lissen klem door 'Dode Hand' bepaal je 101 nieuwe lotto jackpot. Bommen Libanon slaan als boemerang op Peres terug Mogelijk doorbraak in conflict Korea Bosnische legers terug naar kazerne heid Internationale kritiek op Jeruzalem barst los A4 oESTEM ;eheim militair project in Oeral leidt tot spanningen tussen YS en Rusland Palestijnse terroristen mogen terug J Ht' WEKELIJKSE MILJOENENSPEL VAN DE LOTTO. Analyse BUITENLAND A5 COMMENTAAR VLAND KORT stadswacht aan Senaat naar VNG cht van ontucht jenbaar vervoer IJ ü'SJip Jackpot. BUITENLAND KORT Muiterij in Centraal-Afrika Schip vol illegalen aan de grond Oost-Timorezen krijgen asiel in Portugal Tientallen doden bij treinongeluk India Laatste VN-soldaten verlaten Ruanda Tsjetsjenen komen Russen tegemoet Staatsloterij* De Lotto 19 APRIL 1996 VRIJDAG 19 APRIL 1996 alve in Den Haag, naar het ra, voorzitter van de WBL i de pers wat hij dacht van lerzocht werd. Eerlijk, maar trekken en geen oordelen erond was. Zijn onafhanke ■de van het rapport was bij ij voorbaat dubieus en de ;ans zich vrij te pleiten, jnkt iemand serieus dat tii- erzoek er zich niet bij ieder- en? De openbare verhoren een publieke show-functie ander licht werpen op hun ndanks beseft iedereen dat de werk zich afspeelt in de ommissie verwacht het par- rechtersrol. Objectief, neu- d. Hofstra heeft niet aan die s het begrijpelijk dat hij van eer aan zichzelf gehouden de hand met die algemene derzoeker is tegelijk recher- ier van justitie en rechter ode rollen niet altijd goed uit jncties in een commissie sa- ede veronderstellen dat ie- t, de beschuldigden aan de robeert rond te krijgen, ver- op de rechtersstoel plaats niet alleen een jammerlijke en Kamerlid, het is evenzeer r de onverenigbaarheid van ementair onderzoek. Die eer- te brengen. L„ onze redactie buitenland i/lbkyo - Noord-Korea 4 gisteren officieel meege- I dat het onderzoekt of L plan van de Verenigde 1 en Zuid-Korea voor [desonderhandelingen 'uit- #baar' is. yg en Zuid-Korea hebben 1 China bij de onder- iling® te betrekken. Peking steeds populairder. Het aan- vorig jaar gestegen van 48 .elf steeg van 591 naar 1186. ionale aandacht te trekken l, Engeland, Denemarken en vinding ook gaan toepassen. [Stichting Stadswacht Neder- ;en door naar een reguliere ;ht komen alleen mensen in rk zitten. de PvdA in de Eerste Kamer, eniging van Nederlandse Ge ur De Vries op, die voorzitter lische Raad. De PvdA-poiiti- naat neer. deel uit van de Senaat. Vorig \-fractie, als opvolger van G. ert Van den Berg Nederland- ienis aan de Rijksuniversiteit in de Eerste Kamer Job Co- teit Limburg en oud-secreta- genoemd als nieuwe fractie- Kamer. e Scholengemeenschap Twic- ns het plegen van ontucht met t ging om jongens die nu 18 en uik had volgens de twee plaats ocent. Zij hebben aangifte ge le school zijn gisteren door de ;atie van de leraar. Allen heb- chokt gereageerd. „Het komt ii hij. .et Gemeente Vervoer Bedrijf i het werk voor een paar uur inden zijnde massa-ontslagen ictie die begon bij de metro en t trambedrijf. Rond 13.00 uur vankelijk 's morgens trams nog Jen reizigers aan het begin van e te horen dat ze gestrand wa rns waren met hekken afgeslo- afronding van een tussenrap- GVB. M i het voorstel van kant om na te gaan I het ge® andere bedoeling «ft en of het uitvoerbaar is. We er niet zeker van dat het voorstel is gericht op een echt vredesverdrag tussen de partijen die de Koraanse wapenstilstand hebben ondertekend," zo staat in een verklaring van het ministerie van Buitenlandse Zaken van Noord-Korea. Volgens Korea-kenners betekent de verklaring van Pyongyang een doorbraak omdat Noord-Korea normaal gesproken zeer expliciet reageert op vredesvoorstellen: het land stemt ermee in of wijst het idee af. De voorzichtige be woordingen van gisteren zouden op een mogelijkheid