DE STEM Stewart drie seizoenen bij NAC [Psycl Linksbuitenplaats nog vraagteken bij Ajax Bordeaux en Bayern München in finale Hoek wipt SC Gastel 'oens goet ff Bekkers schoenen Herstel Kluivert vergt vier tot zes weken Interesse Bredase ploeg in verdediger Van As en doelman Stam UITSLAGEN standen Peyenoord-trai Van Lier Seedorf op lijst kandidaten Ajax Fafié en Pruijn de laan uit deel sportnieuws KORT] Aron Winter naar Inter YS willen Van Dooremalen als bondscoach I Scheidsrechters zijn Cruijff beu Sven Teutenberg wint massaspurt Zeiler Serge Kats naar Atlanta Baronie uitgeschakeld door Veen sterke vierde plaats "motorsport Kerkstraat 10, Oosterhout, tel. 0162-453873 Van onze verslaggever Athene - Op maandagavond zocht hij afleiding in de Raffles, een discotheek op het Leidseplein, geliefd bij de voetballers van Ajax. Gisteren kwam de klap voor Patrick Kluivert. Vier tot zes weken herstel vergt de knieoperatie die noodzakelijk bleek. Voor hem is de Champions-League-finale op 22 mei al bijna onbereikbaar geworden. Na de 0-1 van twee weken terug in eigen huis tegen Panathinai- kos zal vanavond in het volle Olympisch Stadion van Athene dui delijk worden of het zinvol is dat Kluivert zijn revalidatieproces binnen een kleine vijf weken voltooit. Anders kan hij nu al de blik richten op de EK-eindronde, die voor Oranje op 10 juni tegen Schotland begint. De knieoperatie, het gevolg van een verkeerd uitgevallen ma noeuvre tijdens een kopbalspelletje in de zaal afgelopen zondag, werd gistermiddag uitgevoerd door chirurg Fred Bakker in het Amsterdamse VU-ziekenhuis. „Er zat een scheur in de laterale meniscus, de buitenmeniscus van zijn linkerknie. Daarvan is een stukje weggehaald en de meniscus is bijgeschaafd," zei Ajax-trainer Van Gaal, Spoor'' Door Henk Mees Athene - Voor de nog vacante linksbuitenplaats van Ajax schermt coach Louis van Gaal nog met drie kandidaten: de rechtsbenige vleugelspeler Nordin Wooter, de linksbenige middenvelder Kiki Musampa en Dave van den Bergh, de enige originele linksbuiten van de drie. Wie in de halve- finale-return tegen Panathi- naikos de voorkeur krijgt, maakt Van Gaal vanavond pas kort voor de aftrap (half ne gen) bekend. Het meespelen van verdediger Frank de Boer staat voor Van Gaal vast. De Boer liep afgelopen zaterdag in een duel met Clyde Wijnhard (RKC) een knieband blessure op. Hij trainde zowel maandag als gisteren in aange paste vorm. „Ik heb niet aan de partijtjes meegedaan, omdat ik niet het ri sico wilde lopen dat ik een nieuwe tik zou krijgen en, net als voor de uitwedstrijd tegen Real Madrid, moest uitvallen. Dat risico neem ik liever in de wedstrijd zelf," zei Frank de Boer. „Frank de Boer heeft zelf aange geven dat hij kan spelen. Dan be staat er voor mij ook geen twij fel," voegde Van Gaal er aan toe, die ook gisteren Ajax in de under dog-rol drong. Van Gaal: „Twij- Van onze verslaggeve Athene - Op een lijstje met kandidaatspelers voor volgend seizoen bij Ajax komt ook de naam van ex-Ajacied Clarence Seedorf (Sampdoria) voor. „Op dat lijstje stonden de namen van Taument en Dennis de Nooijer en daar komen ook Clarence Seedorf en Richard Witschge op voor. Ajax staat altijd open voor spelers die niet door ons zijn weggestuurd maar zelf het avontuur hebben gezocht. Het wachten is nu op een sein tje van Louis van Gaal om werk te maken van de transfers die hij ge realiseerd wil zien. Zo werkt het bij Ajax," zei Ajax-voorzitter Van