Grotere rol Oost-Europabank' De Stem moderniseert de drukkerij O?8 2?8 aarheid rc - a t u 71 ÜJL jïohl zet zichzelf en Duitsland op water en brood Steunpunt voor asperge- en aardbeientelers Fiscale groenregeling brengt forse geldstroom op gang Nederland wil meer hulp aan landen waar hervormingen nauwelijks zijn begonnen Klacht over advertentie Gall Gall met Jeltsin GRATIS 3?8 ECONOMIE A7 ECONOMIE KORT Philips Media neemt Duits bedrijf over Minder uitvoer van groenten en fruit Zweden moet zwaar bezuinigen FNV kiest voor basisuitkering Koers Phibps hoger na overnamegerucht R K A D O rste Multatuli-lezinq |.t.atief van de Stichting ,-eel Gekleurd en het um voor Internationale nwerkmg. ting duurt van 16.30 tot uur-Joe9angskaatten j ƒ20 Voor nadere tingen tel. 076-5221078 ;en in het ANC, is de jour- lervan overtuigd dat het h van non-racialisme diep 4d is onder de zwarte [ng. Mandeia's overtuiging [iafrika behoort aan allen wonen, zwart en blank bg steeds een brede aan- [•e hebben. „Het is veeleer blanken zich nog maar ijks realiseren dat er nog zal gaan veranderen. Dat enkele jaren ons gehele ïarenapparaat zwart zal [oals in Zimbabwe. Dat de ke veranderingen ook eco- ':he consequenties zullen dat allerlei privileges iven moeten worden, dien is er dat bijna volledig ■ken van historisch besef, een enorme angst om het en te onderzoeken en te eken. Men is zo bang voor Iding. Maar daar gaat het laai niet om. Het doel van de lissie van waarheid en ver- ig' onder leiding van bis- Tutu, is juist om vast te wat er onder de apartheid -d is, zodat het zich niet ialt." lijn bezoek aan Nederland Lewin anderhalf jaar vrijaf rijn huidige werkgever om, Inderzoeker, zijn medewer kte geven aan de waarheids- dssie. 1st lan is er, onder grote delen pe blanke populatie, natuur de angst voor Afrika. Nu al Sen allerlei problemen waar- de huidige regering kampt, pn als bewijs voor het ver den dat Zuid-Afrika het fbeeld van de andere landen het continent zal volgen en in [neerwaartse autoritaire spi- terechtkomt. „Het kbnkt nu tamelijk ouderwets,' zegt in, „maar veel van onze hui problemen zijn het resultaat decennia lange apartheids: Itiek. De corruptie, de crimi- teit, waarvan het meoveri- verbaast dat die ni»t veel fer is. Nee, de kansen dat wij andere weg zullen gaan, zijn Er is hier een sterke |iocratische traditie. Ea pro- nen worden hier met een Ite dosis ironie tegemoetgetre- Waarschijnlijk is dal onze ding. Het leidt ons naar wr ing." .992 keerde Lewin naarZuid- ika terug. Hij trof een ander d aan. „In mijn herinnering nifesteerden Afrikanen zich sluitend als kragdadigi boe- i, maar ik trof een jonge gene- ;ie die veranderingsgezindheid rade. Een deel van ons politie- paraat heeft zich al aangspast. de ministeries lopen blanke ibtenaren rond die gewoon hun :rk doen, in de geest van de suwe tijd. Het zijn bescheiden Ifnalen waarop ik mijn opti- isme baseer. Zozeer dat ik ver red dat de betekenis verder ikt dan ons eigen land. Kijk Jar het Midden-Oosten, Noord- rland, Europa, de opkomst van nisch conflict. Zuid-Afrika Swijst dat er een andere weg fogelijk is." 'oonoorden is het iets mulder lakkelijk om te volstaan met een ouding van: verhaal vertellen en and erover." herapeuten spreken de angst uit at een al te snel dichtslaan van et hoofdstuk dat Zuid-Afrika's lisdadige verleden behandelt op mgere termijn tot grote proble- fen kan leiden. Psycholoog ichael Simpson, die zich in de ugelopen jaren heeft bezig (ehouden met de behandeling 'an slachtoffers van marteling en fevangenschap, voorspelt dat pver enkele tientallen jaren de traumacentra als 'paddestoelen uit de grond' rijzen. Toch lijkt de kritiek op de com- gmissie wat statisch van karakter, met weinig oog voor de dynamiek Jdie het werk van Tutu en de zij nen kan hebben. Voor het eerst immers zal blank Zuid-Afrika, pnet live verslaggeving op