tot onder handelingen duiden. De Amerikaanse president Clin ton en zijn Zuid-Koreaanse ambtgenoot Kim Young-sam wil len met het voorstel de wapen stilstand vervangen die in 1953 een einde maakte aan de in 1950 uitgebroken Korea-oorlog. Begin april drongen Noord-Koreaanse militairen tot drie keer toe door in de bufferzone tussen de beide Korea's. Deze troepenverplaat singen waren in strijd met het be stand. Korea-kenners legden de oefeningen uit als een poging van het communistische bewind in Pyongyang om de VS aan de on derhandelingstafel te dwingen. In de Noord-Koreaanse verkla ring van gisteren zei Pyongyang al over instrumenten te beschik ken om met de zuiderbuur te pra ten en beschuldigde Seoel ervan de dialoog te verstoren. „Zoals iedereen weet hebben Noord- en Zuid-Korea al overeenstemming bereikt over non-agressie, ver zoening en samenwerking. Dit akkoord is al'wereldwijd bekend gemaakt," aldus de verklaring. In 1991-'92 hadden Noord- en Zuid-Korea op hoog niveau con tact waardoor de hoop ontstond dat de twee landen tot een verge lijk zouden komen. De dialoog stagneerde echter na de dood van de Noord-Koraanse leider Kim Il-sung in juli 1994. Seoel haalde zich toen de woede van Pyon gyang op de hals door geen con doléance naar Noord-Korea te sturen. Amerikaanse en Noord-Koreaan se onderhandelaars beginnen vandaag in Berlijn al besprekin gen over de productie van Noord- Koreaanse raketten en de ver koop daarvan aan het buiten land. Het is voor het eerst dat Noord-Korea zich bereid toont besprekingen te voeren over de raketten. De raketbesprekingen staan los van de spanningen tus sen de beide Korea's, maar lijken wel aan te tonen dat Noord-Ko rea de verhoudingen met het bui tenland niet op de spits te drij- tor Kees Elenbaas Joskou - De mogelijke bouw van een supergeheim Russisch .«air complex onder een berg in de Oeral zet de Amerikaans- isische relatie onder druk. In het Amerikaanse Congres gin- n gisteren al stemmen op om de economische hulp aan Rus- lud opnieuw te bezien. je verwarring over de vraag of lusland wel een geheim bunker- lex in de Oeral bouwt, intussen aan. Een hoge sche militair sprak de he in gisteren pertinent tegen, jssische media kwamen echter lit nieuwe details over het ge- te project. (commandant van de Russi- i raketstrijdkrachten, gene- IgorSergejev, zei dat er 'niet Lerkt wordt aan een complex nor de plaatsing van nucleaire noch in de Oeral, noch je andere plaats in Rus- |!ii We zijn bereid om dit op al- manieren te bewij- -jsische media melden echter It de berg Jamantau naar alle Waarschijnlijkheid een militair inject met de codenaam Dode fitd verbergt. Het project zou Eia opgestart in het begin van de prentachtig en is ontworpen om 3 nucleaire verdedigingsstrate- je fundamenteel te wijzigen, zo tggen Russische militaire bron- k Vrijwel alle militaire projec- (i uit de Sovjet-periode werden Ja 1991 bevroren wegens de eco- inische crisis, maar anonieme iilitaire zegslieden bevestigden ■pover het dagblad Segodnja It Rusland in het diepste ge lat is doorgegaan met de bouw in het bunkercomplex. Het de- insiesysteem Dode Hand is vol- is dezelfde bronnen in staat een nucleaire vergeldingsac- leuitte voeren na een vijandelij- fcatoomaanval. Het project zou Jmiddels vrijwel voltooid zijn. iilgens militaire specialisten be- Taat het geheime project uit een pie bunkers, ondergrondse pfaallaties en speciale bal- jtische raketten die in diepe on joodse silo's zijn geplaatst i automatisch worden gelan gd wanneer bovengrondse de- ttoren een nucleaire aanval te- Wusland vaststellen. Zodra ze p ut de ruimte bevinden wordt klit de raketten een signaal «eenvergeldingsaanval gege- a aan de onderzeeboten, bom- Bwerpers en lanceerinstalla- p die de vijandelijke nucleaire pval hebben overleefd. [•operatie Dode Hand