politie rolt grote bende omkatters op Onze Top 10 Ivan deze week. r o 0 Schade loopt in de miljoenen Haagse 6A16-schutter' van koude kermis thuis 0 0 0 Met witte koets naar laatste rustplaats Vorstelijke uitvaart voor de zigeunerkoning9 L99 *ToWvandeweek*** 3%ffi5B,SSL99 Qh| i Politie-inval in Steenbergse loods Bressiaanse (45) wacht jaren cel in Engeland A2 Vreedzame demonstratie bij staatsbezoek Harald Berdien: 4Je leven houdt hier in de gevangenis op' BINNENLAND A3 I In beroep veel hogere straf I Den Bosch - De 29-jarige J. van der K. 'A-16-schutter' uit Den ■Haag heeft gisteren direct cassatie aangetekend tegen de straf van achttien maanden waartoe het gerechtshof in Den Bosch hem heeft veroordeeld. Van de straf is zes maanden voorwaar- (lelijk opgelegd. Zigeuners dienen klacht in tegen Telegraaf en AD lif^s grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Met 48 kilo hasj gepakt in Ramsgate Leraar De Bres bekent meer ontuchtzaken I APRIL 1996 USTEM DINSDAG 16 APRIL 1996 fattannië en ieriand ■allig; bewolkt en peri0 ft regen, vooral in Ier Dinsdag in Engeland |k nog zon en overwe- toog. Stevige zuidelijk Woensdag later in L ook wat opklaringen h rond 13 graden, dins- het zuidoosten plaatse- 'raden. ;n Luxemburg: Dinsdag Innig en zacht, maxima 7 graden. Woensdag van sten uit toenemende be- g en af en toe regen. Da- ;n temperatuur naar on. 112 graden. en Midden-Frankrijk lostelijke departementen Innig en zacht; circa 18 I. Van het westen uit toe fde bewolking en kans op regen, misschien met |r Woensdag ook in het I bewolkt en kans op een fers)bui. Maxima woens- kn 11 langs de Bretonse pt 15 plaatselijk in de Vo- Frankrijk: Perioden met f aar in het westen minder en plaatselijk wat regen [tregen. Woensdag van het i uit toenemende bewol- en buienkans, soms ook Ier. Maxima dinsdag van |t plaatselijk 22 graden, üdag flink lagere maxi- [gal: Vrij zonnig, in het len kleine kans op een lo- regen- of onweersbui. Jagtemperatuur van 16 In in het noorden vlak aan It 25 plaatselijk in het zui- Ije: Vrij zonnig. In het den ook een enkele regen- nweersbui. Woensdag in noorden en noordoosten bewolking en toenemende slagkans. Middagtempera- 1 in het zuiden plaatselijk raden. Langs de kusten 0ma woensdag uiteenlo- l van 15 in het noorden en Idoosten tot 25 in het zui- arische Eilanden: Vrij zon- maar ook enkele stapel- ren. Droog. Middagtempe- r op de zuidstranden rond kaden. lorca en Ibiza: Flinke zon- i perioden. Woensdag min- Jkonnig en een enkele regen- tnweersbui. Middagtempe- iur circa 21 graden, lë: Perioden met zon en in zuiden kleine kans op een ale (onweers)bui. Woensdag jet noordwesten toenemen- bewolking en neerslagkans. Idagtemperatuur van 14 tot raden. [tsland: Rustig en vrij zon- in de nacht en ochtend lis op een enkele mistbank. |ensdag in het westen toene- hde bewolking en af en toe [t regen. Maxima uiteenlo- 'hd van 12 langs de Oostzee- fet tot 17 op dinsdag plaatse- in het Rijndal. Woensdag in omgeving van Berlijn moge- 17 graden. ERRAADSEL kKLEj woord is in dit adsel verborgen? e; 12. aga; 13. stalles; 16. bos; 17. te, p; 22. Elia; 24. mager; 26. peer; 28. narwal; 35. plicht; 37. la; 38. mol'®' entree; 45. lol; 46. els; 48. set; 49. 55. al; 56. kerk; 58. team; 60. te; 61. 66. fagot; 67. ren; 68. eiwit. 