprak Haan nuchter. „We hebben te veel persoonlijke fouten gemaakt, zowel in de organisatie als in de speldiscipline. Ik hoop dat mijn spelers hier iets van hebben geleerd." Haan meende dat Feyenoord in Rotterdam (1-1) de strijd al min of meer verloren had. „Wij hebben toen niet gedaan, wat Rapid van avond wel heeft gedaan. De kansen benutten. Rapid heeft zeer effec tief gespeeld. Uit een handvol kansen hebben ze drie keer gescoord. Dat is knap op internationaal niveau." BASKETBAL PAARDENSPORT Den Bosch. Finale playoffs mannen. Derde wedstrijd: EBBC Den Bosch- Den Helder 80-65 (36-31). Stand in best-of-seven: 2-1 voor Den Bosch. GOLF Cannes. Open kampioenschap van Cannes, Europese Tour PGA, na eer ste ronde: 1. Roca (Spa) 64, 2. Mitchell (Eng), Walton (Ier), McGinley (Ier) 65, 5. Russell (Sch) 66; 19. Muntz (Ned) 70. Florence. Superal Open, Challenge Tour, na eerste ronde: 1. Florioli (Ita) 65, 2. Cixous (Fra) 66, 3. Watts (Eng), Garbutt (Eng), Dela- grange (Fra), Brier (Oos), Ciola (Zwi) 67; 23. Steenkamer (Ned) 71, 38. Lo- vey (Ned), Woof (Ned) 7. HOCKEY Atlanta. Pre-olympisch toernooi mannen, vijfde ronde. PAKISTAN-INDIA 2-2 (1-0). 3. Za- man 1-0, 39. Sarwar 2-0, 41. Saini 2- 1, 46. Singh 2-2 (sb). Eindstand: 1. Pakistan 5-9, 2. India 5-8, 3. Groot-Brittannië 5-6, 4. Zuid-Korea 5-4, 5. Argentinië 5-2, 6. Verenigde Staten 5-1. Mannen bekercompetitie. Kwartfinales: Den Bosch-HGC 2-2. Den Bosch wint na pushes. Genève. Finale wereldbeker spring ruiters, tweede dag. Twee fasen op tijd (in de tweede fa se): 1. Philippaerts (Bel) Trudo Kwa draat 0-27,36, 2. Sloothaak (Dui) San Patrignano Very 0-27,86, 3. Friedli (Zwi) Gyssmo 0-31,95, 4. Melliger (Zwi) BB Comtessa 0-32,45, 5. Rozier (Fra) Flyer Baiko 0-33,06, 6. Van der Schans/Global Damiro B 4-27,27. Eerste onderdeel, jachtspringen: 1. Simon (Oos) E.T. FRH 81,07 secon den, 2. Rodrigo Pessoa (Bra) Loro Piana Special Envoy 82,22, 3. John Whitaker (GBr) Grannusch 83,81, 4. McNaught-Mandli (Zwi) Dudley 85,18, 5. Van der Vleuten (Ned) Vink Diejasper T 85,43, 6. Philippaerts (Bel) Trudo King Darco 85,72, 7. Goldstein (VSt) Hidden Creek's Al- varetto 86,01, 8. Melliger (Zwi) Cal- varo V 86,20, 9. Delaveau (Fra) Roxane de Gruchy 87,06, 10. Fah (Zwi) Jeremia 87,28, 13. Van der Schans/Global Leroy Brown 88,40, 19. Tops/Sonora la Silla 92,02. SCHAKEN Monte-Carlo. 5e Amber-toernooi (blind- en rapidschaak), zesde ron de: Sjirov (Spa)-Anand (Ina) 1-0 V2- !/2,' Piket (Ned)-Karpov (Rus) 0-1 1/2- V2, Kramnik (Rus)-Ivantsjoek (Oek) V2-V2 0-1, Xie (Chn)-Lautier (Fra) V2-V2 1-0, Ljubojevic (Joe)-Kamsky (Vst) 0-1 0-1, Judith Polgar (Hon)- Nikolic (Bos) 1-0 0-1. Stand: 1. Kramnik 9V2, 2. Ivantsjoek 8, 3. Anand 7'/2, 4. Sjirov 7, 5. Polgar 6V2, 6. Kamsky, Piket 6, 8. Karpov, Lautier 5V2, 10. Nikolic 4V2,11. Lju bojevic, Xie 3. SPORTPRIJSVRAGEN Midweeklotto 16A: 1-8-15-26-30-43. Reservegetal: 38. Eerste prijs (jackpot): geen winnaar; tweede prijs: 3 winnaars, bruto f. 33.333,30; derde prijs: 28 winnaars, f. 1000,00; vierde prijs: 131 win naars, f. 250,00; vijfde prijs: 1889 winnaars, f. 25,00; zesde prijs: 3018 winnaars, f. 10,00; zevende prijs: 35.188 winnaars, f. 5,00. Cijferspel: 0 0 2 6 6 7. Zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers goed: 4 