kan een ®kel gaan vormen voor ver- ie Amerikaanse hulp aan Rus- W. Bij de Amerikanen is irrita- p ontstaan over het mogelijke fepe project, aangezien de VS "loerden miljoenen dollars 11 geven voor de ontmanteling 2®de Russische kernwapens. P® invloedrijke Amerikaanse senatoren hebben de verdere eco nomische hulp aan Rusland al ter discussie gesteld. De VS hebben zich verplicht tot verregaande samenwerking met Rusland op het gebied van de ontwapening. Als tegenprestatie heeft Rusland de belofte gedaan haar militaire apparaat niet te moderniseren, behalve op het ge bied van puur defensieve projec ten. Amerikaanse deskundigen tasten dan ook in het duister over de motieven van de Russen om het project onder de berg met zo veel geheimzinnigheid te omrin gen, terwijl het toch waarschijn lijk om een defensief wapensys teem gaat. Russische defensie-specialisten zijn ervan overtuigd dat de be richten niet toevallig aan de vooravond van de G-7 top in Moskou over nucleaire veiligheid naar buiten zijn gekomen. Tij dens de topontmoeting vandaag en zaterdag zal het Kremlin naar verwachting onder druk gezet worden om met gegevens over Dode Hand op tafel te komen. Jeruzalem (ap) - Israël heeft gis teren toestemming gegeven voor de terugkeer van drie extremis tische Palestijnse leiders die in ballingschap leven. Het gaat om George Habash, Abu Abbas en 'kaperkoningin' Leila Khaled. Ze worden toegelaten tot de Westoever. De drie zijn leden van de Palestijnse Nationale Raad, het Palestijnse parlement in bal lingschap. De Raad komt deze maand bijeen om te stemmen over officiële afschaffing van het Palestijnse streven om Israël te vernietigen. Abu Abbas was het brein achter de kaping van het cruiseschip Achille Lauro in 1985. De invalide Amerikaanse passagiers Leon Klinghoffer werd toen met rolstoel en al over boord gegooid. In 1986 werd Ab bas door een Italiaanse recht bank bij verstek veroordeeld tot levenslang. De roemruchte PLO- veterane Leila Khaled kaapte twee vliegtuigen in 1969 en 1970. Habash is leider van de guerrilla organisatie Volksfront voor de Bevrijding van Palestina. De te rugkerende (ex-)terroristen mo gen Israël zelf niet in. Bosnisch-Kröatische soldaten worden gedrild, nadat ze hun intrek hebben genomen in de kazerne in Vitez. Door Harald Doornbos Vitez/Sarajevo - Voor de kazerne van het HVO, het leger van de Bosnische Kroa- ten, in Vitez - op 80 kilometer ten westen van Sarajevo - staan tientallen auto's ge parkeerd. Mannen in uniformen lopen af en aan. Legertrucks slepen enkele stuks artillerie richting het complex. „Ach, de oorlog is toch afgelopen, wat kan het mij nou schelen dat we onze wapens moeten opruimen," zegt een soldaat. Voertuigen van de Navo-vredesmacht Ifor rijden langs, maar tonen weinig interesse voor de activiteiten van de Kroaten. Dit is een van de in totaal 600 kazernes die verspreid over Bosnië onderdak moeten gaan bieden aan de manschappen en de zware wa pens van de verschillende partijen. Het Day- ton-akkoord bepaalt dat moslims, Kroaten en Serviërs 120 dagen na de ondertekening van het vredesakkoord in Parijs, al hun troepen en wapens terugtrekken naar tevoren door Ifor goedgekeurde lokaties. Afgelopen nacht liep dit zogenaamde Day-plus 120-ultimatum af. In totaal gaat het om ruim 150.000 man schappen, 800 tanks, 1300 stuks artillerie en ruim 3500 mortieren. Ondanks het verstrijken van de deadline heb ben de partijen nog niet voldaan aan Day- plus 120. Nog lang niet alle militairen zijn te rug in de kazernes en er bevinden zich nog een groot aantal zware wapens op plaatsen waar ze niet horen. Niemand binnen Ifor heeft een idee op wat voor schaal de partijen gehoor hebben gegeven aan het ultimatum. „Dat valt moeilijk te zeggen," meent een Ifor- woordvoerder in Sarajevo, „het is een gigan tische