"Vlaanderenhal Sas brandgevaarlijk' De charme van een kleine gemeente POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws SPORT in het kort DUIVEN sport UITSLAGEN ter m/v Sluis-Aardenburg houdt open dag 'oordigers Vopr de zomer verbouwen? Eerst naar Zonneranda. ZEELAND C3 Aanrijding zonder letsel Autoruit vernield Dronken rijder aangehouden Belg blaast ruim één promille Brommer gestolen Sigaretten ontvreemd Poging diefstal drie auto's Sas van Gent Terneuzen Squashtoernooi EXAMENS Koersbal Gaaibollen Biljarten louwkundige maatregelen nodig om risico's te beperken I y blijkt uit een voorstel van het I uilege van burgemeester en wet- I baders (B en W) van de gemeen- I |i Sas van Gent aan de leden van I je commissie financiën. PV-jubilarissen IZuid-Holland. ervaring. Op basis van functie ichalen gehanteerd: 1.04.95) uitgaande van 22 jewonnen bij de heer inkoop en Gebouwen. De annummer 0118-631271. ouwen, etnische minderheden ren. OPENDAGEN: U EN 14 APRIL. kerkstraat 8 Baarle hertog [A. 'K WIL MEER INFORMATIE OVER ZONNERANDA ZATERDAG 13 APRIL 1996 Axel - Bij een aanrijding op de kruising Buitenweg/Stations straat zijn een 65-jarige Axelse en een 25-jarige plaatsgenote donderdagmiddag met de schrik vrijgekomen. Hun bei der auto's liepen blikschade op. De 65-jarige automobiliste ver leende geen voorrang. Terneuzen - Een 34-jarige man uit Trebinje liep tegen een schadepost van duizend gulden op. Onbekenden vernielden een ruit van zijn auto die aan het Wilgenplantsoen geparkeerd stond. Hulst - De politie heeft giste ren omstreeks 0.30 uur een 24- jarige automobilist uit Heikant aangehouden met te veel drank op. Hij reed met zijn auto over de Grote Kreekweg en had een alcoholpromillage van één. Hij kreeg een dagvaarding uitge reikt. Hulst - Een 26-jarige autobe stuurder uit Sint Niklaas is donderdagavond op de Zoete- vaart aangehouden omdat hij met te veel drank in zijn lijf reed. De blaastest gaf ruim één promille aan en dat kwam hem op een proces-verbaal te staan. Bij algemene controles op de Zoetevaart en de Absdaalse- weg eerder op de avond maak te de politie zeventien proces sen-verbaal op voor het niet dragen van de autogordel, het niet volgen van een verplicht fietspad door bromfietsers. Ook had een automobilist zijn rijbewijs niet bij. Oostburg - Een 24-jarige Aar- denburgse deed aangifte van diefstal van haar bromfiets op de St. Michielstraat in Oost burg. De waarde van de brom mer was tweeduizend gulden. Zaamslag - Uit een bedrijfs pand aan de Bedrijvenstraat is in de nacht van donderdag op vrijdag voor duizenden guldens aan sigaretten gestolen. Zaamslag - Drie auto's zijn in den nacht van donderdag op vrijdag opengebroken met de bedoeling ze te stelen. De voer tuigen stonden geparkeerd op de Van der Baanstraat en Ger ard van der Nissestraat. Een witte Opel Kadett Karavan is wel gestolen. De auto was ei gendom van een 34-jarige be woonster van de Adriaan van Walravenstraat. CUTTING EDGE - In café d'n April treedt morgen de band Cutting Edge op. De band speelt blues-rock. De aanvang is 22.00 uur en de toegang is gratis. PLEE BEK - Komend weekend is Paul Boon vijf jaar uitbater van het café De Watergeus. Daarom is er volgende week vrijdag 19 april een receptie van 21.30 tot 22.30 uur. De Sasse Kadees, die in de Water geus hun thuisbasis hebben, zullen deze avond muzikaal opluisteren. Zaterdag 20 april wordt er een Plee Bek show ge houden die om 21.30 uur be gint. Deelnemers kunnen zich mel den in De Watergeus. CATECHESE - Geïnteresseer den in de achtergrond en op bouw van de eucharistieviering kunnen een reeks van vier avonden in de Terneuzense Op- standingskerk bijwonen. Ook wordt