Praag gisteravond in Athene. felachtiger is voor mij de vorm van het elftal. Vorm kun je ineens hebben door een mooie goal in het begin of goed combinatiespel vanaf de start. Maar voorlopig staat Panathinaikos er beter voor met de 1-0-voorsprong en zijn on ze kansen nog altijd maar dertig procent. Daarom kan ik alleen maar hopen dat wij snel onze vorm vinden en Panathinaikos last krijgt van de druk die het vol le stadion op die Grieken legt. Dat zij de verwachtingen niet kunnen inlossen en daaronder be zwijken." De vermoedelijke opstellingen: PANATHINAIKOS: Wandzik; Aposto- lakis, Ouzounidis, Kalitzakis, Kapoura- nis; Georgios H. Georgiadis, Kolitsida- kis, Borelli, Maragos; Donis, Warzycha. AJAX: Van der Sar; Reiziger, Blind, Frank de Boer, Bogarde; Ronald de Boer, Litmanen, Davids; Finidi, Kanu, Musampa Scheidsrechter: Garcia Aranda (40) uit Madrid (Spa). Door Wilber Hack Breda/Tilburg - NAC drijft het komende seizoen op 'Til- burgse' vleugels. Na Yassine Abdellaoui haalde het ook Earnest Stewart weg uit de stal van Willem ii. De Ameri kaanse internationaal bereikte gisteren een akkoord voor drie seizoenen. De Bredase club handelde slagvaardiger dan FC Groningen, Lierse SK en Willem ii. Met die laatste club onderhield Earnest Stewart een haat/liefde verhouding. Door het publiek werd hij vaak aanbeden, soms verguisd. Na het WK in 1994 te kende hij pas na lange, moeizame onderhandelingen voor twee sei zoenen bij. In december van het afgelopen jaar wilde Willem II het contract met Stewart open breken. De aanvaller raakte ech ter aan zijn knie geblesseerd en moest een operatie ondergaan. Willem II zette de onderhande lingen op een laag pitje en wacht te het revalidatie-proces af. Technisch manager Martin van Geel informeerde een paar maan den geleden naar de kans dat Ste wart, wiens contract afliep, bij Willem II zou blijven. De Ude- naar achtte de kans klein. Daar om legde de Tilburgse club Marco Heering van Go Ahead Eagles vast. Dat weerhield Willem II er niet van Stewart alsnog een tweejarig contract aan te bieden, toen de Amerikaan weer fit raakte, Snel zaken doen Maar eerder kwamen FC Gronin gen en Lierse SK met veel aan- lonkelijkere aanbieding. Maan dag verscheen ook NAC op de markt. Stewart had een 'onder houd met perspectief'. NAC wil de de zaak snel afhandelen en be loofde al een dag later een con crete aanbieding te doen. Die zag er zo aantrekkelijk uit, dat Ste wart toehapte. Hij had Willem II maandagavond al laten weten niet bij de Tilburgse club te zul len blijven. Willem II gaat nu op zoek naar een allround-voorhoe despeler. Na Graham Arnold (Australië) haalt NAC dus opnieuw een in ternational binnen van een 'ver' continent. Earnest Lee Stewart - hij noemt zichzelf al sinds jaar en dag Earnie - debuteerde in de cember 1990 in en tegen Portugal voor het nationale team van de Verenigde Staten. Het wereld kampioenschap een paar maan- Van onze verslaggever Deventer - Met nog vier wedstrij den te gaan in de eredivisie heeft het met degradatie bedreigde Go Ahead Eagles trainer Ab Fafié naar huis gestuurd. Het slot van het seizoen staat onder leiding van een driemanschap: Bob Maaskant en zijn zoon Robert, alsmede veldtrainer Hennie Spij kerman. „Dit riekt toch wel naar paniek voetbal. Iedere keer gebeurt dit weer in de voetballerij," aldus de 55-jarige Fafié. Helmond Sport en 'trainer Jan Pruijn zijn met onmiddellijke in gang uit elkaar. Pruijn, eerder in het