operatie. We hebben echter het idee dat alle militaire commandanten van de lokale le gers goede intenties hebben." Het is nog maar de vraag of goede intenties genoeg zijn. Werden eerdere bepalingen uit het Dayton-akkoord volgens een strak tijd schema uitgevoerd, dit keer zit er heel wat rek in het ultimatum. Officieel heet het dat bij het Day-plus 120 gaat om een vertrouwenwek kende maatregel. En dat betekent weer dat de voormalige strijdende partijen geen gehoor geven aan de uitvoering van de bepaling, er geen straf op staat. „We moeten het idee hebben dat de drie le gers serieus bezig zijn met het terugtrekken van wapens en manschappen," meent de Duitse IFOR-luitenant-kolonel Hermann Beckmann. „We zagen de afgelopen maand al grootscheepse militaire verplaatsingen rich ting de door ons aangewezen kazernes. Ik vind het dan logisch dat je de partijen wat extra tijd geeft om deze operatie uit te voeren. Wat er nu gebeurt is een ware mijlpaal. Het houdt namelijk in dat de legers niet zo maar Bangui - Elitetroepen in de Centraal-Afrikaanse Republiek zijn gisteren aan het muiten geslagen in de hoofdstad Bangui. De mi litairen zijn boos omdat ze al drie maanden geen salaris hebben ontvangen. Winkels sloten hun deuren uit angst voor plundering. Bij het presidentiële paleis wordt volgens ooggetuigen hevig ge schoten. Militairen belegeren ook het gebouw van de radio en televisie. President Ange-Félix Patassé onderbrak een kabinets zitting en verzamelde zijn garde. Die is in vuurgevechten verwik keld met de muitende soldaten. Lecce - Een vrachtschip met meer dan 200 illegale immigranten is gisteren aan de grond gelopen voor de kust van Zuid-Italië. Dat hebben havenfunctionarissen in Lecce meegedeeld. Het gaat vol gens hen om een Turks schip met Albaniërs die Italië probeerden binnen te komen. De achtkoppige bemanning is gearresteerd, de immigranten zijn van boord gehaald. Waarschijnlijk liep het schip vast, doordat het zo dicht mogelijk bij de kust wilde komen om de illegalen 's nachts in roeiboten aan land te zetten. Jakarta - Drie Oost-Timorese jongeren die gisteren de Neder landse ambassade in Jakarta waren binnengedrongen, vliegen vandaag via Nederland naar Portugal. Dat heeft een woordvoer ster van het Nederlandse Rode Kruis (dat heeft bemiddeld) giste ren meegedeeld. De jongeren, in de leeftijd van 13 tot 24 jaar, drongen gisteroch tend het terrein van de Nederlandse ambassade binnen. Portugal is bereid Oost-Timorezen die Indonesië willen verlaten op te ne men. Sinds september zijn er al 72 Oost-Timorezen naar Portugal vertrokken na soortgelijke acties. Indonesië trok in 1975 Oost-Ti- mor binnen nadat de Portugezen waren vertrokken. New Delhi - Bij een treinongeluk in India zijn gisteren zestig mensen om het leven gekomen en meer dan honderd gewonden gevallen. Een passagierstrein kwam in botsing met een stilstaan de goederentrein. Het ongeluk gebeurde in de noordelijke deel staat Uttar Pradesh. Kigali - De laatste blauwhelmen van de Verenigde Naties in Rua nda verlaten dat land vandaag. De VN-missie in Ruanda (Una- mir) begon in oktober 1993 met het toezicht op een overeengeko men machtsverdeling tussen de Hutu-meerderheid en de Tutsi- minderheid. De VN waren niet in staat de massamoord op Tutsi's en gematigde Hutu's te voorkomen, die in april 1994 begon. De Tutsi-rebellen die na de slachtingen er in slaagden de macht te veroveren, hebben de volkerenorganisatie dit falen nooit verge ven. Deze week nog beschuldigde de Ruandese regering de VN er van slechts rotzooi achter te laten. Moskou - De militaire leider van de Tsjetsjeense opstandelingen, Asian Maschadov, heeft gisteren verklaard dat een volledige te rugtrekking van de Russische troepen uit de Kaukasische deelre publiek niet langer een voorwaarde is om onderhandelingen met