er meer zicht gegeven op niet-eucharistievieringen. De avonden zijn, tussen 19.30 uur en 21.30 uur, op 16 en 22 april alsook op 7 en 14 mei. Meer in formatie bij telefoon 0115- 491785. Terneuzen - In sportcentrum Foaks in Terneuzen werd een ontmoetingstoernooi squash gehouden tussen de eerste en tweede klasse van de Flying Dutchmancompetitie. Er na men twintig spelers aan deel. Er werden goede partijen ge speeld. Er waren diverse vijf setters, onder andere door de fanatieke Franca van de Bulck, die 2-0 in sets voorkwam tegen pascal Wesage, maar de vol gende drie sets in drie keer 9-7 nipt verloor. Wouter van de Ende, diè net terug was van een jaar Australië, kwam even kij ken en speelde mee. Hij verloor zijn eerste partij tegen Peter de Boever, maar sloot de volgende drie partijen met winst af. De finalisten van het toernooi werden Raf de Wever en Peter de Boever. De Wever versloeg achtereenvolgens Peter de Looze, Johnny Vantricht en Jean Paul van Dierendonck. Peter de Boever stopte er na zijn derde partij tegen Ko de Ruiter mee en dus werd de fi nale gespeeld door Raf de We ver en Ko de Ruiter. Die werd eveneens een vijfsetter, die door Raf de Wever gewonnen werd met 2-9, 9-2, 6-9, 9-4 en 9-6. Terneuzen Postduivenvereniging. VZV te Hoofdplaat hield met een deelname van 339 oude duiven een wedvlucht vanuit Soignies, hoogste snelheid 1354,59 meter per minuut: 1, 2 en 7. A. Gernaert, 3 en 10. H. de Poorter, 4. A. Martens, 5 en 6. A. van de Broecke, 8. C. Temmerman, 9. B. de Poorter. Verwachting Axel, 73 oude duiven, 1382,83mpm: 1, C. de Poorter, 2. R. Herman, 3. J. Verschuren, 4. P. de Bakker, 5, 7 en 9. Comb. Van Eijk/Den Exter, 6. Comb. De Mul/Kop,. 8. K. Verbunt, 10. P. de Poorter. De Vrede Sas van Gent, 206 oude duiven, 1323,36mpm: 1 en 9. A. de Caluwé, 2. Comb. Elegeert, 3. R. de Caluwé, 4. M. van Dam, 5, 7 en 10. E. en L. Breepoel, 6. W. Winne, 8. P. Goossen. Tilburg - Afgestudeerd aan de Katholieke Universiteit Brabant in Tilburg: F. de Cock, registeraccountant, uit Hulst tot doctorandus fiscale economie. verslaggever U rdenburg - De landinrichtings- 'Süssie van de ruilverkaveling Henburg wil boeren een subsidie van zeshonderd gulden per ctare. ,eld is bedoeld om landbouwers I 'rendement te laten halen uit hun 5 en om meer te profiteren van de aveling. t om een totaal subsidiebedrag jie commissie wil hiermee mede voorko- le stafafdelingen Griffier is de Lento' de ruilverkaveling Aardenburg in navolging van die Biervliet wordt af gestemd. Dat gebeurde onder andere omdat de boeren vonden dat ze zelf te weinig voordeel zagen. „De vrees bestaat dat als Aardenburg wordt afgestemd het fenomeen ruilver kaveling op de tocht komt te staan. Van daar dat de landinrichtingscommissie aan Gedeputeerde Staten voorstelt de subsidieregeling in het leven te roepen," zegt voorzitter E. Wijffels. De landinrichtingscommissie wil de re geling als experiment toepassen op Aar denburg. „We willen eerst bekijken hoe de land bouw reageert op ons voorstel. Daar naast moeten GS het voorstel ook nog voor goedkeuring voorleggen aan de Centrale Landinrichtings Commissie. Daar gaat nogal wat tijd overheen. Van daar dat we het tijdstip van stemming hebben verplaatst van mei naar okto ber." Het gaat er dus om dat boeren indivi dueel profiteren van de ruilverkaveling. „Vroeger keken boeren meer naar het belang voor de streek of naar het belang voor de buurman. Die tijd is voorbij. Boeren gaan meer op de individuele toer. Het eigen belang is belangrijker. Daar spelen we met de subsidieregeling op in," legt secretaris J. Busser van de com missie uit. Boeren moeten zelf ook een duit in het zakje doen. „We vragen