4. USA; 5. karaf; 6. ol; 7. kloek; 8. sprit; 14. tam; 15. eer; 18. kauw; Ha; 27. escorte; 29. lamel; 31. P» 36. hoe; 40. schaaf; 41. kolk; rker; 47. satan; 50. Elba; 51. pro; Ase; 62. tg; 64. Ie; 65. uw. tan onze verslaggeefster llilburg - Met invallen in acht plaatsen in Brabant en de aan- Ihouding van vijf verdachten heeft de politie Midden- en West- IBrabant een omvangrijke omkat-bende opgerold, die vermoe- ■delijk al vanaf medio 1994 actief was. lie schade loopt in de miljoenen verdacht in die zaak een van de I - u;;-„„n™ helers te zijn. Twintig recher- Ldffls. Er zÜn bÜ zestien huis- l! - 91 voertuigen in be- Ije rijf verdachten zijn een zes- Lange man, zijn 26-jarige schoonzoon en de 32-jarige zoon (ut Drunen en twee mannen van ||S en 42 jaar uit Den Bosch. Zij Lorden ervan verdacht vermoe- Lelijk al vanaf medio 1994 zich te en bezig gehouden met het i, omkatten en helen van Koófdzakelijk dure Mercedessen. La 'behandeling' werden deze Ivoertuigen in Nederland maar |ook tot ver over de grenzen (Bel- V Frankrijk, Duitsland, Polen, Algeria en Marokko) uitgezet. Lehuiszoekingen werden gedaan Lor de Divisie Georganiseerde Criminaliteit in Drunen (4), Den ||osch(5),Hurwenen (1), Heilouw |(1|, Gilze (1) Waalwijk (2), Leer- Laia (1) en Vught (1). De politie ■werd hierbij bijgestaan door me- Idewerkers uit andere regio's, de itingdienst, de FIOD en de Koninklijke Marechaussee. In to- ,1 namen 180 man deel aan de lop hetzelfde tijdstip 07.00 uur Idat de politie van Midden West Brabant de invallen deed, was regio Brabant Noord actief [vanwege malversaties met auto's. |Dehoofdverdachte, de zestigjari- man uit Drunen, wordt ook cheurs hebben vanaf november 1995 gewerkt aan het onderzoek. Vast staat dat de wagens op een professionele manier van een nieuwe indentiteit werden voor zien. Uit onderzoek is gebleken dat omkatten heel gemakkelijk gaat. Vaak worden chassisnum mers van total-loss voertuigen uit het buitenland worden gebruikt. Buitenland Erworden juist nummers van wagens uit het buitenland ge bruikt omdat in Nederland de auto-demontagebranche momen teel in samenwerking met de ver zekeringsmaatschappijen sloop- verklaringen met een boeteclau sule van een ton voor iemand die een total-loss verklaarde auto weer op de markt brengt in het leven heeft geroepen. Het omkatten gebeurt zo profes sioneel dat de rijksdienst voor het wegverkeer of de douane vaak niet ontdekt dat het om een ge stolen auto gaat. Volgens de poli tie kan dit probleem ondervan gen worden door eenvoudig niet meer toe te staan dat eenmaal to tal-loss verklaarde voertuigen opnieuw omgebouwd of samen gesteld mogen worden. De politie probeert nu nog de ware identi teit van de voertuigen te achter halen. Aanhouding van meer ver dachten wordt niet uitgesloten. Van onze rechtbankverslaggever |Ds Hagenaar verwijt het hof [vooringenomenheid. Niet hij I» de uit België afkomstige |I.C. zou het pistool bij zich gehad "en. Tijdens een worsteling ;n beide mannen zou het zijn laan. De kogel raakte C. in leen knie. De twee hadden elkaar [opde A16 kilometers lang dwars gezeten en stopten op de vlucht- I strook bij de afslag Galder om dit luit te vechten. De verdachte kwam met de ver- oordeling gisteren van een koude kennis thuis. Het Openbaar Mi nisterie had de zaak in Breda voor de politierechter voorge bracht. Die verwees haar niet naar de rechtbank en legde Van der K. zes maanden op. De Hagenaar kon daarmee niet leven en ging in beroep. De pro cureur-generaal eiste in hoger beroep een veel hogere straf: achttien maanden, waarvan ne gen voorwaardelijk. De politierechter in Breda over woog onder meer dat de Hagen aar een aanzienlijk strafblad heeft. (ADVERTENTIE) Een statige witte koets brengt het stoffelijk overschot van de donderdag overleden zigeuner-voorman Koko Petaio naar diens laat ste rustplaats. foto erik van t hullenaar Van onze verslaggever Amsterdam - De Vereniging Rom, organisatie van in Ne derland verblijvende zigeu ners, en een groot aantal zi geunerfamilies onder de naam van het Romano-co- mité hebben bij justitie strafklachten ingediend te gen De Telegraaf en het Al gemeen Dagblad. De zigeuners zijn woedend over de verhalen die versche nen na de dood