winnaars, bruto f. 10.000,00; vier cijfers goed: 24 win naars, f. 1000,00; drie cijfers goed: 264 winnaars, f. 100,00; twee cijfers goed: 2553 winnaars, f. 10,00. TENNIS Barcelona. Mannen, 1,3 miljoen gulden. Tweede ronde: Martin (VSt)-Vicente (Spa) 6-4 6-1, Ruud (Noo)-Viloca (Spa) 7-6 7-5. Derde ronde: Courier (VSt/2)-Carretero (Spa) 6-4 6-3. Bermuda. Mannen, 500.000 gulden. Tweede ronde: Dier (Dui)-Lapentii (Ecu) 6-2 6-4, Zabaleta (Arg)-Morejon (Ecu) 6- 3 6-4, Frana (Arg/2)-Shelton (VSt) 6-7 6- 2 6-2, Behrens (VSt)-Apell (Zwe) 6-2 5-7, Spadea (VSt/6)-Goossens (Bel) 6-1 6-3, Wilander (Zwe)-Rafter (Aus) 7-6 6-3. TURNEN San Juan. WK, voorronden. Vrouwen, paard: 1. Galieva (Rus) 9,687 punten, 2. Portuondo (Cub), Gogean (Roe), Tsjorkina (Rus) 9,668. Brug: 1. Liu Xuan (Chn), Tsjorkina 9,825, 3. Tsjeremeta (Oek) 9,775. Balk: 1. Kotsjetkova (Rus) 9,875, 2. Liu Xuan 9,862, 3. Marinescu (Roe), Piskoen (WRu), Gogean 9,800. Vloer: 1. Gogean 9,837, 2. Milosovici (Roe) 9,787, 3. Tsjeremeta (Oek) 9,750. WIELRENNEN Ronde van Aragon, tweede etappe Barbastro-Cerler. 1. Garmendia (Spa) 176 km 5.14.37, 2. Miguel Indurain (Spa) 0.08, 3. VRIJDAG 19 APRIL 1996 Van onze verslaggever Breda - NAC-middenvelder Edward Linskens was, is blijft 'ziek'. Hij heeft zich al bijna twee weken niet meer la" II ten zien aan de Beatrixstraat in Breda. De brief die NAC l naar de oud-PSV'er heeft gestuurd, en waarin hij werd op. geroepen zich gisteren weer te melden, heeft hem wel be. I reikt, maar niet kunnen overtuigen. „Ik heb me weer ziek gemeld," zei Linskens gisteravond door de telefoon. „Ik heb mijn zaak in handen van de WCS (de spelersvakbond - red.) gegeven. Zij moeten het maar voor mij afhandelen. Verder geef ik geen commentaar. Pas als de kwes tie is opgelost, wil ik praten." Het ziet er niet naar uit dat Linskens op korte termijn naar Breda terugkeert; misschien komt hij helemaal niet meer te rug. NAC-voorzitter John Peek heeft gisteren telefonisch con tact gehad met zijn onwillige werknemer. „We hebben alles geprobeerd om hem weer aan het werk te krijgen, maar het is niet gelukt. Zolang hij officieel ziek is, kunnen we niets ondernemen. We zullen ons verder in de zaak verdiepen om een oplossin vinden." Peek zit met de kwestie in zija II maag. „Ik had dit niet ver- f wacht. Laten we het voorlop daar maar even op houden." NAC wilde met Linskens routi-1 ne in huis halen. Maar al bleek dat de speler een coni tie-achterstand had en ziel moeilijk aanpaste. In de wed. strijden die hij wel speelde, viel hij niet op. Toen hij in de wed. strijd tegen Heerenveen op it bank zat en een dag later in het tweede moest opdraven, gooidi' hij zijn kont tegen de krib keerde zijn nieuwe club de rug' toe. Tot op de dag van vandaag is daar geen verandering ij gekomen. Athene (anp) - De fans van AEK Athene en Olympiakos Pirae-| us vierden de uitschakeling van aartsrivaal Panathinaikosi in de vroege uurtjes. De winst van Ajax in de halve finale van de Champions Leaguekostl te een jonge supporter van Piraeus bijna het leven. Hij klom met tw« vrienden op het balkon van een Panathinaikos-aanhanger in Pi om de clubvlag te stelen. De bewoner pakte een geweer en scho de jongens, van wie er één licht gewond naar een ziekenhuis i worden gebracht. In de Griekse kranten was er vooral bewondering voor Ajax, datiiJ Athene met 3-0 zegevierde en op 22 mei in Rome in de finale tegenJul ventus speelt. 