betaald voetbal werkzaam voor NEC, was bezig aan zijn eer ste seizoen bij de slecht draaien de club uit de eerste divisie. Zijn verbintenis liep tot medio 1997. Assistent Willem Leushuis maakt het seizoen af. Voor komend sei zoen gaat de club uit Brabant op zoek naar een nieuwe trainer. den eerder in Italië liep hij door een merkwaardig voorval mis. De toenmalige bondscoach Bob Gansier vroeg Stewart een video band te sturen. Die kwam echter nooit aan. Bijna was Stewart ook niet ge rechtigd geweest voor Amerika uit te komen. Als zoon van een Nederlandse moeder en Ameri kaanse vader beschikte hij over een dubbel paspoort. Actief voor VW in Venlo, waar hij zijn prof loopbaan begon, kwam hij voor op de reservelijst van Jong Oran je. Op het laatste moment voer den de bondscoaches hem van die lijst af. Piet de Visser haalde Stewart, die in 62 duels voor VVV 15 goals maakte, in 1990 naar Willem II. De entree was spetaculair. Met twee goals bezorgde de Udenaar Ajax een nederlaag. Hij deelde lang met Bergkamp en Pettersson de eerste plaats op de topscorer- slijst en kwam uiteindelijk uit op zeventien treffers. De daarop vol gende seizoenen stagneerde de produktie. In 1992 brak Stewart tot tweemaal toe een midden voetsbeentje en was hij bijna een half jaar uitgeschakeld. Lof Pele Stewart werd in Tilburg eigenlijk pas volledig geaccepteerd na zijn succesvolle optreden bij het we reldkampioenschap in de Vere nigde Staten. In het duel met Co lombia maakte hij voor de Ame rikanen de openingstreffer. Dat leverde hem zelfs lovende woor den van Pele op. „Hij is met de nationale ploeg van Nigeria de grootste verrassing van het WK. De inbreng van Stewart is van le vensbelang voor Amerika. Ik heb genoten van zijn snelheid, zijn geestdrift, zijn gedrevenheid," zwaaide Pele hem lof toe. En se cretaris Hank Steinbrecher van de United States Soccer Federa tion riep uit dat Stewart bij de start van een Amerikaanse prof competitie niet mocht ontbreken. De vreugde voor Stewart was echter van korte duur. De moord op Escobar, de Colombiaan die tegen Amerika in eigen doel schoot, deed het gejuich verstom men. „Afschuwelijk. Die moord zal als een zwarte schaduw blij ven hangen. Hadden we maar nooit gewonnen," toonde Stewart zich sociaal bewogen. Met tien goals pakte Stewart in Tilburg de draad in het seizoen '94-'95 weer op. Het afgelopen jaar stond hij door een kniebles sure, gevolgd door een operatie, drie maanden buitenspel. Engel se belangstelling verflauwde. In de Amerikaanse profcompetitie had Stewart geen trek. NAC wordt de komende drie seizoenen zijn nieuwe uitdaging. NAC heeft op zijn zoektocht naar een vleugelverdediger het oog la ten vallen op Jeffrey van As van MW. De Bredase club wil spoe dig de onderhandelingen met de speler, wiens contract aan het einde van het seizoen afloopt, openen. Van As is een produkt van de jeugdopleiding van Ajax. Als opvolger van reservedoelman John Achterberg, die naar Eind hoven vertrekt, heeft NAC René Stam op het oog. Die nam on langs ontslag bij FC Den Haag. Earnie Stewart: nieuwe uitdaging. Barcelona/Bordeaux (anp) - Bordeaux en Bayern München maken op 1 en 15 mei uit wie zich dit seizoen de houder van de UEFA-Cup mag noemen. De Fransen versloegen thuis Slavia Praag met 1-0 dankzij een doelpunt van Tholot in het be gin van de tweede helft. In Praag zegevierde Bordeaux ook met 1-0. De Duitsers plaatsten zich in Nou Camp ten koste van Barcelona: 1-2. Door