de tele visie en pagina's lange verhande lingen in de kranten, geconfron- jteerd worden met het verleden. De kans is ondanks alles aanzien lijk dat de waarheidscommissie haar primaire doelstellingdan ook weet te verwezenlijken- blank Zuid-Afrika ervan te door dringen dat ruim veertig jaar apartheid geen vlekje cp een ver der onbezoedeld blazoen is, een misverstand geboren uit 'ë°f? bedoelingen' en niet zo erg als he door de bevrijdingsbeweginge en een vijandige buitenwereld altijd werd voorgesteld jgSTEM DINSDAG 16 APRIL 1996 Frans Wijnands Meer banen, lagere be kingen, kortingen op een iajtal sociale uitkeringen en lUl-ronde voor ambtena- nbeambten. Ondermeer ,et deze ingrediënten brouwt jjondskanselier Helmut Kohl ponder-cocktail' om de icieel-sociaal-economi- toestand van Duitsland ^verbeteren. lu met een schuin oog op toelatingscriteria voor de mistige Europese Monetaire jaar de koppeling waar al- .indraait is werkgelegenheid ^bezuinigingen. In Bonn wordt driftig gespecu leerd hoe en waar het kabinet de voorgenomen 50 miljard mark wil besparen. Concrete details van de bezuinigingsplannen wor den niet bekend gemaakt. Al moet worden aangenomen, dat ze de komende dagen en weken stukje bij beetje zullen uitlekken. Kohl heeft om uiterste vertrou welijkheid gevraagd aan de top van de christen-democratisch/li berale coalitie waarmee hij de bezuinigingsplannen bespreekt en vorm geeft. In Bonn wordt zo iets al gauw een spreekverbod ge noemd, hoewel men er aan ge wend moet zijn geraakt dat Hel mut Kohl een hekel heeft aan voortijdige, versnipperde en uit z'n verband gerukte informatie. Vandaar zijn bijna angstvallige poging om alle concept-voorstel len zolang het kan onder tafel houden. Ook al om een vroegtij dige confrontatie met de vakbon den te voorkomen, of zelfs geheel te vermijden. Alles wat experts van de rege ringspartijen eerder al aan bezui nigingsvoorstellen op papier heb ben gezet, is afgelopen zondag avond door de coalitie-top be sproken. Dat gebeurde onder lei ding van Kohl, vol nieuwe ener gie terug van zijn jaarlijkse af- slankkuur in Oostenrijk. Daar heeft hij een paar weken vrijwel uitsluitend op (mineraal)water en brood geleefd; zeer symbolisch voor de bezuinigingsoperatie die hij nu leidt. De komende dagen worden de re geringsfracties in grote lijnen geïnformeerd. Vandaag al mogen ze hun zegje doen over de belas tinghervormingen die op stapel staan. Kohl heeft de werkgevers- en werknemersverbanden uitge nodigd op 23 april voor een - mo gelijk beslissend - rondetafel-ge sprek. Daarbij staan niet alleen de bezuinigingen, maar vooral de werkgelegenheid centraal. De kanselier heeft onlangs be loofd, dat hij de komende jaren de werkloosheid zal halveren, en zo'n twee miljoen nieuwe ar beidsplaatsen zal (helpen) creeë- ren. Maar daar heeft hij de mede werking van werkgevers en vak bonden voornodig. Om enige druk van de ketel te ne men heeft Kohl de afgelopen da gen verzekerd dat de pensioenen in Duitsland veilig zijn en dat de btw niet verhoogd zal worden. Er wordt gewerkt aan een belasting hervorming waardoor onder meer de inkomstenbelasting om laag kan. Ook voor het bedrijfsle ven komen er gunstiger belas tingcondities die het aantrekke lijker moeten maken om in Duits land te investeren in plaats van in loon-goedkope (tauur)landen. Omdat de overheid het goede voorbeeld moet geven als het op sparen aankomt wordt overwo gen om de ambtenaren minstens een jaar op hetzelfde inkomen te laten staan. Dat zou een bezuini ging van 20 miljard mark opleve ren. De betrokken bonden staan scep tisch tegenover zo'n nul-ronde. De cao-onderhandelingen in deze sector zijn net begonnen, en vol gens de vakbonden kan de rege ring zich daar niet bij voorbaat in mengen of op vooruit lopen. Ook andere vakbonden zitten op het vinkentouw; ze zijn bang dat verworven (sociale) rechten weg gesneden