;genheid mum.. Volop grond in Nieirw-Namen dhTstem 1 IDEN HET 'Ze willen allemaal van rijke komaf zijn' li! ^4 Grensgemeenten maken ruzie over weg tussen Hulst en St. Niklaas feri,atie tesSBsss"1 ri^*ni7.00uur Kaartkampioenen Terneuzen in de bloemetjes DAG klapper ZAKEN nieuws Conflict hengelsporters met de Delta Federatie iiil lil irouwd Uitbreidingsplan Veer straat levert voldoende woningbonwkavels op voor jaren 'Gematigd optimisme' over i ziekenhuizen in Zeeland Zwembad De Driehoek strijdtoneel zwemmarathon ticulieren nESTEM ZEELAND C2 editie zeeland Baas van de week Groosman Jeans Rover-dealer Vlaamse Tuin Techniek Kapperssucces I (bedankje, jubileum, |welijk, verloving, prestatie, examen, Iham enz. colom 0,65 incl. BTW, 'regel verplicht, f afbeelding, mm 26.- incl. BTW. iven op aanvraag. 1 niet geretourneerd. (313 of geef uw tekst jaatsing af bij één van Schriftelijke opgaven ld geaccepteerd, indien Ikend zijn, ook indien uw bijgevoegd is. het recht voor teksten fcn redenen te weigeren, klachten bereiken over de oehoudt de uitgever zich om de naam van de pr bekend te maken. gefeliciteerd! |AG 16 APRIL Dennis Bron in Oostbura Fnan i j in Oosterhout a' aa 1 Ma Dierickx, 12 april 1996, Hoek. De liefste vader van de wereld wordt 50 JAAR HOERA Veel liefs van Ellie en Nickie en een poot van Boefke 95 Vismarkt Burchtstraat Garenmarkt W.C. Serlippens Noordstraat laqgever moet gebeuren en zijn daar voor- ingen van de bestaande N403 tot geresulteerd in wel zeven ver- over uitgesproken. In die ding zou de gemeente vierende- Van on2.®.Y n„ lnnio niet van af tp hrpnoen het. rpehtliinis doortrekken van schillende alternatieven. gemeente ziet men meer heil in len. De Intercommunale Lanc DINSDAG 16 APRIL 1996 Van onze verslaggever „t-Gillis/Stekene - De aan- van de verkeersproble men op de weg Hulst- ctNiklaas (N403) dreigt te leiden tot een fikse ruzie tus- de grensgemeenten Sint- Gillis-Waas en Stekene. Reide gemeenten hebben zo hun Len denkbeelden over wat er moet gebeuren en zijn daar voor lopig niet van af te brengen. De enorme verkeersbelasting van de weg St.Niklaas-Hulst is al jaren een probleem. De weg maakt de dorpscentra van Kem- zeke en St. Pauwels vrijwel onleefbaar. Al heel wat deskundigen hebben hun tanden stuk gebeten op mogelijke oplossingen. Die gaan van tracéwijzigingen en aanpass ingen van de bestaande N403 tot het rechtlijnig doortrekken van de N41 van St.Niklaas naar de Expresweg. De discussie is actueel geworden, nu er een structuurplan voor het Waasland in de maak is. Daarin zal een toekomstige oplossing voor de verkeersperikelen moe ten worden ingetekend. Ook de Gentse professor Allaert heeft zich ermee bemoeid en dat heeft geresulteerd in wel zeven ver schillende alternatieven. Allaert kiest daaruit een variant waarbij de N41 deels wordt door getrokken via het huidige tracé van de N403, waarbij de weg dan achter de dorpen Kemzeke en St.Pauwels loopt. Die oplossing vindt men in Sint- Gillis niet best. Slecht zelfs, want de gemeente heeft er het 'onaanvaardbaar' over uitgesproken. In die gemeente ziet men meer heil in het rechtstreeks doortrekken van de N41 naar de Expresweg. Dat stuit tegen de borst bij de gemeente Stekene. Daar heeft men laten weten juist die oplossing onaanvaardbaar te vinden. Immers, de gemeente wordt nu al doorsneden door de Expresweg. Een nieuwe noord-zuid-verbin ding zou de gemeente vierende len. De Intercommunale Land van Waas vindt dat er met het licht op de structuurplanning toch een haalbaar en voor ieder een aanvaardbaar alternatief op tafel moet komen. Daarom is nu besloten een werk groep op te richten waarin verte genwoordigers van Stekene en Sint-Gillis gaan proberen hun meningsverschillen bij te leggen. Van onze verslaggever