treffers van Babbel in de eerste en Witeczek in de tweede helft. De tegentreffer van De la Pena vlak voor het slotsignaal kwam te laat. Het eerste duel was in 2-2 geëindigd. Het weerzien tussen Ri chard Witschge en Johan Cruyff blijft dus uit. Bayern München kwalificeerde zich voor het eerst in de eindstrijd om de UEFA-bokaal. „De teleurstelling is groot, dat is normaal," zei Cruyff. „We hadden veel kansen, maar we hebben verzuimd ze te benutten. Dat gebeurt nu eenmaal. Een overwinning op Atletico za terdag kan het seizoen nog redden." Zowel Barcelona als Bayem München trok vanaf het eerste fluitsignaal van de Bulgaarse scheidsrechter Ouzounov ten aanval, al waren de acties van de Duitsers iets behoudender. Ferrer dwong Kahn in het Duitse doel al na drie minuten tot een redding, een schot van Scholl smoorde aan de andere kant in een woud van Spaanse benen. 'Barca', aangemoe digd door 115.000 toeschouwers in Nou Camp, had het grootste veldoverwicht. Na ruim een kwartier verprutste Kodro de grootste kans tot dan toe in het duel. Van dichtbij schoot hij, na aangeven van Jordi Cruyff, de bal naast het doel. Tien minuten later toonde Kahn dat hij een goede doelman is door een vrije trap van Popescu uit doel te slaan. Het openingsdoel punt hing in de lucht, verondersteld werd van Spaanse makelij. Dat bleek een misvatting. Vijf minuten voor de pauze speelde Scholl eerst Nadal uit. Doelman Busquets reageerde niet al te overtuigend op het schot, hij twijfel de tussen klemvast pakken en stompen, hij koos de verkeerde middenweg. De halve af weer kwam voor de voeten van Babbel. De ver dediger aarzelde geen moment: 0-1. Hij nam wraak voor zijn fout in de eerste wedstrijd, toen Hagi voor de gelijkmaker zorgde na een fout van Babbel. De Catalanen moesten na de rust massaal het offensief zoeken. In die strijd wijze school het gevaar. Bayern kreeg daar door mogelijkheden op uitbraken. Twee coun ters leverden de Duitsers via Klinsmann kan sen op. De anders zo trefzekere spits faalde. Collega-aanvaller Witeczek echter niet. Zes minuten voor tijd besliste hij het duel: 0-2. Twee minuten later werd hij vervangen door Papin. De tegentreffer van De la Pena was aar dig voor de statistiek. Bordeaux is de zesde Franse club die een Euro pese finale bereikt. De Fransen spelen hun eer ste wedstrijd om de UEFA-Cup in München. „Ik had nooit gedacht dat we zo ver zouden ko men," zei Richard Witschge. „Het is echter verdiend, we hebben een lange weg moeten af leggen, we hebben elf keer gewonnen. Dat zegt voldoende." UEFA-Cup, halve finales, tweede wedstrijd. BARCELONA (SPA) - BAYERN MÜNCHEN (DUI) 2- 1 (0-1). 39. Babbel 0-1, 84. Witeczek 0-2, 89. De la Pena 1-2. Scheidsrechter: Ouzounov (Bul). Toeschouwers: 115.000 (uitverkocht). Gele kaart: Bakero, De la Pena, Cuellar, Amor (Barcelona), Babbel, Nerlinger, Strunz (Bayern). Eerste wedstrijd 2-2. BORDEAUX (FRA) - SLAVIA PRAAG (TSJ) 1-0 (0-0). 47. Tholot 1-0. Scheidsrechter: Nikakis (Gri). Toe schouwers: 32.000. Gele kaart: Zidane, Friis-Hansen, Dugany (Bordeax), Vavra, Lerch (Slavia). Eerste weastrijd 1-0. Finale op 1 en 15 mei: Bayern München-Bordeaux. BADMINTON Herning (Den). EK, individueel toer nooi. Mannenenkelspel: eerste ronde: Bruil (Ned) - Leung (Wal) w.o., Van Soer- land (Ned) - Vanneste (Bel) 15-9 15-2, Van Dijk (Ned) - Andersen (Noo) 15-9 15-9, Pelupessy (Ned) - Maloetin (Rus) 8-15 15-8 18-17. Vrouwenenkelspel: eerste ronde: Beenhakker (Ned) - Koudelkova (Tsj) 11-2 11-2, Meulendijks (Ned) - Wibowo (Zwi) 11-0 11-7. Gemengddubbelspel: eerste ronde: Lens/Janssen (Ned) - Robertson/Mar tin (Scho) 15-7 17-14; tweede ronde: Michels/Van den Heuvel (Ned) - Logo- sz/Bienkowska (Pol) 15-5 15-3. GROOT-BRITTANNIE - ARGENTI NIË 2-0 (0-0). 