zullen worden. Voor kortingen op het ziekengeld die al zijn aangekondigd. Volgens de voorzitter van het Verbond van vakverenigingen, Dieter Schulte, is zoiets 'een staking waard'. i (anp) - Nederland leeft er bij de Oost-Euro- pabank op aangedrongen om op diverse terreinen een actievere rol te gaan spelen. Een verechuiving van haar ope- jjties naar landen waarin de eco nomische hervormingen maar olijks in gang zijn gezet, is lijk. Dat zei thesaurier-ge neraal Henk Brouwer gisteren op ste dag van de jaarvergade- u ran de Oost-Europabank in deBulgaarse hoofdstad Sofia. Steun Dergelijke landen hebben juist de steun van de Oost-Europabank nodig omdat zij langs andere we genmaar moeilijk aan geld kun nen komen dat zij nodig hebben om hun economieën aan te pas sen. De ontwikkelingsbank is opge richt met als doel de regio te hel pen in de overgang van centraal- ie (communistische) plan economie naar vrije-marktecono- Nederland is een van de aan- Transitie der ziet Nederland graag dat bank haar bijdrage aan de nsitie in Oost-Europa duide- ter naar buiten brengt. „Het acces van de bank moet meer wordepi beoordeeld aan de hand van de inhoud van de projecten en niet zozeer aan de hand van het aantal projecten," aldus Brouwer, die in Sofia minister Zalm,van Financiën vervangt. Milieu Ook moet de bank meer aandacht gaan besteden aan het milieu. Volgens Nederland moet zij daar- J»j niet alleen de gevolgen van milieuvervuiling verminderen, maar ook actief op zoek gaan «aar mogelijkheden om energie te besparen, afvalproductie terug te dringen en het gebruik van schonere technieken te stimule ren. Van onze verslaggever Breda - Een enorme kraan van Mammoet heeft gisteren heel voorzichtig een 45 ton wegende druk-unit binnenge- takeld bij de druk-hal van dagblad De Stem aan het Spinveld in Breda. Daarmee is de eerste feitelijke stap gezet in een proces van een jaar dat via uitbreiding en revisie moet leiden tot een drukpers met een grotere capaciteit en meer mogelijkheden voor kleuren druk. Tot op dit moment bestaat de pers van De Stem uit zes units. Daar komen er twee bij, afkom stig van de onlangs stilgezette persen van het dagblad De Lim burger in Roermond. Om het enorme, per dieplader aange voerde apparaat binnen te kun nen tillen is in een zijmuur van de drukhal van De Stem een groot gat gemaakt. De hal is groot ge noeg om de twee extra druk-units te herbergen. Bij de bouw, begin jaren tachtig, is al rekening ge houden met een toekomstige uit breiding. Het proces van revisie en uitbrei ding duurt ongeveer een jaar. Ge durende die tijd kan De Stem slechts beschikken over de helft van de normale druk-capaciteit. De druk-unit wordt met ui terste precisie de drukhal van dagblad De Stem binnengeta- keld. FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP Eindhoven - Philips versterkt zijn marktpositie in de Europese amusementsindustrie. Het elektronicaconcern uit Eindhoven maakte gisteren bekend dat het Bomico, een Duitse distributeur van computerspelletjes en andere software, overneemt. De acquisitie past in de strategie van de mediadivisie van Philips om een grotere greep te krijgen op de marketing en de distributie van amusementsproducten. Bomico zal in de toekomst ook cd's en video's van Philips gaan verspreiden. In lijn met de strategie nam Philips Media vorig jaar juli al de Franse distributeur Ecudis over. Den Haag - De hoeveelheid geëxporteerde groenten en fruit van uit Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar verminderd met circa 9 procent. Vooral de 35 procent lagere export van uien was hier debet aan, zo meldt de Algemene Nederlandse Bond van Groenten- en Fruitexporteurs. In heel 1995 was er sprake van een toename van de export in kilo's met 3 procent terwijl de totale waarde terugliep van 6,5 tot 6,3 miljard gulden. Stockholm - De Zweedse regering brengt de