boeren zelf vijf tienhonderd gulden per hectare te inves teren in zaken als drainage en ontslui tingswegen in de vorm van bijvoorbeeld dammen. Daar staat dan een subsidie van zeshonderd gulden tegenover. Dat betekent toch een stimulans," denkt Wijffels. „Deze regeling is bedoeld voor iedereen. Dus ook voor de landbouwers die niet hoeven te verkavelen." Daarnaast wil de landinrichtingscom missie ook een compensatie geven aan boeren die een slechtere perceels vorming krijgen toebedeeld. Dat gebeurt in de vorm van bijvoorbeeld drainagewerken en een bijdrage in de aanleg van toe gangswegen. De commissie speelt met het voorstel ook in op een provinciale notitie waarin staat dat nieuwe mogelijkheden nodig zijn om de Zeeuwse boer meer te laten profiteren van ruilverkavelingen. Deze notitie was opgesteld naar aanleiding van het af stemmen van de ruilverkaveling Bier vliet eind vorig jaar. Clinge - Zaal Malpertuus met 15 per sonen. Mat 1: 1. G. de Witte/M. Deij- aert, 2. C. Bayens. Mat 2: 1. P. van Broeck, 2. M. Vonck/J. de Poorter. Ossenisse - Hof ter Nesse met 10 per sonen: 1. A. Röttier/A. Mannaert, 2. M. de Maat-De Waal/ R. de Waal- Cambeen, 3. E. de Maat/M. Radema- kers-Warrens. Axel - Gregoriuscentrum met 15 per sonen. Mat 1: 1. P. Durink, 2. A. Wil- lemsen, 3. R. Kempe. Mat 2: 1. J. la Heijne, 2. G. Braun, 3. G. Antheunis. Westdorpe - Zaal Concordia met 16 personen. Mat 1: 1. R. Jansen/O. de Kever, 2. E. d'Haenes/C. de Smet. Mat 2: 1. W. Kalle/E. de Smet, 2. F. Verhoosel/A. Jansen. Sas van Gent - Zaal Sint-Albert met 10 personen: 1. F. de Kort, 2. me vrouw De Kort, 3. L. van Boxtel. Axel - Zaal De Halle met 8 personen: 1. C. Maas, 2. J. de Poorter, 3. J. Vos en P. Oosting. Koewacht - Zaal De Vlaschaard met 26 personen: 1. C. Laurijssen/A. Roe- lands, 2. M. Roelands-Van der Sijpt/A. de Windt, 2. H. van Waes/E. la Heijne. Kloosterzande - Clubgebouw Rozen hof met 24 deelnemers. 1. A. Weese- A. Cornelissens. 2. H. de Gucht Ivens. 3. R. van de Velde G. de Bruin Clinge - ANBO, 37 personen. Mat 1: mevrouw Warrens/O. Rombaut, 2. mevrouw Ras/J. Warnier. Mat 2: 1. mevrouw Emeleer/E. Jonkers, 2. me vrouw Heije/J. Spitters. Mat 3: 1. mevrouw Baeijens/J. Bouvre, 2. me vrouw Kegels/C. Bertram. St.-Jansteen - KBO, De Warande: 1. P. Rombout, 2. C. Verweij, 3. Th. Kints/A. van Remoortere. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis met 17 personen. Hoge vogel: S. Jansen, rechter zijvogel: C. de Kort, linker zijvogel: R. van Trappen, grootste aantal (8): E. Hemelaar. Clinge - Zaal De Landbouw met 24 personen: 1. E. van Hoof, 2. M. de Maere, 3. J. van Delft, 4. M. van Kerkhoven. St.-Jansteen - Wintercompetitie bil jartclub De Warande voor ouderen. Kampioenen: A-klasse libre: W. Kindt, A-klasse bandstoten: H. de Bruijn, B-klasse libre: H. Schille- mans, B-klasse bandstoten: J. Jans- sens, algemeen kampioen: J. Jans- Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - De fusie gemeente Sluis-Aardenburg houdt zaterdag 20 april onder de noemer 'Jong historisch met toekomst' open dag. Deze dag is mede bedoeld om de organisatie van de jonge gemeen te te laten zien. De voormalige gemeenten Sluis en Aardenburg fuseerden ruim een jaar geleden tot de nieuwe gemeente Sluis-Aardenburg. De wallen in Aardenburg. foto wim kooyman leservice; lergaderingen; hheden; nptieve dienst; 1 dagelijks gemeentebestuur iagt de commissie advies over voorgenomen uitgave van lifM gulden om de sporthal en I ie Vlaanderenhal beter te bevei- r van de maatregelen t licht gekomen na con- Irtvan de voorzieningen door I jt bouwkundig inspecteur van de I tenekeringsmaatschappij moet er een dubbele I deur met stalen kozijn worden [ingebracht in de opening tussen 1 te Vlaanderenhal en de gemeen- I lelijke sporthal. [De rest van het gat kan dan ver liet worden dichtgemetseld. Deze kost zesduizend gul- I leider schort een en ander aan iebrandwering. lie staalconstructie tussen de |mnd van de sporthal en de I Vlaanderenhal moet voldoende I brandwerend worden gemaakt. 