47. Garcia 1-0, 66. Thompson 2-0. PAKISTAN - ZUID-KOREA 3-0 (3- 0). 12. Zaman 1-0 (sb), 24. Sharafat 2- 0, 34. Zaman 3-0. SPORTPRIJSVRAGEN Toto 15: eerste prijs: 21 winnaars, elk 484,90; tweede prijs: 313 winnaars, elk 21,60; derde prijs: 2544 winnaars, elk 6,60. TENNIS BASKETBAL Den Helder. Play offs eredivisie, twee de wedstrijd: Den Helder - EBBC Den Bosch 101-84. Stand in play-offs: 1-1. HOCKEY Atlanta. Pre-olympisch toernooi. Bermuda. Mannen, 500.000 gulden. Eerste ronde: Washington (VSt) - Jen sen (VSt) 6-3 6-4, Lapenti (Ecu) - No- vacek (Tsj) 7-5 3-6 6-4, Ilie (Roe) - Stoltenberg (Aus/3) 6-3 6-2, Frana (Arg/2) - Charpentier (Arg) 6-3 6-2, Dier (Dui) - Joyce (VSt/4) 6-4 7-6, Apell (Zwe) - Reichel (VSt) 2-6 7-5 6- 4, Filippini (Uru) - Etlis (Arg) 6-2 3-6 6-2, Shelton (VSt) - Gross (Dui) 6-2 6- 1. Tokyo. 1,9 miljoen gulden. Vrouwen, eerste ronde: Date (Jap/1) - Hiraki (Jap) 6-3 6-1, Sugiyama (Jap/4) - Min (HKo) 6-1 6-4. Mannen, eerste ronde: Suzuki (Jap) - Kulti (Zwe) 6-3 6-1, Matsuoka (Jap) - Caratti (Ita) 6-1 7-6, Prinosil (Dui/11) - Stolle (Aus) 6-1 6-4, Reneberg (VSt) - Byron Black (Zim/9) 6-3 6-0. Barcelona. Mannen, 1,3 miljoen gul den. Eerste ronde: Haarhuis (Ned/12) - Martin (Spa) 2-6 6-2 6-1, Davids (Ned) - Gaudenzi (Ita) 7-5 6-3, Schalken (Ned) - Carbonell (Spa) 3-6 6-1 6-4, Berasategui (Spa/14) - Baur (Dui) 6-1 6-1, Larsson (Zwe) - Santoro (Fra) 7-6 6-1, Dewulf (Bel) - Rikl (Tsj) 6-4 6-2, Novak (Tsj/15) - Gumy (Arg) 6-4 6-3, Corretja (Spa) - Solves (Fra) 6-7 6-3 6- 4, Roig (Spa) - Burgsmuller (Dui) 6-4 6-7 6-3, Ruud (Noo) - Schalier (Oos) 6- 3 6-2, Viloca (Spa) - Mantilla (Spa) 3- 6 6-4 7-6, Furlan (Ita) - Alami (Mar) 6- 4 6V7. Tweede ronde: Burillo (Spa) - Kafel nikov (Rus/3) 3-6 6-1 7-5, Moya (Spa) - Rosset (Zwi/5) 6-1 6-4, Rios (Chl/6) - Blanco (Spa) 6-4 6-3. VOETBAL Schotland: Partick-Aberdeen 1-1. Engeland: Everton-Liverpool l'-l. Duitsland: M'gladbach-Kaisersl. 1-1. Betaald voetbal, tweede elftallen. Eredivisie: Heerenveen-FC Twente 0- 2, Vitesse-Roda JC 2-0, FC Utrecht- NAC 1-0, Willem II-PSV 2-0. Eerste divisie A: Dord. '90-Eindhoven 2 - 4, NEC-TOP 0-0, Fortuna S- Ex celsior 5-1, Den Bosch-MW 3-0, VW-Helmond S. 3-3, RKC-RBC 0-1 (doelpunt Raoul Woutstra). VOLLEYBAL Nanjing (Chi). Vierlandentoernooi vrouwen: Cuba - Nederland 3-2 (15-17 11-15 15-3 15-8 15-10), China - Japan 3-1 (7-15 15-9 15-13 15-10). Toe schouwers: 10.000. IJSHOCKEY Eindhoven. B-WK: Japan - Groot Brittannië 3-3 (0-3 3-0 0-0), Letland - Polen 4-2 (1-1 1-0 2-1). Stand: 1. Letland 5-10 (25-12), 2. Wit- Rusland 4-6 (14-11), 3. Zwitserland 4- 6 (26-9), 4. Groot-Brittannië 5-5 (20- 20), 5. Polen 5-3 (14-20), 6. Denemar ken 4-2 (10-19), 7. Nederland 4-2 (6- 13), 8. Japan 5-2 (10-21). WOENSDAG 17 APRIL 1996 De veiligheid I6" rtief h6t wedstrijdverloop fegen volgende week zater Se hoogste prioriteit in d( llnkel Gold Race, die voor Eiste maal gehouden wordt. Milaan - Aron Winter speelt de komende drie seizoenen voorin. L ternazionale uit Milaan. Hij tekent het contract 29 april. De2jj| jarige international kwam de afgelopen vier seizoenen uit v00! Lazio Roma, eveneens uit Italië. Winter kan volgende