van Koko Pe taio: 'schotstukken vol bele diging, smaad, laster, aan zetten tot en uitlokken van rassenhaat'. In dg .y.exhalen worden de vele conflicten tussen de Petaio's en verze keringsmaatschappijen, op gelichte bedrijven en over heidsdiensten en justitie, ge paard gaand met bedreigin gen, op een rij gezet. Bij de verzekeringsclaims en de gevallen van - al dan niet bewezen - oplichting ging het om vele miljoenen. Zowel Koko, zijn broer en zijn zoon moesten gevangenisstraffen uitzitten. In 1986 werd Koko zelf veroordeeld tot een ge vangenisstraf van vier jaar wegens het oplichten van de verzekering. De zigeunerfamilies betite len het oprakelen van die kwesties als 'majesteits schennis' en 'vuilspuiterij'. Door Rinze Brandsrfia Amsterdam - Een lange rouwstoet, dwars door Amsterdam, met drommen mensen langs de kant en trams en overig verkeer stil gezet. Een prachtige witte rouwkoets, ge trokken door een span van acht paarden on der witte kleden. En een Fiesta Gitana naast het graf: een zigeunerkoning wordt begra ven. Koko (Koos) Petaio, afgelopen donderdag plotse ling overleden na een hartaanval, nog maar 53 jaar oud, kreeg gisteren een vorstelijke uitvaart in de hoofdstad. Bijna tweehonderd familieleden en zigeuners uit alle West-Europese landen zijn om elf uur naar het Stadionplein gekomen. Met voorop een dixie- land-straatorkestje, koetsiers op zwarte Friese paarden, de witte kist met gouden beslag in een witte lijkkoets bedekt met bloemstukken, het achtspan gehuld in wit dek en witte hoofdkap pen, palfreniers terzijde, de vier zonen en de broers van Koko Petaio lopend ernaast en een stoet van vele tientallen limousines erachter gaat het door Amsterdam-Zuid naar de Nieuwe Oos terbegraafplaats. De urenlange tocht van de rouwstoet wordt begeleid door'de politie: kruis punten worden afgezet en het verkeer komt lang durig tot stilstand. 'Overdreven' De reacties van de drommen kijkers langs de rou te zijn wisselend. De meesten vinden Petaio's uit vaart 'erg mooi, heel waardig'. Anderen monkelen 'wel wat overdreven' en wijzen elkaar op de prij zige Mercedessen in de rouwstoet. Sommigen ui ten zich ronduit discriminerend en vertellen el kaar sterke staaltjes van de geraffineerde slijp en declaratiekunst van de Petaio's. Ook op de begraafplaats schalt het koper van het orkestje vrolijk tussen de zerken. Achter het fa miliegraf van de Petaio's prijken bloemmozaïe- ken: het ene met de letters K en P en het vredeste ken, het andere met de naam en het symbool van Rolls Royce - Koko Petaio was onbeschaamd trots op de twee of drie Silver Shadows die hij en zijn zoons reden. Terwijl de grote kist van Petaio boven de grafkel der wordt gezet, barst ernaast een klein Fiesta Gitana los: gitaar, dans, handgeklap, roffelende hakken en zang met snikkende en jammerende uithalen. Over de kist is de zigeunervlag gespan nen - de kleuren wit en rood van het Rom-volk, een groen hoefijzer en een gele kroon. Aan het graf spreekt en bidt Vardi Demeter uit Parijs, neef van Koko's weduwe Gisèle (Nina) Atanasio en prediker van de Pinkstergemeente. Tot ontsteltenis van een aantal familieleden blijkt de katholieke Petaio ineens bekeerd. Vandaar dat zich geen pastoor laat zien en de geplande katho lieke uitvaartmis in de kerk van de Martelaren van Gorcum (geschutspatroon van de reizigers) niet doorgaat. Familiegraf Ko Petaio wordt in het familiegraf, tussen oude bomen, onder eenvoudige zwart-marmeren pla ten bijgezet naast de witte kist van zijn vader Frits, die in augustus vorig jaar op 75-jarige leef tijd overleed, en naast grootvader Kori (op zijn 81e in Bergen op Zoom overleden in 1950) en grootmoeder Liza. Bij de begrafenis zijn al zijn zoons en broers aan wezig. De familie heeft met justitie