ontwikkelingshulp terug in het kader van radicale bezuinigingen die het land rijp moeten maken voor de Economische en Monetaire Unie (EMU). De besparingen, uitgesmeerd over drie jaar, komen uit op 7,6 mil jard gulden. De voorstellen die minister van Financiën Erik Asbrink gisteren in het parlement presenteerde, borduren voort op de besnoeiingen die de sociaal-democratische minderheidsregering zich in sep tember 1994 voornam. Amsterdam - De FNV wil in een nieuw stelsel van sociale zeker heid een basisuitkering van 900 gulden voor iedereen die zich voor 28 uur per week beschikbaar stelt om te werken. In zo'n nieuw stelsel moet ook ruimte komen voor flexwerkers om aan spraken te maken op sociale zekerheid. Bij de arbeidsongeschikt heidverzekering stemt de vakcentrale in met een 'verantwoorde mate van premiedifferentiatie'. Deze lijn stelde de Federatieraad gistermiddag vast. Dit college van FNV-vakbondsvoorzitters verhief daarmee de discussienota 'Tijd voor nieuwe zekerheid' tot beleid, waarmee de FNV het stel sel hoopt te moderniseren en te individualiseren. Het huidige stel sel gaat te veel uit van de mannelijke kostwinner met een gezin met kinderen. Mensen met een inkomen boven de zestigduizend gulden gaan wat meer aan sociale zekerheid betalen. In de oor spronkelijke plannen lag die grens op 45.000 gulden. Eindhoven - Samsung zorgt de laatste tijd voor veel beroering in het Nederlandse bedrijfsleven. Na Fokker zou nu Philips kandi daat zijn om door het Koreaanse concern overgenomen te worden. Het gerucht, in de wereld geholpen door een onbekend persbu reau, zorgde gisteren voor verwarring op de Amsterdamse effec tenbeurs. Philips had het bericht zondagavond al met klem ontkend. 'Een verlate aprilgrap' en 'volstrekte gekte', zo reageerde een woord voerder. Maar de beleggers hadden wel oren naar het bod van Samsung, dat neer zou komen op circa 79 per aandeel - een premie van bijna twintig gulden. De koers van het aandeel Philips ging in eerste instantie met 2,30 omhoog tot ƒ61,50, om ten slot te te sluiten op 60,20. Amsterdam (anp) - De Reclame Code Commissie gaat zich bui gen over een advertentie van de drankenketen Gall Gall, waarin de Russische president Boris Jeltsin wordt gebruikt om wodka aan te prijzen. Bij de commissie is een klacht binnenge komen van een particulier die de advertentie 'smakeloos' noemt. Het belangrijkste agendapunt tij lens de jaarvergadering is de ka pitaalsverdubbeling. De verho ging van het kapitaal tot 20 mil- ind ecu (41 miljard gulden) is om de groei van activitei ten van de ontwikkelingsbank te hnnen financieren, hie aanloop naar de jaarverga- l®ng hebben de aangesloten tanden al laten weten bereid te jjn akkoord te gaan met de uit- ~'Jing. „Dat geeft aan dat de en de landen in transitie op «de weg zijn," aldus Brou wt. (ADVERTENTIE) De klager betwijfelt tevens of de drankenketen wel toestemming van Jeltsin heeft. Gall Gall er kent dat de Russische president geen toestemming heeft gegeven voor het gebruik van zijn beelte nis. Niettemin spreekt commer cieel manager E. Visser van het concern van een 'logische' adver tentie. Visser: „Inhoeverre het smakeloos is, moet iedereen voor zichzelf bepalen." De drankenketen voert aan dat de Russen als geen ander volk ter wereld bekend staan als kenners van wodka. „En als er één beken de vertegenwoordiger is van het Russische volk, is dat de presi dent wel." Het feit dat van de elf aangeprezen wodka's er slechts één afkomstig is uit Rusland, doet daar volgens Visser niets aan af. Gall Gall zegt tot nu toe circa twintig reacties te hebben gekre gen op de advertentie van eind vorige week. Slechts een klein aantal van de bellers beklaagde zich over de trucfoto, waarop Je ltsin te zien is op het Rode Plein met vier volle tassen van de dran kenketen. Eindhoven - Met steunpunten in Veldhoven en Langenboom gaan