week woensdag niet meedoen met het van Oranje tegen Duitsland. Hij is maximaal twee weken uitte" I schakeld vanwege een verrekte knieband. Na de gebroeders De Nooijer is Sparta er ook in geslaagd Car. los Fortes te behouden voor de club. De linksbuiten, die in de be. langstelling stond van PSV, tekende gisteren voor een jaar bij in I Rotterdam. De Nederlandse politie zet negen man in om de supporters vai het Oranje-legioen te begeleiden tijdens het komende Europees kampioenschap voetbal in Engeland. Duncan Ferguson is na een afwezigheid van zestien maanden 1 geselecteerd voor de Schotse selectie. Bondscoach Craig Browj riep de aanvaller van Everton op voor de oefeninterland vac Schotland, ingedeeld in een EK-groep met Nederland, tegen Eu- ropees voetbalkampioen Denemarken volgende week woensd Blessures, schorsingen en een celstraf eind 1995 wegens wa..0. drag op het voetbalveld, waren de oorzaak van de langdurige ai-1 wezigheid van de 24-jarige Schot. De selectie van PSV sluit het voetbalseizoen af met een trip I' naar China. PSV speelt in China twee wedstrijden, de tegenstan ders zijn nog onbekend. In één duel zal de winnaar van de Chine se voetbalbeker (Philips Cup geheten) de opponent zijn, De PSV'ers die door bondscoach Guus Hiddink worden opgeroe; voor het EK in Engeland, blijven thuis. Eerste-divisieclub MVV heeft gisteren Alami Ahannachv.. Telstar gecontracteerd. De 26-jarige aanvallende middenveldet I tekent een contract van drie jaar. De Graafschap is op enkele details na ronde met de Ghanesein-1 ternational Ali Ibrahim (Grasshoppers). Herning - De Amerikaanse badmintonbond wil Martijn vac Dooremalen als bondscoach na de Olympische Spelen. De Ameri kanen hebben de Nederlandse keuzeheer gevraagd of hij interes se in de functie heeft. De Brabander heeft een bevestigend ant woord gegeven, maar wil pas in mei serieus praten. Van Doore-1 malen is al ruim 10 jaar in dienst van de Nederlandse bond (NBB). Barcelona - De Spaanse scheidsrechters krijgen schoon genoeg van Johan Cruijffs constante stroom van kritiek op het arbiters- korps. Voorzitter Sanchez Arminio van de scheidsrechtersvereni-1 ging heeft een dossier met Cruijffs beschuldigingen overhandigd aan de tuchtcommissie. De scheidsrechters, maar ook vertegenwoordigers van bepaalde I clubs, denken dat Cruijff door zijn verdachtmakingen probeert de aanwijzing en het gedrag van arbiters te beïnvloeden. Den Bosch - Tourstad Den Bosch draaide gisteren alvast wam I voor 'Le Grand Départ'. De openingsrit van de tiende Teleflex- toer, gisteren met start en finish in de Brabantse hoofdstad, vorm de de generale repetitie voor de eerste etappe van de Tour de France, die deels over dezelfde wegen in Oost-Brabant zal worden verreden. Op zondag 30 juni wordt een massaspurt verwacht, een ontkno-1 ping waarmee ook de Teleflextoer het op de eerste dag moest doen. Sven Teutenberg van het Amerikaanse profploegje US Pos-1 tal-Montgomery toonde zich de rapste van het peloton. Teleflextoer. Eerste etappe, Den Bosch-Den Bosch: 1. Teutenberg (Dui) 181 km in I 3.56.46, 2. Koerts (Baarle-Nassau), 3. McEwen (Aus), 4, Reiss (VSt), 5. De Koning (Roosendaal), 6. Den Braber (Rotterdam), 7. Gert Van- deraerden (Bel), 8. Henrix (Dui), 9. Appeldoorn (Velden), 10. Eilan der (Appeldoorn). Algemeen klassement: 1. Teutenberg 3.56.36, 2. Koerts 0.04,3. Den Braber, 4. McEwen 0.06, 5. Overgaag ('s Gravenzande) 0.07,6. Sch midt (Dui) 0.08, 7. Nelissen (Sweikhuizen) 0.09, 8. Reiss 0.10,10. Vanderaerden. Ronde van Nedersaksen Zevende etappe, Duderstadt-Bad Pyrmont: 1. McCormack (VSt) 184 km in 4.24.01,2. Lehmann (Dui), 3. Rein (Dui), 4. Riebenbauer (Oos), 5. Jandt (Dui), 6. Hiemstra (Ned). Algemeen klassement: 1. Gott-1 schling (Dui) 28.10.17, 2. Rich (Dui) 0.42, 3. Trkal (Tsj) 1.56,4. Reusi (Dui) 3.48, 5. Klaar (Dui) 6.12, 6. Voigt (Dui) 6.22. Simonstown - Zeiler Serge Kats is gisteren in de Zuid-Afrikaan-1 se plaats Simonstown als zesde geëindigd bij het WK Laser. Met die klassering voldeed Kats ruimschoots aan de limiet van het NOC/NSF voor uitzending naar de Olympische Spelen. Murcia. Olympische kwalificatie, Europese zone. VROUWEN Europe, stand na acht races: 1. Matthijsse (Ned) 31 punten, 2. t tilla (Spa) 36, 3. Roug (Den) 38. MANNEN Finnjollen, stand na acht races: 1. Spitzauer (Oos) 19, 2. Vandet Ploeg (Spa) 29, 3. Presti (Fra) 37,10. Heiner (Ned) 60. Simonstown (ZAf). WK Laser, eindstand: 1. Scheidt 32, 2. Suneson 40, 3. Ainslie (GBr) 56, 6. Kats 80, 62. Lantermans (Ned) 319. op een de de Zondaghoofdklasser Baronie werd uitgeschakeld door zater dageersteklasser Veen. Veen be nutte de strafschoppen beter dan de Bredase ploeg. HOEK-SC GASTEL 4-2 - Het treffen begon bijzonder verras send. Al in de eerste minuut scoorde Geertjan de Smet 1-0 na een pass van Gijsel. Nadien nam SC Gastel het initiatief over en schiep zich prima kansen. Michel Leonhart, drie keer, en Tommy Traets wisten er echter geen weg mee of stuitten op doelman Harte van Hoek. Deze sluitpost deed in de 38e minuut SC Gastel een tref fer cadeau door een verre hoge voorzet van Peter de Vos via het lichaam in eigen doel te werken. Zijn enige excuus was dat hij be laagd werd door Harry Tak. Hoek kwam nog voor de thee op 2-1. Deze maal gaf De Smet voor en kopte Gijsel in. Na de hervatting was Hoek wat energieker. Het trok het spel volledig naar zich toe, nadat Reynald Boeren in ei gen doel had geschoten (3-1). Pal daarop werd het 4-1 via Mare Minnaert, die zo goed als zeker naar NAC verkast. In die slotfase miste Leonhart een dot van een kans. Later zorgde hij toch nog voor 4-2. Bij SC Gastel kreej Peter de Vos geel. J VEEN-BARONIE 0-0, VEB1 w.n.s. - Veen had bij de nood®] kelijk geworden strafschop]?6 slechts vier benutte penalty sa dig om verder te komen. Baar mans en Houtzager misten vo Baronie. Baronie, afgelopen zaterdag met 4-6 verliezer tegen Deur« was in Veen wel de sterK'j ploeg. De koploper in de hoo klasse C liet voor rust een opg legde kans via Arne Koeman 6 gen en claimde vergeefs strafschop na een overtredingJ Ton Soffers. Ook in de r de een de Wade zware val van Wilfned Ne- i«en in Gent-Wevelgem besloot B organisatie van de Nederland- Ce wedstrijd in overleg met d, stichting Service Medical Ksche helikopter' van ffiCWB in te huren, zodat bij on tvallen direct hulp geboden kan PTrien De wedstrijd wordt af- fcverkt op tien vierkante kilo- W beweert Freek de Wette Lan de organisatie. „We ver- c c t r c 2 S I c r Van onze verslaggevers Hoek - Zaterdageersteklasser Hoek gaat door in de strijd om® beker Zuid 1. Het versloeg in Hoek in de kwartfinales gistera vond zondagtweedeklasser SC Gastel met 4-2. iDoor Chris van Nijnatten Rotterdam - Het rolde er bij Arie ordinaire meniscus had: „Orland hosomatische klachten. Daaror nen." De trainer/coach van Feyei ógen kunnen constateren. Zijn t ren, geheel volgens de psycholog: voor pottenkijkers