'Magie Ajax', schreef Foston Sport. 4ArriverderciRo| ma', verzonnen de koppenmakers van twee verschillende kranten, Het verdriet om de nederlaag van Panathinaikos was groot. J de mogelijkheden op een recordscore. Niet 3-0, maar 7-0 wasi geweest," zo meldde de sportredactie van een krant, die toti van Olympiakos Piraeus wordt gerekend. „De spelers van Pana kos zochten steeds vergeefs naar de bal," aldus Ora Gia Spor. ze konden met opgeheven hoofd het veld verlaten, het was een waai-| dig afscheid van de Champions League tegen zo'n ongelooflijke tegen stander." 17-14 15-8, Knowles (Eng) - Pelupes- sy (Ned) 15-8 15-13; kwartfinales: Van Dijk (Ned) - Ericsson (Zwe) 15-5 15-7, Hoyer-Larsen (Den) - Jens Ols- son (Zwe) 15-1115-10, Jesper Olsson (Zwe) - Hall 9-15 15-5 15-12, Ras mussen (Den/2) - Knowles 15-7 15- 11. Programma halve finale: Van Dijk - Rasmussen (Den), Hoyer-Larsen - Jesper Olsson. Mannendubbelspel: tweede ronde: Michels/Lens (Ned) - Janda/Gaspar (Tsj) 15-8 15-6; derde ronde: Hel- ber/Keck (Dui) - Lens/Michels 17-14 8-15 15-12. Vrouwenenkelspel: derde ronde: Söndergaard (Den) - Meulendijks (Ned) 11-0 11-4; kwartfinales: Mar tin (Den) - MÜller (Dui) 11-0 11-0, Magnusson (Zwe) - Sörensen (Den) 12-10 3-11 11-5, Jakoesjeva (Rus) - Pedersen (Den) 11-6 11-5, Sönder gaard - Krasowska (Pol) 9-11 11-9 11-4; halve finale: Martin - Magnus son, Jakoesjeva - Söndergaard. Vrouwendubbelspel: tweede ronde: Van Hooren/Conijn (Ned) - Asgeir- dottir/Nielsen (IJsI) 15-8 i5-3; derde ronde: Coene/Van den Heuvel (Ned) - Groves/Gosset (Eng/Bel) 15-3 15-3, Bengtsson/Borg (Zwe) - Van Hooren/Conijn 15-12 15-8; kwartfi nale: Stuer-Lauridsen/Thomsen (Den) - Coene/Van den Heuvel 15-10 13-15 15-6. Gemengddubbel: kwartfinales: Mi- chels/Van den Heuvel (Ned) - Erik- sen/Kirkegaard (Den) 17-16 10-15 17-16; halve finale: Archer/Bradbury (Eng) - Michels/Van den Heuvel 15- 11 15-12. Zeist - De KNVB zal de gerehabiliteerde scheidsrechter Dick Jol I in oktober voordragen voor de internationale lijst. De Schevenin- ger moet tot die tijd wel goede prestaties leveren. De FIFA heef toegezegd de eventuele nominatie serieus in behandeling te ne men. Als de wereldvoetbalbond de voordracht overneemt, mag de 40-jarige Jol vanaf 1 januari 1997 weer internationale wedstrij den fluiten. Mark Schenning speelt de komende vier seizoenen bij Willet I II. De voetballer van Go Ahead Eagles, die bij de club uit Deven ter nog een jaar onder contract staat, schakelde gisteren de arbi trage-commissie in om de hoogte van zijn transfersom te bepalen Willem II stelde zich garant voor dat bedrag. Lanzarote - Jacqueline Goormachtigh heeft donderdag bij atle tiekwedstrijden op Lanzarote de olympische limiet voor het dis cuswerpen tot op tien centimeter benaderd. De atlete van PACuit I Rotterdam kwam tot een afstand van 60,90 meter. Stuttgart - Steffi Graf houdt vol dat zij onschuldig is inzake bel lastingontduiking, waarvoor haar vader Peter en een van zijl I voormalige adviseurs voor de rechter moeten verschijnen. In een f brief aan de Mannheimer Morgen, een in Zuidwest-Duitsland verschijnende krant, houdt