asperge- en aarbeiente- lers samen met de NCB probe ren de komende maanden aan voldoende seizoenswerkers te komen. Bij de steunpunten, onderge bracht bij vestigingen van het agrarische uitzendbureau AB, zit permanent een deskundige die de telers kan informeren over alle bestaande regelingen voor het aantrekken van personeel. Ook kunnen belangstellenden er te recht als ze meer willen weten over de mogelijkheden van sei zoensarbeid in de tuinbouw of als ze zich willen aanmelden als ar beidskracht. Dit initiatief maakt deel uit van het project 'Oogst tijd' dat de tuinbouwers samen met de vakgroep Tuinbouw van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond hebben opgezet. Ze zagen zich daartoe gedwongen doordat er geen officiële regeling voor de seizoensarbeid tot stand is gekomen. Het staat nu vast dat de arbeidsbureaus geen werkver gunning zullen afgeven voor bui tenlanders. „De telers moeten zelf zorgen dat ze binnenkort over voldoende personeel be schikken. Wij willen hen daar op alle mogelijke manieren bij hel pen," verklaart Frans van Bee- rendonk, voorzitter van de vak groep. „Tijdens een bijeenkomst hebben aspergetelers met elkaar ideeën uitgewisseld over moge lijkheden aan personeel te ko men. Dat leidde tot een verzoek aan ons om hen zo praktisch mo gelijk assistentie te verlenen bij het werven van personeel." Op haar beurt heeft de vakgroep de tuinbouwers gevraagd in de geest van het project te handelen. „Ze moeten zich afvragen: betaal ik de mensen goed en ga ik op een solide manier met hen om, dus volgens algemeen geaccepteerde normen? Tuinbouwers willen best naar behoren betalen, als daar een prestatie tegenover staat," stelt Van Beerendonk. Over ruim een week begint de as perge-oogst. LANSCHOT zal het zijn Almogende klanten niet aanra- „Gezien de bescheiden ren- fetenten". Toch zijn talloze Particulieren er al actief in ge iden, Na Rabo en ABN-Amro tomt deze maand ook de Post- tank met een groen beleggings fonds. Groen beleggen heeft sinds de aantrekkelijke fiscale Mistelling de wind in de rug. "w Robert Dolle ZONDER MOEITE hadden Rabobank ^Bobeeo vorig jaar herfst tientallen poenen guldens méér kunnen bin- «nalen met hun gezamenlijke «oenrente Fund. Maar al na een paar Sen hadden particuliere beleggers ®r 450 miljoen gulden ingelegd. stukken waren er niet. ®et Groenrente Fund van Rabo/Robeco «s heteerste fonds dat gebruik maakt «e fiscale groenregeling van staatsse- WBS ^ermeend van Financiën. In rap Po volgden meer financiële instellin- En ®roene beleggingsmogelijkheden. IMm oheen de Weine, ideële banken "o® en ASN - ook ABN Amro presen teerde een Groen Fonds, ING volgde zeer recent en Postbank voegt zich nog deze maand in het rijtje. De groene golf laat zich eenvoudig verkla ren. De dividend- of rente-uitkering van een fonds dat investeert in erkende milieu vriendelijke projecten is onbeperkt belas tingvrij. Een kolfje naar de hand van par ticulieren die met hun inkomen in de hoogste belastingschijven (50 of 60 pro cent) vallen en hun rente- en dividendvrij stelling (beide duizend gulden) al benut hebben. Toch raden de beleggingsadviseurs van de Van Lanschot-bank hun klanten niet aan groen te beleggen. „Ondanks het belas tingvoordeel is het rendement te gering om een goed alternatief te zijn voor de gang bare beleggingsvormen. Iedere aandelen- portefeuille scoort, zeker op de lange ter mijn, beter dan de groene fondsen," zegt een woordvoerder. Rendement Bij de Triodos Bank in Zeist, pioniers op het gebied van bewust beleggen, ontken nen ze niet dat het rendement bescheiden is. Het Windfonds en het Biogrond Beleg gingsfonds van Triodos boeken een rende ment van rond de 4 procent. Ook de groen fondsen van de grote banken zitten rond dat percentage. Omdat de inkomsten uit groene beleggin gen belastingvrij zijn, is het rendement vergelijkbaar met de belaste