kunnen rege len dat de gedetineerde broer Louis (Lalo) en de naar Noorwegen voor een dreigende gevangenis straf wegens stelsehnatige oplichting gevluchte oudste zoon Rocca (31) erbij mogen zijn. Als een zangeres 'Laat me alleen' inzet kiest een vlucht witte duiven over de ruim tweehonderd gasten de vrijheid. Langdurig wordt naast het open graf gedanst en gezongen, de familieleden nemen alle tijd om afscheid te nemen van het hoofd van hun familieclan Koko, de naam die in hun eigen Rom-taal 'Lieveheersbeestje' betekent. Een kleine hijskraan is nodig om de zwaarlijvige 'zigeunerkoning' in zijn grote kist in het graf te plaatsen. Wie zijn opvolger wordt - als hoofd van zo'n 150 familieleden of, zoals hij zelf liever zei, als belan genbehartiger van de TA miljoen zigeuners - is nog niet duidelijk. Pas na de begrafenis en de rouw gaat zijn zigeunervolk zich daarover bera den. Koko kon pas na een harde strijd van twee jaar aan het begin van de jaren zestig, op zijn twintigste, 'Royal Gypsy of the World' op zijn briefpapier zetten; zelf kon hij niet lezen of schrijven. ®<D®©JL&9Cr 15.90 1.89 Bloemkool, per stuk Rundervinken, 100 gram-155" 1.65 kilo Oh Pindakaas, naturel, pikant, sesam of met stukjes noot, pot 350 gram Nü OU Huiswijn, rood, wit, demi sec, blanc de blancs of rosé, -jr fles 1 liter jssr 4. ID Of!Hele kip, O QO 2 stuks op schaal ca. 1700 gram Nü ^."0 on Conqueror sherry, medium dry, very dry of cream, r- r\c fles 0.75 liter OfÓO onAllinson volkorenbrood, «i aa verpakt of onverpakt, heel -26T l.yy Uit de diepvries: aa cn Minifrites, zak 1000 gram l.yy on Keukenrollen, i -ja wit, pak 2 stuks l./y On Sperziebonen, doperwten (zeer fijn), doperwten/- wortelen (extra fijn), wortelen (extra fijn) aa of witte bonen in tomatensaus, 1/2 blik Nü Dy albert heijn duos)|u!|'ueul uba jbbl|'s1u!i i80 Aanbiedingen gelden tot en met 20 april a.s. Van onze verslaggever Steenbergen - De politie heeft gisteren een inval gedaan in een loods aan de Westhaven- dijk in Steenbergen. In de schuur is een hoeveelheid che micaliën (onder meer aceton en ether) aangetroffen die mo gelijk bedoeld was voor de aanmaak van amfetamine. De inval was in het kader van een grotere actie van de centrale re cherche informatiedienst (CRI), waaraan in totaal 150 politie mensen meewerkten. Gistermor gen werd het startschot gegeven voor de aanval op een 'criminele organisatie die zich langdurig heeft bezig gehouden met de in voer van verdovende middelen', vooral hasj en heroïne. De drugs waren afkomstig uit Spanje, Marokko en voormalige Oostbloklanden. Uit onderzoek is gebleken dat de verdovende mid delen met vrachtwagens Neder land zijn binnengekomen. Ze za ten verstopt tussen legale goede ren. Daarnaast zou de criminele organisatie actief zijn geweest met het opzetten van een xtc-la- boratorium. De politie verdenkt de bende er ook nog eens van betrokken te zijn geweest bij de import van 160 kilo heroïne, die de douane in Venlo begin dit jaar in beslag heeft genomen. De actie behelsde zo'n dertig huiszoekingen op diverse plaat sen in Noord en Zuid-Holland, Utrecht en Noord-Brabant. In to taal zijn zestien mensen aange houden. De recherche heeft een bedrag van ruim anderhalve ton in beslag genomen. De politie De loods in Steenbergen waar de politie gisteren verdachte che micaliën heeft aangetroffen. foto de stem/ben steffen Een cent, een cent, een cent, wat zijn we weer blij met een cent. Dat hebben we toch maar even mooi bereikt in 'Europa', dat ze straks allemaal 'onze' cent gebrui ken. Wat Nederland betreft, hoeft niets de komst van de Euro nog in de weg te staan. Goed, de chauvinistische Fransoos zal het steevast over de centime hebben en de Italiaan zal cento zeggen, maar het gaat natuurlijk om het