afgesloten Ku Het drama rond Trustfull, de in- I ternational die door Haan duide lijk te licht is bevonden voor top wedstrijden, krijgt met de week een ander perspectief. De midden velder, voor wie de Rus Kliouev nee naar Oostenrijk gaat, had een iogontsteking, trainde dinsdag ochtend slecht en Haan vermoedt nu dat de speler gekwetst is, door dat hij zich mentaal niet best jvoelt. Want dat is het kenmerk van de ware psychosomatose. .Voor het overige ging de Gronin ger voorbij aan de deplorabele ge- noedstoestand van Trustfull, die ji deze zijn naam eigenlijk mee heeft. Haan gaat vandaag naar Wenen en morgen moeten hij en rijn spelers tegen Rapid Wien de [-1 van bijna twee weken geleden yegwerken. Lukt dat, dan is de fi liale van de Europa Cup voor be kerwinnaars bereikt. Trucendoos Zover is het nog lang niet. Trust full staat model voor een deel van Feyenoords selectie en daarom heeft Haan de trucendoos openge trokken, zoals dat wel heet. Hij pept zijn spelers op en arrangeert >een koude-oorlogssfeertje. bleek het gisterochtend ten strengste verboden de training Ivan de Rotterdammers te aan schouwen. „Ik wilde jullie er niet bij hebben," sprak Haan tot de media-vertegenwoordigers. „Wat [jullie opschrijven en filmen, wordt ook in Wenen gelezen en gezien." Toch was het niet zo'n probleem 'de exercities op het hoofdveld te jaanschouwen. De Kuip is immers [opgetuigd met zogenaamde busi- Kss-units. Daar wordt door de week heel wat afvergaderd en gis- ttereri bleken enkele sponsors er gastvrij voor mensen die de gehei me training weieens wilden bekij ken. IEr viel weinig spectaculairs aan af s zien. Haan studeert op de be teugeling van Kühbauer, een ver dedigende middenvelder van Ra- jpid, voor wie Haan als de dood is. ue speler was er bij de eerste con frontatie in Rotterdam niet bij. .Zoals het zich gisteren liet aan- [zien, mag Larsson zich ontfermen lover de alleskunner. Vos zou cen traal in de spits komen te staan, an onze motorsportmedewerker Woerbrugge - Bij de MCB/BLB weinig successen te noteren vo naki Doens uit Biervliet liet in vierde plaats bij de seniorei helft was Baronie overweg®: sterker. Invaller LekawaeD® toen een goede kans op 0-1- minuten voor tijd keek Ba opnieuw kwaad richting ar Kerstens. Arne Koeman kop ^.j bezoekers naar 0-1, maa treffer werd wegens een aa lende fout van Koeman op doelman van Veen afgekeur Uitslagen andere kwartfinales- Geldrop 1-1, BW win na^W, schoppen, Gemert-DBS 1 f wint na strafschoppen i Moerbrugge lag er een zeer C omloop met een harde on- C fond en dan zijn de Hollan- lvmd-neesta' °P bun best. Bo- Cen ^aren er ongetwijfeld Eerif' zichzelf en hun ma- Uftvirf -T n sParen voor de KatJ van v°lgende week in laiwame' wanneer de eerste Fmproenspunten te verdelen van T°tnd, Terneuzenaar Erwin k i ove niet nan de start. tra2 Vua^artii van vorige week |het tnrt, Tel' maar bij achtte el raadzamer om deze zon- Pich maar n^et te starten en feu Dot,0?.11 week3e rust te gun- Ftond nï 8ter Rottier uit Axel li, i ^t aan de start. Pas Güq f ®sklasse 8° cc stond l«Woont! 'I61 aan ket vertrek en Fet de o ®e'rouw streed hij mee Wde H=trS ^eze keer resul- fet moet al"1 0en ?ede plaats' r6er do vr?emd lopen, wan- nlit seize,2?U®dige Heikantenaar looienmde^T-J10®0 °gen gaat iioensoli stnJd voor het kam- rkiddonf ln ziin klasse. Klenaar Aswin Vandam- deropdrrefWerfekduid0liikmin- Kkeinde T het Paas" Toen snelde hij naar

de Stem | 1996 | | pagina 8