'osten voor het aanbrengen I la een brandwerende wand op I b plaats zijn geraamd op twin- tigduizend gulden. I Setcollege van B en W wijst er in I let voorstel aan de financiële lissie op dat de gemeente ei- |jtnlijk niet onder genoemde tagelen uitkan. Want vol- i de gebouwen niet aan de Wwerende eisen die de verze- kaar stelt, dan neemt de huidi ge maatschappij het risico niet geren moet de gemeente om- I hen naar een andere maatschap- If'i 'En dat zal naar verwachting re- tieren in een aanmerkelijke premieverhoging'zegt het coÜe- Ie commissie komt maandag 15 lyril vanaf 19.00 uur bijeen in I bet stadhuis aan de Westkade. [Hiilst - Tijdens de jaarvergade- I vai? ^deling Hulst van de I raustriebond FNV, zijn gistera- l_..i 33 jubilarissen gehuldigd. I jubilarissen zijn 50 jaar lid, u zijn 40 jaar aan de FNV ver lijden en twintig gehuldigden |i™ skds 25 jaar hun contri- I wie over. |Wonze verslaggever Bvan Gent - De gemeente re sporthal en evenemen- nhal De Vlaanderenhal in is van Gent zijn brandge- ijrlijk. Bouwkundige maat getal aan de twee voorzie- juBgen zijn nodig om de risi- I co's ingeval van brand zoveel I«gelijk te beperken. [ndel vraagt voor uitbreiding: Wij vragen; - dynamische mensen om te werken in een jong team Hen - leeftijd 21-50 jaar - in bezit eigen auto I a.s. maandag tussen 09.00- si 166. „Jong heeft te maken met de startdatum van de nieuwe ge meente. Historisch slaat op de ve le historische gebouwen en het rijke verleden van de gemeente en met toekomst geeft aan dat we op zijn minst de komende vijftig jaar nog zelfstandig willen blij ven," legt burgemeester C. van Liere uit. „Met de open dag wil len we onderstrepen dat het be langrijk is als kleine gemeente je zelf te profileren richting de ei gen bevolking en andere belang stellenden. De charme van een kleine ge meente is dat de lijntjes kort zijn. Klantvriendelijk werken staat bij ons centraal. Dat willen we graag laten zien. Mensen kunnen ook kennis maken met een groot aan tal ambtenaren en praten met raadsleden, wethouders en uiter aard de burgemeester. Ook kun nen ze zien hoe de nieuwe organi satie werkt." Stadsomroeper Cees Blaeke gaat 's morgens op pad om iedereen op de hoogte te brengen van de open dag. Het Belfort, het gemeente kantoor aan de Groote Markt in Sluis en het gemeentekantoor aan de Markt in Aardenburg kunnen van 10.00 tot 16.00 uur worden bezichtigd. Er vinden di verse rondleidingen plaats. Zo wordt onder andere tekst en uitleg gegeven over het compu tersysteem en over het archief. Ook mensen die nog gegevens no dig hebben voor het stamboom onderzoek worden op weg gehol pen. Ook worden vragen beant woord over zaken als een bestem mingsplan of een paspoort. Door de afdeling Burgerzaken wordt speciaal op deze dag gratis een beknopt overzicht van de in de Gemeentelijke Basisadministra tie opgenomen persoonsgegevens verstrekt. In de raadzaal van het Belfort worden diverse informatiestands ingericht. Zo is er een stand over het ver- keersveiligheidsproject Duur zaam Veilig, Met behulp van on der andere een computerspel wordt het publiek geïnformeerd over de doelstellingen van dit project. Reinigingsbedrijf Bron Burgemeester Van Liere: 'Klantvriendelijk werken staat bij ons centraal'. foto archief de stem uit Waterlandkerkje verleent me dewerking aan een stand over af