principe en dat is dat ze in die van nature verkwistende landen achter de komma leren rekenen. En niet alleen met de cent, maar ook in ander opzicht hebben we munt geslagen uit die monetaire top, want onze majesteit mag aan één kant op de Euro-munten en -biljetten! Oké, andere landen mogen hun eigen vorst of staats hoofd drukken, maar ik wed dat onze munt als eerste klaar is. Het enige probleem is nu nog wat er aan de an dere kant van de munteenheid moet worden afgebeeld. Dat moet iets universeel Europees zijn, maar wat? En is dat nou de kruis- of de muntzijde waar dat op moet ge beuren? Ik kan dat nooit zo goed uit elkaar houden. Zou het niet mogelijk zijn om met behulp van een chip een echte klinkende munt te maken die in alle talen van de EU zelf zegt hoeveel-ie waard is? Of desnoods met voor elke munteenheid een eigen muziekje en een fluitje voor de cent. MERIJN Amsterdam (anp) - De politie was er helemaal op voorbereid: er zou ter gelegenheid van de komst van de Noorse koning Harald naar Amsterdam een demonstratie komen tegen de zeehonden- jacht in Noorwegen. Overal bij het door de koning te bezoeken Stedelijk Museum stonden politiewagens, agenten en rechercheurs. Er kwamen uiteindelijk twaalf uiterst vreedzame demonstranten opdagen, die koning Harald en koningin Sonja niet eens zijn opgevallen. De met Viking-helmen, plastic knuppels en speelgoedzeehonden uit geruste activisten zaten daar ook niet zo mee. Ze kregen aandacht van de Nederlandse en - in wat mindere mate - van de Noorse pers en daar ging het toch ook om. De actie was ook niet tegen Harald persoonlijk gericht. De organiserende stichting Bont voor Dieren hoopt dat haar boodschap dan maar via de pers bij de Noorse regering overkomt. De stichting kan niet verkroppen dat Noorwegen eind maart is begon nen met de jacht op 17.000 jonge zeehondjes en 11.000 zadelrobben en klapmutsen. Van onze verslaggever Londen/Breskens - In de Engelse havenplaats Ramsgate is op dinsdag 19 december 1995 een 45-jarige inwoonster van Bres- kens door de douane gepakt met 48 kilo hasj. De waarde wordt geschat 160.000 Engelse pond (een kleine vier ton). sluit niet uit dat er op korte ter mijn meer mensen zullen worden aangehouden, maar doet er ver der het zwijgen toe. In het kader van het onderzoek worden verder geen mededelingen gedaan. Amersfoort (anp) - De van on tucht verdachte voormalige aardrijkskundeleraar B.K. van de scholengemeenschap Guido de Brés in Amersfoort heeft met meer leerlingen seks bedreven dan de achttien tot nog toe bekende. Hij geeft dat toe in een interview met het ANP. „De lijstjes van de rector zijn niet compleet. Maar het zijn er niet gigantisch veel meer." Tegenover de politie heeft hij tot nu toe ontucht met vier scholieren bekend. Met zeker twee van hen had hij verscheide ne keren gemeenschap. K. werd in 1993 ontslagen nadat voor de tweede keer in drie jaar tijd was gebleken dat hij ontucht pleegde met scholieren. De lei ding van de vrijgemaakt-gerefor- meerde school hield de affaire steeds binnenskamers en ligt na het uitkomen ervan zwaar onder vuur. Rector Van Middelkoop is tijdelijk teruggetreden in af wachting van een extern onder zoek. De 45-jarige K. wil schoon schip maken. Hij wil nog niet prijsge ven hoeveel namen er op zijn ei gen lijst staan. Deze opsomming, die hij samen met zijn wijkouder- ling opstelde, ligt bij zijn advo caat in de kluis. Over een poosje gaat de complete lijst naar de po litie, maar K. wil eerst zeker we ten welke jongens daar wel of niet op willen staan. Daartoe plaatste hij vorige week een op roep in het Nederlands Dagblad, een christelijke krant. Momenteel verblijft hij vrijwillig in een psychiatrische kliniek, er gens in het midden van het land. De vrouw was