Kieuw-Namen - Met het nieuwe uitbreidingsplan Veer- straat komt er in Nieuw-Namen weer voor jaren bouw grond beschikbaar. Hoewel er eerst nog enige angst bestond voor te hoge grondprijzen blijkt uit de exploita tie-opzet dat de prijzen niet uit de pas lopen bij andere bouwlocaties in de Hulster kernen. In het gebied tussen de Veer- straat en de sportvelden aan de Cuwaertstraat kunnen ongeveer 38 woningen worden gebouwd. De aanleg van dit exploitatieplan vindt in drie fasen plaats. De eer ste fase omvat de reconstructie van de Veerstraat, inclusief de aanleg van een verkeersremmers j bij het begin van de bebouwde kom. In die eerste fase kan de gemeente ongeveer veertien bouwkavels uitgeven. In het uitbreidingsplan is uitge- I gaan van een bouwgrondprijs I van 112,50 gulden exclusief btw per vierkante meter voor vrij- ande huizen en twee-aaneen- woningen. Tuingrond moet 25 den per vierkante meter gaan kosten. In relatie tot nog niet zo lang geleden vastgestelde nieuwe grondprijzen in Clinge-West (120 den), De Mate (130 en 127,50 gulden) en Graauw-Zuid (100 gulden) vinden burgemeester en wethouders van Hulst deze grondprijs voor Nieuw-Namen I Drie uur lang vormt het zwem- het strijdtoneel voor 22 mploegen. Winnaar wordt de sg die de grootste afstand gt. H. Wessels, bedrijfsleider I van De Driehoek: „Het is de oeling dat iedere ploeg, die I uit maximaal acht mensen I bestaat, in estafettevorm mee- I zwemt. Per keer moet iedere deelnemer minimaal honderd i Beter zwemmen, maar de ploe- I gen bepalen voor zichzelf welke j afstanden ze per persoon afleg- Wedstrijdzwemmers zijn IVERVOLG VAN ZEELAND - C1 j De betrokken bestuurders die - aanwezig waren bij de stie noemden de uitkom- I sten van het onderzoek 'gematigd i optimistisch'. «Met slecht," zo reageerde de PvdA-gedeputeerde De Kok 1 (volksgezondheid), „ik heb zelf "el eens slechtere rapporten I Redactie kneuzen: I ÏSndstraat 32,4532 CG ■slot 15-645769, fax 0115-645742. I Svan'rf1' P»ter °DDe' (ed'tiechef), fri,vr< .,en sem'Franl< van Cooten, 1 Helm h!'1 fced'Chef)' Rein van der I Harold de Puysseleijr. Motraat 1,4461 JK lellarti?"^r700, fax °t 73-273701 ^Cer)eSMaaS(Pr°VinCie" Hulst: fearktWa.«61CW Jan» 'fax0114"372771' E"»«rerLaeShH0ChStenbaCh' Redactie zeeland: onKoomen te'. on 645^|751 «neuzen: 32,4532 CG Vtrteot 0,fax 0115-645741 megenwoordigers: »»'boekLPrivé°115-563976' 'redelijk'. B en W zeggen dat in een voorstel aan de gemeenteraad om het exploitatieplan Veer straat vast te stellen. Het college wijst erop dat de grondprijzen nog negatief worden beïnvloed door de hoge kosten die gemaakt moeten worden voor het bouw rijp maken van de eerste fase. Meer dan de helft van de kosten voor het bouwrijp maken moeten al in het eerste jaar gemaakt wor den. Bovendien is in de grond prijzen ook de aanleg van de snelheidsremmer doorberekend. Als zich niet te grote renteschom melingen voordoen en als het uit breidingsplan inderdaad naar verwachting over veertien jaar vol is, dan houdt de gemeente er uiteindelijk nog een kleine 13.000 gulden aan over. Het nieuwe uitbreidingsplan voor Nieuw-Namen komt don derdag 18 april ter sprake in de Hulster financiële commissie. Die vergadert dan om 19.30 uur in het stadhuis. Hulst - Conditie, taktiek en recreatie. Daar draait het om tij dens 'De drie uur van De Driehoek'. De zwemmarathon die vrijdag 26 april voor de zesde keer in het Hulster zwembad De Driehoek wordt gehouden. daar heel precies in. Zij stellen vaak een bepaalde taktiek op om de concurrentie te snel af te zijn. Ieder uur maken we een tussen balans op. Aan de hand daarvan kunnen de ploegen hun strategie bijstellen. Bij de recreanten gaat het er heel anders aan toe, zij zwemmen echt voor de lol mee." De wedstrijdzwemmers behalen steevast de grootste afstanden. Vorig jaar had de winnaar ruim tien kilometer achter de rug. De wedstrijd begint vrijdag om 20.00 De kaartkampioenen werden in de bloemetjes gezet: (vlnr) D. Reijers, W. van Leuven en mevrouw Van Hecke. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Terneuzen - Ze hebben er lang voor moe ten werken, de dames en heren van de Terneuzense ouderenkaartclub 'SWAT', maar nu is het einde van de kaartcompe- titie bereikt. Gisteren werden de win naars gehuldigd. Bieden en jokeren, doorgaan tot de boom uit is, termen die de kaarters niet vreemd zijn. Kaartclubvoorzitter A. Meyer vertelt: „Ieder een die aangesloten is bij de kaartclub mocht meedoen aan de competitie. Dat zijn bewo ners van De Veste, maar ook van daarbuiten. Sinds begin september zijn we bezig, iedere maandagmiddag speelden we in Dienstencen trum De Veste." De kaarters hadden twee competities; één voor het spel bieden en één voor het jokeren. Zowel mannen als vrouwen deden aan het bieden mee. Het jokeren werd alleen door vrouwen beoefend. Het winnen van een partij was goed voor één punt. Opgeteld leverde dat gisteren de einduitslag op. De winnaars kre gen een beker overhandigd. Maar eigenlijk was iedere deelnemer een beetje winnaar; allemaal mochten ze een gevulde boodschap pentas mee naar huis nemen. De uitslag was als volgt: de dames Reijers en Van Hecke waren eerste bij respectievelijk het bieden en het jokeren, in de mannencom- petitie Bieden was W. van Leuven eerste. gehad." „We gaan ermee aan de slag, en zullen de aanbevelingen voor verbeteringen uitvoeren,zo liet een woordvoerder namens de ziekenhuisdirecties weten. „Voorzichtig positief over de zie kenhuiszorg," luidde het oordeel van de woordvoerder van de zorgverzekeraars. En: 'gematigd optimistisch', was ook de woord voerder van de provinciale patiëntenorganisatie. Uit de rap portcijfers is een algemeen kwa- liteitsonderscheid tussen de Zeeuwse ziekenhuizen te maken. Dat lijstje, afgaande op die 9 punten van 7,8 en hoger alleen, ziet er dan zo uit: de twee betere ziekenhuizen zijn het Ziekenhuis Antonius en het Oosterschelde- zieknhuis in Goes, beide met een gemiddeld rapportcijfer van 7,5. Vooral het afsprakenbureau in het Antonius met een 8,1 en de assistentie in de Oostburgse poli kliniek met een 7,9 scoren hier hoog. Het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee staat op de algemene schaal op de derde plaats met een 7,4. Vervolgens komen het Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen en De Honte in Ter neuzen met een 7,3. Maar op onderdelen verschillen alle zie kenhuizen natuurlijk van kwali teit. Het uitstekende afspraken- bureau en de assistentie in de polikliniek van het Antonius is al genoemd, maar bij de verzorging zelf, scoort De Honte het laagst en is het Oosterscheldeziekenhuis het beste. De nazorg, zowel in het Antonius als in De Honte, kreeg van de consument een magere 7,2 en 7,0 mee. Veel kritiek was er op de beriekbaarheid van de zieken huizen met openbaar vervoer, de begeleiding van arsten bij per soonlijke problemen en het geven van informatie over onder meer medicijnen. Wachten, wat vaak voorkomt in de ziekenhuizen levert ook veel kritiek op. Belangstellenden bladeren in de oude akten op zoek naar sporen van hun voorouders. foto camile schelstraete Van onze correspondent Sas van Gent - Ruim honderd belangstellenden kwawen zaterdag naar cultureel cen trum De Speije in Sas van Gent voor de open dag van de genealogische werkgroep Zeeuws-Vlaanderen afdeling Sas van Gent en de WF Oost- Vlaanderen. Zaterdag werd in Sas van Gent letterlijk alle registers openge trokken om de bezoekers ten dienste te staan. Wie op zoek was naar zijn voorvaderen kon de doop-, huwelijks-, en