Rusland aan te gaan. Vertegenwoordigers van twintig Tsjetsjeense groeperingen beslo ten een commissie in het leven te roepen die rechtstreekse onder handelingen tussen rebellenleider Doedajev en de Russische pre sident Jeltsin moet bewerkstellingen. Bij gevechten in het zuiden van Tsjetsjenië vielen van de week aan Russische kant 93 doden en 54 gewonden. rr,T r.fT"T r" TV lim 1 weer oorlog kunnen gaan voeren. We zijn nu echt overgegaan van oorlogs- naar vredes tijd." Toch is er nog een aantal problemen. De ka zernes zullen niet worden bewaakt door Ifor, waardoor het een koud kunstje is voor een lo kale commandant om een of meer tanks of mortieren weg te halen zonder dat Ifor het merkt. Ook in geval van oplopende spannin gen is het gemakkelijk om de wapens en man schappen weer op scherp te zetten. Zo nam de Navo-vredesmacht woensdag al zes lucht doelsystemen in beslag die waren achterge houden. En alle strijdende partijen proberen zo veel mogelijk strategisch gelegen kazernes bij de Ifor aan te melden. „Ze proberen ons nog altijd uit," zegt de Por tugese kapitein Santana, die aan het hoofd staat van de Ifor-troepen in de moslim-encla ve (Jorazde. „De Serviërs rond de stad wilden drie opslagplaatsen hebben, wij hebben er echter maar één goedgekeurd. Anders is het gevaar te groot dat de Serviërs in een later stadium weer in de verleiding komen Gorazde af te sluiten van de buitenwereld." Wat ook opvalt is dat de troepen van de Moslim-Kroa- tische Federatie hun kazernes tegenover el kaar hebben uitgekozen. „De federatie-legers lijken meer bezig met elkaar dan dat ze zich zorgen maken over de Bosnische Serviërs," meent een hoge westerse diplomaat. VERVOLG VAN VOORPAGINA Premier Peres zei tevens ver baasd te zijn over de burgers lachtoffers dicht bij Nabatiyeh. „De inwoners hadden geëvacu eerd moeten zijn. We bombarde ren niet zo maar huizen," aldus Peres. Op de achtste dag van de strijd tussen Israël en Hezbollah barst te de internationale kritiek tegen Jeruzalem los. Het dodental in Libanon van de Israëlische aan vallen bereikte gisteren een to taal van 147, naast 293 gewon den. VN-secretaris-generaal Boutros Ghali toonde zich geschokt over de aanval op Unifil en veroor deelde de Israëlische aanval in scherpe bewoordingen. De VN- topman stuurt een hoge functio naris om een onderzoek in te stel len. De Franse president Chirac riep op tot een onmiddellijk staakt-het-vuren, gebaseerd op de voorstellen die inmiddels van Amerikaanse en Franse zijde zijn gedaan. Ook de Jordaanse koning Hus sein riep op tot een onmidddellijk einde aan de gevechten. Hij ver oordeelde de Israëlische aanval len in Libanon. De Egyptische minister van Buitenlandse Zaken Moussa zei dat het bloedbad de ernst van de situatie aantoont. De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken Van Mierlo sprak zijn afschuw en bezorgd heid uit. De bewindsman wil dat de geweldsspiraal in de strijd tussen Hezbollah en Israël wordt doorbroken. Het conflict in het Midden-Oosten komt aan de orde tijdens een vergadering van de Europese ministers van Buiten landse Zaken, maandag in Luxemburg. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Christopher reist dit weekeinde naar het Mid den-Oosten. De VS die tot nu toe achter de Israëlische vergeldings- aanvallen stonden, proberen een diplomatieke oplossing te berei ken. Ook in Israël zelf komen kritische geluiden los over het offensief. Hezbollah gaat nog steeds door met het afvuren van katjoesja's op Galilea. (ADVERTENTIE) Voor 2,50 heb je deze week twee kansen (twee kolommen) om Multimiljonair (6 miljoen!) te worden. Dus wat houdt je tegen. Ga nu naar Ho T 1 del, °tto-winkelier voor het Lotto Jackpot-formulier en kijk zaterdagavond r'aartie trekking in Lotto's '5 tegen 5' (RTL 4,19.00 uur). Tel Aviv - Het Israëlische