Steffi Graf haar onschuld vol, „fflj poging twijfel te zaaien aan mijn onschuld zal op niets uitlopen, zegt de tennisster in haar verklaring. Peter Wechsung, de officier van justitie die de belastingontdffl-1 king van ruim 45 miljoen gulden onderzoekt, heeft verklaard dal I hij nog steeds onderzoekt of de tennisster, die al haar belasting» f ken in handen gaf van haar vader, strafbaar is. Parijs - De finale van het toernooi om de Europa Cup voor bekerflj naars gaat tussen Rapid Wien en Paris Saint-Germain. De Fra® wonnen donderdagavond opnieuw van Deportivo la Coruna. Ev® twee weken geleden zegevierde Paris SG met 1-0. Nu maakte P®1 Loko de winnende treffer na bijna een uur. Het is de eerste keer dat^ Parijse club in de eindstrijd staat van een Europees bekertoernooi'ij finale is op 8 mei in Brussel. Mauri (Spa), 4. Echave (Spa), 5. Gentili (Ita) 0.22, 6. Casero (Spa), 7. Dominguez (Spa), 8. Gasperoni (Ita) 0.38, 9. Arsenio Gonzalez (Spa), 10. Zarrabeitia (Spa), 13. Rominger (Zwi) 0.48, 70. Nijboer 15.51, 90. Cordes 24.31. Algemeen klassement: 1. Garmendia 11.41.16, 2. Mauri 0.06, 3. Miguel In durain 0.08, 4. Echave 0.14, 5. Do minguez 0.25, 6. Casero 0.27, 7. Csa- rotto (Ita) 0.44, 8. Arsenio Gonzalez, 9. Escartin (Spa), 10. Rominger 0.54, 70. Nijboer 16.49, 99. Cordes 25.29. Teleflex Tour, derde etappe Eindho ven-Valkenburg. 1. Boven (Ned) 186 km 4.30.26, 2. Dubbeldam (Ned), 3. Hamilton (VSt), 4. McEwen (Aus) 0.07, 5. Reiss (VSt), 6. Vanderaerden (Bel), 7. Lotz (Ned), 8. Baker (VSt), 9. Wainsteins (Lit), 10. Van de Akker (Ned). Algemeen klassement: 1. Hamilton 11.33.05, 2. Reiss 0.13, 3. Nelissen (Ned) 0.25, 4. McEwen 0.31, 5. Moe renhout (Ned) 0.32. Ronde van Neder-Saksen, negende etappe Melle-Salzgitter. 1. Weissmann (Dui) 191,2 km 4.24.49, 2. Aug (Fin), 3. Pollack (Dui), 4. Schaftrath (Dui), 5. Trkal (Tsj), 6. Lontscharitsch (Oos). Algemeen klassement: 1. Gott- schling (Dui) 36.25.51, 2. Rich (Dui) 0.42, 3. Trkal 1.52, 4. Rèuss (Dui) 3.48, 5. Klaar (Dui) 6.12, 6. Voigt (Dui) 6.22. Blois. Ronde van de Loire en Cher, tweede etappe: 1. Kornatov (Rus), 2. 1 (Den), 3. Kemper (N*j| Fra). 5. Perre Fra),'*1! Sandstod r Leroyer (Fra), 5. Perre (Fra), i (Ned), 9. Duyn (Ned). »ent: ;mpe Rutgers (Ned). VanRielmeiwgi>les' sure naar huis. (Ned), 9. Duyn (Ned). I Algemeen klassement: 1. Kor" .cl 2. Sandstod, 3. Kemper 0.03,I kli, 16. Duyn, 29. pasquino IJSHOCKEY Eindhoven. B-WK. 15 ,t.j I NEDERLAND-LETLAND 3-1» M 1-4 1-3). 4. Boldavesko 0-1.,%.l 0-2, 8. Tsjoedinovs 0-3,9. Fran* steeg 1-3, 10. Tambijevs M, lavskis 1-5, 13. Pavlovs l-«> cijevskis 1-7, 18. Skrastins - Hartogs 2-8, 24. Boldavesko z-». Ignatovitsj 2-10, 27- Tsj»14. „jjJ 11, 36. Ignatovitsj 2-12.44. Fan 2-13, 54 Skrastins 2-14,55. Bg^ 15, 59. Livingston 3-15. Scl>® (lS ter: Makela (Fin). 