overlij densakten nakijken van het gebied Zeeuws-Vlaanderen en de streek tussen Sas van Gent en Gent( België). Daartoe had de werkgroep microfilms van de parochie- registers van de Nederlands-Bel gische grensstreek. „Deze zijn gekocht van de Mor monen in Salt Lake City. Daar staat iedereen die geboren wordt op deze aarde in. We zijn bezig om al onze gegevens in de compu ter te zetten. Een werkje wat nog wel tien jaar duurt," aldus N. Kuipers. Ruim zeventig procent van de vragen blijkt terug te voeren naar onze Zuiderburen. De stamreek sen werden dan ook nauwkeurig uitgeplozen. Bij de Oost-Vlaamse vereniging voor familiekunde werd driftig gevraagd naar fami liewapens. THEATER ZEELAND Festival Cultureel Gekleurd - theater, concerten, tentoonstellin gen, literaire activiteiten en film - meer info: WV's Zierikzee, Burgh- Haamstede, Goes, Middelburg, Vlis singen, Oostburg, Terneuzen en Tholen - (vanaf zo) DIVERSEN NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - Café St.-Cecilia - 20.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - Café Zondagsvermaak - 14.00 uur KLOOSTERZANDE Vleeskaarting - Café De Reizende Man-19.30 uur WALSOORDEN Schieting voor bejaarden - Café rue du Nord-13.30 uur ZUIDDORPE Schieting voor bejaarden - Café 't Gemeentehuis -13.30 uur CLINGE Volksdansen en biljarten - KBO - Malpertuus-13.30 uur Zang - KBO - Malpertuus - 15.30 uur Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur SAS VAN GENT Koersbal - St.-Albert -13.30 uur Crea Club - voor vijftigplussers - De Speye- 13.30-15.30 uur WESTDORPE Koersbal - Concordia -13.30 uur AXEL Koersbal - De Halle -13.30 uur Jokeren - Gregoriuscentrum - 13.30 uur GRAAUW Jokeren - Gemeenschapshuis - 13.30 uur SLUISKIL Bloemschikken voor gevorder den - ZVU/SKI - 't Meulengat-19.30 uur HULST Bieden - KBO - De Lieve -13.30 uur Dansen - KBO - De Lieve - 20.00 uur FILMS GOES Grand Theater 20.00 uur Toy Story HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Get Shorty 20.00 uur Money Train 20.00 uur Heat 20.00 uur Broken Arrow 20.00 uur Toy Story (Eng) 20.00 uur Mr. Holland's opus MIDDELBURG Cinema 20.00 uur Land and Free dom VLISSINGEN Afhambra 1 - 20.00 uur Broken Arrow Alhambra 2 - 20.00 uur Toy Story (Eng) Alhambra 3 - 20.00 uur Money Train Alhambra 4 - 20.00 uur Mr. Hol lands Opus BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Mr. Hollands Opus 20.00 uur Get Shorty 20.00 uur Dead man walking 20.00 uur Sudden Death Ciné Kennedy 20.30 uur Le Moulin de Daudet GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Mr. Holland's Opus 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Dracula: Dead and Loving it 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Sudden Death 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Copycat 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Ace Ventura; when nature calls 22.45 uur Nobody's Fool 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Get Shorty 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur 12 Monkeys 14.30 en 17.00 uur Toy Story (Ned) 14.30 en 17.00 uur Toy Story (Eng) 20.00 en 22.30 uur Casino 20.00 en 22.30 uur Dead man Wal king 17.00 en 20.00 uur Sense and Sensi bility 14.30 en 17.00 uur Babe, een bui tengewone big (Ned) 20.00 uur Heat 14.30 uur Jumanji 20.00 uur Seven 22.30 uur Leaving las Vegas KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Sudden Death 20.00 uur Ace ventura: When nature calls 20.00 uur Copycat 20.00 uur Dracula: Dead and loving it Terneuzen - Saskia de Feyter van het Reclame Communica tie Adviesbureau De Feyter- Kruimink uit Terneuzen werd uitgeroepen tot Baas van de Week. De medewerkers hadden haar aangemeld bij het radio programma Arbeidsvitaminen. Dat resulteerde erin dat ze op 9 april