bestuurster van een auto met Belgisch nummer bord. Daarin vond de douane de hasj, verstopt achter het reserve wiel en onder de voetenruimte van de achterbank. Zij was met een veerboot vanuit België naar Engeland gevaren. Een totaal verbouwereerde echt genoot, die met de drie kinderen thuis was, werd diezelfde avond door de Engelse politie van de aanhouding op de hoogte gesteld. Hij zei gisteren niet geweten te hebben dat zijn vrouw richting Engeland was vertrokken en ze ker niet waarvoor. Volgens de echtgenoot klopt het dat zijn vrouw probeerde hasj Engeland binnen te smokkelen. „Onder dwang," zei hij gisteren. „Mijn vrouw had van een Bel gische vrouw een grote geldsom geleend en kon die onmogelijk te rugbetalen. Als zij de hasj naar Engeland bracht, zou de schuld worden kwijtgescholden. Ik was hiervan absoluut niet op de hoogte." Vol gens hem is de identiteit van de Belgische vrouw bekend. De politie in Zeeland is van de aanhouding op de hoogte ge bracht, maar niet bij een onder zoek betrokken, zo liet woord voerder Henk Kramer weten. Na haar arrestatie in Ramsgate werd de Breskense voor één nacht ondergebracht in het poli tiebureau van Margate. Van daaruit werd zij, op last van de rechtbank, in voorlopige hechte nis genomen in de Londense Hol- loway-vrouwengevangenis. Van uit die gevangenis schreef zij de redactie van De Stem. VERVOLG VAN VOORPAGINA Tijdens het schoonmaken maakte zij echt kennis met het gevange nisregiem. Het hospitaalgedeelte blijkt geen zieken te herbergen, wel vrouwen - meest heroine- verslaafden - die in vijf dagen ge dwongen moeten afkicken. „Onmenselijk gewoon, lijden, af zien, pijn. Slapend in hun kots, God wat zien die af. Sommige vrouwen waren al jaren niet meer ongesteld geweest door het ge bruik van drugs, die begonnen soms ineens vreselijk te menstru eren. Dan liggen ze letterlijk in hun bloed en kots en moeten dat, hoe ziek ze ook zijn, zelf schoon maken. Het ergste is dat je als schoonmaakster niet met de ge vangenen mag praten, niets ge ven, zelfs geen water. Je bent machteloos omdat je hart zegt je medemens te helpen. Je gevoelens worden hier totaal afgeremd. Huil je, dan geven ze je een pille tje. Je bent depressief, zeggen ze dan. Lachen kan niet, want dan gebruik je drugs, anders kun je niet lachen, dat bestaat niet. Het enige wat je op den duur nog hoort is het gerinkel van sleutels en deuren die dichtslaan en de grote sleutel, die je hóórt, om je celdeur te sluiten. Dit is alles, je leven houdt hier op." En bij dat alles spelen de gevol gen voor haar gezin haar door het hoofd. „Ik was mijn vrijheid kwijt maar ook zij zijn daarvoor gestraft. Geen vrouw die er was om te gaan slapen, geen mama die luisterde, geen verhaaltjes voor het slapengaan, alleen ver driet. Waarom mama?" zo om schrijft Berdien het zelf. Zij zegt haar brief aan De Stem geschreven te hebben mede om mensen te vertellen hoe dichtbij hun bed er nog Middeleeuwse toestanden zijn. Tevens om lezers op te roepen haar misschien een beetje te willen steunen. Haar adres is: Albregtse, Berdien, prisonnr. RL 3366 HMP Holloway, Unit C3 Parkhurstroad Londen N7 ON4 England. Volgens haar echtgenoot, die van de brief op de hoogte was, gaat het verblijf in de gevangenis ge paard met ups en downs. „Even als bij ons thuis hier. Woede en angst wisselen elkaar af. En te vens een gevoel van machteloos heid ook al omdat de haar toege wezen advocaat niet een écht be trokken indruk maakt", zegt hij. Inmiddels heeft hij dus tweemaal zijn vrouw bezocht. „Met drie volwassenen mag je er dan, als je het van tevoren vraagt, een uurtje bij." Hij is van plan haar, zolang ze vastzit, eenmaal per maand te bezoeken. En daarna? „Dan is ze weer met liefde welkom", zegt hij.

de Stem | 1996 | | pagina 3