1000. Strafminuten: Neder» Letland 8. POLEN-ZWITSERLAND 2-5A 2 1-2). Scheidsrechter: Toeschouwers: 100. Sua Polen 12, Zwitserland 22. J5l t -1.11 R. 19 List (anp) - De internatio- Inals van Ajax melden zich pas trainingskamp van Oranje Lr de Europese titelstrijd in Ivneeland. Voor de spelers die Keen clubverplichtingen meer I hebben, begint de voorberei dingtwee weken eerder. Door Ad Pertijs feenendaal - Ook in eigen landse profpeloton niet mee te behagen. „Dit is zeker gee lontschuldigde uitblinker Le< bobankploeg in Veenendaal had gelaten aan de Moldavia Je ploeg van Theo de Rooy stak I op het bochtige parcours langs de Posbank en de heuvelzone rond Berg en Dal veel energie in het openbreken van de wedstrijd. Van Bon: „We hebben niet ge winnen, dus kun je stellen dat we itoen misschien teveel kracht ver- jspeeld hebben." TVM, de tweede Nederlandse profploeg van for- naat, moest na het beulswerk ivan de Rabobankploeg alle zeilen bij zetten om onder meer sprinter [Jeroen Blij levens terug naar de Ispits van de westrijd te rijden. Blijlevens: „In de heuvelzone bij Berg en Dal en Groesbeek moes- |ten we steeds de gaten dichten. Ve reden de hele koers achter de [feiten aan. Op het moment dat de valt, kan het dan gebeuren jlat de ploeg er even doorzit en iet direct reageert." epikeerd laar waar de Rabobank nog kon logen op de tweede plaats van is Piziks en het aanvallende jijden van Leon van Bon, gaf de 'ïgenvallende prestatie van TVM reer voeding aan het gerucht als- lat het zou rommelen binnen de Blijlevens reageerde ui- iist gepikeerd op vragen in die lichting. „Wanneer jullie in de jranten schrijven dat ik minder jresteer dan is dat juist, maar als lees dat ik arrogant ben en lijn ploeggenoten de schuld geef lan het feit dat ik de sprints niet ~an afmaken, word ik kwaad, lie dingen heb ik namelijk hele- ïaal niet gezegd. Dat ik geen prints win, ligt aan mezelf, niet lan hen en dat weet iedereen bin- len TVM. De kritiek komt dan >k zeker niet van binnenuit. Toch kwam het onlangs tot een lanvaring tussen Blijlevens en [Qerskapitein Jelle Nijdam. laar die zaak is inmiddels uit sproken en bijgelegd," zegt llijlevens. „De ploeg rijdt ge- 'oon voor mij waar dat nodig is. latuurlijk had ik op dit moment lever wat meer koersen gewon- jen, maar er is nog geen reden tot ttiiek. De belangrijkste wed- njden moeten voor mij nog ko len, de Tour en de Olympische i IPelendus." leenendaal-Veenendaal, inmid- lels gepromoveerd tot de UCI- dus 1.2, stond ook hoog op zijn nglijstje. Zoals dat ook bij jongens van De Rooy het geval as' »Het is ons voor de start nog 'en verteld dat deze wedstrijd was voor de sponsor," lade Van Bon. Maar ook zon- F "^gebleven vedetten als Jo- FL ~uw' Chris Boardman, 0 Gianetti en Francesco agrande, konden de twee Ne- - landse ploegen de koers niet ^controle krijgen. Jkk°bank probeerde wel lechtig op de Posbank en Zij- ïuh°fn2rTenn'SrneC'ewer'<er Ie u ,u's*:er Ambacht is op oi wfl6 JPeeldag van de üenw r V COmPetitie °P- ferom™ 6 ilc^ bevonden. De veri us in de hoofdklas- I >omb£.gr thuis met 3-1 van ins (Lrr ^ottier/Adriaan-| fors var, artz/Bottier verloren h WüJespectievel)k de kop-j rnBeieSfeniaad (1"6' X1 S- Iet<rk„,oogendoorn (1-6,1 itte Mon-epe r fielden Bri- Pcrien 12, Zwitserland 22. orres en Lies Mast Hp Stand: 1. Letland 6-12 de tegen Willpmoor,/tv/t Zwitserland 6-10 4-6, 3!6 V,Üle™ e,n/Mara" c o on_iM 4. Gr»„i.Biaar o. levens boekte Mast E,°°Wklassp qwinstPartii in de Nz Wnn men met Marijke WienH *6 ®et 7"5. 6-2 van "nus, daar-^611'dnom/Maria Ma-' aarmee de eer reddend Rusland 5-8 (20-12), 4- (lij tannië 5-5 (20-20), 5. Pol® 25), 6. Denemarken5-2(1]^ pan 5-2 (10- 21), 8. Neder»» (10-33).

de Stem | 1996 | | pagina 8