valverwerking. Delta Nutsbedrij ven laat de laatste nieuwtjes met betrekking tot energiebesparing zien. C. Riemslag, beheerder van bezoekerscentrum 't Zwin, heeft in de raadzaal een tentoonstel ling over haaietanden. Ook de brandweer is aanwezig. De Sluise brandweermannen de monstreren hun uitrusting voor de kazerne. Hun Aardenburgse collega's staan met hun materiaal op de Markt opgesteld. De politie is present met onder andere radar- apparatuur en Openbare Werken laat zien welke bestelbusjes en trekkers ze hebben om hun taak uit te voeren. De VW verzorgt om 10.00 en 14.00 uur een gratis rondleiding met gids door Sluis. Vertrek van af het VW-kantoor aan de St. Annastraat naar het Belfort voor het bezichtigen van de raadzaal met de mogelijkheid de toren te beklimmen. Aansluitend is er een wandeling over een deel van de stadswallen en langs het kanaal. In Aardenburg gaat R. Coster met belangstellenden op pad voor een bomenwandeling van ongeveer anderhalf uur. Hij laat de diverse soorten bomen in de Kikkerstad zien. Verzamelen om 10.00 uur bij het gemeentekantoor. De Aar denburgse winkeliersvereniging WARVO en de Stichting Promo tie Aardenburg haken in op deze bomenwandeling met een specia le actie. Bij besteding van een be paald bedrag bij een van de deel nemende zaken wordt een boom pje cadeau gegeven. De galerij Galerichel aan de Weststraat in Aardenburg, escar- gotkwekerij In den Wijngaard aan Smedekensbrugge in Aar denburg, de St. Baafskerk, de Raadskelder en het voormalige stadhuisje van Sint Anna ter Muiden zijn tijdens de open dag ook te bezichtigen. De escargotkwekerij verzorgt om 14.30 een rondleiding en in de St. Baafskerk vertelt een gids alles over het heden en het verleden. Zowel in de raadskelder in Sluis als in het voormalige stadhuisje van Sint Anna ter Muiden kan een expositie worden bezocht. In de raadskelder worden schilde rijen tentoongesteld van Liduine Wauters en in Sint Anna ter Mui den worden aquarellen van land schappen en boerderijen uit de eigen omgeving geëxposeerd door Andrea van Vooren-de Groote. Beide tentoonstellingen zijn geo pend van 14.00 tot 17.00 uur. Muziekvereniging Apollo en de Koninklijke Muzieksociëteit Aardenburgsche Fanfaren zetten de open dag luister bij met een rondgang door Sluis en Aarden burg. De open dag sluit ook aan bij het Nationaal museumweekend. Be zoekerscentrum 't Zwin en het gemeentelijk archeologisch mu seum in Aardenburg zijn dat weekend gratis te bezoeken. Bo vendien wordt in het Aarden burgse museum op 20 april om 15.15 uur de tentoonstelling 'Ver volgd, verguisd, verzoend, 4,5 eeuw doopsgezind leven in West- Zeeuws-Vlaanderen' geopend. Daaraan voorafgaand vindt in de voormalige burgerzaal van het gemeentekantoor Aardenburg een bijeenkomt plaats met onder andere een voordracht door P. Visser, directeur van de biblio theek van de verenigde doopsge zinde gemeente in Amsterdam. \,l (ADVERTENTIE) u meer ruimte in uw eigen huis zonder verbouwingsrommel? Kies de moder- n? betaalbare oplossing: 'n serre of veranda van Zonneranda - de marktleider in ^Benelux. Tal van varianten, ook met elektrisch schuifdak. Zonneranda's worden n overleg met u ontworpen en op maat gemaakt voor uw huis. Constructie van 8 Patenteerde materialen. In eigen beheer voorge- Gceerd en geïnstalleerd. Nog voor de zomer klaar! 2IO N N ER AN, DA Dk '«sen mogelijk: al vanaf f 314,- per maand. ^Ur deze bon postbt Naam; Straat: Plaats: vandaag nog in een gefrankeerde envelop naar Zonneranda, ms ^701, 6030 AA Nederweert. U krijgt de informatie zo snel mogelijk thuis! Postcode: -Telefoon: Kerkstraat 8, Baarle Hertog, of bel 0495-626665.

de Stem | 1996 | | pagina 35