bombardement, gisteren op een Unifil-hoofdkwartier in Kana, was niet meer dan een automatische reactie op kat- joesja-raketten, die de Hez bollah enkele minuten eerder uit die plaats had afgevuurd. Toch heeft dit tragische inci dent Israël verre van goed gedaan. De toch al op gang gekomen kri tiek op Israël, ook vanuit het Westen, over de onevenredige Is raëlische strafmaatregelen tegen de Hezbollah-aanvallen op Noord-Israël, kan Jeruzalem nu zelfs dwingen tot een staakt-het- vuren, zonder een onmiddellijke garantie dat aan de Hezbollah- beschietingen een definitief ein de komt. Vanuit Washington werd gister avond al gemeld dat 'de Ameri kaans-Israëlische vriendschap nu zwaar op de proef wordt ge steld'. De kaarten zijn verlegd. Hadden de Amerikanen vooral tijdens de eerste dagen van de Is raëlische actie Jeruzalem hun volledige steun gegeven, nu kun nen ze niet anders dan zich nog krachtiger inzetten om aan de vijandelijkheden een snel einde te maken. De Amerikaanse be middelaar Dennis Ross is naar het Midden-Oosten onderweg, zeer waarschijnlijk gevolgd door zijn minister van Buitenlandse Zaken Christopher. De Israëlische militaire operatie in Libanon kan hiermee voor Is- raëls premier Shimon Peres een boemerang-effect veroorzaken. Tot gisteren was hij er min of meer in geslaagd op zijn minst begrip te vinden voor zijn ge welddadige uithaal naar Hez bollah. Zelfs in de Arabische we reld was het van overheidswege tot nu toe bij mondelinge veroor delingen gebleven, waarschijn- Door Willy Werkman lijk omdat de leiders van Syrië, Jordanië, Egypte en ook de Golf staten even bezorgd zijn over de toename van het islamitische fundamentalisme als de Wester se wereld. Maar de dood en verwonding van vele tientallen onschuldige Libanese burgers in Kana en de in Nabatiye uit het puin opge graven lichamen van een moeder en haar zeven kinderen, beteke nen een publicitaire ramp voor Israël. En dat terwijl het ook voor de militaire uithaal in Li banon duidelijk was, dat de He zbollah-guerilla's niet met hi- tech bombardementen kunnen Een Israëlische soldaat beschermt zijn oren, wanneer zijn ge schut bommen afschiet op Hezbollah-doelen in Libanon. FOTO EPA worden uitgeschakeld. Niet al leen heeft premier Peres gisteren moeten toegeven dat de Hezbol lah nog steeds beschikt over een zeer groot aantal katjoesja's (gisteren vielen er weer zo'n 50), het aantal doden onder de Hez- bollah-strijders is waarschijn lijk niet meer dan enkele tiental len. Nu Israels leider zich onder de druk van de gebeurtenissen ver ontschuldigt over de 'tragische dood van onschudige mensen', is het te verwachten dat Jeruzalem zal worden gedwongen haar ei sen voor een staakt-het-vuren danig terug te schroeven. Was hington zal nu streven naar on geveer eenzelfde regeling als in de zomer van 1993, die ook toen een einde moest maken aan een uitgebreide Israëlische militaire operatie tegen Libanon, in ant woord op katjoesja-beschietin- gen op Noord-Israël. Maar de verkiezingen zijn in Israël in aantocht en Peres staat ook druk van de rechtse Likoed-oppositie. Benjamin Netanyahu, leider van Likoed, heeft de premier gistera vond al gewaarschuwd niet aan de internationale druk toe te ge ven. Wat, zei Netanyahu, zou Pe res anders met zijn Libanon- operatie hebben bereikt? En zo is de operatie Libanon voor Peres een politieke valstrik geworden. Als hij zijn generaals toestaat op de knop te blijven drukken, kan de situatie in Li banon verder verergeren. Dwingt hij hen daarentegen het schieten te staken, dan zal hem dat in de komende weken door de politieke oppositie voor de voeten worden geworpen. De militaire operatie in Libanon had de Israëlische premier een verkiezingsoverwinning moeten opleveren. De bommen kunnen nu gevaarlijk op hem terugket-

de Stem | 1996 | | pagina 5