werd uitgeroepen tot Baas van de Dag en op 12 april tot Baas van de Week. Axel - Na een flinke verbou wing heropende Groosman Jeans en Vrijetijdsmode in de Noordstraat 35 in Axel. Het interieur heeft een volledig nieuw aanzicht gekregen. Groosman biedt een ruim assortiment in jeans en vrij- etijdskleding en is goed gesor teerd in merken als Levi's, Salty Dog en Scotch Soda. De dames kunnen terecht voor merken als NAF NAF en Gin Fizz. Tijdelijk zijn de Pépé- jeans vijftig procent in prijs verlaagd. Terneuzen - Garage RIDA, Rover-dealer voor Zeeuws- Vlaanderen, houdt deze week open huis. Men heeft twee din gen te vieren: de presentatie van twee nieuwe Rover-model len en de opening van de ver bouwde showroom. Tijdens de Open Huis Dagen, die duren tot en met 20 april, wordt onder andere de gloednieuwe Rover 200 en de Rover 400 getoond. Terneuzen - Vlaamse Tuin Techniek B.V. vestigde zich aan de Haarmanweg 14a in Terneuzen. Het bedrijf heeft zich gespecialiseerd in tuin hout, natuursteen, bestratings materiaal en tuindecoraties. Het bedrijf richt zich op tal van doelgroepen en levert, indien gewenst, alle producten aan huis. „Via service en persoon lijke aandacht willen we men sen begeleiden naar een per soonlijke tuin," luidt de doel stelling van V.T.T, dat dage lijks geopend is van 8.30 tot 17.30 uur. Op zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. Terneuzen - Lioda van Dron- gelen, werkzaam bij kapsalon Van den Hout aan de Axels- estraat in Terneuzen, behaaLde bij het Nederlands kampioen schap voor kappersleerlingen in Utrecht een tweede plaats. De twintigjarige leerling-kap ster, die nu in het vierde jaar zit van haar opleiding en die zij volgt bij het ROC Wester- schelde, stak daarmee vijfhon derd concurrenten de loef af. De voorronde in Rotterdam had ze zelfs winnend afgeslo ten. In Utrecht behaalde zij de tweede plaats bij het knippen en föhnen voor vierde-jaars- leerlingen. Van onze verslaggever Breda/Vlissingen - De Baroniesche Hengelaars (DBH), met ruim 7.100 leden één van de grootste hengelsportverenigingen In het zuiden van het land, wil uit de Delta Federatie stappen. „Ze willen allemaal van rijke komaf zijn en een familiewapen. Er zijn er maar liefst honderd duizend. Er zijn meer burgelijke familiewapens dan van adel." De een ging dan ook blij verrast met een kopie van het familiewa pen huiswaarts, een ander had minder geluk. „Als je echt onderzoek wilt doen, moet je beginnen bij de oud-tan tes en je aansluiten bij een gene alogische werkgroep," was het welgemeende advies. Bij de Delta Federatie in Vlissin gen is een dertigtal hengelsport verenigingen met vele duizenden sportvissers in Brabant, Zeeland en België aangesloten, pet bestuur van De Baroniesche Hengelaars verwijt de Delta Federatie een arrogante opstel ling waardoor de aangesloten leden-verenigingen nauwelijks iets hebben in te brengen. Bovendien voeren de 'zoutvis- Sers', de hengelsportverenigingen in Zeeland en West-Brabant, de boventoon in de federatie. De 'zoetvissers', zoals de Baronie sche Hengelaars, hebben het nakijken. De algemene ledenvergadering Van De Baroniesche Hengelaars in Breda besloot het DBH- bestuur gisteravond te machtigen een onderzoek te doen naar het vormen van een eigen federatie (met hetzelfde DBH-bestuur) die dan lid kan worden van de over koepelende Nederlandse Vereni ging van Sportvissersfederaties (in totaal 350.000 leden). Voordeel daarvan is dat het bestuur van De Baroniesche Hen gelaars rechtstreeks toegang krijgt tot de vergaderingen van de NWS. Ook het kostenaspect speelt een rol. Het lidmaatschap aan de Delta Federatie kost DBH nu 3,75 per lid per jaar. Het vormen van een eigen federatie kost hooguit 1,00 per lid. I fi1

de Stem | 1996 | | pagina 15