opbrengst van bijvoorbeeld een spaarrekening die 8 procent rente oplevert. „Natuurlijk zijn er mensen die naast het pure resultaat ook andere motieven mee laten spelen. Als die groen gaan beleggen, prima. Het is een nobele investering met een laag risico. Maar de opbrengst ligt niet hoger dan bij gewoon sparen," meent de Van Lanschot-adviseur. De Triodos Bank is merkwaardigerwijs wat langzaam op gang gekomen met groe ne beleggingsmogelijkheden. Triodos heeft wel groene fondsen, maar deze dateren van vóór de fiscale groenregeling. „We hebben last van de wet van de remmende voorsprong," zegt L. Steiner van 'de bank waar niet alleen geld telt'. De bestaande groene fondsen moeten omgebouwd wor den om aan de regels van Vermeend te vol doen. „Dat kost tijd. Het is makkelijker om met een nieuw groen fonds te komen, dan om een bestaand fonds om te vormen." Het Windfonds is inmiddels erkend groen, het Biogrond Beleggingsfonds nog niet. Triodos heeft ook een nieuw fonds op sta pel staan, het Groene Beleggingsfonds. De aandelen komen in de loop van dit jaar op de markt. Dit fonds zal investeren in biologische landbouw, milieutechnologie, recycling en ecologisch bouwen. Volgens Steiner heeft de groenregeling voor een revolutie in de financiële wereld gezorgd. „Er komen nu ineens honderden miljoenen beschikbaar voor milieuprojecten. Dat is ongekend." Trendsetter Pionier Triodos haalt zelf slechts een frac tie van de groene gelden van particulieren binnen. Het Windfonds bijvoorbeeld heeft voor niet meer dan 1 miljoen gulden aan delen uitstaan. Is het niet wat zuur voor Triodos dat giganten als Rabo/Robeco, die zich nooit eerder als groen profileerden, nu de volle winst pakken? „Ach, dat is het lot van de trendsetter," zegt Steiner. Hij benadrukt liever de winst voor het mi lieu. „Nu er zoveel geld beschikbaar is, da len de rentetarieven voor groene projecten. Dat betekent dat milieuprojecten makke lijker van de grond komen." Het ministerie van Vrom beoordeelt of projecten voldoen aan de groene criteria. Op dit moment liggen er aanvragen voor zestig projecten ter waarde van 550 mil joen gulden. Voor de schatkist betekent toekenning van deze projecten een belas tingderving van circa 12 miljoen gulden. Vrom overweegt inmiddels ook om inves teringen in de sfeer van duurzaam bouwen toe te laten. Aan minstens één criterium zal niet ge tornd worden: het moet gaan om milieu vriendelijke investeringen in Nederland. Discutabele zaken als teakhoutplantages in Costa Rica zullen nimmer het groene predikaat verwerven. pft6SENTEf^ DIT ZIJN DE 8 ARTIKELEN WAARVOOR U KUNT SPAREN U kunt bij Jumbo sparen voor 8 waardevolle kado's in de PRO-KADO SPAARAKTIE! Met Pro-Kado spaart u niet alleen gemakkelijk, maar ook snel en voordelig voor deze PRACHTIGE KADO'S! Haal PPn 1 deze week met PRO-KADO 7FOC1 bondueue soorten groenten-conserven 1/4 blikje naar keuze voor Nu met 3 gratis Pro-kado zegels oer biikiet TANGO orange, apple of lemon, 4-pack blikjes ytl NU met 3 gratis Pro-kado zegels per 4-packl •coot ssn Scoot.. nngo zie aktiSÜ!Tnl?„™.„„,.. dubbelvrucht of 4-vruchten. bus 75 cl. vooi Nu met 3 gratis Pro-kann zegels pc, pus! CALGONIT NAVULPAÜ citroen of azuur, (Sss pak 900 gram jgg- E SBC® nu met 3 gratis Pro-kado zeoels ner U HLMHOF BIOGAROE kwark vanille JL beker sOO gram -S08T Nu met s grotl» Pro-kado zegels per beker! - AanölodlnBtntlin sei<Hs van maandag 15 tmi SWWmKllH aaïardag 20 april 1996 Jumbo vestigingen vindt u in: Bergen, Berghem, Bladel, Den Bosch, Den Dungen, Deurne, Dongen, Eindhoven, Gemert, Grave, Heeswijk-D, Kerkrade, Lieshout, Lith, Luyksgestel, Mariahout, Meerssen, Middelburg, Moergestel, Nistelrode, Nuenen, Nuth, Oirsbeek, Oisterwijk, Ooltgensplaat, Scharendijke, Schijndel, Sint Michielsgestel, Someren, Steenbergen, Terneuzen, Tilburg (2x), Uden, Volkel, Willemstad.

de Stem | 1996 | | pagina 7